Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Καλώς ήρθες κοριτσι μου!!! Μακάρι να έρθει η εγκυμοσύνη κ θα χαρούμε πολύ να την μοιραστείς μαζί μας!!! κανετε προσπάθειες ή όχι; 

Προς το παρόν δεν κάνουμε γιατί πρέπει πρώτα να επιστρέψω στη δουλειά μου για κάποιο διάστημα μετά την άδεια που έχω για το πρώτο παιδί. Αλλά ευτυχώς όχι για πολύ μεγάλο διάστημα, δηλαδή πιστεύω ότι από την καινούρια χρονιά θα μπορούμε να ξεκινήσουμε.

Και μέχρι τώρα που θα κλείσω 1 χρόνο από την πρώτη καισαρική, μου είχε πει ο γιατρός καλύτερα να περιμένω. Η αλήθεια είναι πως αισθάνομαι ότι τρέχω κ δε φτάνω με το ένα παιδί, οπότε πραγματικά δεν ξέρω πως θα είναι με ένα 2ο αλλά το θέλω πολύ οπότε όταν έρθει η ώρα ελπίζω να τα καταφέρουμε 😅 

Εσύ έχεις άλλο παιδάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η afr είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι σχετικά καινούρια αλλά διαβάζω το φόρουμ αρκετά εντατικά τα τελευταία 2 χρόνια, από την πρώτη μου εγκυμοσύνη δηλαδή. Πολλές φορές χωρίς να σας γνωρίζω ή να έχουμε μιλήσει, μπαίνω να δω με αγωνία αν έχετε ένα θετικό αποτέλεσμα. Αποφάσισα λοιπόν να σας γράψω, χαίρομαι πολύ για όσες έχουν θετικό τεστακι αυτό τον μήνα και σας εύχομαι ειλικρινά μια τέλεια εγκυμοσύνη κ να κρατήσετε σύντομα τα μωράκια σας αγκαλιά ❤️

Και όσες προσπαθείτε ακόμα, να μην το βάζετε κάτω, σας στέλνω τη θετική μου σκέψη και πιστεύω ότι για όλες θα έρθει το πολυπόθητο αποτέλεσμα! ❤️

Βλέπω μεγάλη υποστήριξη σε χαρές και δυσκολίες στο forum και είναι πολύ ωραίο όλο αυτό που έχετε δημιουργήσει μεταξύ σας! Μπορεί να μην συμμετείχα, καθώς δεν είχα γραφτεί ακόμα, αλλά διάβαζα τα Μωράκια Αυγούστου 2023 σε όλη μου την εγκυμοσύνη και ήταν ιδιαίτερα βοηθητικό καθώς περνούσαμε τις ίδιες δυσκολίες με πολλές κοπέλες! Κακώς δεν είχα γραφτεί ώστε να συμμετέχω, εύχομαι να έρθει μια δεύτερη εγκυμοσύνη κ αυτή τη φορά να τη μοιραστώ μαζί σας!

Καλώς ήρθες στην όμορφη ομάδα μας!!🫶🫶🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ναι είχα πάθει στην πρώτη κ Ευτυχως έπαθα στις 36 εβδομαδες κ γέννησα στις 37 

τωρα μακάρι να μην πάθω τίποτα κ να πάρουμε λίγο παραπάνω από τον 9ο. 
 

εσενα ποσό ήταν στις 26εβ; 

Πως το καταλάβατε; Ποιά είναι τα συμπτώματα;;;

Έχω μέτρηση στις 29 που ήταν 1232γρ. Και τώρα στις 33+4 ήταν 1931. Δηλαδή σε 4 βδομάδες πήρε 700γρ και μου λένε ότι είναι λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η afr είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι σχετικά καινούρια αλλά διαβάζω το φόρουμ αρκετά εντατικά τα τελευταία 2 χρόνια, από την πρώτη μου εγκυμοσύνη δηλαδή. Πολλές φορές χωρίς να σας γνωρίζω ή να έχουμε μιλήσει, μπαίνω να δω με αγωνία αν έχετε ένα θετικό αποτέλεσμα. Αποφάσισα λοιπόν να σας γράψω, χαίρομαι πολύ για όσες έχουν θετικό τεστακι αυτό τον μήνα και σας εύχομαι ειλικρινά μια τέλεια εγκυμοσύνη κ να κρατήσετε σύντομα τα μωράκια σας αγκαλιά ❤️

