Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τωρα τι να πω για μερικους :-(


Moussa

Recommended Posts

Αυτο κοριτσια το εγραψαν σε μια σελιδα που λεγετε Taxalia-To n.1 Blog Της θεσσαλονικης.Το link ειναι αυτο : http://www.facebook.com/ext/share.php?s ... 2TT&ref=nf

Εγω παντως ειμαι εξω απο τα ρουχα μου και φυσικα μιας και κατοικω στην αθηνα και σε σχετικα κοντινη αποσταση απο το μερος του συμβαν ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ ΕΚΕΙ:angry: .Τα συμπερασματα δικα σας :(.Σας το παραθετω....

5 Μαϊ 2009

Δεν μπορεί να είναι αλήθεια! Δεν άφησαν την τυφλή να μπει στο εστιατόριο;;;;;;

H καταγγελία είναι επώνυμη και αρκούντως σοκαριστική ! Αν είναι ακριβής, ο ιδιοκτήτης του εστιατορίου, πρέπει να αλλάξει χώρα! ΣΗΜΕΡΑ !

Το animalpress μας ενημερώνει για ενα σημαντικό θέμα .

Ονομάζομαι Ιωάννα-Μαρία Γκέρτσου, είμαι τυφλή και κάτοχος σκύλου-οδηγού. Ερευνήτρια στο ΙΤΕ Ηρακλείου, υποψήφια διδάκτωρ στην ιατρική σχολή του παν/μίου Κρήτης

και πρόεδρος της Ελληνικής Σχολής Σκύλων-Οδηγών «Λάρα». Ζω στο Ηράκλειο Κρήτης όπου η πρόσβαση του σκύλου-οδηγού επιτρέπεται παντού. Και στην πολιτισμένη υποτίθεται πρωτεύουσα; Σήμερα πρωτομαγιά, θέλησα να πάω με μια φίλη για φαγητό στην ταβέρνα «Καλοζύμη» (ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ 48, ΧΑΛΝΔΡΙ) που βρίσκεται δίπλα στο πατρικό μου.

Στην είσοδο της ταβέρνας, ο υπεύθυνος μας πληροφόρησε πως απαγορεύονται τα σκυλιά.

Απαντήσαμε ότι, έτσι κι αλλιώς θα τρώγαμε στην αυλή αφού είχε ωραία μέρα. Εκείνος, αντέτεινε πως ο σκύλος απαγορεύεται ακόμα και στην αυλή και πρότεινε να… μας βγάλει ένα τραπέζι στο δρόμο!

Φύγαμε και πήγαμε ακριβώς δίπλα στην ταβέρνα «Ιορδάνης».

Δυστυχώς κι εκεί, η ίδια αντιμετώπιση: ο σκύλος δεν επιτρέπονταν ούτε καν στην αυλή…

Κι ερωτώ τους φίλτατους αναγνώστες:

1. Αξίζει ένας άνθρωπος να φάει στο δρόμο, επειδή βλέπει με τα μάτια ενός σκύλου;

2. Μπορεί ο μάγειρας της εκάστοτε ταβέρνας να μαγειρέψει χωρίς τις κατσαρόλες του;

3. Εάν ήμουν φορέας της γρίπης των χοίρων και πήγαινα να φάω δίχως να πω λέξη θα ήμουν εντάξει; .:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!

και δυστυχώς απόρροια ορισμένων ανεγκέφαλων που τηρούν κανόνες χωρίς να έχουν ενημερωθεί για τις εξερέσεις τους και χωρίς να έχουν μυαλό για να σκεφτούν!!!!

Ο σκύλος-οδηγός του τυφλού, μπαίνει πάντα όπου πάει και το αφεντικό του.- Πάντα τον συνοδεύει - είναι τα μάτια του!!!!

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moussa mou dustixws ginontai polla tetoia!!

O sugekrimenos magazatoras thelei na pas ekei me 10 atoma dithen na fas

k ekei pou tha exei xarei na ton kaneis rezili legontas oti eseis den eiste pou den afisate mia tufli kopela na faei edw??K meta na fugeis!!

Etsi apla giati mono etsi katalavainoun autoi!!!

Ntropi tous!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Einai ondws adiko!to ligotero pou mporw na pw.Auth h kopela eixe paei se mia ekpomph,xtes thn eida.

Eipe oti eixe analogo provlimma kai sto lewforeio.Htan sth stash me to skylaki ths kai perimene to lewforeio na stamathsei.O odhgos de stamathse sth stash alla ligo poio katw sto kokkino fanari.H kopela elege oti mesa apo to lewforeio oi anthrwpoi fwnazan na stamathsei gia na th paroun kai ekeinos adiaforhse kai synexeise to dromologio tou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια ειμαι εκτος εαυτου με ολα αυτα.Δλδ ξερουμε ο κα8ενας τι μας ξημερωνει αυριο?Εγω μεσ αστο σπιτι το 2004 ειχα ενα ατυχημα (επεσα απο την σκαλα) και εχω αναπηρια 60% (λογο τιτανιο αντι για χονδρο) ασχετα αν δεν μου φαινετε μεσα σε 1 λεπτο περασα στην αναπηρια.Ποιος ειναι αυτος που ξερει τι θα του συμβει?Γιατι εχουμε γινει τοσο απανθρωποι?Τοσο παρτακιδες?Πωπω εχω νευριασει αλλα ταυτοχρονα και στεναχωρεθει για αυτην την κοπελα.Σκεφτητε μονο πως θα ενιωσε μεσα της :( .Τι να πω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afiste re koritsia !!

I mama mou ton ioulio epese kai ehase to podi tis kai peritto na sas po oti stous orthopedikous gia na paei prepei na tin sikosoun dyo antres giati kanenas den ehei mpara kai malista kapoioi oute asanser para mono skales.

Ehei kleistei mesa............................:unsure: :unsure:

Genika kamia ypodomi.

Kai oso tous vlepo edo stin ollandia na kukloforoun oloi exo anapiroi kai mi me ta skulakia tous pantou se tram leoforeia skeftomai emeis giati ohi?Ti mas leipei?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυαλο και παιδεια μας λειπει γλυκια μου.Εμεις σαν Ελληνες δωσαμε τα φωτα του πολιτισμου και μετα ειπαμε να σπασουμε την ριμαδα την λαμπα γιατι δεν θα μας ξανα χρειαστει.Αποτελεσμα?Ο πολιτισμος αναπτυχθηκε και εμεις κοιμομαστε ορθιοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αίσχος και ντροπή!..φοβάμαι ρε κορίτσια σε τι κόσμο φέραμε τα παιδιά μας...δεν υπάρχει πια ίχνος ανθρωπιάς??? αυτό το καταραμένο σύστημα με τα λεφτά και το συμφέρον να δεσπόζει παντού με κάνει έξω φρενών...έτσι μου ρχεται να πάω και να τους δείρω! αντε γιατί παίζουν και οι ορμόνες μου... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...