Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lisaki 80 είπε:

Τρέλανε μας!!!!!!!! Αμαννν τι χαρά είναι αυτή!!!!!!!!! Μπράβο αγαπημένη μου!!!!! Απίστευτο!!! 

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Love you ρε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ κοριτσι μου μπορει να μην εχουμε μιλησει αρκετα αλλα διαβασα το μνμ σου και συγκινηθηκα πολυ!!!!

η δημοσιευση σου ειναι μια τεραστια ανασα για ολα τα κοριτσια που παλευαμε και παλευουν τοσο για το θαυμα της ζωης!!!

σε θαυμαζω για το σθενος σου και που δεν τα παρατησες ποτε!!! εισαι παραδειγμα για το παιδι σου (με το καλο να ερθει και το 2ο γερο στην αγκαλια σας 🙏❤️🧿) και για ολες τις κοπελες που προσπαθουν ξανα και ξανα ωστε να μην τα παρατησουν!!!

Να εισαι καλα και απο εδω και μπρος ευχομαι μονο Υγεια και Χαρες!!!🥰

Ευχαριστώ ☺️ ❤️ 

Και σε σένα εύχομαι όλα τα καλά! Πλησιάζει ο καιρός για σένα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, αποφάσισα μετά από 2.5 χρόνια από την τελευταία μου παλινδρομη να επανέλθω και να ζητήσω την συμβουλή σας. Είμαι 39 ετών με ένα παιδί 8.5 χρονών. Η @marinamanoulitsa με ξέρει και ξέρει την ιστορία μου! Μόλις έκανα ένα τεστ και βγήκε αμέσως θετικό με 5 μέρες καθυστερηση, η αλήθεια είναι πως δεν το περίμενα καθόλου καθώς δεν το προσπαθούσα και είχα πει μετά από 4 απώλειες ότι έκλεισε ο κύκλος μου. Πάσχω από αυτοανοσο ΣΕΛ (συστηματικος ερυθηματωση λυκο) με τον οποίο διαγνωστηκα πριν 1.5 χρόνο, φοβάμαι πάρα πολύ για την εξέλιξη και αυτή την φορά. Έστειλα μήνυμα στον γυναικολόγο μου και τον ρευματολογο μου αμέσως και αναμένω απάντηση από τον γυναικολόγο μου. Τα γράφω μπερδεμένα αλλά είμαι πολύ ταραγμένη γιατί ο φόβος δεν με αφήνει να χαρώ.  Θέλω αν κάποια έχει γιατρό στο Έλενα ο οποίος να ασχολείται να μου στείλει μήνυμα γιατί ο δικός μου είναι ιδιωτικά και αυτή την στιγμή δεν μπορώ να ανταπεξέλθω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, αποφάσισα μετά από 2.5 χρόνια από την τελευταία μου παλινδρομη να επανέλθω και να ζητήσω την συμβουλή σας. Είμαι 39 ετών με ένα παιδί 8.5 χρονών. Η @marinamanoulitsa με ξέρει και ξέρει την ιστορία μου! Μόλις έκανα ένα τεστ και βγήκε αμέσως θετικό με 5 μέρες καθυστερηση, η αλήθεια είναι πως δεν το περίμενα καθόλου καθώς δεν το προσπαθούσα και είχα πει μετά από 4 απώλειες ότι έκλεισε ο κύκλος μου. Πάσχω από αυτοανοσο ΣΕΛ (συστηματικος ερυθηματωση λυκο) με τον οποίο διαγνωστηκα πριν 1.5 χρόνο, φοβάμαι πάρα πολύ για την εξέλιξη και αυτή την φορά. Έστειλα μήνυμα στον γυναικολόγο μου και τον ρευματολογο μου αμέσως και αναμένω απάντηση από τον γυναικολόγο μου. Τα γράφω μπερδεμένα αλλά είμαι πολύ ταραγμένη γιατί ο φόβος δεν με αφήνει να χαρώ.  Θέλω αν κάποια έχει γιατρό στο Έλενα ο οποίος να ασχολείται να μου στείλει μήνυμα γιατί ο δικός μου είναι ιδιωτικά και αυτή την στιγμή δεν μπορώ να ανταπεξέλθω. 

