Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η S1987 είπε:

Κι εγω καινουρια! 

Τα ξαναγραφω γιατι αργουν να εγκριθουν και χανονται.. 

Μολις περασα μια βιοχημικη (το εγραψα σε ξεχωριστο θεμα) και αρχισα να παρακολουθω τη συζητηση σας, οποτε ειπα να συστηθω. 

Το αιμα της αποβολης σε εμενα ξεκινησε 1 Σεπτεμβρη και ηταν ακριβως οπως μια περιοδος σε διαρκεια οποτε λεω να ξεκινησω σε 2-3 μερες τεστ ωορηξιας. Ο γιατρος μου ειπε πως καλυτερο ειναι να αφησουμε ενα κυκλο αλλα πως αν θελουμε μπορουμε να ξεκινησουμε και αμεσα, οποτε περιμενω να βρω την ωορηξια και μετα θα δουμε, αναλογα με τη διαθεση μας. 

Προσπαθουμε τωρα για το δευτερο παιδακι μας. Το πρωτο ειναι 3 χρονων, και το πιασαμε μετα απο 3 μηνες προσπαθειας. Για το δευτερο πρωτη προσπαθεια ηταν τον Αυγουστο και ηρθε αμεσως η βιοχημικη. 

Ειμαστε και οι δυο 37 χρονων οποτε δεν εχουμε και ολο το χρονο μπροστα μας, εχουμε δωσει ενα περιθωριο προσπαθειας 12-18 μηνες και αν δεν πετυχουμε κατι μαλλον θα σταματησουμε. 

Καλώς ήρθες!!! Εγώ ακούγοντας την ιστορία σου ξραταω κάτι πολυ θετικό,  και οι 2 εγκυμοσύνες ήρθαν πολύ γρήγορα!!!!

Ελπίζω να έρθει ξανά τόσο σύντομα!!! 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Apol αντε κορίτσι μου με το καλο! Εγω εχω πίστη σ αυτο το εμβρυακι! Ποτε θα κανεις εμβρυομεταφορα?

@Sia A κοριτσι μου συνέχισε τα. Ισως οντως να εκανες νωριτερα ωορηξια αλλα κανε μερικες μερες ακομα. Και στον επόμενο κυκλο τα ξεκιναε νωρίτερα. Τι ωρα τα κανεις συνηθως? Πρωτη φορα τα χρησιμοποιεις?

@S1987 να σου ζησει το παιδακι σου! Εφόσον εχεις ηδη ενα παιδι π ηρθε τοσο αμεσα και ειχες ηδη μια σύλληψη απο τον 1ο κιολαε μηνα δεν εχεις λογο να ανησυχείς. Ειμαι σιγουρη οτι θα σ ερθει αμεσα!

Αυτό θα κάνω θα τα συνεχίσω κ βλέπουμε. Αν δεν έκανα τα τεστ θα έλεγα ότι χθες ήταν η ωορρηξία λόγω υγρών κ πόνου. Το μόνο κουλό είναι ότι ήταν καφέ κ όχι διάφανα. Το πρωί κάνω αυτά με το χαμόγελο με βολεύουν πιο πολύ κ κάνω αρκετό καιρό κ πάντα το θετικό τεστ συνοδευόταν με υγρά κ πόνο κ σε 2 βδομάδες ερχόταν η περίοδος. Αυτό τον μήνα έχω μπερδευτεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Apol αντε κορίτσι μου με το καλο! Εγω εχω πίστη σ αυτο το εμβρυακι! Ποτε θα κανεις εμβρυομεταφορα?

@Sia A κοριτσι μου συνέχισε τα. Ισως οντως να εκανες νωριτερα ωορηξια αλλα κανε μερικες μερες ακομα. Και στον επόμενο κυκλο τα ξεκιναε νωρίτερα. Τι ωρα τα κανεις συνηθως? Πρωτη φορα τα χρησιμοποιεις?

@S1987 να σου ζησει το παιδακι σου! Εφόσον εχεις ηδη ενα παιδι π ηρθε τοσο αμεσα και ειχες ηδη μια σύλληψη απο τον 1ο κιολαε μηνα δεν εχεις λογο να ανησυχείς. Ειμαι σιγουρη οτι θα σ ερθει αμεσα!

