Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Με έχει πιάσει ο όρος. Από το μεσημέρι μόνο 4 μεγάλες συσπάσεις έχω κάνει αλλά δεν μας νοιάζουν αφού είναι ακανόνιστες.  Αυριο το πρωί θα μου βγάλουν τον ορο και θα με κρατήσουν 4-5 ώρες να δουν πως θα πάω. Αν δεν κάνω πάλι συντονισμένες συσπάσεις θα πάω σπιτι και θα παίρνω χάπι για μια εβδομάδα. Την Δευτέρα το απόγευμα θα με δει και ο γιατρός μου.  Το μόνο που το πρωί μου έκανε μια μαία κολπική εξέταση και με πονάει λίγο ακόμη και βγάζω και καφε βλέννα…άγαρμπη ήταν!!!!
    • Καλησπέρα κορίτσια,θέλω να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα ξέρει να μου προτείνει παιδογαστρεντερολογο που να έχει εμπειρία στην νηστιδοστομια.
    • Κορίτσι μου εγώ πρώτη φορά ακούω να αλλάζει η τιμή του γιατρού με το δωμάτιο κ έχω γεννήσει ένα στην Αθήνα κ ένα στην Λάρισα (όταν έψαχνα ρωτησα αρκετούς  για τιμες κ κανένας δεν μου είπε ότι αλλάζει με το δωμάτιο) είσαι σίγουρη ότι κατάλαβες καλά; Συνήθως κάποιοι γιατροί ζητάνε πιο πολλά όταν κάνουν καισαρική . Μήπως εννοούσε αυτό ο γιατρός; 🤔 πραγματικά περίεργο γιατί ο γιατρός για τις υπηρεσίες του δεν σχετίζεται με το τι δωμάτιο θα κλείσεις εσυ για να μείνεις στο μαιευτήριο (άσε που συνήθως εκεί βοηθανε οι γιατροί δεν χρεώνουν έξτρα) 🤷🏼‍♀️   οπως κ να έχει με το καλό το μωράκι σου ❤️❤️❤️❤️
    • Κορίτσι μου καλά έκανες κ πηγές να σου βάλουν τοκολυτικα!! Ξεκούραση όσο μπορείς να πας τουλάχιστον 37 εβ!!! 
    • Επειδή είναι πολύ μικρή κ ισως να μην αντέξει κ να χρειαστεί επείγουσα καισαρικη. Δλδ να ρίξει παλμούς λόγο των συσπάσεων της μήτρας…τώρα αν ήταν κάπου στα 2100-2200 θα κάναμε σίγουρα πρόκληση. Απλά μ είπε να ελέγξουμε τράχηλο κ αν έχω διαστολή ισως να το προσπαθήσουμε, χωρις διαστολή θα είναι πιο δύσκολο από ότι κατάλαβα… @Elk μου πως τα πατε;; Είστε καλά; Αναρωωσατε;; Μακάρι να είναι εύκολη η ανάρρωση γιατί αυτό βασικά με αγχώνει λόγο κ του αλλου παιδιού παρά η καισαρικη π θα υποβληθώ… Δεν είμαι καθόλου έτοιμη κ με αγχώνει πολύ αυτος ο προγραμματισμός δλδ μου είναι πιο εύκολο να διαχειριστώ το «πάμε αύριο να γεννήσουμε» παρά το «ελα τη ταδε ημέρα να γεννήσουμε».    πως είναι τα παιδάκια σου, η μικρή σου πως είναι με το μικρό;;    Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μακάρι όλα να πάνε καλά!!! Είμαστε ευτυχως σε πολύ ασφαλές βδομαδες έχει ένα μήνα που το κρατάμε με νύχια κ με δόντια μέσα στην κοιλια!! ❤️   Κορίτσι μου να τα χαίρεσαι τα διδυμάκια σου!! Δε ξερεις ποσό κουράγιο μου δίνεις ότι η απόκλιση ήταν προς τα πάνω!! Κ η γιατρος μου αυτό μου είπε εύχομαι η απόκλιση που θα έχουμε να είναι προς τα πάνω κ όχι προς τα κάτω…!!! Τον μικρό μου π γεννήθηκε 37+6 τον φοβόμουν ότι θα έμπαινε για λίγο θερμοκοιτίδα αλλά τελικά δε χρειάστηκε!! Οπως έρθουν τα πράγματα ❤️ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...