Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

@kokkinoskoufitsa κορίτσι μ η εκανες διπλη ωορηξια τον προηγ μηνα, και εμεινες με την επαφη στις 19/8, οποτε θεωρητικά βγαινει η κατι αλλο συμβαινει. Χωρις να θελω να σε αγχωσω οι πολυ υψηλες χοριακες δειχνουν εξωμητριο. Καλο ειναι να κλεισεις ενα ραντεβού να σε δει αμεσα ο γιατρος σου. Εύχομαι να εισαι εγκυος απο την προτελευταία επαφη σας. Τοτε βγαινει μια χαρα το νουμερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δεκαδυμα είναι??? Ή είναι από τον προηγούμενο μήνα κ είχα όντως εμφύτευση σαν κανονική περίοδο??? Θα τρελαθώ!! 

Screenshot_20240913_145150_Adobe Acrobat.jpg

Νομίζω ότι είσαι πολύ έγκυος…όχι απλά έγκυος!!!

αν με ρωτάς ήταν μια και τυχερή…άσε τα μαθηματικά τώρα και απόλαυσε το!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δε βγαίνουν τα νούμερα, είναι περίεργα. Δεν κολλάνε για να έγινε σύλληψη ούτε σε αυτό, ούτε στον προηγούμενο κύκλο. Για τον τελευταίο είναι μεγάλο νούμερο, για τον προηγούμενο είναι μικρό, καλά δεν τα βλέπω; 😥

Αρχικά συγχαρητήρια για την θετική χοριακηηηη ❤️

αν είχες επαφή 04/09 είναι λίγο δύσκολο να είναι ένα μωράκι και τέτοια τιμή (ποιος ξέρει ίσως είναι δυο 🤰🏼 κ έγινε κ νωρίς η εμφύτευση) 

παντως επειδή είναι αυτό το νούμερο τέτοιο κλείσε ραντεβού άμεσα στο γιατρό γιατί θα μπορεί να δει κ κάποια πράγματα στον υπέρηχο κ θα ξεαγχωθεις ❤️

 

εγω τη μόνη εμπειρία που έχω με υψηλη χοριακη νωρίς ειναι την 14η μέρα που είχα 850 χοριακη (την ημέρα που περίμενα δλδ περίοδο) τώρα στο τρίτο παιδάκι που είμαι έγκυος κ τελικά είχε απλά γίνει πολύ νωρίς εμφύτευση όπως φάνηκε κ από την ηλικία κύησης στην αυχενική! 
 

ευχομαι τα καλύτερα ❤️❤️❤️❤️ κ να είναι μια όμορφη κ τελειομηνη κύηση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δεκαδυμα είναι??? Ή είναι από τον προηγούμενο μήνα κ είχα όντως εμφύτευση σαν κανονική περίοδο??? Θα τρελαθώ!! 

Screenshot_20240913_145150_Adobe Acrobat.jpg

Αφού δεν ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία!! Δεν βρήκες ποτέ το θετικό τεστ!! Πώς ξέρεις ότι δεν είναι καλός ο αριθμός? Γράψε λίγο της ημερομηνίες από τον προηγούμενο κύκλο σου να καταλάβουμε τι έγινε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δε βγαίνουν τα νούμερα, είναι περίεργα. Δεν κολλάνε για να έγινε σύλληψη ούτε σε αυτό, ούτε στον προηγούμενο κύκλο. Για τον τελευταίο είναι μεγάλο νούμερο, για τον προηγούμενο είναι μικρό, καλά δεν τα βλέπω; 😥

Κορίτσι μου καλύτερα μίλησε με την γιατρό σου να δεις τι θα σου πει να της πεις ποτε είχατε επαφες αφού δεν σου βγαίνουν τα νούμερα  και να πας να σε δει δει γιατί με την τιμή την χοριακη που έχεις θα έχει σίγουρα εικόνα στον υπέρηχο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Αφού δεν ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία!! Δεν βρήκες ποτέ το θετικό τεστ!! Πώς ξέρεις ότι δεν είναι καλός ο αριθμός? Γράψε λίγο της ημερομηνίες από τον προηγούμενο κύκλο σου να καταλάβουμε τι έγινε 

