Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έχω καιρό να γράψω στην ομάδα, παρακολουθώ όμως αρκετά κι εύχομαι σε όλες να έρθουν όλα όπως τα θέλουν! Έκανα μόλις αυτό το τεστ. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα χρησιμοποιήσει άλλη εταιρία. Πώς σας φαίνεται; περιμενω δημερα περιοδο αλλα ειχα μια αισθηση μεσα μου κ επειδη θα παμε διακοπές ειπα να κανω να μου φυγει. 20240710_094832.thumb.jpg.abf00ece90bb37059d2388d5404abf6b.jpg

Θετικοτατο!!! Συγχαρητήρια!! Με το καλό το μωράκι ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κανονικά περίμενα χθες ή σήμερα περίοδο. Εχθές είχα λίγα καφέ υγρά σε κάποια φάση στο σερβιετακι, αλλά έκτοτε τίποτα…ούτε έχω κάποιον πόνο. Βέβαια, είχα κάνει ένα hometest την Δευτέρα, δηλαδή 14η μέρα μετά την ωορρηξία και ήταν αρνητικό. Πιστεύω θα είχε δείξει αν ήταν κάτι Ε; Ίσως να φταίει κ η θάλασσα, γιατί εγώ ποτέ δεν έχω καφέ πριν την περίοδο. Τι να πω!

καλημέρα!Πολλά κορίτσια αυτό το μήνα με ψιλοκαθυστέρηση..μπορεί και λόγω καιρού και μπανιων να αλλάζει λίγο ο κύκλος..αν δεν σου έρθει και σήμερα κάνε άλλο ένα τεστακι αύριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna_30 είπε:

καλημέρα!Πολλά κορίτσια αυτό το μήνα με ψιλοκαθυστέρηση..μπορεί και λόγω καιρού και μπανιων να αλλάζει λίγο ο κύκλος..αν δεν σου έρθει και σήμερα κάνε άλλο ένα τεστακι αύριο..

Ναι αυτό παρατήρησα κ εγώ!! Πιστεύω μέχρι αύριο θα έχει έρθει..αλλιώς θα κάνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έχω καιρό να γράψω στην ομάδα, παρακολουθώ όμως αρκετά κι εύχομαι σε όλες να έρθουν όλα όπως τα θέλουν! Έκανα μόλις αυτό το τεστ. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα χρησιμοποιήσει άλλη εταιρία. Πώς σας φαίνεται; περιμενω δημερα περιοδο αλλα ειχα μια αισθηση μεσα μου κ επειδη θα παμε διακοπές ειπα να κανω να μου φυγει. 20240710_094832.thumb.jpg.abf00ece90bb37059d2388d5404abf6b.jpg

συγχαρητήρια κοπέλα μουυυυ! Είναι θετικότατοοο! Καλούς διπλασιασμούς ευχομαιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έχω καιρό να γράψω στην ομάδα, παρακολουθώ όμως αρκετά κι εύχομαι σε όλες να έρθουν όλα όπως τα θέλουν! Έκανα μόλις αυτό το τεστ. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα χρησιμοποιήσει άλλη εταιρία. Πώς σας φαίνεται; περιμενω δημερα περιοδο αλλα ειχα μια αισθηση μεσα μου κ επειδη θα παμε διακοπές ειπα να κανω να μου φυγει. 20240710_094832.thumb.jpg.abf00ece90bb37059d2388d5404abf6b.jpg

Μπράβο κορίτσι μου συγχαρητήρια είσαι εγκυος με το καλοοο 🥳🥳🥳

εύχομαι καλούς διπλασιασμούς στις χοριακες σου ☺️

Άντε κορίτσια να δούμε και αλλά τεστακια εύχομαι αυτόν τον μήνα🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κανονικά περίμενα χθες ή σήμερα περίοδο. Εχθές είχα λίγα καφέ υγρά σε κάποια φάση στο σερβιετακι, αλλά έκτοτε τίποτα…ούτε έχω κάποιον πόνο. Βέβαια, είχα κάνει ένα hometest την Δευτέρα, δηλαδή 14η μέρα μετά την ωορρηξία και ήταν αρνητικό. Πιστεύω θα είχε δείξει αν ήταν κάτι Ε; Ίσως να φταίει κ η θάλασσα, γιατί εγώ ποτέ δεν έχω καφέ πριν την περίοδο. Τι να πω!

