Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

με το καλό κορίτσι μου! να μας στείλεις νεα ❤️ 

Ευχαριστώ κορίτσι μου🙏🥰 θα σας στείλω εννοειται 🙏

στις πριν 48 λεπτά, ο/η afr είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εμένα ο πόνος στο στήθος ήταν απ' τα πιο έντονα συμπτώματα πριν καν την καθυστέρηση αλλά γύρω στον 1.5-2 μήνες σταμάτησε. Η εγκυμοσύνη μου πήγε μια χαρά!! Μην αγχώνεσαι, νομίζω είναι φυσιολογικό για αρκετά συμπτώματα να σταματάνε κ να εμφανίζονται καινούρια σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης 😋

Αχ κορίτσι μακαριιιιιιι🙏🙏🙏🙏🙏 από χθες το βράδυ έχω έναν μόνιμο πονο στη μέση σαν καρφί και φοβάμαι! Κάντε μια προσευχουλα κοριτσια μου να είναι όλα καλά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

κορίτσι μου ❤️ δεν θα κάνω κάτι σήμερα! Αύριο πρωι θα πάει ο σύντροφος για τις εξετάσεις και μπορεί να παω και εγω να κάνω μια χοριακή!

Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη κορίτσι μου! Συγνώμη που δεν παρακολουθώ πολύ το θεματάκι αλλά είμαι πολύ χάλια με συγχωρείται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη κορίτσι μου! Συγνώμη που δεν παρακολουθώ πολύ το θεματάκι αλλά είμαι πολύ χάλια με συγχωρείται!

σε ευχαριστω πολυυυυ!! ❤️ να μην ζητάς συγγνώμη..να εχεις πίστη στο σποράκι και προσπάθησε να ηρεμήσεις λίγο μέχρι το ραντεβού..νιώθει και εκείνο το στρες σου...μόλις ακούσεις καρδούλα θα τα ξεχάσεις όλα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna_30 είπε:

σε ευχαριστω πολυυυυ!! ❤️ να μην ζητάς συγγνώμη..να εχεις πίστη στο σποράκι και προσπάθησε να ηρεμήσεις λίγο μέχρι το ραντεβού..νιώθει και εκείνο το στρες σου...μόλις ακούσεις καρδούλα θα τα ξεχάσεις όλα ❤️ 

Αχ να την ακούσω Παναγία μου ή έστω μα δω να παλετε 🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη κορίτσι μου! Συγνώμη που δεν παρακολουθώ πολύ το θεματάκι αλλά είμαι πολύ χάλια με συγχωρείται!

Σε ποιον ζητάς καλέ συγγνώμη;;; Δεν έχουμε πει ότι εδώ είμαστε όλες για όλες και για όλα;;; Σε ποιά εβδομάδα είσαι τώρα κορίτσι μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσι μου εμείς προσπαθούμε 16 μηνες, δεν είχα ποτέ σύλληψη τα δικά μου είναι όλα οκ, του συζηγου είναι επίσης όλα εντάξει, κάναμε καρυότυπο ζευγους και ο καρυοτυπος του άντρα μου έχει θέμα! Οπότε τώρα το ψάχνουμε, να δούμε πως θα πορευτουμε ! Εύχομαι να είναι όλα φυσιολογικά αλλά αν δεν την έχετε κάνει εάν θέλεις ζήτησε να την κάνετε...

Καρυοτυπος ολα φυσιολογικα κ αυτος...ειπαμε κ εμεις απο σεπτεμβρη να το ψαξουμε περαιτερω τωρα να δουμε ακριβως το προβλημα περαν απο τους ανωορρηκτικπυς κυκλους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου έχω διαβάσει την ιστορία σου και πραγματικά είναι πολύ κρίμα να περνάτε τόσα ενώ το θεματακι που έχετε (ωορρηξία) είναι από τα πιο απλά στην υπογονιμότητα και λύνεται!! Απλά θέλεις κατάλληλους ανθρώπους δίπλα σου!! Εγώ θα σου πω ότι έχει μεγάλη διαφορά ένας γυναικολόγος με έναν ειδικό γονιμότητας. Το κατάλαβα αυτό όταν μετά από αρκετούς γυναικολόγους συνάντησα και μια γιατρό η οποία είναι ειδική στην υπογονιμότητα! Είναι μέρα με την νύχτα στις γνώσεις! Εσύ χρειάζεσαι τον ειδικό γονιμότητας αλλά από ότι έχω καταλάβει μένεις επαρχία και δεν έχεις επιλογές!! Τα χάπια δεν σε πιάνουν και αυτό έπρεπε να το είχε καταλάβει ο γιατρός σου την 1η φορά! Η @Mpourmpoulo που επίσης δεν την πιάνουν τα χάπια για να κάνει την σπερμματεγχηση έκανε ενέσεις ένα μίνι πρωτόκολο εξωσωματικής αν δεν κάνω λάθος! Και έκανε 2 αυγουλάκια!! Τι πρόβλημα σας δεν είναι σοβαρό!! Απλά χρειάζεσαι τον σωστό γιατρό δίπλα σου!!