Κορίτσι μου γλυκό εγώ έχω γιατρό στο Έλενα αλλά δεν ξέρω αν ασχολείται με τα αυτοάνοσα. Θεοδώρου Τζούλια λέγεται!!! Πριν 20 μέρες γέννησα την Ισμήνη-Μαρία μου κι έχω να πω μόνο τα καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό εγώ έχω γιατρό στο Έλενα αλλά δεν ξέρω αν ασχολείται με τα αυτοάνοσα. Θεοδώρου Τζούλια λέγεται!!! Πριν 20 μέρες γέννησα την Ισμήνη-Μαρία μου κι έχω να πω μόνο τα καλύτερα!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Θα ψάξω να βρω στοιχεία.  Προς το παρόν αύριο θα πάω να κάνω μια χοριακη και βλέπουμε. Να σου ζήσει η μικρούλα σου!! Να είναι πάντα υγιής και καλότυχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, αποφάσισα μετά από 2.5 χρόνια από την τελευταία μου παλινδρομη να επανέλθω και να ζητήσω την συμβουλή σας. Είμαι 39 ετών με ένα παιδί 8.5 χρονών. Η @marinamanoulitsa με ξέρει και ξέρει την ιστορία μου! Μόλις έκανα ένα τεστ και βγήκε αμέσως θετικό με 5 μέρες καθυστερηση, η αλήθεια είναι πως δεν το περίμενα καθόλου καθώς δεν το προσπαθούσα και είχα πει μετά από 4 απώλειες ότι έκλεισε ο κύκλος μου. Πάσχω από αυτοανοσο ΣΕΛ (συστηματικος ερυθηματωση λυκο) με τον οποίο διαγνωστηκα πριν 1.5 χρόνο, φοβάμαι πάρα πολύ για την εξέλιξη και αυτή την φορά. Έστειλα μήνυμα στον γυναικολόγο μου και τον ρευματολογο μου αμέσως και αναμένω απάντηση από τον γυναικολόγο μου. Τα γράφω μπερδεμένα αλλά είμαι πολύ ταραγμένη γιατί ο φόβος δεν με αφήνει να χαρώ.  Θέλω αν κάποια έχει γιατρό στο Έλενα ο οποίος να ασχολείται να μου στείλει μήνυμα γιατί ο δικός μου είναι ιδιωτικά και αυτή την στιγμή δεν μπορώ να ανταπεξέλθω. 

Με το καλό κορίτσι μου🙏💝💝💝 μόλις μπήκα να γράψω και έπεσα πάνω στο μήνυμα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Με το καλό κορίτσι μου🙏💝💝💝 μόλις μπήκα να γράψω και έπεσα πάνω στο μήνυμα σου

Σε ευχαριστώ Μαρίνα μου, μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά! Εσύ πως είσαι; Έμπαινα που και που και διάβαζα νέα σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά είδα τα μηνύματά σας ..αλλά πραγματικά ήμουν σε φάση να κάτσω να χαλαρώσω λιγο στις διακοπές...και μετά να σας γράψω...

Ήταν για άλλη μια φορά βιοχημική....πήγα σε μια καλή αιματολογο που συνεργάζεται ο γυναικολόγος μου μαζί..και μου είπε ότι με βάση τις εξετάσεις... υπάρχει ένας δείκτης που υποδηλώνει ότι κάτι υποβόσκει...(Σαν κάποιο αυτοάνοσο που θα σου βγει στην πορεία..με απλά λόγια μου λέει)κάποια αντισώματα αυξημένα...αυτό μου λέει σημαίνει ότι πρέπει να παίρνεις προληπτικά σαλοσπιρ των 100 καθόλη την διάρκεια της προσπαθειας σου....για να βοηθάς τον οργανισμό σου να ανταπεξέλθει σε μια νέα κύηση...

Υ.Γ. η μαμά μου είναι 4 αδελφές και όλες έχουν αυτοάνοσα νοσήματα....

Έτσι λοιπόν ξεκίνησα και παίρνω καθημερινά...και μόλις μου λέει μείνεις έγκυος ξανά...θα κάνεις αντιπηκτικες ενέσεις κατευθείαν και θα έρθεις πάλι για εξετάσεις....

