Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Σας βάζω σημερινή κοιλουμπα πριν το πρωινό, 24+2 💙
    • Αχχ!! Ναι ναι έτσι ακριβώς!! Τουλάχιστον δεν είμαι μόνη μου!!! Μα δεν είναι νωρίς ακόμα για τέτοια;! Έχεις ρωτήσει το γιατρό σου μήπως; Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; sorry που θα ρωτάω συνέχεια αλλά το μυαλό κουκουρούκου πλέον..
    • ναι έχω ακριβώς το ίδιο θέμα, νιώθω ότι απλά δεν 'χωράει' η ίδια ποσότητα φαγητού με πριν και όποτε τρώω λίγο παραπάνω ποσότητα δυσκολεύομαι να χωνέψω, νιώθω φουλ σκασμένη αναγκαστικά σπάω τα γεύματα σε πιο μικρά ακόμα και αν πεινάω πολύ γιατί αλλιώς ταλαιπωρούμαι 
    • Κοίτα η αλήθεια είναι, ότι σε συνδυασμό και μ αυτό που λες για την κοιλιά ότι έχει μεγαλώσει αρκετά, μπορεί να πιέζεται πολύ και το στομάχι σου σ αυτή τη φάση και να μην έχει τη χωριτικότηταπ που είχε πριν. Τώρα όλα αυτά με τη δική μου λογική φυσικά, αλλά εννοειίται ρώτα και το γιατρό σου. Εμένα καούρες μου δημιουργήθηκαν 2-3 φορές μετά το βραδινό και δε μπορούσα να κοιμηθώ, ήπια τσάι τζιτζερ και κ΄άπως μου πέρασε. δε ξανα είχα θεμα από τότε και γενικά προσπαθω να μη τρώω και πολύ βαριά το βράδυ πλέον. εμένα η κοιλιά πάντως θα έλεγα ότι είναι νορμάλ για 6 μηνών, δλδ πλεον μου δίνουν προτεραίτητα παντού γιατί βλέπουν την κοιλούμπα, αλλά οι φίλοι μου μου λένε κι ότι είμαι μοντελάκι 😅😅😅 Τώρα είτε οι μεν είτε οι δε με κοροΪδεύουν αλλά εγώ νιώθω καλά με το σώμα μου ☺️
    • Στο μεσημεριανό έχω και εγώ το πρόβλημα... ναυτίες ευτυχώς όχι αλλά καούρα και δυσπεψία πολύ.. Όχι φιλενάδα εμένα μου κάθεται στο λαιμό και δεν κατεβαίνει.. να φασολάκια είχα πριν λίγες μέρες.. 1,5 κούπα φαγητό είναι η μερίδα μου.. να έφαγα 1/2..;! Δεν κατέβαινε!! 1 εβδομάδα τρώγαμε φασολάκια μέχρι να τελειώσουν..🤣🤣 Να είναι φυσιολογικό..; Δε ξέρω... Θα ρωτήσω το γιατρό όταν πάω..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...