Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια, μας μάτιασαν!!!

Είμαι με πονοκέφαλο 3 μέρες και σήμερα έκανα και πυρετό! Αρνητική σε covid και γρίπη!!! Πως θα την παλέψουμε;;; Ευτυχώς ακόμα η Ισμήνη-Μαρία είναι μια χαρά! Μίλησα με την παιδίατρο και τη μαία μου και μου είπαν να πλένω τα χέρια πριν πιάσω την μπουμπού, να φοράω μάσκα όταν θηλάζω, να μην κοιμηθούμε μαζί στο ίδιο κρεβάτι και να έχουμε ανοιχτό παράθυρο στην κρεβατοκάμαρα!!!

ΕΛΕΟΣ!!!

Ο περαστικά βρε κοπέλα μου!!! 🙏🏻 εύχομαι να μην κολλήσει η Ισμήνη-Μαρία και να φύγει γρήγορα.🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Κατιαναα μου να εγώ και σήμερα να έκανα δεν θα είχα θέμα 😂 αλλα δεν προσπαθούμε ακόμη..Τρίτη έχω γυναικολόγο να δούμε τι εξετάσεις θα μου πει ν κάνω..περιμένω και το επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα του συντρόφου σε 10 μέρες..ίσως στον επόμενο κύκλο μπούμε πάλι δυνατά αν είναι όλα καλά!

Α δεν το θυμόμουν!!! Άντε να δω και το δικό σου θετικό και να κάνω πάρτι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eirinistz είπε:

Ο περαστικά βρε κοπέλα μου!!! 🙏🏻 εύχομαι να μην κολλήσει η Ισμήνη-Μαρία και να φύγει γρήγορα.🧿

Μακάρι Παναγία μου! 23 ημερών μωρό δεν μπορεί να πάρει και τίποτα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eva_gge_lia είπε:

Αντε τωρα εγώ να μην είμαι κατα φαντασίαν εγκυος🤣Μολις εκανα εμετο (γενικα δε κάνω ) και έχω αναγουλες. Αλλα επισης εχω και ολα τα συμπτώματα περιόδου λες και θα έρθει απο ωρα σε ώρα! Πφφφ αυτη η αναμονή 

Λες κάτι να γίνεται;;;🙏🏻🙏🏻🙏🏻

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

@Maria98  κάτι άχνοφαίνεται κορίτσι μου! επανέλαβε σε δυο μερούλες και πιστεύω θα έχει σκουρήνει!!! ανυπομωνώ για τα ευχάριστα!! 

@MinaSam συγχαρητήριαααα!!!! είσαι έγκυος!!! περιμένουμε την τιμή της χοριακής σου την Δευτέρα!! 

@ΜαρίαΔημήτρης συγχαρητήρια!!! το μωράκι σου πάει σφαίρα!! 

κορίτσια ποιες πλησιάζουν στις μέρες;; 

εγ΄ώ είμαι 7 μέρες ΜΤΩ, είναι νωρίς ακόμα να επαναλάβω τεστάκι! 

 

Εδώ εγώ αγάπη 8η μτω κ λέω να επαναλάβω τεστ τη Δευτέρα το πρωί. Πολύ πόνο στο στήθος έχω εγώ.

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια, μας μάτιασαν!!!

Είμαι με πονοκέφαλο 3 μέρες και σήμερα έκανα και πυρετό! Αρνητική σε covid και γρίπη!!! Πως θα την παλέψουμε;;; Ευτυχώς ακόμα η Ισμήνη-Μαρία είναι μια χαρά! Μίλησα με την παιδίατρο και τη μαία μου και μου είπαν να πλένω τα χέρια πριν πιάσω την μπουμπού, να φοράω μάσκα όταν θηλάζω, να μην κοιμηθούμε μαζί στο ίδιο κρεβάτι και να έχουμε ανοιχτό παράθυρο στην κρεβατοκάμαρα!!!

ΕΛΕΟΣ!!!