❣️❣️ Τώρα σας ευχαριστώ όλες πολύ για το ενδιαφέρον!!! αλήθεια!!!🙏 

Σε αυτή τη φάση τώρα που είμαι έχω περίοδο...πρώτη μέρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια μου γλυκά είδα τα μηνύματά σας ..αλλά πραγματικά ήμουν σε φάση να κάτσω να χαλαρώσω λιγο στις διακοπές...και μετά να σας γράψω...

Ήταν για άλλη μια φορά βιοχημική....πήγα σε μια καλή αιματολογο που συνεργάζεται ο γυναικολόγος μου μαζί..και μου είπε ότι με βάση τις εξετάσεις... υπάρχει ένας δείκτης που υποδηλώνει ότι κάτι υποβόσκει...(Σαν κάποιο αυτοάνοσο που θα σου βγει στην πορεία..με απλά λόγια μου λέει)κάποια αντισώματα αυξημένα...αυτό μου λέει σημαίνει ότι πρέπει να παίρνεις προληπτικά σαλοσπιρ των 100 καθόλη την διάρκεια της προσπαθειας σου....για να βοηθάς τον οργανισμό σου να ανταπεξέλθει σε μια νέα κύηση...

Υ.Γ. η μαμά μου είναι 4 αδελφές και όλες έχουν αυτοάνοσα νοσήματα....

Έτσι λοιπόν ξεκίνησα και παίρνω καθημερινά...και μόλις μου λέει μείνεις έγκυος ξανά...θα κάνεις αντιπηκτικες ενέσεις κατευθείαν και θα έρθεις πάλι για εξετάσεις....

❣️❣️ Τώρα σας ευχαριστώ όλες πολύ για το ενδιαφέρον!!! αλήθεια!!!🙏 

Σε αυτή τη φάση τώρα που είμαι έχω περίοδο...πρώτη μέρα....

Μαρίνα μου επισκέψου και έναν ρευματολογο που είναι αρμόδιος για τα αυτοανοσα! Αν το είχα κάνει και εγώ νωρίτερα δεν θα είχα τόσες απώλειες! Σήμερα που πήγα στον ρευματολογο μου είπε αν είμαι ότι θα ξεκινήσω άμεσα αντιπηκτικες! Αναμένω αύριο οδηγίες.  

Εν τω μεταξύ έχω μετά από κάθε φορά που πάω για πιπί πόνους περιόδου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μαρίνα μου επισκέψου και έναν ρευματολογο που είναι αρμόδιος για τα αυτοανοσα! Αν το είχα κάνει και εγώ νωρίτερα δεν θα είχα τόσες απώλειες! Σήμερα που πήγα στον ρευματολογο μου είπε αν είμαι ότι θα ξεκινήσω άμεσα αντιπηκτικες! Αναμένω αύριο οδηγίες.  

Εν τω μεταξύ έχω μετά από κάθε φορά που πάω για πιπί πόνους περιόδου! 

Λες να πάω;αυτή μου είπε ακόμα δεν είμαι για ρευματολόγο γιατί δεν σου έχει εκδηλωθεί το αυτοάνοσο..αλλά υποβόσκει...

Ναι να ξεκινήσεις άμεσα!!!όλα να πάνε καλά σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου🙏🙏🙏 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια μου γλυκά είδα τα μηνύματά σας ..αλλά πραγματικά ήμουν σε φάση να κάτσω να χαλαρώσω λιγο στις διακοπές...και μετά να σας γράψω...

Ήταν για άλλη μια φορά βιοχημική....πήγα σε μια καλή αιματολογο που συνεργάζεται ο γυναικολόγος μου μαζί..και μου είπε ότι με βάση τις εξετάσεις... υπάρχει ένας δείκτης που υποδηλώνει ότι κάτι υποβόσκει...(Σαν κάποιο αυτοάνοσο που θα σου βγει στην πορεία..με απλά λόγια μου λέει)κάποια αντισώματα αυξημένα...αυτό μου λέει σημαίνει ότι πρέπει να παίρνεις προληπτικά σαλοσπιρ των 100 καθόλη την διάρκεια της προσπαθειας σου....για να βοηθάς τον οργανισμό σου να ανταπεξέλθει σε μια νέα κύηση...

