Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πολύ σωστά το θέτεις.. οτι είναι ανάλογα που θα πετύχεις εύχομαι να μην αντιμετωπίσεις ότι έχω αντιμετωπίσει. Στο κέντρο εξωσωματικής μπρεδεψαν τα ονόματα και τα έμβρυα μου μπήκαν σε λάθος γυναικα. Μου κάνανε απόξεση ενώ ήμουν σε δίδυμα. Και πολλά πολλά ακομα .Σου το έχω αναφέρει και άλλες φορές αλλά έχεις μια άποψη και δέκτη δικαίωμα σου. Όμως δεν θα πρέπει να λες δεν πληρώνουμε σκέψου πως θα το πάρει κάποιος άλλος όλο αυτό . Ενώ ΔΕΝ ισχύει.  Ούτε για τα χάπια αλλεργίας χρειάζεσαι Überweisung και όμως ωραιότατα 50€ μας φευγουν. Αλήθεια καμία εξέταση δεν πλήρωσες στην εγκυμοσύνη σου; Πόσους υπερήχους έκανες ; 4 απλήρωτους άλλοι οι άλλοι είναι επί πληρωμή . 

Ποιες συστάσεις εδώ τηλέφωνο παίρνουμε και ακους ΔΕΝ δεχόμαστε νέους πελάτες . Άντε βρες συστάσεις χαχχαα πήγα το βρέφος 2 μηνών σε καρδιολόγο σε άλλη πόλη 4 ώρες ταξίδι  μόνο πάνε γτ δε δέχονταν πελάτες Νέους . 

Εάν ήσουν εδώ το 2012 θα ήξερες και θα καταλάβαινες πολλές διαφορές που σου λέω . 

Καλή εγκυμοσύνη και ας είμαστε ενημερωμένοι. 

Κι όμως δεν έχω πληρώσει υπέρηχο στην εγκυμοσύνη κ ο γιατρός είναι Γερμανός 

Κ είχα εντυπωσιαστεί γιατί μου είχαν πει ότι θα πληρώσω 

ακόμα δν έχω πληρώσει τίποτα 

 

κ τα χρήματα από αυχενική κ β επιπέδου θα τα πάρω πίσω από την ασφαλιστική γιατί βρέθηκε εύρημα σαν φύσημα (κ εννοείται δωρεάν ραντεβού με έμβρυο-παιδοκαρδιολογο κ τον εμβρυολόγο στο νοσοκομείο κ δωρεάν ντοπλερ, όταν εννοώ δωρεάν εννοώ ότι θα τα πληρώσει η ασφαλιστική. Στην Ελλάδα είχα ευρήματα κ όμως τα πλήρωσα όλα από την τσέπη μου) 

 

ίσως δν έχω πληρώσει υπέρηχο λόγω επιπλοκών που είχα σε προηγούμενες εγκυμοσύνες κ γιατί είχα αιμα σε αυτήν για λίγες μέρες άρα ο γιατρός το δικαιολόγησε έτσι. Δεν το ξέρω αυτό αλλά υποθέτω.  
(Συν κάνω συχνά εξετάσεις αίματος γιατί δν έχω αντισώματα ερυθράς που ούτε αυτά τα έχω πληρώσει κ έκανα κ στην παθολόγο κ δν πλήρωσα) 

πάντως δν έχω πληρώσει δεν έχω κανένα κέρδος να σου πω ψέμματα δεν καταλαβαίνω γιατί το παίρνεις έτσι. 
 

εγώ σε «ακουω» δεν ξέρω γιατί εκλαμβάνεις ότι δεν σε πιστεύω ή ότι όλα είναι ρόδινα. Εγώ μεταφέρω τη δική μου εμπειρία. 
 

συστάσεις παίρνω από την παθολόγο μου αυτό εννοώ! Δεν πάω τυχαία! Δεν μας έχουν αρνηθεί από κάποιο γιατρό ακόμα! Όμως ακούω σε άλλα κρατίδια ότι συμβαίνει! 

Τέλος πάντων ίσως ο γραπτός λόγος παρεξηγείται κ με έχεις παρεξηγήσει! Δεν έχει τύχει να πάρω χάπια αλλεργίας άρα δεν γνωρίζω γι αυτό! 
 

