Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δυστυχώς δεν είναι καλά τα αποτελέσματά μου κορίτσια μου...

 

Screenshot_20240916_131855_Adobe Acrobat.jpg

Σου γράφω για να ξε αγχωθεις μέχρι να σου στείλει και κάποιο άλλο κορίτσι. Η χοριακή σου είναι πολύ καλή, όλα θα πάνε καλά.

Θέλουμε αύξηση από 70% και πάνω.

Αν κάνεις τους υπολογισμούς είναι ακριβώς 71% αύξηση.

Είσαι μέσα στο επιθυμητό αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δυστυχώς δεν είναι καλά τα αποτελέσματά μου κορίτσια μου...

 

Screenshot_20240916_131855_Adobe Acrobat.jpg

Είσαι στα φυσιολογικά όρια!! Έχουμε πάνω από 65% αύξηση!! Μη προδικάζεις τα πράγματα!! Μίλα με την γιατρό σου πρώτα!! Πάντως η χοριακη είναι στα μια χαρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δυστυχώς δεν είναι καλά τα αποτελέσματά μου κορίτσια μου...

 

Screenshot_20240916_131855_Adobe Acrobat.jpg

υπάρχει 70% αύξηση και είναι οκ..δεν σημαίνει ότι δεν πάει καλά..έχε πιστη στο σποράκι..την εκανες στο ίδιο κεντρο; γιατί βλέπω ότι οι τιμές αναφοράς ήταν διαφορετικές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δυστυχώς δεν είναι καλά τα αποτελέσματά μου κορίτσια μου...

 

Screenshot_20240916_131855_Adobe Acrobat.jpg

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

 Μίλησε με τη γιατρό σου άμεσα κορίτσι μου 

Ψυχραιμία θα πάνε όλα καλά 🙏🏻🙏🏻

Κοριτσι μου συμφωνω, μιλησε με το γιατρο σου, αυτος θα ξερει καλυτερα να σε καθοδηγησει. Καλη τυχη, ευχομαι να ειναι ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kokkinoskoufitsaκούκλα μου θα συμφωνησω με τ κορίτσια. Θελουμε αυξηση 65% περίπου. Ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Εγω ξεκιναω με χαμηλες χοριακες. 15η μερα μετα τ θετικο τεστ ωορηξιας κ η χοριακη μ ειναι μολις 47 μονάδες. Σε όλες τις εγκυμοσύνες μ ειχα χαμηλές χοριακες τν 1η μερα καθυστερησης.

@Raf123 κορίτσι μ βγαλε αυτη τη σκεψη απο τ κεφαλι σου! Ουτε εσυ φταις ουτε η διατροφή σου. Το μονο π μπορει να επηρεάσει τ πλακουντα ειναι το καπνισμα. Και συ δεν καπνιζεις. Ολα τ αλλα ειναι τυχαια γεγονοτα. Να εισαι 1000% σιγουρη οτι δ φταις εσυ. Να ειχες ζαχαρο πχ κ να σ ελεγε προσεχε ο γιατρός κ συ να εκανες τ κεφαλιου σ να στεναχωριεσαι. Τετοιος λογος δ υφισταται. Και εννοείται θα καταφέρεις να θηλασεις. Οσο για την καισαρικη θα σ δωσω 2 συμβουλες. Μην κανεις εκπτώσεις στα παυσιπονα. Να μην καθεσαι να πονάς. Βοηθανε στην αναρρωση. Και κάτι π με βοήθησε εμενα πολυ, τις πρώτες μερες κοιμόμουν σχεδον καθιστη στον καναπε. Ειναι πολυ μεγαλύτερο τ ζορι να σηκωθεος απο τερμα ξαπλωτη θεση. Όλα καλά θα πανε. Εισαι τελικη ευθεια. Το μωρακι σου είναι μια χαρα. Σε πολυ ασφαλη βδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δυστυχώς δεν είναι καλά τα αποτελέσματά μου κορίτσια μου...

 

Screenshot_20240916_131855_Adobe Acrobat.jpg

Καλε μια χαρα είναι η χοριακη σου εχεις καλη αυξηση. Μιλα με τον γιατρο σου και να δεις που θα σου πει οτι ειναι ολα καλα. Στον γιο μου ειχα ξεκινήσει με χοριακη 404 και μετα απο μια εβδομάδα που ξανα εκανα χοριακη ηταν πανω απο 4000 ολα πηγαν μια χαρα και τωρα εχω τον γιο μου αγκαλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δυστυχώς δεν είναι καλά τα αποτελέσματά μου κορίτσια μου...