Και όσες προσπαθείτε ακόμα, να μην το βάζετε κάτω, σας στέλνω τη θετική μου σκέψη και πιστεύω ότι για όλες θα έρθει το πολυπόθητο αποτέλεσμα! ❤️

Βλέπω μεγάλη υποστήριξη σε χαρές και δυσκολίες στο forum και είναι πολύ ωραίο όλο αυτό που έχετε δημιουργήσει μεταξύ σας! Μπορεί να μην συμμετείχα, καθώς δεν είχα γραφτεί ακόμα, αλλά διάβαζα τα Μωράκια Αυγούστου 2023 σε όλη μου την εγκυμοσύνη και ήταν ιδιαίτερα βοηθητικό καθώς περνούσαμε τις ίδιες δυσκολίες με πολλές κοπέλες! Κακώς δεν είχα γραφτεί ώστε να συμμετέχω, εύχομαι να έρθει μια δεύτερη εγκυμοσύνη κ αυτή τη φορά να τη μοιραστώ μαζί σας!

Καλώς μας ήρθες κορίτσι μου!!! Με το καλό και στο 2ο λοιπόν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Πως το καταλάβατε; Ποιά είναι τα συμπτώματα;;;

Έχω μέτρηση στις 29 που ήταν 1232γρ. Και τώρα στις 33+4 ήταν 1931. Δηλαδή σε 4 βδομάδες πήρε 700γρ και μου λένε ότι είναι λίγο.

Έκανα πίεση…μόνο αυτό το σύμπτωμα είχα…δεν έπεσε ούτε με χάπι της πίεσης όποτε γεννησα!! Ήμουν πολύ τυχερή π είχα διαστολή καλή θέση το μωρό κ γέννησα φυσιολογικά, διαφορετικά θα πήγαινα με καισαρικη. 
 

βρε δεν είναι λίγα…στην καμπύλη είναι στην 50η θέση εμένα στην 10η…μια χαρά είναι απορώ γιατί σε άγχωσαν… γεννιουνται πάνω από 3.5 λένε είναι υπέρβαρα κάτω από 3.0 λένε είναι λίγο…δε μπορώ να του καταλάβω πραγματικά…

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά το κορίτσι μου 850γρ είναι στα κατώτερα όρια αλλά στο φυσιολογικό βάρος…αν κρίνουμε κ από τον γιο μου π γεννήθηκε 37εβ 2.500κιλα κυμαίνεται κ αυτό κάπου εκεί…δλδ κ να πάρει όλο τον μήνα του δε θα γεννηθεί πάνω από 3 κιλά μάλλον!! Αλλά δε πειράζει να βγει εύκολα 😂

Θα με βλέπει κάθε 3εβ τώρα λόγο του ρίσκου μας π έχουμε για προεκλαμψία κ κάθε φορά θα πηγαίνω κ τα ουρα μου! Όποτε ξανά ραντεβού έχω 8/8…

Μπράβο κορίτσι μου μια χαρά πάει η μπεμπουλα σου μεγαλώνει🩷

εεε και εμένα μην νομίζεις από βαρος στα χαμηλό φυσιολογικό οριο είμαι ειδικά τα κορίτσια βγαίνουν και λίγο πιο μικρά από τα αγόρια 

το καλό με εσενα είναι πως γέννησες φυσιολογικά όποτε αν θελησει να κάτσει η μπουμπου και πιο πολύ στην κοιλιτσα έχεις περιθώριο  και να πάρει πιο πολύ βαρος από το αγορακι σου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας παρακαλώ βοηθήστε με ! 

