Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Καλή σχολική χρονιά σε όλα τα παιδάκια! Φέτος και ο μικρός μου ξεκινάει παιδικό την Δευτέρα , πρώτη φορά που θα αποχωριστούμε! Ευτυχώς είναι κοντά και θα είναι μόνο τρία παιδιά -το ένα εκ των οποίων το δικό μου- μιας και μένω σε χωριό στην επαρχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε ολες!! Συγχαρητήρια στα κορίτσια για τα θετικα τεστακια, εύχομαι απο καρδιάς τελειομηνες εγκυμοσύνες🌈🌈🌈🫶και καλη επιτυχία σε οσες ακομη περιμένουν!! Για μένα ξεκινάει πάλι ένας νέος κυκλος!!Το πρωί αδιαθετησα οπότε το παίρνουμε απο την αρχή🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλά εσυ το τερμάτισες…δεν έχεις άλλο τεστ…θα έχεις την άλλη Δευτέρα…ξαφνικά θα εμφανιστεί σπιτι σου και θα το κανεις!!!!!!

Εγώ κορίτσια πάλι ξάπλα είμαι γιατί πονάω πολύ στην ηβική περιοχή και μόνο ξαπλωμένη δεν πονάω πολύ. Μπαίνω στον μήνα μου και θα τα έχω κι αυτά τώρα…

Έφτασες στο τέρμα δηλαδή άντε με το καλό κορίτσι μου να πάρεις το μωρακι σου αγκαλιά 😊

ειπες έχεις αλλά δυο παιδάκια ; Πως γεννάς φυσιολογικά ή καισαρική ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

Πότε έχεις ημερομηνία;;; Τα άλλα σου παιδάκια ποια εβδομάδα γεννήθηκαν (άλλα 2 δεν έχεις ή μπερδεύτηκα;)

Με το καλό να έρθει το μέλος 😊😊😊

Καλή σχολική χρονιά στις παιδαγωγούς και στα παιδάκια σας 😊😊😊

Καλημέρα και καλή σχολική χρόνια σε όλα τα παιδάκια!!!

Είμαι στην 35+1 σήμερα….

Η μεγάλη γεννήθηκε 38 εβδομάδων προγραμματισμένα όμως, ο μικρος 39+6. Αυτή θα δούμε…πιστεύω όμως ότι δεν θα φτάσει μέχρι 40 εβδομάδων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Έφτασες στο τέρμα δηλαδή άντε με το καλό κορίτσι μου να πάρεις το μωρακι σου αγκαλιά 😊

ειπες έχεις αλλά δυο παιδάκια ; Πως γεννάς φυσιολογικά ή καισαρική ; 

Εχω ακόμα κάνα μήνα θεωρητικά αλλά θα δειξει ποτε θα αποφασίσει η μπουμπου να έρθει….

Την μεγάλη την γέννησα με προγραμματισμένη καισαρική και στον μικρό εκανα vbac. Τώρα αν όλα πάνε καλά θα πάω για 2vbac. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή σχολική χρονιά!!!

Θέλω τις γνώμες σας γιατί είστε έξπερ κ έχω μπερδευτε΄ί. Με κύκλο 30-35 μέρες αυτές τις μέρες θα έχω ωορρηξία κ ξεκίνησα τεστ. Δευτέρα είχα καφέ υγρά κ λέω τι φάση μου έρχεται περίοδος 15η μέρα. Τρίτη είχα μπεζ-καφέ υγρά σαν μύξα κ πόνο χαμηλά, σήμερα σταμάτησαν τα καφέ υγρά. Τα τεστ ωορρηξίας βγαίνουν αρνητικά. Έχει τύχει σε καμία να έχει καφέ υγρά στην ωορρηξία? Κ τα τεστ γιατί βγαίνουν αρνητικά? Δεν είχα ποτέ θέμα με τα τεστάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

Τέλεια το σποράκι σου μεγαλώνει!! 

