Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΙΔΕΡΩΜΑ ΠΡΟΙΚΑΣ!!!


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΤΙΚΑ!!!!!!!!!!!!:angry: ΕΧΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΙΕΣΗ ΣΤΑ ΥΨΗ ΘΑ ΝΑΙ ΤΩΡΑ!!!

ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΡΑΜΕ ΠΡΟΙΚΑ PIERRE CARDIN ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΣΩ ΑΛΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ!!!:( ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΕΤΣΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΘΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΙΔΕΡΩΤΑ! ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΞΙΛΑΡΟΘΗΚΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.400 ΣΤΡΟΦΕΣ ΤΑ ΧΑ ΒΑΛΕΙ ΣΥΝ ΧΩΡΙΣ ΤΣΑΛΑΚΩΜΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΧΑΛΙΑ!!!!ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ:( ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΙΧΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ??? ΩΣΤΟΣΟ ΜΕΡΙΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ:blush: ΑΧ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου καλησπέρα...Εγώ σχεδόν όλη την προίκα της μπεμπούλας μου την πήρα Pierre Cardin (σεντονάκια, κουβερτούλες) και την προηγούμενη εβδομάδα τα έπλυνα και τα σιδέρωσα..Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν έμεινα ιδιαίτερα ευχαριστημένη στο σίδερο, αν και τα έβαλα στις ελάχιστες στροφές...:angry::angry:

Ειδικά, οι μαξιλαροθήκες με ταλαιπώρησαν πολύ...Τελικά δεν έγιναν "κόλλα", όπως τα ήθελα..Δεν είναι τσαλακωμένες, αλλά δεν είναι και τέλειες..

Ελπίζω όμως με το τέντωμα (στο κρεβάτι και το μαξιλάρι) να φτιάξουν λίγο...Είναι κρίμα, γιατί είναι και πανάκριβα...

Ωστόσο, οι κουβέρτες (πικέ ως επί των πλείστων) σιδερώθηκαν άψογα...Με ένα πέρασμα μόνο..Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη!

Μέριτο να μη βάλεις..Δεν κάνει!

Μη σκας και πολύ! Δε χρειάζεται να στενοχωριέσαι και γι'αυτό!

Εξάλλου τα μωράκια μας θα "αναδείξουν" την προίκα τους..:P:P

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

falassarna,βρε αγαπη μου θα σε μαλλωσω!!!!Για το σιδερο θα ανεβασεις πιεση?Τι σκας κοριτσι μου,τον εαυτο σου πανω απ ολα κι ας εχουν και λιγες ζαρες τα προικια δεν χαλασε ο κοσμος!Ομορφα θα ειναι ουτως η αλλως μολις μπει το μωρο μεσα σ αυτα!;):) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες αν το υφασμα ειναι 100% βαμβακερο δυσκολα σιδερωνεται χωρις να μεινει τσακιση, ωστοσο με καθε πλησιμο θα ειναι και καλυτερα γιατι μαλλακωνουν σιγα σιγα οι ινες! α! βαζουμε και παιδικο μαλακτικο στο πλησιμο παντα, βοηθαει πολυ!Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα αν σας πω οτι εγω δεν σιδερωσα σχεδον τιποτα θα με θεωρησετε τεμπελα? :ohmy: :ohmy: :ohmy:

ετσι οπως βγηκαν απο το στεγνωτηριο τα διπλωσα και ειναι μια χαρα!!

το μονο που "πατησα" στα 4 ήταν τα πανωσεντονα... σκεφτειτε με τοση φασαρια στο κεφαλι να εχετε και σιδερο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia72 έγραψε:

τωρα αν σας πω οτι εγω δεν σιδερωσα σχεδον τιποτα θα με θεωρησετε τεμπελα? :ohmy: :ohmy: :ohmy:

ετσι οπως βγηκαν απο το στεγνωτηριο τα διπλωσα και ειναι μια χαρα!!

