Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Κοριτσάκι μου εύχομαι να σταματήσουν οι συσπάσεις και να πάρεις λίγες μέρες ακόμα!! Κράτα μπεμπουλα! Κράτα! 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

@ditakiμου, όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου με την μπεμπού σας!!! Ακόμα και 4 μέρες να αντέξει μέσα θα είναι πολύ καλά! 

Σας ευχαριστώ κορίτσια! 
Ευτυχως πάμε καλά με τον ορο, αύριο το πρωί θα μου τον βγάλουν για να δούμε πως θα πάει. 
Με την @Raf123 κρατάμε γερά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια! 
Ευτυχως πάμε καλά με τον ορο, αύριο το πρωί θα μου τον βγάλουν για να δούμε πως θα πάει. 
Με την @Raf123 κρατάμε γερά…

Μην ξεχνάμε και την δύναμη της προσευχής 🙏 

Να προσεύχεστε κορίτσια 🙏

Καλή δύναμη,όλα καλα να πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Επειδή είναι πολύ μικρή κ ισως να μην αντέξει κ να χρειαστεί επείγουσα καισαρικη. Δλδ να ρίξει παλμούς λόγο των συσπάσεων της μήτρας…τώρα αν ήταν κάπου στα 2100-2200 θα κάναμε σίγουρα πρόκληση. Απλά μ είπε να ελέγξουμε τράχηλο κ αν έχω διαστολή ισως να το προσπαθήσουμε, χωρις διαστολή θα είναι πιο δύσκολο από ότι κατάλαβα…

@Elk μου πως τα πατε;; Είστε καλά; Αναρωωσατε;; Μακάρι να είναι εύκολη η ανάρρωση γιατί αυτό βασικά με αγχώνει λόγο κ του αλλου παιδιού παρά η καισαρικη π θα υποβληθώ…

Δεν είμαι καθόλου έτοιμη κ με αγχώνει πολύ αυτος ο προγραμματισμός δλδ μου είναι πιο εύκολο να διαχειριστώ το «πάμε αύριο να γεννήσουμε» παρά το «ελα τη ταδε ημέρα να γεννήσουμε». 
 

πως είναι τα παιδάκια σου, η μικρή σου πως είναι με το μικρό;; 
 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μακάρι όλα να πάνε καλά!!! Είμαστε ευτυχως σε πολύ ασφαλές βδομαδες έχει ένα μήνα που το κρατάμε με νύχια κ με δόντια μέσα στην κοιλια!! ❤️

 

Κορίτσι μου να τα χαίρεσαι τα διδυμάκια σου!! Δε ξερεις ποσό κουράγιο μου δίνεις ότι η απόκλιση ήταν προς τα πάνω!! Κ η γιατρος μου αυτό μου είπε εύχομαι η απόκλιση που θα έχουμε να είναι προς τα πάνω κ όχι προς τα κάτω…!!! Τον μικρό μου π γεννήθηκε 37+6 τον φοβόμουν ότι θα έμπαινε για λίγο θερμοκοιτίδα αλλά τελικά δε χρειάστηκε!! Οπως έρθουν τα πράγματα ❤️ 

Κι εμένα η απόκλιση ήταν προς τα πάνω. 2500 μου έλεγαν, 2610 βγήκε. 

Ευτυχώς είναι γρήγορη η ανάρρωση. Απλά λένε να μη σηκώνεις πολύ βάρος στην αρχή (μέχρι 10 κιλά maximum) αλλά είμαι σίγουρη πως θα τη βρεις τη λύση και για τον μικρό και θα πάνε όλα μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Επειδή είναι πολύ μικρή κ ισως να μην αντέξει κ να χρειαστεί επείγουσα καισαρικη. Δλδ να ρίξει παλμούς λόγο των συσπάσεων της μήτρας…τώρα αν ήταν κάπου στα 2100-2200 θα κάναμε σίγουρα πρόκληση. Απλά μ είπε να ελέγξουμε τράχηλο κ αν έχω διαστολή ισως να το προσπαθήσουμε, χωρις διαστολή θα είναι πιο δύσκολο από ότι κατάλαβα…

