Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨️🌞Μωράκια Μαρτίου 2025 🌞✨️


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!πως είστε?

@athrainμου κι εγώ δυστυχώς δεν έχω καθόλου μα καθόλου ενέργεια...και λυπάμαι γιατί δεν μπορώ να κάνω όλα όσα κάναμε με τη μεγάλη μου πριν την εγκυμοσύνη.τωρα απλά πάω για δουλεια και μετά περιφέρομαι από τον καναπέ στο κρεβάτι και το αντίθετο. Ελπίζω να ξαναβρούμε σύντομα τη χαμένη μας ενέργεια!

@Katerina1990ακριβώς όπως το περιέγραψες!!! 😆ψάχνω καναπέ να καθήσω και κρεβάτι να πλαγιάσω.. δεν υπάρχει ενέργεια! ζωντάνια! Ασε που τις τελευταίες μέρες υποφέρω πολύ και απο τον αυχένα μου πισω στο λαιμό και φτάνει μέχρι το κεφάλι μπροστά στο μέτωπο ένας ποοοονος!!!! Λογικά είναι απο την εγκυμοσύνη, πάντα είχα ένα θεματάκι με τον αυχένα λόγω δουλειάς ΄όλας στον υπολογιστή, αλλά τώρα με την εγκυμοσυνη έχει παραγίνει!!! Σχεδόν κάθε μέρα είμαι με πόνο!!! Εσύ έχεις πονοκεφάλους; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η athrain είπε:

@Katerina1990ακριβώς όπως το περιέγραψες!!! 😆ψάχνω καναπέ να καθήσω και κρεβάτι να πλαγιάσω.. δεν υπάρχει ενέργεια! ζωντάνια! Ασε που τις τελευταίες μέρες υποφέρω πολύ και απο τον αυχένα μου πισω στο λαιμό και φτάνει μέχρι το κεφάλι μπροστά στο μέτωπο ένας ποοοονος!!!! Λογικά είναι απο την εγκυμοσύνη, πάντα είχα ένα θεματάκι με τον αυχένα λόγω δουλειάς ΄όλας στον υπολογιστή, αλλά τώρα με την εγκυμοσυνη έχει παραγίνει!!! Σχεδόν κάθε μέρα είμαι με πόνο!!! Εσύ έχεις πονοκεφάλους; 

Ναι έχω Κ πονοκεφάλους, όλα ξεκίνησαν από την 12η εβδομάδα και μετά..ελπίζω να περάσουν σύντομα!

Για αυχενική έχει μείνει η @Amp92μας, έχει αύριο!

Εσύ κορίτσι μου σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα?νομίζω είμαστε κοντά, εγώ σήμερα 13+6, αν και η αυχενική με πήγε μια μέρα πίσω, αλλά δεν το υπολογίζω 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Ναι έχω Κ πονοκεφάλους, όλα ξεκίνησαν από την 12η εβδομάδα και μετά..ελπίζω να περάσουν σύντομα!

Για αυχενική έχει μείνει η @Amp92μας, έχει αύριο!

Εσύ κορίτσι μου σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα?νομίζω είμαστε κοντά, εγώ σήμερα 13+6, αν και η αυχενική με πήγε μια μέρα πίσω, αλλά δεν το υπολογίζω 😂😂😂

Είμαστε ακριβώς στην ίδια βδομάδα κ ίδιες μέρες!! 🤣 Εγω χθες πάνω στον ύπνο μου είχα στο καπάκι δυο μαζί ημικρανίες με αύρα! Ξύπνησα να πάω στο μπάνιο και έβλεπα αστεράκια παντού.. Μετά απο τρεις ώρες το ίδιο! Α καλά πάμε λέω!! Αχ αυτές οι ορμόνεςς!!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Amp92 περιμένουμε νέα σας από την αυχενική!

Εμείς πήγαμε σήμερα στον γυναικολόγο, όλα καλά, δεν καθόταν σε μια μεριά, πολύ ζωηρό!!μας επιβεβαίωσε ότι είναι κορίτσι 🩷🩷🩷. Αυτά! Όλα μια χαρά! Τώρα τον επόμενο μήνα πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

@Amp92 περιμένουμε νέα σας από την αυχενική!

Εμείς πήγαμε σήμερα στον γυναικολόγο, όλα καλά, δεν καθόταν σε μια μεριά, πολύ ζωηρό!!μας επιβεβαίωσε ότι είναι κορίτσι 🩷🩷🩷. Αυτά! Όλα μια χαρά! Τώρα τον επόμενο μήνα πάλι!

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κορίτσια! Πράγματι καλά θυμάστε κάναμε κ εμείς την αυχενική μας σήμερα. 17/3 με βάση την περίοδο και 18/3 με βάση τον υπέρηχο είναι η πητ μου όποτε καμία διαφορά 😜 

Όλα καλά! Μας είπε και το φύλο κατά 80% έχουμε πάλι αγοράκι.  Είναι απίθανο πώς  σε τόσο μικρη εβδομάδα βλέπεις ένα ανθρωπάκι ολόκληρο 🥹 αν αυτό δεν είναι θαύμα... τότε τι !!!! 

Εύχομαι να είστε όλες καλά 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κορίτσια! Πράγματι καλά θυμάστε κάναμε κ εμείς την αυχενική μας σήμερα. 17/3 με βάση την περίοδο και 18/3 με βάση τον υπέρηχο είναι η πητ μου όποτε καμία διαφορά 😜 

Όλα καλά! Μας είπε και το φύλο κατά 80% έχουμε πάλι αγοράκι.  Είναι απίθανο πώς  σε τόσο μικρη εβδομάδα βλέπεις ένα ανθρωπάκι ολόκληρο 🥹 αν αυτό δεν είναι θαύμα... τότε τι !!!! 

