Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Εγώ έκανα καισαρική γιατί έκανε ταχυκαρδίες η μικρή και είχε μειωμένα αμνιακα. Δεν ήθελε να το ρισκάρει η γιατρός... Συμφωνούσε και ο εμβρυολογος να την βγάλουμε νωρίτερα και άλλοι γιατροί που μιλήσαμε, οπότε πήγαμε έτσι.  Εγώ καταλάβαινα ότι δυσκολευόταν η μικρή να κάνει κάποια κίνηση και για αυτό ανέβαζε παλμούς. Επιβεβαιώθηκα όταν βγήκε γιατί μου είπαν ότι είχε σημάδι από τον λώρο στον ώμο. Προφανώς την πίεζε στον ώμο κάπως και δεν μπορούσε να γυρίσει. 

Γενικά ήταν περίεργη περίπτωση γιατί δεν ήταν βέβαιο ότι συμβαίνει κάτι σίγουρα κακό αλλά ήταν παράξενο και έλεγαν όλοι για σιγουριά να βγει, μην μας βρει κανένα κακό. Αλλά όπως καταλαβαίνεις μου έχει κάτσει άσχημα σαν εμπειρία 😅

Ααα ήταν ιδιαίτερη περίπτωση λογικό τότε δεν θα το ρίσκαραν κορίτσι μου θα σε έβαζαν να γεννήσεις ήταν η πιο ασφαλές απόφαση και για τις δυο σας και ευτυχώς πήγαν οοολα καλά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

αν μπορέσεις να κάνεις τις εξετάσεις μέχρι τέλος της εβδομάδας θα βγει ο σύζυγος αρνητικός λογικά..και να τις στείλεις στην γιατρό ή να την πάρεις ενα τηλ..εφόσον έρχεται μια φορά την εβδομάδα..

Δεν μπορω να κάνω τις εξετάσεις  μέχρι τελος της βδομαδας γιατί και αρνητικός να βγει ο αντρας μου δεν θα έχω να αφήσω κάπου το παιδί είναι θετικη και η πεθερά μου αυτήν βγήκε εχτές 

με πήρε η Ενδοκρινολογος μου λέει τώρα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι αφού θα λείπει κιολας απο βδομαδα αυτήν.. 

οποτε λέει να την κάνω από Δευτέρα τις εξετασεις και 31/7 να τις πάω από κοντά να τα δει.. εγω μετά από μια βδομαδα θα γεννάω τώρα τι νοημα θα έχει να πάω στις 31/7 δεν ξέρω αλλά τέλος πάντων ντράπηκα να την πω κάτι είναι η αλήθεια 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Ελα κορίτσι μου καλησπέρα...εχθές είδα λίγο αιματακι και είχα πονακια από την μια πλευρά έντονα....λέω ήρθε...μάλιστα το έβαλα κ στην εφαρμογή του κινητού σαν περίοδο, φυσικά έβαλα κ σερβιετα... Έβγαλα λίγο ίσα ίσα πάνω σε αυτή και τώρα στο σκούπισμα καφέ υγρά ανοιχτά κ καμία βλέννα!! Μάλλον δεν έκανα ωορρηξία και με παιδεύει η άτιμη....δεν ξέρω τι να πω, πονάω λίγο αλλά όχι έντονα...απλά σαν ενόχληση 😢

Κ γω επειδη γενικοτερα καποιες φορες εχω ανωορρηκτικους κυκλους ετσι μ ερχεται κ κραταει γ 2 3 μερες...κατσε να δεις κ αυριο πως θα παει κ κανε ενα τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Εγώ κορίτσια είδα καφε βλεννιτσες στο σκούπισμα οπότε λογικά θα ρθει κανονικά η περίοδος 

Ένα τεστ της hometest που είχα κάνει το πρωί ήταν αρνητικό...

Μεχρι να δουμε αιμα παντα θα ελπιζουμε εστω κ λιγο οτι κατι παει να γινει... ρε κοριτσια εγω αυτα τα τεστ ωορηξιας δε τα εμπιστευομαι εχω παψει να τα κανω πλεον...μου δημιουργουσαν κ ενα αγχος ...σκεψου οτι οταν εκανα 2ο κυκλο προκλησης ωορηξιας μου εβγαιναν ολα αρνητικα ενω ωορηξια ειχα κανει κ μαλιστα επιβεβαιωμενη με υπερηχο κ εξετασεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η arntalia είπε:

@Eirinistz περιμενουμε νεα σου... @Melikara86 εσυ πως εισαι αδιαθετησες εσυ κοριτσι μου??? 

Τα υπολοιπα κοριτσια πως ειστε?

