Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Geia sas koritsia. Thelo na sas rotiso, epeidi auti i epoxi einai poli periergi, pos ta ntinete ta mora sas?

Pos ta exete ntimena otan eiste mesto spiti, pos otan vgainete ekso, pos ta skepazete na koimithoun? Den ksero pos na ton ntino, ti mia sikonetai k einai idromenos, tin alli ta patousakia k ta xerakia tou einai pagomena.

Ego tou forao ena kontomaniko fanelaki k ena makrimaniko olosomo formaki mesa sto spiti. Alla polles fores mou fainetai oti zestainetai. Otan ton vgazo ekso tou forao ta idia k ena zaketaki apo pano. Den ksero, me agxonei poli auto to thema.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν ιδρωνουν τα ποδαρακια και επειτα στεγνωσουν μενουν παγωμενα!!!

Και μενα η δικη μου αυτο παθαινει!

Εγω μεσα στο σπιτι επειδη ακομη εχει πιο πολυ δροσια αποτι εξω της φοραω το εσωρουχο και ενα λεπτο βαμβακερο φορμακι χωρις καλτσουλες.

Το βραδυ την σκεπαζω με πικε.

Οταν βγουμε εξω της φοραω κοντομανικο με παντελονακι και αν εχει ψυχρουλα της ριχνω ενα ψηλο μπουφανακι...

Οπως ντυνεσαι εσυ θα ντυνεις και το μωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΕΧΩ.ΣΕ 6 ΜΕΡΕΣ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ.ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΟ ΚΡΥΩΝΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΖΕΣΤΑΙΝΕΤΑΙ.Η ΦΛΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ Η ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΓΙΑ ΠΙΚΕ?ΣΤΟ ΡΗΛΑΞ ΤΑ ΣΚΕΠΑΖΕΤΕ?ΜΕ ΤΙ?ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ?ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ?ΑΣΧΕΤΟ!ΚΑΡΟΤΣΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Ε?Η ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΥΛΑ??:blush::unsure: ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΜΕΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το βραδυ τον σκεπαζω ακομα με φλις... ουτως η αλλως ξεσκεπαζεται και πρεπει να σηκωνομαι μεσα στη νυχτα να τον σκεπαζω...:P του φοραω κοντομανικο φανελακι και απο πανω λεπτο μπλουζακι και μονο το απογευμα του βαζω ενα καλοκαιρινο μπουφανακι... αν κινηθει λιγο παραπανω ιδρωνει και παγωνουν τα μπρατσακια του και τα μπουτακια του... αλλα επειδη εχει ζεστη μεσα στο δωματιο του κοιμαται χωρις καλτσακια και με καλοκαιρινη πιτζαμουλα...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια κανονικα τα παιδια πρεπει να ντυνονται οπως εμεις.εγω του φοραω κοντομανικα με σορτσακι(ειδικα σημερα που ειχε πολυ ζεστη κ βγηκαμε εξω)στο σπιτι παλι το ιδιο ο δικος μου δεν θελει καθολου κουβερτα οσες φορες και να του βαλω την πεταει κ ας ριχνει και χιονι εξω

αν βγουμε ομως και εχει ψυχρουλα παιρνω μαζι ενα ζακετακι και του φοραω παντελονακι τωρα που πηγα και του ψωνισα καλοκαιρινα του πηρα κ 2 ολοσωμα μακο αν τυχον εχει ψυχρα.η πικε η κουβερτουλα ειναι καλη γιαυτην την εποχη αλλα χρησημοποιειται και η φλις(ειναι ελαφρια)ομως εγω ακομη του βαζω καλτσουλες αν ζεσταθει απλα τις βγαζουμε

επεισης μπορει να μπει το μωρο σε καροτσι στην ηλικια των 2 μηνων (εγω που ετρεχα τον μπεμπη στο παιδων απο 1 μηνων με το καροτσι τον πηγαινα)απλα το καλοκαιρι στο καροτσακι να βαζεις απο κατω ενα σεντονακι να μην αναβει το μωρο απο την ζεστη και μια πικε απο πανω το ιδιο και στο ριλαξ και οταν βγαινεις εξω καπελακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βράδυ κοιμάται με κοντομάνικο φανελάκι και μακρυμάνικο λεπτό βαμβακερό φορμάκι και τη σκεπάζω με λεπτή πικέ κουβερτούλα. Δε δείχνει να δυσανασχετεί ούτε από ζέστη ούτε από κρύο (μεταξύ μας στον ύπνο είναι παντός καιρού το Μαράκι μου). Την ημέρα επίσης κοντομάνικα, όχι πλέον καλσονάκια, μόνο καλτσούλες και έβγαλα και τον ποδόσακο από το καρότσι!

