Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

Κορίτσια έκανα τεστ ωορρηξιας και σοκαριστηκα ποσο γρήγορα αυξήθηκε η ορμόνη 😂 ελπίζω κ αυτό να μην υποδηλώνει θέμα γιατί θα φουνταρω 😂

το 1ο είναι στις 18:30 και το δεύτερο στις 21:00 🤷‍♀️

 

IMG_8815.jpeg

IMG_8816.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσια έκανα τεστ ωορρηξιας και σοκαριστηκα ποσο γρήγορα αυξήθηκε η ορμόνη 😂 ελπίζω κ αυτό να μην υποδηλώνει θέμα γιατί θα φουνταρω 😂

το 1ο είναι στις 18:30 και το δεύτερο στις 21:00 🤷‍♀️

 

IMG_8815.jpeg

IMG_8816.jpeg

Έχουμε μαζί ωορηξια!!Καλη μας επιτυχία🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσια έκανα τεστ ωορρηξιας και σοκαριστηκα ποσο γρήγορα αυξήθηκε η ορμόνη 😂 ελπίζω κ αυτό να μην υποδηλώνει θέμα γιατί θα φουνταρω 😂

το 1ο είναι στις 18:30 και το δεύτερο στις 21:00 🤷‍♀️

 

IMG_8815.jpeg

IMG_8816.jpeg

Έτοιμη είσαι βουρ τώρα επαφες κορίτσι μου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

36 ο συζυγος και 32 εγω....ναι θα παω αλλου να εξαντλησω ολες τις πιθανοτητες φυσικης συλληψης αλλιως θα παω με εξωσωματικη ...

Ααα μικρούλα είσαι...μην αγχώνεσαι ψυχή μου θα δεις ότι θα έρθει εκεί που δεν το περιμένεις! Αλλά ακόμα κ να αποφασίσεις να πας με εξωσωματική γιατι δεν αντέχεις άλλο την όλη κατάσταση θα σκέφτεσαι ότι θα έρθει σύντομα το θαύματακι σου!!! Εγώ είμαι 38 τον Σεπτέμβρη τα κλείνω 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Ααα μικρούλα είσαι...μην αγχώνεσαι ψυχή μου θα δεις ότι θα έρθει εκεί που δεν το περιμένεις! Αλλά ακόμα κ να αποφασίσεις να πας με εξωσωματική γιατι δεν αντέχεις άλλο την όλη κατάσταση θα σκέφτεσαι ότι θα έρθει σύντομα το θαύματακι σου!!! Εγώ είμαι 38 τον Σεπτέμβρη τα κλείνω 😁😁

Κ εσυ μικρη εισαι ακομη😊😊...ελπιζω να ερθει συντομα ενα θετικο τεστ κυησης κ να σ πανε ολα καλα...εγω τελικα ακομη να αδιαθετησω ουτε κ σημερα...εχω κ ημικρανιες εντονες κ πολυ πρηξιμο στη κοιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κ εσυ μικρη εισαι ακομη😊😊...ελπιζω να ερθει συντομα ενα θετικο τεστ κυησης κ να σ πανε ολα καλα...εγω τελικα ακομη να αδιαθετησω ουτε κ σημερα...εχω κ ημικρανιες εντονες κ πολυ πρηξιμο στη κοιλια

Ενραξει όχι κ τόσο μικρή...χαχαχ 

Μακάρι κορίτσι μου ...κ σε σένα το ίδιο!!  Σήμερα πια μέρα είσαι;;; Πρήξιμο έχω κ εγώ κοιλιά πολύ αλλά ακόμα δεν ήρθε ούτε εμένα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Melikara86 είπε:

Ενραξει όχι κ τόσο μικρή...χαχαχ 

Μακάρι κορίτσι μου ...κ σε σένα το ίδιο!!  Σήμερα πια μέρα είσαι;;; Πρήξιμο έχω κ εγώ κοιλιά πολύ αλλά ακόμα δεν ήρθε ούτε εμένα!! 