τώρα για τα κέντρα υπογονιμότητας όντως από την αδερφή μου βλέπω έναν αχταρμά ένα πράγμα τραγικό! Γι αυτό κ εκείνη θα τα μαζέψει τώρα κ θα πάει σε γιατρούς (έχοντας χαρτί από την παθολόγο μας όπως σου είπα) εξωτερικούς κ όχι σε κέντρα. (Σε κέντρο της έδωσε χαρτί ο γυναικολόγος να πάει κ δεν κατάλαβε κ τι έγινε σκέψου νόμιζε θα την δει ενδροκρινολογος κ της έσκασε γιατρός για διέγερση, τραγικά πράγματα κ ειδικά αυτό που σου συνέβη είναι εξωπραγματικό) 

 

σημείωση: εγώ της είχα μεταφέρει την εμπειρία σου αλλά δεν μπορώ να επέμβω παραπέρα, είναι η ζωή της κ εκείνη αποφασίζε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Παρασκευαιδου για να το κλείσω γιατί δεν μου αρέσει μέσω γραπτού λόγου να υπάρχουν παρεξηγήσεις κ ειλικρινά εγώ θα το σκέφτομαι για μέρες τώρα ότι μπορεί να με παρεξήγησες… σέβομαι κ δέχομαι απόλυτα την εμπειρία σου κ τη γνώμη σου και τα παντα! Να είμαστε καλά να έχουμε δίπλα μας όσο το δυνατόν τους κατάλληλους ανθρώπους να μας κατευθύνουν κ έτσι θα κυλάει κ η ζωή μας πιο όμορφα😊  

 

(ότι ότι παλιά καλύπτονταν πιο πολλά πάντως το έχω παρατηρήσει κ εγώ κ το έχω ακούσει από πολλούς γι αυτό κ ψάχνουμε τις ασφάλειες πάντα ποια θα μας καλύψει καλύτερα 🤣  βέβαια συγκριτικά με Ελλάδα καμία σχέση… ίσως όμως οδεύουμε κ εμείς εδώ στην Γερμανία εκεί… το μέλλον θα το δείξει🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου και σε μένα βρήκαν αυτην την κουκίδα που λες!! Και ο γιατρός δεν έδωσε καμία σημασία!! Αν βρω και φωτογραφία θα στο βάλω! Είναι ασβέστιο και άλατα και πηγαίνουν και κάθονται σε εκείνο το σημείο! Δεν είναι τίποτα ανησυχητικό! Ο γιατρός που μου έκανε την β επιπέδου είναι έμβρυομητρικός και δεν χρειάστηκε να πάρουμε άλλη γνώμη! Μας είπε ότι λίγο πριν την γέννα φεύγει οπότε πιθανόν να το δούμε και στους υπόλοιπους υπερήχους που θα κάνουμε και να μην το δώσουμε σημασία! Το έχουν παρά πολλά μωράκια!! 

 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Είχε κ μένα η κόρη μου δεν είναι κάτι! Μέχρι το ντοπλερ είχε απορροφηθεί στη δική μας περιπτωση! 
 

δεν έχει καμία σχέση με το φύσημα! 
 

είναι το λεγόμενο golf ball δλδ ασβεστώσεις που απορροφούνται! 
 

μην ανησυχείς κορίτσι μου ❤️❤️❤️

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τα καθησυχαστικά σας λόγια!!❤️❤️

όσο πέρναγε η ωρα ψιλό νευρίασα γιατι η γιατρός (μικρη παρένθεση είναι έμβρυο μητρικός κ επισης είναι η γυναίκα του γιατρού μου, γιαυτο και κανουμε σε εκείνη…είναι το πρωτο μου και σε επόμενο θα διαλεξω άλλον να κανω αυχενική κ β) είναι πολυ λιγομίλητη και λογικα αφού δεν θορυβήθηκε δεν μας εξήγησε και πολλα παρόλο που την ρωτησα! λαθος μου που δεν Επέμεινα παραπανω πριν φύγουμε από το ιατρείο…. έστω να μας εξηγήσει τι ακριβως είναι κ να μην χρειάζεται να ψαχνω πληροφορίες. και μετα σκεφτηκα κιολας ρε κοριτσια αφού είναι τοσο σύνηθες και αφού μας τόνισε οτι αφιυ δεν υπάρχουν αλλά ευρήματα δεν υπάρχει λόγος ανυσυχειας συν οτι και όπως διάβασα πριν μου γράψετε και όπως μου λέτε συνήθως φευγει στους επόμενους μηνες…γιατι μου ειπε κατευθείαν να πάω σε 2 εβδομάδες σε παιδο καρδιολόγο…μήπως επειδή είναι στο μητέρα συνεργαζόμενοι κ είναι θεμα χρημάτων ; 

