Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ταλαιπωρήθηκες από την καισαρική μωρέ 

εγω είχα πολύ καλή ανάρρωση το περίμενα χειρότερο να σου πω την αλήθεια μετά από ένα 24 ωρο σηκώθηκα πηγα τουαλέτα ο πόνος ήταν οκ δεν πήρα καν όλα τα παυσίπονα που μου έφεραν στο δωμάτιο.. τώρα η δεύτερη καισαρική δεν ξέρω πως θα είναι γιατί δεν παύει να είναι ένα ακόμα χειρουργείο μέσα σε 2 χρόνια μακάρι να είναι όπως το πρώτο 

αλλα συμφωνώ το πιο σημαντικό είναι να είναι καλά τα μωρά και εμείς για να τα φροντίζουμε 🥰

Φίλες μου που έχουν πάνω από 1 καισαρική μου είπαν ότι στην δεύτερη ήταν πολύ καλύτερη και γρήγορη η ανάρρωση, όποτε μην σε αγχώνει αυτό καθόλου. Θετική σκέψη…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αστα κοριτσι μου τρελάθηκα! Την προηγούμενη μέρα είχα 1713 όποτε υπολογίζω στο περίπου πως την ημέρα του υπερυχου να ειχα  πχ 2700 ! Μακάρι να πανε όλα καλά! Μέχρι την άλλη Δευτέρα η αλήθεια ειναι πως θα μου βγει η ψυχή😱

Έλα θετική σκέψη…όλα θα πάνε καλά και την επόμενη Δευτέρα θα μας πεις όμορφα νέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου καλα είμαι τώρα! Πέρασα μια μεγάλη τρομάρα και δεν είχα όρεξη ούτε διάθεση για τίποτα! Έκανα που λέτε την πρώτη χοριακη η οποία βγήκα 94! Το ίδιο βράδυ είχα αίμα κατακόκκινο στο χαρτι και ελάχιστο στο σερβιετακι έπειτα συνέχισαν τα ροζ για περίπου μια μέρα ! Λέω πάει αποβολη ! Μιλάω με τον γιατρό και την επόμενη μέρα ξεκινάω και ενέσεις προγεστερονης! Έπειτα συνέχιζαν τα ροζ όπου μετά έγιναν καφέ για μια εβδομάδα! Δυο μέρες μετά την πρώτη χοριακη κάνω επαναληπτική και ήταν 350 ! Η χοριακη ανέβαινε και μάλιστα πολύ καλά αλλά τα ροζ και τα καφέ δεν σταματούσαν ! Κάνω επαναληπτική χοριακη ξανά μετά από 4 μέρες και είχε πάει 1713! Ανέβαινε κανονικότατα🙏 την επόμενη μέρα από την χοριακη πήγα στο γιατρό αρων αρων να με δει γτ φοβόμουν για εξωμητριο όπως και αυτός ! Στην αρχή δεν φαινόταν τίποτα και λέει κάτι δεν πάει καλά ! Μου κόπηκαν τα πόδια ! Κοιτάει πιο καλά και τελικά είδαμε σάκο ! Ο σάκος ήταν μικρούλης και είχε εμφυτευτεί στο δεξί μέρος της μήτρας πάνω πάνω (έχω τοξοειδής μητρα) ! Δεν είδαμε λεκιθικο γτ μου είπε ότι είμαι κάποιες μέρες πίσω ! Με βάση την τελευταία περιοδο  ήμουν ακριβώς 5 εβδομάδων αλλά με βάση την ημέρα της σπερματέγχυσης (16η μέρα του κύκλου) ήμουν 4+5! Επίσης μου είπε ότι επειδη την ημέρα της σπερματεγχυνσης δεν είχαν σκάσει τα αυγουλακια ίσως η συληψη να έγινε την επόμενη ή την μεθεπόμενη όποτε μπορεί να ήμουν 4+4 ας πούμε! Το αίμα μου είπε ότι ήταν επειδη το υπόλοιπο μέρος της μήτρας δεν είχε αντιληφθεί την εμφυτευση και έκανε ψευδοπεριοδο! Τώρα έχω ραντεβού την άλλη Δευτέρα μήπως ακούσουμε καρδουλα! Τα καφέ έχουν σταματήσει από την ημέρα που πήγα να με δει ο γιατρός δηλαδή από την Τετάρτη που μας πέρασε! Εύχομαι την άλλη Δευτέρα να ακούσουμε καρδουλα και να είναι όλα καλά🙏 

