Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨️🌞Μωράκια Μαρτίου 2025 🌞✨️


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η LaV είπε:

Κορίτσια γειά σας...Σας παρακολουθώ λίγο καιρό αλλά πήρα επιτέλους το θάρρος να γράψω και εγώ και να έρθω δειλά δειλά στην παρέα σας...Με λένε Βάσω,είμαι 37 χρονών και είμαι έγκυος σε διδυμακια... αυχενική έκανα την προηγούμενη εβδομάδα και τώρα είμαι στη 13η...κανονικά πητ εχω αρχές Απρίλη αλλά λόγω διδύμων ο γιατρός θεωρεί πως θα πάμε περίπου 20 με 25 Μαρτίου..καλώς σας βρηκα!! 🥰

Καλωσήρθες στην ομαδουλα ...με το καλό τα δίδυμα σου. Είναι η πρώτη εγκυμοσύνη σου?Έμαθες φύλο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MarwDim είπε:

Καλωσήρθες στην ομαδουλα ...με το καλό τα δίδυμα σου. Είναι η πρώτη εγκυμοσύνη σου?Έμαθες φύλο? 

Καλώς σας βρήκα!! 🥰

Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου αλλα το πρώτο μας μωρό το χασαμε στην 13η εβδομάδα...και ειμαι αρκετα φοβισμένη αυτη τη φορα...φύλο δεν μάθαμε οχι ακομα...ελπίζω στο επόμενο ραντεβού να μας πει ο γιατρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η LaV είπε:

Κορίτσια γειά σας...Σας παρακολουθώ λίγο καιρό αλλά πήρα επιτέλους το θάρρος να γράψω και εγώ και να έρθω δειλά δειλά στην παρέα σας...Με λένε Βάσω,είμαι 37 χρονών και είμαι έγκυος σε διδυμακια... αυχενική έκανα την προηγούμενη εβδομάδα και τώρα είμαι στη 13η...κανονικά πητ εχω αρχές Απρίλη αλλά λόγω διδύμων ο γιατρός θεωρεί πως θα πάμε περίπου 20 με 25 Μαρτίου..καλώς σας βρηκα!! 🥰

Με το καλό!!! Τι ωραία που έχουμε κ διδυμακια!!!!🤩

στις πριν 8 ώρες, ο/η athrain είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ πάλι κόλλησα μύκητες τι ταλαιπωρία είναι αυτή!! Το ξέρω ότι και άλλη θεραπεία να κάνω πάλι μετά θα εμφανιστούν!! μέχρι να γεννήσω θα τα έχω παρέα!! 😬

Αχ κ εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα συχνά.... ενώ Ποτέ δεν είχα πριν... είναι πολύ σύνηθες δυστυχώς... το περιμένω όπου να ναι 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amp92 είπε:

Με το καλό!!! Τι ωραία που έχουμε κ διδυμακια!!!!🤩

Αχ κ εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα συχνά.... ενώ Ποτέ δεν είχα πριν... είναι πολύ σύνηθες δυστυχώς... το περιμένω όπου να ναι 🤣

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! 🥰 δυστυχώς αργουν να εγκριθούν ακομα οι απαντησεις μου και αργω να απαντήσω..

Και εγω εμφάνισα πολύ νωρίς μύκητες τώρα και έκανα θεραπεία...να μην ελπίζω πως ξεμπέρδεψα ε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MarwDim είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα ..εγώ από την ουρολοίμωξη που έπαθα τον Ιούνιο κατάλαβα πως είμαι έγκυος...και δυστυχώς με ακολουθεί ακόμα και τα συμπτώματα δεν έχουν φύγει .. ταλαιπωρία σκέτη!!Λόγω εγκυμοσύνης βρισκόμαστε σε ανοσοκαταστολή για αυτό ο οργανισμός δεν μπορεί να καταπολεμήσει τίποτα...τα κολλάμε όλα. Τώρα που σας γράφω ήδη κόλλησα μια ιωσουλα ελαφρύα μεν...ακόμα δεν άρχισαν τα σχολεία καλά καλά!! Τι μας περιμένει μετά δηλαδή...

