Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσια καλημερα καλη εβδομαδα. Εχω να μπω πανω απο μια βδομαδα στο φορουμ γιατι δυστυχως σημερα ειναι 16ημερα στ νοσοκομειο με τη μαμα. Εχω χασει την αισθηση του χρονου. Βλεπω ο σεπτεμβρης εχει αρκετα θετικα τεστ και μακαρι να συνεχιστει ετσι και να εχει κ ωραιες εγκυμοσυνες.🙏🙏🙏🙏...σας φιλω ολες..🙏🙏🙏🙏.εμεις αυτο τ μηνα λογω νοσοκομειου τον αφηνουμε να περασει ετσι...❤️❤️🩷🩷🩷

Κορίτσι μου τι νεότερα από τη μαμά σου; υπομονή Κορίτσι μου, αυτές οι δύσκολες καταστάσεις θέλουν γερό στομάχι, υπομονή 🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! 

Σας βάζω και εγω το σημερινό μου τεστακι🙏🏻 

IMG_3615.jpeg

Θετικό κ αυτό, χωρίς αμφισβήτηση. Συγχαρητήρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! 

Σας βάζω και εγω το σημερινό μου τεστακι🙏🏻 

IMG_3615.jpeg

Καλημέρα κορίτσι μου.. αυτό είναι γραμμή εγκυμοσύνης όχι εξάτμισης!! Είσαι έγκυος 🤰 συγχαρητήρια ❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλη εβδομάδα 🌹 το σημερινό τεστακι είναι κάπως έτσι 

20240909_075232.jpg

Αυτή την στιγμή που γράφω έχω ενοχλήσεις χαμηλά όπως και χθες βράδυ είδα ελάχιστη καφέ βλεννιτσα στο σκούπισμα 

Θετικότατο το τεστ σου κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά. Με το καλό 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Άντε σιγά σιγά μία μία να πέρνουμε σειρά στο θαύμα!!! Να βλέπουμε θετικά τεστάκια και ανεβασμένες χοριακές.

Εγώ σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα απο την επαναληπτική που έκανα στην προλακτίνη, αν και το γιατρό που ρώτησα μου είπε ότι μάλλον ήταν ανεβασμένη απο την αιμοληψία. Παρόλα αυτά εγώ ένα επαναληπτικό το έκανα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Την Παρασκευή τελειώνει και η τρίμηνη θεραπεία του συζύγου και πάμε επιτέλους για αιματολογικές και σπερμοδιάγραμμα.. δεν περιμένω η αλήθεια είναι ότι θα αλλάξουν και πολλά γι' αυτό και έκλεισα ραντεβού να περάσω απο επιτροπή τον Οκτώβριο. Στο σύζυγο δεν έχω πει τπτ βέβαια ακόμη γιατί έχει την εντύπωση πως με τις βιταμίνες αυτές θα γίνουν θαύματα ξέρω γω.. θα γίνει το σπέρμα ντούρασελ.. μ' αυτό το πλευρό κοιμάται φαίνεται.

και όταν του λέω ότι δεν αντέχω άλλο, έχουν περάσει δύο χρόνια θέλω να πάμε παρακάτω, να πάμε σε εκωσωματική μου λέει και το ωραίο ότι δεν καταλαβαίνω, τι πάει να πει δεν αντέχεις άλλο.. είσαι μου λέει μανιακή με αυτό το θέμα και εγωίστρια, δεν αφήνεις το Θεό να κάνει τη δουλειά του.. του λέω τι λες άνθρωπε μου.. σοβαρά τώρα.. είναι σαν να μου λες του λέω ότι πάσχω απο καρδιά, το ξέρω, μου δίνεται η δυνατότητα να κάνω εγχείρηση και εγώ δεν την κάνω γιατί περιμένω το Θεό να με γιατρέψει.. δεν είναι έτσι μου λέει άλλο το ένα πρόβλημα άλλο το άλλο.. λέω αϊ καλά.. μείνε στη φούσκα σου.. 