Όσο για το περιστατικό δυστυχώς η παιδεία μας και σε αυτό το θέμα είναι ελλιπής και μιλάω ως ιδιοκτήτρια μεγάλου σκύλου. Κάτσε ξεκουράσου πάρε βαθιές αναπνοές και όλα θα πάνε καλα. Πότε έχεις ξανά ραντεβού; 

Την Τετάρτη μου είπε να ξαναπάω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eva_gge_lia είπε:

Καλημέρα σε ολες!! Συγχαρητήρια στα κορίτσια για τα θετικα τεστακια, εύχομαι απο καρδιάς τελειομηνες εγκυμοσύνες🌈🌈🌈🫶και καλη επιτυχία σε οσες ακομη περιμένουν!! Για μένα ξεκινάει πάλι ένας νέος κυκλος!!Το πρωί αδιαθετησα οπότε το παίρνουμε απο την αρχή🙏

Ήρθε στην ώρα της; Πάμε για νέο κύκλο δυναμικά!! 🥳🫶🏻

Εγώ εκεί που είμαι καλά, εκεί εχω νεύρα φουλ, και περισσότερο λόγω της αναμονής. Και μετά λέω αποκλείεται να είμαι. Δεν νιώθω έγκυος σωματικά. Και μετά λέω ε νωρίς είναι. Γενικά έτσι μια μικρή παράνοια κάθε μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Ήρθε στην ώρα της; Πάμε για νέο κύκλο δυναμικά!! 🥳🫶🏻

Εγώ εκεί που είμαι καλά, εκεί εχω νεύρα φουλ, και περισσότερο λόγω της αναμονής. Και μετά λέω αποκλείεται να είμαι. Δεν νιώθω έγκυος σωματικά. Και μετά λέω ε νωρίς είναι. Γενικά έτσι μια μικρή παράνοια κάθε μέρα 

@Naty_Πιο στην ωρα δεν γινόταν 14η μερα απο την ωορρηξία!Κανε υπομονή μακαρι να είσαι 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια 🤩🥰 μανούλες με παιδάκια που πάνε σχολείο 🏫 θέλω να μας ευχηθώ σε όλες καλή σχολική χρονιά να έχουμε και καλή δύναμη 🥰❤️

Καλή αρχή στα παιδάκια μας!!!!

@Diwni καλή αρχή να έχουμε 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@marinamanoulitsa τα κεφαλια μεσα ξανα χαχα

Καλη σχολικη χρόνια σε ολα τα παιδακια και υπομονη και κουράγιο σε μας!

 

Καλή αρχή στα παιδάκια σας, μανούλες... Καλή δύναμη σε όλους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditakiμετά από πόσα χρόνια ήταν το vbac και αν θέλεις μου λες για ποιό λόγο μπήκες προγραμματισμένα στο 1ο;

Έρχεται η ώρα!!! Λίγο έμεινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η S1987 είπε:

Και εγω με 80 χοριακη και 20 προγεστερονη ειχα ξεκινησει την αναμενομενη ημερα της περιοδου στο πρωτο μου παιδακι! Καλους διπλασιασμους! 

Σίγουρα η προγεστερονη μου είναι καλύτερη σε σχέση με την παλινδρομη που είχε ξεκινήσει από το 8 κάτι, τώρα καλύτερα βέβαια για να δούμε 

Η αλήθεια είναι πως κάνω δουλίτσες δεξιά αριστερά που πρέπει να γίνουν,  νιώθω ενοχλησουλες αλλά προσπαθώ να έχω θετική σκέψη 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Souzan είπε:

Καλημέρα, καινούρια εδώ!

 

Κι εγω καινουρια! 

Τα ξαναγραφω γιατι αργουν να εγκριθουν και χανονται.. 

Μολις περασα μια βιοχημικη (το εγραψα σε ξεχωριστο θεμα) και αρχισα να παρακολουθω τη συζητηση σας, οποτε ειπα να συστηθω. 

