Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

@Katiana1987 αχ κοριτσάκι μου πλησιάζεις! Με το καλό! 

Και επειδή λέτε για τις εβδομάδες. Μια γνωστή μου 36+5 πάει στο γιατρό για τον τυπικό έλεγχο. Πάει να την δει και από κάτω και τι να δει; 2 διαστολή και μαλακός τράχηλος. Της λέει μάλλον γεννάμε... Πήγε και για καρδιογράφημα να δουν συσπάσεις. Ε μέχρι το μεσημέρι της άλλης μέρας είχε γεννήσει ❤️ Αυτή δεν είχε καταλάβει τίποτα μέχρι να της το πει ο γιατρός 😅

Οπότε με έναν πόνο θα σου ευχηθώ από τώρα γιατί δεν μπαίνω και συχνά. Θα περιμένω να διαβάσω τα ευχάριστα 😁😁😁😁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια έχει κάποια κοπέλα εμπειρία με υπολειπόμενη ανάπτυξη;  

Είναι πολύ συχνό! Ήδη έχω 2 κοπέλες στον κύκλο μου! Πραγματικά δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Είδα και ότι έχει φτάσει και το 1200 το μωράκι σου Ε; Πόσον εβδομάδων είσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Το πολύ μεθαύριο , τάσεις για εμετό και διάρροια μου χτυπούσε 

Άμα μου το λες κι εσύ!!! Έρχεται η μπουμπού με φόρα! Έχω μια γενική δυσφορία σήμερα απο την ώρα που σηκώθηκα. Πονάκια που πάνε κι έρχονται συνέχεια παντού και πολλες Braxton Hicks. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Αρνητικό φυσικά το τεστ μια μέρα πριν την άφιξη της κυρίας άρα πάμε για μωράκια Μαγιάτικα! :) 

 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η eva_gge_lia είπε:

@MinaSamΚαλημέραα!!Δε πειράζει συνεχίζουμε την προσπάθεια μη στεναχωριέσαι 🫶🙃🩷

Μπράβο κορίτσια μου! Ψηλά το κεφάλι και θα έρθει πολύ σύντομα το σποράκι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

@Katiana1987 αχ κοριτσάκι μου πλησιάζεις! Με το καλό! 

Και επειδή λέτε για τις εβδομάδες. Μια γνωστή μου 36+5 πάει στο γιατρό για τον τυπικό έλεγχο. Πάει να την δει και από κάτω και τι να δει; 2 διαστολή και μαλακός τράχηλος. Της λέει μάλλον γεννάμε... Πήγε και για καρδιογράφημα να δουν συσπάσεις. Ε μέχρι το μεσημέρι της άλλης μέρας είχε γεννήσει ❤️ Αυτή δεν είχε καταλάβει τίποτα μέχρι να της το πει ο γιατρός 😅

Οπότε με έναν πόνο θα σου ευχηθώ από τώρα γιατί δεν μπαίνω και συχνά. Θα περιμένω να διαβάσω τα ευχάριστα 😁😁😁😁

 

Το νιώθω ότι έρχεται η ώρα και δε θα φτάσουμε την Πέμπτη - Παρασκευή που λέγαμε αρχικά. Την Τρίτη που μας πέρασε πάντως 37+4 απλά είχε αρχίσει να μειώνεται ο τράχηλος μου... Δευτέρα έχω καρδιοτοκογράφημα αλλά δεν ξέρω αν θα προλάβουμε να το κάνουμε το ραντεβού! χιχι... Θα σας ενημέρωσω άμεσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια έχει κάποια κοπέλα εμπειρία με υπολειπόμενη ανάπτυξη;  

Αν εννοείς ότι είναι κάτω στην καμπύλη σα μέγεθος... ΕΓΏ! Τι σου είπαν κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Αρνητικό φυσικά το τεστ μια μέρα πριν την άφιξη της κυρίας άρα πάμε για μωράκια Μαγιάτικα! :) 

 

