Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κ γω Θεσσαλονίκη είμαι αγάπη. Σε ποιο κέντρο είσαι; Ή που έχουν φιξ όλοι τις ίδιες τιμές ή που είμαστε στο ίδιο γιατί κ εκεί που κάναμε εμείς την εξωσωματική 1300€ είναι τώρα η ετ. Εμείς την κάναμε στη New Life. Κ εκεί έκανα όπως σου ειπα κ την υστεροσκοπηση. Να μην τους ακούς καθόλου! Κουμάντο στο σώμα σου κανεις μόνο εσυ κ κανένας άλλος!! Άντε τώρα τα θυμάμαι κ συγχύζομαι!! Εμένα όλοι μου λένε άντε ξεμπέρδεψες μ ένα σμπάρο 2 τρυγόνια.. Βρε δε με παρατάτε λέω εγώ;;; Δεν αφορά κανέναν το αν θέλεις ή δε θέλεις παιδί ή αν θες 2-3-5 ή ολόκληρη ομάδα μπάσκετ!!! 

Στο fertilia ειμαι εγω, 1300 μαζι με τη γιατρο.. Μαλλον έχουν πάνω κάτω ίδιες τιμές! Ρε δεν καταλαβαίνει ο κόσμος προχθές μια ασχετη μεγάλη σε ηλικία μου λεει μονο αυτη εχεις;;;; λεω ναι αντε κ τι καθεσαι κανε αλλο τι περιμένεις σε αυτο κοιμόσουν μοιαζει τον μπαμπά της 😂😂 εντωμεταξύ πρώτη φορά τη βλέπαμε. Λεω γερο να ειναι κυρια μου κ ας μοιαζει όποιον θέλει και το έκοψα εκει γιατι θα τα άκουγε αυτη για όλους που με πρήζουν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 943
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 21 λεπτά, ο/η mp_christina είπε:

Φίλη μου στα 42 της χρόνια μετά απο 8 χρόνια προσπαθειών και πολλές αποτυχημένες εξωσωματικές σήμερα με μόνο ένα έμβρυο μεταφορά στην τελευταία της προσπάθεια έχει σήμερα την κόρη της 8 μηνών. Πίστεψε το και τπτ δεν αποκλείεται.

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η mp_christina είπε:

Φίλη μου στα 42 της χρόνια μετά απο 8 χρόνια προσπαθειών και πολλές αποτυχημένες εξωσωματικές σήμερα με μόνο ένα έμβρυο μεταφορά στην τελευταία της προσπάθεια έχει σήμερα την κόρη της 8 μηνών. Πίστεψε το και τπτ δεν αποκλείεται.

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Αυτο θα κάνω ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αλήθεια;;;;;τόσο σύντομα τρίτο παιδάκι;;;; μπραβοοοοο!!!και εμένα 2,5 χρόνια έχουν διάφορα τα παιδιά μου...και τα είχα δει όλα μόνη με δύο μωρά!!!το τρίτο ούτε να το ακούσω δεν ήθελα για 5 χρόνια...αφού έγινε 5 ετών ο μικρός το σκέφτηκα...χαρά στο κουράγιο σου!!!

Εμένα με δουλεύει ο άντρας μου τώρα που είμαστε στην πρέσα με δύο μικρά παιδιά ότι δεν είναι βέβαιος ότι δε θέλει τρίτο και εγώ του απαντάω να το κάνεις αγάπη μου και να το μεγαλώσεις γιατί έχω αποφασίσει σε τρία χρόνια που θα μπω στα 40 να τα ξαναβρώ με τον πονεμένο ύπνο μου. Δεν έχει ούτε αυτός κουράγιο κοντά στα 50 για τρίτο. Ας έχουμε υγεία να μεγαλώσουμε τα δύο που κάναμε και δεν πειράζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!! Πετάγομαι γιατί σε θυμάμαι.. να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! 