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Καλώς ήρθες!!! Εγώ ακούγοντας την ιστορία σου ξραταω κάτι πολυ θετικό,  και οι 2 εγκυμοσύνες ήρθαν πολύ γρήγορα!!!!

Ελπίζω να έρθει ξανά τόσο σύντομα!!! 🤞

 

Κοριτσια μου τι να πω, μακαρι, η ηλικια σιγουρα παιζει ρολο αλλα οντως το ιστορικο μας μας δινει καποιες καλες πιθανοτητες.

Να κανω και μια ερωτηση, τεστ ωορηξιας ποτε ειναι καλυτερο να κανουμε, πρωι ή απογευμα; Εχω ακουσει και τις δυο αποψεις! Εγω μεχρι στιγμης τα κανω γυρω στις 12-1 το μεσημερι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα ωραία μπράβο σου ! 
Πρέπει να το είχες ξανά πει τώρα που το διάβασα το θυμήθηκα 😊

Ηθελα να ρωτήσω μήπως ήταν με καισαρική όλες οι γέννες για να μου έλεγες ποσο  μεσολάβησε ανάμεσα από την μια στην άλλην.. αλλα αφου είσαι με Vback άκυρη η ερώτηση 😅

ξανα μπράβο σε εσενα και στον γιατρό σου 🥰

Κοιτα, δεδομένου ότι γιαvbac συστήνεται ένας χρόνος από γεννα σε γεννα πιστεύω σε επαναληπτική καισαρική δεν θα έχεις πρόβλημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

@peacock πως είσαι εσύ; Πότε έχεις ραντεβού να δείτε το φασολακι;

Καλά είμαι! Έχω ξεκινήσει δουλειά και έχω πήξει στη κυριολεξία, αλλά χαίρομαι πολύ που γύρισα! 

Την ερχόμενη εβδομάδα έχω ραντεβού αλλά δε ξέρω ακόμα ποια μέρα, θα με ενημερώσουν το Σαββατοκύριακο. 

Ελπίζω να είναι καλά... 🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η eva_gge_lia είπε:

@Naty_Πιο στην ωρα δεν γινόταν 14η μερα απο την ωορρηξία!Κανε υπομονή μακαρι να είσαι 🙏

Μακαριι αλλά με έχω πείσει ότι δεν είμαι. Πάμε για τον επόμενο κύκλο. Σε τέτοιο mood είμαι. 

Πάντως έχω τις τελευταίες μέρες και χθες ειδικά έβλεπα όλο εφιάλτες που γενικά και πριν την περίοδο βλέπω αλλά χθες ήταν πολύ έντονο και κάπου υπήρχε και ένα μωρό μέσα σε όλο το χάος 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Apol αντε κορίτσι μου με το καλο! Εγω εχω πίστη σ αυτο το εμβρυακι! Ποτε θα κανεις εμβρυομεταφορα?

@Sia A κοριτσι μου συνέχισε τα. Ισως οντως να εκανες νωριτερα ωορηξια αλλα κανε μερικες μερες ακομα. Και στον επόμενο κυκλο τα ξεκιναε νωρίτερα. Τι ωρα τα κανεις συνηθως? Πρωτη φορα τα χρησιμοποιεις?

@S1987 να σου ζησει το παιδακι σου! Εφόσον εχεις ηδη ενα παιδι π ηρθε τοσο αμεσα και ειχες ηδη μια σύλληψη απο τον 1ο κιολαε μηνα δεν εχεις λογο να ανησυχείς. Ειμαι σιγουρη οτι θα σ ερθει αμεσα!

