Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Καλά είμαι:) δεν έχω κάτι ιδιαίτερο σε συμπτώματα πέρα από μια ανακατοσουρα πού κ πού! Ευτυχώς γιατί με τον μικρό μου θα ήταν εξαιρετικά δύσκολο αν ήμουν χάλια 🤣 εσυ;;; 

Ευτυχως ενταξει η ανακατοσουρα περναει γρηγορα θεωρω🤣αλλα εχεις αγκαλια τ μικρουλι κ σου πςρνανε ολα🩵Εγω ειμαι 10η μερα κυκλου σημερα ...ειπαμε αυτο το μηνα να το παμε χαλαρα με επαφες μη ζοριστουμε οπωε τους προηγουμενους γτ ο συζυγος γυρναει πτωμα χτυπαει 13ωρα με τη δουλεια κ φευγουμε επιτελους τη κυριακη την αλλη γ  2 3 μερες να ηρεμησουμε...εχω μια αισθηση και νομιζω ολες μας θελουμε κα ηρεμησουμε αυτοκ τον αυγουστο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Ευτυχως ενταξει η ανακατοσουρα περναει γρηγορα θεωρω🤣αλλα εχεις αγκαλια τ μικρουλι κ σου πςρνανε ολα🩵Εγω ειμαι 10η μερα κυκλου σημερα ...ειπαμε αυτο το μηνα να το παμε χαλαρα με επαφες μη ζοριστουμε οπωε τους προηγουμενους γτ ο συζυγος γυρναει πτωμα χτυπαει 13ωρα με τη δουλεια κ φευγουμε επιτελους τη κυριακη την αλλη γ  2 3 μερες να ηρεμησουμε...εχω μια αισθηση και νομιζω ολες μας θελουμε κα ηρεμησουμε αυτοκ τον αυγουστο

@arntaliaΗ ομαδα μας εχει αυτο το vibe οτι θέλουμε να ηρεμήσουμε και είναι φυσιολογικό. Ας χαλαρώσουμε περισσότερο αυτο το μηνα και αν είναι να έρθει καλως να έρθει🌈Καλες διακοπές σε οσες φύγατε ή θα φύγετε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! 
 

Ευχομαι η ησυχία που έχουμε εδώ είναι επειδή καλοπερνάμε στις παραλίες☀️ 

Πανω κάτω απ ότι κατάλαβα όλες τις ίδιες μέρες περιμένουμε πάνω κάτω!🤞🏼 

Ηθελα να ρωτήσω αν έχουμε καπνίζοντες στην παρέα. Τόσους μήνες που προσπαθούμε δεν το έχω ελαττώσει η αλήθεια και το σκέφτομαι πολύ κάθε μήνα. Αν μείνω έγκυος θα το κόψω αλλά σκέφτομαι συνέχεια μήπως κάνω κακο και δεν αρκεί να το κόψω μόλις μείνω αλλά πιο νωρίς. Τι λέτε εσείς ; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! 
 

Ευχομαι η ησυχία που έχουμε εδώ είναι επειδή καλοπερνάμε στις παραλίες☀️ 

Πανω κάτω απ ότι κατάλαβα όλες τις ίδιες μέρες περιμένουμε πάνω κάτω!🤞🏼 

Ηθελα να ρωτήσω αν έχουμε καπνίζοντες στην παρέα. Τόσους μήνες που προσπαθούμε δεν το έχω ελαττώσει η αλήθεια και το σκέφτομαι πολύ κάθε μήνα. Αν μείνω έγκυος θα το κόψω αλλά σκέφτομαι συνέχεια μήπως κάνω κακο και δεν αρκεί να το κόψω μόλις μείνω αλλά πιο νωρίς. Τι λέτε εσείς ; 
 