Κορίτσι μου λογικά θα είχε δείξει αλλά επειδή ποτε δεν ξέρεις αν έχεις κανε άλλο ένα και αν δεν, τότε λογικά θα έρθει 

Έχει σταθεροποιηθεί ο κύκλος σου; Τον θηλασμό είπες τον έκοψες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου λογικά θα είχε δείξει αλλά επειδή ποτε δεν ξέρεις αν έχεις κανε άλλο ένα και αν δεν, τότε λογικά θα έρθει 

Έχει σταθεροποιηθεί ο κύκλος σου; Τον θηλασμό είπες τον έκοψες ;

Δεν έχω! Και είπα πως δε θα ξανά πάρω κιόλας 😂 ναι ο κύκλος σταθεροποιήθηκε, έχω κ 2.5 μήνες σχεδόν που έκοψα τον θηλασμό. Άρχισα να νιώθω όμως πως έρχεται, οπότε όλα οκ 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Ο μεγαλυτερος μου κυκλος ηταν 38 μερες περιπου...τους 3 τελευταιους ειχε στρωσει λιγο βεβαια 28 με 30 μερες ...ποσο καιρο προσπαθειτε??? Εμεις 2 χρονια

Καλημερα κορίτσι μου ! Εγώ κάνω αρκετά μεγάλους κύκλους 50+ και ο μεγαλύτερο 90 ημέρες! 😥 Τώρα κάπως πάει να στρώσει! 

Προσπαθούμε 8 χρόνια αλλά στο πολύ χαλαρό τώρα πιάσαμε εντατικά και ψάχνουμε διάφορα ( έχουμε κ οι δύο παιδιά από προηγούμενους γάμους εμένα είναι 19 και 20 χρονών) 

Μετράμε μια αποβολή πριν 4 χρόνια περίπου!  Απλά τώρα επειδή περνάνε τα χρόνια με έχει αγχώσει και είπα θα προσπαθήσω κ θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μας και ότι θέλεις ο θεός!( Για δύο χρόνια ακόμα...μετά τέλος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έχω καιρό να γράψω στην ομάδα, παρακολουθώ όμως αρκετά κι εύχομαι σε όλες να έρθουν όλα όπως τα θέλουν! Έκανα μόλις αυτό το τεστ. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα χρησιμοποιήσει άλλη εταιρία. Πώς σας φαίνεται; περιμενω δημερα περιοδο αλλα ειχα μια αισθηση μεσα μου κ επειδη θα παμε διακοπές ειπα να κανω να μου φυγει. 20240710_094832.thumb.jpg.abf00ece90bb37059d2388d5404abf6b.jpg

Συγχαρητήρια κορίτσι μου....πόσο χαίρομαι!!! 🙏🏼🧿💗 Έκανες κ τεστακια ωορρηξίας η πήγατε στην τύχη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Δεν έχω! Και είπα πως δε θα ξανά πάρω κιόλας 😂 ναι ο κύκλος σταθεροποιήθηκε, έχω κ 2.5 μήνες σχεδόν που έκοψα τον θηλασμό. Άρχισα να νιώθω όμως πως έρχεται, οπότε όλα οκ 😝

Ααα ωραία αφού μπήκε σε σειρά ο κύκλος είσαι σε καλό δρόμο κόπηκε και το γαλα καλό και αυτο όποτε σιγά σιγά θα έρθει και το σπορακι σου όχι εν δεν έχεις άλλο τεστ άστο για την ώρα κορίτσι μου να δεις μήπως έρθει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου....πόσο χαίρομαι!!! 🙏🏼🧿💗 Έκανες κ τεστακια ωορρηξίας η πήγατε στην τύχη;;;

