Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ παρά πολύυυυυ και για τις ευχές σας και την στήριξη!🌈

Δεν γνωρίζουμε η μια την άλλη και όμως δίνουμε τόση δύναμη μεταξύ μας🙏🏻

Εγω θα πάρω τον γυναικολόγο μου σήμερα να με κατατοπίσει λίγο γιατί θεωρώ πολύ νωρίς την χοριακη. Τελευταίες επαφές είχαμε 29/08 και 30/08. Μια από αυτές τις μέρες έγινε η σύλληψη. Δεν είναι πολύ νωρίς να πάω για χοριακη ; 

Κοίτα εφόσον δείχνει το τεστ εγκυμοσύνης η χοριακή θα είναι θετική...μικρή τιμή σίγουρα επειδή είναι πριν την καθυστέρηση αλλά έτσι θα το σιγουρέψεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλά χαμουλης!!!! Ο Σεπτέμβρης πάει σφαίρα….πολλα συγχαρητήρια κορίτσια μου….καλες και τέλειο μήνες εγκυμοσύνες!!!

Μην στενοχωριέσαι κορίτσι μου, όλες σε καταλαβαίνουμε!!! Κανε λίγη υπομονή να δούμε πως θα πάει μέχρι την Πέμπτη. Γιατί όσο δεν έχεις περίοδο…όλα είναι πιθανά! 

Παρακαλώ πολύ.. μια χορηγία στο γραφείο μου ..ΧΑχαχαχχαα ζαιρα pregnancy 😂😂😂😂 

@Θέτις Κ. Βλέπω έμαθες για τα καλά το κόλπο -3 μέρες -7 μέρες χαχαχχαχα αμέσως είπες ταυρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Εκανα και ένα κανονικό που είχα!!!! Κορίτσια νομίζω πως δεν είναι εξάτμισης οι γραμμές 🤞🏼

IMG_3619.jpeg

Δεν υπάρχει αμφιβολία είναι θετικομε το καλοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλη εβδομάδα 🌹 το σημερινό τεστακι είναι κάπως έτσι 

20240909_075232.jpg

Αυτή την στιγμή που γράφω έχω ενοχλήσεις χαμηλά όπως και χθες βράδυ είδα ελάχιστη καφέ βλεννιτσα στο σκούπισμα 

Και αυτό είναι θετικότατο με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κυρίως από το στήθος το ψυλλοαστικα αυτή τη φορά,  αν και τώρα που μιλάμε το νιώθω καλά,  κρατάω ένα μικρό καλάθι 

Είστε οι πρώτες που το μάθατε , το αγόρι μου και γ αδερφή του 🫶🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Παρακαλώ πολύ.. μια χορηγία στο γραφείο μου ..ΧΑχαχαχχαα ζαιρα pregnancy 😂😂😂😂 

@Θέτις Κ. Βλέπω έμαθες για τα καλά το κόλπο -3 μέρες -7 μέρες χαχαχχαχα αμέσως είπες ταυρακια

Ζαΐρα pregnancy 100000000 αστέρια 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 αν είχες Google reviews φίλη!! 🤣🤣🤣

Μας έμαθες πολλά, ωστόσο εγώ να παραθέσω και τα εξής πινάκια για ποια ενδιαφέρεται 😋:

 

horoscopes.png

2a36bb5e8366cabdc104dee68d76a112.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια κυρίως από το στήθος το ψυλλοαστικα αυτή τη φορά,  αν και τώρα που μιλάμε το νιώθω καλά,  κρατάω ένα μικρό καλάθι 

Είστε οι πρώτες που το μάθατε , το αγόρι μου και γ αδερφή του 🫶🧿

Αχ εγώ θυμάμαι σας είχα ανεβάσει εδώ το τεστακι μου πριν απ' όλους κι έτρεμαν τα χέρια μου! Ο σύντροφός μου ακόμα μου το χτυπάει ότι "τα κορίτσια στο mammyland, το μάθαν πριν από μένα" 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν υπάρχει αμφιβολία είναι θετικομε το καλοοοο

