Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

ποια άλλη είναι κοντά σε ωορρηξία τώρα εκτός από την @eva_gge_lia ; Λογικά και εσύ @annie!..πάμε μαζί! Εγώ από εχτές το βράδυ (10η μερα) πονάω αριστερά χαμηλά..λογικά σημερα αύριο θα εχω το θετικό..

Από διακοπές κορίτσια τι θα κάνετε; θα πάτε κάπου; :) 

Eγώ Αθήνα city όπως ξέρεις! Περιμένοντας το θαυματάκι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ποσό βάρος έχει τώρα;; Ποσό το υπολογίζετε να βγεί; 

Στην Doppler που είχα κάνει πριν μια βδομαδα ήταν 1911 γρ , οταν είχα πάει 32εβδ & 4.. τώρα ποσο θα πάει στο τέλος δεν μου έκανε πρόβλεψη ο εμβρυολογος δεν σκέφτηκα να το ρωτήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Eγώ Αθήνα city όπως ξέρεις! Περιμένοντας το θαυματάκι μου!!!

Εγω σημερα 14η ξεκινησαν τα συμπτώματα υγρα και πονος αριστερά!Το μεσημέρι που θα κάνω η αύριο λογικα θα ειναι θετικό! Μαζί μαζί ✌️✌️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Στην Doppler που είχα κάνει πριν μια βδομαδα ήταν 1911 γρ , οταν είχα πάει 32εβδ & 4.. τώρα ποσο θα πάει στο τέλος δεν μου έκανε πρόβλεψη ο εμβρυολογος δεν σκέφτηκα να το ρωτήσω..

Αφού είμαστε μαζί, θα ρωτήσω σήμερα το βράδυ να σου πω... γιατί και οι μικρές μας φαίνεται να συμβαδίζουν. Πωπωπω... απίστευτο μου φαίνεται που μπαίνουμε σε τελική ευθεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

Εγω σημερα 14η ξεκινησαν τα συμπτώματα υγρα και πονος αριστερά!Το μεσημέρι που θα κάνω η αύριο λογικα θα ειναι θετικό! Μαζί μαζί ✌️✌️✌️

ναι πιστεύω θα το βρεις σήμερα αύριο ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax κορίτσια να σας πω την αμαρτία μου. Σκέφτομαι ότι αυτή την εβδομάδα θα έφευγα από την δουλεία για την άδεια εγκυμοσύνης μου και θα ετοίμαζα το παιδικό δωμάτιο και πονάει η ψύχη μου. Δεν έχω καν μια θετική έκβαση της κατάστασης. Το παθαίνεται κι εσείς ή μόνο εγώ είμαι κολλημένη στα παλιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Στην Doppler που είχα κάνει πριν μια βδομαδα ήταν 1911 γρ , οταν είχα πάει 32εβδ & 4.. τώρα ποσο θα πάει στο τέλος δεν μου έκανε πρόβλεψη ο εμβρυολογος δεν σκέφτηκα να το ρωτήσω..

Εντάξει δε πειράζει σίγουρα θα γεννηθεί πάνω από 2.500 άμα τώρα είναι σχεδόν 2κιλα!! Όλα καλά θα πάνε…το άλλο ποσό γεννήθηκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ChrisElen είπε:

Ax κορίτσια να σας πω την αμαρτία μου. Σκέφτομαι ότι αυτή την εβδομάδα θα έφευγα από την δουλεία για την άδεια εγκυμοσύνης μου και θα ετοίμαζα το παιδικό δωμάτιο και πονάει η ψύχη μου. Δεν έχω καν μια θετική έκβαση της κατάστασης. Το παθαίνεται κι εσείς ή μόνο εγώ είμαι κολλημένη στα παλιά;

Χμ τώρα τι να σου πω .  Έχω το το αγοράκι μου εδώ και όμως σκεφτόμουν και τα δίδυμα που μου είχαν πέσει ακριβώς οι ημερομηνίες. Και κάποιες φορές λέω γτ έπρεπε να το περάσω όλο αυτό; Μετά λέω κάποιος λόγος θα υπάρχει . Θα έρθουν οι στιγμές χαράς. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Εντάξει δε πειράζει σίγουρα θα γεννηθεί πάνω από 2.500 άμα τώρα είναι σχεδόν 2κιλα!! Όλα καλά θα πάνε…το άλλο ποσό γεννήθηκε;