Δε πειραζει κοριτσι μου....δε το βαζουμε κατω...🙏🙏🙏🙏ψηλα το κεφαλι χαλαρωσε τον τελευταιο μηνα τ καλοκαιριου με ηρεμια κ παμε τον επομενο μηνα μαζι με @eva_gge_lia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Δε πειραζει κοριτσι μου....δε το βαζουμε κατω...🙏🙏🙏🙏ψηλα το κεφαλι χαλαρωσε τον τελευταιο μηνα τ καλοκαιριου με ηρεμια κ παμε τον επομενο μηνα μαζι με @eva_gge_lia

@arntaliaΈρχεται και η σειρά μας για το τεστ εν αναμονή περιόδου!Θα τη φάω τη ψυχρολουσια έρχεται το νιώθω 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια έχει κάποια κοπέλα εμπειρία με υπολειπόμενη ανάπτυξη;  

Κορίτσι δεν ξέρω και πολλά να σου πω αλλά γενικα δεν έχω και εγω μεγάλο μωρακι 

γενικα η μετρησεις παίζουν ακρετα 

εμενα σκέψου με μετρησε την Τετάρτη ένας ειδικευόμενος μου βγάζει το μωρο 3100 σήμερα με μετρησε άλλος ειδικευόμενος το έβγαλε 2860 🤷‍♀️ άντε βγάλε άκρη τώρα 

στην Doppler θα το δείτε καλύτερα τώρα σε πια βδομαδα είσαι; Εγω στην πρώτη μου κόρη έκανα Doppler 30 εβδ και τώρα έκανα 33 εβδ 

περιμένουμε νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

@arntaliaΈρχεται και η σειρά μας για το τεστ εν αναμονή περιόδου!Θα τη φάω τη ψυχρολουσια έρχεται το νιώθω 🤣

Άντε καλέ γιατί? Πάμε θετική σκέψη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Άντε καλέ γιατί? Πάμε θετική σκέψη :)

@MinaSamΠλάκα κάνω! Εννοείται θετική σκέψη εφοσον προσπαθούμε ολα είναι πιθανά 🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και λίγο αργοπορημένα, καλό μήνα κορίτσια σε όλες! Με το καλό να πάρετε στην αγκαλιά τα μωράκια σας και με το καλό να έρθουν μωράκια και σε όσες το λαχταρούν 🩵🩷

Τα δικά μου νέα.. αφού πήγα και σε έναν ακόμα γιατρό καθηγητή στη θεσ/νίκη για δεύτερη άποψη μου είπε τα ίδια με τη δικιά μου και γενικώς καταλήξανε στο να ηρεμήσω να απολαύσω το καλοκαίρι μου και να πάω παρακάτω χωρίς ποτέ φυσικά να είμαι σίγουρη ότι δεν θα ξαναγίνει..

Οπότε αυτό κάνω είμαστε διακοπές με τον σύντροφο, τις απολαμβάνουμε, έχουμε και επαφές ελεύθερα (χωρίς όμως να τελειώνει συνειδητά μέσα αν και είμαι σε γόνιμες μέρες) γιατί είπα απλά να το αφήσω λίγο και να πάω με τη ροή να ηρεμήσει ψυχή και σώμα! Τώρα τι να πω αν έγινε κάτι "άθελα" θα φανεί αν και δε νομίζω.

Και με το καλό από φθινόπωρο χειμώνα να μπούμε και πάλι στη διαδικασία και ότι γίνει!! 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Αν και λίγο αργοπορημένα, καλό μήνα κορίτσια σε όλες! Με το καλό να πάρετε στην αγκαλιά τα μωράκια σας και με το καλό να έρθουν μωράκια και σε όσες το λαχταρούν 🩵🩷

Τα δικά μου νέα.. αφού πήγα και σε έναν ακόμα γιατρό καθηγητή στη θεσ/νίκη για δεύτερη άποψη μου είπε τα ίδια με τη δικιά μου και γενικώς καταλήξανε στο να ηρεμήσω να απολαύσω το καλοκαίρι μου και να πάω παρακάτω χωρίς ποτέ φυσικά να είμαι σίγουρη ότι δεν θα ξαναγίνει..