Δεν ξέρω τι να πω για σένα κορίτσι μου πραγματικά!!!!! Μου είχες πει ότι με βλέπεις μέχρι Οκτώβρη. 
Απιστευτο πραγματικά ακόμα δεν το έχω πιστέψει ότι έχω θετικό τεστ.🤣 

Ανοιξε γραφείο πάντως θα βγάλεις τρέλα λεφτά με τις προβλέψεις σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eirinistz είπε:

Δεν ξέρω τι να πω για σένα κορίτσι μου πραγματικά!!!!! Μου είχες πει ότι με βλέπεις μέχρι Οκτώβρη. 
Απιστευτο πραγματικά ακόμα δεν το έχω πιστέψει ότι έχω θετικό τεστ.🤣 

Ανοιξε γραφείο πάντως θα βγάλεις τρέλα λεφτά με τις προβλέψεις σου!!!!!

Και για μένα είχε πει κάποια στιγμή αλλά δεν το είχα συγκρατήσει,  μήπως θυμάσαι ζαιρα μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Και για μένα είχε πει κάποια στιγμή αλλά δεν το είχα συγκρατήσει,  μήπως θυμάσαι ζαιρα μας;

Ας πει για ολες μας ρε κορίτσια μου να έχουμε κατι να περιμένουμε!!! ❤️ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mp_christina κορίτσι μου αρχικα θέλω ν απόβαλεις αυτόν τον αρνητισμό που έχεις μέσα σου και σε έχει καταβάλλει! Θα σ πω πως κ μείς στο δεύτερο σπερμοδοαγραμμα ο σύζυγος είχε τους ίδιους αριθμούς με τον δικό σου! Πήρε βιταμίνες για τρεις μήνες (brudyfertil, mfs plus, impryl) έκανε διατροφή έχασε και κάποια λίγα κιλά και το επόμενο σπερμοδιαγραμμα ήταν θεαματικό! 23.000.000 συγκέντρωση και 58.000.000 ολικό! Ο γιατρός μ τότε μας είπε ξεκινάμε από το μηδέν, παρακολούθηση ωορρηξιας , πρόκληση , σπερματέγχυση και τέλος εξωσωματική! Το αποτέλεσμα … στη δεύτερη παρακολούθηση ωορρηξιας θετικό τεστακι και τώρα είμαι 23 εβδομάδων έγκυος 💗💗💗 

κανεις και ποτέ δν μπορεί ν σ αποκλείσει φυσική σύλληψη, κανείς μας δν ξέρει πως αντιδρά ο κάθε οργανισμός ! Θα σ πω πως κ μείς είχαμε αυτήν την κουβέντα με τον σύζυγο και ήταν κ αυτός αρνητικός στο να ξεκινήσουμε διαδικασίες εξωσωματικής!! Το νιώθε και το πίστευε πως το μπουμπούκι μας θ ερχόταν φυσιολογικα! Και είχε δίκιο! Αυτό  π εσυ πρέπει ν κανείς είναι ν ηρεμήσεις μέσα σ πραγματικά και το κυριότερο να πιστέψεις στον εαυτό σου και ν εμπιστευτείς το σώμα σου!!! Αν σε βοηθάει ψυχολογικά ν ετοιμάσεις τ χαρτιά της εξωσωματικής εξήγησε το στον άντρα σ και ξεκινά δειλά δειλά έτσι κ αλλιώς θέλει κ χρόνο γ ν μαζευτούνε! Εμείς στο τελευταίο σπερμοδοαγραμμα είχαμε πει πως ξεκινάμε ν μαζεύουμε κ τα χαρτιά από τώρα , συνεχίζουμε βιταμίνες και εννοείται φυσικές προσπάθειες! 
ευχομαι μέσα από τη ψυχή μου να σ πάνε ολα καλά 🙏🧿🫶❤️

@Maria98 και @Eirinistz κοριτσάκια μ τ τεστακια σας είναι καραθετικο! Έτσι ήταν κ μένα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη! Το νούμερο της χοριακης θ είναι μεν μικρό αλλά θ είναι θετικό! Όποτε καλούς διάπλασιασμους εγκυουλες μου 🫶🫶🫶🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Αχ εγώ θυμάμαι σας είχα ανεβάσει εδώ το τεστακι μου πριν απ' όλους κι έτρεμαν τα χέρια μου! Ο σύντροφός μου ακόμα μου το χτυπάει ότι "τα κορίτσια στο mammyland, το μάθαν πριν από μένα" 🤣🤣🤣🤣🤣

