Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσια που εχετε καθυστερησεις πως πατε??? 

Εμένα μου ήρθε η περίοδος μετά απο 5 μέρες..με "πέθανε" ο Ιούλιος 🤣🤣🤣 γιατί γενικά έχω σταθερό κύκλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

 

 

 

 

Σας ευχαριστω πολύ κορίτσια μου 😘🥰🥰εύχομαι η  γιορτή μου του χρόνου να με βρει διπλή 🥰🥰💝💝💝 🙏🙏

Πήγαμε εχθές στο πανηγύρι εδώ στην Θεσσαλονίκη στην Τούμπα στην Αγία Μαρίνα με τα αγόρια μου και τον άντρα μου και προσκυνήσαμε ...μετά βγήκαμε έξω όλοι μαζί να φαμε....περάσαμε πολύ όμορφα Δόξα Τω θεώ 🙏🥰 

Μπορεί να σε βρει και μ' ένα καινούριο μέλος στην αγκαλιά!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τόσες συμπέθερες εδώ τόσο καιρό... χρόνια πολλά δεν με είπατε ...για την γιορτή μου

Κάνω παράπονα 🤣🤣

Χρονιά πολλάάάάά 🌹 Οτι καλύτερο εύχομαι και του χρόνου να είσαι διπλή 🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πως ειστε ολες???? εγω ακομη καθυστερηση. 43μερα κυκλου σημερα.πηγα στο γιατρο μετρησαμε χοριακη αρνητικη φυσικα 0,1 κ προγεστερονη 19. Μου ειπε εκανε ο οργανισμος μ πολυ αργα ωορηξια παρολο π πηρα τα χαπια προκλησης γι αυτο κ η καθυστερηση...εκανα ωορηξια απο μονη μου.θα περιμενω μεχρι την αλλη πεμπτη περιοδο κ αν δεν θα παρω ντουφαστον για να μ ερθει.το θεμα ειναι πως ο συζυγος δουλευει ακαταπαυστα (σε κλινικη) ολη την εβδομαδα π μας ερχεται κ ειναι δυσκολες οι επαφες εως ακατορθωτες...πφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

τι έγινε με τον Ιούλιο και τις καθυστερήσεις..ελπίζω να μην πάει έτσι και ο Αύγουστος..

Δεν ξερω αυτος ο μηνας τι εχει παθει...μακαρι ο Αυγουστος να φυλαει κατι καλο γ ολες μας🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όλα καλά το κορίτσι μου 850γρ είναι στα κατώτερα όρια αλλά στο φυσιολογικό βάρος…αν κρίνουμε κ από τον γιο μου π γεννήθηκε 37εβ 2.500κιλα κυμαίνεται κ αυτό κάπου εκεί…δλδ κ να πάρει όλο τον μήνα του δε θα γεννηθεί πάνω από 3 κιλά μάλλον!! Αλλά δε πειράζει να βγει εύκολα 😂

Θα με βλέπει κάθε 3εβ τώρα λόγο του ρίσκου μας π έχουμε για προεκλαμψία κ κάθε φορά θα πηγαίνω κ τα ουρα μου! Όποτε ξανά ραντεβού έχω 8/8…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσια πως ειστε ολες???? εγω ακομη καθυστερηση. 43μερα κυκλου σημερα.πηγα στο γιατρο μετρησαμε χοριακη αρνητικη φυσικα 0,1 κ προγεστερονη 19. Μου ειπε εκανε ο οργανισμος μ πολυ αργα ωορηξια παρολο π πηρα τα χαπια προκλησης γι αυτο κ η καθυστερηση...εκανα ωορηξια απο μονη μου.θα περιμενω μεχρι την αλλη πεμπτη περιοδο κ αν δεν θα παρω ντουφαστον για να μ ερθει.το θεμα ειναι πως ο συζυγος δουλευει ακαταπαυστα (σε κλινικη) ολη την εβδομαδα π μας ερχεται κ ειναι δυσκολες οι επαφες εως ακατορθωτες...πφφ

επειδή δεν γνωρίζω την διαδικασία..πριν τα χάπια δεν μετράτε προγεστερόνη; μονο υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

επειδή δεν γνωρίζω την διαδικασία..πριν τα χάπια δεν μετράτε προγεστερόνη; μονο υπέρηχο;