Καλησπέρα!! Εμείς όλο τον χρόνο που προσπαθούσαμε, παλεύαμε να το ελαττώσουμε (αν και καπνίζουμε λίγο). Τελικά το μόνο που καταφέραμε, είναι να το γυρίσουμε σε iqos, 5-10 την ημέρα. Σίγουρα δεν κάνει καλό, αλλά πιστεύω πως αν είναι να δημιουργεί ένα παραπάνω στρες, γιατί σε εμάς αυτό έκανε η προσπάθεια διακοπής, καλύτερο είναι να είσαι χαλαρή και ας κάνεις λίγο. Συγκεκριμένα τον μήνα που έμεινα έγκυος, επειδή ήμασταν σίγουροι πως δεν υπάρχει περίπτωση, αρχίσαμε και κάναμε κανονικά πάλι χωρίς να σκεφτόμαστε ποσά κλπ. Βέβαια μόλις έκανα το τεστ το έκοψα μαχαίρι. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά στην εγκυμοσύνη και ας ήμουν πρώην καπνίστρια. 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena92 είπε:

Καλησπέρα!! Εμείς όλο τον χρόνο που προσπαθούσαμε, παλεύαμε να το ελαττώσουμε (αν και καπνίζουμε λίγο). Τελικά το μόνο που καταφέραμε, είναι να το γυρίσουμε σε iqos, 5-10 την ημέρα. Σίγουρα δεν κάνει καλό, αλλά πιστεύω πως αν είναι να δημιουργεί ένα παραπάνω στρες, γιατί σε εμάς αυτό έκανε η προσπάθεια διακοπής, καλύτερο είναι να είσαι χαλαρή και ας κάνεις λίγο. Συγκεκριμένα τον μήνα που έμεινα έγκυος, επειδή ήμασταν σίγουροι πως δεν υπάρχει περίπτωση, αρχίσαμε και κάναμε κανονικά πάλι χωρίς να σκεφτόμαστε ποσά κλπ. Βέβαια μόλις έκανα το τεστ το έκοψα μαχαίρι. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά στην εγκυμοσύνη και ας ήμουν πρώην καπνίστρια. 😊 

Τα τελευταία χρόνια καπνίζω iqos και εγω δεν ξέρω αν όντως είναι καλύτερο από το κανονικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eirinistz είπε:

Τα τελευταία χρόνια καπνίζω iqos και εγω δεν ξέρω αν όντως είναι καλύτερο από το κανονικό 

Αυτό δεν το ξέρω, αλλά σίγουρα το νιώθω πιο ελαφρύ για το σώμα μου. Ιδανικά είναι να μην καπνίζουμε, να τρεφόμαστε σωστά και να κάνουμε γυμναστική. Αλλά είμαστε άνθρωποι και έχοντας το άγχος στην προσπάθεια παιδιού, αν προσθέτουμε και άλλους στρεσογόνους παράγοντες, νομίζω πως δεν κάνουμε καλό. Σε εμάς έφερνε εντάσεις η προσπάθεια διακοπής και γι αυτό τώρα πάλι καπνίζουμε και οι δυο (ελεγχόμενα) και βλέποντας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! 
 

Ευχομαι η ησυχία που έχουμε εδώ είναι επειδή καλοπερνάμε στις παραλίες☀️ 

Πανω κάτω απ ότι κατάλαβα όλες τις ίδιες μέρες περιμένουμε πάνω κάτω!🤞🏼 

Ηθελα να ρωτήσω αν έχουμε καπνίζοντες στην παρέα. Τόσους μήνες που προσπαθούμε δεν το έχω ελαττώσει η αλήθεια και το σκέφτομαι πολύ κάθε μήνα. Αν μείνω έγκυος θα το κόψω αλλά σκέφτομαι συνέχεια μήπως κάνω κακο και δεν αρκεί να το κόψω μόλις μείνω αλλά πιο νωρίς. Τι λέτε εσείς ; 
 

