Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΚΟΙΜΙΖΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ?


Recommended Posts

Καλησπερα και απο μενα...Λοιπον? Με ποιους τροπους τα κοιμιζετε? Το δικο μου ειναι 3,5 μηνων και εχει μαθει να κοιμαται στο κρεβατι μου ξαπλωμενος θηλαζοντας.Το αποτελεσμα ειναι να βγαινουμε εξω και οταν θελει να κοιμηθει πρεπει να βρω κρεβατι!!! Τελευταια τον παιρνει ο υπνος και στο καροτσι μετα απο πολυυυυ κοπο. Στην αγκαλια ευτυχως δεν θελει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ!ΑΠΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΣΕ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΜΑΣ.ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ.ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΤΟΝ ΤΑΪΖΑ ΚΑΙ ΕΙΤΕ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΕΙΤΕ ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΜΟΝΟ ΤΟΥ!ΟΥΤΕ ΝΑΝΟΥΡΙΣΜΑΤΑ,ΟΥΤΕ ΚΟΥΝΗΜΑΤΑ,ΟΥΤΕ ΠΙΠΙΛΕΣ (ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ) ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΛΟΙ ΜΕ ΛΕΓΑΝΕ Κ...ΡΔΗ!:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια!!!!!!!τι τυχερες που ειστε!!!εμενα κοιμαται μονο στα χερια..επειτα απο ωρα να τον κουναω και μαλιστα οχι ξαπλα ή στο πλαι αλλα ορθιος και οχι σε ενα σημειο!!!!θελει νε πηγαινω και περα δωθε σε ολο το σπιτι!!!!!!!επισης μεσα στο αυτοκινητο νανουριζεται...και στο καροτσι οταν τον παω βολτα...στο κρεβατι αμα τον αφησω ξυπνιο ξεσηκωνει τον κοσμο...μάλλον τον καλομαθα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τελικα ειχα πολυ καλοβολο μωρο κοιμοταν παντα μονος του μετα το γαλα πολυ λιγες φορες χρειαστηκε να τον κοιμησω αγκαλια κοιμοταν παντου στο ριλαξ στο αυτοκινητο στο κρεβατι τωρα μονο που το μεσημερι τρωει φαγακι δεν αποκοιμιεται ευκολα και τον νανουριζω στην αγκαλια αλλα δεν κραταει πολυ στο τεταρτο ροχαλιζει χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΗΝ ΣΗΚΩΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το relax ουτε να το βλεπει δεν θελει.μονο να κατσει λιγο να χαζεψει τα παιχνιδια του μετα θελει τη βυζοπιπιλα. Μουλιασε το στηθος μου πια :blink: οταν ειμαστε εξω και θελει να κοιμηθει κλαιει και αν δεν ειμαι κοντα στο σπιτι νανουριζεται μονος του. Λεει τα παραπονα του για ενα 5λεπτο και μετα αποκοιμιεται. Αν χρειαστει να παω καπου μονη μου η πεθερα μου πρεπει να τον κανει εξω βολτα για να ξεχνιεται γιατι αν ειναι σπιτι μετα απο λιγο χαλαει τον κοσμο χωρις εμενα που ξερω πως να τον φερω βολτα. Με το στηθος εχει ερωτα. Ο αντρας μου του λεει...ρε η πιο ωραια γκομενα της γης να ητανε τοση ωρα στο στηθος της δεν θα καθομουν.χαχα:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς η φουσκίτσα μας είναι βολικότατη! Στο κρεββατάκι της με υπέροχα νανουρίσματα και τραγουδάκια από το παιχνιδάκι της! Φυσικά με την τεράστια πιπίλα της και όταν πια αποκοιμηθεί βαθιά, τότε μόνη της την σπρώχνει! Και εγώ με τον μπαμπά της δίλπα της και την χαζεύουμε!

ΥΣ.βέβαια υπάρχουν και οι δύσκολες ημέρες που είναι ανήσυχη και ξενυχτάει! Ευτυχώς δεν κλαίει απλά παίζει! Από τα νανουρίσματα κοιμόμαστε εμείς πρώτοι... ΧΙ!ΧΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera sas kopelles mou...

Na sas pw kai egw me ton kwnstantino mou...

Otan itane mikro mwraki tin imera den kimotane...

Makari na kimatoun to poli 3 wres tin imera,,,

wmos to vradaki tou kimotan 6 me 7 wres sunexwmena kai monos tou...

Pote mou den ton ematha sto kratima ktl...

Ton eixa sto krevataki tou me kanena paixnidaki i tin mousikoulla tou...