Μετα τα χαπια μολις τελειωσουν δηλαδη κανουμε υπερηχο 12 και 15η μερα λεει ποτε να εχω επαφες και μετραμε προγεστερονη 21η κ 24η γ να δουμε αν εγινε ωορηξια. Απλα σε αυτο τ κυκλο π ηταν ο 3ος με προκληση ειχα προγεστερονη 0.3 κ 0.4 κ σημερα π την μετρησα ειδαμε οτι εκανα απ οτι μ ειπε πολυ αργα ωορηξια ισως κ 2 3 μερες πριν .κ στους 3 κυκλπυς ομως ειχα φουλ επαφες αλλα δεν.  2 χρονια προσπαθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

Κορίτσια τα λευκα υγρά θεωρούνται συμπτώμα?Οσες έχετε ζησει εγκυμοσύνη είχατε τέτοιο σύμπτωμα?

Εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη είχα υγρά σαν ωορρηξιας κ ακόμη έχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Μετα τα χαπια μολις τελειωσουν δηλαδη κανουμε υπερηχο 12 και 15η μερα λεει ποτε να εχω επαφες και μετραμε προγεστερονη 21η κ 24η γ να δουμε αν εγινε ωορηξια. Απλα σε αυτο τ κυκλο π ηταν ο 3ος με προκληση ειχα προγεστερονη 0.3 κ 0.4 κ σημερα π την μετρησα ειδαμε οτι εκανα απ οτι μ ειπε πολυ αργα ωορηξια ισως κ 2 3 μερες πριν .κ στους 3 κυκλπυς ομως ειχα φουλ επαφες αλλα δεν.  2 χρονια προσπαθω

οκ..αλλα μου φαίνεται περίεργο που σου έδωσε χάπια για πρόκληση ενω είχες κάνει υπέρηχο..δεν σημαίνει ότι είδε κάποια ωοθηλάκια που ήταν σχεδόν έτοιμα; 

αρα εσυ έκανες μόνη σου ωορρηξία..στους προηγούμενους κύκλους μέτρησες ξανα προγεστερόνη πιο αργά; μπορεί να κάνεις ωορρηξία απλα αργότερα..

 συγγνώμη αν λεω βλακείες αλ΄λα δεν γνωρίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

Κορίτσια τα λευκα υγρά θεωρούνται συμπτώμα?Οσες έχετε ζησει εγκυμοσύνη είχατε τέτοιο σύμπτωμα?

κι εγω είχα υγρά 4-5 μέρες πριν το θετικό τεστ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna_30 είπε:

κι εγω είχα υγρά 4-5 μέρες πριν το θετικό τεστ..

Τετοια πες μου να παρουν τα μυαλά μου αερα τώρα 🤣Πφφφ θα σκασω μεχρι να μάθω αλλα δε το κοβω να ειμαι ουτε να το φανταστώ δε μπορώ 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

οκ..αλλα μου φαίνεται περίεργο που σου έδωσε χάπια για πρόκληση ενω είχες κάνει υπέρηχο..δεν σημαίνει ότι είδε κάποια ωοθηλάκια που ήταν σχεδόν έτοιμα; 

αρα εσυ έκανες μόνη σου ωορρηξία..στους προηγούμενους κύκλους μέτρησες ξανα προγεστερόνη πιο αργά; μπορεί να κάνεις ωορρηξία απλα αργότερα..

 συγγνώμη αν λεω βλακείες αλ΄λα δεν γνωρίζω..

Ειδε μονο 1 ωοθηλακιο σε αυτο το κυκλο μςτα τη προκληση..προκληση εκανα 3η με 7η μερα με χαπια κλομιφαινης.με αυτα σχηματιστηκε μονο ενα π το ειδαμε υπερηχο κ μ ειπε δυακολο να γινει ωορηξια...απλα ςγινε πολυ πολυ αργα η ωορηξια μου λογικα μετα την 35μερα κυκλου ...κ γωεχω κυκλο ξαρια μεχρι 32 μερες...εχω κ τις πολυκυστικες π ταλαιπωρουμε...προγεστερονη παντα μεταρουσα 21η κ 24η μερα στους 2 προηγουμενους κυκλους

 Εκανα ωορηξια επιβεβαιωμενη με σωστες επαφες αλλα δεν υπηρξε εγκυμοσυνη κ προσπαθω να καταλαβω τι παει λαθος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

Κορίτσια τα λευκα υγρά θεωρούνται συμπτώμα?Οσες έχετε ζησει εγκυμοσύνη είχατε τέτοιο σύμπτωμα?