@Elk μου πως τα πατε;; Είστε καλά; Αναρωωσατε;; Μακάρι να είναι εύκολη η ανάρρωση γιατί αυτό βασικά με αγχώνει λόγο κ του αλλου παιδιού παρά η καισαρικη π θα υποβληθώ…

Δεν είμαι καθόλου έτοιμη κ με αγχώνει πολύ αυτος ο προγραμματισμός δλδ μου είναι πιο εύκολο να διαχειριστώ το «πάμε αύριο να γεννήσουμε» παρά το «ελα τη ταδε ημέρα να γεννήσουμε». 
 

πως είναι τα παιδάκια σου, η μικρή σου πως είναι με το μικρό;; 
 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μακάρι όλα να πάνε καλά!!! Είμαστε ευτυχως σε πολύ ασφαλές βδομαδες έχει ένα μήνα που το κρατάμε με νύχια κ με δόντια μέσα στην κοιλια!! ❤️

 

Κορίτσι μου να τα χαίρεσαι τα διδυμάκια σου!! Δε ξερεις ποσό κουράγιο μου δίνεις ότι η απόκλιση ήταν προς τα πάνω!! Κ η γιατρος μου αυτό μου είπε εύχομαι η απόκλιση που θα έχουμε να είναι προς τα πάνω κ όχι προς τα κάτω…!!! Τον μικρό μου π γεννήθηκε 37+6 τον φοβόμουν ότι θα έμπαινε για λίγο θερμοκοιτίδα αλλά τελικά δε χρειάστηκε!! Οπως έρθουν τα πράγματα ❤️ 

Εμείς καλά είμαστε εδώ προσπαθούμε ακόμα να συντονιστούμε έχει λιγες μερες που έφυγε η μαμα μου και είμαι μόνη μου..

Έχει να κάνει και με τον κάθε οργανισμό η αποθεραπεία… εγω που έκανα δυο καισαρικές με ολική ναρκωση (που λενε είναι λίγο πιο δύσκολη ) ζόρικες είναι οι πρωτες 1-3 μερες,  αλλά έκανα 12/8 καισαρική από την πρώτη μέρα σηκώθηκα με βοήθεια  15/8 ήμουν κανονικά λειτουργική σηκωνόμουν χωρίς βοήθεια..  και πάνω στην βδομαδα που έβγαλα και ράμματα ήμουν ακόμα καλύτερα.. οι περισσότεροι βάζουν ράμματα που τα απορροφά ο οργανισμός 

μονο το βαρος θέλει προσοχή για ένα μήνα  εγω τις πρωτες δυο βδομαδες προσεχα εεε μετά δεν γινόταν όλο και κάτι έπρεπε να κάνω με την μεγάλη και την χαζό σήκωνα ο αντρας μου με φωνάζει αλλά μέσα στην μέρα ειδικά που είμαι και μόνη μου εεε δεν γίνετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ditaki είπε:

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια! 
Ευτυχως πάμε καλά με τον ορο, αύριο το πρωί θα μου τον βγάλουν για να δούμε πως θα πάει. 
Με την @Raf123 κρατάμε γερά…

Κορίτσι μου πως είσαι σήμερα ; Εντάξει οι συσπάσεις ; Δεν έμεινε πολύ ας κρατηθεί 1-2 βδομαδουλες.. μην βιάζεται να βγει πες το μωρακι σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ηρθε η ωρα για τ δικο μ θετικο τεστακι. Σήμερα 14η μερα απο τ θετικο τεστ ωορηξιας.

Με τα 2α ουρα. 4η φορα π μενω εγκυος με χαλια σπερμα. Ελπίζω αυτη τη φορα να παει καλα και να γίνουμε 5. 

Απο κοντα φαίνεται ξεκάθαρα η 2η γραμμη. Η αναλυση απο τ κινητο μου ειναι χαλια.