Οπότε αυτό κάνω είμαστε διακοπές με τον σύντροφο, τις απολαμβάνουμε, έχουμε και επαφές ελεύθερα (χωρίς όμως να τελειώνει συνειδητά μέσα αν και είμαι σε γόνιμες μέρες) γιατί είπα απλά να το αφήσω λίγο και να πάω με τη ροή να ηρεμήσει ψυχή και σώμα! Τώρα τι να πω αν έγινε κάτι "άθελα" θα φανεί αν και δε νομίζω.

Και με το καλό από φθινόπωρο χειμώνα να μπούμε και πάλι στη διαδικασία και ότι γίνει!! 

 

 

 

Καλό μήνα να έχεις κορίτσι μου! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές κι ανταποδίδω! Όταν είναι να έρθει κορίτσι μου, νομίζω, πως θα είναι όταν δε θα το περιμένεις! Να περάσετε τέλεια τις διακοπές σας! Και που ξέρεις;;; Ίσως γυρίσετε 3!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eva_gge_lia είπε:

@arntaliaΈρχεται και η σειρά μας για το τεστ εν αναμονή περιόδου!Θα τη φάω τη ψυχρολουσια έρχεται το νιώθω 🤣

Εγω τη νοιωθω απο τωρα τη ψυχρολουσια και το λεω στο συζυγο και μου λεει ε και??? Τον αλλον μηνα εδω ειμαστε 🤣🤣🤣🤣 αυτη η αισιοδοξια των αντρων!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Άντε καλέ γιατί? Πάμε θετική σκέψη :)

Εγω και η θετικη σκεψη @MinaSam μου εχουμε χωρισει εδω κ χρονια🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

Αν και λίγο αργοπορημένα, καλό μήνα κορίτσια σε όλες! Με το καλό να πάρετε στην αγκαλιά τα μωράκια σας και με το καλό να έρθουν μωράκια και σε όσες το λαχταρούν 🩵🩷

Τα δικά μου νέα.. αφού πήγα και σε έναν ακόμα γιατρό καθηγητή στη θεσ/νίκη για δεύτερη άποψη μου είπε τα ίδια με τη δικιά μου και γενικώς καταλήξανε στο να ηρεμήσω να απολαύσω το καλοκαίρι μου και να πάω παρακάτω χωρίς ποτέ φυσικά να είμαι σίγουρη ότι δεν θα ξαναγίνει..

Οπότε αυτό κάνω είμαστε διακοπές με τον σύντροφο, τις απολαμβάνουμε, έχουμε και επαφές ελεύθερα (χωρίς όμως να τελειώνει συνειδητά μέσα αν και είμαι σε γόνιμες μέρες) γιατί είπα απλά να το αφήσω λίγο και να πάω με τη ροή να ηρεμήσει ψυχή και σώμα! Τώρα τι να πω αν έγινε κάτι "άθελα" θα φανεί αν και δε νομίζω.

Και με το καλό από φθινόπωρο χειμώνα να μπούμε και πάλι στη διαδικασία και ότι γίνει!! 

 

 

 

Να το απολαυσεις κοριτσι μου να περασεις καλα με το συντροφο σου να ηρεμησεις...το χεριεαζεσαι.κ γω το ιδιο κανω....απο φθινοπωρο πρωτα ο θεος να εχουμε υγεια το ξαναπιανουμε. Να περασεις υπεροχα να ξεκουραστεις❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Εγω και η θετικη σκεψη @MinaSam μου εχουμε χωρισει εδω κ χρονια🤣🤣🤣🤣🤣

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Εγω τη νοιωθω απο τωρα τη ψυχρολουσια και το λεω στο συζυγο και μου λεει ε και??? Τον αλλον μηνα εδω ειμαστε 🤣🤣🤣🤣 αυτη η αισιοδοξια των αντρων!!!!

