Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

Καλημερα σας, 

Τελευταια περιοδος 1 Αυγουστου με πολυ σταθερο κυκλο 26-27 ημερων. Περιμενα περιοδο στις 27-28 Αυγουστου.

27 και 29 Αυγουστου εκανα το τεστ clearblue πρωιμης ανιχνευσης (το μεσημερι και τις 2 φορες) και βγηκε αρνητικο.

Σημερα το πρωι (τριτη μερακαθυστερησης) εκανα παλι το clearblue πρωιμης ανιχνευσης με πρωινα ουρα και βγηκε μια πολυ αχνη θετικη γραμμη. 

Ειμαι 37 χρονων και εχω ηδη ενα παιδακι 3 χρονων. Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη τα τεστ μου ηταν ξεκαθαρα θετικα ηδη πριν απο την καθυστερηση οποτε αυτηφορα ανησυχω μηπως υπαρχει βιοχημικη κυηση.

Πηγα σημερα το πρωι για χοριακη και η γιατρος μου ηταν πολυ συγκρατημενη, και τωρα με εχει φαει η αγωνια.

Εχει καποια να μοιραστει καποια παρομοια εμπειρια;

Σας ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γύρισα από διακοπές και μόλις έκανα ένα τεστ ωορρηξίας γιατί ήθελα να δω που βρισκόμαστε. Πίστευα ότι την είχα χάσει αλλά  όχιιι εδωωω !! 

IMG_20240831_182253.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια γύρισα από διακοπές και μόλις έκανα ένα τεστ ωορρηξίας γιατί ήθελα να δω που βρισκόμαστε. Πίστευα ότι την είχα χάσει αλλά  όχιιι εδωωω !! 

IMG_20240831_182253.jpg

Εγώ που δεν έχω ιδέα από τεστ... ειδικά ωορρηξίας... θα πω... βουρ στο ψητό!!! Καλό βόλι!!!

Μακάρι να δούμε και σε άλλο τεστ 2 κόκκινες γραμμές σε λίγες μέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια γύρισα από διακοπές και μόλις έκανα ένα τεστ ωορρηξίας γιατί ήθελα να δω που βρισκόμαστε. Πίστευα ότι την είχα χάσει αλλά  όχιιι εδωωω !! 

IMG_20240831_182253.jpg

Βουρ Βουρ θετικό φαίνεται!! Καλή απόλαυση που λένε σε γνωστό ριαλιτι μαγειρικής :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@annie! μου τι να πω, αυτά έχει η εξοχή χαχα εγώ την αγαπώ αλλά σε τέτοια φάση καλύτερα ίσως στην πόλη!

Καλά κι εγώ επαφή χθες ούτε καν, είχαμε κάτι φίλους στο σπίτι ο δικός μου ήπιε 2 μοχίτο μετά από καιρό και ξεράθηκε. 

Άντε να δούμε σήμερα! 

Επίσης θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο κορίτσια μου.. σχετικά με την πίστη σε αγίους κλπ. Εγώ στην ενήλικη ζωή μου ποτέ δεν ήμουν πιστή με την έννοια να πηγαίνω εκκλησία συχνά, όμως πάντα μέσα μου πίστευα. Τώρα τον 15αυγουστο ένιωσα από το πρωί μια σύνδεση με την Παναγία, ήθελα να πάω να προσκυνήσω την εικόνα της και μετά όλη τη μέρα ένιωθα κάπως, επίσης είδα κι ένα πεφταστέρι εκείνη τη μέρα που γενικά δεν βλέπω κι εκείνες τις μέρες είδα 3-4 φορές το αλογάκι της Παναγίας, όπως λέγεται ένα εντομο. Τώρα όλα αυτά απλά μπορεί να είναι και στο μυαλό μου χαχα

Από τότε, όποτε το νιώθω προσεύχομαι στην Παναγία για την επόμενη εγκυμοσύνη αλλά σκέφτομαι "πρέπει" να τάξω κάτι για να έρθει και να πάνε όλα καλά; Ή η προσευχή μου αρκεί; Έχω δει ότι υπάρχει στην Κατερίνη η εικόνα της Παναγίας εγκυμονούσας και είπα όταν ξανά μείνω θα πάω μια Κυριακή να προσκυνήσω κι εκεί για ευλογία. 