ευχαριστω παρά πολύ για το ενδιαφέρον σας κοριτσια μου🙏❤️

Να πανε ολα καλα κοριτσακι μου με το σπορακι σου🙏🙏🙏❤️❤️❤️ στελνουμε μια μεγαλη αγκαλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η arntalia είπε:

@Melikara86εσυ πως εισαι σημερα??? Εχεις ακομη καθυστερηση.??? Κοριτσια η @Mpourmpouloμας που ειναι????

Δεν ξέρω αν το πιάνω καθυστέρηση...αφού δεν ξέρω αν κ ποτέ είδα ωορρηξία!! Σήμερα τα ξημερώματα είδα στο εσώρουχο λίγο καφέ αιματακι και στο σκούπισμα κ  έβαλα σερβιετα αλλά δεν μου έκανε την χάρη... κόπηκε μαχαίρι!! Τώρα θα δούμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Να σας πω τι ξέρω σχετικά με πρόκληση και καισαρική.

Εμένα μου είχε πει η γιατρός μου ότι αν δεν έχει κατέβει ο τράχηλος η πρόκληση κατά πάσα πιθανότητα δεν θα προχωρήσει και θα καταλήξει σε καισαρική. Δυστυχώς η πρόκληση είναι ένα είδος παρέμβασης και όταν το παιδί και το σώμα δεν είναι έτοιμα δεν "υπακούν". 

Δυστυχώς πολλοί γιατροί βαριουνται να περιμένουν πότε θα γεννήσεις και σου λένε ψέματα για να πας με πρόκληση ενώ το ξέρουν εξαρχής ότι θα καταλήξει σε καισαρική. Άλλοι δε σε πάνε καισαρική κατευθείαν με άλλα ψέματα... 

Κι εγώ είχα πολύ δύσκολη ανάρρωση από την καισαρική. Χωρίς τα παυσίπονα δεν άντεχα. Δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου την πρώτη εβδομάδα και να περιποιηθώ το μωρό όπως ήθελα. Για αυτό και θα προσπαθήσω vbac στο δεύτερο. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα αν ήξερα ότι πρέπει να κάνω πάλι μόνο καισαρική, ίσως να μη σκεφτόμουν καν το δεύτερο. 

Επίσης ψυχολογικά με επηρέασε πολύ. Ένιωθα ότι δεν είχα γεννήσει και ότι αυτό δεν είναι το παιδί μου. Δεν ξέρω, το έχει νιώσει κάποια άλλη μανούλα αυτό;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Δεν ξέρω αν το πιάνω καθυστέρηση...αφού δεν ξέρω αν κ ποτέ είδα ωορρηξία!! Σήμερα τα ξημερώματα είδα στο εσώρουχο λίγο καφέ αιματακι και στο σκούπισμα κ  έβαλα σερβιετα αλλά δεν μου έκανε την χάρη... κόπηκε μαχαίρι!! Τώρα θα δούμε....

