Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Εγώ κορίτσια πάλι νομίζω πως έχω μικρόβιο…έχω φαγούρα κ κάψιμο… έχω βαρεθεί πραγματικά και ο άντρας μου λέει πως τα παθαίνω συνέχεια γιατί είμαι μικροβιοφοβικη κ πλενομαι συνέχεια! 🤣 Από μικρή τα ίδια παθαίνω μάλλον έχω ευαισθησία. Το θέμα μου είναι πως πάμε διακοπές και δε ξέρω, να πάω πριν ή μετά στον γιατρό; Είμαι και σε γόνιμες και αυτό σίγουρα το επιβαρύνει με τις επαφές! Κάποια συμπτώματα τα είχα από τον προηγούμενο κύκλο κ πίστευα πως είναι ορμονικό, γιατί μου έχει συμβεί κ αυτό…

Το νιώθεις στον κόλπο ή κατά την ούρηση;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Rena92 εννοειται θα πας πριν στο γιατρο κορίτσι μου. Γτ θα κανει κανενα μπαμ δυνατο κ απο τις ενοχλησεις δ θα μπορεις ουτε να καθίσεις. Και η θάλασσα μπορει να στο επιβαρύνει. Μην τ αφηνεις.

Αχ κ εγώ αυτό σκέφτομαι! Μην μου χαλάσει και τις διακοπές! Κάθε φορά που έχω κάτι σημαντικό, τότε τα παθαίνω όλα! Εδώ κ δυο μέρες πριν την γεννά είχα τέτοια θέματα κ έτρεχα. Μεγάλη τύχη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ρένα μου θα σου συστήσω να κάνεις μια καλλιέργεια ούρων η οποία γίνεται να πάρουν ουρά κατευθείαν και να δούνε πιο μικρόβιο έχεις. Ώστε να αντιμετωπιστεί αυτό το μικρόβιο.

Έχει μια κρέμα μανοζε λέγεται εδώ , θα σου τη στειλω μήπως και βρεις στην Ελλάδα. Μετά από επαφή ή από περίεργη μέρα (πχ δεν πάω εύκολα στην τουαλέτα σε ξένα μέρη γτ συχαινομαι -μιρκοβιοφοβικη εδώ και χρόνια)  το μόνο που με έσωσε είναι αυτη η κρέμα. Με το που νιώσω βάζω την κρέμα και ήρεμο επιτρέπεται σε εγκυμοσύνη και θηλασμό.

https://amzn.eu/d/0bifURdh

Ααα θα την δω κ αυτήν! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Το νιώθεις στον κόλπο ή κατά την ούρηση;; 

Στον κόλπο το νιώθω. Την ουρολοίμωξη, μετά από χροοονια εμπειρίας την καταλαβαίνω κ την διαχειρίζομαι άμεσα.  Το θέμα είναι ότι πολλές φορές πριν την περίοδο είχα φαγούρα κ μόλις ερχόταν μου περνούσε εντελώς. Έτσι πίστευα πως είναι ορμονικό.. και γι αυτό τώρα την πάτησα κ έχασα χρόνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου... Ερώτηση για τις ήδη μανούλες...

Με την κατακράτηση τι γίνεται;;; Αισθάνομαι σα νερόμπομπα έτοιμη να σκάσει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... Ερώτηση για τις ήδη μανούλες...

Με την κατακράτηση τι γίνεται;;; Αισθάνομαι σα νερόμπομπα έτοιμη να σκάσει!!! 