Ναι ναι απλα τωρα φοβηθηκα ειναι η αληθεια μηπως μ δημιουργξσαν θεμα τα χαπια κοντευω πανω 20 μερες καθυστςρηση και δε μ δινει απαντηση γιατι απλα μ κανει μια προγεστερονη διχως νοημα και τελος. Δε πηρα απ την αρχη σωστο δρομο

 Κ δυστυχως δεν μας παιρνει αθτη τη στιγμη να καταφυγουμε σε κεντρο γονιμοτητας οικονομικα γτ κ εχω εχασα τη δουλεια μου αλλα σκεφτομαστε το δημοσιο νοσοκομειο κ συγκεκριμενα τη λαρισα π ειναι κοντα μας ωστε να βρω γιατρο εκει στο τμημα εξωσωματικης συγκεκριμενα π ειναι γιατροι γονιμοτητας κ αναπαραγωγης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Καρυοτυπος ολα φυσιολογικα κ αυτος...ειπαμε κ εμεις απο σεπτεμβρη να το ψαξουμε περαιτερω τωρα να δουμε ακριβως το προβλημα περαν απο τους ανωορρηκτικπυς κυκλους

Τότε κορίτσι μου, αυτό που σου λένε και οι υπόλοιπες, συμβουλέψου έναν ειδικό γονιμότητας δεν είναι ιδιαίτερα σοβαρό το πρόβλημα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@arntalia φταιει το οτι λογικα δ κανεις καλη ωορηξια. Οταν κανουμε προκληση ο γιατρός παρακολουθεί στενά την ωορηξια με συχνους υπερηχους μεχρι να την βρει. Απο αυτα π διαβασα καταλαβα οτι εκανες μονο εναν υπερηχο κ σ ειπε αντε βουρ. Πολυ πιθανόν τ συγκεκριμένο πρωτοκολλο δ σ ταιριάζει και δ σε βοηθαει στο να κανεις ωορηξια. Επισης μετρηση προγεστερονης κανουμε αφου εχουμε εξακριβωσει την ωορηξια. 7 μερες μετα. Σε εναν τελειο 28αρι κυκλο,δεδομενου οτι κανεις ωορηξια 14η μερα, κανεις προγεστερονη 21η. Αν δ ξερεις ποτε εκανες ωορηξια τζαμπα εκανες την προγεστερονη.

Ναι κ τις 3 φορες κοριτσι μ π πηρα χαπια μονο 12ημερα κυκλου υπερηχος κ λετα τελος μ ελεγε επαφες γ 1 βδομαδα χωρις να ξερουμς ποτε γινεται ωορηξια κ μ ελεγε σε αυτγ τη βδομαδα θα γινει εκανα κ γω επαφες κ τζιφος τπτ...μονο μια προγεστερονη ενω ξερει πως εχω ασταθη κυκλο. Τ ελεγα να ρθω γ αλλους 2 3 υπερηχους ακομη κ να καμουμε γοναδοτροπινη κ εξετασεις μα δουμε π βρισκομαστε με ορμονες κ μου λεει οχι δε χρειαζεται τπτ... Σκεψου εκανα προλακτικνη 48 κ τωρα παιρμω ντοστινεξ ....δε με προσεχει νοιωθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Ναι κ τις 3 φορες κοριτσι μ π πηρα χαπια μονο 12ημερα κυκλου υπερηχος κ λετα τελος μ ελεγε επαφες γ 1 βδομαδα χωρις να ξερουμς ποτε γινεται ωορηξια κ μ ελεγε σε αυτγ τη βδομαδα θα γινει εκανα κ γω επαφες κ τζιφος τπτ...μονο μια προγεστερονη ενω ξερει πως εχω ασταθη κυκλο. Τ ελεγα να ρθω γ αλλους 2 3 υπερηχους ακομη κ να καμουμε γοναδοτροπινη κ εξετασεις μα δουμε π βρισκομαστε με ορμονες κ μου λεει οχι δε χρειαζεται τπτ... Σκεψου εκανα προλακτικνη 48 κ τωρα παιρμω ντοστινεξ ....δε με προσεχει νοιωθω