Αν δεν κατεβεί αίμα μέχρι το βράδυ κάνε αύριο το πρωί ένα τεστ 🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo όλα καλά θα πάνε ❤️ Τα καφέ συνήθως είναι παλιό αίμα. Αφού σταμάτησαν κι αυτά είσαι σούπερ ❤️ Την άλλη Δευτέρα πας για καρδιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Φίλες μου που έχουν πάνω από 1 καισαρική μου είπαν ότι στην δεύτερη ήταν πολύ καλύτερη και γρήγορη η ανάρρωση, όποτε μην σε αγχώνει αυτό καθόλου. Θετική σκέψη…

Αλήθεια ; Άντε μακάρι δηλαδή να είμαι τυχερη και εγω

ευχομαι να καταφέρεις με ξανα με vback και το τριτο παιδάκι σου να πάνε όλα τέλεια 👏👏👏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Αν δεν κατεβεί αίμα μέχρι το βράδυ κάνε αύριο το πρωί ένα τεστ 🙃

Είχα κάνει πριν 3 μέρες κ έκανα ένα κ εχτές το μεσημέρι...αλλά ήταν αρνητικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Είχα κάνει πριν 3 μέρες κ έκανα ένα κ εχτές το μεσημέρι...αλλά ήταν αρνητικό!!

Μπορεί το καφέ που είδες να είναι από το αίμα εμφυτεύσεις και να δείξει αύριο μεθαύριο με τα πρωινά. 🤞🤞🤞🤞 Αφού δεν ξέρεις πότε έκανες και ωορρηξία όλα παίζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να σας πω τι ξέρω σχετικά με πρόκληση και καισαρική.

Εμένα μου είχε πει η γιατρός μου ότι αν δεν έχει κατέβει ο τράχηλος η πρόκληση κατά πάσα πιθανότητα δεν θα προχωρήσει και θα καταλήξει σε καισαρική. Δυστυχώς η πρόκληση είναι ένα είδος παρέμβασης και όταν το παιδί και το σώμα δεν είναι έτοιμα δεν "υπακούν". 

Δυστυχώς πολλοί γιατροί βαριουνται να περιμένουν πότε θα γεννήσεις και σου λένε ψέματα για να πας με πρόκληση ενώ το ξέρουν εξαρχής ότι θα καταλήξει σε καισαρική. Άλλοι δε σε πάνε καισαρική κατευθείαν με άλλα ψέματα... 

Κι εγώ είχα πολύ δύσκολη ανάρρωση από την καισαρική. Χωρίς τα παυσίπονα δεν άντεχα. Δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου την πρώτη εβδομάδα και να περιποιηθώ το μωρό όπως ήθελα. Για αυτό και θα προσπαθήσω vbac στο δεύτερο. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα αν ήξερα ότι πρέπει να κάνω πάλι μόνο καισαρική, ίσως να μη σκεφτόμουν καν το δεύτερο. 

Επίσης ψυχολογικά με επηρέασε πολύ. Ένιωθα ότι δεν είχα γεννήσει και ότι αυτό δεν είναι το παιδί μου. Δεν ξέρω, το έχει νιώσει κάποια άλλη μανούλα αυτό;

 

Ναι η αλήθεια είναι πως δεν ήταν έτοιμο να γεννηθεί το μωρο και για αυτό δεν έπιασε και η πρόκληση έχεις δίκιο συμφωνώ μαζί σου αυτό πιστεύω πως έπαιξε μεγάλο ρόλο.. αλλα φοβόταν να με αφήσει και άλλο να περιμένω είχα κλείσει 40 εβδ και 2 μερες..

Ααα σε επηρέασε ε; Επισκληρίδειο δεν είχες κάνει; Θέλω να πω όσο μπορούσες είχες μια επαφή την ώρα εκείνη σου έδωσαν το μωρο να το πάρεις αγκαλιά άκουσες το πρώτο κλάμα του .. 

