Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

@Katiana1987κουκλα μου εφόσον ο πλακουνπλακουντας και οι μητριαιες ειναι κομπλε μην αγχώνεσαι καθολου. Αλλωστε οι υπερηχοι πολλες φορες πέφτουν εξω κατα πολυ. Τη μικρη μ την εβγαζαν πανω απο 3 κιλα κ δ ηταν ουτε 2.5. Όχι δ γεννησα φυσιολογικα. Στην μεγαλη μ ειχα πολλές παρεμβάσεις στον τοκετό κ θεωρω οτι επαιξαν ρόλο π φτασαμε στην καισαρικη. Στην μικρη αλλαξα γιατρο, πηγαινα για β μπακ, η γιατρός κορυφαια στο ειδος της, δυστυχώς κατα τη διάρκεια τ τοκετού επαθα αποκόλληση πλακουντα, ειχα αιμορραγία κ μπηκα εκτακτως χειρουργειο.

Καλε μην στεναχωριεσαι μια χαρα θα είναι τ μωρακι σου. Και λιγο μικρουλα να βγει τ εγινε? Ασε π εχεις αρκετες βδομάδες μπροστά σου. Κοντα 1.5 μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Καλημερα κορίτσι μου ! Εγώ κάνω αρκετά μεγάλους κύκλους 50+ και ο μεγαλύτερο 90 ημέρες! 😥 Τώρα κάπως πάει να στρώσει! 

Προσπαθούμε 8 χρόνια αλλά στο πολύ χαλαρό τώρα πιάσαμε εντατικά και ψάχνουμε διάφορα ( έχουμε κ οι δύο παιδιά από προηγούμενους γάμους εμένα είναι 19 και 20 χρονών) 

Μετράμε μια αποβολή πριν 4 χρόνια περίπου!  Απλά τώρα επειδή περνάνε τα χρόνια με έχει αγχώσει και είπα θα προσπαθήσω κ θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μας και ότι θέλεις ο θεός!( Για δύο χρόνια ακόμα...μετά τέλος)

Ευτυχως υπαρχουν και τα παιδακια σου🙏🙏 να τα χαιρεσαι κοριτσι μ κ ευχομαι οι προσπαθειες σου να πιασουν τοπο συντομα κ να ερθει το θετικο🙏🙏 εγω 2 χρονια τωρα με αστατο κυκλο κ πολυκυστικες κ παλευουμε αλλα ειναι μεγαλη η ψυχικη επιβαρυνση οσο δεν ερχεται η συλληψη.... πολλα κοριτσια με καθυστερησεις τ καλοκαιρι...ειναι η ζεστη η θαλλασα δε ξερω τι να πω...εγω ακομη δεν αδιαθετησα ουτε σημερα ....εσυ πως εισαι σημερα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Θετικοτατο!!! Συγχαρητήρια!! Με το καλό το μωράκι ☺️☺️☺️

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

συγχαρητήρια κοπέλα μουυυυ! Είναι θετικότατοοο! Καλούς διπλασιασμούς ευχομαιιιι

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μπράβο κορίτσι μου συγχαρητήρια είσαι εγκυος με το καλοοο 🥳🥳🥳

εύχομαι καλούς διπλασιασμούς στις χοριακες σου ☺️

Άντε κορίτσια να δούμε και αλλά τεστακια εύχομαι αυτόν τον μήνα🥰

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου....πόσο χαίρομαι!!! 🙏🏼🧿💗 Έκανες κ τεστακια ωορρηξίας η πήγατε στην τύχη;;;

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μουυυυ! Πήγαινε να κανείς μια χοριακη να είσαι σίγουρη 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η annie! είπε:

Τι εννοείς πως μας φαίνεται κοριτσάκι μου;;; Συγχαρητήριααααααα!!!! Θετικό είναι εννοείται!!! Με το καλοοοοο❤️💙❤️💙🤰🏼🤰🏼 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

μην χαραμίζεις τα λεφτά σου στα τεστ μπορείς να κανείς μια εξέταση αίματος που θα δεις πως είναι θετικη 🥳

μπράβο σας λοιπόν που ήρθε έτσι απλά το μωρακι σας βέβαια έχεις και ένα μικρό παιδάκι θα είναι λίγο ζόρικο με την εγκυμοσύνη αλλά λίγο προσοχή θέλει το πρώτο τρίμηνο μετά θα είσαι οκ 😊

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

@Amp92Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Καλές διακοπές και μια "ήσυχη" εγκυμοσύνη εύχομαι!!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

Συγχαρητήρια!!! είναι θετικό!! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!! 

Κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ. Πήρα ακόμη ένα clearblue με τον σταυρό κ βγήκε κ αυτό αμέσως. Δεν τ έχω πει σε κανέναν ούτε στον γιατρό ούτε στον άντρα μου , έχουμε κ επέτειο γάμου σήμερα 😂 είμαι λίγο στα χαμένα κ με το μωρό που έχω οπότε νομίζω ότι δεν το ζω 😂 θα του το ανακοινώσω αύριο μάλλον με κάτι που θα αγοράσω έτσι είχα κάνει στον πρώτο και μας πήγε καλά οπότε θ κάνω υπομονή μέχρι αύριο κ ελπίζω φυσικά να εξελιχθεί ομαλά και αυτή η εγκυμοσύνη.  Μακάρι να σας πω καλά νέα τις επόμενες ημέρες και φυσικά μακάρι να φέρω γούρι σε όλες σας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ. Πήρα ακόμη ένα clearblue με τον σταυρό κ βγήκε κ αυτό αμέσως. Δεν τ έχω πει σε κανέναν ούτε στον γιατρό ούτε στον άντρα μου , έχουμε κ επέτειο γάμου σήμερα 😂 είμαι λίγο στα χαμένα κ με το μωρό που έχω οπότε νομίζω ότι δεν το ζω 😂 θα του το ανακοινώσω αύριο μάλλον με κάτι που θα αγοράσω έτσι είχα κάνει στον πρώτο και μας πήγε καλά οπότε θ κάνω υπομονή μέχρι αύριο κ ελπίζω φυσικά να εξελιχθεί ομαλά και αυτή η εγκυμοσύνη.  Μακάρι να σας πω καλά νέα τις επόμενες ημέρες και φυσικά μακάρι να φέρω γούρι σε όλες σας ❤️

Συγχαρητήριαααα 🤰🤰🩷🩷🩷🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ. Πήρα ακόμη ένα clearblue με τον σταυρό κ βγήκε κ αυτό αμέσως. Δεν τ έχω πει σε κανέναν ούτε στον γιατρό ούτε στον άντρα μου , έχουμε κ επέτειο γάμου σήμερα 😂 είμαι λίγο στα χαμένα κ με το μωρό που έχω οπότε νομίζω ότι δεν το ζω 😂 θα του το ανακοινώσω αύριο μάλλον με κάτι που θα αγοράσω έτσι είχα κάνει στον πρώτο και μας πήγε καλά οπότε θ κάνω υπομονή μέχρι αύριο κ ελπίζω φυσικά να εξελιχθεί ομαλά και αυτή η εγκυμοσύνη.  Μακάρι να σας πω καλά νέα τις επόμενες ημέρες και φυσικά μακάρι να φέρω γούρι σε όλες σας ❤️

κοίτα μέρα που ήρθε το θετικό ❤️  μπράβο σου για την υπομονή σου..εγω θα το είχα πει ήδη σε σύντροφο και κολλητές :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

κοίτα μέρα που ήρθε το θετικό ❤️  μπράβο σου για την υπομονή σου..εγω θα το είχα πει ήδη σε σύντροφο και κολλητές :P 

Καλά.. άστο... την προηγούμενη φορά το έμαθα Δευτέρα κ το είπα Παρασκευή γιατί μέναμε σε διαφορετικές πόλεις λόγω δουλειάς οπότε ήθελα να το πω από κοντά 😂θα έσκαγα φυσικά,  αλλά τώρα ίσως είναι πιο δύσκολο Ιράν γυρίσει από την δουλειά κ πρέπει να το κρύψω καταμουτρα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Katiana1987κουκλα μου εφόσον ο πλακουνπλακουντας και οι μητριαιες ειναι κομπλε μην αγχώνεσαι καθολου. Αλλωστε οι υπερηχοι πολλες φορες πέφτουν εξω κατα πολυ. Τη μικρη μ την εβγαζαν πανω απο 3 κιλα κ δ ηταν ουτε 2.5. Όχι δ γεννησα φυσιολογικα. Στην μεγαλη μ ειχα πολλές παρεμβάσεις στον τοκετό κ θεωρω οτι επαιξαν ρόλο π φτασαμε στην καισαρικη. Στην μικρη αλλαξα γιατρο, πηγαινα για β μπακ, η γιατρός κορυφαια στο ειδος της, δυστυχώς κατα τη διάρκεια τ τοκετού επαθα αποκόλληση πλακουντα, ειχα αιμορραγία κ μπηκα εκτακτως χειρουργειο.