Ουρολοίμωξη ε? άλλο κ αυτό βρε τι π΄΄αθαμε.. υπομονή!! Και ιωσούλες θα περάσουμε άσε εγώ σήμερα φτερνίστηκα 15 φορές το πρωί!!! κ ενώ θέλω να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου μιας που είναι η τελευταία (4ο!! :)) ) αλλά μ' αυτά που συμβαίνουν μόνο αυτό δε μπορώ!! και αυτό που εκνευρίζει πιο πολύ είναι οτι το έπαθα από την 8η εβδομάδα!! κόλλησα μια φορά πήρα κατι υποθετα κολπικα που εδωσε ο γιατρος ηρεμησα για λιγο και τωρα ξανακολλησα. Και τώρα αναρωτιέμαι να ξανακανω μια θεραπεία παλι τριων ημερών να ησυχάσω για όσο πάει? γιατί η φαγουρα και όλη αυτή η ενοχληση δε με αφήνει ούτε  να δουλέψω! Μου αποσπάει τη προσοχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Με το καλό!!! Τι ωραία που έχουμε κ διδυμακια!!!!🤩

Αχ κ εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα συχνά.... ενώ Ποτέ δεν είχα πριν... είναι πολύ σύνηθες δυστυχώς... το περιμένω όπου να ναι 🤣

χαχα!! ναι ναι έρχεται.. μπορει και να τη γλιτώσεις τώρα κ εγώ στη πρώτη εγκυμοσυνη είχα, στις άλλες 2 τη γλίτωσα και τώρα ξανά!!! @Amp92 και τι έκανες που είχες συχνά? έπαιρνες υπόθετα κάθε φορα που κολλούσες ή με πλύσεις; πως το αντιμετώπιζες; εγώ εκανα μια φορά θεραπεία, τώρα να ξανακανω? κ το θεμα ειναι οτι με παρακολουθουν στο νοσοκομειο, δε παω στον ιδιωτη μου γιατρό που πήγαινα κ φυσικά ντρέπομαι να τον πάρω τηλ. μόνο γι αυτό εφόσον πλεον δε πάω εκεί..  και αντε να περιμενω τωρα ενα μηνα που θα ξαναπαω νοσοκομείο για να ρωτήσω!!??? πφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Εγώ Κορίτσια είχα κ χθες ραντεβού..  σήμερα αισίως 16 εβδομάδες 🤩 μας επιβεβαίωσε κ το φύλο οπότε πάμε ολοταχώς για το 2ο μας αγοράκι 🥰

Με το καλό το αγοράκι σας!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η athrain είπε:

χαχα!! ναι ναι έρχεται.. μπορει και να τη γλιτώσεις τώρα κ εγώ στη πρώτη εγκυμοσυνη είχα, στις άλλες 2 τη γλίτωσα και τώρα ξανά!!! @Amp92 και τι έκανες που είχες συχνά? έπαιρνες υπόθετα κάθε φορα που κολλούσες ή με πλύσεις; πως το αντιμετώπιζες; εγώ εκανα μια φορά θεραπεία, τώρα να ξανακανω? κ το θεμα ειναι οτι με παρακολουθουν στο νοσοκομειο, δε παω στον ιδιωτη μου γιατρό που πήγαινα κ φυσικά ντρέπομαι να τον πάρω τηλ. μόνο γι αυτό εφόσον πλεον δε πάω εκεί..  και αντε να περιμενω τωρα ενα μηνα που θα ξαναπαω νοσοκομείο για να ρωτήσω!!??? πφφ

2 φορές πήρα υπόθετο που το παίρνεις μια φορά κ τέλος. Κ έβαζα μια αλοιφή για την φαγούρα που όντως ήταν ο.τι χειρότερο 😢😢😢 dactador νομίζω κάπως έτσι λεγόταν..η αλήθεια όμως ότι το είχα πάθει από Ιούνιο κ μετά. Αύγουστο γέννησα, τέλη. Οπότε μου είχε εμφανιστεί αργά στην εγκυμοσύνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είχα μέρες να μπω κ βλέπω ότι μαζευτηκαμε αρκετές εγκυουλες! Θέλω να ευχηθώ σε όλες μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη με γερά μωράκια!🥰

@Amp92μου με το καλό κι ο δεύτερος μπέμπης σας!!