Αχ κοριτσάκι μου περαστικαααα!!! Ο θηλασμός είναι ότι καλύτερο μπορείς να κανεις τώρα στη μικρή σου!! Θα πάρει αντισώματα από τη μανούλα κ θα είναι μια χαρά!!! Κουράγιο κοριτσάκι μου βάστα γερά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Λες κάτι να γίνεται;;;🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Εδώ εγώ αγάπη 8η μτω κ λέω να επαναλάβω τεστ τη Δευτέρα το πρωί. Πολύ πόνο στο στήθος έχω εγώ.

Αχ κοριτσάκι μου περαστικαααα!!! Ο θηλασμός είναι ότι καλύτερο μπορείς να κανεις τώρα στη μικρή σου!! Θα πάρει αντισώματα από τη μανούλα κ θα είναι μια χαρά!!! Κουράγιο κοριτσάκι μου βάστα γερά 

 Σ' ευχαριστώ για την απάντηση/στήριξη!!! Βαστάω εγώ. Για τη μικρή μόνο ανησυχώ αλλά ακολουθώντας τις οδηγίες της γιατρού... πιστεύω να τη γλιτώσει! Μακάρι να περάσει και γρήγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

 Σ' ευχαριστώ για την απάντηση/στήριξη!!! Βαστάω εγώ. Για τη μικρή μόνο ανησυχώ αλλά ακολουθώντας τις οδηγίες της γιατρού... πιστεύω να τη γλιτώσει! Μακάρι να περάσει και γρήγορα!!!

@annie!  Θα φανεί απο βδομάδα!Αλλα εχω διαβάσει απο κοπέλες εδώ μεσα οτι τόσο νωρις δεν ξεκινάνε τα συμπτώματα μπορεί να ειναι τελείως ανεξαρτητος ο εμετος και οι αναγουλες. Θα κανω υπομονή μεχρι την Τρίτη μήπως έγινε το  θαυμα και σε μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η eva_gge_lia είπε:

@Naty_Ειχα θετικο τεστ 28/08 και επαφες 22,24,25,28,29,31. Ετσι οπως τα υπολογιζω λογικα περιμένω την Πέμπτη. Αλλα καμια φορα εχω μικρότερο κύκλο τους τελευταίους μηνες ερχόταν νωρίτερα. Τι να πω ολα στη φαντασία μου θα είναι🤣ο εμετός τωρα στο άσχετο. Τα συμπτώματα της περιόδου ειναι εντονα ομως θα έρθει πιστεύω.Μια γενικότερη σύγχυση οπως καταλαβαίνεις.

 

Και εγώ έντονα συμπτώματα περιοδου είχα και φόραγα και σερβιέτα γιατί ένιωθα ότι κατεβαίνει.  Κάνε ένα τεστ αύριο πρωιμης ανίχνευσης.  Σε μια από τις προηγούμενες εγκυμοσύνες περίμενα και εγώ καλή ώρα Πέμπτη περίοδο και Κυριακή είχα αρχίσει εμετούς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Και εγώ έντονα συμπτώματα περιοδου είχα και φόραγα και σερβιέτα γιατί ένιωθα ότι κατεβαίνει.  Κάνε ένα τεστ αύριο πρωιμης ανίχνευσης.  Σε μια από τις προηγούμενες εγκυμοσύνες περίμενα και εγώ καλή ώρα Πέμπτη περίοδο και Κυριακή είχα αρχίσει εμετούς. 

@ΜαρίαΔημήτρηςΤωρα στο σπίτι εχω μονο τα one step δεν ξερω κατα πόσο πρωιμης ανίχνευσης θεωρούνται. Τοσο νωρις είχες συμπτώματα ε; Δε με βλεπω να κρατιέμαι θα το κανω ενα αυριο🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eva_gge_lia είπε:

@ΜαρίαΔημήτρηςΤωρα στο σπίτι εχω μονο τα one step δεν ξερω κατα πόσο πρωιμης ανίχνευσης θεωρούνται. Τοσο νωρις είχες συμπτώματα ε; Δε με βλεπω να κρατιέμαι θα το κανω ενα αυριο🙏