Εγώ κάπνιζα 4-5 τσιγάρα την μέρα έμεινα έγκυος στα 23 κ το έκοψα εννοείται μαχαίρι όταν το έμαθα άλλωστε ήταν απλά για να περνάει η ώρα στην δουλεια όσο είχα διάλειμμα. Ομωσ Όπως αναγράφει αναλυτικά ο  εμβρυολογος μου στην αυχενική διαφάνεια λόγω αυτών των λίγων τσιγάρων είχα πολύ αυξημένες τις αντιστάσεις στις μητριαιες αρτηρίες με αποτέλεμα το μωράκι να είναι λίγο πιο περιορισμένο στην ανάπτυξη τότε που έγινε η εξέταση και να έχω μεγάλο κίνδυνο για προεκλαμψία κ περιορισμό ανάπτυξης του εμβρύου. Πήρα Σαλοσπίρ μέχρι τον 9ο , έπαιρνα κάθε μέρα πίεση κ έκανα κ διατροφή με χαμηλό αλάτι. Ήδη στην β επιπέδου οι μετρήσεις ήταν πολύ καλύτερες και τελικά γέννησα ένα μωράκι 40+5, 3,5 κιλάκια κ 54 εκ. 
 

φυσικα δεν ξανά ακούμπησα τσιγάρο ποτέ κ μέχρι τώρα στις άλλες 2 μου εγκυμοσύνες δεν αντιμετώπισα ξανά πρόβλημα.

μπορώ αν θέλεις να σου βάλω κ φωτό πως το γράφει ακριβώς ο γιατρός για το κάπνισμα στην αυχενική . 
 

δεν θέλω να σε τρομοκρατησω αλλά είναι κ αυτό μια συνέπεια του καπνίσματος στα μωράκια. Άλλες γυναίκες καπνίζουν ακόμα κ στην κύηση, μετά από την δίκη μου εμπειρία δεν θα μπορούσα να το δεχτώ κ να το προτείνω σε καμία γυναίκα. 
 

κάποιες έχουν αυξημένες αντιστάσεις στις μητριαιες κ χωρίς το κάπνισμα αλλά όπως μου ανέφεραν 3 εμβρυολογοι που είχα επισκεφτεί , το κάπνισμα επιβαρύνει την κύηση και δεν συγκρίνεται με το στρες του να το κόψεις σε καμία περίπτωση. 
 

εγω εύχομαι να αποκτήσετε ένα μικρό σποράκι πολύ σύντομα κ θα σου έλεγα ως βετεράνος πλέον με 3 κυήσεις να προσπαθήσεις για το καλύτερο δυνατό από μέρους σου ώστε να μην έχεις δεύτερες σκέψεις κ να μην μετανιώνεις Όσο περνάει ο καιρός ότι δεν έκανες το ένα σωστά ή το άλλο σωστά ❤️
Άλλωστε το να κόψεις το τσιγαρο θα κάνει πρώτα καλό σε εσένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Εγώ κάπνιζα 4-5 τσιγάρα την μέρα έμεινα έγκυος στα 23 κ το έκοψα εννοείται μαχαίρι όταν το έμαθα άλλωστε ήταν απλά για να περνάει η ώρα στην δουλεια όσο είχα διάλειμμα. Ομωσ Όπως αναγράφει αναλυτικά ο  εμβρυολογος μου στην αυχενική διαφάνεια λόγω αυτών των λίγων τσιγάρων είχα πολύ αυξημένες τις αντιστάσεις στις μητριαιες αρτηρίες με αποτέλεμα το μωράκι να είναι λίγο πιο περιορισμένο στην ανάπτυξη τότε που έγινε η εξέταση και να έχω μεγάλο κίνδυνο για προεκλαμψία κ περιορισμό ανάπτυξης του εμβρύου. Πήρα Σαλοσπίρ μέχρι τον 9ο , έπαιρνα κάθε μέρα πίεση κ έκανα κ διατροφή με χαμηλό αλάτι. Ήδη στην β επιπέδου οι μετρήσεις ήταν πολύ καλύτερες και τελικά γέννησα ένα μωράκι 40+5, 3,5 κιλάκια κ 54 εκ. 
 

φυσικα δεν ξανά ακούμπησα τσιγάρο ποτέ κ μέχρι τώρα στις άλλες 2 μου εγκυμοσύνες δεν αντιμετώπισα ξανά πρόβλημα.