τελος παντων εγω φυσικα θα κανω οτι είναι καλυτερο και οτι μου πει ο γιατρός μου γιατι τον εμπιστεύομαι απόλυτα αλλά επειδή έχω και την άνεση μαζι του που δεν έχω με την γυναίκα του γιατι την γνώρισα τωρα ενω εκεινον τον έχω από τα 14 θα του μιλήσω ξεκαθαρα και ανάλογα την απάντηση του θα δω αν θα κανουμε εξτρα υπέρηχο ή θα το δουμε αργότερα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elenitsa2. είπε:

 

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τα καθησυχαστικά σας λόγια!!❤️❤️

όσο πέρναγε η ωρα ψιλό νευρίασα γιατι η γιατρός (μικρη παρένθεση είναι έμβρυο μητρικός κ επισης είναι η γυναίκα του γιατρού μου, γιαυτο και κανουμε σε εκείνη…είναι το πρωτο μου και σε επόμενο θα διαλεξω άλλον να κανω αυχενική κ β) είναι πολυ λιγομίλητη και λογικα αφού δεν θορυβήθηκε δεν μας εξήγησε και πολλα παρόλο που την ρωτησα! λαθος μου που δεν Επέμεινα παραπανω πριν φύγουμε από το ιατρείο…. έστω να μας εξηγήσει τι ακριβως είναι κ να μην χρειάζεται να ψαχνω πληροφορίες. και μετα σκεφτηκα κιολας ρε κοριτσια αφού είναι τοσο σύνηθες και αφού μας τόνισε οτι αφιυ δεν υπάρχουν αλλά ευρήματα δεν υπάρχει λόγος ανυσυχειας συν οτι και όπως διάβασα πριν μου γράψετε και όπως μου λέτε συνήθως φευγει στους επόμενους μηνες…γιατι μου ειπε κατευθείαν να πάω σε 2 εβδομάδες σε παιδο καρδιολόγο…μήπως επειδή είναι στο μητέρα συνεργαζόμενοι κ είναι θεμα χρημάτων ; 

τελος παντων εγω φυσικα θα κανω οτι είναι καλυτερο και οτι μου πει ο γιατρός μου γιατι τον εμπιστεύομαι απόλυτα αλλά επειδή έχω και την άνεση μαζι του που δεν έχω με την γυναίκα του γιατι την γνώρισα τωρα ενω εκεινον τον έχω από τα 14 θα του μιλήσω ξεκαθαρα και ανάλογα την απάντηση του θα δω αν θα κανουμε εξτρα υπέρηχο ή θα το δουμε αργότερα…

Κορίτσι μου είναι πολυ σημαντικό να έχεις το θάρρος κ την δύναμη να ρωτάς τα πάντα γιατί σαφώς πληρώνεις αδρά και δεύτερον αφορά το μωράκι σου! 
Μην ντρέπεσαι για τίποτα! ❤️ βέβαια ήσουν κ κάπως λογικό είναι να μην έχεις  καθαρό μυαλό! 
 

εμένα μου είπε δεν χρειάζεται κάτι παραπέρα! Αλλά έχω διαβάσει στο φόρουμ ότι κάποιοι στέλνουν κ σε έμβρυο-παιδοκαρδιολογο! Αν είναι για τα χρήματα δεν το ξέρεις κ δν νομίζω να στο πει κανένας! Αλλά σίγουρα αν ρωτήσεις τον γιατρό σου θα σου πει αν χρειάζεται ή όχι! Μπορεί να σου πει να πας προληπτικά κ μόνο! Μπορεί να σου πει να αποφασίσεις εσύ αν θέλεις ή όχι αφού σε ενημερώσει για το αν πραγματικά χρειάζεται!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η elenitsa2. είπε:

 

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τα καθησυχαστικά σας λόγια!!❤️❤️

όσο πέρναγε η ωρα ψιλό νευρίασα γιατι η γιατρός (μικρη παρένθεση είναι έμβρυο μητρικός κ επισης είναι η γυναίκα του γιατρού μου, γιαυτο και κανουμε σε εκείνη…είναι το πρωτο μου και σε επόμενο θα διαλεξω άλλον να κανω αυχενική κ β) είναι πολυ λιγομίλητη και λογικα αφού δεν θορυβήθηκε δεν μας εξήγησε και πολλα παρόλο που την ρωτησα! λαθος μου που δεν Επέμεινα παραπανω πριν φύγουμε από το ιατρείο…. έστω να μας εξηγήσει τι ακριβως είναι κ να μην χρειάζεται να ψαχνω πληροφορίες. και μετα σκεφτηκα κιολας ρε κοριτσια αφού είναι τοσο σύνηθες και αφού μας τόνισε οτι αφιυ δεν υπάρχουν αλλά ευρήματα δεν υπάρχει λόγος ανυσυχειας συν οτι και όπως διάβασα πριν μου γράψετε και όπως μου λέτε συνήθως φευγει στους επόμενους μηνες…γιατι μου ειπε κατευθείαν να πάω σε 2 εβδομάδες σε παιδο καρδιολόγο…μήπως επειδή είναι στο μητέρα συνεργαζόμενοι κ είναι θεμα χρημάτων ; 