Καλε μην στεναχωριεσαι μια χαρα θα είναι τ μωρακι σου. Και λιγο μικρουλα να βγει τ εγινε? Ασε π εχεις αρκετες βδομάδες μπροστά σου. Κοντα 1.5 μηνα.

Κατ' αρχάς ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ο μόνος λόγος που ανησυχώ είναι που έχω διαβάσει ότι όταν δεν παίρνουν αρκετό βάρος τα έμβρυα σε πάνε για καισαρική γιατί ένα μικρό μωρό δεν αντέχει τον φ.τ.! Τέλος πάντων... Όλα καλά θα πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amp92 είπε:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ. Πήρα ακόμη ένα clearblue με τον σταυρό κ βγήκε κ αυτό αμέσως. Δεν τ έχω πει σε κανέναν ούτε στον γιατρό ούτε στον άντρα μου , έχουμε κ επέτειο γάμου σήμερα 😂 είμαι λίγο στα χαμένα κ με το μωρό που έχω οπότε νομίζω ότι δεν το ζω 😂 θα του το ανακοινώσω αύριο μάλλον με κάτι που θα αγοράσω έτσι είχα κάνει στον πρώτο και μας πήγε καλά οπότε θ κάνω υπομονή μέχρι αύριο κ ελπίζω φυσικά να εξελιχθεί ομαλά και αυτή η εγκυμοσύνη.  Μακάρι να σας πω καλά νέα τις επόμενες ημέρες και φυσικά μακάρι να φέρω γούρι σε όλες σας ❤️

Να ζήσετε κορίτσι μου και με το καλό μια τελειόμηνη εγκυμούνη κι ένα ακόμα γερό μωράκι στην οικογένεια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου @Maria98εσένα σκεφτόμουν σήμερα γιατί είμασταν μαζί αυτόν τον μήνα νομίζω. Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι; Έκανες κανένα τεστ ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Οι γιατροί και οι 2 είπαν ότι απλά είναι ένα μικρό μωρό. Μακάρι κορίτσι μου να φτάσει τα 2500... Αυτός είναι κι εμένα ο πρώτος στόχος μου. Με ηρέμησε η γιατρός κι όλα καλά! Α κι εσύ όμως δεν έκανες μεγάλα μωρά! Κατάφερες να γεννήσεις φυσιολογικά ή σε πήγαν για καισαρική;

Έτσι μου είπαν κορίτσι μου. Ότι χθες που έκανα τον υπέρηχο 33+4 θα έπρεπε να έχει περάσει τα 2 κιλά... Ας είναι γερή και να καταφέρουμε να γεννηθεί φυσιολογικά και μετά θα πάρει βάρος... Δεν ανησυχώ για το μετά... το μέχρι τον τοκετό με ανησύχησε!

Κορίτσι μου 2500γρ  γεννήθηκε ο γιος μου 37+5 γεννήθηκε φυσιολογικά το ρίσκο είναι κάτω από 2 κιλά να γεννηθεί φυσιολογικά!! Μην αγχώνεσαι εχεις ενάμιση μήνα μπροστά σου θα βάλει βάρος!!! Εμένα ο στόχος μ ήταν να φτάσει τα δυο κιλά κ μολις τα έφτασε μετά ησύχασα… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Καλά.. άστο... την προηγούμενη φορά το έμαθα Δευτέρα κ το είπα Παρασκευή γιατί μέναμε σε διαφορετικές πόλεις λόγω δουλειάς οπότε ήθελα να το πω από κοντά 😂θα έσκαγα φυσικά,  αλλά τώρα ίσως είναι πιο δύσκολο Ιράν γυρίσει από την δουλειά κ πρέπει να το κρύψω καταμουτρα 😂