μπορώ αν θέλεις να σου βάλω κ φωτό πως το γράφει ακριβώς ο γιατρός για το κάπνισμα στην αυχενική . 
 

δεν θέλω να σε τρομοκρατησω αλλά είναι κ αυτό μια συνέπεια του καπνίσματος στα μωράκια. Άλλες γυναίκες καπνίζουν ακόμα κ στην κύηση, μετά από την δίκη μου εμπειρία δεν θα μπορούσα να το δεχτώ κ να το προτείνω σε καμία γυναίκα. 
 

κάποιες έχουν αυξημένες αντιστάσεις στις μητριαιες κ χωρίς το κάπνισμα αλλά όπως μου ανέφεραν 3 εμβρυολογοι που είχα επισκεφτεί , το κάπνισμα επιβαρύνει την κύηση και δεν συγκρίνεται με το στρες του να το κόψεις σε καμία περίπτωση. 
 

εγω εύχομαι να αποκτήσετε ένα μικρό σποράκι πολύ σύντομα κ θα σου έλεγα ως βετεράνος πλέον με 3 κυήσεις να προσπαθήσεις για το καλύτερο δυνατό από μέρους σου ώστε να μην έχεις δεύτερες σκέψεις κ να μην μετανιώνεις Όσο περνάει ο καιρός ότι δεν έκανες το ένα σωστά ή το άλλο σωστά ❤️
Άλλωστε το να κόψεις το τσιγαρο θα κάνει πρώτα καλό σε εσένα! 

Κάπου το είχες γράψει ξανά αυτό και το θυμάμαι! Θα προσπαθήσω να το μειώσω μέχρι να το κόψω τέλειως. Είναι πολύ δύσκολο με τόσο άγχος καθημερινά.. αλλά όλα γίνονται! 🤞🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! 
 

Ευχομαι η ησυχία που έχουμε εδώ είναι επειδή καλοπερνάμε στις παραλίες☀️ 

Πανω κάτω απ ότι κατάλαβα όλες τις ίδιες μέρες περιμένουμε πάνω κάτω!🤞🏼 

Ηθελα να ρωτήσω αν έχουμε καπνίζοντες στην παρέα. Τόσους μήνες που προσπαθούμε δεν το έχω ελαττώσει η αλήθεια και το σκέφτομαι πολύ κάθε μήνα. Αν μείνω έγκυος θα το κόψω αλλά σκέφτομαι συνέχεια μήπως κάνω κακο και δεν αρκεί να το κόψω μόλις μείνω αλλά πιο νωρίς. Τι λέτε εσείς ; 
 

Καλησπέρα να σου πω και εγω την γνωμη μου 

Κάπνιζα με και οι δυο αρκετά και στριφτό τσιγάρο όταν πηραμε την απόφαση να κάνουμε παιδάκι κοψαμε μαχαίρι το τσιγάρο μαζί εννοείται 3 μήνες πριν ξεκινήσουμε τις ελεύθερες επαφες.. απλά είπαμε μια μέρα τέλος δεν θα ξανά αγοράσουμε τσιγάρα και έτσι κάναμε έπεσε και η καραντινα τότε όποτε δεν βγαίναμε έξω δεν βλέπαμε άλλους να καπνίζουν.. 

Αν και τελικά εγκυος έμεινα πολύ πολύ αργότερα που κοψαμε το τσιγάρο το κρατήσαμε μέχρι και σήμερα το έχουμε κομμένο 4 χρόνια και είναι το καλύτερο δώρο που κάναμε στους εαυτούς μας στα παιδεία και στην τσέπη μας

Επισης πιστεύω πως να κόψεις το τσιγάρο όταν μαθαίνεις ότι είσαι εγκυος θεωρώ πως είναι πιο δύσκολο.. γιατί υπάρχει αρκετό άγχος εγω τουλάχιστον είχα όταν εμαθα ότι είμαι εγκυος ορμόνες περιέργειες έχεις μια όρεξη για φαγητό παρά πάνω λόγο του τσιγάρου που κόβεται και λόγο εγκυμοσυνης θα βάλεις πιο πολλά κιλά και επισης δεν έχει προλάβει να κάνει αποτοξίνωση ο οργανισμός  .. ( η γνωμη μου είναι αυτήν )