Προσπάθησε λίγο να περιορίσεις το αλάτι, πίνε πολλά υγρά και βάζε τα πόδια σου όσο γίνεται ψηλά καθώς ξαπλωνεις, κανένα ποδολουτρο ίσως με κρύο νερό, και υπομονή! Μολισ γεννήσεις θα ηρεμήσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna_30 κορίτσι μου ❤️❤️❤️❤️ 

Εμένα για να είναι το ειλικρινής το χθεσινό φαινόταν κατευθείαν στα μάτια μου, οπότε θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδουκαλύτερα αν κάνεις αύριο, κάνε με τα δεύτερα πρωινά ή αργότερα. Εγώ στην 1η μέρα καθυστέρησης έκανα με τα πρώτα πρωινά αλλά κάθε επόμενη με τα δεύτερα ή και με τα τρίτα 😅😅

Είσαι ακόμα πολύ πριν την καθυστέρηση, εγώ θα έλεγα (αν αντέχεις) να κάνεις μέρα παρά μέρα και τη μέρα την καθυστέρησης κάνε χοριακή! Έρχεται το σποράκι ☺️☺️🥰🥰🥰🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@arntalia κορίτσι μου διάβαζα πιο πάνω για την ιστορία σου με τις προκλήσεις και ήθελα να σε ρωτήσω εάν μέχρι στιγμής έχεις κάνει μόνο με χάπια. Δεν είμαι προφανώς ειδήμων στις προκλήσεις ούτε έχω μεγάλη εμπειρία, απλά να σου παραθέσω και τη δική μου περίπτωση ίσως να σε βοηθήσει:

Εγώ δεν έχω ΣΠΩ αλλά μετά από ένα χρόνο προσπαθειών έπειτα από παλινδρόμη κύηση πήγα σε μια ειδικό γονιμότητας για να ψαχτουμε καλύτερα. Κάναμε σπερμοδιαγραμμα ο σύζυγος κι εγώ σαλπιγγογραφια το Μάρτιο φέτος και ορμονολογικες. Με βάση τον υπέρηχο στον κύκλο του Ιανουαρίου και την υψηλή ΑΜΗ (μεγαλύτερη του 6) η ειδικός γονιμότητας μου είπε ότι έχω πολυκυστικη μορφολογία αλλά όχι το σύνδρομο. Έτσι μου έγραψε d-chiro μυο-ινοσιτολη που ξεκίνησα το Φλεβάρη και μετά τη σαλπιγγογραφια του Μαρτίου που βγήκε μια χαρά μας προτεινε στον κύκλο του Απριλίου να δοκιμάσουμε και πρόκληση ωορρηξιας με γοναδοτροπινες. Στον κύκλο του Μαρτίου έμεινα έγκυος αλλά κατέληξε σε βιοχημική κι έπειτα αποφασίσαμε στον κύκλο του Απριλίου να προχωρήσουμε με το αρχικό πλάνο της γιατρού για την πρόκληση. Κάναμε παρακολουθήση υπερηχογραφικά ανά κάποιες μέρες για να δούμε πως ανταποκρίνονται τα ωοθυλάκια στην gonal-F ένεση που έκανα καθημερινά και τη 15η μέρα του κύκλου με ένα ωοθυλάκιο στα 17χιλ η γιατρός μου είπε να κάνω την ένεση της πρόκλησης ovitrelle. Είχαμε επαφές το ίδιο βράδυ κι έπειτα κάθε πρωί μέχρι και τη 18η μέρα. Από εκείνη τη μέρα ξεκίνησα προγεστερόνη κολπικά και ασπιρίνη προληπτικά μιας και δε ξέραμε εάν οι προηγούμενες αποβολές μου οφειλόταν σε κάποια αιματολογική πάθηση/αυτοάνοσο όπως θρομβοφιλια, λύκο, κτλ. Εν τέλει αυτή η πρώτη και τελευταία εμπειρία μου με πρόκληση πέτυχε και τώρα είμαι 15εβδ+5ημερων έγκυος στο ουράνιο τόξο μου 🙏🌈

Αν έχεις τη δυνατότητα ψάξε λίγο μήπως βρεις και κάποιον άλλο ειδικό γονιμότητας που θα σε παρακολουθεί στενά και συζήτησε την περίπτωση να κάνεις πρόκληση με γοναδοτροπινες. Εμένα μου είπαν ότι είναι πιο αποτελεσματική μέθοδος αλλά προφανώς και παίζουν ρόλο διάφοροι παράγοντες. Μη το βάζεις κάτω, θα τα καταφέρεις 🥰🙏❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα!! Εγώ κάτι Σα να βλέπω…συνήθως δε βλέπω, αλλά εδώ κάτι μου φαίνεται!! Στο εύχομαι κορίτσι μου κ περιμένουμε νέα σου! 
 