Τα one step οι ταινίες είναι πολύ ευαίσθητα. Εγώ είχα δει πολύυυυ ανχο θετικό 9η μέρα μετά την ωορρηξία στην κόρη μου!! Καλή επιτυχία, μακαρι αυτός να είναι ο μηνας σου ♥️ 🎀 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Αν σκέφτεσαι το κόστος, μπορείς να την κάνεις στο δημόσιο δωρεάν. Η αδερφή μου έτσι έκανε, 2 φορές. Μία φορά πιο μικρή γιατί είχε πολύποδες και τη 2η τώρα που προσπαθούσε να μείνει έγκυος. Είπαν να κάνουν μία διαγνωστική μήπως έχει πάλι κάποιον πολύποδα. Τελικά ήταν καθαρή αλλά είχε φλεγμονή η μήτρα, της βρήκαν ουρεοολασμα από τη βιοψία, κάτι που δεν φάνηκε σε άλλες εξετάσεις. Πήρε αντιβίωση και σε δύο μήνες έμεινε έγκυος 🤰.

Τώρα να κάμεις αποξεση χωρίς λόγο για εμένα είναι όχι. Στην υστεροσκοπηση βάζουν κάμερα και έχουν πιο καλή εικόνα του τι γίνεται εκεί μέσα.

Ρο σκέφτηκα για δημόσιο αλλα λογω όλων αυτων τα τελευταία χρόνια φοβάμαι να κανω.. Οχι γιατι ειναι δημόσιο αλλα γιατι δεν θα ξερω καθόλου τον γιατρό.. Και τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια, θα συνεχίσω ετσι και αν δεν πάνε καλα τα πράγματα θα δω τι θα κάνω! Ευχαριστώ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Apol κοριτσι μ διαβασα αυτες τις μερες τους προβληματισμούς σου. Να μην τν πειραξεις τη μητρα σ αν δ υπαρχει λογος. Αυτή τη στιγμή όπως σ ειπαν οι γιατροι σ δ χρειάζεται. Οσο για τ εμβρυακι σου εχε πιστη! Ολα ειναι θεμα τυχης σε μια κυηση. Στην εξωσωματικη πετυχαίνουν τη γονιμοποιηση τ ωαριου απο τ σπερματοζωαριο και προετοιμαζουν οσο μπορουν τ οργανισμό σου. Η εμφυτευση και το αν θα προχωρησει η κυηση δυστυχώς είναι κυριως θεμα τύχης. Εγω πιστευω σ αυτό τ εμβρυακι! Αλλωστε υπάρχουν πολλα κορίτσια εδω μεσα π δεν πετυχαν με τελειες βλαστοκυστες και πετυχαν αργότερα με ενα μετριο. Προχωρα και μεις θα ευχηθουμε ολα να πανε καλα!

Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου κορίτσι μου, ειλικρινά μου δίνουν δύναμη και περισσότερη πίστη για το εμβρυακι μου! Εύχομαι όπως ηταν τυχερο το πρώτο να ειναι τυχερό και το τελευταίο μου! Εύχομαι τύχη και ευλογία σε ολες μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Κορίτσια δεν πάμε καθόλου καλά.

4 μέρες νωρίτερα και όχι με πρωινά ούρα και βγήκε κατευθείαν και δεν ξέρω αν φαίνεται αλλά είναι ροζ.

Έχω χαζεψει.

