Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa95 είπε:

ναι αυτά είχα μειώσει κ εγώ! Έχανα υγρά μετά προς το τέλος αλλά ξέρεις πάλι ήμουν στα ανώτατα όρια. 
 

εσυ είσαι μέσα στα όρια;; 
 

εχει μείνει πολύ λίγο βγάλε από το μυαλό σου σύνδρομα, γαστρεντερικά προβλήματα που λένε και τα λοιπά. Να δεις ότι δεν είναι τίποτα από αυτα. 💪🏽 κ δν το λέω απλά για να σε χαϊδέψω ❤️ αλλα κ  γιατί όντως όταν υπάρχει παθολογία εμφανίζονται κ άλλα συμπτώματα. Τώρα αν είσαι μέσα στα όρια δεν έχεις καν κάποια παθολογία. 😊😍

Σήμερα έφυγε εκτός ορίων! Μπααα... δεν σκέφτομαι αυτά... μόνο το ζάχαρο σκέφτομαι. Αλλά όπως είπαμε... καμιά 10αριά μέρες έμειναν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/8/2024 at 5:57 ΜΜ, ο/η Demy93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...ναι γέννησα το Σάββατο και δόξα τω Θεώ είμαστε μια χαρά και οι 2 🩵🩵👣👣🧿🧿

Καλές διακοπές σε όσες φεύγετε,να ηρεμήσετε και να χαρείτε τις μέρες χωρίς άγχος και τεστ 🍉🏖️ με το καλό σε όσες περιμένετε τα μωράκια σας 🩵🧿 εύχομαι υπέροχα νέα από όσες (δεν) περιμένουν περίοδο 🥰🥰 και σε όσες δεν πετύχετε τώρα μη το βάζετε κάτω,να θυμάστε θα έρθει για όλες η μαγική στιγμή αλλά θα έρθει όταν θα θέλει εκείνη 🩷🩷

Να σου ζήσει το μωράκι κορίτσι μου!! Να είναι καλή κ γρήγορη η επιστροφή σας στο σπίτι!! 
εγω για άλλον έναν μήνα συνεχίζω προσπάθειες , κάνω κάτι τεστ άναρχα τελείως νομίζω ότι με αγχώνουν εν τελει … λίγο ο άντρας μου με προτρέπει .. πρέπει να έκανα ωορρηξία χθες-σήμερα γιατί κ οι μέρες ταιριάζουν κ κάτι υγρά είχα από χθες κ λίγο πόνο δεξιά .. σήμερα είχαμε μια καλή επαφή κ μια προχθές .. ίσως αν καταφέρουμε κ αύριο .. άντε να δούμε μήπως η Παναγία φέτος μας θέλει διπλές !! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι κορίτσι μου!! Να είναι καλή κ γρήγορη η επιστροφή σας στο σπίτι!! 
εγω για άλλον έναν μήνα συνεχίζω προσπάθειες , κάνω κάτι τεστ άναρχα τελείως νομίζω ότι με αγχώνουν εν τελει … λίγο ο άντρας μου με προτρέπει .. πρέπει να έκανα ωορρηξία χθες-σήμερα γιατί κ οι μέρες ταιριάζουν κ κάτι υγρά είχα από χθες κ λίγο πόνο δεξιά .. σήμερα είχαμε μια καλή επαφή κ μια προχθές .. ίσως αν καταφέρουμε κ αύριο .. άντε να δούμε μήπως η Παναγία φέτος μας θέλει διπλές !! 🙏

Μακάρι κορίτσι μου. Στο εύχομαι απο καρδιάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Όλα μια χαρά θα είναι... Κι εγώ εκτός απροόπτου τη Δευτέρα θα πάω πάλι. Τι ώρα σ' έβαλε;

Μου είπε να είμαι εκεί 8 με 11.. θα πάω όσο νωρίτερα γίνεται να μην βρω κίνηση 😊

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική το καλό είναι ότι έχεις καποια συμπτώματα αυτό είναι θετικό 😊 

όχι ότι αν δεν είχες τίποτα θα δήλωνε ότι Κάτι δεν πάει καλά,  αλλά όσο να πεις βοηθάει στην ψυχολογία μας να έχουμε μερικά συμπτώματα για να νιώθουμε ότι κάτι γίνετε εκεί μέσα 

Θα περιμένουμε νέα σου 😊

Έτσι είναι η κάθε εγκυμοσύνη είναι τελείως διαφορετική τώρα το κατάλαβα 😁. Σήμερα ξύπνησα κ δεν έχω τίποτα περπατάω κανονικά χωρίς δυσκολία.. θα δείξει την Δευτέρα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Αχ σ' ευχαριστώ πολύ. Στο doppler το έγραψε 1η φορά πριν 4 βδομάδες. Εμένα γενική ούρων μ' έβαζαν κι έκανα κάθε μήνα μαζί με τη γενική αίματος. Αλλά ζάχαρο μετά την καμπύλη δεν ξανά έκανα. Τώρα μου είπε η γιατρός να κόψω ζάχαρη και υδατάνθρακα για τις μέρες που έμειναν. 

