Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Τελικά έκανα ένα τεστ - αρνητικό φυσικά - τώρα με απογευματινά ουρά και περίοδο αναμένω κοντά στην Δευτέρα που μας έρχεται. Έχω ακόμη ένα, αν έχω καθυστέρηση τότε θα το κάνω. Είναι νωρίς να δείξει τώρα; home test έκανα

 

 

Καλέ, δε μιλούσαμε για εγκράτεια προχθές;;; 😋 Και, καλά, μια βδομάδα πριν;;;; Και με ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ;;;;;;

Εννοείται πως είναι εξαιρετικά νωρίς κορίτσι μου και δε θα δείξει! Φέρε μου τα τεστ εδώ να τα κλειδαμπαρωσω 🤣🤣 το τελευταίο που σου έμεινε είναι σα να μην υπάρχει. Βάλτο σε κάνα κουμπαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια η χοριακη 78.90 🧿 έκανα μέτρηση και προγεστερόνης είναι 16.60 

Μίλησα με τον γιατρό μέχρι στιγμής οι οδηγίες είναι να συνεχίσω το fillicine και θα πάρω ουτροτζεσταν 2 το πρωί 2 το βράδυ, επανάληψη χοριακης την Πέμπτη και Δευτέρα θα πάω να συζητήσουμε και το θέμα με τις αντιπηκτικές κλπ 

Πολύ καλά κορίτσι μου η χοριακή σου, καλούς διπλασιασμόυς εύχομαι!🌈🌈🌈🌈🌈🌈🧿🧿🧿🧿🧿

Τώρα ξεκούραση, ο,τι σου είπε ο γιατρός και άσε το σποράκι να κάνει τα μαγικά του ❤️ συγχαρητήρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλέ, δε μιλούσαμε για εγκράτεια προχθές;;; 😋 Και, καλά, μια βδομάδα πριν;;;; Και με ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ;;;;;;

Εννοείται πως είναι εξαιρετικά νωρίς κορίτσι μου και δε θα δείξει! Φέρε μου τα τεστ εδώ να τα κλειδαμπαρωσω 🤣🤣 το τελευταίο που σου έμεινε είναι σα να μην υπάρχει. Βάλτο σε κάνα κουμπαρά

Δεν το βλέπω καν, δεν υπάρχει!! Χαχαχα

Επιστρέφω στην νηστεία και την εγκράτεια 😂😂

 

@Maria98 υπέροχα κορίτσι μου, αναμένουμε τις εξελίξεις, στέλνω αγκαλιά στο σποράκι σου 🌼🌼🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maria98συγχαρητήρια κορίτσι. Όλα θα πάνε μια χαρά. Θα περιμένουμε και το νούμερο της Πέμπτης αλλά εσύ ξεκίνα να το χαϊδεύεις και να του μιλάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Δεν το βλέπω καν, δεν υπάρχει!! Χαχαχα

Επιστρέφω στην νηστεία και την εγκράτεια 😂😂

 

@Maria98 υπέροχα κορίτσι μου, αναμένουμε τις εξελίξεις, στέλνω αγκαλιά στο σποράκι σου 🌼🌼🥰 

Μα καλά... μια βδομάδα πριν κι εσύ;;; Ευτυχώς που δεν απογοητεύτηκες κιόλας δηλαδή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσι μου θα σου πω την γνώμη των δικών μας γιατρών. 
Όταν είπα στον γυναικολόγο μου ότι προσπαθούμε η πρώτη του κουβέντα ήταν να εξεταστεί ο σύντροφος μέχρι τους 10 μήνες προσπαθειών. Μου είπε χαρακτηρίστηκα ότι δεν πρόκειται να κανει τίποτα σε εμένα από εξετάσεις μέχρι να εξεταστεί ο σύντροφος. Εν τελεί ο σύντροφος έχει κυρσοκηλη και στις δυο μεριές αλλά μας πρόλαβε τώρα το θετικό τεστ. 
Αυτο που θέλω να σου το τονίσω είναι πως πρέπει ο ο σύντροφος να πάει σε έναν ουρολόγο να εξεταστεί! Άσχετα που εσυ έχεις μικρό απόθεμα ωαρίων. Αν έχετε ένα φυσιολογικό σπερμα μπορείτε να πάτε με πρόκληση ωορρηξιας,ή ακόμη και με σπερματέγχυση αν κρίνει ο γιατρός. Καλύτερα να πάρετε και μια δεύτερη γνώμη. Είμαι σίγουρη ότι αφού το θέλετε πολύ θα τα καταφέρετε!!!!🙏🏻