Καταρχήν τα λεφτά είναι όντως πάρα πολλά.. κατά δεύτερον έγινε ένα συνέδριο στην Ισπανία πριν 2-3 χρόνια όπου μετά από εκτενείς έρευνες αποδείχθηκε ότι το scratching δεν βοηθάει απολύτως πουθενά! Μπορείς να το ψάξεις και μόνη σου για το συνέδριο που σου λέω ή αν θέλεις να το ψάξω να στο στείλω γιατί κάπου νομίζω ο είχα κρατήσει τότε.. τέλος θα σου παραθέσω σχολιασμό της Τσεκούρα που δεν την φτάνει ούτε στο ελάχιστο η αντικαταστάτρια της αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.. τη μήτρα εφόσον δεν υπάρχει εμφανής λόγος, δεν την πειράζεις!! Τώρα αν θέλεις να κάνεις μια διαγνωστική υστεροσκοπηση να βεβαιωθειτε ότι δεν υπάρχει κάτι που εμποδίζει την εμφύτευση, μαζί σου..! Αυτό κάντο..! 

Από εκεί και πέρα τα κορίτσια σου σχολίασαν πολύ σωστά ότι δεν είναι όλα τα έμβρυα ίδια και μπορεί απλά να μην ήταν το τυχερό τους.. μια αρνητική ετ δεν λέει τίποτα, τυχαίνει... Και εννοείται να έχεις πίστη στο εμβρυακι σου! Μέτρια ήταν και τα δικά μου έμβρυα και είμαι έγκυος.. θα συμφωνήσω όμως και με την Άννη που σου πρότεινε να πάρετε το φυσικό ωάριο του μήνα και αν θέλει να γίνει εμβρυακι, μεταφέρεις 2 μαζί αν όχι μεταφέρεις αυτό που ήδη έχεις.. 

Πολύ καλή επιτυχία ότι και αν αποφασίσεις να κάνεις!! 

Σε θυμάμαι!!!!! Πόσες συζητήσεις κάναμε πριν δυο χρόνια!!! Χαρηκα παρααα πολύ για σενα!! Ποσο εισαι κορίτσι μου;;; ενα η δυο μωράκια! Μπράβο ειλικρινά χάρηκα πάρα πολύ! Δε νομίζω να την κανω γιατι τα ιδια μου ειπε και η γιατρός της εξωσωματικης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Σε θυμάμαι!!!!! Πόσες συζητήσεις κάναμε πριν δυο χρόνια!!! Χαρηκα παρααα πολύ για σενα!! Ποσο εισαι κορίτσι μου;;; ενα η δυο μωράκια! Μπράβο ειλικρινά χάρηκα πάρα πολύ! Δε νομίζω να την κανω γιατι τα ιδια μου ειπε και η γιατρός της εξωσωματικης! 

Χαχαχαχαχα!!! Τι κάνεις βρε κοριτσάκι μου!!! Λέω δε θα με θυμάται.. τι ωραία που περνούσαμε τότε..!! Είχαμε ωραίο παρεάκι!! Μουρλοκομεια όλες μας..!! 🤣🤣🤣

Ένα.. ένα και τυχερό!! Μετά βασάνων και κόπων αλλά επιτέλους έγινε το θαύμα!!! ❤️❤️❤️❤️ Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!! Αύριο μπαίνω 24η.. 🤞🤞🤞🤞

Επειδή σε είδα σε δίλημμα στο είπα..! 