 

Screenshot_20240916_131855_Adobe Acrobat.jpg

Κορίτσι μου μην προδικάζεις κάτι που κυλάει ομαλά. Μη το κάνεις αυτό ούτε στον εαυτό σου, ούτε όμως στο σποράκι σου. Θέλουμε αύξηση 65%-70% και εσύ το έχεις. Breath in..Breath out και όλα πάνε καλά ❤️
Μίλα και με την γιατρό σου για να σε καθησυχάσει κ εκείνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μου συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Με το καλό εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!! 

Συγχαρητήρια και στα υπόλοιπα κορίτσια με τις ανεβασμένες χοριακές τους!! Άντε να παίρνουμε σειρά!! καλέ σεις θα μεταφερθείτε σε άλλο θεματάκι όλες μαζί να τα λέτε... ποιές θα μείνουμε εδώ στο τέλος;; Το κλείσαμε το μαγαζί... :P:P:P

Κορίτσια να σας πω ένα προβληματισμό μου... το συζήτουσα και με τον σύζυγο ο οποίος δεν συμφωνούσε απόλυτα με αυτό που του έλεγα.. είναι λίγο χαζός, αλλά θα σας τον πω. 

Σκεφτόμουν ότι αυτό τον μήνα αν καταφέρουμε και προκύψει εγκυμοσύνη εγώ θα γεννάω καλό Ιούνιο. Ιούνιο θα έχει η κόρη μου την γιορτή του σχολείου και την χορευτική παράσταση μπαλέτου που δεν θέλω να λείπω με τίποτα!! ( Μένω σε νησί και θα πρέπει να φύγω για την γέννα) Οπότε σκεφτόμουν μήπως αυτό το μήνα κάναμε ένα "διάλειμμα" από τις ολοκληρωμένες επαφές για να αποφύγουμε τον Ιούνη και  να δώσουμε πόνο στον επόμενο κύκλο. Ο άντρα μου με βρίσκει λίγο υπερβολική γιατί μου λέει ξέρεις πως θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη; Μπορεί να χρειαστεί να φύγουμε εκ των πραγμάτων πιο νωρίς και άσε τα πράγματα να έρθουν όπως έρθουν. Δεν ξέρω βρε κορίτσια.. έχω προβληματιστεί.. απ την άλλη μπορεί και αυτό το μήνα να μην καταφέρουμε τίποτα και τσάμπα να αγχώνομαι... 

Μετά από αυτό το σεντόνι σας αφήνω να με κράξετε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

@Diwni μου συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Με το καλό εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!! 

Συγχαρητήρια και στα υπόλοιπα κορίτσια με τις ανεβασμένες χοριακές τους!! Άντε να παίρνουμε σειρά!! καλέ σεις θα μεταφερθείτε σε άλλο θεματάκι όλες μαζί να τα λέτε... ποιές θα μείνουμε εδώ στο τέλος;; Το κλείσαμε το μαγαζί... :P:P:P

Κορίτσια να σας πω ένα προβληματισμό μου... το συζήτουσα και με τον σύζυγο ο οποίος δεν συμφωνούσε απόλυτα με αυτό που του έλεγα.. είναι λίγο χαζός, αλλά θα σας τον πω. 

Σκεφτόμουν ότι αυτό τον μήνα αν καταφέρουμε και προκύψει εγκυμοσύνη εγώ θα γεννάω καλό Ιούνιο. Ιούνιο θα έχει η κόρη μου την γιορτή του σχολείου και την χορευτική παράσταση μπαλέτου που δεν θέλω να λείπω με τίποτα!! ( Μένω σε νησί και θα πρέπει να φύγω για την γέννα) Οπότε σκεφτόμουν μήπως αυτό το μήνα κάναμε ένα "διάλειμμα" από τις ολοκληρωμένες επαφές για να αποφύγουμε τον Ιούνη και  να δώσουμε πόνο στον επόμενο κύκλο. Ο άντρα μου με βρίσκει λίγο υπερβολική γιατί μου λέει ξέρεις πως θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη; Μπορεί να χρειαστεί να φύγουμε εκ των πραγμάτων πιο νωρίς και άσε τα πράγματα να έρθουν όπως έρθουν. Δεν ξέρω βρε κορίτσια.. έχω προβληματιστεί.. απ την άλλη μπορεί και αυτό το μήνα να μην καταφέρουμε τίποτα και τσάμπα να αγχώνομαι... 