Αυτό είναι μια τεχνική που κάνουν και εδώ στη Γερμανία χωρίς λόγο. Γίνεται για να μη μεγαλώσει αρκετά το μωράκι και να βοηθήσουμε στον φυσιολογικό τοκετό. Θα ψάξω να βρω κάποιο άρθρο να στο στείλω. 

 

Επίσης να σε ενημερώσω ότι είχα εγώ αυξημένα στο πρώτο μου παιδάκι παραπάνω απ' το φυσιολογικό.  Το μόνο θέμα που έγινε ήταν να έχω τεράστια κοιλιά Ε..και ;;; Όλα τα άλλα μισά χαρά και ζάχαρο και ο γιος μου ο πρώτος 7χρ πλέον όλα τέλεια . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Μου είπε να είμαι εκεί 8 με 11.. θα πάω όσο νωρίτερα γίνεται να μην βρω κίνηση 😊

Έτσι είναι η κάθε εγκυμοσύνη είναι τελείως διαφορετική τώρα το κατάλαβα 😁. Σήμερα ξύπνησα κ δεν έχω τίποτα περπατάω κανονικά χωρίς δυσκολία.. θα δείξει την Δευτέρα 🙏

Μακάρι έτσι να συνεχίσεις! 

Πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά 🙏🏻 αυτός ο πρώτος καιρός ειδικά αν δεν έχεις συμπτώματα βέβαια είναι λίγο περίεργος γιατί λες "άραγε τώρα είμαι έγκυος; πάνε όλα καλά;" 

Επηρεαζομαστε κι απο τις ταινίες που καταλαβαίνουν την εγκυμοσύνη επειδή λιποθυμανε ξέρω γω 🤣

Και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και τώρα απλώς περιμένω να πάω στον γιατρό να μου πει ότι όντως όλα καλά γιατί δεν έχω σχεδόν τίποτα 🙏🏻🙈 

Εύχομαι να κυλήσει έτσι κ για σένα ️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Μου είπε να είμαι εκεί 8 με 11.. θα πάω όσο νωρίτερα γίνεται να μην βρω κίνηση 😊

Έτσι είναι η κάθε εγκυμοσύνη είναι τελείως διαφορετική τώρα το κατάλαβα 😁. Σήμερα ξύπνησα κ δεν έχω τίποτα περπατάω κανονικά χωρίς δυσκολία.. θα δείξει την Δευτέρα 🙏

Κι εμένα 8 με 10 μου είπε. Όλα καλά θα  πάνε κορίτσι μου. Έχε πίστη στο σποράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυτό είναι μια τεχνική που κάνουν και εδώ στη Γερμανία χωρίς λόγο. Γίνεται για να μη μεγαλώσει αρκετά το μωράκι και να βοηθήσουμε στον φυσιολογικό τοκετό. Θα ψάξω να βρω κάποιο άρθρο να στο στείλω. 

 

Επίσης να σε ενημερώσω ότι είχα εγώ αυξημένα στο πρώτο μου παιδάκι παραπάνω απ' το φυσιολογικό.  Το μόνο θέμα που έγινε ήταν να έχω τεράστια κοιλιά Ε..και ;;; Όλα τα άλλα μισά χαρά και ζάχαρο και ο γιος μου ο πρώτος 7χρ πλέον όλα τέλεια . 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πραγματικά σ' ευχαριστώ πάρα πολύ γι' αυτήν την πληροφορία Ελπίδα μου!!!  Η αλήθεια είναι πως κοιμήθηκα και ξύπνησα πολή ήρεμη! Απο εχθές έχω ξεκινήσει πιο εντατικά ασκήσεις για να μειωθεί ο τράχηλος και να έρθει φυσικά, μπας και γλιτώσω και την πρόκληση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου, που σας βρίσκω;; Ελπίζω να χαλαρώνετε όλες σε μια παραλία ή όπου άλλου επιθυμείτε κ να γεμίσουμε θετικά τεστακια σε λίγες μέρες!!! 
 