το μονο που "πατησα" στα 4 ήταν τα πανωσεντονα... σκεφτειτε με τοση φασαρια στο κεφαλι να εχετε και σιδερο!!!!

sorry χωρις να θελω να σε προσβαλλω :blush: :blush: :blush: τα σιδερωνουμε τα ρουχα των μωρων οχι για ομορφια αλλα για τα μικροβια!!!!!:kiss: :kiss: :kiss:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο στεγνωτηριο μεσα στεγνωνουν σε μεγαλη θερμοκρασια, οποτε θεμα μικροβιων δεν τιθεται... δεν υπαρχει εκθεση στον ατμοσφαιρικο αερα και ειναι απολυτα ενδεδειγμενο στο εξωτερικο που ουτως ή αλλως δεν υπαρχει απλωμα ρουχων :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα το νυφικο κρεβατι μας ητανε pierre cardin και εφτυσα αιμα κανονικα στο σιδερο!!!

φαντασου εκει ντροπη να ειναι σαν ασιδερωτα!!!!!!

τελικα τα κολαρισαμε γιατι αλλιως δεω γινοτανε με τιποτα!

καλες ετοιμασιες!! τι ωραια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα ρωτήσει την παιδίατρο για το θέμα στεγνωτηρίου και μου το απαγόρεψε.

Τα ρούχα πρέπει να απλώνονται και να σιδερόνονται καλά(για το θέμα μικροβίων όπως λέει και η bourigue για θέμα αποστείρωσης μικροβίων), τουλάχιστον για τους πρώτους μήνες της ζωής τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις σκας βρε κοριτσακι???

Μονο την πρωτη φορα θα ειναι ετσι..

Μετα ουτε που θα σε νοιαζει.Δε θα εχεις το χρονο να το σκεφτεις και να τα σιδερωσεις τελεια!

Εγω παντως ειμαι απο τις 'γαιδουρες' που δεν σιδερωνουν και δε ντρεπομαι καθολου...

Πλενω τα περισσοτερα ρουχα στους 60 και δεν αγχωνομαι για τα μικροβια...

Το θεωρω χασιμο χρονου το σιδερο.

Οσο για το στεγνωτηριο το πηρα για τη μπεμπα περισσοτερο ασχετα αν με βολεψε και μενα πολυ.

Μεχρι στιγμης ειναι μια χαρα το μωρο μου...

Ουτε αλεργιες εκανε ουτε τιποτα...

Ο καθενας κανει ο,τι θελει επιλογες υπαρχουν πολλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Epeidi kai egw thelw ta rouxa mou

apolyta kollarista ((ews kai tis kaltses!))

se katalavainw apolyta gia ta sentonakia

tou mwrou!!!

Ektos apo thema ygieinis ( ! ! ! )

einai entelws antiaisthitiko ena krevati

me tsalakwmena sentonia...

Kane auto pou sou eipan ta koritsia,

ygrane ta ligo kai siderwse ta ksana...

((egw eimai akoma stin 18 ebvomada,

den kserw ta sygkekrimena sentonakia

pou exeis...))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον εμενα η προικα του γιου μου δεν θυμαμαι απο πια εταιρεια ηταν αλλα θυμαμαι πολυ καλα οτι ηταν φωσφορουχα τη νυχτα φωτιζαν και τα ειχαμε παρει κομματακι ακριβα αλλα τότε ημου τρελλη και παλαβη και χαρουμενη και ηθελα όπω ςόλες μας να μου αρεσουν δεν με ενοιαζε αν ηταν ακριβα η φτηνα απλα να μου αρεσουν στο ματι.Λοιπον οσο αφορα το πανωσεντονο και το κατωσεντονο να τα επλυνα με προδερμ χωρις μαλακτικο και τα σιδερωσα πολυ απλα και εγειναν τελεια απλα μόλις στεγνωσαν τα μαζεψα ελαφρως νοπα .Ηταν μια χαρα .Τωρα τη παντα και το κουβερλι δεν τα επλυνα γιατι το θεωρησα κουτο απο τη στιγμη που το μωρο δεν γυριζε εν τω μεταξυ αρχικα το ειχα για στη καλαθουνα .Το παπλωματακι το επυνα και το μαζεψα ελαφρως νωπο το αφησα για αλλη μια μερα μεσα στο δωματιο και ηταν μια χαρα δεν ηθελε σιδερο.

Κορθτσια οτιδηποτε πλενετε στους 60 βαθμους αποστειρωνετε απλα επειδη τα νεογγενητα ειναι ευαισθητα και το απλωμα εξω ειναι με τοση σκονη και διαφορα μπορουμε να τα ψεκαζουμε μονο με λιγο ατμο.