Μετά από αυτό το σεντόνι σας αφήνω να με κράξετε.. 

Κορίτσι μου εγώ θα σου πω μη κάνεις σχέδια γιατί ο Θεός γελάει,  κάντε τις προσπάθειες σας και μη σκέφτεσαι το πως θα εξελιχθεί 🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δυστυχώς δεν είναι καλά τα αποτελέσματά μου κορίτσια μου...

 

Screenshot_20240916_131855_Adobe Acrobat.jpg

Το ξέρεις ότι υπάρχει και το ζενίθ και μετά ΔΕΝ διπλασιάζεται αλλά αυξάνεται .. οπότε επικοινωνία με τον γιατρό και με 2500 πας για υπέρηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

@Diwni μου συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Με το καλό εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!! 

Συγχαρητήρια και στα υπόλοιπα κορίτσια με τις ανεβασμένες χοριακές τους!! Άντε να παίρνουμε σειρά!! καλέ σεις θα μεταφερθείτε σε άλλο θεματάκι όλες μαζί να τα λέτε... ποιές θα μείνουμε εδώ στο τέλος;; Το κλείσαμε το μαγαζί... :P:P:P

Κορίτσια να σας πω ένα προβληματισμό μου... το συζήτουσα και με τον σύζυγο ο οποίος δεν συμφωνούσε απόλυτα με αυτό που του έλεγα.. είναι λίγο χαζός, αλλά θα σας τον πω. 

Σκεφτόμουν ότι αυτό τον μήνα αν καταφέρουμε και προκύψει εγκυμοσύνη εγώ θα γεννάω καλό Ιούνιο. Ιούνιο θα έχει η κόρη μου την γιορτή του σχολείου και την χορευτική παράσταση μπαλέτου που δεν θέλω να λείπω με τίποτα!! ( Μένω σε νησί και θα πρέπει να φύγω για την γέννα) Οπότε σκεφτόμουν μήπως αυτό το μήνα κάναμε ένα "διάλειμμα" από τις ολοκληρωμένες επαφές για να αποφύγουμε τον Ιούνη και  να δώσουμε πόνο στον επόμενο κύκλο. Ο άντρα μου με βρίσκει λίγο υπερβολική γιατί μου λέει ξέρεις πως θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη; Μπορεί να χρειαστεί να φύγουμε εκ των πραγμάτων πιο νωρίς και άσε τα πράγματα να έρθουν όπως έρθουν. Δεν ξέρω βρε κορίτσια.. έχω προβληματιστεί.. απ την άλλη μπορεί και αυτό το μήνα να μην καταφέρουμε τίποτα και τσάμπα να αγχώνομαι... 

Μετά από αυτό το σεντόνι σας αφήνω να με κράξετε.. 

Και το κορυφαίο είναι ότι θα σου κάτσει τωρα . Οπότε εάν πραγματικά ΔΕΝ θες Ιούνιο (αν και είμαστε τα καλύτερα παιδιά τα καρκινακια) τότε όχι απλά να μην κάνεις επαφές αλλά να κάνεις με προφύλαξη 🤫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα μας και καλή μας εβδομάδα!

Εγώ περιοδεύω και δεν είμαι στα καλύτερά μου σωματικά και ψυχολογικά μπορώ να πω μιας και προφανώς ξενέρωσα που ήρθε η περίοδος αλλά οκ. Μια βδομαδουλα και μετά love zone κι εδώ. Παρήγγειλα και τεστ ωορρηξίας περισσότερο να δω πως λειτουργεί το σώμα μου, πότε κάνω ακριβώς ωορρηξία. Άντε και καλή μας τύχη..!

 

Γτ ξενέρωσες; Αφού είπαμε πότε θα χεις το θετικό. Geduld στα γερμανικά θα πω εγώ.. είμαι σίγουρη ότι είσαι στη γυάλα μου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

@Diwni μου συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Με το καλό εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!! 