 

 

20240915_140328.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια ηρθε η ωρα για τ δικο μ θετικο τεστακι. Σήμερα 14η μερα απο τ θετικο τεστ ωορηξιας.

Με τα 2α ουρα. 4η φορα π μενω εγκυος με χαλια σπερμα. Ελπίζω αυτη τη φορα να παει καλα και να γίνουμε 5. 

Απο κοντα φαίνεται ξεκάθαρα η 2η γραμμη. Η αναλυση απο τ κινητο μου ειναι χαλια.

 

 

20240915_140328.jpg

Καλέ και από την φωτογραφία φαίνεται κανονικά 🌹 κορίτσι μου συγχαρητήρια εύχομαι το καλύτερο για όλες μας !!!! Περιμένουμε νεότερα 🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια ηρθε η ωρα για τ δικο μ θετικο τεστακι. Σήμερα 14η μερα απο τ θετικο τεστ ωορηξιας.

Με τα 2α ουρα. 4η φορα π μενω εγκυος με χαλια σπερμα. Ελπίζω αυτη τη φορα να παει καλα και να γίνουμε 5. 

Απο κοντα φαίνεται ξεκάθαρα η 2η γραμμη. Η αναλυση απο τ κινητο μου ειναι χαλια.

 

 

20240915_140328.jpg

Συγχαρητήρια Με το καλό όλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια ηρθε η ωρα για τ δικο μ θετικο τεστακι. Σήμερα 14η μερα απο τ θετικο τεστ ωορηξιας.

Με τα 2α ουρα. 4η φορα π μενω εγκυος με χαλια σπερμα. Ελπίζω αυτη τη φορα να παει καλα και να γίνουμε 5. 

Απο κοντα φαίνεται ξεκάθαρα η 2η γραμμη. Η αναλυση απο τ κινητο μου ειναι χαλια.

 

 

20240915_140328.jpg

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Με το καλοοοοοο!! Καλε βγάζει μάτι η γραμμη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια! Αύριο τ πρωι θα παω για χοριακη κ θα το ανακοινωσω στον αντρα μου. Αυτη τη φορά ειμαι πολυ χαλαρη και αισιοδοξη. Τν προηγ μ ειχαν κοπει τ ποδια. Ειχα ενα σφιξιμο απο την αρχη. Τώρα βημα βημα και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου πως είσαι σήμερα ; Εντάξει οι συσπάσεις ; Δεν έμεινε πολύ ας κρατηθεί 1-2 βδομαδουλες.. μην βιάζεται να βγει πες το μωρακι σου 😊

Είμαι πολύ καλά σήμερα, χωρίς συσπάσεις. Γυρίσαμε σπιτι, μου έδωσαν χαπάκι μέχρι τέλος της εβδομάδας και όλα καλά θα πάνε!!!

@Diwni πολλά συγχαρητήρια!!! Έτσι χαλαρά να το πας μέχρι το τέλος….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια ηρθε η ωρα για τ δικο μ θετικο τεστακι. Σήμερα 14η μερα απο τ θετικο τεστ ωορηξιας.

Με τα 2α ουρα. 4η φορα π μενω εγκυος με χαλια σπερμα. Ελπίζω αυτη τη φορα να παει καλα και να γίνουμε 5. 

Απο κοντα φαίνεται ξεκάθαρα η 2η γραμμη. Η αναλυση απο τ κινητο μου ειναι χαλια.