Μια ζαιρα πρέπει να ναι πρώτη ενημερωμένη έπρεπε να πεις 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Και για μένα είχε πει κάποια στιγμή αλλά δεν το είχα συγκρατήσει,  μήπως θυμάσαι ζαιρα μας;

Πφ δεν θυμάμαι.. βλέπω τα ονόματά σας κλείνω τα μάτια και λέω . Θα σου δώσω μήνα Δεκέμβριο και σημείωσε το θα δει ότι σε +-3 μήνες θα είσαι 🤰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Ας πει για ολες μας ρε κορίτσια μου να έχουμε κατι να περιμένουμε!!! ❤️ ❤️ 

Δεν θέλω να αγχωνω τα κορίτσια... 🥰 Δίνω μόνο σε οσςς μου το ζητήσουν 😄 και κορίτσια σημειώνεται τα.. γτ δίνω μήνες κτλ μόλις δω το ποστ σας έχω και μια ηλικία (ξέρετε η γριά κότα με τις προβλέψεις είναι καλύτερη) δεν θυμάμαι τα πάντα ψαψαψαψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

χαχαχα τέτοια λέγε μου.. κοντός ψαλμός. Ελπίζω από βδομάδα να το γιορτάζουμε το σπορί! 

Εν αναμονή λοιπόν….και περιμένω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν θέλω να αγχωνω τα κορίτσια... 🥰 Δίνω μόνο σε οσςς μου το ζητήσουν 😄 και κορίτσια σημειώνεται τα.. γτ δίνω μήνες κτλ μόλις δω το ποστ σας έχω και μια ηλικία (ξέρετε η γριά κότα με τις προβλέψεις είναι καλύτερη) δεν θυμάμαι τα πάντα ψαψαψαψ

Θέλω κ εγωωω!! Όχι τίποτα, να ξέρω να στείλω τα μωρουδιακά στο χωριό ή να τα κρατήσω 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πφ δεν θυμάμαι.. βλέπω τα ονόματά σας κλείνω τα μάτια και λέω . Θα σου δώσω μήνα Δεκέμβριο και σημείωσε το θα δει ότι σε +-3 μήνες θα είσαι 🤰 

Αφού έχει ήδη θετικό τεστ καλέ!!! Περιμένουμε και τη χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

@Maria98, @Eirinistzσυγχαρητήρια για τα θετικά σας τεστακια, εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!

Στα δικά μου νέα, πήρα τεστ ωορρηξίας και έκανα ένα σήμερα, 21η μέρα του κύκλου μου, πολύ άχνη γραμμή ( δεν μπορώ να ανεβάσω φωτο γιατί έχει σπάσει η κάμερα του κινητού μου). Νομίζω ότι δεν θα γίνει ωορρηξία αυτόν τον μήνα και ο κύκλος μου θα είναι μεγάλος. Γενικά έχω καταλάβει πως όταν η περίοδος διαρκεί παραπάνω από το κανονικό ο κύκλος είναι μεγάλος και δεν γίνεται ωορρηξία, ενώ όταν η διάρκεια είναι κανονική το αντίθετο. Τέλος πάντων, δεν περιμένω και πολλά στην ηλικία που είμαι, αλλά με πιάνει το παράπονο που και που.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Stardust_83κατσε ρε κοριτσι μου. Ποια ηλικια? Οκ δ εισαι κ στο φασμα 20-30 αλλα δ σε πήραν κ τα χρονια. Να σε ρωτήσω. Προκληση ωορηξιας έχετε κανει? Εχεις δοκιμασει? Ο σύντροφος εχει κανει τσεκ απ σπερματος? Επισης εχετε συχνες επαφές σε όλο τον κυκλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Apol είπε:

Στο εύχομαι μεσα απο την ψυχή μου! Αν δεν μπεις στο χορό δεν μπορεις να καταλάβεις τον άλλον.. Γι αυτο και δεν εχω μιλησει στο περιβάλλον μου για το συγκεκριμένο θέμα δε θέλω κανεις να μου πει ουτε σε καταλαβαίνω ουτε το κλισε θα τα καταφέρεις οταν δεν έχουν ιδέα τι εχω περάσει εγω κ η καθε γυναικα που παλεύει να κανει παιδάκι! 

