Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εγω έκανα τεστ στην 12 μέρα μετά ωορρηξία αλλά έτυχε να κάνω και την 10 ημέρα και έδειξε και τότε 

σε πια μέρα είσαι εσυ ;

Δλδ απο την 10η μερα μετα την ωορρηξία σου βγηκε θετικό τεστ? Τι τέλειοοο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

Δλδ απο την 10η μερα μετα την ωορρηξία σου βγηκε θετικό τεστ? Τι τέλειοοο 

Ναι στην πρώτη εγκυμοσύνη και στην δεύτερη που παλινδρόμησε είχα κάνει στις 12 μερες και έδειξε 

σε αυτήν που είμαι τώρα εγκυος από περιέργεια έκανα από την 10 ημερα επειδή είχα πολλά τεστ και με την σιγουριά ότι είναι νωρίς το έκανα έτσι.. και έδειξε.. δεν το πίστευα γιατί ήταν και τα home test που αυτά αργούν κιολας να δείξουν 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tonia. ναι κοριτσι μ διεισδυτικος πλακουντας ηδη στην 11η βδομαδα ειχε ξεκινησει. Η μητρα ήταν τ λιγότερο. Μπορει ανα πασα στιγμή να ανοιγε η μητρα κ να αιμοραγουσα κ να μη με προλαβαιναν. Γι αυτο κ αποφασισαμε με πολυ πονο να διακόψουμε την κυηση. Δυστυχως οι καισαρικες αυξανουν κατα πολυ τις πιθανότητες να το παθει μια γυναίκα. Ενα ακομα μειον της καισαρικης π κανενας δ μας προετοιμαζει. Καθε καισαρικη ανεβαζει δραματικα το ποσοστο.

Διαβασα για τηβ απωλεια σου. Λυπαμαι πολυ ειλικρινά. Εφοσον το θελεις τοσο εύχομαι να σου ερθει αμεσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Εγώ σήμερα είμαι στην 9η μέρα, δεν έχω τίποτα ενδείξεις πέρα από λίγο φούσκωμα 

Περίμενε λίγο ακόμα και κανε ένα τεστ να δούμε μήπως μας στείλεις τα ευχάριστα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Tonia. ναι κοριτσι μ διεισδυτικος πλακουντας ηδη στην 11η βδομαδα ειχε ξεκινησει. Η μητρα ήταν τ λιγότερο. Μπορει ανα πασα στιγμή να ανοιγε η μητρα κ να αιμοραγουσα κ να μη με προλαβαιναν. Γι αυτο κ αποφασισαμε με πολυ πονο να διακόψουμε την κυηση. Δυστυχως οι καισαρικες αυξανουν κατα πολυ τις πιθανότητες να το παθει μια γυναίκα. Ενα ακομα μειον της καισαρικης π κανενας δ μας προετοιμαζει. Καθε καισαρικη ανεβαζει δραματικα το ποσοστο.

Διαβασα για τηβ απωλεια σου. Λυπαμαι πολυ ειλικρινά. Εφοσον το θελεις τοσο εύχομαι να σου ερθει αμεσα!

Λυπάμαι πολυ και ταυτόχρονα αγχώθηκα και πολυ...

Θα ξαναπροσπαθησεις φαντάζομαι ε; 

Υπάρχουν πολλές θέσεις που μπορεί να πάρει ο πλακούντας... σε μια μόνο μπορεί να γίνει διεισδυτικός μου εξήγησε. Έτσι δεν είχα αγχωθει πολύ γι'αυτό. Αλλά τώρα...

Πόσες καισαρικές εχεις; Απο ποια βδομάδα το είδατε;

Δυστυχώς μετανιώνω τοσο πολυ που στο 2ο δεν πηγα σε αλλον για vbac. Αλλα κοτεψα.