Κορίτσια μου δυστυχώς αδιαθέτησα…. Στεναχωρήθηκα αλλά δεν πειράζει πάω για τον επόμενο κύκλο. Νομίζω με τόσες καθυστερήσεις που είχαμε όλες δεν ήταν καλός μήνας. Εύχομαι να δούμε σύντομα κανένα θετικό να χαρούμε λίγο 😞 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς αδιαθέτησα…. Στεναχωρήθηκα αλλά δεν πειράζει πάω για τον επόμενο κύκλο. Νομίζω με τόσες καθυστερήσεις που είχαμε όλες δεν ήταν καλός μήνας. Εύχομαι να δούμε σύντομα κανένα θετικό να χαρούμε λίγο 😞 

Ωχ κρίμα ρε ήλπιζα σε τουλάχιστον μία :( αλλά συμφωνώ μάπα μήνας ο Ιούλιος, πάμε για τον ωραίο Αύγουστο! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς αδιαθέτησα…. Στεναχωρήθηκα αλλά δεν πειράζει πάω για τον επόμενο κύκλο. Νομίζω με τόσες καθυστερήσεις που είχαμε όλες δεν ήταν καλός μήνας. Εύχομαι να δούμε σύντομα κανένα θετικό να χαρούμε λίγο 😞 

Κοριτσι μου δεν πειραζει ο επομενος κυκλος μακαρι να ειναι ο τυχερος. Δυσκολος ο ιουλιος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι κορίτσια  ! Θετικά τεστ αυτόν τον μήνα είχε η @Mpourmpouloκ εγω; είχε κάποια ακόμη; 

Εύχομαι όπως κ να έχει κι όσες περιμένουν να έχουν καλά αποτελέσματα ! Οι υπόλοιπες καλές προσπάθειες, υπομονή κι ελπίδα! Εύχομαι σε όλες να έρθει το θαυματακι! 

Εγώ μετά τα 2 θετικά τεστ έκανα την Παρασκευή μια χοριακη 205 κ σήμερα επανέλαβα 667. Θεωρώ ότι πάει καλά,  τι λέτε; έχω ψιλοαγχωθει γιατί φεύγουμε διακοπές τώρα , έχω κανονισμένο γυναικολογο 29/7 και μέχρι τότε λογικά θα έχω σαλταρει😂

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια  ! Θετικά τεστ αυτόν τον μήνα είχε η @Mpourmpouloκ εγω; είχε κάποια ακόμη; 

Εύχομαι όπως κ να έχει κι όσες περιμένουν να έχουν καλά αποτελέσματα ! Οι υπόλοιπες καλές προσπάθειες, υπομονή κι ελπίδα! Εύχομαι σε όλες να έρθει το θαυματακι! 

Εγώ μετά τα 2 θετικά τεστ έκανα την Παρασκευή μια χοριακη 205 κ σήμερα επανέλαβα 667. Θεωρώ ότι πάει καλά,  τι λέτε; έχω ψιλοαγχωθει γιατί φεύγουμε διακοπές τώρα , έχω κανονισμένο γυναικολογο 29/7 και μέχρι τότε λογικά θα έχω σαλταρει😂

 

 

 

 

 

Η @Mpourmpouloμας, το είχε τον Ιούνιο το θετικό τεστ βασικά! 

Να είσαι ήρεμη. Να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου κι ΌΛΑ θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

Εγω την επόμενη Δευτέρα περιμένω εχω ακόμη...Αν δεν αντέξω μεχρι τότε Παρασκευή θα κάνω κανενα τεστ.

Εγω θα παω στ γιατρο μου σκεφτηκα πεμπτη πατασκευη τον πηρα τηλ κ μ ειπε να δουμε μηπως εχουμε καμια κυστη κ αλλαξε ο κυκλος κ ισως παρω duphaston γτ θα εκραγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Έκανες κ άλλο τεστ κ ήταν αρνητικό; 

Οχι κορίτσι μου δεν έκανα....αλλά μάλλον παλεύει να κατέβει γτ βλέπω αιματακι....λίγο αλλά βλέπω!! Λογικά είναι περίοδος το αποκλείω εγκυμοσύνη!! 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Κ γω επειδη γενικοτερα καποιες φορες εχω ανωορρηκτικους κυκλους ετσι μ ερχεται κ κραταει γ 2 3 μερες...κατσε να δεις κ αυριο πως θα παει κ κανε ενα τεστ

Ναι νομίζω κάτι τέτοιο θα είναι....θα σας πω αύριο νέα, θα δω πως πάει!!! Να σου πω αν είναι περίοδος ας είναι να τελειώνει να πάμε για τον επόμενο κύκλο 🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια  ! Θετικά τεστ αυτόν τον μήνα είχε η @Mpourmpouloκ εγω; είχε κάποια ακόμη; 

Εύχομαι όπως κ να έχει κι όσες περιμένουν να έχουν καλά αποτελέσματα ! Οι υπόλοιπες καλές προσπάθειες, υπομονή κι ελπίδα! Εύχομαι σε όλες να έρθει το θαυματακι! 

Εγώ μετά τα 2 θετικά τεστ έκανα την Παρασκευή μια χοριακη 205 κ σήμερα επανέλαβα 667. Θεωρώ ότι πάει καλά,  τι λέτε; έχω ψιλοαγχωθει γιατί φεύγουμε διακοπές τώρα , έχω κανονισμένο γυναικολογο 29/7 και μέχρι τότε λογικά θα έχω σαλταρει😂

 

 

 

 

 

Καλησπέρα κορίτσια!