Δεν το πιστεύω 🥹🥹🥹αν ισχύει δλδ ! Θα πάω να πάρω κ άλλο τεστ να δω.... Όχι δεν έκανα. Έχουμε ένα μωράκι,τον Αύγουστο γίνεται ενός. Και δεν ήταν ότι το προσπαθούσαμε. Έτυχε μια φορά αυτόν τον μήνα να ολοκληρωθεί η "φαση" τελείως ενώ τόσο καιρό παίρναμε κ αντισύλληψη μιας και ο γιατρός μου είχε πει για 9 μήνες να προσέχουμε. Οπότε ήταν ο πρώτος μηνας που δεν προσέξαμε μια φορά αυθόρμητα όμως 😂 όχι προγραμματισμένα . Είχα ακούσει ότι είναι εύκολο γ αυτό μου μπήκε η ιδέα κάπως ότι λες ; αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα κ τόσο ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Δεν το πιστεύω 🥹🥹🥹αν ισχύει δλδ ! Θα πάω να πάρω κ άλλο τεστ να δω.... Όχι δεν έκανα. Έχουμε ένα μωράκι,τον Αύγουστο γίνεται ενός. Και δεν ήταν ότι το προσπαθούσαμε. Έτυχε μια φορά αυτόν τον μήνα να ολοκληρωθεί η "φαση" τελείως ενώ τόσο καιρό παίρναμε κ αντισύλληψη μιας και ο γιατρός μου είχε πει για 9 μήνες να προσέχουμε. Οπότε ήταν ο πρώτος μηνας που δεν προσέξαμε μια φορά αυθόρμητα όμως 😂 όχι προγραμματισμένα . Είχα ακούσει ότι είναι εύκολο γ αυτό μου μπήκε η ιδέα κάπως ότι λες ; αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα κ τόσο ... 

Συγχαρητήρια κορίτσι μουυυυ! Πήγαινε να κανείς μια χοριακη να είσαι σίγουρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amp92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έχω καιρό να γράψω στην ομάδα, παρακολουθώ όμως αρκετά κι εύχομαι σε όλες να έρθουν όλα όπως τα θέλουν! Έκανα μόλις αυτό το τεστ. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα χρησιμοποιήσει άλλη εταιρία. Πώς σας φαίνεται; περιμενω δημερα περιοδο αλλα ειχα μια αισθηση μεσα μου κ επειδη θα παμε διακοπές ειπα να κανω να μου φυγει. 20240710_094832.thumb.jpg.abf00ece90bb37059d2388d5404abf6b.jpg

Τι εννοείς πως μας φαίνεται κοριτσάκι μου;;; Συγχαρητήριααααααα!!!! Θετικό είναι εννοείται!!! Με το καλοοοοο❤️💙❤️💙🤰🏼🤰🏼 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amp92 είπε:

Δεν το πιστεύω 🥹🥹🥹αν ισχύει δλδ ! Θα πάω να πάρω κ άλλο τεστ να δω.... Όχι δεν έκανα. Έχουμε ένα μωράκι,τον Αύγουστο γίνεται ενός. Και δεν ήταν ότι το προσπαθούσαμε. Έτυχε μια φορά αυτόν τον μήνα να ολοκληρωθεί η "φαση" τελείως ενώ τόσο καιρό παίρναμε κ αντισύλληψη μιας και ο γιατρός μου είχε πει για 9 μήνες να προσέχουμε. Οπότε ήταν ο πρώτος μηνας που δεν προσέξαμε μια φορά αυθόρμητα όμως 😂 όχι προγραμματισμένα . Είχα ακούσει ότι είναι εύκολο γ αυτό μου μπήκε η ιδέα κάπως ότι λες ; αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα κ τόσο ... 

Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amp92 είπε:

Δεν το πιστεύω 🥹🥹🥹αν ισχύει δλδ ! Θα πάω να πάρω κ άλλο τεστ να δω.... Όχι δεν έκανα. Έχουμε ένα μωράκι,τον Αύγουστο γίνεται ενός. Και δεν ήταν ότι το προσπαθούσαμε. Έτυχε μια φορά αυτόν τον μήνα να ολοκληρωθεί η "φαση" τελείως ενώ τόσο καιρό παίρναμε κ αντισύλληψη μιας και ο γιατρός μου είχε πει για 9 μήνες να προσέχουμε. Οπότε ήταν ο πρώτος μηνας που δεν προσέξαμε μια φορά αυθόρμητα όμως 😂 όχι προγραμματισμένα . Είχα ακούσει ότι είναι εύκολο γ αυτό μου μπήκε η ιδέα κάπως ότι λες ; αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα κ τόσο ... 

μην χαραμίζεις τα λεφτά σου στα τεστ μπορείς να κανείς μια εξέταση αίματος που θα δεις πως είναι θετικη 🥳

μπράβο σας λοιπόν που ήρθε έτσι απλά το μωρακι σας βέβαια έχεις και ένα μικρό παιδάκι θα είναι λίγο ζόρικο με την εγκυμοσύνη αλλά λίγο προσοχή θέλει το πρώτο τρίμηνο μετά θα είσαι οκ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Elk είπε:

Θέλει ακόμα συνέχισε τα τεστ όπου ναναι θα γίνει 😊

Κορίτσια σήμερα ειναι η μερα!!!!Πως σας φαίνεται? Το επιβεβαιωσα και με ενα  clear που είχα!

IMG_20240710_140108.jpg

IMG_20240710_140422.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Τα νέα μας... Η μπουμπού μου έχει απο φασίσει να βγει μικρή σε μέγεθος! Είμαστε μόλις 1931γρ. Όλα φυσιολογικά... Πλακούντας grade 1, όλες οι αρτηρίες φυσιολογικές! Επόμενο doppler 1-10 Αυγούστου. 

Πήγα και βρήκα και τη μαία που θα κάνω τα μαθήματα του τοκετού... Μου είπε για τη bola να είναι πολύ χαμηλά, δηλαδή σχεδόν να φτάνει το "πιπί". Πήγα και πήρα καινούριο, μακρύτερο κορδόνι! 

Δε σας έγραψα εχθές ή νωρίτερα γιατί μέχρι που γύρισα απο τη γιατρό σήμερα, δεν ήμουν καλά... Ξύπνησα με κλάματα να φανταστείτε! Τώρα είμαι ήρεμη και καλά! Δεν έχω πάρει κιλά τελικά! Είμαι ακόμα στα +10. Και μ' έπιασε το παράπονο... αφού δεν πίνω δεν καπνίζω και γενικά κάνω ότι καλύτερο μπορώ γιατί δεν παίρνει παραπάνω βάρος;;; Τεσπά... Όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 καλε έχεις εναμιση μηνα μπροστα σου!!! Δ γεννας μεσα στη βδομαδα. Τελεια κιλακια έχει. Ποιος σ ειπε οτι ειναι μικρη?

Εμενα τ παιδακια μου γεννηθηκαν 2560 η μεγαλη 38+3 και 2420 η μικρη 39+2. Φαντάσου! Και μια χαρα ανεκτησαν βαρος αμεσα κ εγιναν θηρία. Μην τ σκεφτεσαι καν. Τελεια ειναι η μπουμπού σου. Εφόσον τρεφεται κανονικα τζαμπα σκας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

Κορίτσια σήμερα ειναι η μερα!!!!Πως σας φαίνεται? Το επιβεβαιωσα και με ενα  clear που είχα!