 

 

20240915_140328.jpg

Κορίτσι μου μπράβο συγχαρητήρια🥳🥳🥳🥳

μια χαρά φαίνεται η γραμμή και χωρίς πρωινά ουρα είσαι εγκυουλα εύχομαι καλούς διπλασιασμούς 🥰🌈🤰🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, ήρθε σχεδόν η περίοδος και κατά δω. Ήρθαν τα πρώτα δηλαδή.. έφαγα μια μικρή ξενερα αλλά τι να κανουμε..πάμε για τον επόμενο κύκλο! Πάντως εκεί που καταλήγω είναι πως καλύτερα ας μην ψάχνουμε για συμπτώματα, είναι ακριβώς τα ίδια μην πω μάλιστα ότι τα συμπτώματα μου παραπάνω έμοιαζαν για εγκυμοσύνη αντί περιόδου 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Επειδή είναι πολύ μικρή κ ισως να μην αντέξει κ να χρειαστεί επείγουσα καισαρικη. Δλδ να ρίξει παλμούς λόγο των συσπάσεων της μήτρας…τώρα αν ήταν κάπου στα 2100-2200 θα κάναμε σίγουρα πρόκληση. Απλά μ είπε να ελέγξουμε τράχηλο κ αν έχω διαστολή ισως να το προσπαθήσουμε, χωρις διαστολή θα είναι πιο δύσκολο από ότι κατάλαβα…

@Elk μου πως τα πατε;; Είστε καλά; Αναρωωσατε;; Μακάρι να είναι εύκολη η ανάρρωση γιατί αυτό βασικά με αγχώνει λόγο κ του αλλου παιδιού παρά η καισαρικη π θα υποβληθώ…

Δεν είμαι καθόλου έτοιμη κ με αγχώνει πολύ αυτος ο προγραμματισμός δλδ μου είναι πιο εύκολο να διαχειριστώ το «πάμε αύριο να γεννήσουμε» παρά το «ελα τη ταδε ημέρα να γεννήσουμε». 
 

πως είναι τα παιδάκια σου, η μικρή σου πως είναι με το μικρό;; 
 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μακάρι όλα να πάνε καλά!!! Είμαστε ευτυχως σε πολύ ασφαλές βδομαδες έχει ένα μήνα που το κρατάμε με νύχια κ με δόντια μέσα στην κοιλια!! ❤️

 

Κορίτσι μου να τα χαίρεσαι τα διδυμάκια σου!! Δε ξερεις ποσό κουράγιο μου δίνεις ότι η απόκλιση ήταν προς τα πάνω!! Κ η γιατρος μου αυτό μου είπε εύχομαι η απόκλιση που θα έχουμε να είναι προς τα πάνω κ όχι προς τα κάτω…!!! Τον μικρό μου π γεννήθηκε 37+6 τον φοβόμουν ότι θα έμπαινε για λίγο θερμοκοιτίδα αλλά τελικά δε χρειάστηκε!! Οπως έρθουν τα πράγματα ❤️ 

Καλά είμαστε δεν προλαβαίνουμε δύο ενήλικες τα δύο μικρά. Έβγαλα και μύκητα στο στήθος και ακολουθώ αγωγή για να μπορώ να θηλάζω. Δεν προλάβαινε να στεγνώσει καλά το σουτιεν θηλασμού από τα πλυσίματα και το ξαναφορουσα οπότε την πάτησα. Μας έχουν σπάσει τα νεύρα και με κάτι ακουστικές εξετάσεις που όταν γεννήθηκε ο μπέμπης δε βγήκαν καλές λογω αμνιακό υγρού στα αυτάκια τώρα πάλι δε βγήκαν διότι περάσαμε ρινίτιδα και πρέπει να ξαναπάμε. Γενικώς αν κάνεις παιδάκια είσαι στο τρέξιμο οπότε πάρτο απόφαση ότι όλα θα γίνουν θα το πάρετε σπιτάκι και θα μονοιασετε ήρεμα σαν οικογένεια. Η μεγάλη ψιλό ζηλεύει τον μικρό αλλά μέσα σε όλα τα τρεξίματα αυτό μοιάζει λεπτομέρεια 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια ηρθε η ωρα για τ δικο μ θετικο τεστακι. Σήμερα 14η μερα απο τ θετικο τεστ ωορηξιας.

Με τα 2α ουρα. 4η φορα π μενω εγκυος με χαλια σπερμα. Ελπίζω αυτη τη φορα να παει καλα και να γίνουμε 5. 