Την κόρη μου 3280γρ την γέννησα αλλά εκείνη βγήκε και 40 εβδ &2

τωρα θα με βάλει να γεννήσω  37 εβδ & 6 

@Katiana1987 καλά λογικά εσυ θα γεννησεις αργότερα από εμένα αλλά ναι θα περιμένω να μου πεις όμως να δούμε μήπως πέσει μέσα ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Την κόρη μου 3280γρ την γέννησα αλλά εκείνη βγήκε και 40 εβδ &2

τωρα θα με βάλει να γεννήσω  37 εβδ & 6 

@Katiana1987 καλά λογικά εσυ θα γεννησει αργότερα από εμένα αλλά ναι θα περιμένω να μου πεις όμως να δούμε μήπως πέσει μέσα ☺️

Συνήθως οι καισαρικές πάνε 38 εβδομαδες…δε πειράζει θα μεγαλώσει ομως κ ο δικός μου 2500 κιλά που γεννήθηκε μια χαρά είναι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Συνήθως οι καισαρικές πάνε 38 εβδομαδες…δε πειράζει θα μεγαλώσει ομως κ ο δικός μου 2500 κιλά που γεννήθηκε μια χαρά είναι!! 

Εντάξει ξέρεις λίγο στην αρχή με αγχώνει γιατί χάνουν και βαρος τις πρωτες μερες μέχρι να κατεβάσω και γαλα θέλει λίγο χρόνο αλλά πιστεύω μετά θα είναι οκ 

10 μήνες έχω που έκοψα τον θηλασμό φτου ξανά από την αρχή 😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Ax κορίτσια να σας πω την αμαρτία μου. Σκέφτομαι ότι αυτή την εβδομάδα θα έφευγα από την δουλεία για την άδεια εγκυμοσύνης μου και θα ετοίμαζα το παιδικό δωμάτιο και πονάει η ψύχη μου. Δεν έχω καν μια θετική έκβαση της κατάστασης. Το παθαίνεται κι εσείς ή μόνο εγώ είμαι κολλημένη στα παλιά;

Κορίτσι μου εγω το καλοκαίρι μου που είχα μείνει και παλινδρόμησε ήταν να γεννήσω αρχές Μαΐου και ενώ τότε ημουν 6 μηνών εγκυος γύρισα και ειπα στον αντρα μου θα γεννούσα τώρα αν δεν είχε χαθεί.. το σκέφτηκα και το σκεφτόμουν εκείνο το διάδημα έντονα.. είναι λογικό κορίτσι μου.. είμαστε και άλλες κοπέλες με αυτές τις σκέψεις δεν είσαι μόνη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Ax κορίτσια να σας πω την αμαρτία μου. Σκέφτομαι ότι αυτή την εβδομάδα θα έφευγα από την δουλεία για την άδεια εγκυμοσύνης μου και θα ετοίμαζα το παιδικό δωμάτιο και πονάει η ψύχη μου. Δεν έχω καν μια θετική έκβαση της κατάστασης. Το παθαίνεται κι εσείς ή μόνο εγώ είμαι κολλημένη στα παλιά;

Ετσι ειμουν και εγω. Οσο περνουσαν η μηνες δεν ελεγε να φυγει η θλιψη και ο πονος. Ειδικα οταν έφτασε η ημερομηνια που θα γεννουσα δεν μπορουσα να ηρεμησω δεν με χωραγε το σπιτι. Οταν ομως εμαθα οτι περίμενα το ουρανιο τοξο μου εκει καπως ηρθε η γαληνη. Βεβαια μεχρι να γεννησω ειμουν με τον φοβο μην το χασω αλλα ευτυχως ειχα ανθρωπους διπλα μου να με καταλαβενουν και οχι να με κρινουν, και φυσικα ο γιατρος μου που με ηρεμουσε οταν αγχωνομουν. Κλαψε, ξεσπασε θα σε κανει να αισθανθεις καλυτερα μην το κρατας μεσα σου ειναι χειροτερο. Με το σύζυγο σου το συζητατε καθολου το γεγονος της απωλειας; Εκεινος πως νιωθει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

ποια άλλη είναι κοντά σε ωορρηξία τώρα εκτός από την @eva_gge_lia ; Λογικά και εσύ @annie!..πάμε μαζί! Εγώ από εχτές το βράδυ (10η μερα) πονάω αριστερά χαμηλά..λογικά σημερα αύριο θα εχω το θετικό..