IMG_20240710_140108.jpg

IMG_20240710_140422.jpg

ναι ναιιιι ήρθε το θετικοοοοοο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Και γω @Mantariniμου ακριβως ρο ιδιο το σαββατο περιμενα κ ακομη δεν μ εχει ερθει...νομιζω θα εκραγει η κοιλια μου...εγω τα πεταξα τα τεστ ωορηξιας μου δημιουργουσαν τεραστιο αγχος σε σημειο εμμονης...ασε π δε τα εμπιστευομαι κ πολυ να σ πω την αληθεια γτ οταν εκανα προκληση κ εκανα ωορηξια μονο ατον ενα κυκλο ολα τα τεστ εβγαιναν αρνητικα αλλα στον υπερηχο κ τις ορμονες επιβεβαιωσαμε ωορηξια ασχετα π δςν ειχαμε συλληψη κ μετα απο αυτο τα πεταξα...

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τεστάκια ωορρηξίας.. και εγώ θεωρώ ότι ίσως με αγχώσει η όλα διαδικασία αλλά θα ήθελα να ξέρω όμως αν αυτά που νιώθω είναι όντως ωορρηξία. Θα τα δοκιμάσω σε ένα κύκλο και βλέπουμε... 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

Εγω είχα παρατηρήσει πως τον Αύγουστο άλλαζε ο κύκλος μου τους δυο τελευταίους είχα πάντα κύκλο 50 μερες 🤷‍♀️ ήταν οι πιο μεγάλη που έκανα και ήταν Αύγουστο κάθε φορά 🤷‍♀️

Ειπα μήπως μας έλεγες τα ευχάριστα αλλά ειδα ότι εκανες τεστ όποτε θα ευχηθώ να έρθει σύντομα ώστε να μπεις δυναμικά στον επόμενο κύκλο και να μας στείλεις τα ευχάριστα ☺️

Νομίζω λόγω καλοκαιριού και λόγω θάλασσας επηρεάστηκε ο κύκλος μου. Δεν κάνω και σωστή διατροφή τον τελευταίο καιρό οπότε όλα μαζί έπαιξαν ρόλο. Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έχω καιρό να γράψω στην ομάδα, παρακολουθώ όμως αρκετά κι εύχομαι σε όλες να έρθουν όλα όπως τα θέλουν! Έκανα μόλις αυτό το τεστ. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα χρησιμοποιήσει άλλη εταιρία. Πώς σας φαίνεται; περιμενω δημερα περιοδο αλλα ειχα μια αισθηση μεσα μου κ επειδη θα παμε διακοπές ειπα να κανω να μου φυγει. 20240710_094832.thumb.jpg.abf00ece90bb37059d2388d5404abf6b.jpg

Συγχαρητήρια!!! είναι θετικό!! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Τα νέα μας... Η μπουμπού μου έχει απο φασίσει να βγει μικρή σε μέγεθος! Είμαστε μόλις 1931γρ. Όλα φυσιολογικά... Πλακούντας grade 1, όλες οι αρτηρίες φυσιολογικές! Επόμενο doppler 1-10 Αυγούστου. 

Πήγα και βρήκα και τη μαία που θα κάνω τα μαθήματα του τοκετού... Μου είπε για τη bola να είναι πολύ χαμηλά, δηλαδή σχεδόν να φτάνει το "πιπί". Πήγα και πήρα καινούριο, μακρύτερο κορδόνι! 

Δε σας έγραψα εχθές ή νωρίτερα γιατί μέχρι που γύρισα απο τη γιατρό σήμερα, δεν ήμουν καλά... Ξύπνησα με κλάματα να φανταστείτε! Τώρα είμαι ήρεμη και καλά! Δεν έχω πάρει κιλά τελικά! Είμαι ακόμα στα +10. Και μ' έπιασε το παράπονο... αφού δεν πίνω δεν καπνίζω και γενικά κάνω ότι καλύτερο μπορώ γιατί δεν παίρνει παραπάνω βάρος;;; Τεσπά... Όλα καλά!