Όσον αφορά τους μύκητες κι εγώ σ' αυτή την εγκυμοσύνη υποφέρω, ξεκίνησαν από την 7η εβδομάδα..εμένα μου έδωσε τα γνωστά υπόθετα και μου είπε ότι δεν μπορώ να τα παίρνω συχνά... Για την φαγούρα dactodor, επίσης μου είπε αν δεν περάσουν να κάνω πλύσεις και υπόθετα καλέντουλας. Η αλήθεια είναι ότι με όλα αυτά πλέον είμαι εντάξει! 🧿🧿😂

Στα δικά μας τώρα είμαι πλέον μια χαρά από συμπτώματα, διανύω την 18η εβδομάδα και μπορώ με σιγουριά πια να πω πως η μπουμπού εδώ και κάποιες μέρες έχει κάνει την εμφάνιση της με συχνές κλωτσιές!🥰. Ραντεβού έχουμε στις 9/10 και μετά β επιπέδου αρχές Νοέμβρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/9/2024 at 8:44 ΠΜ, ο/η nikiev98 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και καλή εβδομάδα. Μία εβδομάδα πριν ακριβώς, δηλαδή την προηγούμενη Δευτερα είχα πάει στον γιατρό μου για υπέρηχο αλλά πήραμε και δείγμα για κολπικη καλλιέργεια. Την επόμενη μέρα το πρωί είχα καφέ αίμα το οποίο μου είχε λερώσει το εσώρουχο και το σορτσάκι. Μου είπε ξεκούραση και παρακολούθηση. Την Τετάρτη το πρωί ξυπνάω και βλέπω ότι στο σκούπισμα είχα πολύ αλλά και έντονο κόκκινο αίμα όπως αυτό της πρώτης μέρας περιόδου. Εννοείται ότι έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου. Πήγα με εξέτασε το μωρό είναι μια χαρά αιματώνεται σωστά, ο πλακούντας δεν είχε αποκόληση και ο τράχηλος ψηλά και κλειστός. Παρόλα αυτά στον πλακούντα σε δύο σημεία είχα μικρό αιμάτωμα. Μου είπε ότι συμβαίνει κυρίως λόγω του σαλοσπιρ που παίρνω αν κάποιος έχει ευαισθησία σπάνε τα αγγειάκια με αποτέλεσμα να έχουμε αιμοραγίες αλλά μου είπε ότι δεν κινδυνεύει το μωρό. Ξεκούραση και προγεστερόνη. 

Εσύ μήπως κουράστηκες? Παίρνεις σαλοσπιρ?? Σε κάθε περίπτωση μίλα με τον γιατρό σου γιατί κάθε γυναίκα και εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.  Και αν αισθάνεσαι καλύτερα πάνε να ακούσεις καρδούλα για να ηρεμήσεις ❤️ . Εύχομαι όλα καλάααα!! Περιμένω νέα σου!!! ❤️ 

 

Καλησπέρα κορίτσια♥️

δεν τον πήρα γιατί μόνο το πρωί είδα ελάχιστο αίμα μαύρο σχεδόν και μετά όλη μέρα τίποτα. Η αλήθεια είναι πως παίρνω και εγώ Σαλοσπίρ και μου είχε πει πως υπάρχει περίπτωση να έβλεπα αίμα. Ωστόσο το παρακολούθησα και όλη την υπόλοιπη ημέρα δεν είχα καθόλου σημάδια ούτε τις υπόλοιπες μέρες . Η αλήθεια είναι πως ήταν κουραστική πολύ για εμένα η προηγούμενη μέρα.. Πέμπτη έχω ραντεβού και να δούμε πρώτα ο θεός 🙏🙏 ανυπομονώ να πάω.. 