Δεν γυρίζει βέβαια τωρα τίποτα πίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Καλημερα κορίτσια ειχα διαβασει για τις καθυστερησεις , τι εγινε τελικα ποσες μερες εχει η καθε κοπελα ;

Καλησπέρα.. εγώ περίμενα στις 6/7 οπότε σήμερα είμαι στις 7 μέρες καθυστέρησης. Νιώθω ότι θα εκραγώ! ππφφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα.. εγώ περίμενα στις 6/7 οπότε σήμερα είμαι στις 7 μέρες καθυστέρησης. Νιώθω ότι θα εκραγώ! ππφφ 

Έχεις κάνει κάποιο άλλο τεστ ; αχ τι είναι αυτή η καθυστέρηση πωπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα.. εγώ περίμενα στις 6/7 οπότε σήμερα είμαι στις 7 μέρες καθυστέρησης. Νιώθω ότι θα εκραγώ! ππφφ 

Μήπως εγινε η σύλληψη πιο αργά στον κύκλο και για αυτό δε σου βγαίνει θετικό τωρα.. Εύχομαι το επόμενο να ειναι θετικό 🫶🫶🫶🙏🙏🙏🙏🌈🌈🌈🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα.. εγώ περίμενα στις 6/7 οπότε σήμερα είμαι στις 7 μέρες καθυστέρησης. Νιώθω ότι θα εκραγώ! ππφφ 

Εγω 37μερα σημερα @Mantariniμου κ θα σκασω απο το πρηξιμο...δεν μπορω να φαω να φανταστεις ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Έχεις κάνει κάποιο άλλο τεστ ; αχ τι είναι αυτή η καθυστέρηση πωπω

ναι έκανα την Πέμπτη τελευταία φορά, ήταν αρνητικο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα.. εγώ περίμενα στις 6/7 οπότε σήμερα είμαι στις 7 μέρες καθυστέρησης. Νιώθω ότι θα εκραγώ! ππφφ 

Είχες κάνει τεστ ωορρηξιας; Ξερεις ποτέ περίπου είχες ωορρηξία;;; Μακάρι να είναι καθυστερημένη σύλληψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα την καμπύλη σήμερα κορίτσια όλα καλά ευτυχώς 81 νηστείας, 92 στη μια ώρα κ 81 πάλι στις 2 ώρες 

μονο η αιμοσφαιρινη μου είναι κάτω κ ο αιματοκρίτης π μάλλον θα με βάλει να πάρω κ 2ο σίδηρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia. είπε:

Λυπάμαι πολυ και ταυτόχρονα αγχώθηκα και πολυ...

Θα ξαναπροσπαθησεις φαντάζομαι ε; 

Υπάρχουν πολλές θέσεις που μπορεί να πάρει ο πλακούντας... σε μια μόνο μπορεί να γίνει διεισδυτικός μου εξήγησε. Έτσι δεν είχα αγχωθει πολύ γι'αυτό. Αλλά τώρα...

Πόσες καισαρικές εχεις; Απο ποια βδομάδα το είδατε;

Δυστυχώς μετανιώνω τοσο πολυ που στο 2ο δεν πηγα σε αλλον για vbac. Αλλα κοτεψα.

Δεν γυρίζει βέβαια τωρα τίποτα πίσω.

Ήταν ένας από τους πολλούς λογους που αποφάσισα να δοκιμάσω vbac στο 2ο, βέβαια δεν χρειάστηκε να αλλάξω γιατρο και αυτό ήταν ένα ακόμα συν στο να πάρω την απόφαση. Και τώρα στο 3 θα προσπαθήσουμε για 2vbac και μακάρι να πάει καλά κι αυτό γιατί προσωπικά είχα καλύτερη ανάρρωση στη δεύτερη γεννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ditaki είπε:

Ήταν ένας από τους πολλούς λογους που αποφάσισα να δοκιμάσω vbac στο 2ο, βέβαια δεν χρειάστηκε να αλλάξω γιατρο και αυτό ήταν ένα ακόμα συν στο να πάρω την απόφαση. Και τώρα στο 3 θα προσπαθήσουμε για 2vbac και μακάρι να πάει καλά κι αυτό γιατί προσωπικά είχα καλύτερη ανάρρωση στη δεύτερη γεννα.