Από διακοπές κορίτσια τι θα κάνετε; θα πάτε κάπου; :) 

10η μέρα σήμερα κ γω. Εχθές είχα κάτι ενοχλήσεις αριστερά όποτε πιστεύω ότι από εκεί θα γίνει αυτό το μήνα κ μένα!!🤣🤣🤣 Δεν έχω τεστ το άφησα στην τύχη του αυτό το μήνα όποτε δεν ξέρω τι γίνεται.. Είχαμε επαφή την Παρασκευή κ αν όλα βολέψουν θα έχουμε κ σήμερα. Εμείς θα πάμε 2 βδομαδες τον Αύγουστο κάμπινγκ!! Εσείς ;;

στις πριν 2 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Ax κορίτσια να σας πω την αμαρτία μου. Σκέφτομαι ότι αυτή την εβδομάδα θα έφευγα από την δουλεία για την άδεια εγκυμοσύνης μου και θα ετοίμαζα το παιδικό δωμάτιο και πονάει η ψύχη μου. Δεν έχω καν μια θετική έκβαση της κατάστασης. Το παθαίνεται κι εσείς ή μόνο εγώ είμαι κολλημένη στα παλιά;

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω κοριτσάκι μου. Κ γω τα σκέφτομαι. Με πιάνει ώρες ώρες κ δεν την παλευω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

IMG_20240709_170846.thumb.jpg.3620ecd8328c112b4c351fa32ecfad0b.jpgΚορίτσια την εμπειρία σας! Δεν ειμαι στο πικ ακόμη έτσι? Σημερα εχω τα πρώτα συμπτώματα ωορρηξίας 

Όχι όχι δεν είναι αυτό το πικ , θέλει ακόμα, συνέχισε και αν γνωρίζεις πως μπορεί να είσαι κάπου κοντά κάνε και δεύτερο τεστακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

IMG_20240709_170846.thumb.jpg.3620ecd8328c112b4c351fa32ecfad0b.jpgΚορίτσια την εμπειρία σας! Δεν ειμαι στο πικ ακόμη έτσι? Σημερα εχω τα πρώτα συμπτώματα ωορρηξίας 

Πλησιάζεις κοριτσάκι μου!! Ξεκινά αν θέλεις 2 τεστ ένα μεσημεράκι κ ένα αργά το απόγευμα κ σε κανα δυο μέρες το πολύ θα δεις θετικό πιστεύω!! Ώρα για αγκαλίτσες😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Πλησιάζεις κοριτσάκι μου!! Ξεκινά αν θέλεις 2 τεστ ένα μεσημεράκι κ ένα αργά το απόγευμα κ σε κανα δυο μέρες το πολύ θα δεις θετικό πιστεύω!! Ώρα για αγκαλίτσες😉😉😉

@Maria98 @annie!Ωραια σας ευχαριστώ πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω οσες κάνουν τεστακια και έχουν παρακολουθήσει την ωορρηξία με υπέρηχο,  συμφωνούν;  η ωορρηξία έρχεται μετά το πικ όταν πέφτει η ορμόνη αλλά ισχύει αυτό; για πείτε οσες κοπέλες το έχετε δει καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Την κόρη μου 3280γρ την γέννησα αλλά εκείνη βγήκε και 40 εβδ &2

τωρα θα με βάλει να γεννήσω  37 εβδ & 6 

@Katiana1987 καλά λογικά εσυ θα γεννησεις αργότερα από εμένα αλλά ναι θα περιμένω να μου πεις όμως να δούμε μήπως πέσει μέσα ☺️

Ναι αλλά θα μπορείς να έχεις μια ιδέα νομίζω. Γιατί απ' ότι έχω διαβάσει τις τελευταίες 2-3 βδομάδες μειώνεται ο ρυθμός αύξησης του βάρους. 🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

υπάρχει κάτι καλύτερο από αυτό; ❤️ 

Φυσικά και όχι!!! Δεν το αλλάζω για τις καλύτερες διακοπές του κόσμου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω οσες κάνουν τεστακια και έχουν παρακολουθήσει την ωορρηξία με υπέρηχο,  συμφωνούν;  η ωορρηξία έρχεται μετά το πικ όταν πέφτει η ορμόνη αλλά ισχύει αυτό; για πείτε οσες κοπέλες το έχετε δει καλύτερα 

Ναι και εγω θα ηθελα να μας πουνε όσες παρακολουθούν το κύκλο με τεστ και υπέρηχο!Το προηγούμενο μηνα επιβεβαίωσα την ωορρηξία την 16η μερα αλλα δεν εκανα τεστ ακόμη. Απο την ημερα που βλέπουμε θετικό τεστ σημαίνει οτι τις επόμενες ωρες/μέρες απελευθερώνεται το ωάριο. Το θετικό τεστ δείχνει αύξηση της ορμόνης που προηγείται της ωορρηξίας.Δε ξερω καλα τα εχω καταλάβει ή μπερδευομαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...