Μακάρι αγάπη μακαρι!!! Με βάση τις δυο προηγούμενες εμβρυομεταφορες περίπου ενα μηνα μετα, θα με δει στις δυο βδομάδες τώρα που θα κάνω arvekap μετα μου δινει cyclacur κανω αλλες δυο βδομάδες arvekap κ μου ανεβάζει τη δοση του cyclacur μεχρι την εμβρυομεταφορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock ολα μια χαρα θα ειναι. Ηθελα να σ γραψω απο μερες αλλα ολο ξεχνιομουνα. Το να εχεις δυο μωρα με 20 μήνες διαφορα (21 τα δικα μου, εμεινα εγκυος στο χρονο της μεγαλης μου με μια ελευθερη επαφη χωρις ακομα να εχουμε ξεκινησει προσπαθειες) θα σου πω οτι ειναι τρομερα ΔΥΣΚΟΛΟ, οχι ομως ακατορθωτο. Θα ζοριστεις μερικα χρονια κ μετα θα δεις ότι σε όλα θα πηγαίνουν μαζι. Επειδη τωρα τ ζω, παμε μαζι σε πάρτι, παιδοτοπους δραστηριότητες κτλ. Εχουν τα ιδια ενδιαφέροντα. Οπότε οτι κανουμε τ κανουμε παρεα όλοι μαζι. Και το βασικότερο αν μια φορα ειμαο ευγνωμων για το πως ηρθε η μεγαλη μου, είμαι 10 για το πως ηρθε η μικρη μου. Απο το να περνουσα παλι τ αγχος καθε μηνα κ εξετασεις κ γιατρους κτλ, 1000 φορες π ηρθε ετσι κι ας ζοριστηκα. Προσωπικα μετανιωνω π ενω ειχα στο μυαλο μ να κανουμε κάποια στιγμή 3ο, το αφησα τοσο πολυ. Βεβαια οταβ ηταν αυτες πιο μικρες, τα ειχα παιξει, δ εοχα κουραγιο για ακομα ενα μωρο. Και οταν ηρθε το 3ο στραβωσε η δουλειά. Με πηγε ενα χρονο πισω και δ εχει έρθει κ δ ξερβ και αν έρθει κ ποτε. Τα κορίτσια μ ειναι ηδη 7 και 5. Δεν θα προσπαθω επ απειρον. Γερες να είναι βέβαια και ολα καλα. Εδωσες μεγαλες μαχες για να γινεις μανα, απολαυσε αυτο π σ ηρθε θεοσταλτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @ditakiμου... Εγώ δεν ξέρω αν θα με αξιώσει ο Θεός να κάνω ένα δεύτερο παιδάκι αλλά πραγματικά πολύ θα ήθελα να προσπαθήσω έναν φυσιολογικό τοκετό... Με "ενοχλεί" που φαινόταν ότι σωματικά εγώ ήμουν έτοιμη και όλα έδειχναν πως θα είχα έναν πολύ εύκολο τοκετό και τελικά δεν τα καταφέραμε με τη μικρή μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@peacock ολα μια χαρα θα ειναι. Ηθελα να σ γραψω απο μερες αλλα ολο ξεχνιομουνα. Το να εχεις δυο μωρα με 20 μήνες διαφορα (21 τα δικα μου, εμεινα εγκυος στο χρονο της μεγαλης μου με μια ελευθερη επαφη χωρις ακομα να εχουμε ξεκινησει προσπαθειες) θα σου πω οτι ειναι τρομερα ΔΥΣΚΟΛΟ, οχι ομως ακατορθωτο. Θα ζοριστεις μερικα χρονια κ μετα θα δεις ότι σε όλα θα πηγαίνουν μαζι. Επειδη τωρα τ ζω, παμε μαζι σε πάρτι, παιδοτοπους δραστηριότητες κτλ. Εχουν τα ιδια ενδιαφέροντα. Οπότε οτι κανουμε τ κανουμε παρεα όλοι μαζι. Και το βασικότερο αν μια φορα ειμαο ευγνωμων για το πως ηρθε η μεγαλη μου, είμαι 10 για το πως ηρθε η μικρη μου. Απο το να περνουσα παλι τ αγχος καθε μηνα κ εξετασεις κ γιατρους κτλ, 1000 φορες π ηρθε ετσι κι ας ζοριστηκα. Προσωπικα μετανιωνω π ενω ειχα στο μυαλο μ να κανουμε κάποια στιγμή 3ο, το αφησα τοσο πολυ. Βεβαια οταβ ηταν αυτες πιο μικρες, τα ειχα παιξει, δ εοχα κουραγιο για ακομα ενα μωρο. Και οταν ηρθε το 3ο στραβωσε η δουλειά. Με πηγε ενα χρονο πισω και δ εχει έρθει κ δ ξερβ και αν έρθει κ ποτε. Τα κορίτσια μ ειναι ηδη 7 και 5. Δεν θα προσπαθω επ απειρον. Γερες να είναι βέβαια και ολα καλα. Εδωσες μεγαλες μαχες για να γινεις μανα, απολαυσε αυτο π σ ηρθε θεοσταλτο.

