Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα Λευκη μου!!!! 🥰

Μπραβοοοο!!!! τελεια τα νεα σας!!!! μια χαρα ειναι η ομορφη ζουζουνα σας!!!! 💗💗💗

ειχες φαει πριν την εξεταση;; εγω εχω 9μιση το πρωι γτ μου ειπαν να φαω πιο πριν... και σκεφτομαι η αυτο η να πιω ενα καφεδακι που γνκ πινω σπανια.. πιστευω δεν θα σταματανε οι μικρουλινες!!!

γνκ παντως σ εμας θα ειναι αρκετα πιο δυσκολο πιστευω... γτ η μια ειναι κατω και πισω καπως οποτε αντε να τη δεις αναλυτικα...

ποση ωρα κρατησε η εξεταση σου;;

Ναι κορίτσι μου ειχα φάει κανονικά πρωινό. Επειδή όμως δεν μπορέσαμε με την πρώτη προσπάθεια να τα μετρήσουμε όλα, εκτός από την βόλτα που κάναμε έφαγα ένα ντονατ με σοκολάτα και ήπια έναν χυμό ύλη με ζάχαρη. Δεν συνεργάστηκε όμως η μπουμπούκα και τελικά κάναμε και κολπικο υπέρηχο.

Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα 🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ναι κορίτσι μου ειχα φάει κανονικά πρωινό. Επειδή όμως δεν μπορέσαμε με την πρώτη προσπάθεια να τα μετρήσουμε όλα, εκτός από την βόλτα που κάναμε έφαγα ένα ντονατ με σοκολάτα και ήπια έναν χυμό ύλη με ζάχαρη. Δεν συνεργάστηκε όμως η μπουμπούκα και τελικά κάναμε και κολπικο υπέρηχο.

Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα 🩷🩷

Καταλαβα Λευκη μου!! 😊

Πεισματαρα η τζουτζουκα σας!!! 😉

Ευχαριστουμε!!! 💖💖 θα σας γραψω μετα την εξεταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η elenitsa2. είπε:

αααα εγω έχω να πω οτι τόσα χρονια που έχω θεμα με σιδηρο αιματοκρίτη φεριτίνη ολα αυτά τα ωραια επερνα τον σιδηρο κάνοντας ολα αυτά τα τρικς πχ βιταμίνη c, οχι καφές οχι φαγητο κοντα οχι γαλακτοκομικά και ποτε μα ποτε δεν ανέβηκε όσο θα επρεπε ! πριν μείνω εγκυος που ξεκίνησα ξανα τον σιδηρο αυτο που παιρνεις και εσυ επερνα κ τις πολυβιταμίνες υιοθέτησα καινουργιο κόλπο και τα επερνα καθε βραδυ πριν τον υπνο είτε είχα φαει είτε δεν ειχα υπό οποιαδήποτε συνθήκη και τοτε άρχισα να βλεπω διαφορά στις εξετάσεις μου…από τοτε παρόλο που ο γιατρός μου ειπε να το παιρνω πρωι 1 ωρα μετα το φαγητο έχω διατηρήσει το ίδιο μοτίβο τα πινω πριν τον υπνο, 1 μερα πινω 2 φεροφολικ κ τις 2 επόμενες μερες 1 φεροφολικ κ τις πολυβιταμίνες μου. για την ωρα έχω καταφέρει να διατηρήσω πολυ ανεβασμένο αιματοκρίτη για τα δεδομενα μου περιπου στο 37 😂🤪 αλλά ανεβαίνει και ο σίδηρος κ η φεριτίνη μου για πρώτη φορά στη ζωη μου 

α επισης δεν παιρνω ασβέστιο γιατι τα μασωμενα χαπάκια π μου έχει δωσει μου προκαλούν εμετό οποτε πινω πολυ γαλα κ γιαούρτια

και κανω εξετάσεις καθε 3 εβδομάδες 

Αντε ρε συυυυ... απιστευτο π το πετυχες να ανεβουν ολα σε αυτη τη φαση!!!✌️✌️

Χαιρομαι για σενα Ελενη μου!!!🥰

Οπως τα λες γνκα κι εγω.. σιδηροπενικη αναιμια απ μικρη.. φεριτινη θυμαμαι ειχα καπου 8 κι ο σιδηρος παντα στα κατωτατα ορια, οπως κ ο αιματοκριτης.. πριν 4-5 χρονια εκανα μια 3μηνη θεραπεια με 3 φορες τη μερα tardyferon. Η φεριτινη εφτασε 100!!!🤩🤩🤩 μετα σταματησα τελειως τα χαπια γ περιπου 5 μηνες, επανελαβα την εξεταση κ ηταν 50.. καπου εκει σταθεροποιηθηκε παιρνοντας σιδηρο 1 εβδομαδα το μηνα στην περιοδο (1 τη μερα).