Και μη σκας με τους αδιακριτους!! Εγώ τρολαρω και άσχημα μάλιστα!! Επειδή είμαστε πολλά χρόνια με το συζυξ και είχα εκνευριστει άσχημα που ακόμα και η άσχετη στη στάση του λεωφορείου θα με ρωταγε (ευαίσθητο σημείο οπότε πονάει), ναι έλεγα έχω 5 παιδιά (είχα 5 σκυλάκια τότε που τα έχω για παιδιά μου) και δύο γάτες (γιατί ως γνωστόν οι γάτες δεν είναι κατοικίδια είναι το αφεντικό του σπιτιού..!) 🤣🤣🤣 μένανε κάγκελο.. "μα τόσο μικρή, πότε προλάβατε;" Έπρεπε να βοηθήσω στην υπογεννητικότητα της χώρας έλεγα..!!! 🤣🤣🤣 Κάποιοι το συνέχιζαν.. θα με ρωταγαν ηλικία, ονόματα κτλ εννοείτε έδινα των σκύλων..!! Έτυχε και σε παιδικό πάρτυ που πήγα να με ρωτάνε αν έχω παιδάκια (σε φάση ότι θα πήγαινα μόνη μου ξέρω εγώ σε παιδικό πάρτυ αλλά anyway!) ναι έλεγα έχω 5 και το συνέχισε "μα γιατί δεν τα φέρατε" άσε λέω δεν έχουν καλούς τρόπους θα γινόταν χαμός εδώ.. "δεν πειράζει λέει παιδάκια είναι" ε όχι και παιδάκια όταν μου σκάβουν το κήπο και μου χαλάνε τα φυτά και χαλάνε το κόσμο από τις φωνές.. εκεί θα τα δέσω με την αλυσίδα στο δέντρο να ηρεμήσουν!! Φάτσα έπρεπε να δείς...!!! Ω ρε μη σκατε τσάμπα!! Μήπως θα τους ξαναδείτε;;; Κλάιν!! Εσείς να είστε καλά..! Μην αφήνετε να σας χαλάνε τη ψυχολογία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Στο fertilia ειμαι εγω, 1300 μαζι με τη γιατρο.. Μαλλον έχουν πάνω κάτω ίδιες τιμές! Ρε δεν καταλαβαίνει ο κόσμος προχθές μια ασχετη μεγάλη σε ηλικία μου λεει μονο αυτη εχεις;;;; λεω ναι αντε κ τι καθεσαι κανε αλλο τι περιμένεις σε αυτο κοιμόσουν μοιαζει τον μπαμπά της 😂😂 εντωμεταξύ πρώτη φορά τη βλέπαμε. Λεω γερο να ειναι κυρια μου κ ας μοιαζει όποιον θέλει και το έκοψα εκει γιατι θα τα άκουγε αυτη για όλους που με πρήζουν!!! 

@Apol Φαντάσου τι ακούμε και εμεις μετα τα 30 που δεν εχουμε κανένα! Τραγικοί! Εχουν γινει καθημερινότητα αυτές οι ερωτήσεις πλέον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Αχ το έχω δει που κάνουν με γύψο τα χεράκια ποδαράκια τι υπέροχη ιδέα!!!

Ότι μπορώ να κάνω για να έχει αναμνηστικά η Ισμήνη-Μαρία, θα το κάνω. Θέλω να κανονίσω και τη φωτογράφιση μέσα στις επόμενες μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eva_gge_lia είπε:

@Apol Φαντάσου τι ακούμε και εμεις μετα τα 30 που δεν εχουμε κανένα! Τραγικοί! Εχουν γινει καθημερινότητα αυτές οι ερωτήσεις πλέον.

Σε νιώθω και 34 ημουν οταν γεννήθηκε η κορη μου τα ίδια ακουγα κ τότε τα ιδια κ τωρα δεν αλλάζει η κοινωνία μας και μετα σου λεει μιλήστε ανοιχτα για την εξωσωματικη, εγώ προσωπικά εκτός απο τη μαμα μου κ μια φίλη μου δεν το ξερει κανένας άλλος και ουτε πρόκειται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αλήθεια;;;;;τόσο σύντομα τρίτο παιδάκι;;;; μπραβοοοοο!!!και εμένα 2,5 χρόνια έχουν διάφορα τα παιδιά μου...και τα είχα δει όλα μόνη με δύο μωρά!!!το τρίτο ούτε να το ακούσω δεν ήθελα για 5 χρόνια...αφού έγινε 5 ετών ο μικρός το σκέφτηκα...χαρά στο κουράγιο σου!!!