Στο εύχομαι να τα καταφέρεις ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia. είπε:

Λυπάμαι πολυ και ταυτόχρονα αγχώθηκα και πολυ...

Θα ξαναπροσπαθησεις φαντάζομαι ε; 

Υπάρχουν πολλές θέσεις που μπορεί να πάρει ο πλακούντας... σε μια μόνο μπορεί να γίνει διεισδυτικός μου εξήγησε. Έτσι δεν είχα αγχωθει πολύ γι'αυτό. Αλλά τώρα...

Πόσες καισαρικές εχεις; Απο ποια βδομάδα το είδατε;

Δυστυχώς μετανιώνω τοσο πολυ που στο 2ο δεν πηγα σε αλλον για vbac. Αλλα κοτεψα.

Δεν γυρίζει βέβαια τωρα τίποτα πίσω.

Υπάρχουν γιατροί που υποστηρίζουν βμπακ σε 2 καισαρικές!! Αλλά χρειάζεται καλό ψάξιμο σε γιατρο κ να το υποστηρίζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Είχες κάνει τεστ ωορρηξιας; Ξερεις ποτέ περίπου είχες ωορρηξία;;; Μακάρι να είναι καθυστερημένη σύλληψη 

Ειχα κανει προκληση τον μηνα π μας περασε (3η κ φαρμακερη που λενε)αλλα δεν πετυχε ...δεν εκανα ωορρηξια δυστυχως...γτ μετρησα κ προγεστερονη κ τιποτα...με κατεβαλε αρκετα ειναι η αληθεια κ αυτη η καθυστερηση πανω π ειχε στρωσει ο κυκλος λιγο ξανα τα ιδια....τεστ αρνητικα φυσικα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η arntalia είπε:

Ειχα κανει προκληση τον μηνα π μας περασε (3η κ φαρμακερη που λενε)αλλα δεν πετυχε ...δεν εκανα ωορρηξια δυστυχως...γτ μετρησα κ προγεστερονη κ τιποτα...με κατεβαλε αρκετα ειναι η αληθεια κ αυτη η καθυστερηση πανω π ειχε στρωσει ο κυκλος λιγο ξανα τα ιδια....τεστ αρνητικα φυσικα....

Μήπως λόγο της πρόκλησης να άλλαξαν τα ορμονικά κ για αυτό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tonia. ναι θα σου εξηγησω. Με τις καισαρικες η μητρα σε εκεινο τ σημειο γινεται ολο κ πιο ευαλωτο. Ειναι πιο πιθανο να βρει εκει πιο ευαλωτη ρη μητρα κ να εμφυτευτει το εμβρυο κοντα ατην τομη. Σε μερικες ακραιες περιπτωσεις πανω στην τομη. Σε μενα τ εμβρυο ηταβ κοντά στην τομη κ παρακολουθουσαμε τον πλακουντα. Ηταν χαμηλα κοντα στον τραχηλο και ειχε αρχισει να γινεται διεισδυτικος. Οσο εψαξα βρηκα για περιπτώσεις σε πιο προχωρημενη κυηση. Π αρχισε να γινεται διεισδυτικος μετα την 20η βδομαδα. 

@ditakiκαι γω στη 2η εγκυμοσύνη μ αλλαξα γιατρο πηγα σε γιατρο π κανει αποδεδειγμενα vbac, ηταν απο τις πρώτες στην ελλαδα π τ τόλμησε, το κανει πάνω από 10 χρονια. Ξεκινησε ο τοκετος φυσιολογικα αλλα κατα τη διάρκεια επαθα αποκόλληση πλακουντα ειχα αιμοραγια κ μπηκα για καισαρικη εκτακτως. @Tonia. οποτε κορίτσι μ μην το σκέφτεσαι. Καθ γω που το τολμησα δεν βγηκε. Επίσης κ στην 3η μ εγκυμοσυνη θα δοκιμαζα να γεννήσω φυσιολογικα. Αλλα πηγαν ολα στραβα.