Υ.Γ. η μαμά μου είναι 4 αδελφές και όλες έχουν αυτοάνοσα νοσήματα....

Έτσι λοιπόν ξεκίνησα και παίρνω καθημερινά...και μόλις μου λέει μείνεις έγκυος ξανά...θα κάνεις αντιπηκτικες ενέσεις κατευθείαν και θα έρθεις πάλι για εξετάσεις....

❣️❣️ Τώρα σας ευχαριστώ όλες πολύ για το ενδιαφέρον!!! αλήθεια!!!🙏 

Σε αυτή τη φάση τώρα που είμαι έχω περίοδο...πρώτη μέρα....

Κορίτσι μου, λυπάμαι...

κρατάω το ότι τώρα ξέρεις πως να κινηθείς καλύτερα και πιο ολοκληρωμένα την επόμενη φορά. Πώς νιώθεις εσύ; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk @Katiana1987 🩷🩷

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας !!!!!!να είναι γερά και ευλογημένα σας εύχομαι 🙏 να τα χαίρεστε!!!!

@Katiana1987 καλωσηρθες στον υπέροχο ρόλο στη ζωή μιας γυναίκας...αυτό της μαμάς...όταν γίνεσαι πρώτη φορα μαμά είναι πολύ ξεχωριστό....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Λες να πάω;αυτή μου είπε ακόμα δεν είμαι για ρευματολόγο γιατί δεν σου έχει εκδηλωθεί το αυτοάνοσο..αλλά υποβόσκει...

Ναι να ξεκινήσεις άμεσα!!!όλα να πάνε καλά σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου🙏🙏🙏 

 

Εγώ θα σου έλεγα να πας, δεν έχεις να χάσεις κάτι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, εύχομαι οι αγκαλιές όλων να γεμίσουν σύντομα! Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα, έχει κάνει καποια υστεροσκοπηση και scratching? 

Έχω κάνει εγώ, πως μπορώ να βοηθήσω; 

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, αποφάσισα μετά από 2.5 χρόνια από την τελευταία μου παλινδρομη να επανέλθω και να ζητήσω την συμβουλή σας. Είμαι 39 ετών με ένα παιδί 8.5 χρονών. Η @marinamanoulitsa με ξέρει και ξέρει την ιστορία μου! Μόλις έκανα ένα τεστ και βγήκε αμέσως θετικό με 5 μέρες καθυστερηση, η αλήθεια είναι πως δεν το περίμενα καθόλου καθώς δεν το προσπαθούσα και είχα πει μετά από 4 απώλειες ότι έκλεισε ο κύκλος μου. Πάσχω από αυτοανοσο ΣΕΛ (συστηματικος ερυθηματωση λυκο) με τον οποίο διαγνωστηκα πριν 1.5 χρόνο, φοβάμαι πάρα πολύ για την εξέλιξη και αυτή την φορά. Έστειλα μήνυμα στον γυναικολόγο μου και τον ρευματολογο μου αμέσως και αναμένω απάντηση από τον γυναικολόγο μου. Τα γράφω μπερδεμένα αλλά είμαι πολύ ταραγμένη γιατί ο φόβος δεν με αφήνει να χαρώ.  Θέλω αν κάποια έχει γιατρό στο Έλενα ο οποίος να ασχολείται να μου στείλει μήνυμα γιατί ο δικός μου είναι ιδιωτικά και αυτή την στιγμή δεν μπορώ να ανταπεξέλθω. 

Με το καλό κοπέλα μου!! Σε συνεννόηση με τους γιατρούς σου όλα θα πάνε καλά!!

στις πριν 39 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια μου γλυκά είδα τα μηνύματά σας ..αλλά πραγματικά ήμουν σε φάση να κάτσω να χαλαρώσω λιγο στις διακοπές...και μετά να σας γράψω...

