Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η annie! είπε:

Εμείς πάμε αύριο κοριτσάκι μου γλυκό!! Θα σας στείλω φωτόοοοο😍😍😍 

Πως είσαι εσύ γλυκιά μου; 
 

Εγω σήμερα 12η μέρα κύκλου με επαφές 7η κ 11η προς το παρόν. Δεν έχω ιδέα ποτε είναι η ωορρηξία μου🤣🤣🤣 Εχθές είχα λίγα πονάκια δεξιά. Αυτά.. Περιμένω πως να φύγουμε κ να στηθούμε..Κάμπινγκ

Καλημέρα annie μου! Καλό ταξίδι να έχετε να περάσετε τέλεια 🥰🥰🥰  κάμπινγκ? Πόσο ωραίο!!!! Στην φύση ηρεμία τέλεια θα είναι!!!καλά ήρεμα εγώ σπίτι περιμένω να περάσουν οι μέρες... Για να σε πονουσε προχθές είναι η ώρα της ωορρηξίας!! Να έχεις κ σήμερα μια επαφή 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...ναι γέννησα το Σάββατο και δόξα τω Θεώ είμαστε μια χαρά και οι 2 🩵🩵👣👣🧿🧿

Καλές διακοπές σε όσες φεύγετε,να ηρεμήσετε και να χαρείτε τις μέρες χωρίς άγχος και τεστ 🍉🏖️ με το καλό σε όσες περιμένετε τα μωράκια σας 🩵🧿 εύχομαι υπέροχα νέα από όσες (δεν) περιμένουν περίοδο 🥰🥰 και σε όσες δεν πετύχετε τώρα μη το βάζετε κάτω,να θυμάστε θα έρθει για όλες η μαγική στιγμή αλλά θα έρθει όταν θα θέλει εκείνη 🩷🩷

Καλημέρα ❤️❤️❤️❤️ να σας ζήσει κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Ο γιατρός είπε ότι συμβαίνει αυτό όταν γίνεται κάπως ανώμαλα η ωορρηξια , δημιουργείται μια κύστη με αίμα, εγώ είχα αρκετούς πόνους επίσης

Τώρα κάναμε παρακολούθηση κύκλου, αυτό το είδαμε στην 22η μέρα,  πιθανή ωορρηξια 17η 18η μέρα, μου είπε πιθανόν να βγήκε το ωάριο πιθανόν και όχι, ελπίζουμε να έπεσε και να έγινε γονιμοποίηση 

Μακάρι να έγινε κορίτσι μου 

Δεν μου έχει τυχει αυτό.. απορροφάται από τον οργανισμό ; Ή φευγει με την περίοδο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μακάρι να έγινε κορίτσι μου 

Δεν μου έχει τυχει αυτό.. απορροφάται από τον οργανισμό ; Ή φευγει με την περίοδο ;

Εμένα μου έχει τύχει ξανά αλλά τότε δεν παρακολουθουσα τον κύκλο,  είχε τύχει να δούμε τη κύστη σε κάποιο τσεκ απ , δηλ μπορεί να μην είχε προκληθεί μετά την ωορρηξια , είχε απορροφηθεί από τον οργανισμό τότε 

Τώρα όμως έγινε εξαιτίας της ανωμαλης ωορρηξιας αλλά και πάλι μπορεί να την απορροφήσει ο οργανισμός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Εμένα μου έχει τύχει ξανά αλλά τότε δεν παρακολουθουσα τον κύκλο,  είχε τύχει να δούμε τη κύστη σε κάποιο τσεκ απ , δηλ μπορεί να μην είχε προκληθεί μετά την ωορρηξια , είχε απορροφηθεί από τον οργανισμό τότε 

Τώρα όμως έγινε εξαιτίας της ανωμαλης ωορρηξιας αλλά και πάλι μπορεί να την απορροφήσει ο οργανισμός 

Μακάρι να είσαι εγκυος και να απορροφηθεί από μόνο του κορίτσι μου 

Ποτε δεν περιμενεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@cat12 ποτε έχεις ραντεβού κορίτσι μου? Σταματησε το αιμα κ τα καφε?