Οσον για το αν ξανα προσπαθησω ναι κανουμε ελεύθερα απο τ Φεβρουαρίο. Εχω πλεον 40% πιθανότητες να τ ξανα παθω. Οποτε δ σ κρυβω οτι σκέφτομαι οτι αν ειναι να ξανα περασω τ ιδια χιλιες φορες να μην ερθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Στο εύχομαι να τα καταφέρεις ❤️❤️❤️

Ευχαριστώ….💕💕💕

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Ειχα κανει προκληση τον μηνα π μας περασε (3η κ φαρμακερη που λενε)αλλα δεν πετυχε ...δεν εκανα ωορρηξια δυστυχως...γτ μετρησα κ προγεστερονη κ τιποτα...με κατεβαλε αρκετα ειναι η αληθεια κ αυτη η καθυστερηση πανω π ειχε στρωσει ο κυκλος λιγο ξανα τα ιδια....τεστ αρνητικα φυσικα....

Είναι ψυχοφθόρο όλο αυτό, άντε να σου έρθει για να βάλεις πάλι μια σειρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έκανα την καμπύλη σήμερα κορίτσια όλα καλά ευτυχώς 81 νηστείας, 92 στη μια ώρα κ 81 πάλι στις 2 ώρες 

μονο η αιμοσφαιρινη μου είναι κάτω κ ο αιματοκρίτης π μάλλον θα με βάλει να πάρω κ 2ο σίδηρο 

Μπράβο κορίτσι μου... Εγώ που έπαιρν αούτως ή άλλως σίδηρο, μου έδωσαν 2 απο τον 4ο κιόλας μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Ευχαριστώ….💕💕💕

 

Είναι ψυχοφθόρο όλο αυτό, άντε να σου έρθει για να βάλεις πάλι μια σειρά. 

Ειναι πολυ οντως...γι αυτο ειπα να κανω παυση ολο τ καλοκαιρι κ το ξαναπιανω απο χειμωνα παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Υπάρχουν γιατροί που υποστηρίζουν βμπακ σε 2 καισαρικές!! Αλλά χρειάζεται καλό ψάξιμο σε γιατρο κ να το υποστηρίζει 

Ειμαι με 3 καισαρικές πλέον. Ασε που φοβάμαι . Δυστυχώς δεν μπορω να γυρίσω το χρόνο πίσω και να μην δειλιαζα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Tonia. ναι θα σου εξηγησω. Με τις καισαρικες η μητρα σε εκεινο τ σημειο γινεται ολο κ πιο ευαλωτο. Ειναι πιο πιθανο να βρει εκει πιο ευαλωτη ρη μητρα κ να εμφυτευτει το εμβρυο κοντα ατην τομη. Σε μερικες ακραιες περιπτωσεις πανω στην τομη. Σε μενα τ εμβρυο ηταβ κοντά στην τομη κ παρακολουθουσαμε τον πλακουντα. Ηταν χαμηλα κοντα στον τραχηλο και ειχε αρχισει να γινεται διεισδυτικος. Οσο εψαξα βρηκα για περιπτώσεις σε πιο προχωρημενη κυηση. Π αρχισε να γινεται διεισδυτικος μετα την 20η βδομαδα. 

@ditakiκαι γω στη 2η εγκυμοσύνη μ αλλαξα γιατρο πηγα σε γιατρο π κανει αποδεδειγμενα vbac, ηταν απο τις πρώτες στην ελλαδα π τ τόλμησε, το κανει πάνω από 10 χρονια. Ξεκινησε ο τοκετος φυσιολογικα αλλα κατα τη διάρκεια επαθα αποκόλληση πλακουντα ειχα αιμοραγια κ μπηκα για καισαρικη εκτακτως. @Tonia. οποτε κορίτσι μ μην το σκέφτεσαι. Καθ γω που το τολμησα δεν βγηκε. Επίσης κ στην 3η μ εγκυμοσυνη θα δοκιμαζα να γεννήσω φυσιολογικα. Αλλα πηγαν ολα στραβα.