Ακριβώς τα ίδια νιώθω και εγώ....λες και τα λέω εγώ...και εμένα μικρή διαφορά έχουν....και εγω ήθελα 3ο νωρίς αλλά δεν άντεχα!!!τα είχα παίξει μόνη χωρίς βοήθεια...αν είχα έστω και μια μικρή βοήθεια θα έκανα άμεσα και το τρίτο!!!ευλογημένες όσες έχουν βοήθεια από γιαγιάδες παππούδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/9/2024 at 4:10 ΜΜ, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια η χοριακη 78.90 🧿 έκανα μέτρηση και προγεστερόνης είναι 16.60 

Μίλησα με τον γιατρό μέχρι στιγμής οι οδηγίες είναι να συνεχίσω το fillicine και θα πάρω ουτροτζεσταν 2 το πρωί 2 το βράδυ, επανάληψη χοριακης την Πέμπτη και Δευτέρα θα πάω να συζητήσουμε και το θέμα με τις αντιπηκτικές κλπ 

Με το καλό κορίτσι μου πολύ καλή τιμή χοριακης!! Με το καλό κ αύριο να είναι αυξητική!! 

στις πριν 14 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα,καλή σχολική χρονιά!! 

Πήγα χθες στον γιατρό όλα καλά μου είπε, με έβγαλε χθες 5+1 είδαμε σάκο και εμβρυική στοιχεία. Δεν έχω κάποια αποκόλληση ούτε αίμα, μάλλον αυτό που είδα ήταν υγρα που είχαν μείνει μέσα. 

Σήμερα το πρωί έγινε και ένα άσχημο γεγονός όπως πήγαινα τον μικρό σχολείο και ταραχθηκα. Αρπαχτηκαμε με έναν περαστικό που είχε αφήσει το σκυλί του ελεύθερο και ορμησε στον μικρο μου και επειδή του είπα πως πρέπει να το μαζέψει και δεν το αφήνουμε έτσι άρχισε να φωνάζει,τα πήρα και εγώ και έγινε χαμός,άρχισε να με βρίζει πολύ ασχημα και μπαίνει ο άντρας μου στην μέση και παραλίγο να πιαστούν στα χέρια.  Κάλεσα αστυνομία και ανέφερα το περιστατικό αλλα μέχρι να έρθει αυτός έφυγε, είπα στην αστυνομία να καταγράψει το γεγονός και πως επιφυλάσσομαι πως αν πάθω κάτι θα τον κυνηγήσω. 

Ξάπλωσα λίγο τώρα να ηρεμησω και το μεσημέρι θα πάω για δουλειά! 

Με το καλό κ εσυ ο δεύτερος έλεγχος !!

Εγώ κορίτσια είμαι καλύτερα, ξεκουράστηκα αρκετά όπως μου είπε ο γιατρός με τα καφέ υγρά, δεν πήγα Δευτέρα Τρίτη στη δουλειά,σημερα επέστρεψα ωστόσο..

αυριο έχω κ εγώ πάλι γιατρό στις 19.30 μήπως ακούσουμε καρδούλα κ να δει μήπως ήταν κάτι αυτά τα καφέ αν κ γενικά δεν ανησύχησε καθόλου !!