Απο κοντα φαίνεται ξεκάθαρα η 2η γραμμη. Η αναλυση απο τ κινητο μου ειναι χαλια.

 

 

20240915_140328.jpg

Συγχαρητήρια!!! 😍🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια ηρθε η ωρα για τ δικο μ θετικο τεστακι. Σήμερα 14η μερα απο τ θετικο τεστ ωορηξιας.

Με τα 2α ουρα. 4η φορα π μενω εγκυος με χαλια σπερμα. Ελπίζω αυτη τη φορα να παει καλα και να γίνουμε 5. 

Απο κοντα φαίνεται ξεκάθαρα η 2η γραμμη. Η αναλυση απο τ κινητο μου ειναι χαλια.

 

 

20240915_140328.jpg

Δεν ξέρω αν έχεις χάλια ανάλυση, πάντως φαίνεται πεντακάθαρα!!! Εύχομαι όλα να πάνε κάτ' ευχήν!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια ηρθε η ωρα για τ δικο μ θετικο τεστακι. Σήμερα 14η μερα απο τ θετικο τεστ ωορηξιας.

Με τα 2α ουρα. 4η φορα π μενω εγκυος με χαλια σπερμα. Ελπίζω αυτη τη φορα να παει καλα και να γίνουμε 5. 

Απο κοντα φαίνεται ξεκάθαρα η 2η γραμμη. Η αναλυση απο τ κινητο μου ειναι χαλια.

 

 

20240915_140328.jpg

Όλα με το καλό, μέσα από την καρδιά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni, @kokkinoskoufitsaσυγχαρητήρια για τα θετικά σας τεστακια, ευχομαι από καρδιάς να πάνε όλα κατ'ευχην!

@ditakiπεραστικά, ελπίζω με λίγο προσοχή να πάνε όλα καλά!

@Elkαν επιτρέπεται, γιατί έκανες ολική νάρκωση; Πάντως εγώ που έκανα καισαρική το πιο δύσκολο ήταν τις πρώτες μέρες να σηκωθώ από το κρεβάτι. Κατά τα άλλα μια χαρά, ευτυχώς είχα και βοήθεια.

Κορίτσια, συγγνώμη αν ξεχνάω κάποια. Ήμασταν προχθές στο τρέξιμο με εξετάσεις για τον μικρό μου για ένα θέμα υγείας που έχει και δυστυχώς μπαίνουμε σε νέο κύκλο. Ξεκινάει αύριο και παιδικό και είμαι λίγο στα χαμένα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια ηρθε η ωρα για τ δικο μ θετικο τεστακι. Σήμερα 14η μερα απο τ θετικο τεστ ωορηξιας.

Με τα 2α ουρα. 4η φορα π μενω εγκυος με χαλια σπερμα. Ελπίζω αυτη τη φορα να παει καλα και να γίνουμε 5. 

Απο κοντα φαίνεται ξεκάθαρα η 2η γραμμη. Η αναλυση απο τ κινητο μου ειναι χαλια.

 

 

20240915_140328.jpg

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!!👏🏻

Φαίνεται ΞΕΚΑΘΑΡΑ!!!! 
 

Μια μεγάλη χοριακη εύχομαι🌈🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια ηρθε η ωρα για τ δικο μ θετικο τεστακι. Σήμερα 14η μερα απο τ θετικο τεστ ωορηξιας.

Με τα 2α ουρα. 4η φορα π μενω εγκυος με χαλια σπερμα. Ελπίζω αυτη τη φορα να παει καλα και να γίνουμε 5. 

Απο κοντα φαίνεται ξεκάθαρα η 2η γραμμη. Η αναλυση απο τ κινητο μου ειναι χαλια.