Μας ζητάει ο γιατρός να κάνουμε για κυστική ίνωση το 99% και δεν συνταγογραφειτε !

Είμαι από Θεσσαλονίκη μπορώ να το κάνω σε δημόσια δομή δωρεάν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια σας παρακαλώ βοηθήστε με ! 

Μας ζητάει ο γιατρός να κάνουμε για κυστική ίνωση το 99% και δεν συνταγογραφειτε !

Είμαι από Θεσσαλονίκη μπορώ να το κάνω σε δημόσια δομή δωρεάν???

Καλησπέρα! Εμένα μου είχαν γράψει αυτή που γράφεται κ είχα πληρώσει τη διαφορά στο μικροβιολογικό. Στη Θεσσαλονίκη. Πριν 3,5 χρόνια περίπου. Αν θες στείλε μου να σου πω σε ποιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η eva_gge_lia είπε:

Κορίτσια τα λευκα υγρά θεωρούνται συμπτώμα?Οσες έχετε ζησει εγκυμοσύνη είχατε τέτοιο σύμπτωμα?

Εγώ είχα κ στην πρώτη και τώρα που μόλις έμαθα για την 2η εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η afr είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι σχετικά καινούρια αλλά διαβάζω το φόρουμ αρκετά εντατικά τα τελευταία 2 χρόνια, από την πρώτη μου εγκυμοσύνη δηλαδή. Πολλές φορές χωρίς να σας γνωρίζω ή να έχουμε μιλήσει, μπαίνω να δω με αγωνία αν έχετε ένα θετικό αποτέλεσμα. Αποφάσισα λοιπόν να σας γράψω, χαίρομαι πολύ για όσες έχουν θετικό τεστακι αυτό τον μήνα και σας εύχομαι ειλικρινά μια τέλεια εγκυμοσύνη κ να κρατήσετε σύντομα τα μωράκια σας αγκαλιά ❤️

Και όσες προσπαθείτε ακόμα, να μην το βάζετε κάτω, σας στέλνω τη θετική μου σκέψη και πιστεύω ότι για όλες θα έρθει το πολυπόθητο αποτέλεσμα! ❤️

Βλέπω μεγάλη υποστήριξη σε χαρές και δυσκολίες στο forum και είναι πολύ ωραίο όλο αυτό που έχετε δημιουργήσει μεταξύ σας! Μπορεί να μην συμμετείχα, καθώς δεν είχα γραφτεί ακόμα, αλλά διάβαζα τα Μωράκια Αυγούστου 2023 σε όλη μου την εγκυμοσύνη και ήταν ιδιαίτερα βοηθητικό καθώς περνούσαμε τις ίδιες δυσκολίες με πολλές κοπέλες! Κακώς δεν είχα γραφτεί ώστε να συμμετέχω, εύχομαι να έρθει μια δεύτερη εγκυμοσύνη κ αυτή τη φορά να τη μοιραστώ μαζί σας!

Όντως είχαμε πολύ καλή ομάδα! Στην επόμενη θα συμμετέχεις κ εσύ 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Έκανα πίεση…μόνο αυτό το σύμπτωμα είχα…δεν έπεσε ούτε με χάπι της πίεσης όποτε γεννησα!! Ήμουν πολύ τυχερή π είχα διαστολή καλή θέση το μωρό κ γέννησα φυσιολογικά, διαφορετικά θα πήγαινα με καισαρικη. 
 

βρε δεν είναι λίγα…στην καμπύλη είναι στην 50η θέση εμένα στην 10η…μια χαρά είναι απορώ γιατί σε άγχωσαν… γεννιουνται πάνω από 3.5 λένε είναι υπέρβαρα κάτω από 3.0 λένε είναι λίγο…δε μπορώ να του καταλάβω πραγματικά…

 

Ξαφνικά έκανες πίεση; Εμένα μου είπε εδώ και 1,5 μήνα την παρακολουθώ μέρα πάρα μέρα. Μπορεί να ανέβει ξαφνικά; κι ας έχω χαμηλή δηλαδή;

Ευχαριστώ πολύ. Μακάρι να δω στον επόμενο υπέρηχο ότι έχει φτάσει τα 2500 να ηρεμήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια σας παρακαλώ βοηθήστε με ! 