στο μεταξύ κορίτσια νοιωθω ή τουλάχιστον νομίζω πως νοιωθω τις πεταλούδες στην κοιλιά μου♥️🩷♥️🩷♥️🩷 πόσο μου είχε λείψει αυτό το συναίσθημα…. 
 

Σας αγαπώ όλες και σας νοιωθω στο έπακρον!!

🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είχα μέρες να μπω κ βλέπω ότι μαζευτηκαμε αρκετές εγκυουλες! Θέλω να ευχηθώ σε όλες μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη με γερά μωράκια!🥰

@Amp92μου με το καλό κι ο δεύτερος μπέμπης σας!!

Όσον αφορά τους μύκητες κι εγώ σ' αυτή την εγκυμοσύνη υποφέρω, ξεκίνησαν από την 7η εβδομάδα..εμένα μου έδωσε τα γνωστά υπόθετα και μου είπε ότι δεν μπορώ να τα παίρνω συχνά... Για την φαγούρα dactodor, επίσης μου είπε αν δεν περάσουν να κάνω πλύσεις και υπόθετα καλέντουλας. Η αλήθεια είναι ότι με όλα αυτά πλέον είμαι εντάξει! 🧿🧿😂

Στα δικά μας τώρα είμαι πλέον μια χαρά από συμπτώματα, διανύω την 18η εβδομάδα και μπορώ με σιγουριά πια να πω πως η μπουμπού εδώ και κάποιες μέρες έχει κάνει την εμφάνιση της με συχνές κλωτσιές!🥰. Ραντεβού έχουμε στις 9/10 και μετά β επιπέδου αρχές Νοέμβρη!

Ευχαριστούμε πολύ!!! 🤩

Α ναι κ εγω αυτήν την αλοιφή έβαζα! 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Argi3 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια♥️

δεν τον πήρα γιατί μόνο το πρωί είδα ελάχιστο αίμα μαύρο σχεδόν και μετά όλη μέρα τίποτα. Η αλήθεια είναι πως παίρνω και εγώ Σαλοσπίρ και μου είχε πει πως υπάρχει περίπτωση να έβλεπα αίμα. Ωστόσο το παρακολούθησα και όλη την υπόλοιπη ημέρα δεν είχα καθόλου σημάδια ούτε τις υπόλοιπες μέρες . Η αλήθεια είναι πως ήταν κουραστική πολύ για εμένα η προηγούμενη μέρα.. Πέμπτη έχω ραντεβού και να δούμε πρώτα ο θεός 🙏🙏 ανυπομονώ να πάω.. 

στο μεταξύ κορίτσια νοιωθω ή τουλάχιστον νομίζω πως νοιωθω τις πεταλούδες στην κοιλιά μου♥️🩷♥️🩷♥️🩷 πόσο μου είχε λείψει αυτό το συναίσθημα…. 
 

Σας αγαπώ όλες και σας νοιωθω στο έπακρον!!

🩷

Δεν έχω άλλες αντιδράσεις για σήμερα χαχαχα κ εγώ νομίζω πως κάτι έχω νιώσει 2-3 φορές!!! Στην πρώτη εγκυμοσυνη το ένιωσα 20η εβδομάδα σε αυτήν πολύ πιο νωρίς!!! 😍😍😍

Τι όμορφα να μοιραζόμαστε αυτές τις στιγμές αλλά και τις ανησυχίες μας ! 💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ!!! 🤩

Α ναι κ εγω αυτήν την αλοιφή έβαζα! 