με προβληματίζει πολύ το θέμα της δουλειάς ωστόσο, έχω μια απαιτητική δουλειά με ξενύχτια, ορθοστασία κ στρες, πολλές ώρες εργασίας κ με φοβίζει ο Οκτώβριος γιατί θα είναι απαιτητικός κ θα υπάρχει έλλειψη προσωπικού … ίσως να μην μπορώ καν να παίρνω τα ρεπό μου κ να δουλεύω άπειρες ώρες συνεχόμενα (έως κ 32)… δεν θέλω να το πω ακόμη στο εργασιακό μου περιβάλλον, τόσο γιατί θα αρχίσουν να λένε ποτε θα φύγω, όσο κ γιατί δεν θέλω να με κουτσομπολεύουν, μιας κ το έχουν εύκολο …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elenaki12 καταλαβαίνω ότι δεν θελεις ακομα να τ μαθει τ περιβαλλον σου αλλα δες μήπως βγεις αναρρωτικη για κατι αλλο. Το πρώτο τρίμηνο κυρίως θελει προσοχη. Φυσικα κ εισαι εγκυος και οχι αρρωστη αλλα αν η δουλεια σ ειναι απαιτητική καλύτερα να βρεις μια λυση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@peacock ολα μια χαρα θα ειναι. Ηθελα να σ γραψω απο μερες αλλα ολο ξεχνιομουνα. Το να εχεις δυο μωρα με 20 μήνες διαφορα (21 τα δικα μου, εμεινα εγκυος στο χρονο της μεγαλης μου με μια ελευθερη επαφη χωρις ακομα να εχουμε ξεκινησει προσπαθειες) θα σου πω οτι ειναι τρομερα ΔΥΣΚΟΛΟ, οχι ομως ακατορθωτο. Θα ζοριστεις μερικα χρονια κ μετα θα δεις ότι σε όλα θα πηγαίνουν μαζι. Επειδη τωρα τ ζω, παμε μαζι σε πάρτι, παιδοτοπους δραστηριότητες κτλ. Εχουν τα ιδια ενδιαφέροντα. Οπότε οτι κανουμε τ κανουμε παρεα όλοι μαζι. Και το βασικότερο αν μια φορα ειμαο ευγνωμων για το πως ηρθε η μεγαλη μου, είμαι 10 για το πως ηρθε η μικρη μου. Απο το να περνουσα παλι τ αγχος καθε μηνα κ εξετασεις κ γιατρους κτλ, 1000 φορες π ηρθε ετσι κι ας ζοριστηκα. Προσωπικα μετανιωνω π ενω ειχα στο μυαλο μ να κανουμε κάποια στιγμή 3ο, το αφησα τοσο πολυ. Βεβαια οταβ ηταν αυτες πιο μικρες, τα ειχα παιξει, δ εοχα κουραγιο για ακομα ενα μωρο. Και οταν ηρθε το 3ο στραβωσε η δουλειά. Με πηγε ενα χρονο πισω και δ εχει έρθει κ δ ξερβ και αν έρθει κ ποτε. Τα κορίτσια μ ειναι ηδη 7 και 5. Δεν θα προσπαθω επ απειρον. Γερες να είναι βέβαια και ολα καλα. Εδωσες μεγαλες μαχες για να γινεις μανα, απολαυσε αυτο π σ ηρθε θεοσταλτο.

Να τα χαίρεσαι τα κοριτσάκια σου! 😊💕

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ ότι έχει και τα καλά της η μικρή διαφορά ηλικίας γιατί θα έχουν τα ίδια ενδιαφέροντα και θα κάνουν πολλά πράγματα μαζί! Ανακουφιστικο που μου το λες κι εσύ που έχεις την εμπειρία αυτή. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα κι απο μένα!

Σήμερα το απόγευμα έχω και εγώ κλεισμένο ραντεβού για μαστογραφία, υπέρηχο μαστού και υπέρηχο κάτω κοιλίας. Τα δύο πρώτα έπρεπε να τα κάνω ακόμα απο τον Ιανουάριο που έκλεισα τα 35 αλλά εμένα το μυαλό μου τότε ήταν στο πρόβλημα του συζύγου και στη λύση του προβλήματος. Το θυμήθηκα Σεπτέμβρη κάτι είναι κι αυτό.. χαχαχα! Τώρα για το τελευταίο πρέπει να γίνει για την επιτροπή και ελπίζω να είναι καλά όλα εκεί κάτω, γιατί στις τελευταίες περιόδους μου πονάω πάρα πολύ και γενικά έχω περίεργες ενοχλήσεις αρκετές μέρες πριν έρθει η περίοδος.. που στο παρελθόν δεν τις είχα.