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ. Πήρα ακόμη ένα clearblue με τον σταυρό κ βγήκε κ αυτό αμέσως. Δεν τ έχω πει σε κανέναν ούτε στον γιατρό ούτε στον άντρα μου , έχουμε κ επέτειο γάμου σήμερα 😂 είμαι λίγο στα χαμένα κ με το μωρό που έχω οπότε νομίζω ότι δεν το ζω 😂 θα του το ανακοινώσω αύριο μάλλον με κάτι που θα αγοράσω έτσι είχα κάνει στον πρώτο και μας πήγε καλά οπότε θ κάνω υπομονή μέχρι αύριο κ ελπίζω φυσικά να εξελιχθεί ομαλά και αυτή η εγκυμοσύνη.  Μακάρι να σας πω καλά νέα τις επόμενες ημέρες και φυσικά μακάρι να φέρω γούρι σε όλες σας ❤️

Εγώ έμαθα ότι ήμουν εγκυος 14/2 ήταν Τετάρτη είχαμε επέτειο αλλά είχαμε προγραμματίσει έξοδο την Παρασκευή σε εστιατόριο, ούτε εγώ το είπα σε κανένα μόνο στη γιατρο για να βάλω ραντεβού κ στον γυμναστή να ακυρώσω τη γυμναστική, του το είπα τη Παρασκευή δε ξέρω πως άντεξα… του έκανα κ εγώ έκπληξη στο εστιατόριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Ευτυχως υπαρχουν και τα παιδακια σου🙏🙏 να τα χαιρεσαι κοριτσι μ κ ευχομαι οι προσπαθειες σου να πιασουν τοπο συντομα κ να ερθει το θετικο🙏🙏 εγω 2 χρονια τωρα με αστατο κυκλο κ πολυκυστικες κ παλευουμε αλλα ειναι μεγαλη η ψυχικη επιβαρυνση οσο δεν ερχεται η συλληψη.... πολλα κοριτσια με καθυστερησεις τ καλοκαιρι...ειναι η ζεστη η θαλλασα δε ξερω τι να πω...εγω ακομη δεν αδιαθετησα ουτε σημερα ....εσυ πως εισαι σημερα???

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκούλα μου ....να μην σε αγχωνουν αυτά και εγώ έχω πολυ/κες και άστατο κύκλο όπως σου είπα! Και πολλές ακόμη κοπέλες κ από δω μέσα που τα κατάφεραν, να μην σε απογοητεύει, καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο!! Αλλά θα έρθει σύντομα θα το δείς!!! 

Από ότι έχω ακούσει το καλοκαίρι πολλές φορές αλλάζει ο κύκλος λόγω ζέστης κ θάλασσας, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία που λένε!! Επομένως ποτέ δεν ξέρεις! 

Και εγώ ακόμα δεν ήρθα,έκανα ένα τεστ εχθές απόγευμα και ήταν αρνητικό! Έχω κάτι ενοχλήσεις χαμηλά κ στο σκούπισμα βγάζω που κ που καμία κλωστή καφέ μαζί με διάφανα υγρά! 

Μακάρι να μην σου έρθει 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼 να σε ρωτήσω εξετάσεις σπέρματος και ορμονολογικες δικές σου έχετε κάνει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ. Πήρα ακόμη ένα clearblue με τον σταυρό κ βγήκε κ αυτό αμέσως. Δεν τ έχω πει σε κανέναν ούτε στον γιατρό ούτε στον άντρα μου , έχουμε κ επέτειο γάμου σήμερα 😂 είμαι λίγο στα χαμένα κ με το μωρό που έχω οπότε νομίζω ότι δεν το ζω 😂 θα του το ανακοινώσω αύριο μάλλον με κάτι που θα αγοράσω έτσι είχα κάνει στον πρώτο και μας πήγε καλά οπότε θ κάνω υπομονή μέχρι αύριο κ ελπίζω φυσικά να εξελιχθεί ομαλά και αυτή η εγκυμοσύνη.  Μακάρι να σας πω καλά νέα τις επόμενες ημέρες και φυσικά μακάρι να φέρω γούρι σε όλες σας ❤️