Μας ζητάει ο γιατρός να κάνουμε για κυστική ίνωση το 99% και δεν συνταγογραφειτε !

Είμαι από Θεσσαλονίκη μπορώ να το κάνω σε δημόσια δομή δωρεάν???

Εγω κορίτσι μου την έκανα την εξέταση αυτήν το 99% και το πληρωσα όλο το ποσο περίπου 400 ευρώ είχα δώσει σε μικροβιολογικό το 2022 την έκανα εγω

 η @Mpourmpoulo την έκανε πριν λίγους μήνες στην Αθήνα νομίζω στο λαϊκό δωρεάν θυμάμαι καλά ; Το 99% ήταν ; 🤔 δεν θυμάμαι.. όταν το δει θα μας απαντήσει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η afr είπε:

Προς το παρόν δεν κάνουμε γιατί πρέπει πρώτα να επιστρέψω στη δουλειά μου για κάποιο διάστημα μετά την άδεια που έχω για το πρώτο παιδί. Αλλά ευτυχώς όχι για πολύ μεγάλο διάστημα, δηλαδή πιστεύω ότι από την καινούρια χρονιά θα μπορούμε να ξεκινήσουμε.

Και μέχρι τώρα που θα κλείσω 1 χρόνο από την πρώτη καισαρική, μου είχε πει ο γιατρός καλύτερα να περιμένω. Η αλήθεια είναι πως αισθάνομαι ότι τρέχω κ δε φτάνω με το ένα παιδί, οπότε πραγματικά δεν ξέρω πως θα είναι με ένα 2ο αλλά το θέλω πολύ οπότε όταν έρθει η ώρα ελπίζω να τα καταφέρουμε 😅 

Εσύ έχεις άλλο παιδάκι;

Καλώς ήρθες στην παρέα μας να χαίρεσαι και το παιδάκι σου κορίτσι μου 😊

Και εγω που γέννησα με καισαρική ο γιατρός το ίδιο μου είπε πως ιδανικά όταν θελήσω δεύτερη εγκυμοσύνη να έχω κλείσει ένα χρόνο από την καισαρική… όποτε και εγω περίμενα να κλεισω ένα χρόνο και μετά το εβαλα μπροστά και το δεύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω κορίτσι μου την έκανα την εξέταση αυτήν το 99% και το πληρωσα όλο το ποσο περίπου 400 ευρώ είχα δώσει σε μικροβιολογικό το 2022 την έκανα εγω

 η @Mpourmpoulo την έκανε πριν λίγους μήνες στην Αθήνα νομίζω στο λαϊκό δωρεάν θυμάμαι καλά ; Το 99% ήταν ; 🤔 δεν θυμάμαι.. όταν το δει θα μας απαντήσει 😊

Ααχ κορίτσια έχουμε δώσει 1000 για την υστεροσκοπηση και 800 για κάτι εξετάσεις του καρυότυπου που κάτι δε πάει καλά! Πρέπει κάπως να βρω λύση, να το κάνω σε δημόσιο! Αν μπορεί κάποια ας με βοηθήσει! Αυτό θυμάμαι και εγώ για την @Mpourmpouloαπλά εγώ είμαι θεσσαλονικη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Ααχ κορίτσια έχουμε δώσει 1000 για την υστεροσκοπηση και 800 για κάτι εξετάσεις του καρυότυπου που κάτι δε πάει καλά! Πρέπει κάπως να βρω λύση, να το κάνω σε δημόσιο! Αν μπορεί κάποια ας με βοηθήσει! Αυτό θυμάμαι και εγώ για την @Mpourmpouloαπλά εγώ είμαι θεσσαλονικη! 