Ο Θεός αν δεν ήθελε ο κόσμος να κάνει παιδιά δεν θα άφηνε στον άνθρωπο τέτοια εξέλιξη και όπως μου είπε κάποια στιγμή και ο πνευματικός μου, ο Θεός πολλές φορές ενεργεί μέσω των γιατρών.

Αυτά απο μένα κορίτσια, τα είπα μπας και μπορέσω λίγο να ηρεμίσω το μέσα μου.. έχω τόση ταραχή εδώ και μέρες.. και ένα παρα πάνω που ο ίδιος μου ο άντρας δεν με καταλαβαίνει.. δεν θέλει να καταλάβει... πφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ σήμερα έχω πολύ αναγούλα και πονακια χαμηλά που με τρομάζουν. Φοβάμαι να πάω για δουλειά αλλά πρέπει. Τουλάχιστον έχω ενημερώσει πως δεν θα σηκώνω τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eirinistz κορίτσι μου συγχαρητήρια! Τα One step που εκανες είναι πρώιμης και εμφανίζουν πολύ νωρίς..5 μέρες πριν την αναμενόμενη μου είχε βγάλει μια υπερβολικά αχνή γραμμή..δεν είχα ποτέ μου εξάτμισης με αυτα..τα home test δεν τα έχω χρησιμοποιήσει καθόλου..θα περιμένουμε νεα σου από την χοριακή :) 

@Maria98 κοπέλα μου με το καλό και εσύ! Δεν υπάρχει αμφιβολία για το τεστακι! Θα περιμένουμε και από εσένα την χοριακή :) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

2 ετών και 1 μήνα, και 12.5 κιλά τα οποία σηκώνω αγκαλίτσα κάθε φορά που με βλέπει με το βρέφος 😅

Ούτε εμείς πάμε παιδικό ακόμα, τώρα σκέφτομαι σιγά σιγά να την κόψω την πάνα αλλά δεν το βλέπω εύκολο. 

Ααα καλε στα ίδια είμαστε και εμένα 12 κιλά είναι 😂

Και εμένα δεν είναι ετοιμη για να κόψει πανα, αφού δεν την κοψαμε τωρα το καλοκαιράκι μέσα στο χειμώνα δύσκολο θα κοπεί τουλάχιστον έτσι μου είπε και η παιδιατρος 

εμενα όταν κλείσει τα 2,5 θα την δεχτούν παιδικό αλλά δεν ξερώ τι να κάνω αν θα την στείλω  φοβαμαι λίγο τις ιώσεις μην κολλάει το μωρο και ελεγα να την πάω εκεί στο μαιο μήπως είναι πιο ηρεμα τα πράγματα δεν ξέρω 🤷‍♀️ θα το συζητήσω και με την παιδιατρο αυτό να δω τι θα μου πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Φαίνεται κανονικά κορίτσια 🧿

20240909_080521.jpg

Είναι ξεκάθαρα θετικό κορίτσι μου συγχαρητήρια μπράβο !!! Ήρθε το σπορακι σας με το καλοοο καλούς διπλασιασμούς εύχομαι 🥳🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! 

Σας βάζω και εγω το σημερινό μου τεστακι🙏🏻 

IMG_3615.jpeg

Και το δικό σου θετικό είναι κορίτσι μου μπράβο σας συγχαρητήρια τελειομηνες εγκυμοσύνες εύχομαι 🥰🥳🥳🥳🥳🌈🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η mp_christina είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Άντε σιγά σιγά μία μία να πέρνουμε σειρά στο θαύμα!!! Να βλέπουμε θετικά τεστάκια και ανεβασμένες χοριακές.