Στο τωρα, ολες οι εξετασεις ηταν πολυ καλες μεχρι τον σεπτεμβριο π επεσε ο αιματοκριτης στο 32.. 

Ευχαριστω π μοιραστηκες την εμπειρια σου Ελενη μου!!❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

@Antonia2 κορίτσι μου μια κούκλα είσαι!! Μη σου πω 3 κούκλες είσαι 😁😁 πολύ όμορφη κοιλιά και εσύ και όλες μας κορίτσια !! Βλέπω ότι πάνω κάτω στο ίδιο μέγεθος είναι όλες!! @elenitsa2. Κορίτσι μου πολύ χαίρομαι που είσαι καλά!! Και εγώ τα χέρια του νιώθω πιο πολύ! Τα πόδια έτσι και έτσι! Και χθες άλλαξε στάση και ακόμα δεν έχω καταλάβει που είναι τί 🤣

@ΛΕΥΚΗ μου γλυκιά όλα καλά με την κούκλα σας!! Πολύ χάρηκα!! Κάνατε και ψώνια?? Εμείς λέμε τώρα στα black Friday  να πάρουμε καρότσι για αρχή!! Τα υπόλοιπα αργότερα γιατί τα περισσότερα θα μου τα δώσει η αδελφή μου και η αδελφή του άντρα μου 

Καλημέρα κορίτσι μου, αυτό με την αλλαγή στάσης είναι θέμα. Γενικά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται εκεί μέσα. Τις μόνες φορές που καταλαβαίνω ότι έχει αλλάξει θέση είναι όταν κάθεται με το κεφάλι κάτω δεξιά. Εκεί με πιέζει πολύ και πονάω μέχρι και στο περπάτημα, μου μουδιάζει το δεξί μου πόδι. Έτσι καθόταν και στην β' επιπέδου.

Σχετικά με τα ψώνια που με ρώτησες, δυστυχώς δεν προλάβαμε. Οπότε τώρα το σκέφτομαι για την ημέρα που θα ανέβουμε ξανά για doppler. Θα είναι λίγο αργά αλλά μόνο τότε θα μπορέσουμε. Σίγουρα κάποια πράγματα θα μας τα πάρουν και οι δικοί μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Αντε ρε συυυυ... απιστευτο π το πετυχες να ανεβουν ολα σε αυτη τη φαση!!!✌️✌️

Χαιρομαι για σενα Ελενη μου!!!🥰

Οπως τα λες γνκα κι εγω.. σιδηροπενικη αναιμια απ μικρη.. φεριτινη θυμαμαι ειχα καπου 8 κι ο σιδηρος παντα στα κατωτατα ορια, οπως κ ο αιματοκριτης.. πριν 4-5 χρονια εκανα μια 3μηνη θεραπεια με 3 φορες τη μερα tardyferon. Η φεριτινη εφτασε 100!!!🤩🤩🤩 μετα σταματησα τελειως τα χαπια γ περιπου 5 μηνες, επανελαβα την εξεταση κ ηταν 50.. καπου εκει σταθεροποιηθηκε παιρνοντας σιδηρο 1 εβδομαδα το μηνα στην περιοδο (1 τη μερα).

Στο τωρα, ολες οι εξετασεις ηταν πολυ καλες μεχρι τον σεπτεμβριο π επεσε ο αιματοκριτης στο 32.. 