Είναι ακριβές αυτές οι εξετάσεις δυστηχως και εγω ένα σωρό λεφτά είχα δώσει τότε το καταλαβαίνω απόλυτα αλλα δεν ξέρω να σε βοηθησω γιατί και εγω το πλήρωσα

στο τέλος κοιτα μην σε συμφέρει να πας μέχρι την Αθήνα να το κανείς δωρεάν παρά να το κανείς Θεσσαλονίκη και να το πληρώσεις όλο 

τωρα που το έψαξα στο google το λαϊκό το 90% κάνει δωρεάν σε ασφαλισμένους όχι το 99%

https://www.laiko.gr/wp-content/uploads/2009/11/images_pdfs_an_pli_kist.pdf

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια σας παρακαλώ βοηθήστε με ! 

Μας ζητάει ο γιατρός να κάνουμε για κυστική ίνωση το 99% και δεν συνταγογραφειτε !

Είμαι από Θεσσαλονίκη μπορώ να το κάνω σε δημόσια δομή δωρεάν???

Έχω την εντύπωση ότι το 99% δε γίνεται πουθενά δωρεάν, χωρίς όμως να είμαι απολύτως σίγουρη. Αν κάποια γνωρίζει κάτι, ας με διαψεύσει. Νομίζω ότι μπορεί να σου γράψει ο γιατρός για το ποσοστό που γίνεται δωρεάν και να πληρώσεις το υπόλοιπο. Βέβαια αυτό που γράφεται δε σου γλιτώνει κ κανένα μεγάλο ποσό οπότε κ πάλι το ποσό που πρέπει να πληρώσεις για το υπόλοιπο ποσοστό είναι μεγάλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Όντως είχαμε πολύ καλή ομάδα! Στην επόμενη θα συμμετέχεις κ εσύ 🥰

Μακάρι κορίτσι μου!! Με το καλό το 2ο μωράκι σου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας να χαίρεσαι και το παιδάκι σου κορίτσι μου 😊

Και εγω που γέννησα με καισαρική ο γιατρός το ίδιο μου είπε πως ιδανικά όταν θελήσω δεύτερη εγκυμοσύνη να έχω κλείσει ένα χρόνο από την καισαρική… όποτε και εγω περίμενα να κλεισω ένα χρόνο και μετά το εβαλα μπροστά και το δεύτερο 

Σ ευχαριστώ πολύ ❤️ κ εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου κ το δεύτερο μωράκι σου!

Αν δεν κάνω λάθος διαβάζοντας κάποιο παλιότερο μήνυμά σου σ' αυτό το θέμα γεννησες κι εσύ με ολική νάρκωση;

Εγώ έκανα ολική λόγω ενός θέματος υγείας και πέρασα πολύ δύσκολα ψυχολογικά όταν μου το ανακοίνωσε ο αναισθησιολογος. Δεν υπήρχε καν στο μυαλό μου, ήμουν σίγουρη για την επισκληριδιο. Παρόλα αυτά δε θέλω να είμαι αχάριστη, σκεφτόμουν κ σκέφτομαι ότι το πιο σημαντικό είναι να ήταν καλά το παιδάκι μου κι εγώ. Βέβαια ακομα καμία φορά που σκέφτομαι ότι δεν άκουσα ποτέ το πρώτο κλάμα του κ δεν τον είδα ούτε λίγο, με πιάνουν τα κλάματα. Αλλά δεν πειράζει, σημασία έχει που τον έχω εδώ δίπλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Ααχ κορίτσια έχουμε δώσει 1000 για την υστεροσκοπηση και 800 για κάτι εξετάσεις του καρυότυπου που κάτι δε πάει καλά! Πρέπει κάπως να βρω λύση, να το κάνω σε δημόσιο! Αν μπορεί κάποια ας με βοηθήσει! Αυτό θυμάμαι και εγώ για την @Mpourmpouloαπλά εγώ είμαι θεσσαλονικη! 