Εγώ σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα απο την επαναληπτική που έκανα στην προλακτίνη, αν και το γιατρό που ρώτησα μου είπε ότι μάλλον ήταν ανεβασμένη απο την αιμοληψία. Παρόλα αυτά εγώ ένα επαναληπτικό το έκανα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Την Παρασκευή τελειώνει και η τρίμηνη θεραπεία του συζύγου και πάμε επιτέλους για αιματολογικές και σπερμοδιάγραμμα.. δεν περιμένω η αλήθεια είναι ότι θα αλλάξουν και πολλά γι' αυτό και έκλεισα ραντεβού να περάσω απο επιτροπή τον Οκτώβριο. Στο σύζυγο δεν έχω πει τπτ βέβαια ακόμη γιατί έχει την εντύπωση πως με τις βιταμίνες αυτές θα γίνουν θαύματα ξέρω γω.. θα γίνει το σπέρμα ντούρασελ.. μ' αυτό το πλευρό κοιμάται φαίνεται.

και όταν του λέω ότι δεν αντέχω άλλο, έχουν περάσει δύο χρόνια θέλω να πάμε παρακάτω, να πάμε σε εκωσωματική μου λέει και το ωραίο ότι δεν καταλαβαίνω, τι πάει να πει δεν αντέχεις άλλο.. είσαι μου λέει μανιακή με αυτό το θέμα και εγωίστρια, δεν αφήνεις το Θεό να κάνει τη δουλειά του.. του λέω τι λες άνθρωπε μου.. σοβαρά τώρα.. είναι σαν να μου λες του λέω ότι πάσχω απο καρδιά, το ξέρω, μου δίνεται η δυνατότητα να κάνω εγχείρηση και εγώ δεν την κάνω γιατί περιμένω το Θεό να με γιατρέψει.. δεν είναι έτσι μου λέει άλλο το ένα πρόβλημα άλλο το άλλο.. λέω αϊ καλά.. μείνε στη φούσκα σου.. 

Ο Θεός αν δεν ήθελε ο κόσμος να κάνει παιδιά δεν θα άφηνε στον άνθρωπο τέτοια εξέλιξη και όπως μου είπε κάποια στιγμή και ο πνευματικός μου, ο Θεός πολλές φορές ενεργεί μέσω των γιατρών.

Αυτά απο μένα κορίτσια, τα είπα μπας και μπορέσω λίγο να ηρεμίσω το μέσα μου.. έχω τόση ταραχή εδώ και μέρες.. και ένα παρα πάνω που ο ίδιος μου ο άντρας δεν με καταλαβαίνει.. δεν θέλει να καταλάβει... πφ!

καλημέρα κοπέλα μου..αρχικά καλά αποτελέσματα εύχομαι..

Στη συνέχεια, αν θέλεις να μας πεις τι θέμα είχε ο σύζυγος με το σπέρμα..γιατί όπως έχεις δει πολλές ιστορίες εδώ μέσα είχαν καλή κατάληξη..μην προδικάζεις κάτι.. η αλήθεια είναι ότι δεν μπορούν να νιώσουν στο 100% την αγωνία που έχουμε να πετύχουμε μια εγκυμοσύνη..οι περισσότεροι είναι ζεν αλλά καλό θα ήταν να κάνετε μια κουβέντα με ηρεμία για να καταλάβει και εκείνος εσένα και τα άγχη σου.. επίσης αν είναι κάτι που δεν φτιάχνετε και πρέπει να καταφύγετε στην επιλογή της εξωσωματικής φαντάζομαι θα του το πουν και οι γιατροί..δεν θα φαίνεσαι εσυ η ''κακιά'' της ιστορίας..εγώ δεν ξέρω αν θα έκλεινα ραντεβού στα κρυφά γιατί δεν ξέρω τι αντίδραση θα μπορούσε να έχει ο αντρας μου πάνω σε αυτό.. στήριξε τον με τις εξετάσεις του και την αγωγή που κάνει, άλλοι δεν δέχονται να κάνουν ούτε αυτά..είναι μια προσωπική μου άποψη..εσύ ξέρεις καλύτερα από την καθεμία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια εγώ σήμερα έχω πολύ αναγούλα και πονακια χαμηλά που με τρομάζουν. Φοβάμαι να πάω για δουλειά αλλά πρέπει. Τουλάχιστον έχω ενημερώσει πως δεν θα σηκώνω τίποτα.

