Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨️🌞Μωράκια Μαρτίου 2025 🌞✨️


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η athrain είπε:

Κορίτσια εχω εναν προβληματισμό. Τη β' επιπέδου, επειδή εξετάζομαι στο νοσοκομείο άνοιξα καρτέλα δηλαδή, μου την έβαλαν εκεί να τη κάνω. Ωστόσο εγώ στα προηγούμενα παιδιά μου την έκανα πάντα στη Ψαρρά στην ιατρική εμβρύου στη Θεσσαλονίκη και ήμουν πολύ ευχαριστημένη, νοσοκομείο δεν έχω κάνει τέτοιες εξειδικευμένες εξετάσεις. Και ρωτάω εγώ τώρα ....σκέφτομαι μήπως να τη κάνω στη Ψαρρά που έχει εξειδικευμένα και τελευταίας τεχνολογίας μηχανήματα και μεγάααααλη εμπειρία η γυναίκα δε το συζητώ!!! ή να τη κάνω στο νοσοκομείο που εκεί δε γνωρίζω ούτε ποιος θα μου τη κάνει και αν ειναι εξειδικευμένος ούτε αν τα μηχανήματα τους είναι τόσο καλά όσο του εξωτερικιού ιατρικού ειδικού κέντρου. Στη τελική μήπως να τη κάνω και στα δυο; Να πάρω και δυο γνωμες διαφορετικές..? αυτό σκέφτομαι.. Ουτως η αλλως στο νοσοκομείο η εξέταση αυτή δεν έχει κόστος 6 ευρώ κάνει με συμμετοχή ασφαλισμένου από 40 αρχική. Ή θα είναι ακριβώς ίδια εξέταση με εξειδικευμένο γιατρό και μηχανήματα οπότε τσάμπα θα πάω έξω να τη κάνω? Πωπω άλλο τώρα μου μπήκε στο μυαλό ουφφ!

Καλησπέρα! Εγώ πάντως αυτό θα έκανα, θα πήγαινα και στους 2 για να μην έχω και το δίλημμα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Argi3 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 
χαιρομαι πολυ που είμαι και εγω στην ομάδα σας! Περιμενουμε το δεύτερο κοριτσάκι μας με ΠΗΤ 23/3 ♥️

Καλώς ήρθες κορίτσι μου! Με το καλό Κ η δεύτερη κορούλα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα σε μερικά γευματα κάνει τόσο και σε αλλα  παραπάνω δεν ξέρω..τελοσπαντων θα του το πω πάλι την παραπάνω Δευτέρα που θα πάμε ..να δω και τι βάρος θα έχει πάρει.. @nanouko όλες οι μαμάδες ηρωίδες είναι...είτε με ένα παιδάκι είτε με 5... Το καθένα έχει τις δυσκολίες του  @barbie όχι η αϋπνία δεν παλεύεται με τίποτα ..αυτό έλεγα αν δεν είχα το σχολείο του μεγάλου θα κοιμόμουν λίγο παραπάνω με το μικρό ..αλλά όλα αυτά θα περάσουν και δε θα το καταλάβουμε καθόλου..και θα μας λείπουν κιόλας αυτές οι στιγμές 
    • Κ εμένα αν και την πάει ο αντρας μου σχολειο, ξυπνάω 7,30 8 πάρα να την ετοιμάσω. Κ μετά δεν μπορώ να ξανακοιμηθω γιατί όλο και κάτι έχω να κανω☹️ @nanouko θα έρθει η ώρα που θα το κάνεις κ εσύ (αν βέβαια θελετε κι αλλο παιδακι). Αφου εγω τωρα λεω πως παιρνουν αποφαση να κανουν κ 3ο κ 4ο παιδι?🤣🤣🤣 Και θα το ξαναπω: ΚΟΥΡΆΓΙΟ, θα ερθουν καλυτερες μερες, δεν μπορει🤣 @Katiana1987 πραγματικά σου εύχομαι να συνεχίσει έτσι!!
    • Καλησπέρα απο μια πολύ ταλαιπωρημένη μαμά 😔😔 εμείς χθες κοιμηθήκαμε στις 3.30 μεχρι στις 7 αλλα ξυπνησαμε κατα τις 5 για φαγητό 😔😔 δεν παλεύεται καθε βράδυ αϋπνία κορίτσια...πως την παλεύεται εσείς;
    • Καλησπέρα να σου ζήσει το μωράκι σου!!  Εμένα μικρούλης έκανε ανά τρεις τέσσερις μέρες. Σημασία είχε να ήταν μαλακά. Πίναμε γάλα υποαλλεργικο λόγω αλλεργίας οπότε δεν αλλάξαμε. Του έκανα μασάζ στην κοιλίτσα (έχει βίντεο στο YouTube) και μία δύο σταγόνες λαδακι στον πωπο. Πάντως αυτό που περιγράφεις είναι κλασικοί κολικοί. Θα στρώσει με τον καιρό μόλις σταματήσουν κι αυτοί.
    • Και εμένα κάνει αλλά όχι σε κάθε γεύμα αλλά κάνει την ημέρα 3-4 φορές αλλά όπως είπες ο παιδίατρος δεν έδωσε βάση σ αυτό είναι φυσιολογικό μαλλον
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...