I ton eixa stin karekloua tou na me vlepei kanontas doulitses...

Fwvamou giati iksera pws o antras mou ithelen na meinw egkuws pali...

Giauto den ton eixa mathei sto kratima...

Kai etsi o kolotuxeros antras mou ta kateferen kai me eixen afisei pali egkuws...

E kai twra gennaw tin alli eudomada...

Ase na doume pws tha ta pame auti tin fora me ton upno...

Tha sas pw stin sunexeia otan me to kalo gennithei i eleana mou...

Filia se oles sas...

Kai na sas zisoun ta mwrakia sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ 2 ΜΗΝΩΝ.

ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΠΑΝΩ:silly: , ΕΙΤΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΜΟΝΟΣ, ΕΙΤΕ ΠΑΛΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΛΙΓΗ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ ΛΙΓΟ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΚ:)

ΤΟ ΜΟΝΟ ''ΒΙΤΣΙΟ '' ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩς ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΑ ΧΝΩΤΑ ΤΟΥ

ΠΑΝΑ, ΚΟΥΚΛΙ, ΤΟ ΜΑΓΟΥΛΟ ΜΟΥ:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η δικια μου η μπουμπου ειναι 1 μηνων και μεχρι στιγμης κοιμαται στο στηθος και σπανια στην αγκαλια του μπαμπα κανοντας βολτες στο σπιτι.

αλλα οταν ειναι ξυπνια δεν καθεται καθολου μονη της στο κρεβατακι και πουθενα θελει αγκαλια και οχι να καθομαστε βολτες να βλεπει τα παντα.αχ τι θα κανουμε ετσι που εμαθε???!!!!!!

αντε να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παπακι μου εγω στον γυιο μου δεν ειχα κανενα προβλημα οταν ηταν μωρο,κοιμοταν στο καροτσι,στο κρεββατι ακομα και ορθιος θα μπορουσε να κοιμηθει:laugh: ,αλλα η ανηψια μου τωρα που ειναι 16 μηνων....τι να σου λεω,ειναι και στρουμπουλη,μας πονανε τα χερια απο το κουνημα και τις βολτες πανω-κατω,περα-δωθε....:blink: ,και παραλληλα θελει και να της τραγουδαμε αλλιως τσιριζει δυνατα...τι να κανουμε.. της τραγουδαμε οτι μας ερχεται,απο μοντερνα,λαικα μεχρι και οπερα καμμια φορα...:P:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

h sosth erwthsh sto thema einai "me pion tropo exoun bitsio na koimounte ta morakia sas ":laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

apoti kserw kamia mas den apofasise apo monh ths na ta koimizei me ena sigekrimeno tropo oles akolouthoume auto pou theloun na tous kanoume .

emena sthn arxh kimotan kateuthian afou thilaze epeute san toublo ...den kserw ti egine kai allakse ...anakalipse ton kosmo giro tou kai den mporei na sigentrothei ,den kserw .auto pou blepw omos einai oti oi protimisei tou allazoun sinexia .ekei pou nomiza oti mono thilazontas tha thn bgaloume kai ti tha kanw anxonomouna tora thn hmera protima na ton bazw sto karotsi kai na ton kounaw 10 lepta (me to roloi)to bradu omos pou kserei oti tha kimithei gia brady kanoume ena marathonio pipilismatos apo tis 8 mexri tis 9 .xalaronei sthn agalia mou kai pipilaei sinexos mexri pou apokimiete telios euxaristimenos .

oi protimiseis tous allazoun shnexos giauto mhn anxoneste apo tora .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικη μου ειναι 3 μηνων και κοιμαται παντου...

Κοιμαται στο ριλαξ

στον καναπε

στο κρεβατι μου

στο κρεβατι της

στο παρκοκρεβατο

στο καθισματακι του αυτοκινητου-καροτσι

πανω μου αγκαλια

πανω μου στο στηθος

μεσα στο sling

και γενικα οπου βρεθει και οπου σταθει!

Αν ειναι να κοιμηθει δεν καταλαβαινει τιποτα!

Μονο στη μπανιερα δε μου εχει κοιμηθει ακομη!