Καλημέρα 😊 την Δευτέρα έχω ραντεβού. Έχω ελάχιστα καφέ μπεζ και είμαι όλη την ώρα ξαπλωμένη γιατί έχω ναυτία μόνιμα... Δεν το περίμενα ότι θα ήμουν έτσι επειδή στην προηγούμενη δεν είχα τίποτα απολύτως κ τώρα έχω μια από όλα... Ελπίζω να έχω καλά νέα στον υπέρηχο 🙏 εσύ πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου κιβαπο μένα.

Γυρνάω τώρα από τη γιατρό. 

Η μπουμπού για τα δικά της δεδομένα αναπτύσσεται φυσιολογικά. Έχει φτάσει 2476γρ. (37+4 σήμερα)

Φυσικά όμως δε θα με άφηναν να φύγω ήρεμη από το doppler! Έχω αυξημένο αμνιακό υγρό. (Έχει συμβεί σε κάποια μανούλα εδώ μέσα;;;) Υπάρχουν διάφοροι λόγοι που μπορεί να συμβαίνει, αλλά το ανησυχητικό είναι η χρωμοσωμική ανωμαλία. Η γιατρός μου, μου είπε να είμαι ήρεμη κι ότι μπορεί να οφείλεται στη διατροφή. Για τις τελευταίες μέρες κόβουμε ζάχαρη και υδατάνθρακες. 

Εκτός απροόπτου θα πάω ξανά τη Δευτέρα 12/8 για καρδιοτοκογράφημα και μάλλον θα με βάλει με πρόκληση την Παρασκευή 16/8 αν δεν έχει ξεκινήσει ο φυσιολογικός τοκετός μέχρι τότε. Όλοι όμως μου λένε ότι κοντά στο Δεκαπενταύγουστο τη βλέπουν να έρχεται την μπουμπού που θα είμαι πια 38+6.

Θα δούμε!!! Εγώ πιστεύω πως ΌΛΑ είναι και θα είναι μια χαρά...

Υ.γ. ο τράχηλος έχει μειωθεί στα 27χιλ. Και η μικρή είναι με το κεφαλάκι κάτω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα 😊 την Δευτέρα έχω ραντεβού. Έχω ελάχιστα καφέ μπεζ και είμαι όλη την ώρα ξαπλωμένη γιατί έχω ναυτία μόνιμα... Δεν το περίμενα ότι θα ήμουν έτσι επειδή στην προηγούμενη δεν είχα τίποτα απολύτως κ τώρα έχω μια από όλα... Ελπίζω να έχω καλά νέα στον υπέρηχο 🙏 εσύ πως είσαι?

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου. Σου έχουν δώσει προγεστερόνη; Απ' ότι έχω ακούσει μπορεί να ευθύνεται κι αυτό για την έντονη ανακατοσούρα. Πότε έχεις πάλι υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου κιβαπο μένα.

Γυρνάω τώρα από τη γιατρό. 

Η μπουμπού για τα δικά της δεδομένα αναπτύσσεται φυσιολογικά. Έχει φτάσει 2476γρ. (37+4 σήμερα)

Φυσικά όμως δε θα με άφηναν να φύγω ήρεμη από το doppler! Έχω αυξημένο αμνιακό υγρό. (Έχει συμβεί σε κάποια μανούλα εδώ μέσα;;;) Υπάρχουν διάφοροι λόγοι που μπορεί να συμβαίνει, αλλά το ανησυχητικό είναι η χρωμοσωμική ανωμαλία. Η γιατρός μου, μου είπε να είμαι ήρεμη κι ότι μπορεί να οφείλεται στη διατροφή. Για τις τελευταίες μέρες κόβουμε ζάχαρη και υδατάνθρακες. 

Εκτός απροόπτου θα πάω ξανά τη Δευτέρα 12/8 για καρδιοτοκογράφημα και μάλλον θα με βάλει με πρόκληση την Παρασκευή 16/8 αν δεν έχει ξεκινήσει ο φυσιολογικός τοκετός μέχρι τότε. Όλοι όμως μου λένε ότι κοντά στο Δεκαπενταύγουστο τη βλέπουν να έρχεται την μπουμπού που θα είμαι πια 38+6.