Πως ξέρεις ότι θα είναι μικρη;;; Και τι σχέση έχουν όλα αυτά που λες με το βάρος του παιδιού. Η μεγάλη μου 2900 και ο δεύτερος 3900 και εκανα ακριβώς τα ίδια!!!! 
Εχεις πολύ καιρό ακόμα για να πάρει βάρος το μωρό και επίσης θέλω να σου πω ότι το νούμερο που σου λένε είναι μια πρόβλεψη. Την μεγάλη μου τη πέτυχε στο περίπου στο δεύτερο 3500 μου είχαν πει και βγήκε 400 γραμμάρια μεγαλύτερος. Γερά να γεννηθούν και θα πιουν το γαλατάκι τους και θα μεγαλώσουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εμείς βγήκαμε  3020 γρ και μου φαινόταν μια σταλιά σκέψου.. φαντάζομαι ποσο μικρούλη ήταν 2200 που φύγατε εσεις 

Στο εύχομαι κορίτσι μου να τα πας καλύτερα με τον θηλασμό αυτήν την φορά αφού το θέλεις.. όχι δεν είναι εύκολο θέλει πολλές ώρες να κάθεσαι με το στήθος έξω σε ένα καναπε και τώρα με ένα παιδάκι στο σπίτι που θα θέλει προσοχή δεν ξέρω ποσο εύκολο θα είναι 🤷‍♀️

Ένα βήμα την φορά! 
μην αγχώνεσαι για το βάρος του μωρού, όσο είναι να γεννηθεί θα γεννηθεί και μετά θα πιει το γαλατάκι και θα μεγαλώσει! 
Ούτε για την προσαρμογή να αγχώνεσαι, είναι μια νέα κατάσταση για όλους σας και βήμα βήμα θα βρείτε τα πατήματα σας. Να θυμάσαι ότι είναι όλα νέα για όλους και όλοι μικροί και μεγάλοι θα θέλετε το χρόνο σας για να τα επεξεργαστείτε. Μπορεί να έχετε μικρές ζήλιες ή πισογυρίσματα αλλά να ξέρεις ότι είναι απλά μια φάση που περνάει….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Katiana1987 καλε έχεις εναμιση μηνα μπροστα σου!!! Δ γεννας μεσα στη βδομαδα. Τελεια κιλακια έχει. Ποιος σ ειπε οτι ειναι μικρη?

Εμενα τ παιδακια μου γεννηθηκαν 2560 η μεγαλη 38+3 και 2420 η μικρη 39+2. Φαντάσου! Και μια χαρα ανεκτησαν βαρος αμεσα κ εγιναν θηρία. Μην τ σκεφτεσαι καν. Τελεια ειναι η μπουμπού σου. Εφόσον τρεφεται κανονικα τζαμπα σκας.

Οι γιατροί και οι 2 είπαν ότι απλά είναι ένα μικρό μωρό. Μακάρι κορίτσι μου να φτάσει τα 2500... Αυτός είναι κι εμένα ο πρώτος στόχος μου. Με ηρέμησε η γιατρός κι όλα καλά! Α κι εσύ όμως δεν έκανες μεγάλα μωρά! Κατάφερες να γεννήσεις φυσιολογικά ή σε πήγαν για καισαρική;

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Πως ξέρεις ότι θα είναι μικρη;;; Και τι σχέση έχουν όλα αυτά που λες με το βάρος του παιδιού. Η μεγάλη μου 2900 και ο δεύτερος 3900 και εκανα ακριβώς τα ίδια!!!! 
Εχεις πολύ καιρό ακόμα για να πάρει βάρος το μωρό και επίσης θέλω να σου πω ότι το νούμερο που σου λένε είναι μια πρόβλεψη. Την μεγάλη μου τη πέτυχε στο περίπου στο δεύτερο 3500 μου είχαν πει και βγήκε 400 γραμμάρια μεγαλύτερος. Γερά να γεννηθούν και θα πιουν το γαλατάκι τους και θα μεγαλώσουν! 

