Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τραυματισμός στον χαλινο άνω χείλους


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Έχω ένα αγοράκι 1 έτους, έπεσε στο σπίτι και όπως χτύπησε, κόπηκε ο χαλινος του άνω χείλους. Το αίμα σταμάτησε, αλλά όταν σήκωσα το χειλάκι του, είδα ότι το κομματάκι αυτό που ενώνει το χείλος με τα ούλα, δεν έχει καθόλου επαφή πια με τα ούλα και "κρέμεται" μόνο από το χείλος.

Γνωρίζει κάποια εάν χρειάζεται να κάνουμε κάτι, να τον πάμε σε κάποιο γιατρό ή στο νοσοκομείο; Και επίσης εάν αυτό μπορεί να του δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα; Έχω ήδη προσπαθήσει να επικοινωνήσω με 3 παιδιάτρους αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμα. Θα ξαναπάρω το απόγευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που μένεις; Το καλύτερο θα ήταν να το δει παιδοχειρουργός που εξειδικεύεται σε χαλινο. Τις περισσότερες φορές ο χαλινος άνω χείλους είναι παραπάνω κολλημένος όποτε με ένα πέσιμο κόβεται. Έχει συμβεί κ στον γιο μου αλλά εμένα ο γιος μου είχε χαλινο άνω χείλους που υπό άλλες συνθήκες θα ήθελε εκτομή. 
 

ολα θα πάνε καλά μην ανησυχείς! 
 

Αν έχεις φβ μπες στην ομάδα χαλινος γλώσσας-χειλους  κ ζήτα συστάσεις για γιατρό στην περιοχή σου μήπως γνωρίζω κάποιο μέλος. (Έχει κ γιατρούς στο γκρουπ που αν κανεις ποστ μπορεί να σου απαντήσουν) 

καλη συνέχεια! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης να πω ότι παρά πολλές φορές ο χαλινος ξανά κολλάει από μόνος του! Άρα υπάρχει κ αυτό το ενδεχόμενο! 
εγω ωστόσο θα έπαιρνα την γνώμη ειδικού για παν ενδεχόμενο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Που μένεις; Το καλύτερο θα ήταν να το δει παιδοχειρουργός που εξειδικεύεται σε χαλινο. Τις περισσότερες φορές ο χαλινος άνω χείλους είναι παραπάνω κολλημένος όποτε με ένα πέσιμο κόβεται. Έχει συμβεί κ στον γιο μου αλλά εμένα ο γιος μου είχε χαλινο άνω χείλους που υπό άλλες συνθήκες θα ήθελε εκτομή. 
 

ολα θα πάνε καλά μην ανησυχείς! 
 

Αν έχεις φβ μπες στην ομάδα χαλινος γλώσσας-χειλους  κ ζήτα συστάσεις για γιατρό στην περιοχή σου μήπως γνωρίζω κάποιο μέλος. (Έχει κ γιατρούς στο γκρουπ που αν κανεις ποστ μπορεί να σου απαντήσουν) 

καλη συνέχεια! 😊

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση! Μένω Αθήνα αλλά είμαστε διακοπές αυτές τις μέρες στο χωριό μου. Μιλήσαμε με έναν παιδίατρο εδώ και μας πρότεινε να το δει ένας ωριλα. Οπότε θα πάμε αύριο μια επίσκεψη να δούμε τι θα μας πει και αύριο θα μιλήσουμε και με τον δικό μας παιδίατρο.

Τρομαξαμε πολύ η αλήθεια είναι, αλλά μετα μίλησα και με δύο φίλες που είχε συμβεί στα παιδάκια τους και δε χρειάστηκε καν να κάνουν κάτι. Οπότε με ηρέμησαν. Θα πάμε βεβαίως να το δει και κάποιος ειδικός αλλά ήταν μια πρώτη ανακούφιση! Σ ευχαριστώ πολύ κι εσένα, με βοήθησε η απάντηση σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...