Φυσιολογικα ειναι και τα πονακια κοριτσι μου, η μητρα κανει χώρο. Αν νιώσεις κάτι πολύ έντονο πάρε και το γιατρό σου. Εννοείται όχι βάρος, όσο μπορείς πιο χαλαρά πες στη δουλειά ότι δεν είσαι πολύ καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλη εβδομάδα 🌹 το σημερινό τεστακι είναι κάπως έτσι 

20240909_075232.jpg

Αυτή την στιγμή που γράφω έχω ενοχλήσεις χαμηλά όπως και χθες βράδυ είδα ελάχιστη καφέ βλεννιτσα στο σκούπισμα 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! 

Σας βάζω και εγω το σημερινό μου τεστακι🙏🏻 

IMG_3615.jpeg

Κοριτσάκια μου γλυκά κ των 2 θετικά είναι!! Συγχαρητήρια!! Με το καλό τελειομηνες εγκυμοσύνες κ γερά μωράκια!! Βουρ για χοριακη @Eirinistz!! @Maria98 εσυ αύριο πρωί πρωί γλυκιά μου❤️❤️❤️🤰🏼🤰🏼🤰🏼🤰🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλη εβδομάδα 🌹 το σημερινό τεστακι είναι κάπως έτσι 

20240909_075232.jpg

Αυτή την στιγμή που γράφω έχω ενοχλήσεις χαμηλά όπως και χθες βράδυ είδα ελάχιστη καφέ βλεννιτσα στο σκούπισμα 

Καλή εβδομάδα κορίτσια θετικό συγχαρητήρια ♥️♥️♥️

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! 

Σας βάζω και εγω το σημερινό μου τεστακι🙏🏻

Φαίνεται λίγο πιο σκούρο από χθες οπότε το βλέπω για θετικό κορίτσι μου! 

Σίγουρα την ημέρα που περιμένετε περίοδο θα είναι πολύ πιο σκούρο 🙏♥️

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinistz είπε:

Εκανα και ένα κανονικό που είχα!!!! Κορίτσια νομίζω πως δεν είναι εξάτμισης οι γραμμές 🤞🏼

IMG_3619.jpeg

Εδώ φαίνεται πιο καλά 🥰 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα καλε στα ίδια είμαστε και εμένα 12 κιλά είναι 😂

Και εμένα δεν είναι ετοιμη για να κόψει πανα, αφού δεν την κοψαμε τωρα το καλοκαιράκι μέσα στο χειμώνα δύσκολο θα κοπεί τουλάχιστον έτσι μου είπε και η παιδιατρος 

εμενα όταν κλείσει τα 2,5 θα την δεχτούν παιδικό αλλά δεν ξερώ τι να κάνω αν θα την στείλω  φοβαμαι λίγο τις ιώσεις μην κολλάει το μωρο και ελεγα να την πάω εκεί στο μαιο μήπως είναι πιο ηρεμα τα πράγματα δεν ξέρω 🤷‍♀️ θα το συζητήσω και με την παιδιατρο αυτό να δω τι θα μου πει 

Καλά και εγώ αυτό με την πάνα το έχω ως σκέψη κάτσε να το δοκιμάσω να δούμε. Εμάς ο παιδίατρος μας είπε παιδικό μετά το Πάσχα φέτος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maria98 εύχομαι από καρδιάς αυτήν την φορά να ήρθε για να μείνει το σποράκι! Όλα να κυλήσουν τέλεια ❤️❤️❤️ πίστη κ Ελπίδα κ θα φτάσετε στο τέλος αυτού του ταξιδιού το πιστεύω 💪🏽❤️

 

@Eirinistz μπράβο και σε σένα κορίτσι μου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια κ να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️❤️❤️

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η mp_christina είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Άντε σιγά σιγά μία μία να πέρνουμε σειρά στο θαύμα!!! Να βλέπουμε θετικά τεστάκια και ανεβασμένες χοριακές.