Κορίτσι μου αφού δεν νιώθεις καλά με το γιατρό σου να τον αλλάξεις! Πρέπει να αισθάνεσαι σιγουριά κι ασφάλεια με το γιατρό, για όποιο θέμα κι αν πρόκειται! Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για κάτι τόσο λεπτό και σοβαρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου αφού δεν νιώθεις καλά με το γιατρό σου να τον αλλάξεις! Πρέπει να αισθάνεσαι σιγουριά κι ασφάλεια με το γιατρό, για όποιο θέμα κι αν πρόκειται! Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για κάτι τόσο λεπτό και σοβαρό!!!

Σκςψου ειχα παει κ σε μια αλλη γιατρο εδω τοπ υποτιθεται κ με ονομα κ.μ ειπε οτι δε μπορω να μεινω εγκυος επειδη εχω εμμονη κ πρεπει να με δει ψυχιατρος κ την ωρα π.μου εκανε το τεστ παπ μ λεει αιμοραγει ο τραχηλος σ κ δε θα καταφερεις εγκυμοσυνη κ εγω εκεινη την ωρα αδιαθετησα κ της λεω το αιμα ειναι περιοδου κ οχι απο τ τραχηλο κ οντως ηταν περιοδος.κ μ λεει δε θα μου πεις εμενα τη δουλεια μοθ. Οι γιατροθ στην επαρχια ειναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Σκςψου ειχα παει κ σε μια αλλη γιατρο εδω τοπ υποτιθεται κ με ονομα κ.μ ειπε οτι δε μπορω να μεινω εγκυος επειδη εχω εμμονη κ πρεπει να με δει ψυχιατρος κ την ωρα π.μου εκανε το τεστ παπ μ λεει αιμοραγει ο τραχηλος σ κ δε θα καταφερεις εγκυμοσυνη κ εγω εκεινη την ωρα αδιαθετησα κ της λεω το αιμα ειναι περιοδου κ οχι απο τ τραχηλο κ οντως ηταν περιοδος.κ μ λεει δε θα μου πεις εμενα τη δουλεια μοθ. Οι γιατροθ στην επαρχια ειναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ

Έλα Παναγία μου!!! Έχεις πέσει σε πολύ καλές περιπτώσεις, ε;;; Να πας αλλού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Έλα Παναγία μου!!! Έχεις πέσει σε πολύ καλές περιπτώσεις, ε;;; Να πας αλλού!

Ναι εχω το χαζομαγνητη δεν εξηγειται αλλιως.....καλα.3 4 γυναικολογους εχουμε εδω μη φανταστεις κ στο νοσοκομειο π ειναι γιατρος καλος γ μα τον βρεις θες ραντεβου να περιμενεις κανα 6μηνο σιγουρο... απλα ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ψυχικα .πεταξε κ η κουνιαδα μ χθες οτι μια γυναικα κομτα στα 35 μεγαλωσε πια  κ δεν εχει αντοχες γ παιδι κ με ισοπεδωσε...λεω δηλαδη εγω στα 32 τι να υποθεσω τωρα???!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Σε ποιον ζητάς καλέ συγγνώμη;;; Δεν έχουμε πει ότι εδώ είμαστε όλες για όλες και για όλα;;; Σε ποιά εβδομάδα είσαι τώρα κορίτσι μου;;;

Σήμερα είμαι 6+5 !🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Ναι εχω το χαζομαγνητη δεν εξηγειται αλλιως.....καλα.3 4 γυναικολογους εχουμε εδω μη φανταστεις κ στο νοσοκομειο π ειναι γιατρος καλος γ μα τον βρεις θες ραντεβου να περιμενεις κανα 6μηνο σιγουρο... απλα ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ψυχικα .πεταξε κ η κουνιαδα μ χθες οτι μια γυναικα κομτα στα 35 μεγαλωσε πια  κ δεν εχει αντοχες γ παιδι κ με ισοπεδωσε...λεω δηλαδη εγω στα 32 τι να υποθεσω τωρα???!!!