Έχεις απόλυτο δίκιο! Εγώ δυστυχώς είμαι απο τους ανθρώπους που γενικά μιλάει, οπότε και το λογικό είναι να έχω και κριτική απο κάποιους. πφ!

Χαίρομαι που μέσα απο αυτή την ομάδα καταλαβαίνω ότι δεν είμαι τρελή ή μανιακή με αυτό το θέμα και ότι υπάρχουν γύρω μου γυναίκες με ακριβώς τα ίδια συναισθήματα με τα δικά μου. 

Και τους ίδιους πόθους και τα ίδια όνειρα και τα ίδια βάσανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@mp_christinaγιατι κορίτσι μου απλώς συμβαίνει. Δ χρειάζεται να υπαρχει λογος για να υπαρχει θεμα στο σπερμα. Επίσης ειναι πολυ πιο συνηθες απο οτι πιστευουμε. Παλια σε ενα ζευγαρι π δ ειχε παιδια καταδικαζαν τη γυναικα οτι φταίει. Η επιστημη εχει αποδείξει ότι οσες πιθανότητες υπαρχουν να συμβαίνει κατι στη γυναικα αλλες τοσες υπαρχει κ στον αντρα. Τωρα στο κυριως θεμα. Με θέμα σαν τ δικο σας εμεινα 3 φορες φυσιολογικα έγκυος. Τν 1η στα 28 μου μετα απο 2 χρόνια προσπαθειων, τ μηνα π θα ξεκινουσα εξωσωματικη. 9 Δεκεμβρίου περασα επιτροπή 13 ειχα θετικη χοριακη. Ο γιατρός τότε μαε είχε πει ότι ενα κακο σπερμα δ αποκλειει τη συλληψη φυσιολογικα, αλλα μπορει να ρθει με την πρωτη μπορεί κ μετα απο 5 χρόνια. Εγω οπως σ ειπα δ κρατιόμουν ειχα μπει στη διαδικασία εξωσωματικης. Στη θεση σου θα προχωρούσα. Εισαι 35 στα 36 απο οτι καταλαβα, ποσονα περιμενεις πια? Για μενα οταν βρηκαμε τ πρόβλημα ανακουφιστηκα. Ηξερα με τι εχω να παλέψω. Δν πηγαινα πλεον στα τυφλα. Ο αγωνας αυτος ειναι για 2. Η ολη συμπεριφορά του είναι εντελώς ανώριμη. Υπαρχει μια δυσκολια η οποια ομως ξεπερνιεται. Ευτυχώς η επιστήμη εχει κάνει τεραστια βηματα. Αν αρνειται να παλεψει για να ρθει, πως θα παλέψει για να ειναι διπλα σ αυτο τ παιδι?? Ταρακουνησε τον!

Πωωωω κορίτσι μου δεν ξέρεις πόσο πολύ ένιωσα ότι με νιώθεις, ότι καταλαβαίνεις και ότι ξέρεις τι πρέπει να γίνει.. ξέρεις το μετά..

Σε ότι έχεις πει και έχεις γράψει συμφωνώ απολύτα, έχω ακριβώς τις ίδιες σκέψεις. 

1 Ιανουαρίου όντως γίνομαι 36 χρονών πόσο να περιμένω πια. Νομίζω πως 2 χρόνια σε αυτή την ηλικία που έιμαι είναι υπέρ αρκετά. Και εμάς ο γιατρός έχει αποκλείσει τη υσική σύλληψη, και με τις βιταμίνες και την αγωγή απλά προσπαθούμε μήπως καλυτερέψουμε λιγάκι τον αρίθμό και την κινητικότητα. Ίσως...

Εντάξει δεν αποκλείω την φυσική σύλληψη ούτε κι εγώ, αλλά δεν μπορώ να κάθομαι όμως και με σταυρωμένα χέρια και να μην κάνω τπτ και απλά να ελπίζω στο θαύμα. Την επιτροπή θα την περάσω ότι και να γίνει, θα πάω. Τώρα αν μέχρι τότε γίνει όντως μια φυσική σύλληψη ακόμη καλύτερα, αλλά εγώ το βήμα παρα κάτω θα το έχω κάνει.