Το θέμα είναι να πάρουμε μία απόφαση για το αν θα προχωρήσουμε σε άλλες λύσεις. Ο σύζυγός μου δεν το βλέπει πολύ ζεστά γιατί ήδη έχουμε ένα παιδάκι. Εγώ το θέλω πολύ αλλά ακόμη δεν έχουμε πάρει οριστικές αποφάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ πολύ 🫶 δεν σας κρύβω βέβαια πως έχω ένα φόβο αλλά προσπαθώ να μη το σκέφτομαι και να το πιστέψω πως ήρθε για να μείνει 🧸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια η χοριακη 78.90 🧿 έκανα μέτρηση και προγεστερόνης είναι 16.60 

Μίλησα με τον γιατρό μέχρι στιγμής οι οδηγίες είναι να συνεχίσω το fillicine και θα πάρω ουτροτζεσταν 2 το πρωί 2 το βράδυ, επανάληψη χοριακης την Πέμπτη και Δευτέρα θα πάω να συζητήσουμε και το θέμα με τις αντιπηκτικές κλπ 

κοπέλα μου πόσο έχω χάρει με την εξέλιξη σου!!! περίφημα!! τώρα ηρεμία και ξεκούραση!! 

Στείλε μας λίγη μπεμπεδόσκονη!! 

κορίτσια πόσες είμαστε στην αναμονη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κοπέλα μου πόσο έχω χάρει με την εξέλιξη σου!!! περίφημα!! τώρα ηρεμία και ξεκούραση!! 

Στείλε μας λίγη μπεμπεδόσκονη!! 

κορίτσια πόσες είμαστε στην αναμονη;;

εδώ εδώ σηκώνω χέρι! ποιες άλλες κορίτσια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

κοπέλα μου πόσο έχω χάρει με την εξέλιξη σου!!! περίφημα!! τώρα ηρεμία και ξεκούραση!! 

Στείλε μας λίγη μπεμπεδόσκονη!! 

κορίτσια πόσες είμαστε στην αναμονη;;

Κ γω αλλά θα έρθει, έκανα με πρωινά ουρα σήμερα της one step κ ήταν αρνητικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Τελικά έκανα ένα τεστ - αρνητικό φυσικά - τώρα με απογευματινά ουρά και περίοδο αναμένω κοντά στην Δευτέρα που μας έρχεται. Έχω ακόμη ένα, αν έχω καθυστέρηση τότε θα το κάνω. Είναι νωρίς να δείξει τώρα; home test έκανα

 

 

Καλά εσυ το τερμάτισες…δεν έχεις άλλο τεστ…θα έχεις την άλλη Δευτέρα…ξαφνικά θα εμφανιστεί σπιτι σου και θα το κανεις!!!!!!

Εγώ κορίτσια πάλι ξάπλα είμαι γιατί πονάω πολύ στην ηβική περιοχή και μόνο ξαπλωμένη δεν πονάω πολύ. Μπαίνω στον μήνα μου και θα τα έχω κι αυτά τώρα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλά εσυ το τερμάτισες…δεν έχεις άλλο τεστ…θα έχεις την άλλη Δευτέρα…ξαφνικά θα εμφανιστεί σπιτι σου και θα το κανεις!!!!!!

Εγώ κορίτσια πάλι ξάπλα είμαι γιατί πονάω πολύ στην ηβική περιοχή και μόνο ξαπλωμένη δεν πονάω πολύ. Μπαίνω στον μήνα μου και θα τα έχω κι αυτά τώρα…

Με το καλό κορίτσι μου. Πλησιάζει η ώρα να πάρεις την μπεμπούλα σου αγκαλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και εγωωωω!! Πήγαμε γυναικολόγο σήμερα..με καθησύχασε λίγο, μου είπε ότι πιστεύει πως είναι τυχαίο γεγονός και αυτή τη φορά αλλα εννοείται να κάνω κάποιες βασικές εξετάσεις να δούμε αν υπάρχει και κάτι άλλο…οποτε έχουμε εξετάσεις θρομβοφιλιας, ορμονικές και πλήρες πακέτο για θυρεοειδή..και είπαμε να κάνει και ο σύντροφος μαζί με το σπερμοδιαγραμμα και την καλλιέργεια και κατακερματισμό..αν τα αποτελεσματα του συντρόφου είναι οκ ξεκινάμε άμεσα από τον επόμενο κυκλο..αν βρεθεί κάτι σε εμένα για θρομβοφιλια θα επισκεφτώ και έναν αιματολόγο..αυτααααα🤞🧿🧿🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 🤩🥰 μανούλες με παιδάκια που πάνε σχολείο 🏫 θέλω να μας ευχηθώ σε όλες καλή σχολική χρονιά να έχουμε και καλή δύναμη 🥰❤️

Καλή αρχή στα παιδάκια μας!!!!