Οσο αφορα το στεγνωτηριο εμενα η παιδιατρος μου ειχε πει να το χρησιμοποιη σα αλλα δεν ειχα . εγω αυτα που σιδερωνα ηταν φανελακια και κορμακια με ιδιαιτερη προσοχη τα υπολοιπα σα γρηγορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι ΜΙΑ ειναι η λυση....

Να τους παιρνετε ελαστικα ρουχακια για να σιδερωνονται οταν φορανε (που θα τσιτωνουν) ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Το φανταζεστε???

Πλακα κανω ε? Μην το παρει καμια σοβαρα κα το κανει...:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natassoula epeidi kai egw bariemai para ma para poli to sidero........oi kourtines mou oles einai tsalakwtes...(to sxedio kai to ifasma)giati aytes kai an sixenomai na tis siderwnw....!!!alla ola ta ipoloipa...distixws..ta kanw:(

marimari mexri kai tis kaltses?????apapappapappa oute kata dianoia.xixixiixixix

ase pou den kserw ti kanw lathos kai ola ta sidera mou trexoun nera.....!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριμαρι μου θα μας τρελλανεις!Ποτε τα προλαβαινεις βρε θηριο?εγω σχεδον τοχω καταργησει το σιδερο:laugh: χαχαχαχαχχαχ οχι να σιδερωνα και τις καλτσες:blink: Μπραβο σου παντως!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΗΣ PIERE CARDIN THN ΠΡΟΙΚΑ ΠΗΡΑΜΕ!ΦΤΑΙΕΙ Η ΚΟΛΛΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ! ΕΓΩ ΤΑ ΕΠΛΥΝΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΑΠΑΝΩΤΕΣ, ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ ΠΡΟΔΕΡΜ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΒΑΛΤΑ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΠΛΥΣΙΜΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

falasarna, αγχωθηκα λιγακι μ αυτα που διάβασα!!!!Εχω παρει κ γω pierre cardin σεντονακια αλλα αλομη δεν ηρθε η ωρα να τα πλυνω...Αν ειναι ομως ετσι καταλαβα τι θα τραβηξω!!!Κριμα παντως γιατι θεωρουνται κ απο τα καλα,ελπιζω να στρωσουν με τα πλυσιματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα, περιττό να πω οτι το σίδερο ειναι το χειρότερο μου!!!!!!

ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ!!!!!!!!

Οποτε τι έκανα;;;;;;;; Εβαλα τη μαμα μου να τα σιδερωσει..

Χιχι.. Κι εγω Pierre Cardin πήρα..

Αλλα εχω μια άλλη ερώτηση:

Με την κουνουπιέρα τι γίνεται;;;;;;;;;;;;;;

Ακόμα ασιδέρωτη την έχω αφου η μπέμπα δεν κοιμάται ακόμα

στην κούνια της. Πως σιδερώνεται τόσο τούλι;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

BABYBOOM ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΥΝΟΥΠΙΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΙΔΕΡΩΣΩ!!!!!!

ΤΗΝ ΣΙΔΕΡΩΣΕ ΤΕΛΙΚΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΑΙΝΟΤΑΝΕ ΣΑΝ ΑΣΙΔΕΡΩΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΛΑΜΕ..ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΑΛΛΟ ΣΙΔΕΡΟ!!! ΤΩΡΑ ΕΙΝΒΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ..ΔΥΣΚΟΛΑ ΣΙΔΕΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΤΟΥΛΙ ΠΑΝΤΩΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με αγχώσατε !!!

Εγώ δεν έχω βάλει ακόμα μπροστά το πλύσιμο της προίκας της μικρής μου ... αλλά νομίζω ότι θα τα δώσω στην μητέρα μου γιατί εγώ χρησιμοποιώ στεγνωτήριο και μία απλώστρα και δεν θέλω να τα βάλω στεγνωτήριο ακόμα :P

Κουράγιο σε όλες μας .... γιατί έχουμε πολύ δρόμο ... και πολύ σιδέρωμα μπροστά μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Αχ πολύ χάρηκα κορίτσι μου!! Με το καλό το μωράκι σας!! Εύχομαι μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη, που θα την χαρείτε!!
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...