γιατί εγω με την ολική όπως καταλαβαίνεις ξύπνησα και μου έφεραν ένα μωρο μου λένε αυτήν είναι.. αλλά δεν είχα τέτοιο θέμα στεναχωρέθηκα λίγο που τυπικά ήμουν η τελευταία που ειδα το μωρο αντί να είμαι πρώτη.. αλλα οταν την πήρα αγκαλιά ήμουν εντάξει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αλήθεια ; Άντε μακάρι δηλαδή να είμαι τυχερη και εγω

ευχομαι να καταφέρεις με ξανα με vback και το τριτο παιδάκι σου να πάνε όλα τέλεια 👏👏👏

Σίγουρα η δεύτερη καισαρική έχει καλύτερη ανάρρωση γιατί σκέψου ότι ήδη έχει κοπεί εκείνο το σημείο. Τώρα εσύ αφού είχες καλή ανάρρωση και στην πρώτη, θεώρησε το δεδομένο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Σίγουρα η δεύτερη καισαρική έχει καλύτερη ανάρρωση γιατί σκέψου ότι ήδη έχει κοπεί εκείνο το σημείο. Τώρα εσύ αφού είχες καλή ανάρρωση και στην πρώτη, θεώρησε το δεδομένο. 

Εύχομαι το δεύτερο μωρακι όταν έρθει εκείνη η ώρα με το καλό να το γεννήσεις φυσιολογικά κορίτσι μου 🥰

πραγματικά θα το ηθελα και εγω έστω να το προσπαθούσα αλλά δεν πειράζει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Μπορεί το καφέ που είδες να είναι από το αίμα εμφυτεύσεις και να δείξει αύριο μεθαύριο με τα πρωινά. 🤞🤞🤞🤞 Αφού δεν ξέρεις πότε έκανες και ωορρηξία όλα παίζουν.

Μακαρι πραγματικά....αλλά δύσκολο!! Το πιο πιθανό να μου κάνει πάλι παιχνίδια η περίοδος μου!!!

Δεν ξέρω καν αν έκανα ωορρηξία γτ όταν είχα πάει για υπέρηχο την 19 ημέρα μου είπε ότι έχω εικόνα πως έγινε ωορρηξια από την αριστερή πλευρά αλλά δεν ξέρει πότε ακριβώς! Και μετά απο κάποιες μέρες που έκανα εξετάση προγεστερόνης ήταν χαμηλή κ μου είπε ότι μπορεί τελικά να μην έγινε ωορρηξια ή να έγινε και απλά να έχω έλλειψη κ σε μια πιθανή εγκυμοσύνη να χρειαστεί να πάρω! 

Επίσης οι επαφές ήταν λίγο ότι να ναι σε αυτό τον κύκλο! 