Ειμαι 35 μερα κυκλου σημερα να δουμε...δεν υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης γτ εκανα κ ενα τεστ κ φυσικα αρνητικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eva_gge_lia είπε:

Έχουμε μαζί ωορηξια!!Καλη μας επιτυχία🙏🙏🙏🙏🙏

Βάζω και την @annie! και ας μην κάνει τεστ 😂 Για να δούμε τι μας έχει ο Ιούλιος 🌈🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna_30 είπε:

Βάζω και την @annie! και ας μην κάνει τεστ 😂 Για να δούμε τι μας έχει ο Ιούλιος 🌈🤞

Για να δούμε 🌈🌈🌈🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Να ζήσετε κορίτσι μου και με το καλό μια τελειόμηνη εγκυμούνη κι ένα ακόμα γερό μωράκι στην οικογένεια σας!!!

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Να ζήσετε κορίτσι μου να είστε γεροι κ να χαίρεστε την οικογένεια σάς!! Πολύ όμορφο δώρο για επέτειο!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!! Θα περιμένουμε νέα σου 🙏🏼🧿🙏🏼🧿🫶🏼🧿🙏🏼🫶🏼

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!! Όλα θα πάνε τέλεια θα περιμένουμε νέα σου ♥️

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Με το καλό! Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! 
Και γώ είχα μάθει την πρώτη εγκυμοσύνη στην 1η επέτειο γάμου…δεν κρατήθηκα ούτε μέχρι το βράδυ 🤣🤣🤣🤣🤣

Σας ευχαριστώ πολύ όλες! Η αλήθεια είναι η ομάδα μου έχει φέρει γούρι γιατί πρώτη φορά εγραψα ακριβως πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος ενώ παρακολουθούσα πιο πολύ καιρό. Πήγαν όλα καλά τα λέγαμε με τις μανουλες του Αυγούστου του 23 συνεχώς! Κ τώρα να που πάλι γράφω μετά από καιρό για τον ίδιο λόγο. 

Πήρα στον γιατρό μου 29/7 θα πάω για υπέρηχο,  ελπίζω να μην γίνει κάτι άλλο πιο πριν γιατί πολλά γίνονται....

Να είστε καλά,  θα σας ενημερώσω,  περιμένω και τα δικά σας ευχάριστα νέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κ εμένα έτσι ήταν αλλά επειδή μέχρι τις 40 εχεις ακόμη σίγουρα θα πιάσετε τα δυο κ θα φτάσετε πιο πολύ από τα 2500 ❤️

Μακάρι κορίτσο μου!!! 🙏

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσι μου θα πάρει βάρος στις εβδομάδες που μένουν! Εγώ γεννήθηκα 1950 με φυσιολογικό τοκετό! Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Μην αγχωνεσαι και στρεσαρεται και το μπεμπακι ❤️

Δίκιο έχεις!!! Είμαι ήρεμη σε όλη την εγκυμοσύνη και θέλω έτσι να φτάσω στο τέλος... Αφού οι γιατροί μου λένε να μην αγχώνομαι... θα τους ακούσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Αρχικά είτε μεγάλο είτε μικρό ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί φυσιολογικά. 
ο υπέρηχος έχει απόκλιση +- 400 γρ τουλάχιστον 

Τον τελευταίο μήνα θα δεις ότι θα πάρει βάρος. 
 

το πρώτο μου (ξεπέρασα τις 40 εβδ γέννησα 40+5) το έβγαζαν 4.100 στο  υπέρηχο και το γέννησα 3.500 

το δεύτερο γεννήθηκε 40 ακριβώς το έβγαζαν 3.500 γεννήθηκε 4 κιλά. 
 

φυσιολογικοτατα και τα δυο.
 

ο υπέρηχος δν πέφτει πάντα μέσα και πλέον το βάρος (όταν δν υπάρχει κάποια παθολογία στον πλακούντα ή στις αρτηρίες) δν ανησυχεί τους γιατρούς. 
 

ειμαι σίγουρη όμως ότι θα πάρει βάρος το μωράκι αυτόν τον μήνα ;) πάντα αυτό συμβαίνει γιατί όλα τα υπόλοιπα έχουν μπει σε τάξη στα μωρουλινια που είναι μέσα στην κοιλιτσα. Αν αναζητήσεις επιστημονικές πηγές θα το επιβεβαιώσεις κ μόνη σου! 
 