Θα δούμε!!! Εγώ πιστεύω πως ΌΛΑ είναι και θα είναι μια χαρά...

Υ.γ. ο τράχηλος έχει μειωθεί στα 27χιλ. Και η μικρή είναι με το κεφαλάκι κάτω!

Κορίτσι μου είχες παρακολουθήσει καθόλου το ζάχαρο σου τον τελευταίο καιρό; Το αρρύθμιστο ζάχαρο στο αίμα συνήθως προκαλεί αυξημένα αμνιακό υγρά. Εγώ που έχω διαβήτη, παρόλο που τον ρυθμίζω με διατροφή και ινσουλίνη, τσακαρουμε κάθε φορά τα αμνιακό υγρά μην αυξηθούν. 
όλα θα πάνε καλά…αν και αν μου λες ότι άρχισε να μειώνεται ο τράχηλος….κοντευεις! Ποντάρω και γώ στον 15αυγουστο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου κιβαπο μένα.

Γυρνάω τώρα από τη γιατρό. 

Η μπουμπού για τα δικά της δεδομένα αναπτύσσεται φυσιολογικά. Έχει φτάσει 2476γρ. (37+4 σήμερα)

Φυσικά όμως δε θα με άφηναν να φύγω ήρεμη από το doppler! Έχω αυξημένο αμνιακό υγρό. (Έχει συμβεί σε κάποια μανούλα εδώ μέσα;;;) Υπάρχουν διάφοροι λόγοι που μπορεί να συμβαίνει, αλλά το ανησυχητικό είναι η χρωμοσωμική ανωμαλία. Η γιατρός μου, μου είπε να είμαι ήρεμη κι ότι μπορεί να οφείλεται στη διατροφή. Για τις τελευταίες μέρες κόβουμε ζάχαρη και υδατάνθρακες. 

Εκτός απροόπτου θα πάω ξανά τη Δευτέρα 12/8 για καρδιοτοκογράφημα και μάλλον θα με βάλει με πρόκληση την Παρασκευή 16/8 αν δεν έχει ξεκινήσει ο φυσιολογικός τοκετός μέχρι τότε. Όλοι όμως μου λένε ότι κοντά στο Δεκαπενταύγουστο τη βλέπουν να έρχεται την μπουμπού που θα είμαι πια 38+6.

Θα δούμε!!! Εγώ πιστεύω πως ΌΛΑ είναι και θα είναι μια χαρά...

Υ.γ. ο τράχηλος έχει μειωθεί στα 27χιλ. Και η μικρή είναι με το κεφαλάκι κάτω!

Την ευλογία της Παναγίας να έχει!!! Όλα καλά θα πάνε!! Από τη διατροφή θα είναι!! Οι μέρες λιγοστεύουν και έρχεσαι όλο και πιο κοντά στο κοριτσάκι σου!!! Με κανένα πόνο θα ευχηθώ εγώ!!! Και υγεία πάνω απ' όλα και στις 2!!!❤️❤️🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μακάρι να είσαι εγκυος και να απορροφηθεί από μόνο του κορίτσι μου 

Ποτε δεν περιμενεις ;

Μακάρι να καταφέραμε κάτι,  δεν περιμένω στις 11 του μηνα , σύμφωνα με τα τεστακια ότι έχω παρατηρήσει και τους προηγούμενους κύκλους, βέβαια δεν ξέρω μήπως η κυστουλα αυτή αλλάξει τον κύκλο μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσι μου είχες παρακολουθήσει καθόλου το ζάχαρο σου τον τελευταίο καιρό; Το αρρύθμιστο ζάχαρο στο αίμα συνήθως προκαλεί αυξημένα αμνιακό υγρά. Εγώ που έχω διαβήτη, παρόλο που τον ρυθμίζω με διατροφή και ινσουλίνη, τσακαρουμε κάθε φορά τα αμνιακό υγρά μην αυξηθούν. 
όλα θα πάνε καλά…αν και αν μου λες ότι άρχισε να μειώνεται ο τράχηλος….κοντευεις! Ποντάρω και γώ στον 15αυγουστο 