@Diwni καλή αρχή να έχουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλά εσυ το τερμάτισες…δεν έχεις άλλο τεστ…θα έχεις την άλλη Δευτέρα…ξαφνικά θα εμφανιστεί σπιτι σου και θα το κανεις!!!!!!

Εγώ κορίτσια πάλι ξάπλα είμαι γιατί πονάω πολύ στην ηβική περιοχή και μόνο ξαπλωμένη δεν πονάω πολύ. Μπαίνω στον μήνα μου και θα τα έχω κι αυτά τώρα…

Πότε έχεις ημερομηνία;;; Τα άλλα σου παιδάκια ποια εβδομάδα γεννήθηκαν (άλλα 2 δεν έχεις ή μπερδεύτηκα;)

Με το καλό να έρθει το μέλος 😊😊😊

Καλή σχολική χρονιά στις παιδαγωγούς και στα παιδάκια σας 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κ γω αλλά θα έρθει, έκανα με πρωινά ουρα σήμερα της one step κ ήταν αρνητικό 

Και εγώ σήμερα επανέλαβα, αρνητικό... Από Τετάρτη μέχρι Σάββατο περιμένω.. λογικά θα είχε δείξει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα, καλή σχολική χρονιά στα παιδάκια σας!! 😊📚

@ΜαρίαΔημήτρης πηγές χθες γιατρο; Όλα καλά; 

Καλημέρα,καλή σχολική χρονιά!! 

Πήγα χθες στον γιατρό όλα καλά μου είπε, με έβγαλε χθες 5+1 είδαμε σάκο και εμβρυική στοιχεία. Δεν έχω κάποια αποκόλληση ούτε αίμα, μάλλον αυτό που είδα ήταν υγρα που είχαν μείνει μέσα. 

Σήμερα το πρωί έγινε και ένα άσχημο γεγονός όπως πήγαινα τον μικρό σχολείο και ταραχθηκα. Αρπαχτηκαμε με έναν περαστικό που είχε αφήσει το σκυλί του ελεύθερο και ορμησε στον μικρο μου και επειδή του είπα πως πρέπει να το μαζέψει και δεν το αφήνουμε έτσι άρχισε να φωνάζει,τα πήρα και εγώ και έγινε χαμός,άρχισε να με βρίζει πολύ ασχημα και μπαίνει ο άντρας μου στην μέση και παραλίγο να πιαστούν στα χέρια.  Κάλεσα αστυνομία και ανέφερα το περιστατικό αλλα μέχρι να έρθει αυτός έφυγε, είπα στην αστυνομία να καταγράψει το γεγονός και πως επιφυλάσσομαι πως αν πάθω κάτι θα τον κυνηγήσω. 

Ξάπλωσα λίγο τώρα να ηρεμησω και το μεσημέρι θα πάω για δουλειά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα,καλή σχολική χρονιά!! 

Πήγα χθες στον γιατρό όλα καλά μου είπε, με έβγαλε χθες 5+1 είδαμε σάκο και εμβρυική στοιχεία. Δεν έχω κάποια αποκόλληση ούτε αίμα, μάλλον αυτό που είδα ήταν υγρα που είχαν μείνει μέσα. 

Σήμερα το πρωί έγινε και ένα άσχημο γεγονός όπως πήγαινα τον μικρό σχολείο και ταραχθηκα. Αρπαχτηκαμε με έναν περαστικό που είχε αφήσει το σκυλί του ελεύθερο και ορμησε στον μικρο μου και επειδή του είπα πως πρέπει να το μαζέψει και δεν το αφήνουμε έτσι άρχισε να φωνάζει,τα πήρα και εγώ και έγινε χαμός,άρχισε να με βρίζει πολύ ασχημα και μπαίνει ο άντρας μου στην μέση και παραλίγο να πιαστούν στα χέρια.  Κάλεσα αστυνομία και ανέφερα το περιστατικό αλλα μέχρι να έρθει αυτός έφυγε, είπα στην αστυνομία να καταγράψει το γεγονός και πως επιφυλάσσομαι πως αν πάθω κάτι θα τον κυνηγήσω. 

Ξάπλωσα λίγο τώρα να ηρεμησω και το μεσημέρι θα πάω για δουλειά! 

Τέλεια το σποράκι σου μεγαλώνει!! 