Καλα δεν ξέρω μέχρι τότε τι θα αποφασίσουμε, αλλά ο αντρας μου το θέλει πολύ ένα ακόμα παιδάκι.. μου το λέει σε κάθε ευκαιρία 😂 

ναι αν το βάλω μπροστά το σκέφτομαι για σύντομα λόγο ηλικίας αν όχι πάνω στο χρόνο μαξ στον δεύτερο χρόνο.. εσυ εκανες πιο νέα παιδεία όποτε είχες περιθώριο να περιμενεις ένα χρονικό διάστημα για να το σκεφτείς για το τρίτο  και εύχομαι τώρα που σε έδωσαν νέες οδηγιες ο γιατρός να έρθει σύντομα να μην έχεις άλλη βιοχιμικη ξανά ..  

θα δούμε όμως γιατί έχω ήδη 2 καισαρικές στο ιστορικό μου όποτε δεν ξέρω ποσο χρόνο θέλει να περάσει για τριτη καισαρική 

όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτά αλλά ειναι πολύ νωρίς, ακομα δεν έχω σαραντίσει καλά καλά ας δω πως είναι για αρχή να είσαι μαμα δυο παιδιών και μετά θα το σκεφτώ για τρίτο 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, βγήκε η χοριακη μου. 971 !!! Πρώτη φορά εχω τέτοια χοριακη. Συνήθως είχα 200 το πολύ 300 στην 5η μέρα καθυστέρησης. Μακάρι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά! Την άλλη Παρασκευή θα πάω στον γυναικολόγο μου έχοντας κάνει όλες τις εξετάσεις που μου είπε και ο ρευματολογος! Είμαι πολύ χαρούμενη και νομίζω πως αυτή τη φορά ήρθε για να μείνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Apol είπε:

Σε νιώθω και 34 ημουν οταν γεννήθηκε η κορη μου τα ίδια ακουγα κ τότε τα ιδια κ τωρα δεν αλλάζει η κοινωνία μας και μετα σου λεει μιλήστε ανοιχτα για την εξωσωματικη, εγώ προσωπικά εκτός απο τη μαμα μου κ μια φίλη μου δεν το ξερει κανένας άλλος και ουτε πρόκειται 

@ApolΚαι πολυ καλά έκανες! Δεν μπορούμε να ξερουμε τι εχει περάσει καθένας στη ζωή του και δεν εκανε παιδιά ή "αργησε" να κάνει! Νομίζω οτι όσο περνάει ο καιρός της προσπάθειας τοσο δεν δίνω σημασία στα πικροχολα σχολια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Πάντως κορίτσια να ξέρετε ότι καμία φορά κάνουμε προβολή τα δικά μας προβλήματα στους άλλους και για αυτό λέμε πράγματα αδιάκριτα. Δε θα σχολιάσω το τι άκουσα από τη γλυκιά μου πεθερούλα όταν έμαθε για τη δεύτερη εγκυμοσύνη που της φάνηκε too much (που να βοηθαγε κιόλας 😂). Θα σας πω μόνο μια προσωπική γκάφα που έκανα στην παιδική χαρά και δεν πίστευα ούτε εγώ η ίδια πως το έκανα. Ηταν μια μαμά με ένα ζουζούνι 3 χρόνων πολύ ζωηρό και επειδή πήρε το ποδήλατο της μεγάλης μου κόρης έκατσε η μαμά δίπλα μου και ξεστομιζω με μια απέραντη αφέλεια :"έχεις άλλο παιδάκι;" όσο εκείνη κοίταγε με λαχτάρα και λύπη το μωράκι μου στο καροτσακι. Όχι μου απάντησε δυστυχώς δεν έχω. Μετά από αυτό λέω θα το ράψω το στόμα μου και δε ξαναμιλάω. Ευτυχώς ήρθαν τα μικρά μας φώναζαν και αλλάξαμε θέμα. 