😢😢 Εχω πρήξιμο στο στήθος κ κάτι ενοχλήσεις στην κοιλιά όχι πόνο δυνατό! Θα δείξει αν δεν έρθει θα κάνω ένα τέστ σε δύο τρείς μέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου καλα είμαι τώρα! Πέρασα μια μεγάλη τρομάρα και δεν είχα όρεξη ούτε διάθεση για τίποτα! Έκανα που λέτε την πρώτη χοριακη η οποία βγήκα 94! Το ίδιο βράδυ είχα αίμα κατακόκκινο στο χαρτι και ελάχιστο στο σερβιετακι έπειτα συνέχισαν τα ροζ για περίπου μια μέρα ! Λέω πάει αποβολη ! Μιλάω με τον γιατρό και την επόμενη μέρα ξεκινάω και ενέσεις προγεστερονης! Έπειτα συνέχιζαν τα ροζ όπου μετά έγιναν καφέ για μια εβδομάδα! Δυο μέρες μετά την πρώτη χοριακη κάνω επαναληπτική και ήταν 350 ! Η χοριακη ανέβαινε και μάλιστα πολύ καλά αλλά τα ροζ και τα καφέ δεν σταματούσαν ! Κάνω επαναληπτική χοριακη ξανά μετά από 4 μέρες και είχε πάει 1713! Ανέβαινε κανονικότατα🙏 την επόμενη μέρα από την χοριακη πήγα στο γιατρό αρων αρων να με δει γτ φοβόμουν για εξωμητριο όπως και αυτός ! Στην αρχή δεν φαινόταν τίποτα και λέει κάτι δεν πάει καλά ! Μου κόπηκαν τα πόδια ! Κοιτάει πιο καλά και τελικά είδαμε σάκο ! Ο σάκος ήταν μικρούλης και είχε εμφυτευτεί στο δεξί μέρος της μήτρας πάνω πάνω (έχω τοξοειδής μητρα) ! Δεν είδαμε λεκιθικο γτ μου είπε ότι είμαι κάποιες μέρες πίσω ! Με βάση την τελευταία περιοδο  ήμουν ακριβώς 5 εβδομάδων αλλά με βάση την ημέρα της σπερματέγχυσης (16η μέρα του κύκλου) ήμουν 4+5! Επίσης μου είπε ότι επειδη την ημέρα της σπερματεγχυνσης δεν είχαν σκάσει τα αυγουλακια ίσως η συληψη να έγινε την επόμενη ή την μεθεπόμενη όποτε μπορεί να ήμουν 4+4 ας πούμε! Το αίμα μου είπε ότι ήταν επειδη το υπόλοιπο μέρος της μήτρας δεν είχε αντιληφθεί την εμφυτευση και έκανε ψευδοπεριοδο! Τώρα έχω ραντεβού την άλλη Δευτέρα μήπως ακούσουμε καρδουλα! Τα καφέ έχουν σταματήσει από την ημέρα που πήγα να με δει ο γιατρός δηλαδή από την Τετάρτη που μας πέρασε! Εύχομαι την άλλη Δευτέρα να ακούσουμε καρδουλα και να είναι όλα καλά🙏 

ευχαριστω παρά πολύ για το ενδιαφέρον σας κοριτσια μου🙏❤️

Κορίτσι μου εύχομαι μέσα από την καρδιά σου να πάνε όλα καλά🧿 λογικό είναι πολύ μεγάλο στρες και αγωνία όλο αυτό που περνάς και πέρασες! Είμαι σίγουρη ότι θα ακούσετε την καρδούλα και θα ηρεμήσεις ακόμη περισσότερο🤞🏼🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου καλα είμαι τώρα! Πέρασα μια μεγάλη τρομάρα και δεν είχα όρεξη ούτε διάθεση για τίποτα! Έκανα που λέτε την πρώτη χοριακη η οποία βγήκα 94! Το ίδιο βράδυ είχα αίμα κατακόκκινο στο χαρτι και ελάχιστο στο σερβιετακι έπειτα συνέχισαν τα ροζ για περίπου μια μέρα ! Λέω πάει αποβολη ! Μιλάω με τον γιατρό και την επόμενη μέρα ξεκινάω και ενέσεις προγεστερονης! Έπειτα συνέχιζαν τα ροζ όπου μετά έγιναν καφέ για μια εβδομάδα! Δυο μέρες μετά την πρώτη χοριακη κάνω επαναληπτική και ήταν 350 ! Η χοριακη ανέβαινε και μάλιστα πολύ καλά αλλά τα ροζ και τα καφέ δεν σταματούσαν ! Κάνω επαναληπτική χοριακη ξανά μετά από 4 μέρες και είχε πάει 1713! Ανέβαινε κανονικότατα🙏 την επόμενη μέρα από την χοριακη πήγα στο γιατρό αρων αρων να με δει γτ φοβόμουν για εξωμητριο όπως και αυτός ! Στην αρχή δεν φαινόταν τίποτα και λέει κάτι δεν πάει καλά ! Μου κόπηκαν τα πόδια ! Κοιτάει πιο καλά και τελικά είδαμε σάκο ! Ο σάκος ήταν μικρούλης και είχε εμφυτευτεί στο δεξί μέρος της μήτρας πάνω πάνω (έχω τοξοειδής μητρα) ! Δεν είδαμε λεκιθικο γτ μου είπε ότι είμαι κάποιες μέρες πίσω ! Με βάση την τελευταία περιοδο  ήμουν ακριβώς 5 εβδομάδων αλλά με βάση την ημέρα της σπερματέγχυσης (16η μέρα του κύκλου) ήμουν 4+5! Επίσης μου είπε ότι επειδη την ημέρα της σπερματεγχυνσης δεν είχαν σκάσει τα αυγουλακια ίσως η συληψη να έγινε την επόμενη ή την μεθεπόμενη όποτε μπορεί να ήμουν 4+4 ας πούμε! Το αίμα μου είπε ότι ήταν επειδη το υπόλοιπο μέρος της μήτρας δεν είχε αντιληφθεί την εμφυτευση και έκανε ψευδοπεριοδο! Τώρα έχω ραντεβού την άλλη Δευτέρα μήπως ακούσουμε καρδουλα! Τα καφέ έχουν σταματήσει από την ημέρα που πήγα να με δει ο γιατρός δηλαδή από την Τετάρτη που μας πέρασε! Εύχομαι την άλλη Δευτέρα να ακούσουμε καρδουλα και να είναι όλα καλά🙏 