Εύχομαι να είστε όλες καλά 💙

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!

Αχ πράγματι πόσο απίστευτο το πώς δείχνουν τα μικρά μας πλασματακια...μας την έβγαλε χτες και μια φωτογραφία που κάθεται οκλαδόν με το δάχτυλο στο στόμα, σκέτη τρέλα! Πόσο όμορφα συναισθήματα!!!

Να μαστε καλά κορίτσια και μόνο ευχάριστα να έχουμε!🩷🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/9/2024 at 8:46 ΜΜ, ο/η Katerina1990 είπε:

@Amp92 περιμένουμε νέα σας από την αυχενική!

Εμείς πήγαμε σήμερα στον γυναικολόγο, όλα καλά, δεν καθόταν σε μια μεριά, πολύ ζωηρό!!μας επιβεβαίωσε ότι είναι κορίτσι 🩷🩷🩷. Αυτά! Όλα μια χαρά! Τώρα τον επόμενο μήνα πάλι!

Μπράβο συγχαρητήρια!! Τη 1η φορά που το είδε ότι μπορεί  να είναι κορίτσι πως το κατάλαβε? Εμένα μου ανέφερε κάτι για γωνίες μοίρες κτλ. αλλά δε κατάλαβα κ από κει συμπέρανε!! Ισχύει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/9/2024 at 2:07 ΠΜ, ο/η Amp92 είπε:

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κορίτσια! Πράγματι καλά θυμάστε κάναμε κ εμείς την αυχενική μας σήμερα. 17/3 με βάση την περίοδο και 18/3 με βάση τον υπέρηχο είναι η πητ μου όποτε καμία διαφορά 😜 

Όλα καλά! Μας είπε και το φύλο κατά 80% έχουμε πάλι αγοράκι.  Είναι απίθανο πώς  σε τόσο μικρη εβδομάδα βλέπεις ένα ανθρωπάκι ολόκληρο 🥹 αν αυτό δεν είναι θαύμα... τότε τι !!!! 

Εύχομαι να είστε όλες καλά 💙

Συγχαρητήρια @Amp92 πολύ ευχάριστα νέα!! είναι γλυκούλια εγώ ανυπομονώ να το νιώθω να κουνιέται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η athrain είπε:

Μπράβο συγχαρητήρια!! Τη 1η φορά που το είδε ότι μπορεί  να είναι κορίτσι πως το κατάλαβε? Εμένα μου ανέφερε κάτι για γωνίες μοίρες κτλ. αλλά δε κατάλαβα κ από κει συμπέρανε!! Ισχύει;

Ναι Κ μένα αυτά μου έλεγε, δεν κατάλαβα, αλλά και στην κόρη μου είχε πέσει μέσα, οπότε τον εμπιστεύομαι. Αρχικά μου το πε ο εμβρυομητρικος και την επόμενη εβδομάδα ατό επιβεβαίωσε Κ ο γυναικολόγος! Πάντως κι εγώ δεν κατάλαβα τίποτα!😂😂😂

Εσένα τι σου είπε? Τι φύλο έχει το μωράκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/9/2024 at 10:12 ΠΜ, ο/η athrain είπε:

Είμαστε ακριβώς στην ίδια βδομάδα κ ίδιες μέρες!! 🤣 Εγω χθες πάνω στον ύπνο μου είχα στο καπάκι δυο μαζί ημικρανίες με αύρα! Ξύπνησα να πάω στο μπάνιο και έβλεπα αστεράκια παντού.. Μετά απο τρεις ώρες το ίδιο! Α καλά πάμε λέω!! Αχ αυτές οι ορμόνεςς!!!!  

Ωχ αλήθεια?? Τέλειο! Είμαστε ακριβώς μαζί! Ααααχ δεν ξέρω κι εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω διάφορα, κάθε βδομάδα κι άλλα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina1990 είπε:

Ναι Κ μένα αυτά μου έλεγε, δεν κατάλαβα, αλλά και στην κόρη μου είχε πέσει μέσα, οπότε τον εμπιστεύομαι. Αρχικά μου το πε ο εμβρυομητρικος και την επόμενη εβδομάδα ατό επιβεβαίωσε Κ ο γυναικολόγος! Πάντως κι εγώ δεν κατάλαβα τίποτα!😂😂😂

Εσένα τι σου είπε? Τι φύλο έχει το μωράκι?

Α κατάλαβα! Κοριτσάκι μας είπε!! 💗 Δε νομίζω να αλλάξει κάτι ήταν σχεδόν σίγουρη!! :) Την εμπιστεύομαι γιατί πάντα μέσα πέφτει δε της ξεφεύγει τίποτα! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina1990 είπε:

Ωχ αλήθεια?? Τέλειο! Είμαστε ακριβώς μαζί! Ααααχ δεν ξέρω κι εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω διάφορα, κάθε βδομάδα κι άλλα 😂😂

Ναι ναι!! τουλάχιστον δε θα περάσουμε την εγκυμοσύνη με καύσωνες πάλι καλά νομίζω γιατί εκεί κι αν δεν είχαμε διάφορα..!! Εμένα σχεδόν κάθε μέρα πονάει ο αυχένας ΄όταν ο πόνος ειναι υπερβολικός παίρνω ντεπον. Και σαν να μην έφτανε αυτό έχω και μήκυτες! Η γιατρός μου έδωσε κολπικά υπόθετα και ευτυχώς έχω τεράστια βελτίωση έχουν σχεδόν περάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...