Κι εγώ το ίδιο, στην κόρη μου ξεκίνησαν πριν το θετικό και κράτησαν σε όλη την εγκυμοσύνη και τώρα τα ίδια! Εύχομαι να μας στείλεις το θετικό σου!❤️🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

Τετοια πες μου να παρουν τα μυαλά μου αερα τώρα 🤣Πφφφ θα σκασω μεχρι να μάθω αλλα δε το κοβω να ειμαι ουτε να το φανταστώ δε μπορώ 😂

αχ μακαρι να είναι από αυτό και να μας στείλεις θετικό τεστακιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Ειδε μονο 1 ωοθηλακιο σε αυτο το κυκλο μςτα τη προκληση..προκληση εκανα 3η με 7η μερα με χαπια κλομιφαινης.με αυτα σχηματιστηκε μονο ενα π το ειδαμε υπερηχο κ μ ειπε δυακολο να γινει ωορηξια...απλα ςγινε πολυ πολυ αργα η ωορηξια μου λογικα μετα την 35μερα κυκλου ...κ γωεχω κυκλο ξαρια μεχρι 32 μερες...εχω κ τις πολυκυστικες π ταλαιπωρουμε...προγεστερονη παντα μεταρουσα 21η κ 24η μερα στους 2 προηγουμενους κυκλους

 Εκανα ωορηξια επιβεβαιωμενη με σωστες επαφες αλλα δεν υπηρξε εγκυμοσυνη κ προσπαθω να καταλαβω τι παει λαθος....

το καλό είναι ότι εκανες μονη σου ωορρηξία..βήμα βήμα..περιμενε πρωτα να έρθει (ευχομαι να μην) και μετά βλέπετε πως θα συνεχίσετε τον επόμενο κύκλο με την ωορρηξία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eva_gge_lia είπε:

Τετοια πες μου να παρουν τα μυαλά μου αερα τώρα 🤣Πφφφ θα σκασω μεχρι να μάθω αλλα δε το κοβω να ειμαι ουτε να το φανταστώ δε μπορώ 😂

Κορίτσι μου σήμερα νομίζω είχες πει θα κανείς τεστ ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά το κορίτσι μου 850γρ είναι στα κατώτερα όρια αλλά στο φυσιολογικό βάρος…αν κρίνουμε κ από τον γιο μου π γεννήθηκε 37εβ 2.500κιλα κυμαίνεται κ αυτό κάπου εκεί…δλδ κ να πάρει όλο τον μήνα του δε θα γεννηθεί πάνω από 3 κιλά μάλλον!! Αλλά δε πειράζει να βγει εύκολα 😂

Θα με βλέπει κάθε 3εβ τώρα λόγο του ρίσκου μας π έχουμε για προεκλαμψία κ κάθε φορά θα πηγαίνω κ τα ουρα μου! Όποτε ξανά ραντεβού έχω 8/8…

Μακάρι να είχα λίγο απο την ψυχραιμία σου όσον αφορά το βάρος!!! Γιατί έχετε ρίσκο για προεκλαμψία; Είχες και στην 1η εγκυμοσύνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

το καλό είναι ότι εκανες μονη σου ωορρηξία..βήμα βήμα..περιμενε πρωτα να έρθει (ευχομαι να μην) και μετά βλέπετε πως θα συνεχίσετε τον επόμενο κύκλο με την ωορρηξία..