Αγάπη μου εσυ το έκανες μια φορά κ σκέφτηκες κατευθείαν τη γυναίκα με το που είδες την έκφραση της. Μιλάμε για επανειλημμένους σχολιασμούς από τα ίδια άτομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, βγήκε η χοριακη μου. 971 !!! Πρώτη φορά εχω τέτοια χοριακη. Συνήθως είχα 200 το πολύ 300 στην 5η μέρα καθυστέρησης. Μακάρι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά! Την άλλη Παρασκευή θα πάω στον γυναικολόγο μου έχοντας κάνει όλες τις εξετάσεις που μου είπε και ο ρευματολογος! Είμαι πολύ χαρούμενη και νομίζω πως αυτή τη φορά ήρθε για να μείνει!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Μια εύκολη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!!! Να το χαρείς γλυκιά μου! Έτσι πρέπει! Θα περιμένουμε τα νέα σας από το γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Σιγά σιγά θα βρείτε τον ρυθμο σας ♥️ μια είμαι χάλια από ναυτία μια καλά αυτές τις μέρες... Κ τώρα  έχω έντονο πονοκέφαλο... Αλλά την παλεύω κάπως. Ας μου κάνει ότι θέλει το σπορακι αρκεί να μείνει εκεί 🙏🙏🙏

Τουλάχιστον δεν έχει συνέχεια ναυτία σε αφηνει μερικές μερες 😊

ωχ και πονοκέφαλος είναι ζόρικος υπομονή μόλις μπει στο δεύτερο κιόλας θα σταματήσουν πιστεύω πλα αυτά 🥰

μια χαρά θα είναι το μωρακι σου κορίτσι μου εννοείται ήρθε για να μείνει 🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγω ειμαι στην 22η μερα κύκλου και απο το απόγευμα αρχισε να με πονάει έντονα το στήθος και πριστηκε! Σκέφτομαι οτι θα έρθει για να μην απογοητευτω πάλι...Αλλα σε καθε συμπτώμα πάντα υπάρχει μια μικρή ελπίδα μεχρι να εμφανιστεί.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sia A είπε:

Εμείς κάναμε τον Απρίλιο εγχείριση κιρσοκήλης 3ου βαθμού κ στις 2 πλευρές. Εκτός από σπερμοδιάγραμμα να κάνετε κ κατακερματισμό DNA, σε εμάς εκεί ήταν το πρόβλημα με οκ σπερμοδιαγραμμα. Η εγχείριση δεν είναι κάτι σε μία μέρα βγαίνεις. Η ανάρρωση όμως είναι λίγο δύσκολη. ΄Είχε πόνο κ πρήξιμο τα οποία φε΄ύγουν σταδιακά είναι κ σε ευαίσθητο σημείο βλέπεις. Στην αρχή φορούσε σπασουαρ κ όχι επαφές για κανά μήνα. Πήρε βιταμίνες για 3 μήνες κ βλέπουμε. Προς το παρόν δεν έχει έρθει εγκυμοσύνη (είχα παλινδομη στην 9η εβδ. πριν 1,5 χρονο)  θα δείξει αν άξιζε τλκ η εγχείριση. Πάρε κ 2η γνώμη αν χρειαστεί. Αν χρειαστείς οτιδήποτε στείλε μου

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου θα σας ενημερώσω τις επόμενες μέρες με τα αποτελέσματα 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, βγήκε η χοριακη μου. 971 !!! Πρώτη φορά εχω τέτοια χοριακη. Συνήθως είχα 200 το πολύ 300 στην 5η μέρα καθυστέρησης. Μακάρι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά! Την άλλη Παρασκευή θα πάω στον γυναικολόγο μου έχοντας κάνει όλες τις εξετάσεις που μου είπε και ο ρευματολογος! Είμαι πολύ χαρούμενη και νομίζω πως αυτή τη φορά ήρθε για να μείνει!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις 😊 Με ένα γερό μωρό στο τέλος 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η peacock είπε:

Τι να σου πω... Δε ξέρω... Πραγματικά δε προσπαθήσαμε καν για να έρθει, ήταν δώρο! 

