Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τριτη μερα καθυστερησης και πολυ αχνο θετικο τεστ


S1987

Recommended Posts

Καλημερα σας, 

Τελευταια περιοδος 1 Αυγουστου με κυκλο 27-28 ημερων. Περιμενα περιοδο στις 28 Αυγουστου.

27 και 29 Αυγουστου εκανα το τεστ clearblue πρωιμης ανιχνευσης (το μεσημερι και τις 2 φορες) και βγηκε αρνητικο.

Σημερα το πρωι (τριτη μερα καθυστερησης) εκανα παλι το clearblue πρωιμης ανιχνευσης με πρωινα ουρα και βγηκε μια πολυ αχνη θετικη γραμμη. 

Ειμαι 37 χρονων και εχω ηδη ενα παιδακι 3 χρονων. Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη τα τεστ μου ηταν ξεκαθαρα θετικα ηδη πριν απο την καθυστερηση οποτε αυτη φορα ανησυχω μηπως υπαρχει βιοχημικη κυηση.

Πηγα σημερα το πρωι για χοριακη και η γιατρος μου ηταν πολυ συγκρατημενη, και τωρα με εχει φαει η αγωνια.

Εχει καποια να μοιραστει καποια παρομοια εμπειρια;

Σας ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η S1987 είπε:

Καλημερα σας, 

Τελευταια περιοδος 1 Αυγουστου με κυκλο 27-28 ημερων. Περιμενα περιοδο στις 28 Αυγουστου.

27 και 29 Αυγουστου εκανα το τεστ clearblue πρωιμης ανιχνευσης (το μεσημερι και τις 2 φορες) και βγηκε αρνητικο.

Σημερα το πρωι (τριτη μερα καθυστερησης) εκανα παλι το clearblue πρωιμης ανιχνευσης με πρωινα ουρα και βγηκε μια πολυ αχνη θετικη γραμμη. 

Ειμαι 37 χρονων και εχω ηδη ενα παιδακι 3 χρονων. Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη τα τεστ μου ηταν ξεκαθαρα θετικα ηδη πριν απο την καθυστερηση οποτε αυτη φορα ανησυχω μηπως υπαρχει βιοχημικη κυηση.

Πηγα σημερα το πρωι για χοριακη και η γιατρος μου ηταν πολυ συγκρατημενη, και τωρα με εχει φαει η αγωνια.

Εχει καποια να μοιραστει καποια παρομοια εμπειρια;

Σας ευχαριστω

Καλημέρα, χοριακη ποτε έκανες;

Κάνε αύριο ξανά είτε χοριακη είτε ένα τεστ να δεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα, χοριακη ποτε έκανες;

Κάνε αύριο ξανά είτε χοριακη είτε ένα τεστ να δεις 

Καλημερα, η χοριακη μου ηταν 21 οποτε η γιατρος μου επιβεβαιωσε πως προκειται για βιοχημικη κυηση και τωρα περιμενω να μου ερθει περιοδος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η S1987 είπε:

Καλημερα, η χοριακη μου ηταν 21 οποτε η γιατρος μου επιβεβαιωσε πως προκειται για βιοχημικη κυηση και τωρα περιμενω να μου ερθει περιοδος. 

Ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία? Έκανες δεύτερη χοριακή? Με τρεις μέρες καθυστερησης είναι όντως χαμηλή αλλά μόνο αν ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η S1987 είπε:

Καλημερα, η χοριακη μου ηταν 21 οποτε η γιατρος μου επιβεβαιωσε πως προκειται για βιοχημικη κυηση και τωρα περιμενω να μου ερθει περιοδος. 

Χθες μου έλεγε μια φίλη πως η χοριακη της ήταν 20 κάτι με μέρες καθυστέρησης αλλά διπλασιάστηκε και όλα πήγαν καλά 

Οπότε μήπως μια επαναληπτική να γίνει; 