Συγχαρητήρια και στα υπόλοιπα κορίτσια με τις ανεβασμένες χοριακές τους!! Άντε να παίρνουμε σειρά!! καλέ σεις θα μεταφερθείτε σε άλλο θεματάκι όλες μαζί να τα λέτε... ποιές θα μείνουμε εδώ στο τέλος;; Το κλείσαμε το μαγαζί... :P:P:P

Κορίτσια να σας πω ένα προβληματισμό μου... το συζήτουσα και με τον σύζυγο ο οποίος δεν συμφωνούσε απόλυτα με αυτό που του έλεγα.. είναι λίγο χαζός, αλλά θα σας τον πω. 

Σκεφτόμουν ότι αυτό τον μήνα αν καταφέρουμε και προκύψει εγκυμοσύνη εγώ θα γεννάω καλό Ιούνιο. Ιούνιο θα έχει η κόρη μου την γιορτή του σχολείου και την χορευτική παράσταση μπαλέτου που δεν θέλω να λείπω με τίποτα!! ( Μένω σε νησί και θα πρέπει να φύγω για την γέννα) Οπότε σκεφτόμουν μήπως αυτό το μήνα κάναμε ένα "διάλειμμα" από τις ολοκληρωμένες επαφές για να αποφύγουμε τον Ιούνη και  να δώσουμε πόνο στον επόμενο κύκλο. Ο άντρα μου με βρίσκει λίγο υπερβολική γιατί μου λέει ξέρεις πως θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη; Μπορεί να χρειαστεί να φύγουμε εκ των πραγμάτων πιο νωρίς και άσε τα πράγματα να έρθουν όπως έρθουν. Δεν ξέρω βρε κορίτσια.. έχω προβληματιστεί.. απ την άλλη μπορεί και αυτό το μήνα να μην καταφέρουμε τίποτα και τσάμπα να αγχώνομαι... 

Μετά από αυτό το σεντόνι σας αφήνω να με κράξετε.. 

Σε καταλαβαινω και συμφωνω με τη @Παρασκευαιδου. Αν ειναι τοσο σημαντικο για εσενα και δε θελεις να το χασεις, μπορεις να απεχεις για ενα μηνα. Απο την αλλη οπως λεει κ αντρας σου, μπορει να πιασεις και τον επομενο και να γεννας Ιουλιο και παλι κατι να χρειαστει και να λειπεις... Ειναι λιγο δυσκολο να προβλεψεις την πορεια των πραγματων. 

Εγω παντως γεννησα το πρωτο μου παιδι Αυγουστο και ηταν μια δραματικη εμπειρια κυριως γιατι ο γιατρος μου ηταν διακοπες και πηγαν ολα στραβα γιατι γεννησα με το γιατρο της βαρδιας... Οποτε στο δευτερο εχω πει Νοεμβρης εκτος απο τις προσπαθειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Γτ ξενέρωσες; Αφού είπαμε πότε θα χεις το θετικό. Geduld στα γερμανικά θα πω εγώ.. είμαι σίγουρη ότι είσαι στη γυάλα μου 🥰

Αχχχ... ακόμα για Γενάρη με βλέπει η γυάλα σου;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

@Diwni μου συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Με το καλό εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!! 

Συγχαρητήρια και στα υπόλοιπα κορίτσια με τις ανεβασμένες χοριακές τους!! Άντε να παίρνουμε σειρά!! καλέ σεις θα μεταφερθείτε σε άλλο θεματάκι όλες μαζί να τα λέτε... ποιές θα μείνουμε εδώ στο τέλος;; Το κλείσαμε το μαγαζί... :P:P:P

Κορίτσια να σας πω ένα προβληματισμό μου... το συζήτουσα και με τον σύζυγο ο οποίος δεν συμφωνούσε απόλυτα με αυτό που του έλεγα.. είναι λίγο χαζός, αλλά θα σας τον πω. 