Εδώ σκάει ο τζίτζικας! Η υγρασία κάνει τη ζέστη ανυπόφορη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ...........:blush:

ΦΟΡΑΤΕ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΜΑΚΙ ???? Η ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΦΟΡΑΤΕ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙ Η ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΜΑΚΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα καλτσακια δεν τα βαζουμε μεσα απο το φορμακι θα βρασει το μωρο.με οτι ρουχο φορεσει σορτσακι-παντελονι βαζω και καλτσακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΝΙΝΙ ΤΟ ΚΟΙΜΙΖΩ ΜΕ ΕΝΑ ΖΙΠΟΥΝΑΚΙ ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΠΙΤΖΑΜΑΚΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ. ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ ΦΟΡΑΜΕ. ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΛΕΠΤΟ ΦΟΡΜΑΚΙ. ΤΑ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ ΑΚΟΜΗΑΔΕΝ ΤΑ ΒΓΑΖΩ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΒΓΑΛΑ ΤΙΣ ΚΑΛΤΣΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lipon egw kanw ligo apola :laugh:

tou foraw zipounaki kai apo panw analogos ti exw plimenw :laugh: :laugh:

kontomaniko zipounaki h tirante me lepto formaki mexri ta pelmata xoris kaltoules .an den exw plimenw kanena formaki h kanei polu zesth makrimaniko h kontomaniko zipounaki me formaki tirante kai konto mpatzaki .ekei kitaw an einai krua ta podaraki kai bazw leptes kaltsoules .

otan bgenoume eksw oti kai na foraei tha tou balw ena lepto zaketaki .

pantos tora ton exw sto port mpempe mono me mia petsetoula gia na aeristei to kolaraki tou :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lena thes mou kalimera agapi mou...

Ena na sou pw...

Wpos ntinesai esu na ntineis kai to mwraki sou...

Akrivos to idio niwthoune me mas...

Mono kai mono tia prwtes meres ta ntunoume ligo parapano...

EWs pou tha sinithisoun tin kainourgia tous zwoulla...

Filakia agapi mou...

Kai o theoullis mazi sas...

Sas euxwme ta kalitera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax koritsia sas euxaristo poli. Simera pou eixe tromeri zesti ton afisa mono me to fanelaki tou k o ermos to kataxarike. Ton paraentina fainetai. Na fantasteite pos mexri tin proigoumeni vdomada tou forousa kaltsakia k mesa k ekso apo to formaki :P Eimai eleos, to ksero, alla agxonomai. Episis na sas rotiso, sto spiti anoigete parathira kai mpalkonoportes? K auto to fovamai min kanei reuma k arrostisei to zouzouni mou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να ξερετε οτι τα μωρακια μας ζεσταινονται και κρυωνουν οπως και εμεις .Αυτη την εποχη μεσα στο σπιτι εν ακοντομανικο μπλουζακι ειναι οτι πρεπει και καλτσακι ψηλο και οταν βγητε εξω ενα ζακετακι ελαφρυ αναλογα οπως ντυνεστε και εσεις .Επισης το σπιτι πρεπει να ειναι ανοικτο αλλα οχι να κανει ρευμα δηλαδη να μην εχετε δυο παραθυρα απεναντι ανοικτα .Οταν τα κοιμιζετε να τα βαζετε με ενα φανελακι η μια ψηλη πιτζαμα και να τα σκεπαζετε ελαφρα να μην ιδρωνουν .Ολα βεβαια ειναι ανλογα με το ποσο ζεστη εχει εξω αν εχει 25 βαθμους η 30 το ντυνεις αναλογα.Παντως στο νοσοκομειο που ειχα το Σταυρο Νοεμβρη Μηνα μας τους ειχαν με πιτζαμουλες και ενα παραθυρο μονιμα ανοικτα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.Το ντυσιμο του μωρου αυτη την εποχη ειναι λιγο μπερδεμα.Αρχικα αμα τα βγαζετε πρωι εξω (μεχρι της 11 δλδ) καλο ειναι να τους φορατε κοντομανηκα απο μεσα αλλα ενα ζακετα ψιλουλη απο πανω ακομη τα πρωινα "τραβαει" ο καιρος.Το ιδιο και το απογεματακι.Το μεσημερι τωρα καλο ειναι να τα εχουμε πιο αναλαφρα τα παιδακια.Εμενα η μικρη μου οταν ιδρωνει δεν κανει "τσισα" οποτε αν την ντυσω πιο αναλαφρα ειναι μια χαρα.το βραδυ παλι εχει μια σχετικη υγρασια οποτε η βαζετε κατι με μανικια και μακρυ αλλα να ειναι ψιλο σαν υφασμα και μια κουβερτουλα πικε η τουσ φορατε τα κοντομανικα και ριχνετε ενα ελαφρη παπλωματακι.Αφροδιτη δεν χρειαζετε ο σακος εκτος και αν εχει βγαλει βοριαδακι.Με τα καλτσακια ειναι καλυμενα τα μωρα.Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ολες οι νεες μανούλες μεσα στο άγχος!!!εγω το βραδυ του φοράω ενα κοντομανικο φανελακι και ενα ολόσωμο πιτζαμακι-φορμακι μακο και το σκεπάζω με ενα σεντονακι και μια φλις κουβερτουλα για να μην ακουμπαει πανω στο δερμετακι..την μερα τον εχω παλι με το φανελακι αλλα με ενα φορμκι βαμαβακερο ολοσωμο απο πανω..βελουτε εννοω.και δεν το σκεπαζω..ειδικα τωρα που εχει και καλο καιρο!!καλτσακια του φοραω οταν φοραω σορτσακι και μπλουζάκι ΟΧΙ μεσα απο φορμάκι...σιγα σιγα αρχιζω ομως βνα το εχω με ενα μακρυμανικο φανελακι και καλτσακια απο κατω γιατι εχει τρομερη ζεστη αυτες τις μερες!!

φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...