Κανε  έναν αγώνα και αν καπνίζετε και οι δυο πρέπει να τον κάνετε μαζί γιατί θεωρώ πως σε αυτές τις περιπτώσεις δεν είναι μόνο η γυναίκα το πρόβλημα όταν καπνίζει αλλά και ο αντρας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα να σου πω και εγω την γνωμη μου 

Κάπνιζα με και οι δυο αρκετά και στριφτό τσιγάρο όταν πηραμε την απόφαση να κάνουμε παιδάκι κοψαμε μαχαίρι το τσιγάρο μαζί εννοείται 3 μήνες πριν ξεκινήσουμε τις ελεύθερες επαφες.. απλά είπαμε μια μέρα τέλος δεν θα ξανά αγοράσουμε τσιγάρα και έτσι κάναμε έπεσε και η καραντινα τότε όποτε δεν βγαίναμε έξω δεν βλέπαμε άλλους να καπνίζουν.. 

Αν και τελικά εγκυος έμεινα πολύ πολύ αργότερα που κοψαμε το τσιγάρο το κρατήσαμε μέχρι και σήμερα το έχουμε κομμένο 4 χρόνια και είναι το καλύτερο δώρο που κάναμε στους εαυτούς μας στα παιδεία και στην τσέπη μας

Επισης πιστεύω πως να κόψεις το τσιγάρο όταν μαθαίνεις ότι είσαι εγκυος θεωρώ πως είναι πιο δύσκολο.. γιατί υπάρχει αρκετό άγχος εγω τουλάχιστον είχα όταν εμαθα ότι είμαι εγκυος ορμόνες περιέργειες έχεις μια όρεξη για φαγητό παρά πάνω λόγο του τσιγάρου που κόβεται και λόγο εγκυμοσυνης θα βάλεις πιο πολλά κιλά και επισης δεν έχει προλάβει να κάνει αποτοξίνωση ο οργανισμός μου .. ( η γνωμη μου είναι αυτήν )

Κανε  έναν αγώνα και αν καπνίζετε και οι δυο πρέπει να τον κάνετε μαζί γιατί θεωρώ πως σε αυτές τις περιπτώσεις δεν είναι μόνο η γυναίκα το πρόβλημα όταν καπνίζει αλλά και ο αντρας 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Ευτυχώς ο σύντροφος δεν καπνίζει. Η αλήθεια το χω σκεφτεί και αυτό με τα κιλά. Θα προσπαθήσω αύριο κιόλας να το μειώσω όσο περισσότερο μπορώ μέχρι να το κόψω εντελώς! Το μαχαίρι το βρίσκω λίγο δύσκολο😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/8/2024 at 3:46 ΜΜ, ο/η Girly είπε:

Καλό μήνα γλυκά μου και υπέροχα κορίτσια!!!!!

Σπάνια μπαίνω πια αλλά διαβάζω τα νέα σας όταν μπορώ! Είμαι καλά δόξα τω Θεω. Η αυχενική και η νιπτ βγήκαν τέλειες (νιπτ έκανα λόγω ηλικίας) . 

Καλέ μην ακούτε την @Παρασκευαιδου χαχαχαχ έχω γίνει σαν μπάλα! Αχ αν δεν είχα και σένα να μου ανεβάζεις το ηθικοοοοο 

@marinamanoulitsa !! Τι συμβαίνει εδώ 😍😍😍😍??? Στείλε μας μια καθαρή φωτό το τεστ!! Χωρίς φίλτρο καλέ για να μπορέσω να το κάνω αρνητικό. Τώρα με το φίλτρο βγάζει στρεβλό αποτέλεσμα. 