Θεωρω πως θα ερθει γιατι τη προηγουμενη βδομαδα δε καταφεραμε να εχουμε επαφες...ειπαμε να κανουμε παυση 2 3 μηνες να ηρεμησουμε κ το  ξαναπιανουμε απο χειμωνα...ειμαστε σε φαση π θελουμε αρκετη ηρεμξα ειναι η αληθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι σχετικά καινούρια αλλά διαβάζω το φόρουμ αρκετά εντατικά τα τελευταία 2 χρόνια, από την πρώτη μου εγκυμοσύνη δηλαδή. Πολλές φορές χωρίς να σας γνωρίζω ή να έχουμε μιλήσει, μπαίνω να δω με αγωνία αν έχετε ένα θετικό αποτέλεσμα. Αποφάσισα λοιπόν να σας γράψω, χαίρομαι πολύ για όσες έχουν θετικό τεστακι αυτό τον μήνα και σας εύχομαι ειλικρινά μια τέλεια εγκυμοσύνη κ να κρατήσετε σύντομα τα μωράκια σας αγκαλιά ❤️

Και όσες προσπαθείτε ακόμα, να μην το βάζετε κάτω, σας στέλνω τη θετική μου σκέψη και πιστεύω ότι για όλες θα έρθει το πολυπόθητο αποτέλεσμα! ❤️

Βλέπω μεγάλη υποστήριξη σε χαρές και δυσκολίες στο forum και είναι πολύ ωραίο όλο αυτό που έχετε δημιουργήσει μεταξύ σας! Μπορεί να μην συμμετείχα, καθώς δεν είχα γραφτεί ακόμα, αλλά διάβαζα τα Μωράκια Αυγούστου 2023 σε όλη μου την εγκυμοσύνη και ήταν ιδιαίτερα βοηθητικό καθώς περνούσαμε τις ίδιες δυσκολίες με πολλές κοπέλες! Κακώς δεν είχα γραφτεί ώστε να συμμετέχω, εύχομαι να έρθει μια δεύτερη εγκυμοσύνη κ αυτή τη φορά να τη μοιραστώ μαζί σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Μακάρι να είχα λίγο απο την ψυχραιμία σου όσον αφορά το βάρος!!! Γιατί έχετε ρίσκο για προεκλαμψία; Είχες και στην 1η εγκυμοσύνη;

Ναι είχα πάθει στην πρώτη κ Ευτυχως έπαθα στις 36 εβδομαδες κ γέννησα στις 37 

τωρα μακάρι να μην πάθω τίποτα κ να πάρουμε λίγο παραπάνω από τον 9ο. 
 

εσενα ποσό ήταν στις 26εβ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η afr είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι σχετικά καινούρια αλλά διαβάζω το φόρουμ αρκετά εντατικά τα τελευταία 2 χρόνια, από την πρώτη μου εγκυμοσύνη δηλαδή. Πολλές φορές χωρίς να σας γνωρίζω ή να έχουμε μιλήσει, μπαίνω να δω με αγωνία αν έχετε ένα θετικό αποτέλεσμα. Αποφάσισα λοιπόν να σας γράψω, χαίρομαι πολύ για όσες έχουν θετικό τεστακι αυτό τον μήνα και σας εύχομαι ειλικρινά μια τέλεια εγκυμοσύνη κ να κρατήσετε σύντομα τα μωράκια σας αγκαλιά ❤️

Και όσες προσπαθείτε ακόμα, να μην το βάζετε κάτω, σας στέλνω τη θετική μου σκέψη και πιστεύω ότι για όλες θα έρθει το πολυπόθητο αποτέλεσμα! ❤️

Βλέπω μεγάλη υποστήριξη σε χαρές και δυσκολίες στο forum και είναι πολύ ωραίο όλο αυτό που έχετε δημιουργήσει μεταξύ σας! Μπορεί να μην συμμετείχα, καθώς δεν είχα γραφτεί ακόμα, αλλά διάβαζα τις Μανούλες Αυγούστου 2023 σε όλη μου την εγκυμοσύνη και ήταν ιδιαίτερα βοηθητικό καθώς περνούσαμε τις ίδιες δυσκολίες με πολλές κοπέλες! Κακώς δεν είχα γραφτεί ώστε να συμμετέχω, εύχομαι να έρθει μια δεύτερη εγκυμοσύνη κ αυτή τη φορά να τη μοιραστώ μαζί σας!

Καλώς ήρθες κοριτσι μου!!! Μακάρι να έρθει η εγκυμοσύνη κ θα χαρούμε πολύ να την μοιραστείς μαζί μας!!! κανετε προσπάθειες ή όχι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...