και... αύριο το πρωί θα πάει και ο σύζυγος επιτέλους για σπερμοδιάγραμμα και αιματολογικές.

Ελπίζω να βρούμε την άκρη μας σύντομα και αν τα πράγματα εξακολουθούν να είναι στάσιμα, να πάρει την απόφαση για εξωσωματική γιατί αλλιώς θα τον "πνίξω"..  χαχαχχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η mp_christina είπε:

Κορίτσια καλημέρα κι απο μένα!

Σήμερα το απόγευμα έχω και εγώ κλεισμένο ραντεβού για μαστογραφία, υπέρηχο μαστού και υπέρηχο κάτω κοιλίας. Τα δύο πρώτα έπρεπε να τα κάνω ακόμα απο τον Ιανουάριο που έκλεισα τα 35 αλλά εμένα το μυαλό μου τότε ήταν στο πρόβλημα του συζύγου και στη λύση του προβλήματος. Το θυμήθηκα Σεπτέμβρη κάτι είναι κι αυτό.. χαχαχα! Τώρα για το τελευταίο πρέπει να γίνει για την επιτροπή και ελπίζω να είναι καλά όλα εκεί κάτω, γιατί στις τελευταίες περιόδους μου πονάω πάρα πολύ και γενικά έχω περίεργες ενοχλήσεις αρκετές μέρες πριν έρθει η περίοδος.. που στο παρελθόν δεν τις είχα.

και... αύριο το πρωί θα πάει και ο σύζυγος επιτέλους για σπερμοδιάγραμμα και αιματολογικές.

Ελπίζω να βρούμε την άκρη μας σύντομα και αν τα πράγματα εξακολουθούν να είναι στάσιμα, να πάρει την απόφαση για εξωσωματική γιατί αλλιώς θα τον "πνίξω"..  χαχαχχα!

Καλημέρα κορίτσι μου!! 
Χαιρομαι που μπήκαν όλα σε μια σειρά!!🤞🏼

Εύχομαι να μην προλάβετε να κάνετε εξωσωματική και να έρθει μόνο του το σπορακι🌈  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mp_christina είπε:

Κορίτσια καλημέρα κι απο μένα!

Σήμερα το απόγευμα έχω και εγώ κλεισμένο ραντεβού για μαστογραφία, υπέρηχο μαστού και υπέρηχο κάτω κοιλίας. Τα δύο πρώτα έπρεπε να τα κάνω ακόμα απο τον Ιανουάριο που έκλεισα τα 35 αλλά εμένα το μυαλό μου τότε ήταν στο πρόβλημα του συζύγου και στη λύση του προβλήματος. Το θυμήθηκα Σεπτέμβρη κάτι είναι κι αυτό.. χαχαχα! Τώρα για το τελευταίο πρέπει να γίνει για την επιτροπή και ελπίζω να είναι καλά όλα εκεί κάτω, γιατί στις τελευταίες περιόδους μου πονάω πάρα πολύ και γενικά έχω περίεργες ενοχλήσεις αρκετές μέρες πριν έρθει η περίοδος.. που στο παρελθόν δεν τις είχα.

και... αύριο το πρωί θα πάει και ο σύζυγος επιτέλους για σπερμοδιάγραμμα και αιματολογικές.

Ελπίζω να βρούμε την άκρη μας σύντομα και αν τα πράγματα εξακολουθούν να είναι στάσιμα, να πάρει την απόφαση για εξωσωματική γιατί αλλιώς θα τον "πνίξω"..  χαχαχχα!

Καλά αποτελέσματα εύχομαι και στους δύο σας! Να γίνει ότι είναι καλύτερο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eirinistz Μακάρι κορίτσι μου..!!!

Είδα ότι κι εσείς ενώ υπήρχε θεματάκι το θαύμα έγινε.. βέβαια μπορεί να παίζει ρόλο και η ηλικία σε όλο αυτό και η φυσική σας κατάσταση, είστε πιο μικροί ηλικιακά απο μας σαν ζευγάρι.

Όπως και να χει πάντως ελπίζω να μην χρειστεί να μπω σε αυτή τη διαδικασία και το θαύμα να γίνει και σε μας! Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και σε σένα.