@cat12 εσύ κορίτσι μου επανελαβες χοριακη;; Σε τι φάση είσαι;; 

Πως είσαι Ρένα μου? Εγώ έκανα μια χθες από μόνη μου γιατί η γιατρός θέλει την Πέμπτη να κάνω χοριακη να την δει αλλά δεν άντεχα να περιμένω τόσο!!! Ανέβηκε πήγε 950 από 155 🥰 περιμένω πως κ πως να περάσουν οι μέρες να πω για υπέρηχο ♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Πως είσαι Ρένα μου? Εγώ έκανα μια χθες από μόνη μου γιατί η γιατρός θέλει την Πέμπτη να κάνω χοριακη να την δει αλλά δεν άντεχα να περιμένω τόσο!!! Ανέβηκε πήγε 950 από 155 🥰 περιμένω πως κ πως να περάσουν οι μέρες να πω για υπέρηχο ♥️ 

Υπεεεεροχα νέα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Πως είσαι Ρένα μου? Εγώ έκανα μια χθες από μόνη μου γιατί η γιατρός θέλει την Πέμπτη να κάνω χοριακη να την δει αλλά δεν άντεχα να περιμένω τόσο!!! Ανέβηκε πήγε 950 από 155 🥰 περιμένω πως κ πως να περάσουν οι μέρες να πω για υπέρηχο ♥️ 

Μπράβο βρε κορίτσι μου!!! Μια χαρά πάει!!! Απόλαυσε το όσο δεν πάει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Πως είσαι Ρένα μου? Εγώ έκανα μια χθες από μόνη μου γιατί η γιατρός θέλει την Πέμπτη να κάνω χοριακη να την δει αλλά δεν άντεχα να περιμένω τόσο!!! Ανέβηκε πήγε 950 από 155 🥰 περιμένω πως κ πως να περάσουν οι μέρες να πω για υπέρηχο ♥️ 

Μπράβο κορίτσι μου πολύ καλά πηγαίνει έρχεται έρχεται 🌈
στον αντρα σου το είπες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κάνετε; Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα στις αρχές τις εγκυμοσύνης είχε πονο στο στήθος και μετά σταμάτησε να ποναει και να πήγε καλά η εγκυμοσυνη! Έχω αγχωθεί παραααα πολυυυυυυυ γτ σταμάτησε ο πόνος στο στήθος και καταλαβαίνετε τι φοβάμαι! Έχει μέρες που σταμάτησε και δεν επανηλθε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε; Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα στις αρχές τις εγκυμοσύνης είχε πονο στο στήθος και μετά σταμάτησε να ποναει και να πήγε καλά η εγκυμοσυνη! Έχω αγχωθεί παραααα πολυυυυυυυ γτ σταμάτησε ο πόνος στο στήθος και καταλαβαίνετε τι φοβάμαι! Έχει μέρες που σταμάτησε και δεν επανηλθε! 

Εμένα με πονούσε πάρα πολύ το 2ο μήνα. Μετά σταμάτησε να με πονάει. 35+2 σήμερα. Τι να σου πω;;;

Πότε έχεις ραντεβού με το γιατρό κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Πως είσαι Ρένα μου? Εγώ έκανα μια χθες από μόνη μου γιατί η γιατρός θέλει την Πέμπτη να κάνω χοριακη να την δει αλλά δεν άντεχα να περιμένω τόσο!!! Ανέβηκε πήγε 950 από 155 🥰 περιμένω πως κ πως να περάσουν οι μέρες να πω για υπέρηχο ♥️ 

Τέλεια τέλεια κορίτσι μου!! Υπέρηχο ποτε έχεις;; 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε; Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα στις αρχές τις εγκυμοσύνης είχε πονο στο στήθος και μετά σταμάτησε να ποναει και να πήγε καλά η εγκυμοσυνη! Έχω αγχωθεί παραααα πολυυυυυυυ γτ σταμάτησε ο πόνος στο στήθος και καταλαβαίνετε τι φοβάμαι! Έχει μέρες που σταμάτησε και δεν επανηλθε! 