Κατά που πέφτει η περιοχή μας να σου στείλω 👓 σου είπα λάμπεις , και τον Ιούνιο ελαμπες και τώρα .. βγάλε πολλές φωτό και θα δεις όταν με το καλό γεννήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Ευτυχώς ο σύντροφος δεν καπνίζει. Η αλήθεια το χω σκεφτεί και αυτό με τα κιλά. Θα προσπαθήσω αύριο κιόλας να το μειώσω όσο περισσότερο μπορώ μέχρι να το κόψω εντελώς! Το μαχαίρι το βρίσκω λίγο δύσκολο😅

Ααα τότε έχεις έναν λόγο παρά πάνω από την στιγμή που δεν καπνίζει ο συντροφος να το κόψεις και για εκείνον..  θα σου είναι πιο εύκολο από την στιγμή που μέσα στο σπίτι σου δεν θα έχεις καπνιστή 

το σιγά σιγά σε εμενα δεν έπιασε το μαχαίρι όμως έκανε δουλειά ζορίστηκα δεν θα σου πω ψέμματα το έριξα και στο φαγητό αλλά μετά από ένα μήνα μπορεσα να βρω τι ισορροπίες μου 

καλη επιτυχία 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Είναι το πρώτο μήνυμα που στέλνω χωρίς να περνάνε εβδομάδες για να δημοσιευθεί! Κ εγώ κάπνιζα παλιότερα και ήταν η παρηγοριά μου, η συνήθεια μου, η μικρή μου ευχαρίστηση όταν ήμουν πιεσμενη. Το λέω για να μη νομίζεις ότι μιλάω εκ του ασφαλούς. Όταν μου έκανε πρόταση ο άντρας μου, 1 χρόνο πριν καν ξεκινήσουμε προσπάθειες μου είπε τώρα το κόβουμε όμως. Θα παντρευτούμε, θα κάνουμε παιδιά, το τσιγάρο δεν έχει θέση πια. Τον είχα θεωρήσει υπερβολικό γιατί κ εμείς 3 τσιγάρα τη μέρα κάναμε δεν ειμασταν μανιώδεις καπνιστές. Κ όμως μόλις κόπηκε το παλιοτσιγαρο ήταν στην αρχή δύσκολο αλλά μετά ένιωθα πιο υγιής, πιο ανάλαφρη, πιο "καθαρή" και εν τέλει και μετά που ήρθε και το παιδί δε θα μπορούσα να φανταστώ πως θα ήταν να έπρεπε να το κόψω βιαστικά στην αρχή της εγκυμοσύνης και να έχω να αντιμετωπίσω ναυτίες, αναγουλες, κούραση και την επιτακτική ανάγκη διακοπής του τσιγάρου. Για αυτό συμβουλή μου πάρτο απόφαση τώρα και δες το και σαν το πρώτο δώρο του μωρού σου που θα έρθει σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η MarinaM είπε:

Καλημέρα! Είναι το πρώτο μήνυμα που στέλνω χωρίς να περνάνε εβδομάδες για να δημοσιευθεί! Κ εγώ κάπνιζα παλιότερα και ήταν η παρηγοριά μου, η συνήθεια μου, η μικρή μου ευχαρίστηση όταν ήμουν πιεσμενη. Το λέω για να μη νομίζεις ότι μιλάω εκ του ασφαλούς. Όταν μου έκανε πρόταση ο άντρας μου, 1 χρόνο πριν καν ξεκινήσουμε προσπάθειες μου είπε τώρα το κόβουμε όμως. Θα παντρευτούμε, θα κάνουμε παιδιά, το τσιγάρο δεν έχει θέση πια. Τον είχα θεωρήσει υπερβολικό γιατί κ εμείς 3 τσιγάρα τη μέρα κάναμε δεν ειμασταν μανιώδεις καπνιστές. Κ όμως μόλις κόπηκε το παλιοτσιγαρο ήταν στην αρχή δύσκολο αλλά μετά ένιωθα πιο υγιής, πιο ανάλαφρη, πιο "καθαρή" και εν τέλει και μετά που ήρθε και το παιδί δε θα μπορούσα να φανταστώ πως θα ήταν να έπρεπε να το κόψω βιαστικά στην αρχή της εγκυμοσύνης και να έχω να αντιμετωπίσω ναυτίες, αναγουλες, κούραση και την επιτακτική ανάγκη διακοπής του τσιγάρου. Για αυτό συμβουλή μου πάρτο απόφαση τώρα και δες το και σαν το πρώτο δώρο του μωρού σου που θα έρθει σύντομα.