Κορίτσι μου δεν χρειάζεται να τάξεις τίποτα στην Παναγία. Είναι μάνα και ακούει μόνο την προσευχή μας, δεν θέλει ανταλλάγματα!!!

Στο λεω εγώ που είμαι σαν εσένα και όταν προσευχήθηκα για τον γιο μου με άκουσε η ΜΑΝΑ και μου τον έκανε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@annie! μου τι να πω, αυτά έχει η εξοχή χαχα εγώ την αγαπώ αλλά σε τέτοια φάση καλύτερα ίσως στην πόλη!

Καλά κι εγώ επαφή χθες ούτε καν, είχαμε κάτι φίλους στο σπίτι ο δικός μου ήπιε 2 μοχίτο μετά από καιρό και ξεράθηκε. 

Άντε να δούμε σήμερα! 

Επίσης θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο κορίτσια μου.. σχετικά με την πίστη σε αγίους κλπ. Εγώ στην ενήλικη ζωή μου ποτέ δεν ήμουν πιστή με την έννοια να πηγαίνω εκκλησία συχνά, όμως πάντα μέσα μου πίστευα. Τώρα τον 15αυγουστο ένιωσα από το πρωί μια σύνδεση με την Παναγία, ήθελα να πάω να προσκυνήσω την εικόνα της και μετά όλη τη μέρα ένιωθα κάπως, επίσης είδα κι ένα πεφταστέρι εκείνη τη μέρα που γενικά δεν βλέπω κι εκείνες τις μέρες είδα 3-4 φορές το αλογάκι της Παναγίας, όπως λέγεται ένα εντομο. Τώρα όλα αυτά απλά μπορεί να είναι και στο μυαλό μου χαχα

Από τότε, όποτε το νιώθω προσεύχομαι στην Παναγία για την επόμενη εγκυμοσύνη αλλά σκέφτομαι "πρέπει" να τάξω κάτι για να έρθει και να πάνε όλα καλά; Ή η προσευχή μου αρκεί; Έχω δει ότι υπάρχει στην Κατερίνη η εικόνα της Παναγίας εγκυμονούσας και είπα όταν ξανά μείνω θα πάω μια Κυριακή να προσκυνήσω κι εκεί για ευλογία. 

Κορίτσι μου σαν εσένα είμαι κι εγώ περίπου. Δεν πάω πολύ συχνά στην εκκλησία. Εκτός δηλαδή από το  Πάσχα, πάω οπότε το νιώσω. Και στη Φανερωμένη στη Λευκάδα κάθε χρόνο στη γιορτή της! Εγώ όπως είπα έδωσα στην Ισμήνη και το Μαρία γιατί ενώ δεν την είχα "τάξει"... είχα προσευχηθεί ΆΠΕΙΡΑ στην Παναγία τη Φανερωμένη. Και το θεώρησα πολύ σημαδιακό ότι γεννήθηκε 15Αύγουστο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/8/2024 at 2:33 ΜΜ, ο/η S1987 είπε:

 

Καλημερα σας, 

Τελευταια περιοδος 1 Αυγουστου με πολυ σταθερο κυκλο 26-27 ημερων. Περιμενα περιοδο στις 27-28 Αυγουστου.

27 και 29 Αυγουστου εκανα το τεστ clearblue πρωιμης ανιχνευσης (το μεσημερι και τις 2 φορες) και βγηκε αρνητικο.

Σημερα το πρωι (τριτη μερακαθυστερησης) εκανα παλι το clearblue πρωιμης ανιχνευσης με πρωινα ουρα και βγηκε μια πολυ αχνη θετικη γραμμη. 