Το βραδυ παντα στο τελευταιο γευμα κομαται στο στηθος μου και μετα τη μεταφερω στο κρεβατι της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη έγραψε:

Παπακι μου εγω στον γυιο μου δεν ειχα κανενα προβλημα οταν ηταν μωρο,κοιμοταν στο καροτσι,στο κρεββατι ακομα και ορθιος θα μπορουσε να κοιμηθει:laugh: ,αλλα η ανηψια μου τωρα που ειναι 16 μηνων....τι να σου λεω,ειναι και στρουμπουλη,μας πονανε τα χερια απο το κουνημα και τις βολτες πανω-κατω,περα-δωθε....:blink: ,και παραλληλα θελει και να της τραγουδαμε αλλιως τσιριζει δυνατα...τι να κανουμε.. της τραγουδαμε οτι μας ερχεται,απο μοντερνα,λαικα μεχρι και οπερα καμμια φορα...:P:blush:
γελασα πολυ με αυτα που γραφεις υβοννη μου για την ανιψουλα,εγω οταν ημουν μωρο επρεπε να με πανε βολτα με το αμαξι για να ησυχασω,αφηστε που μολις με αφηναν απο την αγκαλια επεφτε τσιριδα
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie έγραψε:

Η δικη μου ειναι 3 μηνων και κοιμαται παντου...

Κοιμαται στο ριλαξ

στον καναπε

στο κρεβατι μου

στο κρεβατι της

στο παρκοκρεβατο

στο καθισματακι του αυτοκινητου-καροτσι

πανω μου αγκαλια

πανω μου στο στηθος

μεσα στο sling

και γενικα οπου βρεθει και οπου σταθει!

Αν ειναι να κοιμηθει δεν καταλαβαινει τιποτα!

Μονο στη μπανιερα δε μου εχει κοιμηθει ακομη!

Το βραδυ παντα στο τελευταιο γευμα κομαται στο στηθος μου και μετα τη μεταφερω στο κρεβατι της!

:laugh: το διαπιστωσα οταν κοιμηθηκε και στα χερια μου:laugh: Η κουκλιτσα!!!!!

Αληθεια το βρηκες το μαγαζι????:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σαι καλα μαμα Μελινα!

Χαρη στις οδηγιες του σουπερ γιου το βρηκα!

Μαρεσει που μου απαντησε στο τηλ λεγοντας μου "Γεια σας"

Που να ξερει το παιδι!

Πηρα ενα μαρσιπο και ενα οικολιγικο πυτζμακι!

Η Σοφη ειναι σουπερ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efoula έγραψε:

η δικια μου η μπουμπου ειναι 1 μηνων και μεχρι στιγμης κοιμαται στο στηθος και σπανια στην αγκαλια του μπαμπα κανοντας βολτες στο σπιτι.

αλλα οταν ειναι ξυπνια δεν καθεται καθολου μονη της στο κρεβατακι και πουθενα θελει αγκαλια και οχι να καθομαστε βολτες να βλεπει τα παντα.αχ τι θα κανουμε ετσι που εμαθε???!!!!!!

αντε να δουμε

efoula και η δικιά μας έτσι κοιμάται που ναι τριών. Εμαθε απο τον καιρό των κολικών της. Αγκαλιά και στήθος. Να πιπιλάει για να κοιμηθεί η κυριά !! Και δεν "πέρνει" πιπίλα.... Οχιιιι!! Είμαι αξεσουάρ της. Δεν πάω πουθενά χωρίς αυτήν! Η μάλλον δεν πάει ΑΥΤΗ πουθενά χωρίς εμένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσουλα μου του ειπα μετα ποσο χρονων εισαι κι εσκασε στα γελια:laugh: χαχαχα

:laugh: χαχαχαχαχαχ :P καληνυχτα κουκλακι μου:kiss:

Πινκ μου ωχ φανταζομαι τι τραβουσε η μαμα σου κι εσενα, σουσουραδιτσα ησουνα κι εσυ!:P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia emena i dikia mou koimate polu eukola 9:30 wra to argotero thelei na koimithei ftiaxnw to gala, tin pernw agkalia tis to dinw me to mpoukali kai koimate kateutheian ,pinei to gala koimismeni.

Alla kai to mesimeri pou koimate ,

trwei kai tin vazw sto krevati tin afinw kai koimate se ena lepto.Doksa to theo polu eukolo paidi ston upno

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και η δικιά μου κοιμάται όπου σταθεί κ όπου βρεθεί... :dry: , στην αγκαλιά, στο καρότσι, στο κάθισμα αυτοκινήτου, στο ριλάξ, στην κούνια, στον καναπέ, στους άλλους πάνω, στο κρεβάτι της μάνας μου όταν την πάω...