Εγώ δεν έχω διαβήτη και δε μου ζήτησαν άλλη εξέταση ζαχάρου μετά την καμπύλη που έκανα πριν 2 μήνες. Όλα ήταν φυσιολογικά και δεν είχα καμία οδηγία να προσέχω κάτι. Απλά το παρά έκανα τον τελευταίο καιρό και μπορεί να φταίει κι αυτό. Ακόμα νομίζω ότι είναι πολλά τα 27χιλ του τραχήλου αλλά αφού λένε ότι είναι φυσιολογικός... θα τους ακούσω... 

Αν βγει όντως τον 15Αύγουστο θα πάρει και 2ο όνομα η μπουμπού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonakiv είπε:

Την ευλογία της Παναγίας να έχει!!! Όλα καλά θα πάνε!! Από τη διατροφή θα είναι!! Οι μέρες λιγοστεύουν και έρχεσαι όλο και πιο κοντά στο κοριτσάκι σου!!! Με κανένα πόνο θα ευχηθώ εγώ!!! Και υγεία πάνω απ' όλα και στις 2!!!❤️❤️🥳🥳

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Σε 10 μέρες το πολύ θα την έχω αγκαλιά μου!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Σε 10 μέρες το πολύ θα την έχω αγκαλιά μου!!! 🥰

Με το καλό!! Όλα θα πάνε καλά!🧿❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ChrisElen είπε:

Με το καλό!! Όλα θα πάνε καλά!🧿❤️

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Με το καλό να κρατήσεις κι εσύ ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου κιβαπο μένα.

Γυρνάω τώρα από τη γιατρό. 

Η μπουμπού για τα δικά της δεδομένα αναπτύσσεται φυσιολογικά. Έχει φτάσει 2476γρ. (37+4 σήμερα)

Φυσικά όμως δε θα με άφηναν να φύγω ήρεμη από το doppler! Έχω αυξημένο αμνιακό υγρό. (Έχει συμβεί σε κάποια μανούλα εδώ μέσα;;;) Υπάρχουν διάφοροι λόγοι που μπορεί να συμβαίνει, αλλά το ανησυχητικό είναι η χρωμοσωμική ανωμαλία. Η γιατρός μου, μου είπε να είμαι ήρεμη κι ότι μπορεί να οφείλεται στη διατροφή. Για τις τελευταίες μέρες κόβουμε ζάχαρη και υδατάνθρακες. 

Εκτός απροόπτου θα πάω ξανά τη Δευτέρα 12/8 για καρδιοτοκογράφημα και μάλλον θα με βάλει με πρόκληση την Παρασκευή 16/8 αν δεν έχει ξεκινήσει ο φυσιολογικός τοκετός μέχρι τότε. Όλοι όμως μου λένε ότι κοντά στο Δεκαπενταύγουστο τη βλέπουν να έρχεται την μπουμπού που θα είμαι πια 38+6.

Θα δούμε!!! Εγώ πιστεύω πως ΌΛΑ είναι και θα είναι μια χαρά...

Υ.γ. ο τράχηλος έχει μειωθεί στα 27χιλ. Και η μικρή είναι με το κεφαλάκι κάτω!

Όλα καλά θα πάνε 😊 Έφτασες στο τέλος εξάλλου. Καλό είναι που είναι κάτω η μικρή. Αν εμπεδωθεί κι όλας ακόμα καλύτερα 😊 Σου είπε ο γιατρός να ξεκινήσεις σκάλες και τέτοια μήπως και ξεκινήσει ο τοκετός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Όλα καλά θα πάνε 😊 Έφτασες στο τέλος εξάλλου. Καλό είναι που είναι κάτω η μικρή. Αν εμπεδωθεί κι όλας ακόμα καλύτερα 😊 Σου είπε ο γιατρός να ξεκινήσεις σκάλες και τέτοια μήπως και ξεκινήσει ο τοκετός;