Ευχαριστω π μοιραστηκες την εμπειρια σου Ελενη μου!!❤️😘

καταλαβα αντωνία μου, παντως πολυ θετικο που κατάφερες να το σταθεροποιήσεις καπως!!❤️❤️❤️  καιγω τετοιες μετρήσεις έχω από μικρουλα..😕

πιστευω πως μπορει να είναι και τυχαίο γεγονός αφού παιρνεις τα 2 χαπάκια κανε λιγο υπομονή να δεις πως θα σου βγουν οι εξετάσεις αυτο τον μηνα και αν είναι χειρότερα μήπως πρέπει να παρεις καποιο αλλο σκεύασμα για μέγιστη απορρόφηση πχ σιδηρο σε φιαλίδιο! οχι τιποτα αλλο αλλά όταν πέφτει ο αιματοκρίτης αρχίζουν και αυτες οι ενοχλητικές ζαλάδες όπου σταθείς κ όπου βρεθείς😢😓🫠

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, αυτό με την αλλαγή στάσης είναι θέμα. Γενικά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται εκεί μέσα. Τις μόνες φορές που καταλαβαίνω ότι έχει αλλάξει θέση είναι όταν κάθεται με το κεφάλι κάτω δεξιά. Εκεί με πιέζει πολύ και πονάω μέχρι και στο περπάτημα, μου μουδιάζει το δεξί μου πόδι. Έτσι καθόταν και στην β' επιπέδου.

Σχετικά με τα ψώνια που με ρώτησες, δυστυχώς δεν προλάβαμε. Οπότε τώρα το σκέφτομαι για την ημέρα που θα ανέβουμε ξανά για doppler. Θα είναι λίγο αργά αλλά μόνο τότε θα μπορέσουμε. Σίγουρα κάποια πράγματα θα μας τα πάρουν και οι δικοί μας.

καλημερα κοριτσια❤️ για αυτο πιυ λέτε…ούτε εγω μπορω να καταλάβω πως κάθεται το μωρο. μονο όταν νιωθω πίεση σε ένα σημείο που σπρώχνει καταλαβαινω οτι είναι ακομα γυρισμένο προς τα πισω όπως πριν λίγες μερες στην β..αλλιώς δεν καταλαβαινω τιποτα🤪🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2 μου με το καλο η εξέταση σημερα!!!! να πατε να απολαύσετε τα κοριτσάκια σας, είναι και δυο θα έχετε πολυ ωρα όσο γινεται ο υπερηχοσ να τα χορτάσατε μέχρι την επόμενη φορά!! θα περιμένουμε να μας γράψεις 😍😍😍🩷🩷🩷🌸🌸🌸🧿🧿🧿🤰🏼🤰🏼🤰🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elenitsa2. είπε:

καταλαβα αντωνία μου, παντως πολυ θετικο που κατάφερες να το σταθεροποιήσεις καπως!!❤️❤️❤️  καιγω τετοιες μετρήσεις έχω από μικρουλα..😕

πιστευω πως μπορει να είναι και τυχαίο γεγονός αφού παιρνεις τα 2 χαπάκια κανε λιγο υπομονή να δεις πως θα σου βγουν οι εξετάσεις αυτο τον μηνα και αν είναι χειρότερα μήπως πρέπει να παρεις καποιο αλλο σκεύασμα για μέγιστη απορρόφηση πχ σιδηρο σε φιαλίδιο! οχι τιποτα αλλο αλλά όταν πέφτει ο αιματοκρίτης αρχίζουν και αυτες οι ενοχλητικές ζαλάδες όπου σταθείς κ όπου βρεθείς😢😓🫠

Καλημερα Ελενη μου!!!

Ναι τοσα χρονια ολα ηταν καλα!!! Κ η φερριτινη στις τελευταιες εξετασεις τον Ιουλιο ηταν πανω απο 100!!🤩🎉

Σας ρωτησα γ τον αιματοκριτη γτ χθες εκανα αιματολογικες.. απο το σεπτεμβρη βρηκαμε μειωμενο τον αιματοκριτη στο 32 κ χθες μετα απο 1 μηνα π παιρνω τα χαπια καθημερινα ηταν παλι 31,7.. κ λιγο πεσμενος δλδ.. φαντασου να μην τα επαιρνα... κ παιρνω κ πολυβιταμινες.. τεσπα, θ μιλησω με το γιατρο και θα δουμε...

στις πριν 1 ώρα, ο/η elenitsa2. είπε:

@Antonia2 μου με το καλο η εξέταση σημερα!!!! να πατε να απολαύσετε τα κοριτσάκια σας, είναι και δυο θα έχετε πολυ ωρα όσο γινεται ο υπερηχοσ να τα χορτάσατε μέχρι την επόμενη φορά!! θα περιμένουμε να μας γράψεις 😍😍😍🩷🩷🩷🌸🌸🌸🧿🧿🧿🤰🏼🤰🏼🤰🏼

Ελενη μου αυριο πρωι ειναι η εξεταση μας!!!! 😊🥰🙏🧿

Ευχαριστουμε για τις ευχες!!! ❤️🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα Ελενη μου!!!