Καλησπερα κοριτσι μ! Εγω το ειχα κανει στην Αθηνα για το 99% και ειχα δωσει περιπου 150 ευρω.. εχει κ Θεσσαλονικη το συγκεκριμένο...δε ξερω αν επιτρέπεται να πω το ονομα οποτε στειλε μ προσωπικο αν θες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η afr είπε:

Προς το παρόν δεν κάνουμε γιατί πρέπει πρώτα να επιστρέψω στη δουλειά μου για κάποιο διάστημα μετά την άδεια που έχω για το πρώτο παιδί. Αλλά ευτυχώς όχι για πολύ μεγάλο διάστημα, δηλαδή πιστεύω ότι από την καινούρια χρονιά θα μπορούμε να ξεκινήσουμε.

Και μέχρι τώρα που θα κλείσω 1 χρόνο από την πρώτη καισαρική, μου είχε πει ο γιατρός καλύτερα να περιμένω. Η αλήθεια είναι πως αισθάνομαι ότι τρέχω κ δε φτάνω με το ένα παιδί, οπότε πραγματικά δεν ξέρω πως θα είναι με ένα 2ο αλλά το θέλω πολύ οπότε όταν έρθει η ώρα ελπίζω να τα καταφέρουμε 😅 

Εσύ έχεις άλλο παιδάκι;

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Με το καλό το 2ο όποτε είστε έτοιμοι!! 
 

Καλημερα κορίτσια μου, πως είστε;; Έχουμε καμμία που να περιμένουμε για τεστακι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η afr είπε:

Προς το παρόν δεν κάνουμε γιατί πρέπει πρώτα να επιστρέψω στη δουλειά μου για κάποιο διάστημα μετά την άδεια που έχω για το πρώτο παιδί. Αλλά ευτυχώς όχι για πολύ μεγάλο διάστημα, δηλαδή πιστεύω ότι από την καινούρια χρονιά θα μπορούμε να ξεκινήσουμε.

Και μέχρι τώρα που θα κλείσω 1 χρόνο από την πρώτη καισαρική, μου είχε πει ο γιατρός καλύτερα να περιμένω. Η αλήθεια είναι πως αισθάνομαι ότι τρέχω κ δε φτάνω με το ένα παιδί, οπότε πραγματικά δεν ξέρω πως θα είναι με ένα 2ο αλλά το θέλω πολύ οπότε όταν έρθει η ώρα ελπίζω να τα καταφέρουμε 😅 

Εσύ έχεις άλλο παιδάκι;

Όποτε νιώθετε έτοιμοι κορίτσι μου

εχω άλλο ένα παιδάκι 19 μηνών…οπως λες κ εσυ τρεχω κ δεν φτάνω κ τώρα με το δεύτερο μάλλον θα γίνω Βέγγος με φτερά 😂

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μπράβο κορίτσι μου μια χαρά πάει η μπεμπουλα σου μεγαλώνει🩷

εεε και εμένα μην νομίζεις από βαρος στα χαμηλό φυσιολογικό οριο είμαι ειδικά τα κορίτσια βγαίνουν και λίγο πιο μικρά από τα αγόρια 

το καλό με εσενα είναι πως γέννησες φυσιολογικά όποτε αν θελησει να κάτσει η μπουμπου και πιο πολύ στην κοιλιτσα έχεις περιθώριο  και να πάρει πιο πολύ βαρος από το αγορακι σου 🥰

ναι η γιατρος μου είπε μακάρι να μην γίνει το οτιδήποτε πάλι και να πάρει τον χρόνο της…οπως έρθουν τα πράγματα μακάρι να μην συμβεί! 
 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ξαφνικά έκανες πίεση; Εμένα μου είπε εδώ και 1,5 μήνα την παρακολουθώ μέρα πάρα μέρα. Μπορεί να ανέβει ξαφνικά; κι ας έχω χαμηλή δηλαδή;

Ευχαριστώ πολύ. Μακάρι να δω στον επόμενο υπέρηχο ότι έχει φτάσει τα 2500 να ηρεμήσω.