Κορίτσι μου εγώ δεν πόνεσα ποτε στο στήθος στην εγκυμοσύνη. Ωστόσο, υπήρξαν μέρες που σταματούσαν απότομα τα συμπτώματα για 3-4 μέρες κ επανέρχονταν. Αύριο έχεις ραντεβού Ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσι μου εγώ δεν πόνεσα ποτε στο στήθος στην εγκυμοσύνη. Ωστόσο, υπήρξαν μέρες που σταματούσαν απότομα τα συμπτώματα για 3-4 μέρες κ επανέρχονταν. Αύριο έχεις ραντεβού Ε;;

 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμένα με πονούσε πάρα πολύ το 2ο μήνα. Μετά σταμάτησε να με πονάει. 35+2 σήμερα. Τι να σου πω;;;

Πότε έχεις ραντεβού με το γιατρό κορίτσι μου;

Εμένα με αγχωνει που ενώ είχα πονο σταμάτησε εδώ και 4-5 μέρες και δε επανηλθε ! Αύριο έχω 6 η ωρα αλλά έχω τρομοκρατηθεί πφφφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpouloκορίτσι μ εγω δ θυμαμαι να με πονουσε γενικα. Το ενιωθα βαρυ, γεματο. Αν πονουσε σπανια. Τώρα δ καθομουν μερα μερα να παρακολουθώ συμπτωμαυα σε καμια εγκυμοσύνη μου. Μονο στην 1η μ π ειχα μια βδομάδα κοντά ποτε καφε κ ποτε λιγο αιμα, καθε φορα π ενιωθα υγρασια εκει κατω, ετρεχα στην τουαλέτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Μπράβο κορίτσι μου πολύ καλά πηγαίνει έρχεται έρχεται 🌈
στον αντρα σου το είπες ;

Ναι τρελάθηκε 🥰 τον πήρα με βιντεοκλήση κ του το είπα!!! Είναι πολύ χαρούμενος! ❤️❤️❤️

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Τέλεια τέλεια κορίτσι μου!! Υπέρηχο ποτε έχεις;; 🥰🥰

Στις 30 του μήνα 😊 νιώθω ότι περνάνε πολύ αργά οι μέρες τώρα!!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amp92 είπε:

Υπεεεεροχα νέα!!!!

♥️♥️♥️♥️αχ ευτυχώς καλά προς το παρόν 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μου!!! Μια χαρά πάει!!! Απόλαυσε το όσο δεν πάει!!!

♥️🌈♥️🌈♥️ Αυτό θα προσπαθήσω να χαρώ το κάθε λεπτό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@anna_30 κορίτσι μου ❤️❤️❤️❤️ 

Εμένα για να είναι το ειλικρινής το χθεσινό φαινόταν κατευθείαν στα μάτια μου, οπότε θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδουκαλύτερα αν κάνεις αύριο, κάνε με τα δεύτερα πρωινά ή αργότερα. Εγώ στην 1η μέρα καθυστέρησης έκανα με τα πρώτα πρωινά αλλά κάθε επόμενη με τα δεύτερα ή και με τα τρίτα 😅😅

Είσαι ακόμα πολύ πριν την καθυστέρηση, εγώ θα έλεγα (αν αντέχεις) να κάνεις μέρα παρά μέρα και τη μέρα την καθυστέρησης κάνε χοριακή! Έρχεται το σποράκι ☺️☺️🥰🥰🥰🤞🤞