29.07 1η μέρα περιόδου 

08.08 κ 10.08 επαφή 

11.08 θετικό ωορρηξιας 

19.08 επαφή 

25.08 1η μέρα περιόδου 

04.09 επαφή 

04-05.09 ίσως θετικό ωορρηξιας 

Και σήμερα θετικό εγκυμοσύνης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

29.07 1η μέρα περιόδου 

08.08 κ 10.08 επαφή 

11.08 θετικό ωορρηξιας 

19.08 επαφή 

25.08 1η μέρα περιόδου 

04.09 επαφή 

04-05.09 ίσως θετικό ωορρηξιας 

Και σήμερα θετικό εγκυμοσύνης...

Δηλαδή η μοναδική επαφή που είχες ήταν στις 4.9? Ρωτάω για να ξέρουμε να αποκλείσουμε την σύλληψη σε οποιαδήποτε άλλη μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

29.07 1η μέρα περιόδου 

08.08 κ 10.08 επαφή 

11.08 θετικό ωορρηξιας 

19.08 επαφή 

25.08 1η μέρα περιόδου 

04.09 επαφή 

04-05.09 ίσως θετικό ωορρηξιας 

Και σήμερα θετικό εγκυμοσύνης...

Με τέτοιο νούμερο χοριακης κορίτσι μου αποκλείω το να εγινε σύλληψη σε αυτόν τον κύκλο είναι αρκετά μεγάλο, εκτός αν είναι δίδυμα! Και η προηγούμενη "κανονική" περίοδος ήταν 29/7. Κλείσε να σε δει η γιατρός σου άμεσα και θα λυθεί κάθε μυστήριο 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Naty_ είπε:

Με τέτοιο νούμερο χοριακης κορίτσι μου αποκλείω το να εγινε σύλληψη σε αυτόν τον κύκλο είναι αρκετά μεγάλο. Και η προηγούμενη "κανονική" περίοδος ήταν 29/7. Κλείσε να σε δει η γιατρός σου άμεσα και θα λυθεί κάθε μυστήριο 🙏🏻

Απο τη άλλη όμως δεν μπορεί να είναι από τον προηγούμενο κύκλο γιατί είναι πάρα πολύ χαμηλό!! Εμένα δεν μου φαίνεται τόσο μικρό το νούμερο για αυτόν τον κύκλο!! Για τον προηγούμενο όμως είναι πάρα πολύ μικρό!! Η @cat12 επίσης είχε αρκετά μεγάλο νούμερο χοριακης και η @ΛΕΥΚΗ επίσης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Απο τη άλλη όμως δεν μπορεί να είναι από τον προηγούμενο κύκλο γιατί είναι πάρα πολύ χαμηλό!! Εμένα δεν μου φαίνεται τόσο μικρό το νούμερο για αυτόν τον κύκλο!! Για τον προηγούμενο όμως είναι πάρα πολύ μικρό!! Η @cat12 επίσης είχε αρκετά μεγάλο νούμερο χοριακης και η @ΛΕΥΚΗ επίσης 

Ισχύει ότι είναι μικρό για τον προηγούμενο κύκλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλω πάλι την εμπειρία σας αν σε κάποια συνέβη το εξής: 

 

οπως είχα πει η αδερφή μου ξεκίνησε διέγερση κ της έδωσε κλομιφαινη για 5 μέρες 

Όμως εμφάνισε αιμορραγία κ στον υπέρηχο η γιατρός δεν είναι πολύ ικανοποιημένη (είδε δεξιά κ αριστερά από 1 ωάριο πιο μεγάλα αλλά όχι όσο ήθελε μάλλον) κ της ξεκίνησε τώρα κ 25mg λετροζολη αφού δν ήταν ικανοποιημένη. 
Στις εξετάσεις είχε λίγο αυξημένη τεστοστερόνη αλλά στα υπόλοιπα μου είπε ότι ήταν οκ. 
 