Ναι τοσα χρονια ολα ηταν καλα!!! Κ η φερριτινη στις τελευταιες εξετασεις τον Ιουλιο ηταν πανω απο 100!!🤩🎉

Σας ρωτησα γ τον αιματοκριτη γτ χθες εκανα αιματολογικες.. απο το σεπτεμβρη βρηκαμε μειωμενο τον αιματοκριτη στο 32 κ χθες μετα απο 1 μηνα π παιρνω τα χαπια καθημερινα ηταν παλι 31,7.. κ λιγο πεσμενος δλδ.. φαντασου να μην τα επαιρνα... κ παιρνω κ πολυβιταμινες.. τεσπα, θ μιλησω με το γιατρο και θα δουμε...

Ελενη μου αυριο πρωι ειναι η εξεταση μας!!!! 😊🥰🙏🧿

Ευχαριστουμε για τις ευχες!!! ❤️🌹

αχ ναι βρε αντωνία μου συγνωμη νομίζα ήταν 17 του μηνα σημερα !!! δεν πειραζει θα περιμένουμε με ανυπομονησία μαζι σας μέχρι αυριοοο!!🩷🧿🌸😍

αφου είναι πρόσφατες μιλά με τον γιατρο και πες μας ολα καλα θα είναι θα το βρείτε 😓❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! ❤️🌻

Ελπιζω να ειστε ολες καλα με πολυ ζωηρα και γερα μωρακια στις κοιλιτσες!!! 🤰🙏

Εμεις σμρ το πρωι κάναμε τη β' επιπέδου!!! Όοοοοολα ηταν πολυ πολυ καλά και φυσιολογικά!!!! 😁👣

Ο γιατρός ήταν πολύ ευχαριστημένος με τις τζουτζουκες μας!!!! Ήταν πολυ ζωηρές (όπως κάθε μέρα ευτυχώς) και όλο στριφογυρναγανε!!! Τραβαγαμε τη μια, έμπαινε η άλλη στο πλάνο!!!! χαμός!! άρχισαν από τώρα τη ρυθμική και τις κωλοτούμπες!!!

Αφου ο γιατρός μου λέει "Οι μικρές έχουν κάνει την κοιλιά σου παιδική χαρά!!!!"

Είμαστε τρελά ευτυχισμένοι με τον αντρα μου και το χαμόγελο δεν ξεκολλάει απόπ τα χείλη μας!!!!

Βέβαια κατά τη διάρκεια της εξέτασης συγκινήθηκα πολύ.. έτσι όπως ήμουν γυρισμένη να κοιτάω το μόνιτορ, το ένα μάτι δε σταματούσε να τρέχει σε κάποια φάση. 🥲 ο γιατρός σταμάτησε και με ρώτησε αν είμαι καλά για να συνεχίσει.. δεν εκλαιγα αλλα καταλαβαίνετε πιστεύω...

Ανυπομονώ ήδη για τον επόμενο υπέρηχο, αν και αργεί...

Μακάρι έτσι όμορφα να συνεχίσει αυτό το ταξίδι για όλες μας!!! 🙏❤️💙🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! ❤️🌻

Ελπιζω να ειστε ολες καλα με πολυ ζωηρα και γερα μωρακια στις κοιλιτσες!!! 🤰🙏

Εμεις σμρ το πρωι κάναμε τη β' επιπέδου!!! Όοοοοολα ηταν πολυ πολυ καλά και φυσιολογικά!!!! 😁👣

Ο γιατρός ήταν πολύ ευχαριστημένος με τις τζουτζουκες μας!!!! Ήταν πολυ ζωηρές (όπως κάθε μέρα ευτυχώς) και όλο στριφογυρναγανε!!! Τραβαγαμε τη μια, έμπαινε η άλλη στο πλάνο!!!! χαμός!! άρχισαν από τώρα τη ρυθμική και τις κωλοτούμπες!!!

Αφου ο γιατρός μου λέει "Οι μικρές έχουν κάνει την κοιλιά σου παιδική χαρά!!!!"

Είμαστε τρελά ευτυχισμένοι με τον αντρα μου και το χαμόγελο δεν ξεκολλάει απόπ τα χείλη μας!!!!