Δεν έχω άλλες αντιδράσεις για σήμερα χαχαχα κ εγώ νομίζω πως κάτι έχω νιώσει 2-3 φορές!!! Στην πρώτη εγκυμοσυνη το ένιωσα 20η εβδομάδα σε αυτήν πολύ πιο νωρίς!!! 😍😍😍

Τι όμορφα να μοιραζόμαστε αυτές τις στιγμές αλλά και τις ανησυχίες μας ! 💙💙💙

Εγώ δεν ξέρω πότε θα την νιώσω μπας και ξεαγχωθώ. Είμαι 16+6 πρώτη εγκυμοσύνη αλλά έχω πρόσθιο πλακούντα οπότε με βλέπω να αργώ ακόμα αρκετά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είχα μέρες να μπω κ βλέπω ότι μαζευτηκαμε αρκετές εγκυουλες! Θέλω να ευχηθώ σε όλες μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη με γερά μωράκια!🥰

@Amp92μου με το καλό κι ο δεύτερος μπέμπης σας!!

Όσον αφορά τους μύκητες κι εγώ σ' αυτή την εγκυμοσύνη υποφέρω, ξεκίνησαν από την 7η εβδομάδα..εμένα μου έδωσε τα γνωστά υπόθετα και μου είπε ότι δεν μπορώ να τα παίρνω συχνά... Για την φαγούρα dactodor, επίσης μου είπε αν δεν περάσουν να κάνω πλύσεις και υπόθετα καλέντουλας. Η αλήθεια είναι ότι με όλα αυτά πλέον είμαι εντάξει! 🧿🧿😂

Στα δικά μας τώρα είμαι πλέον μια χαρά από συμπτώματα, διανύω την 18η εβδομάδα και μπορώ με σιγουριά πια να πω πως η μπουμπού εδώ και κάποιες μέρες έχει κάνει την εμφάνιση της με συχνές κλωτσιές!🥰. Ραντεβού έχουμε στις 9/10 και μετά β επιπέδου αρχές Νοέμβρη!

Γεια σου @Katerina1990!! Συμπάσχουσα κι εσύ 😆 άσε εγώ δεν άντεξα έβαλα ένα υποθετο χθες το βράδυ τουλάχιστον να κερδίσω χρόνο και σήμερα θα πάρω στο νοσοκομείο τηλ. να ρωτήσω τι να κάνω ή τι θα μου συστήσουν, θα πάρω και αλοιφή να βάλω γιατί ενταξει οκ όλα τα άλλα, αλλά η φαγούρα είναι αυτή που δε μπορώ περισσότερο οπότε αν μου κάνει δουλειά είμαστε καλά μέχρι να πάω γιατρό. Μου είχε δώσει τα Eva Intima Mycosis και μου είχε πει να τα παίρνω μέρα παρα μέρα για 7 μέρες αλλά πάλι εμφανίστηκαν μετά από 1,5 μήνα. Από ότι διάβασα είναι ασφαλές υπόθετα.

Εγώ έχω κατευθείαν τη β επιπέδου στις 8 Νοεμβρίου! Η αλήθεια είναι ότι ένιωσα κανα δυο φορές κι εγώ κάτι αλλα΄ δε μπορούσα να καταλάβω αν ήταν κίνηση ή το έντερο... με μπέρδευε.. σε λίγο θα είναι πιο ξεκάθαρο αυτό χιχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/10/2024 at 2:40 ΜΜ, ο/η LaV είπε:

Καλώς σας βρήκα!! 🥰

Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου αλλα το πρώτο μας μωρό το χασαμε στην 13η εβδομάδα...και ειμαι αρκετα φοβισμένη αυτη τη φορα...φύλο δεν μάθαμε οχι ακομα...ελπίζω στο επόμενο ραντεβού να μας πει ο γιατρος...

Όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς....δ ν μπορώ να καταλάβω πως νιώθεις γτ δεν το έχω ζήσει αλλά εύχομαι να πάνε όλα καλα και να σκέφτεσαι θετικά ...να προσέχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/10/2024 at 5:44 ΜΜ, ο/η Amp92 είπε:

Εγώ Κορίτσια είχα κ χθες ραντεβού..  σήμερα αισίως 16 εβδομάδες 🤩 μας επιβεβαίωσε κ το φύλο οπότε πάμε ολοταχώς για το 2ο μας αγοράκι 🥰

Με το καλό και το δεύτερο αγοράκι σας 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/10/2024 at 7:59 ΠΜ, ο/η nikiev98 είπε:

Εγώ δεν ξέρω πότε θα την νιώσω μπας και ξεαγχωθώ. Είμαι 16+6 πρώτη εγκυμοσύνη αλλά έχω πρόσθιο πλακούντα οπότε με βλέπω να αργώ ακόμα αρκετά!!

Παρόμοια εμπειρία έχω και εγώ . Βρίσκομαι σήμερα 4/10 αισίως στην 17η εβδομάδα και 2 ημέρες και ακόμα δεν έχω νιώσει ξεκάθαρα το μωρό... παρόλο που είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη. Ο γιατρός μου λέει ότι φταίει ο πλακούντας που είναι πρόσθιος και το έμβρυο που έχει μπρούμυτη στάση και κλωτσαει χαμηλά... Άντε να δούμε πότε θα αρχίζω να νιώθω κινήσεις και κλωτσιές...η αλήθεια είναι πως αρχίζω να ανησυχώ λιγάκι και για αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η MarwDim είπε:

Παρόμοια εμπειρία έχω και εγώ . Βρίσκομαι σήμερα 4/10 αισίως στην 17η εβδομάδα και 2 ημέρες και ακόμα δεν έχω νιώσει ξεκάθαρα το μωρό... παρόλο που είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη. Ο γιατρός μου λέει ότι φταίει ο πλακούντας που είναι πρόσθιος και το έμβρυο που έχει μπρούμυτη στάση και κλωτσαει χαμηλά... Άντε να δούμε πότε θα αρχίζω να νιώθω κινήσεις και κλωτσιές...η αλήθεια είναι πως αρχίζω να ανησυχώ λιγάκι και για αυτό...

Εγω προσωπικά αγχώνομαι για τα πάντα. Άλλα σε αυτό τόσες γυναίκες νιώθουν τα μωράκια τους στις 22-24 εβδομάδες οπότε προσπαθώ να είμαι ήρεμη. Εννοείται που από την στιγμή που αρχίζεις και το νιώθεις μειώνεται πολύ το άγχος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MarwDim είπε:

Παρόμοια εμπειρία έχω και εγώ . Βρίσκομαι σήμερα 4/10 αισίως στην 17η εβδομάδα και 2 ημέρες και ακόμα δεν έχω νιώσει ξεκάθαρα το μωρό... παρόλο που είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη. Ο γιατρός μου λέει ότι φταίει ο πλακούντας που είναι πρόσθιος και το έμβρυο που έχει μπρούμυτη στάση και κλωτσαει χαμηλά... Άντε να δούμε πότε θα αρχίζω να νιώθω κινήσεις και κλωτσιές...η αλήθεια είναι πως αρχίζω να ανησυχώ λιγάκι και για αυτό...

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου κορίτσι μου!!!!

Ωστόσο νόμιζα πως όταν είναι πρόσθιος ο πλακουντας είναι πιο πιθανό να νοιώσεις τις κινήσεις...όχι?η έχει να κάνει και η θέση του μωρού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η LaV είπε:

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου κορίτσι μου!!!!