Ειμαι 37 χρονων και εχω ηδη ενα παιδακι 3 χρονων. Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη τα τεστ μου ηταν ξεκαθαρα θετικα ηδη πριν απο την καθυστερηση οποτε αυτηφορα ανησυχω μηπως υπαρχει βιοχημικη κυηση.

Πηγα σημερα το πρωι για χοριακη και η γιατρος μου ηταν πολυ συγκρατημενη, και τωρα με εχει φαει η αγωνια.

Εχει καποια να μοιραστει καποια παρομοια εμπειρια;

Σας ευχαριστω

Πολύ πιθανόν να έγινε καθυστερημένη σύλληψη. Εμένα δλδ από αυτά που λες έτσι μου φαίνεται και όχι βιοχημική. Πόσο βγήκε η χοριακή; Πότε θα την επαναλάβεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας!
Ας ξεκινήσω από την αρχή. Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 12 Αυγούστου και είχαμε επαφή ελεύθερα με τον σύντροφό μου στις 20 Αυγούστου(9η μέρα).
Γενικά ο κύκλος μου είναι σταθερός 27-30 μέρες. Το Σάββατο που μας πέρασε 31 Αυγούστου, μετά από επαφή, πήγα τουαλέτα και όταν σκουπίστηκα είδα πολύ έντονο κόκκινο αίμα (ποσότητα όσο της πρώτης μέρας περιόδου). Αγχώθηκα τόσο που σκέφτηκα διάφορα (πολύποδες, ινομυώματα κτλ..). Έτσι λοιπόν είπα να κάνω τεστ για να αποκλείσω την εγκυμοσύνη. Πήρα ένα διπλό (yes or no) που δείχνει 8-10 ημέρες μετά την επαφή. Έκανα το πρώτο το απόγευμα 2 Σεπτέμβρη(22η μέρα) και το δεύτερο το πρωί 3 Σεπτέμβρη(23η μέρα). Και τις δύο φορές η γραμμή ήταν πολύ αχνή. Διάβασα ότι πιθανώς είναι θετικά αλλά επειδή είναι πολύ νωρίς δεν βγήκαν σκούρες. Έκανα λοιπόν και μια χοριακή σήμερα (24η μέρα) και ήταν αρνητική <0.100 . Μέχρι προχθές δεν είχα κανένα σύμπτωμα περιόδου, αλλά χθες και σήμερα έχω πρησμένο στήθος, πονάκια χαμηλά, πεσμένη διάθεση. Τα τεστ με μπέρδεψαν πολύ αλλά υπάρχει πιθανότητα ελαττωματικών τεστ ή και να έκανα πολύ νωρίς τη χοριακή; Έχει καμία σας από δω ανάλογη περίπτωση;
Ευχαριστώ για την υπομονή σας. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2024 at 6:50 ΜΜ, ο/η seliniakofos είπε:

Καλησπέρα σας!
Ας ξεκινήσω από την αρχή. Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 12 Αυγούστου και είχαμε επαφή ελεύθερα με τον σύντροφό μου στις 20 Αυγούστου(9η μέρα).
Γενικά ο κύκλος μου είναι σταθερός 27-30 μέρες. Το Σάββατο που μας πέρασε 31 Αυγούστου, μετά από επαφή, πήγα τουαλέτα και όταν σκουπίστηκα είδα πολύ έντονο κόκκινο αίμα (ποσότητα όσο της πρώτης μέρας περιόδου). Αγχώθηκα τόσο που σκέφτηκα διάφορα (πολύποδες, ινομυώματα κτλ..). Έτσι λοιπόν είπα να κάνω τεστ για να αποκλείσω την εγκυμοσύνη. Πήρα ένα διπλό (yes or no) που δείχνει 8-10 ημέρες μετά την επαφή. Έκανα το πρώτο το απόγευμα 2 Σεπτέμβρη(22η μέρα) και το δεύτερο το πρωί 3 Σεπτέμβρη(23η μέρα). Και τις δύο φορές η γραμμή ήταν πολύ αχνή. Διάβασα ότι πιθανώς είναι θετικά αλλά επειδή είναι πολύ νωρίς δεν βγήκαν σκούρες. Έκανα λοιπόν και μια χοριακή σήμερα (24η μέρα) και ήταν αρνητική <0.100 . Μέχρι προχθές δεν είχα κανένα σύμπτωμα περιόδου, αλλά χθες και σήμερα έχω πρησμένο στήθος, πονάκια χαμηλά, πεσμένη διάθεση. Τα τεστ με μπέρδεψαν πολύ αλλά υπάρχει πιθανότητα ελαττωματικών τεστ ή και να έκανα πολύ νωρίς τη χοριακή; Έχει καμία σας από δω ανάλογη περίπτωση;
Ευχαριστώ για την υπομονή σας. :)