@arntaliaΚαι εμένα έτσι είναι!Μεσα στη καλη διάθεση και το χιούμορ!Εχει καταλάβει και για τα τεστ ωορρηξίας και ολο με πειράζει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mp_christina είπε:

σε ποια εφαρμογή αναφέρεστε;

@mp_christinaΤωρα είδα το μύνημα σου για κάποιο λόγο.Την εφαρμογή εδω τα κορίτσια μου την έμαθαν λέγεται premom!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eva_gge_lia είπε:

 

@arntaliaΚαι εμένα έτσι είναι!Μεσα στη καλη διάθεση και το χιούμορ!Εχει καταλάβει και για τα τεστ ωορρηξίας και ολο με πειράζει 😂

Εγω τα ειχα παραγγειλει κρυφα τα τεστ οταν εκανα προκληση ωορηξιας κ μου ελεγε τι λενε τα μαγικα τεστ??? Λενε και την ωρα ????🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Εγω τα ειχα παραγγειλει κρυφα τα τεστ οταν εκανα προκληση ωορηξιας κ μου ελεγε τι λενε τα μαγικα τεστ??? Λενε και την ωρα ????🤣🤣🤣

@arntaliaΑααα πολυ φιλος με τον δικό μου😂😂Εγω προσπάθησα να τα κρύψω αλλα ανεπιτυχώς! Όποτε είναι οι γόνιμες δε του το λέω αλλα ρωτάει τι έγινε ξεκινανε οι εκδηλώσεις 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Εγω τη νοιωθω απο τωρα τη ψυχρολουσια και το λεω στο συζυγο και μου λεει ε και??? Τον αλλον μηνα εδω ειμαστε 🤣🤣🤣🤣 αυτη η αισιοδοξια των αντρων!!!!

Αχ κ εμένα ο δικός μου έτσι μου είπε χθες και μου την έδωσε άσε :) άρχισα να του λέω για την ενσυναιίσθηση και τη συναισθηματική νοημοσύνη και νομίζω κάπου στη συζήτηση τον έχασα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Αχ κ εμένα ο δικός μου έτσι μου είπε χθες και μου την έδωσε άσε :) άρχισα να του λέω για την ενσυναιίσθηση και τη συναισθηματική νοημοσύνη και νομίζω κάπου στη συζήτηση τον έχασα :)

Ααα και γω του τα λεω αυτα...κ οτι ειναι οι γονιμες κλπ και χθες π ειχαλε τη συζητηση κ λεω να με ακουει καπως μου πεταει : ενταξει ολα αυτα αλλα ας παραγγειλουμε καμις κρεπα ή μειωνει τη γονιμοτητα σου🤣🤣🤣🤣🤣 μας δουλευουν κοριτσια  οι αντρες μας@MinaSam και @eva_gge_lia αλλα καταλαβα πως κ εκεινοι αγχωνονται αλλα δεν θελουν να τους μεταφερουμε το αγχος μας...ειναι χαλαροι! Εν μερει ευτυχως γιατι αντισταθμιζει ο ενας τον αλλον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Ααα και γω του τα λεω αυτα...κ οτι ειναι οι γονιμες κλπ και χθες π ειχαλε τη συζητηση κ λεω να με ακουει καπως μου πεταει : ενταξει ολα αυτα αλλα ας παραγγειλουμε καμις κρεπα ή μειωνει τη γονιμοτητα σου🤣🤣🤣🤣🤣 μας δουλευουν κοριτσια  οι αντρες μας@MinaSam και @eva_gge_lia αλλα καταλαβα πως κ εκεινοι αγχωνονται αλλα δεν θελουν να τους μεταφερουμε το αγχος μας...ειναι χαλαροι! Εν μερει ευτυχως γιατι αντισταθμιζει ο ενας τον αλλον!!!