Ήταν για άλλη μια φορά βιοχημική....πήγα σε μια καλή αιματολογο που συνεργάζεται ο γυναικολόγος μου μαζί..και μου είπε ότι με βάση τις εξετάσεις... υπάρχει ένας δείκτης που υποδηλώνει ότι κάτι υποβόσκει...(Σαν κάποιο αυτοάνοσο που θα σου βγει στην πορεία..με απλά λόγια μου λέει)κάποια αντισώματα αυξημένα...αυτό μου λέει σημαίνει ότι πρέπει να παίρνεις προληπτικά σαλοσπιρ των 100 καθόλη την διάρκεια της προσπαθειας σου....για να βοηθάς τον οργανισμό σου να ανταπεξέλθει σε μια νέα κύηση...

Υ.Γ. η μαμά μου είναι 4 αδελφές και όλες έχουν αυτοάνοσα νοσήματα....

Έτσι λοιπόν ξεκίνησα και παίρνω καθημερινά...και μόλις μου λέει μείνεις έγκυος ξανά...θα κάνεις αντιπηκτικες ενέσεις κατευθείαν και θα έρθεις πάλι για εξετάσεις....

❣️❣️ Τώρα σας ευχαριστώ όλες πολύ για το ενδιαφέρον!!! αλήθεια!!!🙏 

Σε αυτή τη φάση τώρα που είμαι έχω περίοδο...πρώτη μέρα....

Τουλάχιστον έβγαλες μια άκρη κοριτσάκι μου καλό κ τώρα θα έρθει!! Θα συμφωνήσω κ γω για ρευματολόγο. Αν θυμάμαι καλά είσαι Θεσσαλονίκη, στον Άγιο Παύλο η κα. Σπυροπούλου είναι εξαιρετική!! Αυτή παρακολουθεί χρόνια τη μητέρα μου που έχει ρευματοειδή αρθρίτιδα. Ουσιαστικά αυτή η γιατρός τη σήκωσε από το κρεβάτι!! Τα πρωινά ραντεβού είναι δωρεάν αλλά θέλει να κλείσεις τη μέρα που ανοίγουν στις 09.00 το πρωί ( στις 27 κάθε μήνα αν θυμάμαι καλά). Ηλεκτρονικά γίνεται. Απογευματινό θα βρεις άνετα αλλά είναι επι πληρωμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια εγώ θεωρητικά περιμένω 9 του μηνα περίοδο ή εκεί γύρω,  η ωχρινικη μου φάση είναι 10 μέρες,  λογικά μετά τις 9 που περιμένω θα δείξει κάνα τεστ 

Έτσι το σκέφτομαι 

εγώ 12/9 (δεν) περιμένω... είμαι και εγώ στην ίδια φάση με εσένα... για κάποιο λόγο νιώθω ότι αυτόν το μήνα τα καταφέραμε! θα απογοητευτώ αν δεν τα έχουμε καταφέρει. Νιώθω μεγάλη σιγουριά.. 

Από την ωορρηξία και μετά έχω κάποιες μικρές ενοχλήσεις, λέτε να είναι η ιδέα μου;; περνάνε αργά οι μέρες της ωχρινικης.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsaκοριτσι μου χαίρομαι που μας εγραψες αν και η κατάληξη δ ηταν καλή. Εμενα προσωπικά μ ελειψες κ πιστεύω και σε πολλες κοπελες εδω μεσα. Ξερω για τ αντισώματα π λες. Ειναι αμφιλεγόμενα. Και γω υποτίθεται οτι τ εχω, ξεκιναω αντιπηκτικες απο τ πρωτο θετικο τεστ. Στη μεγαλη μ επαιρνα σαλοπιρ προληπτικά με τον τοτε γυναικολόγο μου. Στην τελευταία κυηση πριν μεινω εγκυος π ειχα παει σε αιματολογο για αλλο λογο κ τ ειχα πει οτι ισως θελω να μεινβ εγκυος κ παλι κ αφου τ ειχα παει ολες τιε εξετασεις, μ ειπε οτι οταν μπορω να ξεκινησω μια μικρη δοση κορτιζονης προληπτικά. Κ με τ πρωτο θετικο να ξεκινησω ενεσεις. Εγω δ εκανα τιποτα τότε, δ πιστευα οτι θα μεινω κ 3η φορα εγκυος, τ ειχα αφησει εντελως στην τυχη, αλλα μολις ηρθε, εκανα τ ιδιο βραδυ αντιπηκτικη με τ θετικο τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

εγώ 12/9 (δεν) περιμένω... είμαι και εγώ στην ίδια φάση με εσένα... για κάποιο λόγο νιώθω ότι αυτόν το μήνα τα καταφέραμε! θα απογοητευτώ αν δεν τα έχουμε καταφέρει. Νιώθω μεγάλη σιγουριά.. 