@cat12τελεια κοριτσάκι μου!! Θα πας να δείτε κ τη Δευτέρα κ το σποράκι σου που θα είναι μια χαρά!!😍😍

Εγω τους κοίμισα όλους κ κατέβηκα παραλία. Φιλάκια από τη μαγευτική Χαλκιδική κορίτσια μου!!

IMG_6709.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου, που σας βρίσκω;; Ελπίζω να χαλαρώνετε όλες σε μια παραλία ή όπου άλλου επιθυμείτε κ να γεμίσουμε θετικά τεστακια σε λίγες μέρες!!! 
 

@cat12τελεια κοριτσάκι μου!! Θα πας να δείτε κ τη Δευτέρα κ το σποράκι σου που θα είναι μια χαρά!!😍😍

Εγω τους κοίμισα όλους κ κατέβηκα παραλία. Φιλάκια από τη μαγευτική Χαλκιδική κορίτσια μου!!

 

IMG_6709.jpeg

Τι ωραία φωτογραφία είναι αυτή!!! Να περάσετε τέλεια και κάντε και μια βουτιά και για μας που δεν μπορούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

 

Πραγματικά σ' ευχαριστώ πάρα πολύ γι' αυτήν την πληροφορία Ελπίδα μου!!!  Η αλήθεια είναι πως κοιμήθηκα και ξύπνησα πολή ήρεμη! Απο εχθές έχω ξεκινήσει πιο εντατικά ασκήσεις για να μειωθεί ο τράχηλος και να έρθει φυσικά, μπας και γλιτώσω και την πρόκληση!

Εγώ δεν ξέρω από τράχηλο ποσό ήταν τότε π πήγα έκτακτα λόγο πίεσης… αλλά κανε τις ασκήσεις σου για να το βοηθήσεις!! Εγώ έτρωγα κ χουρμάδες διάβασα ότι βοηθανε δεν ξέρω αν με βοήθησε αλλά εγώ έτρωγα 😂 αλλά εσυ τώρα σου είπε να μην τρως… όλα καλά θα είναι κ θα πάνε!! Είσαι στο τελος μην αγχώνεσαι για να γίνουν όλα φυσικά οπως θέλεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ δεν ξέρω από τράχηλο ποσό ήταν τότε π πήγα έκτακτα λόγο πίεσης… αλλά κανε τις ασκήσεις σου για να το βοηθήσεις!! Εγώ έτρωγα κ χουρμάδες διάβασα ότι βοηθανε δεν ξέρω αν με βοήθησε αλλά εγώ έτρωγα 😂 αλλά εσυ τώρα σου είπε να μην τρως… όλα καλά θα είναι κ θα πάνε!! Είσαι στο τελος μην αγχώνεσαι για να γίνουν όλα φυσικά οπως θέλεις ❤️

Κι εγώ τρώω χουρμάδες εδώ και 1 βδομάδα καθημερινά! Απλά έτρωγα πολλά πράγματα που περιείχαν ζάχαρη και υδατάνθρακες. Τα έκοψα ΌΛΑ εκτός από τους χουρμάδες. Τις εντατικές ασκήσεις τις έχω ξεκινήσει εδώ και 1 βδομάδα. Ούτε 10 μέρες δεν έμειναν. ΌΛΑ θα πάνε μια χαρά κι ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κι εγώ τρώω χουρμάδες εδώ και 1 βδομάδα καθημερινά! Απλά έτρωγα πολλά πράγματα που περιείχαν ζάχαρη και υδατάνθρακες. Τα έκοψα ΌΛΑ εκτός από τους χουρμάδες. Τις εντατικές ασκήσεις τις έχω ξεκινήσει εδώ και 1 βδομάδα. Ούτε 10 μέρες δεν έμειναν. ΌΛΑ θα πάνε μια χαρά κι ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.

Όλα καλά θα πάνε ❤️❤️ θα περιμένουμε νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Κι εγώ τρώω χουρμάδες εδώ και 1 βδομάδα καθημερινά! Απλά έτρωγα πολλά πράγματα που περιείχαν ζάχαρη και υδατάνθρακες. Τα έκοψα ΌΛΑ εκτός από τους χουρμάδες. Τις εντατικές ασκήσεις τις έχω ξεκινήσει εδώ και 1 βδομάδα. Ούτε 10 μέρες δεν έμειναν. ΌΛΑ θα πάνε μια χαρά κι ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.