Ωστόσο νόμιζα πως όταν είναι πρόσθιος ο πλακουντας είναι πιο πιθανό να νοιώσεις τις κινήσεις...όχι?η έχει να κάνει και η θέση του μωρού

Μου είπε ότι είναι μπροστά ο πλακούντας και χαμηλα με αποτέλεσμα να βρίσκεται και μπρούμυτα και χτυπάει εκεί το μωρό ...μόνο κάτι πεταλουδιτσες αρχίζω να νιώθω αλλά και για αυτές δεν είμαι σίγουρη...μάλλον λέω είναι το έντερο μου... αναμένουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!!καλή Κυριακή!!!ήθελα να σας ρωτήσω εχει καμια από εσας ετσι σαν μικρές ενοχλήσεις χαμηλά??όχι πόνο αλλά σαν πολύ μικρά τσιμπηματακια..δε ξέρω πως να τα εξηγήσω...δεν είναι επίπονο αλλά σίγουρα κάτι νοιώθω...δε ξέρω αν απλα μεγαλώνει η μήτρα και είναι κάτι τέτοιο...η αν πρέπει να μιλήσω με το γιατρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/10/2024 at 6:58 ΜΜ, ο/η LaV είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! 🥰 δυστυχώς αργουν να εγκριθούν ακομα οι απαντησεις μου και αργω να απαντήσω..

Και εγω εμφάνισα πολύ νωρίς μύκητες τώρα και έκανα θεραπεία...να μην ελπίζω πως ξεμπέρδεψα ε????

@LaV με το καλό το μπεμπάκι σου! μπααα!! εγώ έκανα θεραπεία και σε ένα μήνα ξαναεμφάνισα τώρα τη παλεύω με μια εξωτερική κρέμα όταν με πιάνει για τη φαγούρα μόνο μέχρι να πάω στο γιατρό που έχω ξανά β' επιπέδου σε ένα μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η LaV είπε:

Γειά σας κορίτσια!!!καλή Κυριακή!!!ήθελα να σας ρωτήσω εχει καμια από εσας ετσι σαν μικρές ενοχλήσεις χαμηλά??όχι πόνο αλλά σαν πολύ μικρά τσιμπηματακια..δε ξέρω πως να τα εξηγήσω...δεν είναι επίπονο αλλά σίγουρα κάτι νοιώθω...δε ξέρω αν απλα μεγαλώνει η μήτρα και είναι κάτι τέτοιο...η αν πρέπει να μιλήσω με το γιατρό...

Στα καλά καθούμενα εκεί που κάθομαι να νιώσω μικρές ενοχλήσεις χαμηλά όχι δεν έχω νιώσει.. αλλά καμιά φορά όταν πάω να αλλάξω πλευρό στο καναπέ που κάθομαι ή σηκώνομαι απότομα ... εκεί νιώθω κάτι να τραβάει μικρό πολύ μικρό πονάκι χαμηλά αλλά όχι πάντα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/10/2024 at 9:58 ΠΜ, ο/η MarwDim είπε:

Παρόμοια εμπειρία έχω και εγώ . Βρίσκομαι σήμερα 4/10 αισίως στην 17η εβδομάδα και 2 ημέρες και ακόμα δεν έχω νιώσει ξεκάθαρα το μωρό... παρόλο που είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη. Ο γιατρός μου λέει ότι φταίει ο πλακούντας που είναι πρόσθιος και το έμβρυο που έχει μπρούμυτη στάση και κλωτσαει χαμηλά... Άντε να δούμε πότε θα αρχίζω να νιώθω κινήσεις και κλωτσιές...η αλήθεια είναι πως αρχίζω να ανησυχώ λιγάκι και για αυτό...

Καλημέρα! Κορίτσι μου κι εγώ στην πρώτη μου είχα πρόσθιο πλακούντα και πάντα ένιωθα πιο απαλά τις κινήσεις της..ο γυναικολόγος μου έλεγε ότι ο πλακούντας όταν είναι πρόσθιος απορροφα τις κλωτσιές και σε μας φτάνουν πολύ απαλές, αρα λογικό είναι! Πραγματικά τεράστια διαφορά με την τωρινή εγκυμοσύνη που έχω οπισθιο, είμαι 18 ακριβώς και νιώθω τις κλωτσιές όπως τις ένιωθα στην κόρη μου στον 8ο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...