Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Και εγώ στον γιο μου είχα παλι έτσι καφέ και είχα αποκόλληση και πήγε καλά, στις επόμενες την πρώτη είχα ακατάσχετη αιμορραγία και στις άλλες απλά σταματούσε η καρδιά.  Την προηγούμενη εβδομάδα ήταν όλα καλά ούτε αίμα είχα ούτε τίποτα στην κοιλια. Ξάπλα είμαι μόνο για τουαλέτα σηκώθηκα και φαγητό παρήγγειλα. Μακάρι να μην δω άλλο. Θα ζητήσω να μου γράψει και αναρρωτική να κάτσω λίγες μέρες. 

Κορίτσι μου, δεν ξέρω αν θα σε ηρεμήσει, αλλά κι εγώ, θυμάμαι, είχα δει πολλά καφέ υγρά, εντελώς ξαφνικά και πανικοβλήθηκα. Ήμουν περίπου 8 εβδομάδων, σε φάση που σταματούσα την προγεστερόνη. Αλλά λόγω των καφέ, μου την αύξησε πάλι μέχρι τέλος α τριμήνου. Αυτά συνεχίστηκαν επί μία εβδομάδα αμείωτα (σαν να είχα ελαφρά περίοδο) και μετά σταμάτησαν από μόνα τους. Δεν είχα ούτε αποκόλληση ούτε τίποτα, εννοείται ότι πήγα για έκτακτο υπέρηχο, τα βρήκε όλα καλά και μου είπε ότι προερχόταν από τα εξωτερικά τοιχώματα της μήτρας καθώς μεγαλώνει...

Δεν είχα κανένα άλλο πρόβλημα στην εγκυμοσύνη και η κόρη μου γεννήθηκε τελειόμηνη και μια χαρά. Πιστεύω ότι όσο βλέπεις καφέ αίμα δεν εχεις να φοβάσαι κάτι, αλλά φυσικά ενημέρωσε τον γιατρό σου και κάνε ό,τι σου πει. Να πάνε όλα καλά!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου καλησπέρα🌟 

Να σας πω και εγω τα νέα μου. 
Την Τρίτη είχα γιατρο και είδαμε ότι είναι ενδομήτριο και είδαμε και λεκιθινικό🤞🏼

Είμαι 6+1 σήμερα. Έχω πονάκια ανά διαστήματα έντονα μέσα στην μέρα και το στήθος πονάει αρκετά. 

Ολη  μέρα είχα ζαλάδα σήμερα, σαν να μου έπεφτε η πίεση ένιωθα.. και τώρα ενώ έφαγα μια ώρα μετά έχω αναγούλα και εκανα και έναν εμετό. 
 

Εύχομαι να μην συνεχίσουν οι εμετοί και οι ζαλάδες 🙏🏻 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η melitiniღ είπε:

@Lisaki 80 πέτυχες με την πρώτη; Με ποιο γιατρό αν επιτρέπεται; Θυμάσαι καθόλου κόστος;

Το κόστος μου το στείλανε σε Μάιλ το 2022 θελεις να ψάξω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Naty_ κορίτσι μου εγω με τα τεστ ωορρηξιας έβρισκα το πικ όταν εκανα 2 τεστ την ημέρα από την 13η μέρα και μετα. Είχα πχ αχνό το μεσημέρι και το βράδακι ξανά εκανα και ήταν στο πικ. Την επόμενη μέρα είχε πέσει η ορμόνη και ήταν αχνό. 
Δοκιμασε να κανείς 2 την ημέρα και θα βρεις το πικ🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nanny είπε:

Εύχομαι περαστικά κοπέλα μου. Να σου πω πως και εγώ πέρασα κοβιντ στον 7ο μήνα με πυρετό που δεν έπεφτε. Μόνο με ντουζ κατάφερνα και έριχνα τον πυρετό. Δοκίμασε το να δεις αν θα σε βοηθήσει και εσένα. Όσο αφορά το μωράκι ήταν μια χαρά και βγήκε μια υγιεστατη και όμορφη κούκλα. Με το καλο εύχομαι

Ευχαριστώ που μοιράστηκε την εμπειρία σου μαζί μου! 

Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Είχα περάσει στην αρχή αρχή της πρώτης μου εγκυμοσύνης τύπου 6-7 εβδομάδες μια πολύ βαρβάτη ίωση με ακατέβατο πυρετούς 6 μέρες βήχα κτλ. Έπαιρνα ντεπον κ όλα καλά... μετά 19-20 εβδομάδων περίπου πέρασα κ κοβιντ. Όλα καλά. Εκτός αν το τερατακι μου έγινε τερατακι λογω αυτών των κακουχιων 😅🤣 θα πάνε όλα πολύ καλά ! Με το καλό η αυχενική σου!