Εγώ σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα απο την επαναληπτική που έκανα στην προλακτίνη, αν και το γιατρό που ρώτησα μου είπε ότι μάλλον ήταν ανεβασμένη απο την αιμοληψία. Παρόλα αυτά εγώ ένα επαναληπτικό το έκανα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Την Παρασκευή τελειώνει και η τρίμηνη θεραπεία του συζύγου και πάμε επιτέλους για αιματολογικές και σπερμοδιάγραμμα.. δεν περιμένω η αλήθεια είναι ότι θα αλλάξουν και πολλά γι' αυτό και έκλεισα ραντεβού να περάσω απο επιτροπή τον Οκτώβριο. Στο σύζυγο δεν έχω πει τπτ βέβαια ακόμη γιατί έχει την εντύπωση πως με τις βιταμίνες αυτές θα γίνουν θαύματα ξέρω γω.. θα γίνει το σπέρμα ντούρασελ.. μ' αυτό το πλευρό κοιμάται φαίνεται.

και όταν του λέω ότι δεν αντέχω άλλο, έχουν περάσει δύο χρόνια θέλω να πάμε παρακάτω, να πάμε σε εκωσωματική μου λέει και το ωραίο ότι δεν καταλαβαίνω, τι πάει να πει δεν αντέχεις άλλο.. είσαι μου λέει μανιακή με αυτό το θέμα και εγωίστρια, δεν αφήνεις το Θεό να κάνει τη δουλειά του.. του λέω τι λες άνθρωπε μου.. σοβαρά τώρα.. είναι σαν να μου λες του λέω ότι πάσχω απο καρδιά, το ξέρω, μου δίνεται η δυνατότητα να κάνω εγχείρηση και εγώ δεν την κάνω γιατί περιμένω το Θεό να με γιατρέψει.. δεν είναι έτσι μου λέει άλλο το ένα πρόβλημα άλλο το άλλο.. λέω αϊ καλά.. μείνε στη φούσκα σου.. 

Ο Θεός αν δεν ήθελε ο κόσμος να κάνει παιδιά δεν θα άφηνε στον άνθρωπο τέτοια εξέλιξη και όπως μου είπε κάποια στιγμή και ο πνευματικός μου, ο Θεός πολλές φορές ενεργεί μέσω των γιατρών.

Αυτά απο μένα κορίτσια, τα είπα μπας και μπορέσω λίγο να ηρεμίσω το μέσα μου.. έχω τόση ταραχή εδώ και μέρες.. και ένα παρα πάνω που ο ίδιος μου ο άντρας δεν με καταλαβαίνει.. δεν θέλει να καταλάβει... πφ!

Μου θυμίζει τον άντρα μου... Κάνε συζήτηση ήρεμα, ρίξε τον στο φιλότιμο. Εμάς έτυχε και ήρθαν φυσιολογικά ούτε να ακούσει για εξετάσεις. Κάνε υπομονή και μίλα του σαν να έχεις ένα παιδί που δεν καταλαβαίνει. Μη νομίζεις αν έρθουν με το καλό παιδιά δέκα φορές περισσότερο υπομονή θέλει με τον σύζυγο μέχρι να συντονιστεί με την πραγματικότητα και να αρχίσει λίγο να βοηθά. Άσε τα σόγια μετά που βρίσκουν αφορμή να χωνονται πχ η γλυκιά μου πεθερούλα θέλει να βλέπει τα εγγόνια της άσχετο που δεν τα ακουμπάει. Η γυναίκα σηκώνει σταυρό στο γάμο και όλη η ισορροπία στο σπίτι είναι αυτή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

@MinaSamθα κάνεις τεστακι σήμερα;

@arntalia έχετε κάποιο νεο από την μαμά κορίτσι μου; 

Καλημέρα! Δεν έχω άλλα και δεν έκανα. Μάλλον θα περιμένω να δω πως θα πάει.