Έχεις καθόλου συμπτώματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@S1987κουκλα μ ενας αριθμος δ μας λεει κατι. Θα κανεις αυριο μια επανάληψη χοριακης. Είμαι σίγουρη ότι θα διπλασιαστεί. Τα τεστ σ ηταν αρνητικά κ εγιναν αχνα θετικα. Οχι τ αντιστροφο. Δ ηταν θετικα κ μευα εγιναν αχνα. Πιστεύω οτι ανεβαίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου καλό έκανες επαναληπτική χοριακη; Χωρίς να δεις αν διπλασιάζεται ή όχι πως είναι βέβαιη για βιοχημική ; Μπορεί να έκανες αργότερα ωορρηξία ή να είχες καθυστερημένη σύλληψη!! Μόνο με επανάληψη χοριακης μπορείς να είσαι σίγουρη για το τι συμβαίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλη να σου πω την πρόσφατη ιστορία μου ! 23/7 είχα προηγούμενο περίοδο (28 ημερών κάνω συνήθως με ωορρηξία συνήθως 18-19η ημέρα ελεγμένο με υπέρηχο κ κατά διαστήματα κ τεστ ωορρηξίες).

19/8 ήταν να μου έρθει σύμφωνα με την εφαρμογή, δούλευα όλη μέρα κ δεν έδωσα σημασία σκέψου εβαλα κ σερβιέτα μην λερωθώ γιατί ένιωθα κάπως «υγρή» 

20/8 πρωί έκαναν παρκέ (μυρίζει έντονα το φάρμακο) κ κόντεψα να βγάλω τα έντερα μου κ λέω κάτι δεν πάει καλά.. κάνω τεστ αχνό , κλάμα ιστορίες … μου λέει ο γιατρός μου κάνε μια μέτρηση προγεστερονης και χοριακη αυριο

21/8 κάνω χοριακη 15,75 (προγεστερονη 8 που είναι χαμηλή) μου λέει πάρε προγεστερονη και κάνουμε σε 2 μέρες πάλι… υπάρχει κύηση, είμαστε συγκρατημένοι αν θα ανεβεί κ ποσό..

23/8 κάνω πάλι κ βγαίνει 52 πανηγυρίζουμε κ μου λέει να κάνω μια ακόμη μέσα σε 4-5 μέρες κ αν όλα πάνε καλά μετά από μια βδομάδα να με δει

27/8 κάνω πάλι κ ήταν 265 🌈🤞

να μην τα πολυλογώ την Τρίτη στις 7 πάω για πρώτο υπέρηχο κ εύχομαι όλα να είναι καλά ! Δεν έχω κάποιο συμπτώματα .. 

μην χάνεις την ελπίδα σου , κάνε πάλι εξέταση κ δες την πορεία … εν ανάγκη πάρε κ δεύτερη γνώμη από άλλον γιατρό ! Μπορεί να έκανες καθυστερημένα ωορρηξία - σύλληψη κ να μην έχει ανεβεί ικανοποιητικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! 
 

Τοσο η γιατρος μου, οσο κ η γνωματευση του εργαστηριου ηταν εντελως κατηγορηματικοι πως προκειται για βιοχημικη κυηση. Δε μου εδωσαν καμια εναλλακτικη. Η προγεστερονη μου ηταν 2 μολις. Ζω στο εξωτερικο, οποτε δε μπορω να παω για δευτερη χοριακη χωρις συνταγη.

Τα πρωτα τεστ που εκανα ηταν το μεσημερι οποτε υποψιαζομαι πως γι αυτο βγηκαν αρνητικα. Εκανα παλι ενα τεστ κ σημερα το πρωι απο περιεργεια και η γραμμη ηταν το ιδιο αχνη με το χθεσινο οποτε δε νομιζω πως υπαρχει αυξηση.

Ακομη περιμενω περιοδο, ευχομαι τουλαχιστον να μου ερθει νωρις για να τελειωσει αυτη η ταλαιπωρια…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/9/2024 at 3:29 ΜΜ, ο/η S1987 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! 
 

Τοσο η γιατρος μου, οσο κ η γνωματευση του εργαστηριου ηταν εντελως κατηγορηματικοι πως προκειται για βιοχημικη κυηση. Δε μου εδωσαν καμια εναλλακτικη. Η προγεστερονη μου ηταν 2 μολις. Ζω στο εξωτερικο, οποτε δε μπορω να παω για δευτερη χοριακη χωρις συνταγη.

Τα πρωτα τεστ που εκανα ηταν το μεσημερι οποτε υποψιαζομαι πως γι αυτο βγηκαν αρνητικα. Εκανα παλι ενα τεστ κ σημερα το πρωι απο περιεργεια και η γραμμη ηταν το ιδιο αχνη με το χθεσινο οποτε δε νομιζω πως υπαρχει αυξηση.