Να ζήσετε κορίτσι μου να είστε γεροι κ να χαίρεστε την οικογένεια σάς!! Πολύ όμορφο δώρο για επέτειο!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!! Θα περιμένουμε νέα σου 🙏🏼🧿🙏🏼🧿🫶🏼🧿🙏🏼🫶🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου 2500γρ  γεννήθηκε ο γιος μου 37+5 γεννήθηκε φυσιολογικά το ρίσκο είναι κάτω από 2 κιλά να γεννηθεί φυσιολογικά!! Μην αγχώνεσαι εχεις ενάμιση μήνα μπροστά σου θα βάλει βάρος!!! Εμένα ο στόχος μ ήταν να φτάσει τα δυο κιλά κ μολις τα έφτασε μετά ησύχασα… 

Κι εγώ τα 2 πίστευα πως θα είχε πιάσει εχθές αλλά οκ... Έχουμε χρόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκούλα μου ....να μην σε αγχωνουν αυτά και εγώ έχω πολυ/κες και άστατο κύκλο όπως σου είπα! Και πολλές ακόμη κοπέλες κ από δω μέσα που τα κατάφεραν, να μην σε απογοητεύει, καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο!! Αλλά θα έρθει σύντομα θα το δείς!!! 

Από ότι έχω ακούσει το καλοκαίρι πολλές φορές αλλάζει ο κύκλος λόγω ζέστης κ θάλασσας, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία που λένε!! Επομένως ποτέ δεν ξέρεις! 

Και εγώ ακόμα δεν ήρθα,έκανα ένα τεστ εχθές απόγευμα και ήταν αρνητικό! Έχω κάτι ενοχλήσεις χαμηλά κ στο σκούπισμα βγάζω που κ που καμία κλωστή καφέ μαζί με διάφανα υγρά! 

Μακάρι να μην σου έρθει 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼 να σε ρωτήσω εξετάσεις σπέρματος και ορμονολογικες δικές σου έχετε κάνει;;

Ναι εχουμε κανει ορμονολογικες αιματολογικες σπερμοδιαγραμμα κ σαλπιγγογραφια ολα αψογα! Απλα τ θεμα ειναι η ωορηξια. Ειχα κανει 3 προκλησεις ωορηξιας αλλα κανενα αποτελεσμα. Δεν πηρα την απαραιτητη προσοχη απο το γιατρο μου. Θα κανω αλλη μια προσπαθεια απ σεπτεμβρη κ μετα σε αλλο γιατρο κ βλςπουμε. Εχω απογοητευτει ειναι η αληθεια.ολες οι φιλες μ εχουν μωρακια με πανευκολο τροπο κ λεω μεσα μ εγω ποτε...ειχα φτασει σε ενα σημειο εμμονης με τα παιδια κ αυτοκατηγοριας κ λεω προεχει η ψυχικη κ σωματικης μας υγεια πρωτιστως !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ. Πήρα ακόμη ένα clearblue με τον σταυρό κ βγήκε κ αυτό αμέσως. Δεν τ έχω πει σε κανέναν ούτε στον γιατρό ούτε στον άντρα μου , έχουμε κ επέτειο γάμου σήμερα 😂 είμαι λίγο στα χαμένα κ με το μωρό που έχω οπότε νομίζω ότι δεν το ζω 😂 θα του το ανακοινώσω αύριο μάλλον με κάτι που θα αγοράσω έτσι είχα κάνει στον πρώτο και μας πήγε καλά οπότε θ κάνω υπομονή μέχρι αύριο κ ελπίζω φυσικά να εξελιχθεί ομαλά και αυτή η εγκυμοσύνη.  Μακάρι να σας πω καλά νέα τις επόμενες ημέρες και φυσικά μακάρι να φέρω γούρι σε όλες σας ❤️

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!! Όλα θα πάνε τέλεια θα περιμένουμε νέα σου ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κι εγώ τα 2 πίστευα πως θα είχε πιάσει εχθές αλλά οκ... Έχουμε χρόνο...