Βέβαια κατά τη διάρκεια της εξέτασης συγκινήθηκα πολύ.. έτσι όπως ήμουν γυρισμένη να κοιτάω το μόνιτορ, το ένα μάτι δε σταματούσε να τρέχει σε κάποια φάση. 🥲 ο γιατρός σταμάτησε και με ρώτησε αν είμαι καλά για να συνεχίσει.. δεν εκλαιγα αλλα καταλαβαίνετε πιστεύω...

Ανυπομονώ ήδη για τον επόμενο υπέρηχο, αν και αργεί...

Μακάρι έτσι όμορφα να συνεχίσει αυτό το ταξίδι για όλες μας!!! 🙏❤️💙🧿

Γλυκιά μου Αντωνια χαίρομαι πολύ με τα νέα σας!!! Τα κοριτσάκια σας μεγαλώνουν και ειναι υγιέστατα, τι άλλο να ζητήσει ένας γονιός. Εύχομαι να συνεχίσουν έτσι ζωηρά και να κρατήσετε στην αγκαλιά σας 2 όμορφα και υγιή λουκουμάκια 🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Ελααα η εμπειρία, και εγώ 85 υπολόγισα από την ένταση της γραμμής. Απίστευτο 😂😂. Είπα τέλος, χτες το βράδυ έκλαιγα, έλεγα στον άντρα μου ότι τελείωσε και αυτή η εγκυμοσύνη. Σήμερα εννοείται με εκραξε χαχα Οπότε θα κάνω 1 τεστ έτσι για την τιμή των όπλων κάθε 2-3 μέρες. Σίγουρα όχι κάθε μέρα όμως (και έκανα και εγώ 2-3 τη μέρα, ψύχωση!!)   @ditaki κορίτσι μου γλυκό αν θελήσεις μπορείς να μου στείλεις μήνυμα. Είμαι σίγουρη ότι πέρασα και εγώ επιλοχειο. Τώρα ένα χρόνο μετά το αναγνωρίζω που επιτέλους αρχίζω να βγαίνω από αυτό το σκοτάδι. Με βοήθησε που άλλαξα σπίτι και περιοχή. Πλέον βγαίνω σχεδόν κάθε μέρα βόλτες με το κοριτσακι μου και κυρίως κάθε φορά που νιώθω να πέφτω και να πνιγομαι. Οπότε, σωστά ειπώθηκε παραπάνω να βγαίνεις. Μόνη σου, με φίλες, με άλλες μαμάδες, αλλά μην μένεις μέσα στους 4 τοίχους. Πάρε βοήθεια σε παρακαλώ, είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς, το έζησα στο πετσί μου. Και ένιωθα και τύψεις που πάλεψα τόσο πολύ για αυτό το μωρό και αντί να το ζω στα άκρα και να πετάω στα σύννεφα, εγώ έκλαιγα συνέχεια. Ένιωθα απέραντη μοναξιά, χαμένη, δεν ήξερα ποια είμαι πλέον... Λάτρευα και λατρεύω το παιδάκι μου, αλλά δυστυχώς δεν ήταν αυτό αρκετό για να είμαι ευτυχισμένη, τουλάχιστον όχι όπως περίμενα να είμαι. Κανείς δεν μας προετοιμάζει για την περίοδο της λοχείας. Είναι μια περίοδος πάρα πολύ δύσκολη για τη νέα μαμά και για αυτό χρειαζόμαστε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον γύρω μας. Θα στο ξαναγράψω και το εννοώ.. Μπορείς να μου στείλεις απλά για να τα πεις κάπου μια αν είσαι Αθήνα μετά χαράς να βγαίνουμε μαζί βόλτες ♥️ Δεν είσαι μόνη σου ♥️
    • Τώρα καλά είμαι! Είναι λίγο γκρινιάρης γιατί πεινάει διαρκώς...κ τον κρατάω στο στήθος μιάμιση με δύο ώρες, αλλά δεν έχω γάλα. Τον ακούω που καταπίνει, αλλά αν βγει θα ηρεμήσει για μισή ώρα το πολύ κ μετά ξανά κλάμα κ στήθος απευθείας. Κ με το θηλαστρο που προσπάθησα να βγάλω 10ml με το ζόρι κ από τα δύο. Τώρα θα έρθει τη Δευτέρα να τον δει κ θα συζητήσω μαζί του τι θα κανω με τον θηλασμό.  