Από την ωορρηξία και μετά έχω κάποιες μικρές ενοχλήσεις, λέτε να είναι η ιδέα μου;; περνάνε αργά οι μέρες της ωχρινικης.. 

Πιο αργά πεθαίνεις. Εγώ (δεν) περιμένω - μ'αρεσε όπως το έθεσες χαχα - κοντά στις 15. Σήμερα νιώθω άρρωστη αλλά νομίζω είναι από το χθεσινό gym και που μπήκα σιγά σιγά  ωχρινική.

Μακάριιιι κορίτσια όλες μας 🫶🏻🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa κορίτσι μου γλυκο χαιρομαι πολύ που επέστρεψες!! Λυπάμαι πολύ για την βιοχημική σου.. εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να γεμίσει η κοιλιτσα σου με ένα πλασματάκι🌈 

Εγω κορίτσια είμαι ένα ράκος.. πήγαμε στον ουρολόγο σήμερα και τα πράγματα είναι κάκιστα. 
 

Κυρσοκηλες και στις δυο μεριές η διαγνωση. Μας έγραψε εξετάσεις και βλέπουμε πως συνεχίζουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

@marinamanoulitsa κορίτσι μου γλυκο χαιρομαι πολύ που επέστρεψες!! Λυπάμαι πολύ για την βιοχημική σου.. εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να γεμίσει η κοιλιτσα σου με ένα πλασματάκι🌈 

Εγω κορίτσια είμαι ένα ράκος.. πήγαμε στον ουρολόγο σήμερα και τα πράγματα είναι κάκιστα. 
 

Κυρσοκηλες και στις δυο μεριές η διαγνωση. Μας έγραψε εξετάσεις και βλέπουμε πως συνεχίζουμε 

Είναι μεγάλες; Έχει κι ο δικός μου αλλά μια μικρή. Σπερμοδιαγραμμα του έγραψε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Naty_ είπε:

Είναι μεγάλες; Έχει κι ο δικός μου αλλά μια μικρή. Σπερμοδιαγραμμα του έγραψε; 

Ναι του έγραψες εξετάσεις αίματος, σπερμοδιαγραμμα, καλλιέργεια και triplex. 
 

Είπε ότι δεν είναι μεγάλες. Υπάρχει το ενδεχόμενο να έχουμε ένα οκ σπερμοδιαγραμμα αλλά και ένα κακό. Αν βγει κακό θα πάμε σε χειρουργείο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eirinistzκορίτσι μου μην απογοητευεσαι. Για αρχη θα κανει τ σπερμοδιαγραμμα να δειτε που βρίσκεται. 2ον αν ειναι να κανει χειρουργείο να παρει κ μια δευτερη γνωμη. Συνηθως αν η κιρσοκοιλη ειναι μικρη δ δειχνει θεαματικη αλλαγη στο σπερμοδιαγραμμα. 3ον ακομα κ να μην βγει καλο θα ξερεις πλέον τι έχεις να αντιμετωπισεις. Δ θα χάσεις αλλο χρόνο και θα οργανώσεις αναλογα την επομενη κινηση σας. Αλλα για αρχη ας δουμε τ αποτέλεσματα τ σπερμοδιαγραμματος. Μην βιαζεσαι και μην απελπιζεσαι. Ενα βήμα τη φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Έχω κάνει εγώ, πως μπορώ να βοηθήσω; 

Με το καλό κοπέλα μου!! Σε συνεννόηση με τους γιατρούς σου όλα θα πάνε καλά!!