Κ εμένα έτσι ήταν αλλά επειδή μέχρι τις 40 εχεις ακόμη σίγουρα θα πιάσετε τα δυο κ θα φτάσετε πιο πολύ από τα 2500 ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Ναι εχουμε κανει ορμονολογικες αιματολογικες σπερμοδιαγραμμα κ σαλπιγγογραφια ολα αψογα! Απλα τ θεμα ειναι η ωορηξια. Ειχα κανει 3 προκλησεις ωορηξιας αλλα κανενα αποτελεσμα. Δεν πηρα την απαραιτητη προσοχη απο το γιατρο μου. Θα κανω αλλη μια προσπαθεια απ σεπτεμβρη κ μετα σε αλλο γιατρο κ βλςπουμε. Εχω απογοητευτει ειναι η αληθεια.ολες οι φιλες μ εχουν μωρακια με πανευκολο τροπο κ λεω μεσα μ εγω ποτε...ειχα φτασει σε ενα σημειο εμμονης με τα παιδια κ αυτοκατηγοριας κ λεω προεχει η ψυχικη κ σωματικης μας υγεια πρωτιστως !!!!!!

Ααα οκ επομένως έχετε εντοπίσει το θεματακι σας θα δεις ότι θα έρθει σύντομα λοιπόν, πρώτα από όλα πρέπει να είστε καλά ψυχολογικά όπως είπες κ εσύ! Να μην κατηγορείς τον εαυτό σου όλα γίνονται για κάποιο λόγο, μπορεί κ για εσάς να έρθει την κατάλληλη στιγμή! 

Όσο αφορά τον γιατρό αν νιώθεις ότι δεν κουμπώνει μαζί σου να φύγεις μην ταλαιπώρησε άδικα!!! Τι ηλικία έχετε αν επιτρέπεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ. Πήρα ακόμη ένα clearblue με τον σταυρό κ βγήκε κ αυτό αμέσως. Δεν τ έχω πει σε κανέναν ούτε στον γιατρό ούτε στον άντρα μου , έχουμε κ επέτειο γάμου σήμερα 😂 είμαι λίγο στα χαμένα κ με το μωρό που έχω οπότε νομίζω ότι δεν το ζω 😂 θα του το ανακοινώσω αύριο μάλλον με κάτι που θα αγοράσω έτσι είχα κάνει στον πρώτο και μας πήγε καλά οπότε θ κάνω υπομονή μέχρι αύριο κ ελπίζω φυσικά να εξελιχθεί ομαλά και αυτή η εγκυμοσύνη.  Μακάρι να σας πω καλά νέα τις επόμενες ημέρες και φυσικά μακάρι να φέρω γούρι σε όλες σας ❤️

Με το καλό! Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! 
Και γώ είχα μάθει την πρώτη εγκυμοσύνη στην 1η επέτειο γάμου…δεν κρατήθηκα ούτε μέχρι το βράδυ 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Ααα οκ επομένως έχετε εντοπίσει το θεματακι σας θα δεις ότι θα έρθει σύντομα λοιπόν, πρώτα από όλα πρέπει να είστε καλά ψυχολογικά όπως είπες κ εσύ! Να μην κατηγορείς τον εαυτό σου όλα γίνονται για κάποιο λόγο, μπορεί κ για εσάς να έρθει την κατάλληλη στιγμή! 

Όσο αφορά τον γιατρό αν νιώθεις ότι δεν κουμπώνει μαζί σου να φύγεις μην ταλαιπώρησε άδικα!!! Τι ηλικία έχετε αν επιτρέπεται?

36 ο συζυγος και 32 εγω....ναι θα παω αλλου να εξαντλησω ολες τις πιθανοτητες φυσικης συλληψης αλλιως θα παω με εξωσωματικη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Οι γιατροί και οι 2 είπαν ότι απλά είναι ένα μικρό μωρό. Μακάρι κορίτσι μου να φτάσει τα 2500... Αυτός είναι κι εμένα ο πρώτος στόχος μου. Με ηρέμησε η γιατρός κι όλα καλά! Α κι εσύ όμως δεν έκανες μεγάλα μωρά! Κατάφερες να γεννήσεις φυσιολογικά ή σε πήγαν για καισαρική;

Έτσι μου είπαν κορίτσι μου. Ότι χθες που έκανα τον υπέρηχο 33+4 θα έπρεπε να έχει περάσει τα 2 κιλά... Ας είναι γερή και να καταφέρουμε να γεννηθεί φυσιολογικά και μετά θα πάρει βάρος... Δεν ανησυχώ για το μετά... το μέχρι τον τοκετό με ανησύχησε!

Αρχικά είτε μεγάλο είτε μικρό ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί φυσιολογικά. 
ο υπέρηχος έχει απόκλιση +- 400 γρ τουλάχιστον 

Τον τελευταίο μήνα θα δεις ότι θα πάρει βάρος. 
 