ευχαριστω παρά πολύ για το ενδιαφέρον σας κοριτσια μου🙏❤️

Κοριτσάκι μου γλυκό συγχαρητήρια... Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!!! Σου αξίζει κορίτσι μου μετά από ΌΛΑ όσα περνάς για ένα παιδάκι!!! Σημασία έχει τώρα να είσαι ήρεμη και να μας πεις τα όμορφα νέα την επόμενη Δευτέρα! Μια μεγάλη αγκαλιά σου στέλνω και τη θετική μου ενέργεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου διαβάζω είμαστε όλες με καθυστέρηση.. τι γινεταιιι; Γιατιιι; Είμαι και εγω με φουλ πρησμένο στήθος και δεν λέει να έρθει εδώ και 2 μέρες. Τεστ είχα κανει πριν 2 μέρες κι ήταν αρνητικό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια μου διαβάζω είμαστε όλες με καθυστέρηση.. τι γινεταιιι; Γιατιιι; Είμαι και εγω με φουλ πρησμένο στήθος και δεν λέει να έρθει εδώ και 2 μέρες. Τεστ είχα κανει πριν 2 μέρες κι ήταν αρνητικό.. 

Μαλλον πρεπει νς το αποδωσουμε στη ζεστη δεν εξηγειται αλλιως...γτ ολες ειμαστε με αρνητικα τεστ δυστυχως...εγω38μερα σημερα κ παει να εκραγει η κοιλια.μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Μαλλον πρεπει νς το αποδωσουμε στη ζεστη δεν εξηγειται αλλιως...γτ ολες ειμαστε με αρνητικα τεστ δυστυχως...εγω38μερα σημερα κ παει να εκραγει η κοιλια.μου

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω.. Εντομεταξυ δεν έχω και τεστ να κάνω αλλά εκανα ένα ωορρηξιας έτσι για να δω γιατί ήταν π πρώτος μήνας που χρησιμοποίησα και δεν ξέρω πολύ πως δουλεύουν  και είναι αρκετά κόκκινο. Κανονικά δεν έπρεπε να είναι πολύ άχνη η γραμμή αφού περιμένω περίοδο ; Οσες έχετε ιδέα από αυτά για πείτε μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eirinistz είπε:

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω.. Εντομεταξυ δεν έχω και τεστ να κάνω αλλά εκανα ένα ωορρηξιας έτσι για να δω γιατί ήταν π πρώτος μήνας που χρησιμοποίησα και δεν ξέρω πολύ πως δουλεύουν  και είναι αρκετά κόκκινο. Κανονικά δεν έπρεπε να είναι πολύ άχνη η γραμμή αφού περιμένω περίοδο ; Οσες έχετε ιδέα από αυτά για πείτε μου 