Σκεφτόμουν ότι αυτό τον μήνα αν καταφέρουμε και προκύψει εγκυμοσύνη εγώ θα γεννάω καλό Ιούνιο. Ιούνιο θα έχει η κόρη μου την γιορτή του σχολείου και την χορευτική παράσταση μπαλέτου που δεν θέλω να λείπω με τίποτα!! ( Μένω σε νησί και θα πρέπει να φύγω για την γέννα) Οπότε σκεφτόμουν μήπως αυτό το μήνα κάναμε ένα "διάλειμμα" από τις ολοκληρωμένες επαφές για να αποφύγουμε τον Ιούνη και  να δώσουμε πόνο στον επόμενο κύκλο. Ο άντρα μου με βρίσκει λίγο υπερβολική γιατί μου λέει ξέρεις πως θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη; Μπορεί να χρειαστεί να φύγουμε εκ των πραγμάτων πιο νωρίς και άσε τα πράγματα να έρθουν όπως έρθουν. Δεν ξέρω βρε κορίτσια.. έχω προβληματιστεί.. απ την άλλη μπορεί και αυτό το μήνα να μην καταφέρουμε τίποτα και τσάμπα να αγχώνομαι... 

Μετά από αυτό το σεντόνι σας αφήνω να με κράξετε.. 

Μην κανεις σχεδια γιατι ο θεος γελαει. Κανε τις προσπαθειες σου κανονικα και αν κατσει εκατσε. Τον μηνα που εμεινα εγκυος στον γιο μου ελεγα αποκλείεται να μεινω επειδη προσπαθουσα πολυ καιρο και δεν ερχοταν και επιπλεον εκεινο τον καιρο καναμε ανακαινιση στο σπιτι οποτε δεν ειχαμε τοσες επαφες. Σε πληροφορω εκεινο τον μηνα εμεινα εγκυος, πηγε καλα η εγκυμοσυνη και γεννησα τον γιο μου και οποτε το συζηταμε με τον αντρα μου γελαμε επειδη δεν το περιμεναμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

@Diwni μου συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Με το καλό εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!! 

Συγχαρητήρια και στα υπόλοιπα κορίτσια με τις ανεβασμένες χοριακές τους!! Άντε να παίρνουμε σειρά!! καλέ σεις θα μεταφερθείτε σε άλλο θεματάκι όλες μαζί να τα λέτε... ποιές θα μείνουμε εδώ στο τέλος;; Το κλείσαμε το μαγαζί... :P:P:P

Κορίτσια να σας πω ένα προβληματισμό μου... το συζήτουσα και με τον σύζυγο ο οποίος δεν συμφωνούσε απόλυτα με αυτό που του έλεγα.. είναι λίγο χαζός, αλλά θα σας τον πω. 

Σκεφτόμουν ότι αυτό τον μήνα αν καταφέρουμε και προκύψει εγκυμοσύνη εγώ θα γεννάω καλό Ιούνιο. Ιούνιο θα έχει η κόρη μου την γιορτή του σχολείου και την χορευτική παράσταση μπαλέτου που δεν θέλω να λείπω με τίποτα!! ( Μένω σε νησί και θα πρέπει να φύγω για την γέννα) Οπότε σκεφτόμουν μήπως αυτό το μήνα κάναμε ένα "διάλειμμα" από τις ολοκληρωμένες επαφές για να αποφύγουμε τον Ιούνη και  να δώσουμε πόνο στον επόμενο κύκλο. Ο άντρα μου με βρίσκει λίγο υπερβολική γιατί μου λέει ξέρεις πως θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη; Μπορεί να χρειαστεί να φύγουμε εκ των πραγμάτων πιο νωρίς και άσε τα πράγματα να έρθουν όπως έρθουν. Δεν ξέρω βρε κορίτσια.. έχω προβληματιστεί.. απ την άλλη μπορεί και αυτό το μήνα να μην καταφέρουμε τίποτα και τσάμπα να αγχώνομαι... 

Μετά από αυτό το σεντόνι σας αφήνω να με κράξετε.. 

Εγώ λέω να κάνετε κανονικά τις επαφές σας και ο,τι προκύψει και οπότε είναι να έρθει και οοοοοταν έρθει εκείνη η ώρα θα το διαχειριστείς αναλόγως! Με το καλό 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα για υπέρηχο, μου είπε ότι δε βλέπει τίποτα. Έπρεπε να βλέπει σάκο, αλλά δεν βλέπει. Υπάρχει μια κυστη στην ωοθήκη αλλά δεν έχει καμία ένδειξη για κάτι περισσότερο. Και δεν υπάρχει υγρό στην κοιλιά. Αυτά είπε! 