Ακομη περιμενω περιοδο, ευχομαι τουλαχιστον να μου ερθει νωρις για να τελειωσει αυτη η ταλαιπωρια…

Που ζεις αν επιτρέπεται; Τέτοιες μπούρδες κάνουν και στη Γερμανία . Ξανά κάνε ένα τεστ να δεις αν αυξάνεται αν γίνεται πιο έντονο. Το έλυσε το μυστήριο η επιστήμονας βιοχημική έχουμε όταν ειχαμε θετική χοριακη και η επόμενη πέφτει και βλέπουμε μετά από λίγες μέρες αίμα! 

Εδώ ούτε αίμα ούτε τίποτα . Μάλλον η γιατρός ξέρει πότε έκανες επαφή , ποτέ το σπέρμα έφτασε (άρα ξέρει και το φύλο) και πότε έγινε η εμφύτευση. Μάλιστα τζάμπα με φωνάζουν εδώ ζαιρα. Το ότι η προγεστερόνη είναι χαμηλή και χρειάζεσαι προγεστερόνη το ξέρει; Λέω εγώ τώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Που ζεις αν επιτρέπεται; Τέτοιες μπούρδες κάνουν και στη Γερμανία . Ξανά κάνε ένα τεστ να δεις αν αυξάνεται αν γίνεται πιο έντονο. Το έλυσε το μυστήριο η επιστήμονας βιοχημική έχουμε όταν ειχαμε θετική χοριακη και η επόμενη πέφτει και βλέπουμε μετά από λίγες μέρες αίμα! 

Εδώ ούτε αίμα ούτε τίποτα . Μάλλον η γιατρός ξέρει πότε έκανες επαφή , ποτέ το σπέρμα έφτασε (άρα ξέρει και το φύλο) και πότε έγινε η εμφύτευση. Μάλιστα τζάμπα με φωνάζουν εδώ ζαιρα. Το ότι η προγεστερόνη είναι χαμηλή και χρειάζεσαι προγεστερόνη το ξέρει; Λέω εγώ τώρα..

Πες τα χρυσόστομη!!! Ελπίζω μόνο να προχωρήσει κ να μην το πήραν στο λαιμο τους το κορίτσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η annie! είπε:

Πες τα χρυσόστομη!!! Ελπίζω μόνο να προχωρήσει κ να μην το πήραν στο λαιμο τους το κορίτσι 

Εγώ όσα θέλεις μπορώ να πω που με πήραν στο λαιμό τους επέμενα έβαλα δύο έμβρυα και αυτοί τον χαβα τους. Δεν βλέπουμε σάκο και δεν βλέπουμε σάκο. Και μετά πέφτει η χορική δώσε απόξεση κατευθείαν ούτε χρόνο να σκεφτώ ούτε τίποτα και μετά την απόξεση να σου πάλι να ανεβαίνει η χορική . Έχω πολύ θυμό για αυτά και για άλλα πολλά που έζησα εδώ . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγώ όσα θέλεις μπορώ να πω που με πήραν στο λαιμό τους επέμενα έβαλα δύο έμβρυα και αυτοί τον χαβα τους. Δεν βλέπουμε σάκο και δεν βλέπουμε σάκο. Και μετά πέφτει η χορική δώσε απόξεση κατευθείαν ούτε χρόνο να σκεφτώ ούτε τίποτα και μετά την απόξεση να σου πάλι να ανεβαίνει η χορική . Έχω πολύ θυμό για αυτά και για άλλα πολλά που έζησα εδώ . 

Τα θυμάμαι γλυκό μου κορίτσι.. Έχεις περάσει παρα πολλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/9/2024 at 1:58 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Που ζεις αν επιτρέπεται; Τέτοιες μπούρδες κάνουν και στη Γερμανία . Ξανά κάνε ένα τεστ να δεις αν αυξάνεται αν γίνεται πιο έντονο. Το έλυσε το μυστήριο η επιστήμονας βιοχημική έχουμε όταν ειχαμε θετική χοριακη και η επόμενη πέφτει και βλέπουμε μετά από λίγες μέρες αίμα! 