Τουλάχιστον έβγαλες μια άκρη κοριτσάκι μου καλό κ τώρα θα έρθει!! Θα συμφωνήσω κ γω για ρευματολόγο. Αν θυμάμαι καλά είσαι Θεσσαλονίκη, στον Άγιο Παύλο η κα. Σπυροπούλου είναι εξαιρετική!! Αυτή παρακολουθεί χρόνια τη μητέρα μου που έχει ρευματοειδή αρθρίτιδα. Ουσιαστικά αυτή η γιατρός τη σήκωσε από το κρεβάτι!! Τα πρωινά ραντεβού είναι δωρεάν αλλά θέλει να κλείσεις τη μέρα που ανοίγουν στις 09.00 το πρωί ( στις 27 κάθε μήνα αν θυμάμαι καλά). Ηλεκτρονικά γίνεται. Απογευματινό θα βρεις άνετα αλλά είναι επι πληρωμή.

Έχω τημ εντύπωση οτι πρέπει να τα λέγαμε εδώ πριν δύο χρόνια.. Χωρίς να ειμαι απόλυτα σίγουρη! Είχα τον Μάιο μια αποτυχημένη εμβρυομεταφορα με δυο βλαστοκυστες 3ββ προχθές πήγα στον γυναικολόγο ο οποίος μου είπε πως παρόλο που η μήτρα μου ειναι καθαρη δεν βλέπει κατι καλο θα ηταν να κανω υστεροσκοπηση scratching  πριν βάλω την τελευταία βλαστοκυστη 3ββ και αυτη. Μου ειπε να το σκεφτώ κ να τον παρω σημερα μίλησα με την εξωσωματικο η οποία μου ειπε οτι ειμαι καθαρή δεν ειδα να εχεις κατι αλλα αν θελεις να την κανεις καντη σε περίπτωση αποτυχίας να μην εχεις ενδοιασμούς για το scratching μου ειπε δεν ειναι κατι αλλα δεν προσφέρει κ και ιδιαίτερα. Επίσης μου είπε να το σκεφτώ με τον αντρα μου που μιλαμε σχεδον καταλήξαμε να μην κάνω υστεροσκοπηση αφου και οι δυο γιατροί μου είπαν οτι δεν βλέπουν να εχω κάποιο θεμα. Συν τοις άλλοις ο γιατρος μου ειπε θα μου βγει 1250 η υστεροσκοπηση και το scratching.. Δεν ξέρω τι να κάνω 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Eirinistzκορίτσι μου μην απογοητευεσαι. Για αρχη θα κανει τ σπερμοδιαγραμμα να δειτε που βρίσκεται. 2ον αν ειναι να κανει χειρουργείο να παρει κ μια δευτερη γνωμη. Συνηθως αν η κιρσοκοιλη ειναι μικρη δ δειχνει θεαματικη αλλαγη στο σπερμοδιαγραμμα. 3ον ακομα κ να μην βγει καλο θα ξερεις πλέον τι έχεις να αντιμετωπισεις. Δ θα χάσεις αλλο χρόνο και θα οργανώσεις αναλογα την επομενη κινηση σας. Αλλα για αρχη ας δουμε τ αποτέλεσματα τ σπερμοδιαγραμματος. Μην βιαζεσαι και μην απελπιζεσαι. Ενα βήμα τη φορα!

Έχεις δίκιο..

Απλα  μας ήρθε κεραμίδα λίγο και στους δυο. Αν ήταν μόνο μια κυρσοκηλη δεν θα απογοητευόμουν τόσο.. Προσπαθώ βέβαια από την στιγμή που μας είπε ο γιατρός την διαγνωση να είμαι χαμογελαστή και να τον στηρίζω. Μέχρι και πλάκες εκανα όταν φύγαμε αλλά μέσα μου είμαι να σκάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Έχεις δίκιο..

Απλα  μας ήρθε κεραμίδα λίγο και στους δυο. Αν ήταν μόνο μια κυρσοκηλη δεν θα απογοητευόμουν τόσο.. Προσπαθώ βέβαια από την στιγμή που μας είπε ο γιατρός την διαγνωση να είμαι χαμογελαστή και να τον στηρίζω. Μέχρι και πλάκες εκανα όταν φύγαμε αλλά μέσα μου είμαι να σκάσω 

Δεν είναι εδώ η @Girly να σου πει .. πφ.. 

Στο πρώτο της παιδί έγκυος ήταν δεν το ήξερε και βοηθούσε τον άντρα της μόλις είχε βγει απ' το χειρουργείο,και τελικά κάνει τεστ που μας έβγαζε τα μάτια...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...