Εμένα με τρομάζει η τόσο μικρή διαφορά ηλικίας... Κυρίως γιατί δεν έχω βοήθεια από πουθενά αλλά οκ θα τα καταφέρουμε! 💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼

Αχ κ εμένα με τρομάζει 😜😜😜😅😅ελπίζω να επιβιώσουμε 😆😆

στις On 4/9/2024 at 9:47 ΜΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια μου γλυκά είδα τα μηνύματά σας ..αλλά πραγματικά ήμουν σε φάση να κάτσω να χαλαρώσω λιγο στις διακοπές...και μετά να σας γράψω...

Ήταν για άλλη μια φορά βιοχημική....πήγα σε μια καλή αιματολογο που συνεργάζεται ο γυναικολόγος μου μαζί..και μου είπε ότι με βάση τις εξετάσεις... υπάρχει ένας δείκτης που υποδηλώνει ότι κάτι υποβόσκει...(Σαν κάποιο αυτοάνοσο που θα σου βγει στην πορεία..με απλά λόγια μου λέει)κάποια αντισώματα αυξημένα...αυτό μου λέει σημαίνει ότι πρέπει να παίρνεις προληπτικά σαλοσπιρ των 100 καθόλη την διάρκεια της προσπαθειας σου....για να βοηθάς τον οργανισμό σου να ανταπεξέλθει σε μια νέα κύηση...

Υ.Γ. η μαμά μου είναι 4 αδελφές και όλες έχουν αυτοάνοσα νοσήματα....

Έτσι λοιπόν ξεκίνησα και παίρνω καθημερινά...και μόλις μου λέει μείνεις έγκυος ξανά...θα κάνεις αντιπηκτικες ενέσεις κατευθείαν και θα έρθεις πάλι για εξετάσεις....

❣️❣️ Τώρα σας ευχαριστώ όλες πολύ για το ενδιαφέρον!!! αλήθεια!!!🙏 

Σε αυτή τη φάση τώρα που είμαι έχω περίοδο...πρώτη μέρα....

Πόσο χάρηκα που είδα μήνυμα σου.  Όλες εδώ είχαμε την έννοια σου. Να κάνεις αυτό που πρέπει κ θα έχουμε σίγουρα θετικά νέα!!! Χαίρομαι που επέστρεψες❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, βγήκε η χοριακη μου. 971 !!! Πρώτη φορά εχω τέτοια χοριακη. Συνήθως είχα 200 το πολύ 300 στην 5η μέρα καθυστέρησης. Μακάρι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά! Την άλλη Παρασκευή θα πάω στον γυναικολόγο μου έχοντας κάνει όλες τις εξετάσεις που μου είπε και ο ρευματολογος! Είμαι πολύ χαρούμενη και νομίζω πως αυτή τη φορά ήρθε για να μείνει!!

Με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η eva_gge_lia είπε:

Κορίτσια εγω ειμαι στην 22η μερα κύκλου και απο το απόγευμα αρχισε να με πονάει έντονα το στήθος και πριστηκε! Σκέφτομαι οτι θα έρθει για να μην απογοητευτω πάλι...Αλλα σε καθε συμπτώμα πάντα υπάρχει μια μικρή ελπίδα μεχρι να εμφανιστεί.....