Αχ βρε κορίτσια νιώθω ο χειρότερος άνθρωπος. Από τη μια πραγματικά συγχαρητήρια και χίλια μπράβο και ευχές στα καινούρια θετικά τεστακια και από την άλλη έχω ένα γιατί ρε γμτ όχι και το δικό μου? Και ήταν και τα δύο καπάκι στην αρνητική χοριακή μου και ήρθε κ έδεσε.

Πάντως ειλικρινά χαίρομαι πολύ για εσάς απλά δυσκολεύομαι να συμμετέχω αυτή τη στιγμή. ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Φαίνεται κανονικά κορίτσια 🧿

20240909_080521.jpg

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Εκανα και ένα κανονικό που είχα!!!! Κορίτσια νομίζω πως δεν είναι εξάτμισης οι γραμμές 🤞🏼

IMG_3619.jpeg

Συγχαρητήρια κορίτσια μου, φαίνονται ξεκάθαρα οι γραμμουλες σας!! Βούρ για χοριακες!! 🍀🤞🙏❤️

Καλή εβδομάδα σε ολες, τι όμορφα ξεκινήσαμε 🥰🥰🥰 έρχονται τα ταυρακια του 2025 🤰🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

καλημέρα κοπέλα μου..αρχικά καλά αποτελέσματα εύχομαι..

Στη συνέχεια, αν θέλεις να μας πεις τι θέμα είχε ο σύζυγος με το σπέρμα..γιατί όπως έχεις δει πολλές ιστορίες εδώ μέσα είχαν καλή κατάληξη..μην προδικάζεις κάτι.. η αλήθεια είναι ότι δεν μπορούν να νιώσουν στο 100% την αγωνία που έχουμε να πετύχουμε μια εγκυμοσύνη..οι περισσότεροι είναι ζεν αλλά καλό θα ήταν να κάνετε μια κουβέντα με ηρεμία για να καταλάβει και εκείνος εσένα και τα άγχη σου.. επίσης αν είναι κάτι που δεν φτιάχνετε και πρέπει να καταφύγετε στην επιλογή της εξωσωματικής φαντάζομαι θα του το πουν και οι γιατροί..δεν θα φαίνεσαι εσυ η ''κακιά'' της ιστορίας..εγώ δεν ξέρω αν θα έκλεινα ραντεβού στα κρυφά γιατί δεν ξέρω τι αντίδραση θα μπορούσε να έχει ο αντρας μου πάνω σε αυτό.. στήριξε τον με τις εξετάσεις του και την αγωγή που κάνει, άλλοι δεν δέχονται να κάνουν ούτε αυτά..είναι μια προσωπική μου άποψη..εσύ ξέρεις καλύτερα από την καθεμία..

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, μακάρι! τουλάχιστον απο πλευράς μου να είναι όλα καλά!

Το θέμα με το σπέρμα το έχω ξανα αναφέρει στο παρελθόν γι' αυτό δεν έγραψα περισσότερες λεπτομέρειες. Έχουμε ολιγοασθενοσπερμία με νούμερα τελείως απογοητευτικά για φυσική σύλληψη. Αν θυμάμαι καλά είναι 2.250.000 ο ολικός αριθμός. Οπότε τι να λέμε τώρα... :(

Όσο και να έχει ανέβει με τη θεράπεια δεν πιστεύω ότι μπορεί να φτάσει στον ολικό αριθμό που χρειάζεται μια φυσική σύλληψη γι' αυτό δεν θέλω να χάνω άσκοπα το χρόνο μου. Γιατί εγώ είμαι ήδη 35,5 και ο σύζυγος 38. Εννοείται πως αν ο γιατρός μας πει ότι η θεραπεία μπορεί όντως να φέρει αποτέλεσμα δεν θα τη σταματήσουμε, αλλά δεν σημαίνει ότι ταυτόχρονα δεν μπορούμε να κάνουμε τις ενέργειες που απαιτούνται για μια εξωσωματική. 