Είπε αν ήμασταν Αθήνα θα μου έλεγε να πηγαίνω κάθε πρωί για μια χοριακη και ένα υπέρηχο, αλλά επειδή δεν είμαστε και δε θέλει να πάθω κάτι στο νησί, προτιμάει να φύγω σήμερα για Αθήνα κ αύριο να με δει κάποιος, ούτως ώστε αν είναι εξωμητριο να μην γίνει κάτι ξαφνικό και ψάχνουμε ελικόπτερα .

Υπάρχει το ενδεχόμενο πάρα το 2500 της χοριακης να μη βλέπουμε τίποτα, αλλά δε θέλει να ρισκάρουμε. Αυτά κορίτσια... έκλεισα ραντεβού αύριο 7 το πρωί με Παντο στο genesis, ευτυχώς ανταποκριθηκε άμεσα, παραδόξως!! Δεν το πίστευα με τπτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω επιτελους μπορω να γραφω χωρις εγκριση!

Ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας το Σαββατο 14/09 (η αποβολη απο τη βιοχημικη ειχε ξεκινησει 1 Σεπτ και ηταν σα περιοδος σε διαρκεια και η ωορρηξια ηρθε κανονικα στις 14 μερες) και επαφες 14/09, 15/09 και σημερα. 

Το μονο προβλημα ειναι πως απο Παρασκευη παιρνω αντιβιωση για ουρολοιμωξη (augmentin) οποτε δε νομιζω πως το συστημα θα λειτουργησει αλλα ειπαμε δεν εχουμε τιποτα να χασουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επανέλαβα την χοριακη είναι στο 857 σήμερα,  Πέμπτη ήταν 169 η τιμή της 

Πήγα στον γιατρό είδαμε μόνο το σάκο μιας που είναι νωρίς ακόμα είναι εντός της μήτρας...συνεχίζω τα ουτρο (πιθανόν να τα σταματήσω αργότερα) 

Όσον αφορά τις αντιπηκτικές μου έγραψε innohep 4500 μονάδων,  για πείτε βρε κορίτσια οσες τις κάνετε καμιά συμβουλή 

Επόμενο ραντεβού είπε αν θέλαμε την επόμενη Δευτέρα αλλά εμείς είπαμε την μεθεπόμενη Δευτέρα,  λογικά θα ακούσουμε και καρδιακή λειτουργία , αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Κορίτσια πήγα για υπέρηχο, μου είπε ότι δε βλέπει τίποτα. Έπρεπε να βλέπει σάκο, αλλά δεν βλέπει. Υπάρχει μια κυστη στην ωοθήκη αλλά δεν έχει καμία ένδειξη για κάτι περισσότερο. Και δεν υπάρχει υγρό στην κοιλιά. Αυτά είπε! 

Είπε αν ήμασταν Αθήνα θα μου έλεγε να πηγαίνω κάθε πρωί για μια χοριακη και ένα υπέρηχο, αλλά επειδή δεν είμαστε και δε θέλει να πάθω κάτι στο νησί, προτιμάει να φύγω σήμερα για Αθήνα κ αύριο να με δει κάποιος, ούτως ώστε αν είναι εξωμητριο να μην γίνει κάτι ξαφνικό και ψάχνουμε ελικόπτερα .

Υπάρχει το ενδεχόμενο πάρα το 2500 της χοριακης να μη βλέπουμε τίποτα, αλλά δε θέλει να ρισκάρουμε. Αυτά κορίτσια... έκλεισα ραντεβού αύριο 7 το πρωί με Παντο στο genesis, ευτυχώς ανταποκριθηκε άμεσα, παραδόξως!! Δεν το πίστευα με τπτ...

κορίτσι μου τι να πω..ψυχραιμία και υπομονή..εύχομαι αύριο να έχεις να μας πεις κάτι καλό..δεν προδικάζουμε κάτι ακομη..έχω ακούσει διάφορα εδώ μέσα..περιπτώσεις που δεν ήταν καλό το μηχάνημα του υπερήχου και δεν μπορούσε να δείξει κάτι..θα περιμένουμε νεα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η S1987 είπε:

Κοριτσια εγω επιτελους μπορω να γραφω χωρις εγκριση!

Ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας το Σαββατο 14/09 (η αποβολη απο τη βιοχημικη ειχε ξεκινησει 1 Σεπτ και ηταν σα περιοδος σε διαρκεια και η ωορρηξια ηρθε κανονικα στις 14 μερες) και επαφες 14/09, 15/09 και σημερα. 

Το μονο προβλημα ειναι πως απο Παρασκευη παιρνω αντιβιωση για ουρολοιμωξη (augmentin) οποτε δε νομιζω πως το συστημα θα λειτουργησει αλλα ειπαμε δεν εχουμε τιποτα να χασουμε.. 

κορίτσι μου τον Ιούλιο έπαιρνα και εγώ αγωγή για ουρολοίμωξη..ο συντροφος είχε επίσης το μικρόβιο στο σπέρμα και όμως είχα θετικό τεστ, άσχετα από την κατάληξη! Να κάνετε τις προσπάθειες σας κανονικά..ποτέ δεν ξέρεις πότε θα έρθει το σποράκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια επανέλαβα την χοριακη είναι στο 857 σήμερα,  Πέμπτη ήταν 169 η τιμή της 

Πήγα στον γιατρό είδαμε μόνο το σάκο μιας που είναι νωρίς ακόμα είναι εντός της μήτρας...συνεχίζω τα ουτρο (πιθανόν να τα σταματήσω αργότερα) 

Όσον αφορά τις αντιπηκτικές μου έγραψε innohep 4500 μονάδων,  για πείτε βρε κορίτσια οσες τις κάνετε καμιά συμβουλή 

Επόμενο ραντεβού είπε αν θέλαμε την επόμενη Δευτέρα αλλά εμείς είπαμε την μεθεπόμενη Δευτέρα,  λογικά θα ακούσουμε και καρδιακή λειτουργία , αυτά 

Τέλεια η χοριακη! Προχωράει το σποράκι 💫

Όσο για τις αντιπηκτικές, η πρώτη δεύτερη είναι το "δύσκολο" μετά θα τα κάνεις μπαμ μπαμ. Κάθε πρωί ίδια ώρα ( εγω αυτή την οδηγία είχα από αιματολόγο ), το πας κυκλικά, τσιμπάς καλά κάθε μέρα ένα σημείο σε μικρή αποσταση γύρω από τον αφαλό και βάζεις την βελόνα σταθερά (πονάει το φάρμακο που μπαίνει όχι τόσο το τρύπημα). Πριν και μετά το τρύπημα βάλε οινόπνευμα με βαμβάκι. Αν δεις ότι κανείς μελανιές υπάρχει κάτι στα φαρμακεία που βάζεις για να μην κάνεις αλλά δεν θυμάμαι πως λέγεται, αλλιώς και ο πάγος κάνει δουλίτσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Naty_ είπε:

Τέλεια η χοριακη! Προχωράει το σποράκι 💫

Όσο για τις αντιπηκτικές, η πρώτη δεύτερη είναι το "δύσκολο" μετά θα τα κάνεις μπαμ μπαμ. Κάθε πρωί ίδια ώρα ( εγω αυτή την οδηγία είχα από αιματολόγο ), το πας κυκλικά, τσιμπάς καλά κάθε μέρα ένα σημείο σε μικρή αποσταση γύρω από τον αφαλό και βάζεις την βελόνα σταθερά (πονάει το φάρμακο που μπαίνει όχι τόσο το τρύπημα). Πριν και μετά το τρύπημα βάλε οινόπνευμα με βαμβάκι. Αν δεις ότι κανείς μελανιές υπάρχει κάτι στα φαρμακεία που βάζεις για να μην κάνεις αλλά δεν θυμάμαι πως λέγεται, αλλιώς και ο πάγος κάνει δουλίτσα 

Σκέφτομαι να επιχειρήσω να την κάνω κατευθείαν μόνη μου αλλά έχω και λίγη ανασφαλεια, για να δούμε 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maria98 είπε:

Σκέφτομαι να επιχειρήσω να την κάνω κατευθείαν μόνη μου αλλά έχω και λίγη ανασφαλεια, για να δούμε 🤞

Ναι για μόνη σου λέω, κι εγώ μόνη τις έκανα. Δοκίμασε δεν είναι τίποτα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...