 

 

20240915_140328.jpg

Συγχαρητήρια κορίτσι μου ❤️❤️❤️❤️❤️ και για την εγκυμοσύνη αλλά και για το ότι ξεκινάς με αισιοδοξία και καλή διάθεση! Πολύ σημαντική η θετική ενέργεια σε ο,τι κάνουμε και δη όταν ξεκινάει μια νέα ζωή 🌟

Εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά και να γίνεται 5 όπως το επιθυμείτε 🙏🤞🍀

Περιμένουμε αύριο να γιορτάσουμε και τις χοριακες, αν θυμάμαι καλά @Maria98 @kokkinoskoufitsa @Eirinistz θα κάνετε κι εσείς επαναληπτικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni τι λες τώρα;; Τρέλανε μας κι άλλο.. Μπράβο ρε κορίτσι, τι ευχάριστα και ωραία νέα είναι αυτά!!!!

Μακάρι να είχε κι ο δικός μου σύζυγος τόσο χάλια σπέρμα όσο ο δικός σου..  😅🤣

Εύχομαι αυτή η φορά να είναι και η τυχερή! Με το καλό αύριο τα αποτελέσματα! Θα περιμένουμε!

Τώρα στα δικά μου περιμένουμε κι εμείς αύριο αποτέλεσμα σπερμοδιαγράμματος. Άντε να δούμε τι θα δούμε.. δεν περιμένω η αλήθεια είναι και τρελά πράγματα.. δεν νομίζω ότι θα έχω γενικά πότε την ίδια τύχη με τη @Diwni & την @Eirinistz, κάθε άλλο, εμένα με περιμένουν φάρμακα, νοσοκομεία και ότι άλλο συνεπάγεται μια εξωσωματική.. 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θέτις Κ. Ναι κορίτσι μου αύριο έχω την δεύτερη χοριακη και εύχομαι να έχω ένα καλό νούμερο🤞🏼🧿 

@mp_christina Μην το σκεφτεσαι έτσι κορίτσι μου! Θετική σκέψη!! Εγω έλεγα με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρουμε!!!! Ειτε φυσιολογικά είναι εξωσωματική. Μέχρι και όταν μας είπε ο γιατρός την διαγνωση από μέσα μου έλεγα ότι «η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία» όντως  ακριβώς αυτό ισχύει!

Εχε πίστη και όλα θα γίνουν όπως πρέπει να γίνουν!!!🙏🏻🌟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια ηρθε η ωρα για τ δικο μ θετικο τεστακι. Σήμερα 14η μερα απο τ θετικο τεστ ωορηξιας.

Με τα 2α ουρα. 4η φορα π μενω εγκυος με χαλια σπερμα. Ελπίζω αυτη τη φορα να παει καλα και να γίνουμε 5. 

Απο κοντα φαίνεται ξεκάθαρα η 2η γραμμη. Η αναλυση απο τ κινητο μου ειναι χαλια.

 

 

20240915_140328.jpg

Συγχαρητήρια ❤️❤️❤️❤️ φαίνεται ξεκάθαρα θετικό. Εύχομαι αυτή η εγκυμοσύνη να είναι τελειομηνη και όλα να κυλήσουν όπως πρέπει χωρίς έγνοιες ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ ολες πολυ για τις ευχες σας! Η αλήθεια ειναι οτι δ περιμενα να ξανα μεινω εγκυος. Τ ειχα παρει ψιλο απόφαση.

@mp_christinaλοιπον ακου. Την τρίτη π μας περασε ειχα τεστ παπ. Με ρώτησε ο γιατρός αν προσπαθουμε ξανα. Του ειπα ναι αλλα ότι δεν τρεφω ελπιδες. Του λεω γιατρε εγω τ ξερω τ θεμα μας. Μ λεει θες να δοκιμάσουμε μια σπερματεγχυση? Πριν τ καλοκαιρι ειχε κανει ο αντρας μ σπερμοδιαγραμμα. Ο ολικος αριθμος ήταν μόλις 1.500.000 και η κινητικότητα αρκετά χαμηλη, κ να γίνεται μηδενικη μετα την 4η ωρα. Του το εξηγω του λεω γιατρε μ αυτους τους αριθμούς κανενας γιατρός δ θα μ εκανε σπερματεγχυση,  θα προτεινε ξεκαθαρα εξωσωματικη. Τα ξερω πολυ καλα ολα αυτα. Στις 2 πρωτες μ εγκυμοσυνες ειχα αλλο γιατρο, και τ ειχα πει ότι δυσκολευτηκα στο πρωτο αλλα χωρις πολλές λεπτομέρειες. Βέβαια 5 6 μηνες μετα μπορει να καλυτερευσε τ σπερμα μας καθως ανα 3μηνο περίπου ανανεωνεται αλλα απο 1.500.000 σίγουρα δεν εφτασε τα 20.000.000 πχ η τα 40.000.000 π θεωρειται το φυσιολογικό. Να δω τι θα μ πει οταν τον παρω αυριο να τ πω οτι ειμαι κ παλι εγκυος χαχα. 