Τέλεια θα πάνε! Τίποτα δεν έμεινε.... έρχεται το πλασματακι από μέσα έξω 🥹🥹🫠🫠

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Κι εγώ τρώω χουρμάδες εδώ και 1 βδομάδα καθημερινά! Απλά έτρωγα πολλά πράγματα που περιείχαν ζάχαρη και υδατάνθρακες. Τα έκοψα ΌΛΑ εκτός από τους χουρμάδες. Τις εντατικές ασκήσεις τις έχω ξεκινήσει εδώ και 1 βδομάδα. Ούτε 10 μέρες δεν έμειναν. ΌΛΑ θα πάνε μια χαρά κι ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.

Εντατική γυμναστική ξέρεις και ακόμα μια έτσι.. επαφές και τελειώνει μέσα. 

Έχουμε και άλλη μία που θα σε βοηθήσει εάν θέλεις να θηλάσεις. Μπορείς να ξεκινήσεις να βγάζεις γάλα απ' την 37 εβδ κλεισμένη. Με το χέρι. Έχει πολλά βίντεο (προσωπικά και λόγου διαβήτη κύησης έβγαλα γάλα το φύλαξα σε κατάψυξη και μόλις πήγα στην κλινική το πήρα μαζί μου οπότε ήμουν ήρεμη έχω έξτρα γάλα σε περίπτωση που έκανε υπογλυκαιμία το μωράκι μου , έβγαζα με μηχάνημα όμως αν και λένε μπορείς και με το χέρι στην εγκυμοσύνη δεν τα κατάφερα τώρα μπορώ να βγάλω ) επίσης μην τρομάξεις είναι σταγόνες! 5 μλ μέσα σε 3 μέρες τα είχα μαζέψει 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Τι ωραία φωτογραφία είναι αυτή!!! Να περάσετε τέλεια και κάντε και μια βουτιά και για μας που δεν μπορούμε!!!

Θα κάνω κ για σένα κ για το μπεμπακι το γλυκό που έρχεται!! Λίγες μέρες έμειναν κ θα συναντηθείτε😍😍😍 Πως είσαι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εντατική γυμναστική ξέρεις και ακόμα μια έτσι.. επαφές και τελειώνει μέσα. 

Έχουμε και άλλη μία που θα σε βοηθήσει εάν θέλεις να θηλάσεις. Μπορείς να ξεκινήσεις να βγάζεις γάλα απ' την 37 εβδ κλεισμένη. Με το χέρι. Έχει πολλά βίντεο (προσωπικά και λόγου διαβήτη κύησης έβγαλα γάλα το φύλαξα σε κατάψυξη και μόλις πήγα στην κλινική το πήρα μαζί μου οπότε ήμουν ήρεμη έχω έξτρα γάλα σε περίπτωση που έκανε υπογλυκαιμία το μωράκι μου , έβγαζα με μηχάνημα όμως αν και λένε μπορείς και με το χέρι στην εγκυμοσύνη δεν τα κατάφερα τώρα μπορώ να βγάλω ) επίσης μην τρομάξεις είναι σταγόνες! 5 μλ μέσα σε 3 μέρες τα είχα μαζέψει 🤷

Δεν υπάρχει κάποιος για επαφή κορίτσι μου γλυκό! Διάβασα βέβαια πως και ο αυνανισμός βοηθάει!!! Αύριο 37+6... Τι να πω;;; Θα το δοκιμάσω κι αυτό!!! Αφού μπαίνω 38η μεθαύριο!!! Το άκουσα για τον "ερεθισμό" των θηλών, αλλά δεν ξέρω πόσο άμεσα αποτελέσματα έχει! Έχω διαρροές απο τις θηλές εδώ και 10 μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Θα κάνω κ για σένα κ για το μπεμπακι το γλυκό που έρχεται!! Λίγες μέρες έμειναν κ θα συναντηθείτε😍😍😍 Πως είσαι ;

Είμαι πάρα πολύ καλά και ήρεμη γενικά! Απλά θέλω να πιστεύω πως θα έρθει φυσικά και δε θα χρειαστεί να πάμε με πρόκληση που μου είπαν οι γιατροί! Κάνω ΌΤΙ μπορώ... ασκήσεις, περπάτημα, σκάλες χουρμάδες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν υπάρχει κάποιος για επαφή κορίτσι μου γλυκό! Διάβασα βέβαια πως και ο αυνανισμός βοηθάει!!! Αύριο 37+6... Τι να πω;;; Θα το δοκιμάσω κι αυτό!!! Αφού μπαίνω 38η μεθαύριο!!! Το άκουσα για τον "ερεθισμό" των θηλών, αλλά δεν ξέρω πόσο άμεσα αποτελέσματα έχει! Έχω διαρροές απο τις θηλές εδώ και 10 μέρες! 