Να μη δίνεις σημασία σε κανέναν!!! Υπομονή και κουράγιο κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Σήμερα είμαι 6+5 !🙏

Ε λογικά τότε θα την ακούσεις κοριτσάκι μου γλυκό! Ηρεμία και ψυχραιμία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Να μη δίνεις σημασία σε κανέναν!!! Υπομονή και κουράγιο κορίτσι μου!!! 

Προσπαθω τι αλλο μπορω μα κανω??!!!! Ευχομαι κ εσυ με το καλο❤️❤️🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Σήμερα είμαι 6+5 !🙏

Κοριτσακι μου αναμενουμε νεα σου. Ολα μα ολα θα ειναι καλα🙏🙏🙏🙏θα ακουσεις το σπορακι σου❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Σήμερα είμαι 6+5 !🙏

Σούπερ! θα την ακούσετε ή θα τη δείτε να πάλλεται σίγουρα 🤞 καλούς και δυνατούς χτύπους εύχομαι κορίτσι μου! κι εγώ 6+5 είχα πάει να την ακούσω πρώτη φορά 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

κορίτσι μου ❤️ δεν θα κάνω κάτι σήμερα! Αύριο πρωι θα πάει ο σύντροφος για τις εξετάσεις και μπορεί να παω και εγω να κάνω μια χοριακή!

Θα μας σκάσεις....πάνε πάρε ένα από φαρμακείο!!!!! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Προσπαθω τι αλλο μπορω μα κανω??!!!! Ευχομαι κ εσυ με το καλο❤️❤️🙏🙏🙏🙏

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... Να είσαι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Θα μας σκάσεις....πάνε πάρε ένα από φαρμακείο!!!!! 🤣

χαχαχ ειμαι δουλειά και μετά θα βγω καπάκι βολτιτσα..αν βρω κανενα φαρμακείο στο δρόμο μπορεί να πάρω! Σήμερα ειμαι οφ..νυσταζω πολυ..έχω ταχυπαλμία 3 μέρες τώρα και με πονάει και το στήθος κυριως στο πλαι..για να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna_30 είπε:

χαχαχ ειμαι δουλειά και μετά θα βγω καπάκι βολτιτσα..αν βρω κανενα φαρμακείο στο δρόμο μπορεί να πάρω! Σήμερα ειμαι οφ..νυσταζω πολυ..έχω ταχυπαλμία 3 μέρες τώρα και με πονάει και το στήθος κυριως στο πλαι..για να δουμε!

Κορίτσι μου την αντιβίωση ποτέ την τελειώνεις ; Να ενημερώσεις και τον γιατρο σου να το ξέρει ότι μπορεί να είσαι εγκυουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσι μου την αντιβίωση ποτέ την τελειώνεις ; Να ενημερώσεις και τον γιατρο σου να το ξέρει ότι μπορεί να είσαι εγκυουλα

έχω αγχωθεί και με αυτό..σήμερα την τελειώνω..επηρεάζει τοσο νωρίς σε κάτι; αν υποθέσουμε οτι υπάρχει εγκυμοσύνη σήμερα είμαι 3+2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna_30 είπε:

έχω αγχωθεί και με αυτό..σήμερα την τελειώνω..επηρεάζει τοσο νωρίς σε κάτι; αν υποθέσουμε οτι υπάρχει εγκυμοσύνη σήμερα είμαι 3+2

Κοίταξε , εγω έπαιρνα ciproxin και μου είχαν πει ότι παρά πολύ νωρίς στην εγκυμοσύνη δεν υπάρχει πρόβλημα.Εσυ απ ότι διάβασα παίρνεις Norocin που είναι στην ίδια κατηγορία, είναι κυνολονες. Αφού τελειωνει σήμερα η αγωγή θα σου έλεγα απλά να τσεκάρεις για πιθανή εγκυμοσύνη και να ενημερώσεις ουρολόγο και γυναικολόγο 🙏🏻 που εύχομαι να μην είναι πιθανή αλλά να εισαιιιιιιιιι🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...