εμενα μου είχε βγει ρίσκο από την αυχενική κ πήρα ασπιρίνη μετά στην β επιπέδου οι μητριαιες ήταν καλύτερες αλλά το ρίσκο έμεινε για προεκλαμψία μετά τις 37 εβ. Έτσι ξαφνικά σε τυπικό ραντεβού π είχα 36εβ όταν με μέτρησε είχα πίεση με έβαλε να την μετρώ κάθε μέρα κ ήταν οκ σε ξανά ραντεβού στις 37 πάλι είχα πίεση π δεν έπεφτε…με μέτρησε 2φ κ μετρήθηκα κ εγώ στο σπίτι μετα π φύγαμε κ ηρέμησα κ ήταν ακόμη ψηλή κ τελικά μ λέει έλα να σε δω ξανά αύριο, με ελέγχει ξανα πίεση πάλι ψηλή με ελέγχει από κάτω 3εκ διαστολή το μωρό χαμηλά σε καλή θέση κ μ έκανε αποκόλληση σάκου να δώσει μήνυμα ότι αρχίζει τοκετός, με έβαλε στο μόνιτορ να δει συσπασεις μ έδωσε χάπι μ είπε ποιες ωρεσ Να μετράω πίεση ποτέ να ξανα πιω τα χάπια (3 στο σύνολο), εν τέλη δεν έπεσε ποτέ η πίεση μου και το βράδυ 11 η ώρα μ είπε να παω την επόμενη ημέρα  να γεννήσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Είναι ακριβές αυτές οι εξετάσεις δυστηχως και εγω ένα σωρό λεφτά είχα δώσει τότε το καταλαβαίνω απόλυτα αλλα δεν ξέρω να σε βοηθησω γιατί και εγω το πλήρωσα

στο τέλος κοιτα μην σε συμφέρει να πας μέχρι την Αθήνα να το κανείς δωρεάν παρά να το κανείς Θεσσαλονίκη και να το πληρώσεις όλο 

τωρα που το έψαξα στο google το λαϊκό το 90% κάνει δωρεάν σε ασφαλισμένους όχι το 99%

https://www.laiko.gr/wp-content/uploads/2009/11/images_pdfs_an_pli_kist.pdf

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! 
Συγχαρητητια σε όλες τις νέες εγκυουλες μας με πολλούς διπλασιασμούς🩷  

Οι υπόλοιπες εύχομαι να έχουμε θετικό μέσα στον Αύγουστο🙏🏻 

@eva_gge_liaκοριτσι μου ποτέ είναι να κανείς εσυ τεστ ; Σήμερα νομίζω ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η afr είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι σχετικά καινούρια αλλά διαβάζω το φόρουμ αρκετά εντατικά τα τελευταία 2 χρόνια, από την πρώτη μου εγκυμοσύνη δηλαδή. Πολλές φορές χωρίς να σας γνωρίζω ή να έχουμε μιλήσει, μπαίνω να δω με αγωνία αν έχετε ένα θετικό αποτέλεσμα. Αποφάσισα λοιπόν να σας γράψω, χαίρομαι πολύ για όσες έχουν θετικό τεστακι αυτό τον μήνα και σας εύχομαι ειλικρινά μια τέλεια εγκυμοσύνη κ να κρατήσετε σύντομα τα μωράκια σας αγκαλιά ❤️

Και όσες προσπαθείτε ακόμα, να μην το βάζετε κάτω, σας στέλνω τη θετική μου σκέψη και πιστεύω ότι για όλες θα έρθει το πολυπόθητο αποτέλεσμα! ❤️

Βλέπω μεγάλη υποστήριξη σε χαρές και δυσκολίες στο forum και είναι πολύ ωραίο όλο αυτό που έχετε δημιουργήσει μεταξύ σας! Μπορεί να μην συμμετείχα, καθώς δεν είχα γραφτεί ακόμα, αλλά διάβαζα τα Μωράκια Αυγούστου 2023 σε όλη μου την εγκυμοσύνη και ήταν ιδιαίτερα βοηθητικό καθώς περνούσαμε τις ίδιες δυσκολίες με πολλές κοπέλες! Κακώς δεν είχα γραφτεί ώστε να συμμετέχω, εύχομαι να έρθει μια δεύτερη εγκυμοσύνη κ αυτή τη φορά να τη μοιραστώ μαζί σας!