Εδώ ούτε αίμα ούτε τίποτα . Μάλλον η γιατρός ξέρει πότε έκανες επαφή , ποτέ το σπέρμα έφτασε (άρα ξέρει και το φύλο) και πότε έγινε η εμφύτευση. Μάλιστα τζάμπα με φωνάζουν εδώ ζαιρα. Το ότι η προγεστερόνη είναι χαμηλή και χρειάζεσαι προγεστερόνη το ξέρει; Λέω εγώ τώρα..

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Τα θυμάμαι γλυκό μου κορίτσι.. Έχεις περάσει παρα πολλά!! 

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τα σχολια σας!

Δυστυχως στο εξωτερικο η προσεγγιση των γιατρων ειναι εντελως τεχνοκρατικη η αληθεια ειναι..

Στην περιπτωση μου, ηρθε το αιμα τελικα μετα απο 2 μερες και επιβεβαιωθηκε η βιοχημικη κυηση. 

Ο γιατρος μου ειπε πως ειναι καλυτερο να περιμενω εναν κυκλο πριν ξαναπροσπαθησουμε, αλλα αν θελουμε μπορουμε να προσπαθησουμε και αμεσως.. Ξερετε αν υπαρχει καποιο προβλημα αν προσπαθησουμε αμεσως χωρις να περιμενουμε ενα κυκλο΄; Ευχαριστω και παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2024 at 2:00 ΜΜ, ο/η S1987 είπε:

 

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τα σχολια σας!

Δυστυχως στο εξωτερικο η προσεγγιση των γιατρων ειναι εντελως τεχνοκρατικη η αληθεια ειναι..

Στην περιπτωση μου, ηρθε το αιμα τελικα μετα απο 2 μερες και επιβεβαιωθηκε η βιοχημικη κυηση. 

Ο γιατρος μου ειπε πως ειναι καλυτερο να περιμενω εναν κυκλο πριν ξαναπροσπαθησουμε, αλλα αν θελουμε μπορουμε να προσπαθησουμε και αμεσως.. Ξερετε αν υπαρχει καποιο προβλημα αν προσπαθησουμε αμεσως χωρις να περιμενουμε ενα κυκλο΄; Ευχαριστω και παλι!

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου. Εγώ ξεκίνησα κατευθείαν μετά τη βιοχημική προσπάθειες δεν υπήρχε θέμα. Κ έχουμε κορίτσια εδώ που τους ήρθε κατευθείαν στον επόμενο κύκλο εγκυμοσύνη κ προχώρησε τέλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2024 at 1:00 ΜΜ, ο/η S1987 είπε:

 

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τα σχολια σας!

Δυστυχως στο εξωτερικο η προσεγγιση των γιατρων ειναι εντελως τεχνοκρατικη η αληθεια ειναι..

Στην περιπτωση μου, ηρθε το αιμα τελικα μετα απο 2 μερες και επιβεβαιωθηκε η βιοχημικη κυηση. 

Ο γιατρος μου ειπε πως ειναι καλυτερο να περιμενω εναν κυκλο πριν ξαναπροσπαθησουμε, αλλα αν θελουμε μπορουμε να προσπαθησουμε και αμεσως.. Ξερετε αν υπαρχει καποιο προβλημα αν προσπαθησουμε αμεσως χωρις να περιμενουμε ενα κυκλο΄; Ευχαριστω και παλι!

Λυπάμαι πάρα πολύ κορίτσακι μου. Εφόσον είναι βιοχημική δεν υπάρχει κανένα μα κανένα θέμα να προσπαθήσεις κατευθείαν. 

Απάντησε μου σε πάρακαλω πολύ εάν μένεις στη Γερμανία,θέλω να σε κατευθύνω τι να ζητήσεις για επόμενη εγκυμοσύνη. Εξετάσεις μου κάνανε μετά από 4χρ!! Εάν ήξερα όλα αυτά που ξέρω δεν θα περιμέναμε τοοοοσοοο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Λυπάμαι πάρα πολύ κορίτσακι μου. Εφόσον είναι βιοχημική δεν υπάρχει κανένα μα κανένα θέμα να προσπαθήσεις κατευθείαν. 

Απάντησε μου σε πάρακαλω πολύ εάν μένεις στη Γερμανία,θέλω να σε κατευθύνω τι να ζητήσεις για επόμενη εγκυμοσύνη. Εξετάσεις μου κάνανε μετά από 4χρ!! Εάν ήξερα όλα αυτά που ξέρω δεν θα περιμέναμε τοοοοσοοο. 