❤️❤️🌈🌈 παρηγγειλα τώρα predictor για να κρατηθώ να μην κάμω αύριο 😂 θ θέλουν 1-2 μέρες να έρθουν οποτε είμαστε οκ..μακαρι να ήρθε το σποράκι ❤️🧿🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Πως είσαι Ρένα μου? Εγώ έκανα μια χθες από μόνη μου γιατί η γιατρός θέλει την Πέμπτη να κάνω χοριακη να την δει αλλά δεν άντεχα να περιμένω τόσο!!! Ανέβηκε πήγε 950 από 155 🥰 περιμένω πως κ πως να περάσουν οι μέρες να πω για υπέρηχο ♥️ 

Αχ με το καλό και ο υπέρηχος σας ❤️🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Πως είσαι Ρένα μου? Εγώ έκανα μια χθες από μόνη μου γιατί η γιατρός θέλει την Πέμπτη να κάνω χοριακη να την δει αλλά δεν άντεχα να περιμένω τόσο!!! Ανέβηκε πήγε 950 από 155 🥰 περιμένω πως κ πως να περάσουν οι μέρες να πω για υπέρηχο ♥️ 

Πωπω πάει σφαίρα το μικρακι!!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου ξανά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

❤️❤️🌈🌈 παρηγγειλα τώρα predictor για να κρατηθώ να μην κάμω αύριο 😂 θ θέλουν 1-2 μέρες να έρθουν οποτε είμαστε οκ..μακαρι να ήρθε το σποράκι ❤️🧿🌈

Κορίτσι μου εγώ για να είμαι ειλικρινής δε βλέπω κάτι ισως φταίει κ το κινητό μου…μακάρι να είσαι!!! Κανε πρώιμης ναι κ άμα βγει θετικό πήγαινε για χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

Εμένα με αγχωνει που ενώ είχα πονο σταμάτησε εδώ και 4-5 μέρες και δε επανηλθε ! Αύριο έχω 6 η ωρα αλλά έχω τρομοκρατηθεί πφφφ!

Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν πονούσα αλλά ήταν ευαίσθητο από τις αρχές, τώρα καθόλου πόνος καθόλου ευαισθησία…τα συμπτώματα πάνε κ έρχονται μην δίνεις κ τόση σημασία!! Ποτέ θα πας γιατρο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εξαιρετικά βρε κοριτσάκι μου!!! Ψυχουλακι 400γρ!!! 😍😍Μπράβο το κορίτσι σας!!! ❤️❤️❤️❤️ Για το ζάχαρο μου είπε ότι θα το δούμε στη καμπύλη σε 2 εβδομάδες.. αναμένω και εγώ να δούμε.. και εμένα τα είδε ο γυναικολόγος και δεν είπε κάτι αλλά δεν θα περίμενα τις δικές του οδηγίες να σου είμαι ειλικρινής.. μόνο την ενδοκρινολόγο εμπιστεύομαι με αυτά! Για το βάρος που λες εμένα με βάση τις μετρήσεις της Β επιπέδου μου έδωσαν μια καμπύλη πρόβλεψης βάρους γέννησης.. και μου είπε ότι από εδώ και πέρα θα πηγαίνουμε με βάση αυτή τη καμπύλη.. 3.3-500 στις 40 εβδομάδες τη βγάζει αν το διαβάζω σωστά το σχεδιάγραμμα.. θα το δούμε πάλι 3/10 που έχω υπέρηχο.. τώρα τι να σου πω 🤷 από γιατρό σε γιατρό φαντάζομαι διαφέρουν αυτά..
    • καλημέρα κορίτσια,θελω να κάνω μια ερώτηση μου είπαν οτι υπάρχει ενα επίδομα για παιδιά που χρειάζονται 24ωρη φροντίδα αλλα στο ίντερνετ δεν βρίσκω κατι.Ξέρει κάποια να βοηθησει;
    • Καλημέρα μανούλα 😍 υπομονή..και αν μπορείς μίλα με τον παιδίατρο σου μήπως σου δώσει κατι για τους κολικούς! εμεις χθες μετα από 4 μέρες κοιμηθήκαμε επιτέλους... μακάρι να τον επιασαν οι σταγόνες και από εδώ περα να μπούμε στο πρόγραμμα μας πάλι 🤷
    • Τέλεια τα νέα σου κοριτσάκι μου!!! Μπράβο!!❤️❤️❤️❤️ Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα και στην έβγαλε 650γρ; Μη τη φοβάσαι τόσο τη καμπύλη.. έχω κάνει πολλές φορές προσωπικά και ποτέ δεν με ενόχλησε το υγρό γλυκόζης.. είναι σα σιρόπι σκέψου.. τώρα εξαρτάται από το καθένα πως θα του κάτσει.. αλλά εγώ που δεν είμαι των γλυκών καθόλου και την έκανα στο τέλος του α τριμήνου/αρχές β τριμήνου πάλι δεν με ενόχλησε.. και ούτως ή άλλως δεν πρέπει να κόβεις βόλτες μετά τη λήψη της γλυκόζης.. κανονικά θα πρέπει να κάτσεις εκεί μέχρι να ολοκληρωθεί η εξέταση γιατί όσο περπατάς/μετακίνησε τόσο μεταβολίζεται η γλυκόζη στο αίμα οπότε και να νοιώσεις ζαλάδα θα κάθεσαι..
    • @Maya_ τέλεια κορίτσι μου, πολύ καλά τα νέα σας! Μιας κι ανέφερες την κινητικότητα, κι εμένα λίγο απο χθες έχει πέσει βρε κορίτσια... Δλδ εκεί που είχα βρει πάνω-κάτω το μοτίβο των κινήσεών του, χθες δεν ήταν όπως τις άλλες μέρες. Είχαμε κλωτσίτσες/σκουντηματα μες τη μέρα, δε λέω, απλά όχι το σύνηθες μοτίβο. Βέβαια χθες πήγα γήπεδο - καλά διαβάσατε 🤣 (ο πρώτος αγώνας του μωρού, είδαμε και τον Κριστιάνο Ρονάλντο να σκοράρει το 900ο του γκολ!) - που ήταν μεταξύ 7-10μμ όπου συνήθως τον νιώθω αλλά μες τη βαβούρα εννοείτα δε μπορούσα να εστιάσω στις κινήσεις του. Το θέμα είναι ότι όταν έπεσα για ύπνο, συνήθως έχουμε 8-10 κλωτσίτσες και μετά κοιμάμαι, και χθες με τα βίας μου έσκασε 2-3... Τώρα το πρωί πάλι 2-3 ενώ και τα πρωινά έχουμε συνήθως πιο ένταση. Πφφφ δε θέλω να σκεφτομαι αρνητικά σαφώς, μιας και τον είδαμε Παρασκευρή και Δευτέρα κι ήταν μια χαρά, δλδ τι φάση.... Θα κρατήσω αυτό που είπε κι η Μάγια, παίζει να έχει αλλάξει θέση ή απλά να κλωτσάει και στον πλακούντα που είναι εμπρόσθιος και ψηλά σε μένα. Η αλήθεια είναι ότι τις προηγούμενες μέρες τον ένιωθα αρκετά χαμηλά και μάλλον με σκουντούσε με το κεφάλι του μιας και στη Β' επιπέδου αλλά και την περασμένη Δευτέρα ήταν με το κεφάλι κάτω. Τώρα μπορεί και να γύρισε ποιος ξέρει 🤷‍♀️ @Kate1992 κι εγώ πιστεύω το βάρος είναι απλά για να έχουμε μια εικόνα πόσο μεγάλο είναι το μωρό σ αυτή τη φάση. Εμένα μου έγραψε υπέρηχο με την εμβρυομητρικό στις 28 εβδ για να παρακολουθήσουμε την ανάπτυξη γιατί μου βρήκε τις μητριαίες αντιστάσεις λιγάκι εκτός ορίων. Παίρνω ασπιρίνη των 150 βεβαια, οπότε μου είπε ότι θα είναι εντάξει λογικά, απλά να το παρακολουθούμε ☺️🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...