Καλώς όρισες στην παρέα μας!!! Σ' ευχαριστούμε πολύ και σου εύχομαι άμεσα να μας ανεβάσεις τη διπλή γραμμούλα σου κι ε❤️σύ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μπαίνω σε ωορρηξία σιγά σιγά...πήρα στον άντρα μου βιταμίνες για το σπέρμα...εύχομαι να πιάσουν 🙏🙏🙏 τις παίρνει πάντως όπως πρέπει ...αν και δεν το περίμενα καθόλου γιατί αυτός με λεει πάντα "δεν χρειάζεται βιταμίνες,αυτά είναι για να πουλάνε τα φαρμακεία 😂"... Αν πιάσουμε με αυτές όμως θα του την πω ,να το ευχαριστηθω 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το μούδιασμα θα μείνει για πολύ καιρό ακόμα. Εγώ αν θυμάμαι μετά το χρόνο άρχισα να έχω αίσθηση σε εκείνο το μέρος.  Όσο για τα λόγια εγώ είχα είχα μόνο τις πρώτες 2 μέρες κ αυτό ελάχιστα. Αφου κ ο γιατρός παραξενευτηκε κ πριν βγω από την κλινική με εξετάσεις με υπέρηχο. Είχα μόνο λίγες βλεννες ακόμα που μου βγαίνουν στην τουαλέτα. Αφού σερβιέτα που φοράω τόσες μέρες είναι πάντα καθαρή. Εγώ ακόμα την ξυπνάω κάθε 3ωρο να φαει. Δεν την έχω αφήσει να δω πόσο θα κοιμηθεί. Δευτέρα, Τρίτη θα πάμε στον παιδίατρο, να δούμε τι θα μας πει.
    • Κορίτσι μου σαν εσένα είμαι κι εγώ περίπου. Δεν πάω πολύ συχνά στην εκκλησία. Εκτός δηλαδή από το  Πάσχα, πάω οπότε το νιώσω. Και στη Φανερωμένη στη Λευκάδα κάθε χρόνο στη γιορτή της! Εγώ όπως είπα έδωσα στην Ισμήνη και το Μαρία γιατί ενώ δεν την είχα "τάξει"... είχα προσευχηθεί ΆΠΕΙΡΑ στην Παναγία τη Φανερωμένη. Και το θεώρησα πολύ σημαδιακό ότι γεννήθηκε 15Αύγουστο!!!
    • εγω δεν έχω ορεξη ακόμα προς το παρόν για να γινει κάτι με τον άντρα μου 🤷 νιωθω τοσο εξαντλημένη και τοσο αδυναμη που μονο αυτο δεν έχω στο μυαλό.. Και εγω δεν τον ξυπνάω κορίτσια..τρωει μια στις 23.30 περίπου και μετά ξυπναει καπου στις 3.00-3.30 και μετά ξανά στις 5.30 περίπου...ξυπναει μονος του... αλλά φοβάμαι και βαζω ξυπνητήρι καθε μια ώρα για να δω αν ολα είναι καλά...τον σκεπάζω τον κοιτάω αν θελει αλλαγη η πάνα του.. εντωμεταξυ ο άντρας μου δεν ακούει καν οταν ξυπνάει...ειτε να τον ταισω ειτε να τον αλλάξω...και τον έχουμε στο κρεβάτι μας! εγω ενα αα κανει και κατευθείαν ανοιγω τα μάτια 🤷
    • ναι ναι... εννοώ της ιδιας εταιρείας... κάθε τρίμηνο άλλαζα συσκευασία...και τώρα παίρνω το breastfeeding ..
    • Εμένα μου είπε η παιδίατρος ότι αφού παίρνει κανονικά βάρος να μην την ξυπνάω. Ξυπνάει μόνη της στις 4 ώρες το αργότερο μέσα στη νύχτα. Τη μέρα όμως θηλάζουμε πιο συχνά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...