αρχικα εγώ ανησύχησα για την αιμορραγία αλλά μου είπε ότι υπάρχει στις παρενέργειες στο χαρτί γραμμένο. 
 

Έχει να αδιαθετησει 5 μήνες σχεδόν κ η γιατρός την ξεκίνησε κατευθείαν όπως είχα γράψει αν θυμάστε διέγερση πριν τις εξετάσεις. 
 

Μένουμε εξωτερικό εγώ προσπαθώ όσο μπορώ να την συμβουλεύω αλλά δν έχω εμπειρία κ δεν ξέρω πως να την βοηθήσω παραπέρα. Γράφω εδώ μήπως κάποια άλλη κοπέλα είχε παρόμοια εμπειρία με αίμα κ έξτρα φάρμακο και να πήγαν όλα καλά. 

το άγχος είναι πολλαπλάσιο όταν είσαι κ στο εξωτερικό κ δν έχεις την γλωσσική ικανότητα να κατανοείς τα πάντα αλλά κ όταν το σύστημα λειτουργεί διαφορετικά απ ότι στην Ελλάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Δηλαδή η μοναδική επαφή που είχες ήταν στις 4.9? Ρωτάω για να ξέρουμε να αποκλείσουμε την σύλληψη σε οποιαδήποτε άλλη μέρα 

Ναι ναι σ αυτό τον κύκλο μόνο αυτή η επαφή.

 

Θα σκάσω, περιμένω να δει κ αυτή το βαιμπερ επιτέλους ! Ελπίζω να μ πει να πάω να με δει σήμερα, μην μείνω με το άγχος όλο το Σκ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Ισχύει ότι είναι μικρό για τον προηγούμενο κύκλο. 

Αυτό λέω κ εγώ. Μικρό για τον προηγούμενο κύκλο, μεγάλο για τον τελευταίο... γι αυτό λέω ότι κάτι είναι λάθος, δε βγαζω νόημα 🤔

Σε περίπτωση αποβολής πχ, μπορεί να παραμείνει τόσο υψηλή η χοριακη μετά για καιρό ξέρετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kokkinoskoufitsaαν εννοεις να ήσουν εγκυος στον προηγ κυκλο και να ηταν βιοχημικη και να ξεκινησε να πέφτει με την περιοδο την τελευταία οχι. Παιζει να εκανες διπλη ωορηξια τον προηγούμενο μηνα. Ετσι βγαινει το νουμερο με την επαφη στις 19/8. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δεκαδυμα είναι??? Ή είναι από τον προηγούμενο μήνα κ είχα όντως εμφύτευση σαν κανονική περίοδο??? Θα τρελαθώ!! 

Screenshot_20240913_145150_Adobe Acrobat.jpg

Έχοντας ήδη εμπειρία...θα σου πω ότι από προηγούμενο μήνα Αποκλείεται να είναι ΓΙΑΤΙ θα ήταν το νούμερο 5ψηφιο!!!είναι δίδυμα σίγουρα όμως 8η ημέρα μετά την ωορρηξία...

Έχετε ιστορικό διδύμων;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Έχοντας ήδη εμπειρία...θα σου πω ότι από προηγούμενο μήνα Αποκλείεται να είναι ΓΙΑΤΙ θα ήταν το νούμερο 5ψηφιο!!!είναι δίδυμα σίγουρα όμως 8η ημέρα μετά την ωορρηξία...

Έχετε ιστορικό διδύμων;;;;

Ναι αλλά αν είναι από προηγούμενο μήνα κ είναι εξωμητριο?? Δεν εξηγείται το νούμερο??

Δεν έχουμε δίδυμα στην οικογένεια όχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@kokkinoskoufitsaακου τη γυναικολογο σου. Θα κανεις την επανάληψη τη Δευτέρα και ολα θα ειναι καλα!