Αν είχα πιστεύω ένα παιδί και δεν ερχόταν δεύτερο θα ήμουν πιο χαλαρή, αλλά τώρα είμαι μέσα στο άγχος και το κακό είναι πως δεν με καταλαβαίνει κανείς, ούτε οι οικογένεια μου.. μου λένε να περιμένω και να μη βιάζομαι.

Όσο για το κρυφά, θα του το πω αφού κάνει τις εξετάσεις του και βγουν τα αποτελέσματα.. εξάλλου γνωρίζεται οι περισσότερες εδώ μέσα ότι για να περάσεις απο επιτροπή θέλει κάποιο χρόνο και μιας και έχω όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται δεν υπάρχει λόγος κατε με για χάσιμο, αν τώρα στην πορεία προς την εξωσωματική έρθει κάτι με φυσικό τρόπο ακόμη καλύτερα.

Όσο για την στήριξη την ψυχολογική προς το πρόσωπο του πίστεψε με έχω υπερβάλει εαυτόν.. ότι και να κάνω αυτός είναι τόσο κολλημένος στο κεφάλι που πέρα απο τη μύτη του δεν βλέπει τπτ άλλο και μου τη λέει κι όλας ότι αισθάνεται και μόνος.. ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω με την πάρτι του. πφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Καλά και εγώ αυτό με την πάνα το έχω ως σκέψη κάτσε να το δοκιμάσω να δούμε. Εμάς ο παιδίατρος μας είπε παιδικό μετά το Πάσχα φέτος. 

Εεε και εγω για τότε κόβω να πηγαίνει μετά το Πάσχα 

εγω που την εβαλα γιογιό εκεινη το πέρασε για καρεκλιτσα δεν έκανε τιποτα😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Μου θυμίζει τον άντρα μου... Κάνε συζήτηση ήρεμα, ρίξε τον στο φιλότιμο. Εμάς έτυχε και ήρθαν φυσιολογικά ούτε να ακούσει για εξετάσεις. Κάνε υπομονή και μίλα του σαν να έχεις ένα παιδί που δεν καταλαβαίνει. Μη νομίζεις αν έρθουν με το καλό παιδιά δέκα φορές περισσότερο υπομονή θέλει με τον σύζυγο μέχρι να συντονιστεί με την πραγματικότητα και να αρχίσει λίγο να βοηθά. Άσε τα σόγια μετά που βρίσκουν αφορμή να χωνονται πχ η γλυκιά μου πεθερούλα θέλει να βλέπει τα εγγόνια της άσχετο που δεν τα ακουμπάει. Η γυναίκα σηκώνει σταυρό στο γάμο και όλη η ισορροπία στο σπίτι είναι αυτή.

Έχεις απόλυτο δίκαιο σε ότι λες και είμαι προετοιμασμένη για όλα αυτά.. γιατί ξέρω ότι αυτός είναι πιο παιδί απο το παιδί που θέλω να κάνουμε. :P 

Ότι σταυρό σηκώνει η οικογένεια στην ουσία η γυναίκα τον σηκώνει, αυτοί είναι στον ευτυχισμένο κόσμο τους.