Το αιμα της αποβολης σε εμενα ξεκινησε 1 Σεπτεμβρη και ηταν ακριβως οπως μια περιοδος σε διαρκεια οποτε λεω να ξεκινησω σε 2-3 μερες τεστ ωορηξιας. Ο γιατρος μου ειπε πως καλυτερο ειναι να αφησουμε ενα κυκλο αλλα πως αν θελουμε μπορουμε να ξεκινησουμε και αμεσα, οποτε περιμενω να βρω την ωορηξια και μετα θα δουμε, αναλογα με τη διαθεση μας. 

Προσπαθουμε τωρα για το δευτερο παιδακι μας. Το πρωτο ειναι 3 χρονων, και το πιασαμε μετα απο 3 μηνες προσπαθειας. Για το δευτερο πρωτη προσπαθεια ηταν τον Αυγουστο και ηρθε αμεσως η βιοχημικη. 

Ειμαστε και οι δυο 37 χρονων οποτε δεν εχουμε και ολο το χρονο μπροστα μας, εχουμε δωσει ενα περιθωριο προσπαθειας 12-18 μηνες και αν δεν πετυχουμε κατι μαλλον θα σταματησουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

@ditakiμετά από πόσα χρόνια ήταν το vbac και αν θέλεις μου λες για ποιό λόγο μπήκες προγραμματισμένα στο 1ο;

Έρχεται η ώρα!!! Λίγο έμεινε!

Στα 2 χρόνια από την 1η γεννα εκανα το vbac και μάλιστα με τον ίδιο γιατρο που εκανα και την καισαρική απλά είχα μαζί μου και δικη μου,  έμπειρη μαία. 
Στην πρώτη γέννησα προγραμματισμένα στις 38 εβδομάδες γιατί ήμουν με ινσουλίνη αλλά με αρρύθμιστο το ζάχαρο (κακός χειρισμός του ενδοκρινολόγου) και γέννησα με καισαρική γιατί η κόρη μου δεν γύρισε ποτέ, ήταν πάντα με τα πόδια κάτω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Souzan είπε:

Καλημέρα, καινούρια εδώ!

 

Καλημέρα κορίτσι, καλώς ήρθες στο κλάμπ μας. Πες μας λίγα λόγια για σένα 🙂
αααα επίσης τα μνμτα σου θα καθυστερούν λίγο να εμφανίζονται γιατί είσαι νέο μέλος, μόλις έχεις 20 μνμτα θα εμφανίζονται αμέσως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eva_gge_lia είπε:

Καλημέρα σε ολες!! Συγχαρητήρια στα κορίτσια για τα θετικα τεστακια, εύχομαι απο καρδιάς τελειομηνες εγκυμοσύνες🌈🌈🌈🫶και καλη επιτυχία σε οσες ακομη περιμένουν!! Για μένα ξεκινάει πάλι ένας νέος κυκλος!!Το πρωί αδιαθετησα οπότε το παίρνουμε απο την αρχή🙏

πάμε δυναμικά για τον επόμενο κύκλο 💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Εχω ακόμα κάνα μήνα θεωρητικά αλλά θα δειξει ποτε θα αποφασίσει η μπουμπου να έρθει….

Την μεγάλη την γέννησα με προγραμματισμένη καισαρική και στον μικρό εκανα vbac. Τώρα αν όλα πάνε καλά θα πάω για 2vbac. 

Ααα ωραία μπράβο σου ! 
Πρέπει να το είχες ξανά πει τώρα που το διάβασα το θυμήθηκα 😊

Ηθελα να ρωτήσω μήπως ήταν με καισαρική όλες οι γέννες για να μου έλεγες ποσο  μεσολάβησε ανάμεσα από την μια στην άλλην.. αλλα αφου είσαι με Vback άκυρη η ερώτηση 😅

ξανα μπράβο σε εσενα και στον γιατρό σου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eva_gge_lia είπε:

Καλημέρα σε ολες!! Συγχαρητήρια στα κορίτσια για τα θετικα τεστακια, εύχομαι απο καρδιάς τελειομηνες εγκυμοσύνες🌈🌈🌈🫶και καλη επιτυχία σε οσες ακομη περιμένουν!! Για μένα ξεκινάει πάλι ένας νέος κυκλος!!Το πρωί αδιαθετησα οπότε το παίρνουμε απο την αρχή🙏

Kαι εγώ περιμένω να μου έρθει η περίοδος..για να ξεκινήσουμε πάλι απ την αρχή, ελπίζοντας σε μια καλύτερη έκβαση 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Και εγώ σήμερα επανέλαβα, αρνητικό... Από Τετάρτη μέχρι Σάββατο περιμένω.. λογικά θα είχε δείξει.. 

Κ γω επανέλαβα κ πιο αρνητικό πεθαίνεις🤣🤣🤣 Πάμε τον επόμενο μήνα μαζί πάλι φίλη μου!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Souzan είπε:

Καλημέρα, καινούρια εδώ!

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sia A είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή σχολική χρονιά!!!

Θέλω τις γνώμες σας γιατί είστε έξπερ κ έχω μπερδευτε΄ί. Με κύκλο 30-35 μέρες αυτές τις μέρες θα έχω ωορρηξία κ ξεκίνησα τεστ. Δευτέρα είχα καφέ υγρά κ λέω τι φάση μου έρχεται περίοδος 15η μέρα. Τρίτη είχα μπεζ-καφέ υγρά σαν μύξα κ πόνο χαμηλά, σήμερα σταμάτησαν τα καφέ υγρά. Τα τεστ ωορρηξίας βγαίνουν αρνητικά. Έχει τύχει σε καμία να έχει καφέ υγρά στην ωορρηξία? Κ τα τεστ γιατί βγαίνουν αρνητικά? Δεν είχα ποτέ θέμα με τα τεστάκια.

Μπορεί να έγινε ήδη η ωορρηξία σου γι αυτό να βγαίνουν αρνητικά. Ποτε ξεκίνησες τεστ ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κ γω επανέλαβα κ πιο αρνητικό πεθαίνεις🤣🤣🤣 Πάμε τον επόμενο μήνα μαζί πάλι φίλη μου!!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!

Μπορεί να έγινε ήδη η ωορρηξία σου γι αυτό να βγαίνουν αρνητικά. Ποτε ξεκίνησες τεστ ; 

Τα τεστ τα ξεκίνησα 14η μέρα. Γενικά ωορρηξία έχω 16η με 20η μ΄έρα κ το καταλαβαίνω κ από τα υγρά κ από το θετικό τεστ. Τώρα με μπερδεύει κ το χρώμα στα υγρά κ τα αρνητικά τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Συγχαρητήριά στις νεες εγκυουλες μας!!! Εγω χθες ξεκινησα arvekap για καταστολή ωοθηκών, εκανα το ετησιο τσεκ πακ θυρεοειδή περιμένω και τα αποτελέσματα, εύχομαι μονο το μοναδικό εμβρυακι μου να ειναι τυχερό!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Apol αντε κορίτσι μου με το καλο! Εγω εχω πίστη σ αυτο το εμβρυακι! Ποτε θα κανεις εμβρυομεταφορα?

@Sia A κοριτσι μου συνέχισε τα. Ισως οντως να εκανες νωριτερα ωορηξια αλλα κανε μερικες μερες ακομα. Και στον επόμενο κυκλο τα ξεκιναε νωρίτερα. Τι ωρα τα κανεις συνηθως? Πρωτη φορα τα χρησιμοποιεις?