Και σε ψυχολόγο έτυχε στο παρελθόν να μιλήσω γιατί δεν μπορούσα να διαχειριστώ την όλη κατάσταση και τότε δεν ήξερα ακόμη τι μπορεί να φταίει.. και ο σύζυγος αρνούνταν να κάνει εξετάσεις.. οπότε ήμουν σε μια τρέλα.

Είναι δύσκολο να περνάει ο καιρός, να λες γιατί δεν έρχετε και να μην ξέρεις ότι υπάρχει και πρόβλημα. Όπως είπες κι εσύ, ήμουν μέσα στο άχγος και την αγωνία, μόλις όμως έμαθα τι συμβαίνει χαλάρωσα. Οπώς είπες, ξέρεις τι έχεις να αντιμετωπίσεις, με τι παλεύεις.

Καλά όσο για την ανωριμότητα ισχύει, επιβεβαιωμένο και απο την ψυχολόγο αυτό. Δυστυχώς ο άντρας του σπιτιού είμαι εγώ, αυτός είναι γυναίκα σε σώμα άντρα.. 😜

Υπομονή μέχρι την Παρασκευή! Μόλις κάνει σπερμοδιάγραμμα τέλος τα ψέματα.. κεφαλοκλείδωμα και εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Και φυσικά θα το παλέψεις μέχρι εκεί που δεν πάει... ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΆ θα τα καταφέρεις να κρατήσεις ένα μωράκι στην αγκαλιά σου!!! Πίστεψε το κορίτσι μου και θα γίνει. Θετική σκέψη = Θετική ενέργεια!!!

Ευχαριστώ! Ευχαριστώ! Ευχαριστώ!

Δεν ξέρετε βρε κορίτσια τη δύναμη και τη ελπίδα μου δίνεται. Φτερά ανοίγετε να το ξέρετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

@mp_christina κορίτσι μου αρχικα θέλω ν απόβαλεις αυτόν τον αρνητισμό που έχεις μέσα σου και σε έχει καταβάλλει! Θα σ πω πως κ μείς στο δεύτερο σπερμοδοαγραμμα ο σύζυγος είχε τους ίδιους αριθμούς με τον δικό σου! Πήρε βιταμίνες για τρεις μήνες (brudyfertil, mfs plus, impryl) έκανε διατροφή έχασε και κάποια λίγα κιλά και το επόμενο σπερμοδιαγραμμα ήταν θεαματικό! 23.000.000 συγκέντρωση και 58.000.000 ολικό! Ο γιατρός μ τότε μας είπε ξεκινάμε από το μηδέν, παρακολούθηση ωορρηξιας , πρόκληση , σπερματέγχυση και τέλος εξωσωματική! Το αποτέλεσμα … στη δεύτερη παρακολούθηση ωορρηξιας θετικό τεστακι και τώρα είμαι 23 εβδομάδων έγκυος 💗💗💗 

κανεις και ποτέ δν μπορεί ν σ αποκλείσει φυσική σύλληψη, κανείς μας δν ξέρει πως αντιδρά ο κάθε οργανισμός ! Θα σ πω πως κ μείς είχαμε αυτήν την κουβέντα με τον σύζυγο και ήταν κ αυτός αρνητικός στο να ξεκινήσουμε διαδικασίες εξωσωματικής!! Το νιώθε και το πίστευε πως το μπουμπούκι μας θ ερχόταν φυσιολογικα! Και είχε δίκιο! Αυτό  π εσυ πρέπει ν κανείς είναι ν ηρεμήσεις μέσα σ πραγματικά και το κυριότερο να πιστέψεις στον εαυτό σου και ν εμπιστευτείς το σώμα σου!!! Αν σε βοηθάει ψυχολογικά ν ετοιμάσεις τ χαρτιά της εξωσωματικής εξήγησε το στον άντρα σ και ξεκινά δειλά δειλά έτσι κ αλλιώς θέλει κ χρόνο γ ν μαζευτούνε! Εμείς στο τελευταίο σπερμοδοαγραμμα είχαμε πει πως ξεκινάμε ν μαζεύουμε κ τα χαρτιά από τώρα , συνεχίζουμε βιταμίνες και εννοείται φυσικές προσπάθειες! 
ευχομαι μέσα από τη ψυχή μου να σ πάνε ολα καλά 🙏🧿🫶❤️