Προμηθεύσουν άμεσα σύριγγα να μαζεύεις αυτό το γαλατάκι , επίσης ότι και να κάνουμε εμείς εάν το μωρό δεν είναι έτοιμο. Δεν μπορούμε να το αλλάξουμε. Στις πρωτότοκες ο μέσος όρος είναι 41 εβδ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Προμηθεύσουν άμεσα σύριγγα να μαζεύεις αυτό το γαλατάκι , επίσης ότι και να κάνουμε εμείς εάν το μωρό δεν είναι έτοιμο. Δεν μπορούμε να το αλλάξουμε. Στις πρωτότοκες ο μέσος όρος είναι 41 εβδ. 

Εμένα μου είπαν όλοι ότι δε θα φτάσει τις 40. Και η γιατρός μου είπε να πάμε με πρόκληση μόλις μπω στην 39η...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Περιμένω περίοδο το Σάββατο και μέχρι στιγμής έχω τα κλασικά συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης μαζί :) έκανα ένα τεστ σήμερα και μου φαινόταν ότι έβλεπα μια αόρατη δια γυμνού οφθαλμού δεύτερη γραμμή αλλά νομίζω ότι κάνουν πουλάκια τα μάτια μου. Δε φαινόταν από παντού μόνο ανάλογα το φως αλλά και τις άλλες φορές το έβλεπα αυτό και το απερριπτα κατευθείαν ξέροντας ότι δεν.. αυτή τη φορά δυσκολεύτηκα περισσότερο να πω ότι μπα αλλά θα περιμένω μέχρι το Σάββατο και ίσως κάνω ένα ακόμα αν δεν έρθει. 12η μέρα μετά την ωορρηξία μάλλον σήμερα. Τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Περιμένω περίοδο το Σάββατο και μέχρι στιγμής έχω τα κλασικά συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης μαζί :) έκανα ένα τεστ σήμερα και μου φαινόταν ότι έβλεπα μια αόρατη δια γυμνού οφθαλμού δεύτερη γραμμή αλλά νομίζω ότι κάνουν πουλάκια τα μάτια μου. Δε φαινόταν από παντού μόνο ανάλογα το φως αλλά και τις άλλες φορές το έβλεπα αυτό και το απερριπτα κατευθείαν ξέροντας ότι δεν.. αυτή τη φορά δυσκολεύτηκα περισσότερο να πω ότι μπα αλλά θα περιμένω μέχρι το Σάββατο και ίσως κάνω ένα ακόμα αν δεν έρθει. 12η μέρα μετά την ωορρηξία μάλλον σήμερα. Τι λέτε?

Καλημέρα κορίτσι μου!

Ήταν πρώιμης ανίχνευσης το τεστ που έκανες; Αν όχι, μπορεί και να μη δείχνει πριν την καθυστέρηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!

Ήταν πρώιμης ανίχνευσης το τεστ που έκανες; Αν όχι, μπορεί και να μη δείχνει πριν την καθυστέρηση.

Ήταν το yes or no που λέει επάνω 8-10 ημέρες μετά την επαφή ή από την πρώτη μέρα καθυστέρησης :) ήταν και δεν ήταν πρωιμης :) εγώ επαφή έτσι σε γόνιμες είχα το Σάββατο 27 Ιουλίου. Λογικά δεν αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία αλλά στο τέλος πεθαίνει :) χαζεψα πρωί πρωί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MinaSam είπε:

Ήταν το yes or no που λέει επάνω 8-10 ημέρες μετά την επαφή ή από την πρώτη μέρα καθυστέρησης :) ήταν και δεν ήταν πρωιμης :) εγώ επαφή έτσι σε γόνιμες είχα το Σάββατο 27 Ιουλίου. Λογικά δεν αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία αλλά στο τέλος πεθαίνει :) χαζεψα πρωί πρωί.

Καλημέρα κορίτσια 😊

δεν μας βάζεις μια φωτο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...