Μακάρι... Πολύ δύσκολα θα περάσει το Σκ αλλά τι να πω, μακάρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Ναι αλλά αν είναι από προηγούμενο μήνα κ είναι εξωμητριο?? Δεν εξηγείται το νούμερο??

Δεν έχουμε δίδυμα στην οικογένεια όχι...

Βρε συ μην πάει συνέχεια στο κακό το μυαλό σου😂😂 ποπό εσύ είσαι χειρότερη από εμένα... νόμιζα μόνο εγώ αγχώνομαι φουλ!!!😂  

Το καλό μόνο να σκέφτεσαι 🤩

Είσαι έγκυος...να το χαρείς!!!τόσο καιρό το προσπαθείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Κορίτσια θέλω πάλι την εμπειρία σας αν σε κάποια συνέβη το εξής: 

 

οπως είχα πει η αδερφή μου ξεκίνησε διέγερση κ της έδωσε κλομιφαινη για 5 μέρες 

Όμως εμφάνισε αιμορραγία κ στον υπέρηχο η γιατρός δεν είναι πολύ ικανοποιημένη (είδε δεξιά κ αριστερά από 1 ωάριο πιο μεγάλα αλλά όχι όσο ήθελε μάλλον) κ της ξεκίνησε τώρα κ 25mg λετροζολη αφού δν ήταν ικανοποιημένη. 
Στις εξετάσεις είχε λίγο αυξημένη τεστοστερόνη αλλά στα υπόλοιπα μου είπε ότι ήταν οκ. 
 

αρχικα εγώ ανησύχησα για την αιμορραγία αλλά μου είπε ότι υπάρχει στις παρενέργειες στο χαρτί γραμμένο. 
 

Έχει να αδιαθετησει 5 μήνες σχεδόν κ η γιατρός την ξεκίνησε κατευθείαν όπως είχα γράψει αν θυμάστε διέγερση πριν τις εξετάσεις. 
 

Μένουμε εξωτερικό εγώ προσπαθώ όσο μπορώ να την συμβουλεύω αλλά δν έχω εμπειρία κ δεν ξέρω πως να την βοηθήσω παραπέρα. Γράφω εδώ μήπως κάποια άλλη κοπέλα είχε παρόμοια εμπειρία με αίμα κ έξτρα φάρμακο και να πήγαν όλα καλά. 

το άγχος είναι πολλαπλάσιο όταν είσαι κ στο εξωτερικό κ δν έχεις την γλωσσική ικανότητα να κατανοείς τα πάντα αλλά κ όταν το σύστημα λειτουργεί διαφορετικά απ ότι στην Ελλάδα. 

 Κορίτσι μου εγώ έκανα διέγερση με λετροζολη ( φεμαρα ).. κάνει την ίδια δουλειά με την κλομιφαινη απλά από ότι μου είπε η γιατρός μου στην ουσία η λετροζολη είναι πιο "καινούργια" ανακάλυψη για την υπογονιμότητα και δείχνει να έχει καλύτερα αποτελέσματα από την κλομιφαινη!! Υπάρχει φυσικά η πιθανότητα σε κάποιον οργανισμό η μία ουσία να μην ταιριάζει και με την άλλη να έχει καλύτερη ανταπόκριση! Πάντως την ίδια δουλειά κάνουν! Αυτό που μου φαίνεται περίεργο είναι ότι αν η αδερφή σου δεν είχε περίοδο πώς ξεκίνησε την αγωγή? Η αγωγή της διέγερσης γίνεται την 2-5η μέρα της περιόδου! Δηλαδή η αδελφή σου χωρίς να της έχει έρθει περίοδος της είπαν να ξεκινήσει αυτήν την αγωγή? Σε ωχρινικη φάση? Σε τι φάση ήταν? Εγώ αυτά τα λίγα ξέρω κορίτσι μου και δεν ξέρω αν είμαι και σωστή σε αυτά που λέω!! Ίσως κάποια άλλη με περισσότερες γνώσεις να σε βοηθήσει! Εγώ ότι ξέρω θα στα λέω πάντως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Ναι αλλά αν είναι από προηγούμενο μήνα κ είναι εξωμητριο?? Δεν εξηγείται το νούμερο??