και εγώ 25η μέρα του κύκλου είμαι και το στήθος μου είναι αρκετά ευαίσθητο. έχω και ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά, σαν τα προεορτια πριν κατέβει το αίμα. Να το πάρω για καλό;; 

@ΜαρίαΔημήτρης συγχαρήτηρια!! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη με ένα γερό μωρό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλα δεν ξέρω μέχρι τότε τι θα αποφασίσουμε, αλλά ο αντρας μου το θέλει πολύ ένα ακόμα παιδάκι.. μου το λέει σε κάθε ευκαιρία 😂 

ναι αν το βάλω μπροστά το σκέφτομαι για σύντομα λόγο ηλικίας αν όχι πάνω στο χρόνο μαξ στον δεύτερο χρόνο.. εσυ εκανες πιο νέα παιδεία όποτε είχες περιθώριο να περιμενεις ένα χρονικό διάστημα για να το σκεφτείς για το τρίτο  και εύχομαι τώρα που σε έδωσαν νέες οδηγιες ο γιατρός να έρθει σύντομα να μην έχεις άλλη βιοχιμικη ξανά ..  

θα δούμε όμως γιατί έχω ήδη 2 καισαρικές στο ιστορικό μου όποτε δεν ξέρω ποσο χρόνο θέλει να περάσει για τριτη καισαρική 

όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτά αλλά ειναι πολύ νωρίς, ακομα δεν έχω σαραντίσει καλά καλά ας δω πως είναι για αρχή να είσαι μαμα δυο παιδιών και μετά θα το σκεφτώ για τρίτο 😅

Αν θέλεις κορίτσι μου και μπορείτε εννοείται να κάνεις κι άλλο. Όσο για την καισαρική έχω φίλη μου με τέσσερις καισαρικές στο ενεργητικό της. ;) οπότε προχώρα και όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

και εγώ 25η μέρα του κύκλου είμαι και το στήθος μου είναι αρκετά ευαίσθητο. έχω και ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά, σαν τα προεορτια πριν κατέβει το αίμα. Να το πάρω για καλό;; 

@ΜαρίαΔημήτρης συγχαρήτηρια!! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη με ένα γερό μωρό!! 

@MantariniΘα μπορουσαν να είναι συμπτώματα 🙏 Μακαρι να μη μας έρθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάντως κορίτσια με τέτοια συμπτώματα μου ήρθε εχθές το πρωί κανονικότατα η ακατανόμαστη. 
Όσο θέλω να γίνει ένα θαύμα τόσο αυτό εκεί κάθε μήνα.. πφ!
Σήμερα έκανα και τις αιματολογικές που χρειάζεται η επιτροπή, έχω μόνο τον υπέρηχο να κάνω τώρα. Ξέρει καμία να μου πει αν γίνεται και αυτός σε συγκεκριμένη ημέρα του κύκλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα girls! Εγώ σήμερα 18η μέρα ξύπνησα με αυτό το κάψιμο στο στήθος και λίγο πρησμένο. Περίπου 10 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Χθες έτρωγα μακαρόνια με κιμά και στο τέλος μου μύρισε κάπως δεν ήθελα άλλο το ίδιο και το βράδυ που βγήκαμε με τον καλό μου πήγα να φάω κρέας και πάλι δεν το ήθελα. 

Η "γεννάω" συμπτώματα η κάτι μπορεί να έγινε! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, βγήκε η χοριακη μου. 971 !!! Πρώτη φορά εχω τέτοια χοριακη. Συνήθως είχα 200 το πολύ 300 στην 5η μέρα καθυστέρησης. Μακάρι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά! Την άλλη Παρασκευή θα πάω στον γυναικολόγο μου έχοντας κάνει όλες τις εξετάσεις που μου είπε και ο ρευματολογος! Είμαι πολύ χαρούμενη και νομίζω πως αυτή τη φορά ήρθε για να μείνει!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη το νούμερο πολύ καλό σε λίγο θα πας γιατρό να δείτε σακο 🥰

Με το καλοοο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...