@Amp92κι εγώ είχα θετικό αυτό τον μήνα!επίσης φεύγω διακοπές κι έχω γυναικολόγο στις 24/7. Θα Ειμαι 7+2, γεγονός που με αγχωνει πολύ! Αλλά ας δούμε τη θετική πλευρά, θα τα δούμε όλα μια Κ καλή!😂

Όλα καλά να πάνε για όλες μας!!!🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Ναι νομίζω κάτι τέτοιο θα είναι....θα σας πω αύριο νέα, θα δω πως πάει!!! Να σου πω αν είναι περίοδος ας είναι να τελειώνει να πάμε για τον επόμενο κύκλο 🙏🏼

Κ γω αυτο σκεφτομαι να ερθει να ηρεμησουμε...π φτασαμε δηλαδη να παρακαλαμε να ερθει περιοδος🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

@Amp92κι εγώ είχα θετικό αυτό τον μήνα!επίσης φεύγω διακοπές κι έχω γυναικολόγο στις 24/7. Θα Ειμαι 7+2, γεγονός που με αγχωνει πολύ! Αλλά ας δούμε τη θετική πλευρά, θα τα δούμε όλα μια Κ καλή!😂

Όλα καλά να πάνε για όλες μας!!!🩷

Πρώτη φορά θα πας τότε; με το καλό όλα:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Amp92 είπε:

Πρώτη φορά θα πας τότε; με το καλό όλα:) 

Ναι πρώτη φορά! Ο γιατρός είναι της άποψης να πηγαίνουμε στην 6η εβδομάδα, του αρκεί η αύξηση των χοριακων! Αλλααα θα λείπουμε, οπότε πάμε στις 7+2! Κ σε σένα κορίτσι μου, όλα με το καλό και να μαστε μαζί σ' αυτό το όμορφο ταξίδι!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η eva_gge_lia είπε:

Εγω την επόμενη Δευτέρα περιμένω εχω ακόμη...Αν δεν αντέξω μεχρι τότε Παρασκευή θα κάνω κανενα τεστ.

Ναι κορίτσι μου η κρατήσου μέσα στο σκ 🤞🏼 εύχομαι να μας φέρεις ένα θετικό τεστακι🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Ναι κορίτσι μου η κρατήσου μέσα στο σκ 🤞🏼 εύχομαι να μας φέρεις ένα θετικό τεστακι🙏🏻

Σήμερα που ξύπνησα νιωθω λίγες κράμπες χαμηλά αλλά οχι συνεχόμενα. Με αυτή τη ζέστη οι κύκλοι έχουν επηρεαστεί θα δείξει. Συγκρατημένα αισιόδοξη μην απογοητευτω πολύ😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elk είπε:

Δεν μπορω να κάνω τις εξετάσεις  μέχρι τελος της βδομαδας γιατί και αρνητικός να βγει ο αντρας μου δεν θα έχω να αφήσω κάπου το παιδί είναι θετικη και η πεθερά μου αυτήν βγήκε εχτές 

με πήρε η Ενδοκρινολογος μου λέει τώρα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι αφού θα λείπει κιολας απο βδομαδα αυτήν.. 

οποτε λέει να την κάνω από Δευτέρα τις εξετασεις και 31/7 να τις πάω από κοντά να τα δει.. εγω μετά από μια βδομαδα θα γεννάω τώρα τι νοημα θα έχει να πάω στις 31/7 δεν ξέρω αλλά τέλος πάντων ντράπηκα να την πω κάτι είναι η αλήθεια 🤷‍♀️

το συζήτησες με τον γυναικολόγο; αν είναι εξετάσεις που πρέπει να γίνουν φαντάζομαι με την 1η ευκαιρία θα σου πουν να τις κάνεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eva_gge_lia είπε:

Σήμερα που ξύπνησα νιωθω λίγες κράμπες χαμηλά αλλά οχι συνεχόμενα. Με αυτή τη ζέστη οι κύκλοι έχουν επηρεαστεί θα δείξει. Συγκρατημένα αισιόδοξη μην απογοητευτω πολύ😂

Είσαι τώρα 8 μέρες μετά την ωορρηξία ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ εγώ περιμένω σε 9 μέρες αλλά δεν ελπίζω σε κάτι αυτόν τον μήνα..σήμερα ξεκίνησα και αντιβίωση!Την Πέμπτη θα πάμε και ουρολόγο για τον σύντροφο να δούμε τι θα δουμε και από εκει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

αχ εγώ περιμένω σε 9 μέρες αλλά δεν ελπίζω σε κάτι αυτόν τον μήνα..σήμερα ξεκίνησα και αντιβίωση!Την Πέμπτη θα πάμε και ουρολόγο για τον σύντροφο να δούμε τι θα δουμε και από εκει..

 @anna30Μεχρι να μας έρθει θα ελπίζουμε 🌈🌈🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...