Έτσι μου είπαν κορίτσι μου. Ότι χθες που έκανα τον υπέρηχο 33+4 θα έπρεπε να έχει περάσει τα 2 κιλά... Ας είναι γερή και να καταφέρουμε να γεννηθεί φυσιολογικά και μετά θα πάρει βάρος... Δεν ανησυχώ για το μετά... το μέχρι τον τοκετό με ανησύχησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χαχαχαχαχαχ κι εμένα στα πλευρά δεξιά με έχει πεθάνει,τι πράγμα είναι αυτό 🤣
    • @Elli13 ποσο σε καταλαβαίνω δεν φαντάζεσαι. Και γω τ ιδια σκέφτομαι. Περυσι τετοιο καιρο ημουν εγκυος. Βλεπω μωρακια κ λεω τωρα τ δικο μ τοσο θα ήταν. Η λεω εδω καθομουν πέρυσι με τ παιδια κ ημουν εγκυος. Φέτος θα ειχα καροτσι... κ μετα μετανιωνω την ωρα κ τη στιγμή π πηρα τν απόφαση να διακοψω την κυηση. Περιμένω και περιοδο κ οι ορμονες ειναι αστα. Να εισαι γερη κουκλα μου! Να χαιρεσαι καθε στιγμή με τ μωρακι σου. Περναει τοσο γρήγορα ο καιρος... και σου εύχομαι τ χρονου τ καλοκαιρι να πατε διακοπες 4! @marinamanoulitsa διακοπες πάντα σε διχωρο. Τουλάχιστον ενα υπνοδωμάτιο μη σου πω και δύο χαχαχ. Εχουμε κ μεις αναγκες κυρια μου αχχα.
    • Ο γιατρός εν ολίγοις δεν ήθελε να κάνω δεύτερη φορά αποξεση. Ξυσε ξυσε φοβάται για συμφυσεις. Εκτός αυτού μου είπε ότι δεν του έχει συμβεί ποτέ, αλλά αν πάθαινα μια διάτρηση αγγείου στο νοσοκομείο, λόγω του σαλοσπιρ που έπαιρνα θα έχανα τη μήτρα. Ήταν ρίσκο ουσιαστικά είπε μια δεύτερη αποξεση. Ωστόσο εγώ τον ενημέρωσα ότι ψυχολογικά ήταν εφιάλτης η αποβολή στο σπίτι με χάπια, ειδικά εγώ που ήμουν 11 εβδομάδων, οπότε και όσα έβγαιναν από μέσα ήταν τεράστια κομμάτια (συγγνώμη για την περιγραφή).  Τελοσπαντων, έπρεπε μου λέει να με πάρεις τηλ εφόσον έβλεπες ότι έχανες τόσο πολύ αίμα, και από τη στιγμή που ένιωσες να σβήνεις, ώστε να έρθεις στο νοσοκομείο επιτόπου (ότι πεθαίνω ένιωσα για την ακρίβεια για πρώτη φορά στη ζωή μου).  Μου κόστισε πολύ αυτή η αποβολή και δεν νομίζω να ξαναγίνω ποτέ η Έλλη που ήμουν...
    • Και να μην έκανα τεστ..σε καθυστέρηση είμαι..3η μερα..ο κύκλος μου είναι ρολοι οποτε πάλι θα καταλάβαινα ότι πέρασα βιοχημική..
    • Τον ρώτησες κορίτσι μου γιατί έπρεπε να το πέρασεις όλο αυτό με αυτόν τον τρόπο τελικά; Γιατί δεν μπορούσε να σε βάλει στο νοσοκομείο για απόξεση;  Οι απώλειες πάντα μένουν χαραγμένες μέσα στην ψυχή μας γλυκιά μου! Καμία δεν ξεχνάει το/τα μωρά που έχασε ποτέ!!! Δυστυχώς κάποιες απο εμάς το έχουμε περάσει πάνω απο μία φορά! Έχεις απόλυτο δίκιο... κάθε φορά είναι πιο δύσκολη. Απλά προσπάθησε να κοιτάξεις μπροστά και να δεις τα θετικά που υπάρχουν γύρω σου. Θέλει χρόνο κορίτσι μου όλο αυτό που πέρασες... Άκου το σώμα σου και την καρδούλα σου κι εμείς είμαστε εδώ να μας λες ότι και όποτε θέλεις!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...