Εγώ ηρέμησα λίγο μέχρι χθες το πρωί. Ξεκίνησε πάλι να δαγκώνει ενώ είχε ηρεμήσει. Πιστεύω ότι φταίει κ η πεθερά μου σε αυτό. Ήρθε χθες για 3 ώρες για να αρχίσει να την μαθαίνει κ δεν τον άφησε στιγμή από την αγκαλιά της κι αυτός έκλαιγε γιατί πεινούσε κ της το έλεγα κ δεν μου τον έδινε. Μέχρι που αναγκάστηκα να κατεβάσω μπλούζα κ σουτιέν μπροστά της για να αναγκαστεί να μου τον δώσει. Εννοείται πως από τη νευρικότητα που είχε που τον πήγαινε βόλτες μέσα στο σπίτι κ καλά για να τον ηρεμήσει με δάγκωσε κ μου άνοιξε ξανά την πληγή. Την επόμενη φορά που θα έρθει δε θα είμαι ευγενική. 
    • Κι εμένα βάζει το χεράκι του στο στόμα και νόμιζα ότι πεινάει αλλά όταν τον βάζω στο στήθος τρώει τρεις γουλιές και σταματάει.. άρα το κάνει απλώς για να πιπιλάει .. τώρα για την πιπίλα..ένα απόγευμα είχα απελπιστεί, έκλαιγε ασταμάτητα χωρίς να καταλαβαίνω τι θέλει.. συνήθως βράδυ τον πιάνουν οι κολικοί πλέον..και του έβαλα μια πιπίλα.. την άρπαξε αμέσως και ηρέμησε.. μετά από λίγο βέβαια του την έβγαλα γτ δεν ήμουν σγρ ότι θέλω να του δώσω..  Εν τω μεταξύ από χθες έχω καφετί αίμα.. τώρα περίοδος είναι; Δεν ξέρω.. μάλλον..μου φαίνεται έχει περάσει αρκετός καιρός για να είναι από τα λοχια.. εν τω μεταξύ κάναμε και μια βλακεία μια μέρα με τον σύζυγο, οπότε αν είναι περίοδος θα πρέπει να προσέχω..  Από διάθεση πώς είστε; Εγώ ώρες ώρες είμαι λίγο πεσμένη.. σκέφτομαι αν τα κάνω όλα καλά για το μωρό μου.. είμαι και λίγο κουρασμένη σωματικά.. αλλά πιστεύω να συνηθίσει το σώμα μου στους νέους ρυθμούς.. **Δυστυχώς δε θυμάμαι ποια μάρκα ήταν η πιπίλα..γτ πέταξα το κουτάκι..νομίζω στο μαιευτήριο μου τη δώσανε..μια διάφανη με καρδούλες που φαίνεται πώς πιπιλάει είναι..
    • Εγώ στην κόρη μου 2 ετών δεν το είχα κάνει καθόλου δεν ήταν και υποχρεωτικό εμβόλιο … το Μάρτιο ίσως την στείλω παιδικό οπότε σκέφτομαι μήπως το κάνουμε είναι δύο δόσεις και θα το πληρώσω κανονικά γιατί λέει δωρεάν είναι μόνο στα παιδάκια κάτω των 18 μηνών… εγώ πάλι αυτήν την ανωμαλία δεν την καταλαβαίνω γιατί έχουν βάλει αυτό το όριο με την ηλικία των παιδιών αφού το έχεις βάλει στα υποχρεωτικά εμβόλια χορήγησε το δωρεάν για όλα τα παιδεία
    • Αχ Ιωάννα μου κι εγώ αυτό περιμένω...να δώσουμε την πιπίλα, γιατί την θέλει! Την δοκίμασε ο άντρας μου μια φορά κι όντως χαλάρωσε... εγώ τον βάζω στο κρεβάτι του κ τον αφήνω κ μετά τον παίρνει ο ύπνος. Αν είναι ανήσυχος τον κρατάω στον θώρακα κ του χαϊδεύω την πλάτη κ κοιμάται..με το κούνημα ουρλιάζει 🤣. Την ημέρα εμένα δεν κοιμάται. Κοιμάται μόνο πάνω στο μαξιλάρι θηλασμού κι αν τον μετακινήσω στο παρκοκρεβατο που έχω στο σαλόνι στο πεντάλεπτο ξυπνάει. Πονακια ευτυχώς για την ώρα δεν έχει, απλά έχει δύο μέρες τώρα που σφίγγεται για να κάνει κακά.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...