Δεν έχουμε δίδυμα στην οικογένεια όχι...

Αχ ήμουν τόσο σίγουρη ότι αυτό θα σκεφτοσουν!! Δεν έπαιξα και ένα τζόκερ σήμερα!!! Καλέ θα σε δειρωωω!! Πιθανόν σήμερα να είσαι 8-9 μέρα οπότε μην νομίζεις ότι είναι και απίθανο αυτή η χοριακη!! Ούτε τα δίδυμα είναι απίθανο!! Αν έφτασαν 2 μάγκες στο προορισμό τους ?? Δεν μπορείς να το ξέρεις αυτό!! Όσο για το εξωμητριο καλή μου είναι υπερβολικά σπάνιο να συμβεί και θα είχες και κάποια συμπτώματα αν ήταν έτσι το πράγμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

 Κορίτσι μου εγώ έκανα διέγερση με λετροζολη ( φεμαρα ).. κάνει την ίδια δουλειά με την κλομιφαινη απλά από ότι μου είπε η γιατρός μου στην ουσία η λετροζολη είναι πιο "καινούργια" ανακάλυψη για την υπογονιμότητα και δείχνει να έχει καλύτερα αποτελέσματα από την κλομιφαινη!! Υπάρχει φυσικά η πιθανότητα σε κάποιον οργανισμό η μία ουσία να μην ταιριάζει και με την άλλη να έχει καλύτερη ανταπόκριση! Πάντως την ίδια δουλειά κάνουν! Αυτό που μου φαίνεται περίεργο είναι ότι αν η αδερφή σου δεν είχε περίοδο πώς ξεκίνησε την αγωγή? Η αγωγή της διέγερσης γίνεται την 2-5η μέρα της περιόδου! Δηλαδή η αδελφή σου χωρίς να της έχει έρθει περίοδος της είπαν να ξεκινήσει αυτήν την αγωγή? Σε ωχρινικη φάση? Σε τι φάση ήταν? Εγώ αυτά τα λίγα ξέρω κορίτσι μου και δεν ξέρω αν είμαι και σωστή σε αυτά που λέω!! Ίσως κάποια άλλη με περισσότερες γνώσεις να σε βοηθήσει! Εγώ ότι ξέρω θα στα λέω πάντως 

Εννοείται να μου τα λες γι αυτό ζητάω την εμπειρία σας. ❤️

οχι δν έχει αδιαθετήσει εδω και 5 μήνες κ την ξεκίνησε ενώ της έκανε ένα υπέρηχο κ είδε ότι τα ωάρια λέει είναι πολύ μικρά ακόμα κ μαζεμένα γύρω γύρω. Άρα ποιος ξέρει σε τι φάση ήταν! 🤷🏼‍♀️ απλά της είπε ότι έτσι όπως βλέπει τον υπερηχο κ τις ωοθήκες αν δν κάνει διέγερση δεν θα της έρθει λέει η περίοδος. 

απλα δν Ήξερα αν γίνεται να σου δώσει στον ίδιο κύκλο κ κλομιφαινη και λετροζολη αφού δν έπιασε η κλομιφαινη όπως περίμενε η γιατρός. Συν ότι της έφερε αίμα. (Λέει δν μεγαλώνουν όπως θα ήθελε γ αυτό της έδωσε κ λετροζολη σήμερα ενώ έχει περάσει 1 εβδομάδα που τελείωσε την κλομιφαινη) 