🫶

Ξέρω ότι είμαι αυτό τον καιρό σε μια φάση πανικού, δεν είμαι χαλαρή, αλλά δεν βοηθάει και ο σύζυγος.. καταλαβαίνεις.. η όλη στάση που κρατάει με κάνει ακόμη πιο πολύ να αγχώνομαι. 

Συγχαριτήρια για σας!!! Χαίρομαι πάρα πολύ που τα καταφέρατε εν τέλη φυσικά. Μακάρι να το καταφέρουμε κι εμείς..! Εννοείται πως πάντα υπάρχει ελπίδα και οι γιατροί δεν είναι Θεοί, αλλά όταν ξέρεις ότι έχεις και άλλες επιλογές προσπαθειών δεν θέλεις να μένεις στάσιμος, θέλεις να ξέρεις ότι με κάποιο τρόπο προχωράς.

Θέλω πολύ να δω ένα σπερμοδιάγραμμα που να κάνουν τα μάτια μου πουλάκια και να μην πιστευώ ότι αυτό που βλέπω είναι αλήθεια.. να έχουμε θεαματικά αποτελέσματα.

Αμήν! τι άλλο να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια καλημέρα!!!

Τα δικά μου αποτελέσματα τελικά βγήκαν για την προλακτίνη εχθές το απόγευμα και είναι σούπερ!

Είναι 14,09 η τιμή ευτυχώς, πήρα βαθιά ανάσα.. ήξερα βέβαια ότι έκανα πατατιά τις προάλλες, βιάστηκα να πάω. Τώρα πάμε γερά να δούμε απο βδομάδα τα αποτελέσματα του συζύγου.. Θετική ενέργεια..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Stardust_83κατσε ρε κοριτσι μου. Ποια ηλικια? Οκ δ εισαι κ στο φασμα 20-30 αλλα δ σε πήραν κ τα χρονια. Να σε ρωτήσω. Προκληση ωορηξιας έχετε κανει? Εχεις δοκιμασει? Ο σύντροφος εχει κανει τσεκ απ σπερματος? Επισης εχετε συχνες επαφές σε όλο τον κυκλο?

Καλημέρα. Σε λίγες μέρες κλείνω τα 41. Αυτό από μόνο του δεν βοηθάει. Νομίζω ότι έχω μπει σε περιεμμηνοπαυση πλέον. Τον τελευταίο ενάμιση χρόνο έχω άστατο κύκλο, τον Ιανουάριο που μας πέρασε είχα και μια βιοχημική. Έκανα ορμονικές, το συμπέρασμα κυμαινόμενη ωοθηκικη λειτουργία. Κοινώς έχω μικρό απόθεμα ωαρίων, η ποιότητα τους αμφίβολη.

Όσον αφορά την πρόκληση που λες, στην αρχή είχαμε πει με τον σύζυγο να προσπαθήσουμε φυσιολογικά. Έχουμε επαφές σε όλο τον κύκλο όσο μπορούμε γιατί κάποιες περιόδους λόγω φόρτου εργασίας δεν είναι εφικτό να είναι συχνες. Στις διακοπές του είπα να σκεφτούμε για άλλες λύσεις και δεν ξέρω αν θέλει. Επίσης, εξετάσεις σπέρματος δεν κάναμε γιατί η γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται. Καπνίζει όμως πολύ τελευταία. Επίσης η φύση της δουλειάς του είναι τέτοια που σηκώνει βάρη, κάθεται πολλές ώρες.

Γενικά όπως καταλαβαίνεις δεν συνηγορούν όλα υπέρ μας μου, ειδικά η δική μου κλινική εικόνα τελευταία δεν βοηθάει γιατί και σε πρόκληση να πάμε δεν ξέρουμε αν θα πάρουμε ωάρια και πόσο καλά ποιοτικώς θα είναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...