IMG20240907111700.jpg

Συγχαρητήρια 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η eva_gge_lia είπε:

@ΜαρίαΔημήτρηςΤωρα στο σπίτι εχω μονο τα one step δεν ξερω κατα πόσο πρωιμης ανίχνευσης θεωρούνται. Τοσο νωρις είχες συμπτώματα ε; Δε με βλεπω να κρατιέμαι θα το κανω ενα αυριο🙏

Κορίτσι μου είναι πρώιμης ανίχνευσης! 
Κανε ένα το πρωι και πες μας τα νέα🤞🏼 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eva_gge_lia αν ειχες θετικο τεστ στις 28/8 σημερα ξημερωνει η 12η μερα. Πολυ πιθανο να δειξει. Αλλα κ να μην δειξει δ σημαινει οτι δεν εισαι. Κρινοντας απο αλλες κοπελες εδω μεσα εχουν δειξει τα τεστ τους ακομα κ την 10η μερα μετα τ θετικο τεστ ωορηξιας. Εγω που στις εγκυκοσυνες μ ξεκινουσα με χαμηλη χοριακη οποτε 14η μερα ηταν αχνα πολυ. 12 μερα θα ηταν αρνητικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Μακάρι Παναγία μου! 23 ημερών μωρό δεν μπορεί να πάρει και τίποτα!!! 

Περνάμε και εμείς κάτι παρόμοιο, το μωρό του κάνεις πλύση με φυσιολογικό ορο στη μύτη. Παίρνουν αντισώματα από το μητρικό γάλα και σε πυρετό υπάρχει παιδικό depon όπου δίνεις το μισό του βάρους του ως δόση. Αχρείαστα να είναι απλά στα λέω υπάρχουν λύσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Περνάμε και εμείς κάτι παρόμοιο, το μωρό του κάνεις πλύση με φυσιολογικό ορο στη μύτη. Παίρνουν αντισώματα από το μητρικό γάλα και σε πυρετό υπάρχει παιδικό depon όπου δίνεις το μισό του βάρους του ως δόση. Αχρείαστα να είναι απλά στα λέω υπάρχουν λύσεις. 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ! Για την ώρα η Ισμήνη-Μαρία δείχνει μια χαρά! Ελπίζω να τη γλιτώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eva_gge_lia είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Αρνητικό ηταν...

Καλημέρα,μην χάνεις την ελπίδα σου! Ξανακανε την μέρα που περιμένεις ή ακόμα καλύτερα μια β χοριακή. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ! Για την ώρα η Ισμήνη-Μαρία δείχνει μια χαρά! Ελπίζω να τη γλιτώσει.

Περαστικά σου κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eva_gge_lia είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Αρνητικό ηταν...

Καλημέρα! Περίμενε μέχρι την αναμενόμενη της περιόδου η μία μέρα πριν!! 

 

@Katiana1987περαστικουλια!! 🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eva_gge_lia είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Αρνητικό ηταν...

Είναι νωρίς ακόμα... Κάνε λίγη υπομονή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα,μην χάνεις την ελπίδα σου! Ξανακανε την μέρα που περιμένεις ή ακόμα καλύτερα μια β χοριακή. 

 

Περαστικά σου κορίτσι μου! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα! Περίμενε μέχρι την αναμενόμενη της περιόδου η μία μέρα πριν!! 

 

@Katiana1987περαστικουλια!! 🧿

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, να είσαι καλά!!! Και σύντομα μ' ένα θετικό τεστ εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα! Περίμενε μέχρι την αναμενόμενη της περιόδου η μία μέρα πριν!! 

 

@Katiana1987περαστικουλια!! 🧿

Αν δεν έρθει Τετάρτη θα ξανα κάνω ενα!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Α δεν το θυμόμουν!!! Άντε να δω και το δικό σου θετικό και να κάνω πάρτι!!!

Να σαι καλά κορίτσι μου!!

Πως είσαι σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Περνάμε και εμείς κάτι παρόμοιο, το μωρό του κάνεις πλύση με φυσιολογικό ορο στη μύτη. Παίρνουν αντισώματα από το μητρικό γάλα και σε πυρετό υπάρχει παιδικό depon όπου δίνεις το μισό του βάρους του ως δόση. Αχρείαστα να είναι απλά στα λέω υπάρχουν λύσεις. 

Με κάθε επιφύλαξη το λέω πως επειδή το μωρακι δεν έχει σαραντίσει ακόμα νομίζω δεν μπορείς να του δωσεις ντεπον 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...