@S1987 να σου ζησει το παιδακι σου! Εφόσον εχεις ηδη ενα παιδι π ηρθε τοσο αμεσα και ειχες ηδη μια σύλληψη απο τον 1ο κιολαε μηνα δεν εχεις λογο να ανησυχείς. Ειμαι σιγουρη οτι θα σ ερθει αμεσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα Λευκή μου!!! Εγώ με την τουαλέτα τις τελευταίες βδομάδες νομίζω είμαι λίγο καλύτερα αλλά και πάλι πάω συχνά!!
    • Καλημέρα Λευκη μου!! Λες να ισχύει αυτό με το κεφάλι γιατί και εγώ όταν γυρίζω πλευρό πονάω στα αριστερά!! Έλεγα τυχαίο είναι! Εγώ δεν το νιώθω το μωρό ειδικά τόσο καθαρά!! Μόλις ξεκίνησα φαντάσου να το νιώθω σαν ψαράκι! Και δεν είμαι και σίγουρη αν ήταν αυτό 🤣  Μόνο 45 φορές πας στην τουαλέτα? Τυχερή είσαι! Εγώ πάω τις διπλάσιες 😭😭 είναι τραγικό αυτό το πράγμα! Πότε θα σταματήσει?
    • καλή αρχή στο νέο σας ξεκίνημα!  είναι λίγο δύσκολα στην αρχή αλλά σιγά σιγά θα βρείτε τα πατήματά σας! ήρθαν και τα πρώτα βήματα από το λουλούδι σου ❤️  μεγαλώνειιιι!! εύχομαι να τα ζήσουμε όλες μας σύντομα!
    • Το Μέλανη θα μπορούσε να θεωρηθεί ως υποκοριστικό του Μελπομένη, αν και δεν είναι τόσο συνηθισμένο. Είναι πιο κοντά στο όνομα Μελανία, αλλά αν κάποιος το προτιμά ως παραλλαγή, μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Τα υποκοριστικά είναι συχνά προσωπικές επιλογές και μπορεί να διαμορφώνονται με βάση την αίσθηση που θέλει να δώσει κάποιος στο όνομά του. Πάντως φίλη μου με το όνομα Μελπομένη τη φωνάζουμε Μένη. Κλασικό θα μου πεις.. 😅 Να ξέρεις πως τα ελληνικά ονόματα τελειώνουν με "η" πάντα στο τέλος. 
    • Αααα σε ευχαριστώ πολύ που το θυμήθηκες ❤️❤️. Ειμαι καλά, δόξα τω Θεώ, απλά μετακομίσαμε την Κυριακή και δεν προλαβαίνω ούτε να πάρω ανάσα!! Και το καλύτερο είναι ότι τη Δευτέρα αδιαθετησα. Είπα και στον καλό μου, ευτυχώς που ήρθε η περίοδος γιατί δεν θα ήθελα να έχω μετακόμιση και το άγχος μιας εγκυμοσύνης. Τώρα κουβαλάω, σηκώνω, σκύβω, καθαρίζω... Και συνηθως με την μικρούλα μου αγκαλιά (είναι 10 κιλά). Δυστυχώς δεν έχουμε βοήθεια (εκτός από 2 ημέρες που βοήθησε ο αδερφός του άντρα μου και η γυναίκα του). Οπότε με το μωρό είναι εξαιρετικά δύσκολο όλο αυτό, γιατί είναι ένα μωράκι κυριολεκτικά κολλημένο πάνω μου. Αν την αφήσω για 1 λεπτό πλανταζει στο κλάμα. Αλλά θα τα καταφέρουμε!! Το καλύτερο είναι ότι το Λυδιακι λίγο πριν γίνει 11 μηνών, άφησε τα χεράκια και έκανε τα πρώτα της βήματα!!! Συγκινήθηκα τόσο μα τόσο πολύ, και ευτυχώς προλάβαμε να την βγάλουμε βίντεο ❤️❤️  Πλέον νιώθω ότι επικοινωνούμε με έναν πολύ δικό μας τρόπο και κάθε μέρα είναι και μια έκπληξη!! Πόση αγάπη μπορεί να χωρέσει στην καρδιά μιας μανουλας, ούτε που το είχα φανταστεί 🥰🥰. Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να μην υπάρξει γυναίκα που λαχταρά ένα μωρό και να μην νιώσει αυτά τα συναισθήματα!!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...