Αχ κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι αυτό το μωρό να μου έρθει σύντομα και θα κάνω ότι χρειαστεί.. 🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κ απο εμενα κοριτσια μου!!!! . Να εχετε μια ομορφη βδομαδα με πολλα θετικα τεστ ευχομαι.🙏🙏🙏🙏🙏🙏 @Eirinistz μου οποια μπει στη γυαλα της @Παρασκευαιδου  μας δεν βγαινει απο εκει ο,τι λεει ειναι νομος🩵🙏 @marinamanoulitsa περιμενουμε νεα σου κοριτσι μου αν πηγες για χοριακη τελικα @eva_gge_lia εσυ κοριτσι μου πως εισαι???? Τα υπολοιπα κοριτσια πως ειστε σημερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα πως είστε??? Φύγατε για διακοπές? Βάλτε καμία φωτογραφία από παραλίες για εμάς που έχουμε μείνει πίσω 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Kαλημερα κ απο εμενα κοριτσια μου!!!! . Να εχετε μια ομορφη βδομαδα με πολλα θετικα τεστ ευχομαι.🙏🙏🙏🙏🙏🙏 @Eirinistz μου οποια μπει στη γυαλα της @Παρασκευαιδου  μας δεν βγαινει απο εκει ο,τι λεει ειναι νομος🩵🙏 @marinamanoulitsa περιμενουμε νεα σου κοριτσι μου αν πηγες για χοριακη τελικα @eva_gge_lia εσυ κοριτσι μου πως εισαι???? Τα υπολοιπα κοριτσια πως ειστε σημερα??

@arntaliaΚαλα είμαι!13η μερα κύκλου! Αναμένω να περάσουν οι μερες και προσπαθώ να μη το σκέφτομαι!Εσυ τι κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

@arntaliaΚαλα είμαι!13η μερα κύκλου! Αναμένω να περάσουν οι μερες και προσπαθώ να μη το σκέφτομαι!Εσυ τι κάνεις?

12μερα κυκλου κ εγω!! Εγω ανυπομονω να ερθει η κυριακη να φυγουμε γ λιγες μερες.γενικοτερα δεν ειμαι κ καλα ψυχικα μπορω να πω. Νοιωθω ψυχικα κουρασμενη..τον συζυγο τον βλεπω μονο βράδια πλεον συναντιωμαστε αργα κ αυτο πτωμα απτη κουραση...μια επαφη καταφεραμε κυριακη κ αυτη δυσκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

12μερα κυκλου κ εγω!! Εγω ανυπομονω να ερθει η κυριακη να φυγουμε γ λιγες μερες.γενικοτερα δεν ειμαι κ καλα ψυχικα μπορω να πω. Νοιωθω ψυχικα κουρασμενη..τον συζυγο τον βλεπω μονο βράδια πλεον συναντιωμαστε αργα κ αυτο πτωμα απτη κουραση...μια επαφη καταφεραμε κυριακη κ αυτη δυσκολα.

@arntaliaΤο καταλαβαίνω κορίτσι μου αλλα να ξερεις οτι ολες δεν εχουμε τις επαφές που θελαμε κάθε μήνα. Και μενα εργαζεται πολλες ωρες και καμια φορα σερι 7ημερο δεν ειναι πάντα εύκολο.Η ωορηξια σου έγινε ή οχι ακόμη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Μπανάκια και διακοπές βλέπω οι περισσότερες και χαίρομαι 😊

@Demy93 κορίτσι μου τι έγινε; Γεννησες τελικά;

@marinamanoulitsa Μαρίνα μου που χάθηκες καλέ και έχουμε μείνει με την αγωνία;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...