καλη δύναμη έφτασες στο τέλος ❤️

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Νόμιζω πως αυτό καθησύχασε κι εμένα... ότι ο πλακούντας και όλα τα αγγεία λειτουργούν τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσι μου @Maria98εσένα σκεφτόμουν σήμερα γιατί είμασταν μαζί αυτόν τον μήνα νομίζω. Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι; Έκανες κανένα τεστ ; 

Κορίτσι μου σήμερα είμαι 27η μέρα του κύκλου,  τα τεστακια δείχνουν 19η 20η μια από αυτές τις 2 μέρες το πικ , δεν μπόρεσα να κάνω αλλα να δω την ορμόνη να πέφτει γιατί έγινε κάτι έκτακτο ήμουν εκτός 

Επαφές είχαμε 17η 18η 19η 20η και 23η , δεν ξέρω  αν πετύχαμε κάτι με αυτές, με την ωχρινική που παρατήρησα πως έχω περιμένω περίοδο στις 15 του μηνα 

Να προσθέσω πως είχα αρρωστήσει κιόλας 24η 25η μέρα ήμουν άρρωστη έκανα ένα εμετό και είχα ανεβάσει και πυρετό μια μέρα και μια νύχτα, αλλά εντάξει πέρασε 

Εσύ για πες μου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Ειμαι 35 μερα κυκλου σημερα να δουμε...δεν υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης γτ εκανα κ ενα τεστ κ φυσικα αρνητικο

Καλά έχω δει να βγαίνουν αρνητικά τέστ λόγω καθυστερημένης σύλληψης κ λόγω άστατου κύκλου...επομένως ποτέ δεν ξέρεις! Άσε λίγες μέρες να δούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Melikara86 είπε:

Καλά έχω δει να βγαίνουν αρνητικά τέστ λόγω καθυστερημένης σύλληψης κ λόγω άστατου κύκλου...επομένως ποτέ δεν ξέρεις! Άσε λίγες μέρες να δούμε!!

Μα ειχαμε κ ασχετες μερες επαφες λογω ιωσης π περασα κ τωρα παλι ετσι ειμαι...τ ν πω...εσυ σε ποια μερα εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Μα ειχαμε κ ασχετες μερες επαφες λογω ιωσης π περασα κ τωρα παλι ετσι ειμαι...τ ν πω...εσυ σε ποια μερα εισαι?

Άσχετες μέρες τις θεωρούμε εμείς...δεν ξέρεις με σιγουριά πότε έγινε η ωορρηξία....στη τελευταία εγκυμοσύνη που τελικά δεν προχώρησε η πιθανή ημέρα σύλληψης που μου είπε ο γιατρός δεν είχε καμία σχέση με την ημέρα ωορρηξία που πίστευα εγώ....δεν ήταν καν κοντά!! Για αυτόν εφόσον υπάρχουν ελεύθερες ολοκληρωμένες επαφές,πάντα υπάρχει πιθανότητα!!!εγώ είμαι 32 ημέρα κύκλου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Άσχετες μέρες τις θεωρούμε εμείς...δεν ξέρεις με σιγουριά πότε έγινε η ωορρηξία....στη τελευταία εγκυμοσύνη που τελικά δεν προχώρησε η πιθανή ημέρα σύλληψης που μου είπε ο γιατρός δεν είχε καμία σχέση με την ημέρα ωορρηξία που πίστευα εγώ....δεν ήταν καν κοντά!! Για αυτόν εφόσον υπάρχουν ελεύθερες ολοκληρωμένες επαφές,πάντα υπάρχει πιθανότητα!!!εγώ είμαι 32 ημέρα κύκλου!!!

Ημαρτον αυτες οι πολυκυστθκες κ ο ασταθης κυκλος...εγω στ προηγουμενο κυκλο π ειχα κανει κ προκληση με χαπια δεν εκανα ωορηξια συμδωνα με τη μετρηση προγεστερονης π ειπε ο γιατρος ...γθ αυτο τ χω προδικασμενο οτι δεν ειμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Ημαρτον αυτες οι πολυκυστθκες κ ο ασταθης κυκλος...εγω στ προηγουμενο κυκλο π ειχα κανει κ προκληση με χαπια δεν εκανα ωορηξια συμδωνα με τη μετρηση προγεστερονης π ειπε ο γιατρος ...γθ αυτο τ χω προδικασμενο οτι δεν ειμαι...

