Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κοριτσάκι μου και λυπάμαι πολύ για ότι πέρασες.. γρήγορη ανάρρωση εύχομαι..! Καλά σου λένε.. στην εξωσωματική όχι μόνο είναι πιθανό το εξωμήτριο αλλά ίσα ίσα που η αυτού καθαυτού εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες εξωμητριας κύησης σε σχέση με φυσιολογική σύλληψη.. and I quote: "It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients." Πηγή: Pubmed 
    • σ ευχαριστούμε πολύ! θα το προσπαθήσω και βλέπουμε!
    • ευχαριστώ πολύ! τελικα Παρασκευή απόγευμα θα πάω για την ευχή! επιτέλους 🤷
    • Εμένα να σου πω την αλήθεια το αίσθημα βάρους πάει κι έρχεται! Αλλά δεν πονάω καθόλου.  Ρώτησα και για τη διαφορά στους μαστούς που μου είχες πει εσύ κι @Barbiee αν δεν κάνω λάθος! Μου είπε λοιπόν η μαία/σύμβουλος θηλασμού, να δίνετε πιο πολύ τον άλλον για ένα διάστημα μέχρι να έρθει στα ίσα της η παραγωγή. Αν χρειάζεστε κάποια βοήθεια επιπλέον να σας δώσω τα στοιχεία της στο instagram να επικοινωνήσετε απ' ευθείας μαζί της.
    • Αχ τι ωραία τι καλά κορίτσι μου!! Είδες πόσο γρήγορα μεγαλώνουν? Ε φαντάσου ότι σε 9 μήνες από κύτταρα γίνονται άνθρωποι 🥰♥️ Εγώ κορίτσια δεν ξέρω αν ήταν ιδέα μου αλλά πριν μερικές μέρες ένιωσα ένα ψαράκι!! Σαν γαργαλιτο ένα πράγμα!! Ε 2 μέρες μετά νομίζω ότι ένιωσα και πολύ ελαφριές κλοτσιες...Κάθομαι τα βράδια με τις ώρες και περιμένω ήσυχη ήσυχη μπας και κάνει καμία κίνηση 🤣 τώρα αν ήταν ιδέα μου η το μωράκι δεν ξέρω να σας πω!!!! Εντωμεταξυ βρήκα επιτέλους στις Σέρρες γιατρό που κάνει υπέρηχο με 3D φωτογραφίες και βίντεο οπότε έκλεισα για β επιπέδου στις 7 Οκτωβρίου 🩵🩵 και εννοείται ξεκίνησα να μετράω τις μέρες τώρα! Στις 10 εσύ ε? Αχ είμαστε πολύ κοντά!! Εμείς συνέχεια κοντά κάνουμε τις εξετάσεις μας και έχουμε και ίδια Πητ 😁  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...