Οσον για το αν ξανα προσπαθησω ναι κανουμε ελεύθερα απο τ Φεβρουαρίο. Εχω πλεον 40% πιθανότητες να τ ξανα παθω. Οποτε δ σ κρυβω οτι σκέφτομαι οτι αν ειναι να ξανα περασω τ ιδια χιλιες φορες να μην ερθει.

Μου τα εξήγησε αναλυτικά ο γιατρός, εμενα ηταν πυθμενια η κυηση και αυτο μας καθυσηχαζε καπως αλλα μου ειχε πει πως κοντα στην αυχενική θα φανεί... Ακομα και χαμηλα να ηταν ο πλακούντας  (γιατι σε ολες ειχα χαμηλο μέχρι περίπου πριν την β επιπέδου) μου ειχε πει πως μονο ο προσθιος μπορει να γινει διεισδυτικός. 

Σου εύχομαι ολοψυχα ολα να πανε καλα στην επόμενη. Μολις απέκτησα κι ένα επιπλέον αγχος αχχααχ ααχ Θεέ μου, δεν θέλω και πολυ εγώ. 

Οπότε εχεις 2 κ.τ αν καταλαβα καλα.

Εύχομαι να πανε ολα καλα. Γιατι ναι, ψυχολογικά κοστίζει πολυ ολο αυτο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Μήπως λόγο της πρόκλησης να άλλαξαν τα ορμονικά κ για αυτό;;

Ισως ναι...αν κ ο γιατρος ειπε δεν επηρεαζει καπου...προφανως αλλαξε παλι ο κυκλος....δεν εχω κανει κ κανενα μπανιο θαλασσα ωστε να πω οτι εξνακ απο εκει...και τα τεστ 3 π εκανα αρνητικα αν κ δεν εκανα ωορρηξια τ ηξερα ειπα να κανω γτ οπως λεμε αλλου το θαυμα αλλου το ταμα....χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Tonia. ναι θα σου εξηγησω. Με τις καισαρικες η μητρα σε εκεινο τ σημειο γινεται ολο κ πιο ευαλωτο. Ειναι πιο πιθανο να βρει εκει πιο ευαλωτη ρη μητρα κ να εμφυτευτει το εμβρυο κοντα ατην τομη. Σε μερικες ακραιες περιπτωσεις πανω στην τομη. Σε μενα τ εμβρυο ηταβ κοντά στην τομη κ παρακολουθουσαμε τον πλακουντα. Ηταν χαμηλα κοντα στον τραχηλο και ειχε αρχισει να γινεται διεισδυτικος. Οσο εψαξα βρηκα για περιπτώσεις σε πιο προχωρημενη κυηση. Π αρχισε να γινεται διεισδυτικος μετα την 20η βδομαδα. 

@ditakiκαι γω στη 2η εγκυμοσύνη μ αλλαξα γιατρο πηγα σε γιατρο π κανει αποδεδειγμενα vbac, ηταν απο τις πρώτες στην ελλαδα π τ τόλμησε, το κανει πάνω από 10 χρονια. Ξεκινησε ο τοκετος φυσιολογικα αλλα κατα τη διάρκεια επαθα αποκόλληση πλακουντα ειχα αιμοραγια κ μπηκα για καισαρικη εκτακτως. @Tonia. οποτε κορίτσι μ μην το σκέφτεσαι. Καθ γω που το τολμησα δεν βγηκε. Επίσης κ στην 3η μ εγκυμοσυνη θα δοκιμαζα να γεννήσω φυσιολογικα. Αλλα πηγαν ολα στραβα.

Οσον για το αν ξανα προσπαθησω ναι κανουμε ελεύθερα απο τ Φεβρουαρίο. Εχω πλεον 40% πιθανότητες να τ ξανα παθω. Οποτε δ σ κρυβω οτι σκέφτομαι οτι αν ειναι να ξανα περασω τ ιδια χιλιες φορες να μην ερθει.

Της νύφης μου είχε πάει παΝω στην τομή της κ έπρεπε να το αφαιρέσει… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...