Καλημερα, αργουνε να εγκριθουνε οι απαντησεις μου, συγγνωμη! Σε ευχαριστω πολυ, ολες οι συμβουλες και καθοδηγηση ειναι ευπροσδεκτες!

Ζω στο Βελγιο, εδω γεννησα και το πρωτο παιδακι μου. Εχω κανονισει σε καθε περιπτωση να παω στο γιατρο στο τελος του μηνα οποτε θα του πω να μου γραψει εξετασεις, θα κανω και υπερηχο.

Στο μυαλο μου ειχα να κανω πρωτα το τσεκ απ και μετα να ξεκινησουμε προσπαθειες αλλα δυστυχως ειχα πολυ στρες στη δουλεια και προβληματα αυτο το χρονο και συνεχως μεταθεταμε τα παντα, οποτε τελικα στις διακοπες λεμε ας προσπαθησουμε και κατευθειαν πηραμε μια ωραια βιοχημικη …. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2024 at 12:00 ΜΜ, ο/η S1987 είπε:

 

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τα σχολια σας!

Δυστυχως στο εξωτερικο η προσεγγιση των γιατρων ειναι εντελως τεχνοκρατικη η αληθεια ειναι..

Στην περιπτωση μου, ηρθε το αιμα τελικα μετα απο 2 μερες και επιβεβαιωθηκε η βιοχημικη κυηση. 

Ο γιατρος μου ειπε πως ειναι καλυτερο να περιμενω εναν κυκλο πριν ξαναπροσπαθησουμε, αλλα αν θελουμε μπορουμε να προσπαθησουμε και αμεσως.. Ξερετε αν υπαρχει καποιο προβλημα αν προσπαθησουμε αμεσως χωρις να περιμενουμε ενα κυκλο΄; Ευχαριστω και παλι!

Καλησπέρα κορίτσι μου! Λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια σου 💔

Στη βιοχημική, εφόσον η αποβολή επήλθε φυσιολογικά δεν υπάρχει κανένα εμπόδιο να ξεκινήσετε άμεσα τις προσπάθειες εφόσον το επιθυμείτε. Και για να σου δώσω κουράγιο, σου παραθέτω και τη δική μου περίπτωση:

είχα κι εγώ μια βιοχημική απ' τον κύκλο του Μαρτίου, έκανα χοριακη 1/04 ήταν 19 οπότε η γυναικολόγος μου είπε μάλλον βιοχημική. Ε την επομενη μέρα, 2/04 ήρθε και το αίμα... Τελικά έμεινα έγκυος στον κύκλο του Απριλίου και τώρα είμαι 23 εβδ στο ουράνιο τόξο μου 🙏🌈 

Σου εύχομαι καλή ανάρρωση και με το καλό και το δεύτερο μωράκι σας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια σου 💔

Στη βιοχημική, εφόσον η αποβολή επήλθε φυσιολογικά δεν υπάρχει κανένα εμπόδιο να ξεκινήσετε άμεσα τις προσπάθειες εφόσον το επιθυμείτε. Και για να σου δώσω κουράγιο, σου παραθέτω και τη δική μου περίπτωση:

είχα κι εγώ μια βιοχημική απ' τον κύκλο του Μαρτίου, έκανα χοριακη 1/04 ήταν 19 οπότε η γυναικολόγος μου είπε μάλλον βιοχημική. Ε την επομενη μέρα, 2/04 ήρθε και το αίμα... Τελικά έμεινα έγκυος στον κύκλο του Απριλίου και τώρα είμαι 23 εβδ στο ουράνιο τόξο μου 🙏🌈 

Σου εύχομαι καλή ανάρρωση και με το καλό και το δεύτερο μωράκι σας ❤️

Σε ευχαριστω πολυ, και η ιστορια σου ειναι τοσο ενθαρρυντικη! Με το καλο να ερθει το μωρακι σας, να ειναι υγιες και καλοτυχο!

Μακαρι και εμεις να τα κατεφερουμε συντομα! Να σε ρωτησω κατι, μετα τη βιοχημικη ποτε εκανες ωορηξια; Οπως εγραψα, σκεφτομαι να αρχισω τεστ ωορηξιας 12 μερες μετα απο το αιμα της αποβολης (δηλαδη σα να ειχα περιοδο) αλλα διαβασα πως μπορει να αργησει η ωορηξια μετα απο μια βιοχημικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...