Όσο για το περιστατικό δυστυχώς η παιδεία μας και σε αυτό το θέμα είναι ελλιπής και μιλάω ως ιδιοκτήτρια μεγάλου σκύλου. Κάτσε ξεκουράσου πάρε βαθιές αναπνοές και όλα θα πάνε καλα. Πότε έχεις ξανά ραντεβού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Και εγώ σήμερα επανέλαβα, αρνητικό... Από Τετάρτη μέχρι Σάββατο περιμένω.. λογικά θα είχε δείξει.. 

Τι μάρκα ήταν το τεστ; Μερικά δείχνουν την πρώτη μέρα καθυστέρησης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα Λευκή μου!!! Εγώ με την τουαλέτα τις τελευταίες βδομάδες νομίζω είμαι λίγο καλύτερα αλλά και πάλι πάω συχνά!!
    • Καλημέρα Λευκη μου!! Λες να ισχύει αυτό με το κεφάλι γιατί και εγώ όταν γυρίζω πλευρό πονάω στα αριστερά!! Έλεγα τυχαίο είναι! Εγώ δεν το νιώθω το μωρό ειδικά τόσο καθαρά!! Μόλις ξεκίνησα φαντάσου να το νιώθω σαν ψαράκι! Και δεν είμαι και σίγουρη αν ήταν αυτό 🤣  Μόνο 45 φορές πας στην τουαλέτα? Τυχερή είσαι! Εγώ πάω τις διπλάσιες 😭😭 είναι τραγικό αυτό το πράγμα! Πότε θα σταματήσει?
    • καλή αρχή στο νέο σας ξεκίνημα!  είναι λίγο δύσκολα στην αρχή αλλά σιγά σιγά θα βρείτε τα πατήματά σας! ήρθαν και τα πρώτα βήματα από το λουλούδι σου ❤️  μεγαλώνειιιι!! εύχομαι να τα ζήσουμε όλες μας σύντομα!
    • Το Μέλανη θα μπορούσε να θεωρηθεί ως υποκοριστικό του Μελπομένη, αν και δεν είναι τόσο συνηθισμένο. Είναι πιο κοντά στο όνομα Μελανία, αλλά αν κάποιος το προτιμά ως παραλλαγή, μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Τα υποκοριστικά είναι συχνά προσωπικές επιλογές και μπορεί να διαμορφώνονται με βάση την αίσθηση που θέλει να δώσει κάποιος στο όνομά του. Πάντως φίλη μου με το όνομα Μελπομένη τη φωνάζουμε Μένη. Κλασικό θα μου πεις.. 😅 Να ξέρεις πως τα ελληνικά ονόματα τελειώνουν με "η" πάντα στο τέλος. 
    • Αααα σε ευχαριστώ πολύ που το θυμήθηκες ❤️❤️. Ειμαι καλά, δόξα τω Θεώ, απλά μετακομίσαμε την Κυριακή και δεν προλαβαίνω ούτε να πάρω ανάσα!! Και το καλύτερο είναι ότι τη Δευτέρα αδιαθετησα. Είπα και στον καλό μου, ευτυχώς που ήρθε η περίοδος γιατί δεν θα ήθελα να έχω μετακόμιση και το άγχος μιας εγκυμοσύνης. Τώρα κουβαλάω, σηκώνω, σκύβω, καθαρίζω... Και συνηθως με την μικρούλα μου αγκαλιά (είναι 10 κιλά). Δυστυχώς δεν έχουμε βοήθεια (εκτός από 2 ημέρες που βοήθησε ο αδερφός του άντρα μου και η γυναίκα του). Οπότε με το μωρό είναι εξαιρετικά δύσκολο όλο αυτό, γιατί είναι ένα μωράκι κυριολεκτικά κολλημένο πάνω μου. Αν την αφήσω για 1 λεπτό πλανταζει στο κλάμα. Αλλά θα τα καταφέρουμε!! Το καλύτερο είναι ότι το Λυδιακι λίγο πριν γίνει 11 μηνών, άφησε τα χεράκια και έκανε τα πρώτα της βήματα!!! Συγκινήθηκα τόσο μα τόσο πολύ, και ευτυχώς προλάβαμε να την βγάλουμε βίντεο ❤️❤️  Πλέον νιώθω ότι επικοινωνούμε με έναν πολύ δικό μας τρόπο και κάθε μέρα είναι και μια έκπληξη!! Πόση αγάπη μπορεί να χωρέσει στην καρδιά μιας μανουλας, ούτε που το είχα φανταστεί 🥰🥰. Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να μην υπάρξει γυναίκα που λαχταρά ένα μωρό και να μην νιώσει αυτά τα συναισθήματα!!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...