 

IMG_2636.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάτι που έζησα και πικραθηκα.. Καλεσμένη σε γάμο και δίπλα μου κάθεται η εγκυος κουμπάρα μου.. Έρχεται μια συγγενής να μας χαιρετήσει. Πιάνει τη κοιλιά μου και γελώντας ειρωνικά λέει "Ελπίζω να ειναι κολλητικό και να μείνεις και εσύ κάποτε". Θέλω απλά να κλάψω και να φύγω. Γιατί το κάνουν αυτό κάποιοι άνθρωποι χωρις να ξέρουν αν προσπαθείς, αν μπορείς, αν είχες απώλεια. Με συγχωρείτε για το κατεβατο αλλα ήθελα να το μοιραστώ με ανθρώπους που ξέρω οτι θα καταλάβουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

Θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάτι που έζησα και πικραθηκα.. Καλεσμένη σε γάμο και δίπλα μου κάθεται η εγκυος κουμπάρα μου.. Έρχεται μια συγγενής να μας χαιρετήσει. Πιάνει τη κοιλιά μου και γελώντας ειρωνικά λέει "Ελπίζω να ειναι κολλητικό και να μείνεις και εσύ κάποτε". Θέλω απλά να κλάψω και να φύγω. Γιατί το κάνουν αυτό κάποιοι άνθρωποι χωρις να ξέρουν αν προσπαθείς, αν μπορείς, αν είχες απώλεια. Με συγχωρείτε για το κατεβατο αλλα ήθελα να το μοιραστώ με ανθρώπους που ξέρω οτι θα καταλάβουν.

Το περνάω πολύ συχνα αυτό, κάποιες φορές οι άνθρωποι λέμε πράγματα χωρίς να τα σκεφτόμαστε και χωρίς να ξέρουμε τι γίνεται στην ζωή του άλλου. Εγω το έχω ζήσει αυτό και από φίλη μου που ξέρει οτι προσπαθούμε.. δεν είναι από κακία πάντα αλλά δεν ξέρουν πως μέσα μας πονάνε με κάποιες τέτοιες λέξεις.. να σκέφτεσαι λοιπόν ότι μακάρι να είναι κολλητικό και να σου έρθει και εσένα οποία στιγμή το σποράκι σου🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

Θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάτι που έζησα και πικραθηκα.. Καλεσμένη σε γάμο και δίπλα μου κάθεται η εγκυος κουμπάρα μου.. Έρχεται μια συγγενής να μας χαιρετήσει. Πιάνει τη κοιλιά μου και γελώντας ειρωνικά λέει "Ελπίζω να ειναι κολλητικό και να μείνεις και εσύ κάποτε". Θέλω απλά να κλάψω και να φύγω. Γιατί το κάνουν αυτό κάποιοι άνθρωποι χωρις να ξέρουν αν προσπαθείς, αν μπορείς, αν είχες απώλεια. Με συγχωρείτε για το κατεβατο αλλα ήθελα να το μοιραστώ με ανθρώπους που ξέρω οτι θα καταλάβουν.

Πραγματικά είναι απίστευτοι μερικοί άνθρωποι!!! Κλείνε τ' αυτιά σου κορίτσι μου!!! Πάρε μια βαθειά ανάσα και πήγαινε παρακάτω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Είχα κάνει πριν 3 μέρες κ έκανα ένα κ εχτές το μεσημέρι...αλλά ήταν αρνητικό!!

Μα τι στο καλο αυτος ο ιουλιος....εγω πολυ φοβαμαι μηπως κανενα ωοθυλακιο εγινε κυστη κ εχω καθυστερηση αφου ολα τα τεστ ειναι αρνητικα...τι να πω δε ξερω...σκεφτομαι να παρω τ γιατρο αυριο να τον ρωτησω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...