Άρα πηγές και έκανες μέτρηση σε συγκεκριμένη μέρα κύκλου;; Έκανες πρόκληση οκ ... υπέρηχο κάνατε ;; Δεν έχω γνώσεις πάνω σε αυτό...αλλά αν δεν κάνω λάθος η πρόκληση είναι για να κάνεις ωορρηξία σωστά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Άρα πηγές και έκανες μέτρηση σε συγκεκριμένη μέρα κύκλου;; Έκανες πρόκληση οκ ... υπέρηχο κάνατε ;; Δεν έχω γνώσεις πάνω σε αυτό...αλλά αν δεν κάνω λάθος η πρόκληση είναι για να κάνεις ωορρηξία σωστά;;

Ναι σωστα...εκανα 21η κ 24η μ.κ με προγςστερονη 0.υπερηχο 12ημερα κυκλου 1 ωοθηλακιο μονο μη ανεπτυγμενο οπως μ ειπε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Καλά έχω δει να βγαίνουν αρνητικά τέστ λόγω καθυστερημένης σύλληψης κ λόγω άστατου κύκλου...επομένως ποτέ δεν ξέρεις! Άσε λίγες μέρες να δούμε!!

Παθούσα!!!!! 20 μέρες καθυστέρηση στο γιο μου....2 αρνητικά τεστ και 1 αρνητική χοριακή στις 7 μέρες καθυστέρηση. Ε καθυστερημένη σύλληψη....καθυστερημένο θετικό τεστ...και ένας παίδαρος 6 χρονών τώρα! Δεν παρακολουθούσα την ωορρηξία τότε και τα υπολόγιζα βάση εφαρμογής που κατέγραφα τους κύκλους μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Παθούσα!!!!! 20 μέρες καθυστέρηση στο γιο μου....2 αρνητικά τεστ και 1 αρνητική χοριακή στις 7 μέρες καθυστέρηση. Ε καθυστερημένη σύλληψη....καθυστερημένο θετικό τεστ...και ένας παίδαρος 6 χρονών τώρα! Δεν παρακολουθούσα την ωορρηξία τότε και τα υπολόγιζα βάση εφαρμογής που κατέγραφα τους κύκλους μου.

Κ γω εχω εφαρμογη στο κινητο αλλα στον αστατο κυκλο δεν μ υπολογιζει σωστα τις γονιμες ουτε καν την ωορηξια...επειδη δεν ξερω τον επομενο μηνα ποτε θα μ ερθει η εφαρμογη υπολογιζει κατα προσεγγιση...οντως υπαρχει κ η καθυστερημενη συλληψη κ τα σρνητικα τεστ...εγω παντως κοριτσια εχω μαζεψει βουνο απο αρνητικα χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσι μου σήμερα είμαι 27η μέρα του κύκλου,  τα τεστακια δείχνουν 19η 20η μια από αυτές τις 2 μέρες το πικ , δεν μπόρεσα να κάνω αλλα να δω την ορμόνη να πέφτει γιατί έγινε κάτι έκτακτο ήμουν εκτός 

Επαφές είχαμε 17η 18η 19η 20η και 23η , δεν ξέρω  αν πετύχαμε κάτι με αυτές, με την ωχρινική που παρατήρησα πως έχω περιμένω περίοδο στις 15 του μηνα 

Να προσθέσω πως είχα αρρωστήσει κιόλας 24η 25η μέρα ήμουν άρρωστη έκανα ένα εμετό και είχα ανεβάσει και πυρετό μια μέρα και μια νύχτα, αλλά εντάξει πέρασε 

Εσύ για πες μου ;

Εγω κορίτσι μου είμαι στην 31 πρώτη μέρα με θετικό τεστ ωορρηξιας την 18η και την 19η μέρα  του κύκλου,αλλά  αρνητικά τεστ εγκυμοσύνης όποτε περιμένω να μου έρθει για να πάω για τον άλλο μήνα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Εγω κορίτσι μου είμαι στην 31 πρώτη μέρα με θετικό τεστ ωορρηξιας την 18η και την 19η μέρα  του κύκλου,αλλά  αρνητικά τεστ εγκυμοσύνης όποτε περιμένω να μου έρθει για να πάω για τον άλλο μήνα!!! 

Καλημέρα κορίτσια 

αρα είσαι 11 μερες μέρα την ωορρηξία αφού είχες18-19 θετικό η ωορρηξία έγινε 20.. όποτε μπορεί να μην έδειξε ακόμα δώσε 1-2 μερες ακόμα να δεις πως πάει και εύχομαι να δείξει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...