@Mantarini ευχαριστώ πολύυυυυ..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Tina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσι, καλώς ήρθες στο κλάμπ μας. Πες μας λίγα λόγια για σένα 🙂
αααα επίσης τα μνμτα σου θα καθυστερούν λίγο να εμφανίζονται γιατί είσαι νέο μέλος, μόλις έχεις 20 μνμτα θα εμφανίζονται αμέσως..

Καλημέρα! Έτοιμάζομαι για εξωσωματική, δε θα είναι η πρώτη μου... Στην τελευταία εμβρυμεταφορά έμεινα έγκυος και το έχασα στις 6 εβδομάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mp_christina είπε:

@Eirinistz Μακάρι κορίτσι μου..!!!

Είδα ότι κι εσείς ενώ υπήρχε θεματάκι το θαύμα έγινε.. βέβαια μπορεί να παίζει ρόλο και η ηλικία σε όλο αυτό και η φυσική σας κατάσταση, είστε πιο μικροί ηλικιακά απο μας σαν ζευγάρι.

Όπως και να χει πάντως ελπίζω να μην χρειστεί να μπω σε αυτή τη διαδικασία και το θαύμα να γίνει και σε μας! Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και σε σένα.

@Mantarini ευχαριστώ πολύυυυυ..!!!!

Η αλήθεια κορίτσι μου θεωρώ πως έπαιξε μεγάλο ρόλο ότι μου είχε φύγει το άγχος που είχα γιατί ήμουν σίγουρη ότι έχουμε πρόβλημα. Το είχα βάλει στο κεφάλι μου και το είχα πιστέψει από πριν πάμε στον ουρολόγο. 
Ηρθε πραγματικά εκεί που δεν το περίμενα και μάλιστα τον μοναδικό μήνα που ήμουν χωρίς καμία προσδοκία!!!! 
 

Εύχομαι να σου γίνει ακριβώς το ίδιο και σε εσένα🙏🏻🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eirinistz να είμαι ειλικρινής δεν ελπίζω σε κάτι φυσιολογικά, είναι πολύ μικρό το καλαθάκι μου.

Βέβαια ακριβώς στο ότι δεν ελπίζω και δεν βλέπω πλέον ούτε πότε έχω ωορρηξία, δεν χρησιμοποιώ ταινίες και γενικότερα είμαι πολύ πιο χαλαρή στο θέμα τις περιόδου κάθε μήνα, πιστεύω πως αν ήταν να ρθει θα ερχόταν εδώ και ένα χρόνο τώρα που γνωρίζω το πρόβλημα μας. Άρα, μάλλον δεν είναι για να ρθει φυσιολογικά. Παρόλα αυτά εγώ κάνω την όποια προσπάθεια για να ρθει έστω τεχικά. ;)

Τελείως χαλαρή πιστεύω ότι θα υπάρξω μόνο όταν νιώσω πως όλο αυτό το πράγμα προχωράει και δεν μένω στάσιμη. Γι' αυτό λέω ότι αυτό μπορεί να συμβεί αφού περάσω απο την επιτροπή και πριν προλάβω να ξεκινήσω την φαρμακευτική αγωγή.. :D

Είδομεν! & οψόμεθα!  :wub:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσια μου, ποιες είμαστε στην αναμονή για περίοδο αυτές τις μέρες (ή και όχι;) 

 

@Maria98 πήγες για χοριακή;

Ναι αμέ είμαι στην αναμονή,  λογικά γύρω στις 3 θα μου στείλουν τα αποτελέσματα,  για να δούμε,  δεν σας κρύβω πως έχω πολύ φόβο🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maria98 είπε:

Ναι αμέ είμαι στην αναμονή,  λογικά γύρω στις 3 θα μου στείλουν τα αποτελέσματα,  για να δούμε,  δεν σας κρύβω πως έχω πολύ φόβο🤞

Ειμαι σίγουρη θα είναι τέλεια η τιμή της! Αναμένουμε μαζί σου 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Naty_ είπε:

Ειμαι σίγουρη θα είναι τέλεια η τιμή της! Αναμένουμε μαζί σου 🙏

Μόλις μου τα έστειλαν,  είναι 169 η τιμή της χοριακης 🧿 προχωράμε 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα Λευκή μου!!! Εγώ με την τουαλέτα τις τελευταίες βδομάδες νομίζω είμαι λίγο καλύτερα αλλά και πάλι πάω συχνά!!
    • Καλημέρα Λευκη μου!! Λες να ισχύει αυτό με το κεφάλι γιατί και εγώ όταν γυρίζω πλευρό πονάω στα αριστερά!! Έλεγα τυχαίο είναι! Εγώ δεν το νιώθω το μωρό ειδικά τόσο καθαρά!! Μόλις ξεκίνησα φαντάσου να το νιώθω σαν ψαράκι! Και δεν είμαι και σίγουρη αν ήταν αυτό 🤣  Μόνο 45 φορές πας στην τουαλέτα? Τυχερή είσαι! Εγώ πάω τις διπλάσιες 😭😭 είναι τραγικό αυτό το πράγμα! Πότε θα σταματήσει?
    • καλή αρχή στο νέο σας ξεκίνημα!  είναι λίγο δύσκολα στην αρχή αλλά σιγά σιγά θα βρείτε τα πατήματά σας! ήρθαν και τα πρώτα βήματα από το λουλούδι σου ❤️  μεγαλώνειιιι!! εύχομαι να τα ζήσουμε όλες μας σύντομα!
    • Το Μέλανη θα μπορούσε να θεωρηθεί ως υποκοριστικό του Μελπομένη, αν και δεν είναι τόσο συνηθισμένο. Είναι πιο κοντά στο όνομα Μελανία, αλλά αν κάποιος το προτιμά ως παραλλαγή, μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Τα υποκοριστικά είναι συχνά προσωπικές επιλογές και μπορεί να διαμορφώνονται με βάση την αίσθηση που θέλει να δώσει κάποιος στο όνομά του. Πάντως φίλη μου με το όνομα Μελπομένη τη φωνάζουμε Μένη. Κλασικό θα μου πεις.. 😅 Να ξέρεις πως τα ελληνικά ονόματα τελειώνουν με "η" πάντα στο τέλος. 
    • Αααα σε ευχαριστώ πολύ που το θυμήθηκες ❤️❤️. Ειμαι καλά, δόξα τω Θεώ, απλά μετακομίσαμε την Κυριακή και δεν προλαβαίνω ούτε να πάρω ανάσα!! Και το καλύτερο είναι ότι τη Δευτέρα αδιαθετησα. Είπα και στον καλό μου, ευτυχώς που ήρθε η περίοδος γιατί δεν θα ήθελα να έχω μετακόμιση και το άγχος μιας εγκυμοσύνης. Τώρα κουβαλάω, σηκώνω, σκύβω, καθαρίζω... Και συνηθως με την μικρούλα μου αγκαλιά (είναι 10 κιλά). Δυστυχώς δεν έχουμε βοήθεια (εκτός από 2 ημέρες που βοήθησε ο αδερφός του άντρα μου και η γυναίκα του). Οπότε με το μωρό είναι εξαιρετικά δύσκολο όλο αυτό, γιατί είναι ένα μωράκι κυριολεκτικά κολλημένο πάνω μου. Αν την αφήσω για 1 λεπτό πλανταζει στο κλάμα. Αλλά θα τα καταφέρουμε!! Το καλύτερο είναι ότι το Λυδιακι λίγο πριν γίνει 11 μηνών, άφησε τα χεράκια και έκανε τα πρώτα της βήματα!!! Συγκινήθηκα τόσο μα τόσο πολύ, και ευτυχώς προλάβαμε να την βγάλουμε βίντεο ❤️❤️  Πλέον νιώθω ότι επικοινωνούμε με έναν πολύ δικό μας τρόπο και κάθε μέρα είναι και μια έκπληξη!! Πόση αγάπη μπορεί να χωρέσει στην καρδιά μιας μανουλας, ούτε που το είχα φανταστεί 🥰🥰. Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να μην υπάρξει γυναίκα που λαχταρά ένα μωρό και να μην νιώσει αυτά τα συναισθήματα!!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...