Μόλις βγούνε τα αποτελέσματα και σύμφωνα πάντα με αυτά που θα μας πει και ο γιατρός θα καθήσω να του μιλήσω και να του δώσω να καταλάβει ότι δεν αντέχω άλλο.. ψυχικά είμαι ένα ράκος.. όσο βλέπω το χρόνο να περνάει και να μην έρχετε κάποιο αποτέλεσμα άλλο πιο πολύ απελπίζομαι.. Θα κάνω το σταυρό μου και ελπίζω να καταλάβει.. και ακόμη καλύτερο θα είναι αν στην πορεία μας αυτή προς την εξωσωματική έρθει τελικά κάτι φυσιολογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η mp_christina είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, μακάρι! τουλάχιστον απο πλευράς μου να είναι όλα καλά!

Το θέμα με το σπέρμα το έχω ξανα αναφέρει στο παρελθόν γι' αυτό δεν έγραψα περισσότερες λεπτομέρειες. Έχουμε ολιγοασθενοσπερμία με νούμερα τελείως απογοητευτικά για φυσική σύλληψη. Αν θυμάμαι καλά είναι 2.250.000 ο ολικός αριθμός. Οπότε τι να λέμε τώρα... :(

Όσο και να έχει ανέβει με τη θεράπεια δεν πιστεύω ότι μπορεί να φτάσει στον ολικό αριθμό που χρειάζεται μια φυσική σύλληψη γι' αυτό δεν θέλω να χάνω άσκοπα το χρόνο μου. Γιατί εγώ είμαι ήδη 35,5 και ο σύζυγος 38. Εννοείται πως αν ο γιατρός μας πει ότι η θεραπεία μπορεί όντως να φέρει αποτέλεσμα δεν θα τη σταματήσουμε, αλλά δεν σημαίνει ότι ταυτόχρονα δεν μπορούμε να κάνουμε τις ενέργειες που απαιτούνται για μια εξωσωματική. 

Αν είχα πιστεύω ένα παιδί και δεν ερχόταν δεύτερο θα ήμουν πιο χαλαρή, αλλά τώρα είμαι μέσα στο άγχος και το κακό είναι πως δεν με καταλαβαίνει κανείς, ούτε οι οικογένεια μου.. μου λένε να περιμένω και να μη βιάζομαι.

Όσο για το κρυφά, θα του το πω αφού κάνει τις εξετάσεις του και βγουν τα αποτελέσματα.. εξάλλου γνωρίζεται οι περισσότερες εδώ μέσα ότι για να περάσεις απο επιτροπή θέλει κάποιο χρόνο και μιας και έχω όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται δεν υπάρχει λόγος κατε με για χάσιμο, αν τώρα στην πορεία προς την εξωσωματική έρθει κάτι με φυσικό τρόπο ακόμη καλύτερα.

Όσο για την στήριξη την ψυχολογική προς το πρόσωπο του πίστεψε με έχω υπερβάλει εαυτόν.. ότι και να κάνω αυτός είναι τόσο κολλημένος στο κεφάλι που πέρα απο τη μύτη του δεν βλέπει τπτ άλλο και μου τη λέει κι όλας ότι αισθάνεται και μόνος.. ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω με την πάρτι του. πφ!

και αυξημένη να είναι ξανά η προλακτίνη είναι το πιο εύκολο θέμα..με ενα χαπάκι και μικρή δόση μειώνεται άμεσα..

όσον αφορα στο θέμα με την εξωσωματική να ρωτήσεις ευθέως τον γιατρό τι πιθανότητες υπάρχουν για να το ξανακουσει και ο σύζυγος..τώρα για οικογένεια, φίλους, γνωστούς να μην ακους κανέναν..το ένστικτο σας και το σώμα σας να ακούτε..αν θέλετε να κάνετε 1000 εξετάσεις να κάνετε..αν θέλετε να αλλάξετε 100 γιατρούς να το κάνετε..εσεις ξέρετε καλύτερα από τον καθένα! Θα περιμένουμε τα νεότερα από τις εξετάσεις σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...