Κανω ούτως ή άλλως ασκήσεις που μας έδειξαν στα μαθήματα. Είναι ήδη αρκετά χαμηλά γι' αυτό και πιστεύουν πως θα έρθει μόνη της μέχρι την επόμενη Πέμπτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου. Σου έχουν δώσει προγεστερόνη; Απ' ότι έχω ακούσει μπορεί να ευθύνεται κι αυτό για την έντονη ανακατοσούρα. Πότε έχεις πάλι υπέρηχο;

Μακάρι 🙏 ναι μου έχουν δώσει 2 την ημέρα αλλά είχα πάρει κ στην εξωσωματική πολύ παραπάνω φάρμακα κ το μόνο που είχα ήταν υπνηλία έντονη.. ίσως τώρα με πιάνει διαφορετικά ποιος ξέρει? Την Δευτέρα έχω πάλι υπέρηχο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Μακάρι 🙏 ναι μου έχουν δώσει 2 την ημέρα αλλά είχα πάρει κ στην εξωσωματική πολύ παραπάνω φάρμακα κ το μόνο που είχα ήταν υπνηλία έντονη.. ίσως τώρα με πιάνει διαφορετικά ποιος ξέρει? Την Δευτέρα έχω πάλι υπέρηχο 😊

Όλα μια χαρά θα είναι... Κι εγώ εκτός απροόπτου τη Δευτέρα θα πάω πάλι. Τι ώρα σ' έβαλε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Μακάρι να καταφέραμε κάτι,  δεν περιμένω στις 11 του μηνα , σύμφωνα με τα τεστακια ότι έχω παρατηρήσει και τους προηγούμενους κύκλους, βέβαια δεν ξέρω μήπως η κυστουλα αυτή αλλάξει τον κύκλο μου 

Εύχομαι να μην έρθει κορίτσι μου και να μας στείλεις σε λιγες μερες ένα κατακόκκινο τεστ εγκυμοσύνης 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα 😊 την Δευτέρα έχω ραντεβού. Έχω ελάχιστα καφέ μπεζ και είμαι όλη την ώρα ξαπλωμένη γιατί έχω ναυτία μόνιμα... Δεν το περίμενα ότι θα ήμουν έτσι επειδή στην προηγούμενη δεν είχα τίποτα απολύτως κ τώρα έχω μια από όλα... Ελπίζω να έχω καλά νέα στον υπέρηχο 🙏 εσύ πως είσαι?

Κορίτσι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική το καλό είναι ότι έχεις καποια συμπτώματα αυτό είναι θετικό 😊 

όχι ότι αν δεν είχες τίποτα θα δήλωνε ότι Κάτι δεν πάει καλά,  αλλά όσο να πεις βοηθάει στην ψυχολογία μας να έχουμε μερικά συμπτώματα για να νιώθουμε ότι κάτι γίνετε εκεί μέσα 

Θα περιμένουμε νέα σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου κιβαπο μένα.

Γυρνάω τώρα από τη γιατρό. 

Η μπουμπού για τα δικά της δεδομένα αναπτύσσεται φυσιολογικά. Έχει φτάσει 2476γρ. (37+4 σήμερα)

Φυσικά όμως δε θα με άφηναν να φύγω ήρεμη από το doppler! Έχω αυξημένο αμνιακό υγρό. (Έχει συμβεί σε κάποια μανούλα εδώ μέσα;;;) Υπάρχουν διάφοροι λόγοι που μπορεί να συμβαίνει, αλλά το ανησυχητικό είναι η χρωμοσωμική ανωμαλία. Η γιατρός μου, μου είπε να είμαι ήρεμη κι ότι μπορεί να οφείλεται στη διατροφή. Για τις τελευταίες μέρες κόβουμε ζάχαρη και υδατάνθρακες. 

Εκτός απροόπτου θα πάω ξανά τη Δευτέρα 12/8 για καρδιοτοκογράφημα και μάλλον θα με βάλει με πρόκληση την Παρασκευή 16/8 αν δεν έχει ξεκινήσει ο φυσιολογικός τοκετός μέχρι τότε. Όλοι όμως μου λένε ότι κοντά στο Δεκαπενταύγουστο τη βλέπουν να έρχεται την μπουμπού που θα είμαι πια 38+6.