Αλλες φορές λίγη αγκαλίτσα αρκεί, άλλες λίγο κούνημα και άλλες φορές κοιμάται μόνη της

Πάντως ρε κορίτσια δεν ξέρω, κάθε καινούρια εβδ που ξεκινάει αλλάζει συμπεριφορά η μικρή και θέλει καινούρια κόλπα. Σαν να έχω άλλο παιδί νιώθω απο μέρα σε μέρα. Εκεί που βρίσκουμε ένα βολικό τρόπο για ύπνο την άλλη εβδ θέλουμε άλλο τρόπο!

ήπως φταίει που είναι Υδροχοίνα? :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα τι να πω και γω ειμαι μια απο τις πολυ τυχερες μανουλες δεν εχω κουραστει καθολου και δεν εχω καταλαβει οτι εχω μωρακι σπιτι ο μπεμπης απο ημερων κοιμοταν πολλες ωρες θα μου πειτε λογικο .....πονακια δεν περασαμε θυλαζα και κοιμοτανε ποτε στο κρεβατι μου τους 3 πρωτους μηνες στο κρεβατακι του μεσα στο δωματιο μας και απο τους 3 και μετα στην κουνια του στο δικο του δωματιο δεν με ξυνησε ποτε βραδυ το πηγαινε μεχρι το πρωι στις αρχες απλα το τελευταιο γευματακι του ηταν στις 11 και μετα 9 το πρωι τωρα που αρχισα δουλεια και εχω σταματησει τον θυλασμο το τελευταιο του γευμα ειναι στις 7 το απογευμα και μετα τον ξυπναω στις 6 το πρωι πολυ βολικο μωρο δεν θελει πολλες αγκαλιες ουτε κουνιματακια δεν τον μαθαμε ετσι με το που τρωει του μιλαμε λιγο παιζουμε μαζι του και μετα νανακια για κανα 4ωρο και ξανα τα ιδια μας εμιασε και σε μενα και στον αντρα μου φανταστειτε οτι πηραμε την ενδοεπικοινωνια για να τον ακουμε το βραδυ και δεν την χρησιμοποιουμε την πηγα στην πεθερα μου χα χα χα χα του βαζουμε μουσικουλα περνει το αγαπημενο του κουβερτακι αγκαλια και νανι παντου κοιμαται αυτοκινητο καροτσι παντου :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

ρε κοριτσια!!!!!!!τι τυχερες που ειστε!!!εμενα κοιμαται μονο στα χερια..επειτα απο ωρα να τον κουναω και μαλιστα οχι ξαπλα ή στο πλαι αλλα ορθιος και οχι σε ενα σημειο!!!!θελει νε πηγαινω και περα δωθε σε ολο το σπιτι!!!!!!!επισης μεσα στο αυτοκινητο νανουριζεται...και στο καροτσι οταν τον παω βολτα...στο κρεβατι αμα τον αφησω ξυπνιο ξεσηκωνει τον κοσμο...μάλλον τον καλομαθα!!!!

ΟΧΙ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΚΟΜΑΘΕΣ! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΑΚΟΜΑ!!!

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝΕ...ΜΕΧΡΙ 4ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΦΗΝΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝΕ!!!!! ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ..ΛΙΓΟ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΚΟΙΜΙΕΤΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ....ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΕΙΣ! ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΥΝΑΣ ΜΟΝΟ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΠΟΛΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ..ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΟΥ (ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΓΥΡΝΕΙ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΟΥΛΑ) ΤΑ ΗΡΕΜΕΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα στην αρχη τον πρώτο 1 μιση μήνα κοιμόταν μετα το γεύμα.

Με τους κολικούς την έμαθα στο περα δώθε για να κοιμηθεί.

Και μέχρι και σήμερα έτσι την κοιμίζω.

Η πεθερά μου (την κρατάει την ημερα)την βάζει στην κουνια της την χαιδευει κλεει βέβαια και μετα απο λιγο κοιμάται.Με εμένα αυτο δεν πίανει στριφογυρίζει σηκώνεται στα κάγκελα και οσο και να προσπαθώ δεν τα καταφερνω.

Ουτε στο καροτσι κοιμαται γκρινίαζει γκρινιαζει αλλα δεν κοιμαται.

Στο αυτοκινητο γκρινίαζει γκρινιαζει και μετα από λιγο κοιμάται.

Τους πρώτους μήνες κομόταν και στο αυτικινητο και στο καρεκλάκι μετα ζωηρεψε.

Το καλοκαίρι θα την αναλάβει η πεθερά μου θα την εχει στο εξοχικο γιατι εγω θα δουλευω.Ελπίζω να την στρώσει γατι εγώ απο τι βλεπεω δεν τα καταφερνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...