Καλησπέρα κοπέλα μου, να δείχνει το τεστ και όχι η χοριακή είναι απίθανο. Σκέψου ότι από το αίμα για να φανεί στα ούρα θέλει 2-3 μέρες. Οπότε 3 τα τεινά.. 

1ον να είσαι έγκυος κ να μη φαίνεται τίποτα πουθενά ακόμα καθότι είναι πολύ νωρίς.

2ον ελλαττωματικά τεστ, το οποίο ισχύει κ στην 1η περίπτωση

3ον να ήταν βιοχημική πολύ στην αρχή και να πρόλαβε να μηδενίσει  χοριακή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ κορίτσια!  Ευτυχως πάμε καλά με τον ορο, αύριο το πρωί θα μου τον βγάλουν για να δούμε πως θα πάει.  Με την @Raf123 κρατάμε γερά…
    • Με έχει πιάσει ο όρος. Από το μεσημέρι μόνο 4 μεγάλες συσπάσεις έχω κάνει αλλά δεν μας νοιάζουν αφού είναι ακανόνιστες.  Αυριο το πρωί θα μου βγάλουν τον ορο και θα με κρατήσουν 4-5 ώρες να δουν πως θα πάω. Αν δεν κάνω πάλι συντονισμένες συσπάσεις θα πάω σπιτι και θα παίρνω χάπι για μια εβδομάδα. Την Δευτέρα το απόγευμα θα με δει και ο γιατρός μου.  Το μόνο που το πρωί μου έκανε μια μαία κολπική εξέταση και με πονάει λίγο ακόμη και βγάζω και καφε βλέννα…άγαρμπη ήταν!!!!
    • Καλησπέρα κορίτσια,θέλω να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα ξέρει να μου προτείνει παιδογαστρεντερολογο που να έχει εμπειρία στην νηστιδοστομια.
    • Κορίτσι μου εγώ πρώτη φορά ακούω να αλλάζει η τιμή του γιατρού με το δωμάτιο κ έχω γεννήσει ένα στην Αθήνα κ ένα στην Λάρισα (όταν έψαχνα ρωτησα αρκετούς  για τιμες κ κανένας δεν μου είπε ότι αλλάζει με το δωμάτιο) είσαι σίγουρη ότι κατάλαβες καλά; Συνήθως κάποιοι γιατροί ζητάνε πιο πολλά όταν κάνουν καισαρική . Μήπως εννοούσε αυτό ο γιατρός; 🤔 πραγματικά περίεργο γιατί ο γιατρός για τις υπηρεσίες του δεν σχετίζεται με το τι δωμάτιο θα κλείσεις εσυ για να μείνεις στο μαιευτήριο (άσε που συνήθως εκεί βοηθανε οι γιατροί δεν χρεώνουν έξτρα) 🤷🏼‍♀️   οπως κ να έχει με το καλό το μωράκι σου ❤️❤️❤️❤️
    • Κορίτσι μου καλά έκανες κ πηγές να σου βάλουν τοκολυτικα!! Ξεκούραση όσο μπορείς να πας τουλάχιστον 37 εβ!!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...