Θα δούμε!!! Εγώ πιστεύω πως ΌΛΑ είναι και θα είναι μια χαρά...

Υ.γ. ο τράχηλος έχει μειωθεί στα 27χιλ. Και η μικρή είναι με το κεφαλάκι κάτω!

Εγώ στο δεύτερο μωράκι είχα αυξημένα αμνιακα ακριβώς στο ανώτατο όριο στο διάγραμμα ενα τσακ πριν βγουνε εκτός ορίου από την β επιπέδου κ μετά. 

έκανα 2 φορές καμπύλη με πολλές μετρήσεις όλα φυσιολογικά 

προσεχα όμως την διατροφή μου για παν ενδεχόμενο 

οι γιατροί μου (γυναικολόγος κ εμβρυολογος) δν αγχώθηκαν γέννησα φυσιολογικά στις 40εβ ένα μωράκι 3.900 (βέβαια κ το πρώτο μωράκι μου το γέννησα 3.5 κιλάκια) 

Κ εξετάσεις ούρων μου έβαζε συχνά γι αυτόν τον λόγο. 
 

ολα καλά πήγαν κ όλα καλά θα πάνε κ σε σένα ❤️❤️❤️ το πιστεύω!!!!! 💪🏽🙏🏼❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Εγώ στο δεύτερο μωράκι είχα αυξημένα αμνιακα ακριβώς στο ανώτατο όριο στο διάγραμμα ενα τσακ πριν βγουνε εκτός ορίου από την β επιπέδου κ μετά. 

έκανα 2 φορές καμπύλη με πολλές μετρήσεις όλα φυσιολογικά 

προσεχα όμως την διατροφή μου για παν ενδεχόμενο 

οι γιατροί μου (γυναικολόγος κ εμβρυολογος) δν αγχώθηκαν γέννησα φυσιολογικά στις 40εβ ένα μωράκι 3.900 (βέβαια κ το πρώτο μωράκι μου το γέννησα 3.5 κιλάκια) 

Κ εξετάσεις ούρων μου έβαζε συχνά γι αυτόν τον λόγο. 
 

ολα καλά πήγαν κ όλα καλά θα πάνε κ σε σένα ❤️❤️❤️ το πιστεύω!!!!! 💪🏽🙏🏼❤️

Αχ σ' ευχαριστώ πολύ. Στο doppler το έγραψε 1η φορά πριν 4 βδομάδες. Εμένα γενική ούρων μ' έβαζαν κι έκανα κάθε μήνα μαζί με τη γενική αίματος. Αλλά ζάχαρο μετά την καμπύλη δεν ξανά έκανα. Τώρα μου είπε η γιατρός να κόψω ζάχαρη και υδατάνθρακα για τις μέρες που έμειναν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Αχ σ' ευχαριστώ πολύ. Στο doppler το έγραψε 1η φορά πριν 4 βδομάδες. Εμένα γενική ούρων μ' έβαζαν κι έκανα κάθε μήνα μαζί με τη γενική αίματος. Αλλά ζάχαρο μετά την καμπύλη δεν ξανά έκανα. Τώρα μου είπε η γιατρός να κόψω ζάχαρη και υδατάνθρακα για τις μέρες που έμειναν. 

ναι αυτά είχα μειώσει κ εγώ! Έχανα υγρά μετά προς το τέλος αλλά ξέρεις πάλι ήμουν στα ανώτατα όρια. 
 

εσυ είσαι μέσα στα όρια;; 
 

εχει μείνει πολύ λίγο βγάλε από το μυαλό σου σύνδρομα, γαστρεντερικά προβλήματα που λένε και τα λοιπά. Να δεις ότι δεν είναι τίποτα από αυτα. 💪🏽 κ δν το λέω απλά για να σε χαϊδέψω ❤️ αλλα κ  γιατί όντως όταν υπάρχει παθολογία εμφανίζονται κ άλλα συμπτώματα. Τώρα αν είσαι μέσα στα όρια δεν έχεις καν κάποια παθολογία. 😊😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...