Δεν σας κρύβω οτι εμενα τ κυριο αγχος μ ειναι να μην εχω θεμα με τον πλακουντα οπως ειχα στην προηγ κυηση. Εχω 40% πιθανότητες να τ ξανα παθω. Προσπαθω να μην το σκέφτομαι καθολου όμως. Ειναι μια νεα, διαφορετικη κυηση και ελπίζω να παει καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κοριτσάκι μου και λυπάμαι πολύ για ότι πέρασες.. γρήγορη ανάρρωση εύχομαι..! Καλά σου λένε.. στην εξωσωματική όχι μόνο είναι πιθανό το εξωμήτριο αλλά ίσα ίσα που η αυτού καθαυτού εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες εξωμητριας κύησης σε σχέση με φυσιολογική σύλληψη.. and I quote: "It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients." Πηγή: Pubmed 
    • σ ευχαριστούμε πολύ! θα το προσπαθήσω και βλέπουμε!
    • ευχαριστώ πολύ! τελικα Παρασκευή απόγευμα θα πάω για την ευχή! επιτέλους 🤷
    • Εμένα να σου πω την αλήθεια το αίσθημα βάρους πάει κι έρχεται! Αλλά δεν πονάω καθόλου.  Ρώτησα και για τη διαφορά στους μαστούς που μου είχες πει εσύ κι @Barbiee αν δεν κάνω λάθος! Μου είπε λοιπόν η μαία/σύμβουλος θηλασμού, να δίνετε πιο πολύ τον άλλον για ένα διάστημα μέχρι να έρθει στα ίσα της η παραγωγή. Αν χρειάζεστε κάποια βοήθεια επιπλέον να σας δώσω τα στοιχεία της στο instagram να επικοινωνήσετε απ' ευθείας μαζί της.
    • Αχ τι ωραία τι καλά κορίτσι μου!! Είδες πόσο γρήγορα μεγαλώνουν? Ε φαντάσου ότι σε 9 μήνες από κύτταρα γίνονται άνθρωποι 🥰♥️ Εγώ κορίτσια δεν ξέρω αν ήταν ιδέα μου αλλά πριν μερικές μέρες ένιωσα ένα ψαράκι!! Σαν γαργαλιτο ένα πράγμα!! Ε 2 μέρες μετά νομίζω ότι ένιωσα και πολύ ελαφριές κλοτσιες...Κάθομαι τα βράδια με τις ώρες και περιμένω ήσυχη ήσυχη μπας και κάνει καμία κίνηση 🤣 τώρα αν ήταν ιδέα μου η το μωράκι δεν ξέρω να σας πω!!!! Εντωμεταξυ βρήκα επιτέλους στις Σέρρες γιατρό που κάνει υπέρηχο με 3D φωτογραφίες και βίντεο οπότε έκλεισα για β επιπέδου στις 7 Οκτωβρίου 🩵🩵 και εννοείται ξεκίνησα να μετράω τις μέρες τώρα! Στις 10 εσύ ε? Αχ είμαστε πολύ κοντά!! Εμείς συνέχεια κοντά κάνουμε τις εξετάσεις μας και έχουμε και ίδια Πητ 😁  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...