εμένα κάτι εξαρχής δεν μου άρεσε με αυτά τα λίγα που ξέρω. Γι’ αυτό κ γράφω εδω μήπως κάποια άλλη κοπέλα είχε τις ίδιες οδηγίες ή επιπλοκές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα Λευκή μου!!! Εγώ με την τουαλέτα τις τελευταίες βδομάδες νομίζω είμαι λίγο καλύτερα αλλά και πάλι πάω συχνά!!
    • Καλημέρα Λευκη μου!! Λες να ισχύει αυτό με το κεφάλι γιατί και εγώ όταν γυρίζω πλευρό πονάω στα αριστερά!! Έλεγα τυχαίο είναι! Εγώ δεν το νιώθω το μωρό ειδικά τόσο καθαρά!! Μόλις ξεκίνησα φαντάσου να το νιώθω σαν ψαράκι! Και δεν είμαι και σίγουρη αν ήταν αυτό 🤣  Μόνο 45 φορές πας στην τουαλέτα? Τυχερή είσαι! Εγώ πάω τις διπλάσιες 😭😭 είναι τραγικό αυτό το πράγμα! Πότε θα σταματήσει?
    • καλή αρχή στο νέο σας ξεκίνημα!  είναι λίγο δύσκολα στην αρχή αλλά σιγά σιγά θα βρείτε τα πατήματά σας! ήρθαν και τα πρώτα βήματα από το λουλούδι σου ❤️  μεγαλώνειιιι!! εύχομαι να τα ζήσουμε όλες μας σύντομα!
    • Το Μέλανη θα μπορούσε να θεωρηθεί ως υποκοριστικό του Μελπομένη, αν και δεν είναι τόσο συνηθισμένο. Είναι πιο κοντά στο όνομα Μελανία, αλλά αν κάποιος το προτιμά ως παραλλαγή, μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Τα υποκοριστικά είναι συχνά προσωπικές επιλογές και μπορεί να διαμορφώνονται με βάση την αίσθηση που θέλει να δώσει κάποιος στο όνομά του. Πάντως φίλη μου με το όνομα Μελπομένη τη φωνάζουμε Μένη. Κλασικό θα μου πεις.. 😅 Να ξέρεις πως τα ελληνικά ονόματα τελειώνουν με "η" πάντα στο τέλος. 
    • Αααα σε ευχαριστώ πολύ που το θυμήθηκες ❤️❤️. Ειμαι καλά, δόξα τω Θεώ, απλά μετακομίσαμε την Κυριακή και δεν προλαβαίνω ούτε να πάρω ανάσα!! Και το καλύτερο είναι ότι τη Δευτέρα αδιαθετησα. Είπα και στον καλό μου, ευτυχώς που ήρθε η περίοδος γιατί δεν θα ήθελα να έχω μετακόμιση και το άγχος μιας εγκυμοσύνης. Τώρα κουβαλάω, σηκώνω, σκύβω, καθαρίζω... Και συνηθως με την μικρούλα μου αγκαλιά (είναι 10 κιλά). Δυστυχώς δεν έχουμε βοήθεια (εκτός από 2 ημέρες που βοήθησε ο αδερφός του άντρα μου και η γυναίκα του). Οπότε με το μωρό είναι εξαιρετικά δύσκολο όλο αυτό, γιατί είναι ένα μωράκι κυριολεκτικά κολλημένο πάνω μου. Αν την αφήσω για 1 λεπτό πλανταζει στο κλάμα. Αλλά θα τα καταφέρουμε!! Το καλύτερο είναι ότι το Λυδιακι λίγο πριν γίνει 11 μηνών, άφησε τα χεράκια και έκανε τα πρώτα της βήματα!!! Συγκινήθηκα τόσο μα τόσο πολύ, και ευτυχώς προλάβαμε να την βγάλουμε βίντεο ❤️❤️  Πλέον νιώθω ότι επικοινωνούμε με έναν πολύ δικό μας τρόπο και κάθε μέρα είναι και μια έκπληξη!! Πόση αγάπη μπορεί να χωρέσει στην καρδιά μιας μανουλας, ούτε που το είχα φανταστεί 🥰🥰. Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να μην υπάρξει γυναίκα που λαχταρά ένα μωρό και να μην νιώσει αυτά τα συναισθήματα!!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...