Και μένα το πρώτο τέρατακι μου έγινε έτσι χωρίς κακουχίες 🤣🤣🤣🤣 οπότε δε παίζει να είναι από αυτό! 🤣🤣🤣🤣 

Σε ευχαριστώ ☺️ να χαίρεσαι το παιδάκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annie! είπε:

 

 

Στα δικά μου κορίτσια έχω μέρες να γ΄ραψω.. Είχα τον μικρό άρρωστο κ τρέχαμε. Όλα καλά τωρα!! Λοιπόν πολλές αλλαγές!!! Έκοψα το κάπνισμα, ξεκίνησα διατροφή και γυμναστική!!! Σήμερα είχα θετικό τεστάκι επαφές 7η, 11η και ελπίζω σίγουρα σήμερα (14η)!!!

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Ααα μαζί είμαστε 13η σήμερα εγώ. Ακόμα δεν βρήκα θετικό ωορρηξίας αλλα θεωρώ  μέχρι Κυριακή θα γίνει, θα δείξει βέβαια και το τεστ (ελπίζω). Μπράβο για το κάπνισμα, διατροφή κλπ σίγουρα θα βοηθήσουν! 

κορίτσια και εγώ μαζί σας!! Είπαμε δεν θα έχουμε ολοκ΄ληρωμένες επαφές αλλα ΄δεν μπορούμε να κρατηθούμε βρε παιδί μου.. ότι είναι να γίνει ας γίνει!! πολύ το ψειρίσαμε 😝:P:P  

Είμαι 14η μέρα του κύκλου αλλα΄ τα τεστάκια μου είναι ακόμα αρνητικά.. περίπου 16-18 κάνω ωορρηξία εγώ.

Καλή μας επιτυχία κορίτσια!!

Πάμε για τα θετικά τεστάκια του Οκτωβρίου!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk @Katiana1987 κορίτσια εμένα λογικά αρχές της βδομάδας θα μου έρθει ο μάρσιπος γτ θα μου έρθει σπίτι με κούριερ. Εγώ πήρα το γκρι χρώμα!

@peacock μην ανησυχείς! Κι εγώ στο α' τρίμηνο είχα κολλήσει κόβιντ και το πέρασα με 39 πυρετό!! Μια χαρά βγήκε το μπεμπάκι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

@Elk @Katiana1987 κορίτσια εμένα λογικά αρχές της βδομάδας θα μου έρθει ο μάρσιπος γτ θα μου έρθει σπίτι με κούριερ. Εγώ πήρα το γκρι χρώμα!

@peacock μην ανησυχείς! Κι εγώ στο α' τρίμηνο είχα κολλήσει κόβιντ και το πέρασα με 39 πυρετό!! Μια χαρά βγήκε το μπεμπάκι μου! 

Ουφ! Σε ευχαριστώ για την απάντηση! ☺️ 

Να χαίρεσαι το μπεμπακι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

 

κορίτσια και εγώ μαζί σας!! Είπαμε δεν θα έχουμε ολοκ΄ληρωμένες επαφές αλλα ΄δεν μπορούμε να κρατηθούμε βρε παιδί μου.. ότι είναι να γίνει ας γίνει!! πολύ το ψειρίσαμε 😝:P:P  

Είμαι 14η μέρα του κύκλου αλλα΄ τα τεστάκια μου είναι ακόμα αρνητικά.. περίπου 16-18 κάνω ωορρηξία εγώ.

Καλή μας επιτυχία κορίτσια!!

Πάμε για τα θετικά τεστάκια του Οκτωβρίου!! ❤️❤️

Ναιιι τέλεια! Μακάρι να είναι ο τυχερός μας 🥰

Εγώ αλλά 3 τεστ έχω θα τα κάνω αργά το απόγευμα ε κι άμα δείξουν έδειξαν! Ωχουυυ 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

@Elk @Katiana1987 κορίτσια εμένα λογικά αρχές της βδομάδας θα μου έρθει ο μάρσιπος γτ θα μου έρθει σπίτι με κούριερ. Εγώ πήρα το γκρι χρώμα!

@peacock μην ανησυχείς! Κι εγώ στο α' τρίμηνο είχα κολλήσει κόβιντ και το πέρασα με 39 πυρετό!! Μια χαρά βγήκε το μπεμπάκι μου! 

Αααα... Εγώ πήγα από εκεί και τον παρέλαβα. Ωραίος είναι και ο γκρι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...