@arntaliaΧαχαχαχ μειώνεται η γονιμότητα λεει απο την κρεπα🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα Λευκή μου!!! Εγώ με την τουαλέτα τις τελευταίες βδομάδες νομίζω είμαι λίγο καλύτερα αλλά και πάλι πάω συχνά!!
    • Καλημέρα Λευκη μου!! Λες να ισχύει αυτό με το κεφάλι γιατί και εγώ όταν γυρίζω πλευρό πονάω στα αριστερά!! Έλεγα τυχαίο είναι! Εγώ δεν το νιώθω το μωρό ειδικά τόσο καθαρά!! Μόλις ξεκίνησα φαντάσου να το νιώθω σαν ψαράκι! Και δεν είμαι και σίγουρη αν ήταν αυτό 🤣  Μόνο 45 φορές πας στην τουαλέτα? Τυχερή είσαι! Εγώ πάω τις διπλάσιες 😭😭 είναι τραγικό αυτό το πράγμα! Πότε θα σταματήσει?
    • καλή αρχή στο νέο σας ξεκίνημα!  είναι λίγο δύσκολα στην αρχή αλλά σιγά σιγά θα βρείτε τα πατήματά σας! ήρθαν και τα πρώτα βήματα από το λουλούδι σου ❤️  μεγαλώνειιιι!! εύχομαι να τα ζήσουμε όλες μας σύντομα!
    • Το Μέλανη θα μπορούσε να θεωρηθεί ως υποκοριστικό του Μελπομένη, αν και δεν είναι τόσο συνηθισμένο. Είναι πιο κοντά στο όνομα Μελανία, αλλά αν κάποιος το προτιμά ως παραλλαγή, μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Τα υποκοριστικά είναι συχνά προσωπικές επιλογές και μπορεί να διαμορφώνονται με βάση την αίσθηση που θέλει να δώσει κάποιος στο όνομά του. Πάντως φίλη μου με το όνομα Μελπομένη τη φωνάζουμε Μένη. Κλασικό θα μου πεις.. 😅 Να ξέρεις πως τα ελληνικά ονόματα τελειώνουν με "η" πάντα στο τέλος. 
    • Αααα σε ευχαριστώ πολύ που το θυμήθηκες ❤️❤️. Ειμαι καλά, δόξα τω Θεώ, απλά μετακομίσαμε την Κυριακή και δεν προλαβαίνω ούτε να πάρω ανάσα!! Και το καλύτερο είναι ότι τη Δευτέρα αδιαθετησα. Είπα και στον καλό μου, ευτυχώς που ήρθε η περίοδος γιατί δεν θα ήθελα να έχω μετακόμιση και το άγχος μιας εγκυμοσύνης. Τώρα κουβαλάω, σηκώνω, σκύβω, καθαρίζω... Και συνηθως με την μικρούλα μου αγκαλιά (είναι 10 κιλά). Δυστυχώς δεν έχουμε βοήθεια (εκτός από 2 ημέρες που βοήθησε ο αδερφός του άντρα μου και η γυναίκα του). Οπότε με το μωρό είναι εξαιρετικά δύσκολο όλο αυτό, γιατί είναι ένα μωράκι κυριολεκτικά κολλημένο πάνω μου. Αν την αφήσω για 1 λεπτό πλανταζει στο κλάμα. Αλλά θα τα καταφέρουμε!! Το καλύτερο είναι ότι το Λυδιακι λίγο πριν γίνει 11 μηνών, άφησε τα χεράκια και έκανε τα πρώτα της βήματα!!! Συγκινήθηκα τόσο μα τόσο πολύ, και ευτυχώς προλάβαμε να την βγάλουμε βίντεο ❤️❤️  Πλέον νιώθω ότι επικοινωνούμε με έναν πολύ δικό μας τρόπο και κάθε μέρα είναι και μια έκπληξη!! Πόση αγάπη μπορεί να χωρέσει στην καρδιά μιας μανουλας, ούτε που το είχα φανταστεί 🥰🥰. Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να μην υπάρξει γυναίκα που λαχταρά ένα μωρό και να μην νιώσει αυτά τα συναισθήματα!!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...