το πρώτο μου (ξεπέρασα τις 40 εβδ γέννησα 40+5) το έβγαζαν 4.100 στο  υπέρηχο και το γέννησα 3.500 

το δεύτερο γεννήθηκε 40 ακριβώς το έβγαζαν 3.500 γεννήθηκε 4 κιλά. 
 

φυσιολογικοτατα και τα δυο.
 

ο υπέρηχος δν πέφτει πάντα μέσα και πλέον το βάρος (όταν δν υπάρχει κάποια παθολογία στον πλακούντα ή στις αρτηρίες) δν ανησυχεί τους γιατρούς. 
 

ειμαι σίγουρη όμως ότι θα πάρει βάρος το μωράκι αυτόν τον μήνα ;) πάντα αυτό συμβαίνει γιατί όλα τα υπόλοιπα έχουν μπει σε τάξη στα μωρουλινια που είναι μέσα στην κοιλιτσα. Αν αναζητήσεις επιστημονικές πηγές θα το επιβεβαιώσεις κ μόνη σου! 
 

καλη δύναμη έφτασες στο τέλος ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Κι εγώ τα 2 πίστευα πως θα είχε πιάσει εχθές αλλά οκ... Έχουμε χρόνο...

Κορίτσι μου θα πάρει βάρος στις εβδομάδες που μένουν! Εγώ γεννήθηκα 1950 με φυσιολογικό τοκετό! Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Μην αγχωνεσαι και στρεσαρεται και το μπεμπακι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • καλημερα κοριτσι μου! ναι επιτελους 🥳🥰   κοριτσια μου καλημερα καλη κυριακή !!❤️✨  σας διαβάζω καθε μερα και βλεπω τα νέα σας απλά σταμάτησα να γραφω γιατι σκεφτομουν ότι θα χαθούν τα πολλα μηνύματα αφού δεν μου τα εγκρίνανε😕 και επειδή είχαν περάσει πολλες μερες εστειλα μήνυμα στο φόρουμ και ετσι πρέπει να τα είδανε χαιρομαι πολυ που θα μπορω να σας γραφω κανονικα να επικοινωνούμε ❤️❤️❤️ αντωνια μου καλα να περασετε στις διακοπες σας να ξεκουραστείτε και να γυρισετε με γεμάτες μπαταρίες !! παλι καλα δεν συνεχίσεις με τους εμετούς ούτε αναγούλες !!!  εγω στα ίδια κοριτσια ανακατεύομαι όλη μερα έχω και εμετούς αλλα ενταξει πιστεύω σιγα σιγα θα αρχισουν να μειώνονται τα συμπτώματα  ναι πλησιάζει η μερα της αυχενικής! ανυπομονώ να δουμε το μωρακι και δεν αγχώνομαι για ότι είναι να βγει θα το δουμε εκείνη την ημέρα είναι η αληθεια κοριτσια έχετε καποιο feeling για το φύλο του μωρού σας ;; εγω από  την αρχή το σκεφτομαι για κοριτσακι λες και μου το έχει επιβεβαιώσει κάποιος 🤣 ενώ παντα πιστευα ότι θα κανω αγορια! τις τελευταίες μερες έχω αρχίσει να σκεφτομαι και την περίπτωση να είμαι τελειως λαθος! θα δειξει ! 
    • Ευχαριστουμε Αννιτα μου!!!🥰🥰🥰  Εσυ θα ξεκουραστεις τον Αυγουστο;;
    • Ρια μου να χαιρεσαι το παιδακι σου κ με το καλο να ερθει κ το 2ο μωρακι σας!!🙏❤️🤰🧿✨️ Εχεις κοριτσακι ή αγορακι;; Εχεις feeling γ το φυλο του 2ου;;  Ποτε με το καλο εχεις επομενο υπερηχο ή εχεις προγραμματισει αυχενικη;; Σορρυ γ τις πολλες ερωτησεις.. απλα γ ν σε μαθουμε καλυτερα!!😊
    • Απ'ότι βλέπω όλες σχεδόν τα έχουμε τα πονάκια μας!! Πλησιάζουμε κορίτσια!!
    • Άντε κορίτσι πολύ λίγο έμεινε!! 🤗🤗
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...