τελος παντων εγω φυσικα θα κανω οτι είναι καλυτερο και οτι μου πει ο γιατρός μου γιατι τον εμπιστεύομαι απόλυτα αλλά επειδή έχω και την άνεση μαζι του που δεν έχω με την γυναίκα του γιατι την γνώρισα τωρα ενω εκεινον τον έχω από τα 14 θα του μιλήσω ξεκαθαρα και ανάλογα την απάντηση του θα δω αν θα κανουμε εξτρα υπέρηχο ή θα το δουμε αργότερα…

Κορίτσι μου μπορεί να στο είπε για να είναι και η ίδια σίγουρη και καλυμμένη!! Κάποιοι γιατροί που δεν είναι αρκετά έμπειροι ίσως να θέλουν κάποια έξτρα εξέταση για να είναι και οι ίδιοι σίγουροι ότι όλα είναι καλά!! Προσωπικά αυτός που πήγα εγώ φάνηκε πάρα πολύ κουλ και ήρεμος και δεν έκανε καν κουβέντα για κάποιο έξτρα υπέρηχο ενώ για την προεκλαμψία μου το ανέφερε 3 φορές!! Ίσως επειδή έχει δει πολλά έμβρυα με αυτο το εύρημα!! Εσύ άκου τον γιατρό σου που τον εμπιστεύεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Κορίτσι μου είναι πολυ σημαντικό να έχεις το θάρρος κ την δύναμη να ρωτάς τα πάντα γιατί σαφώς πληρώνεις αδρά και δεύτερον αφορά το μωράκι σου! 
Μην ντρέπεσαι για τίποτα! ❤️ βέβαια ήσουν κ κάπως λογικό είναι να μην έχεις  καθαρό μυαλό! 
 

εμένα μου είπε δεν χρειάζεται κάτι παραπέρα! Αλλά έχω διαβάσει στο φόρουμ ότι κάποιοι στέλνουν κ σε έμβρυο-παιδοκαρδιολογο! Αν είναι για τα χρήματα δεν το ξέρεις κ δν νομίζω να στο πει κανένας! Αλλά σίγουρα αν ρωτήσεις τον γιατρό σου θα σου πει αν χρειάζεται ή όχι! Μπορεί να σου πει να πας προληπτικά κ μόνο! Μπορεί να σου πει να αποφασίσεις εσύ αν θέλεις ή όχι αφού σε ενημερώσει για το αν πραγματικά χρειάζεται!

 

κοριτσι μου εχεις απόλυτο δικιο απλά εγω εκείνη την ωρα δεν μπορούσα να μείνω πολυ να πιέσω με το "ζορι" γιατι ημουν χαλια 😓

απο όσο καταλαβαινω είναι και στην κρίση του γιατρού…όπως και να έχει όταν συζητήσω με τον γιατρο μου θα σας κανω update ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου μπορεί να στο είπε για να είναι και η ίδια σίγουρη και καλυμμένη!! Κάποιοι γιατροί που δεν είναι αρκετά έμπειροι ίσως να θέλουν κάποια έξτρα εξέταση για να είναι και οι ίδιοι σίγουροι ότι όλα είναι καλά!! Προσωπικά αυτός που πήγα εγώ φάνηκε πάρα πολύ κουλ και ήρεμος και δεν έκανε καν κουβέντα για κάποιο έξτρα υπέρηχο ενώ για την προεκλαμψία μου το ανέφερε 3 φορές!! Ίσως επειδή έχει δει πολλά έμβρυα με αυτο το εύρημα!! Εσύ άκου τον γιατρό σου που τον εμπιστεύεσαι!

οντως κοριτσι μου και η μανουλα μου το ίδιο ακριβως με εσενα μου ειπε!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου μπορεί να στο είπε για να είναι και η ίδια σίγουρη και καλυμμένη!! Κάποιοι γιατροί που δεν είναι αρκετά έμπειροι ίσως να θέλουν κάποια έξτρα εξέταση για να είναι και οι ίδιοι σίγουροι ότι όλα είναι καλά!! Προσωπικά αυτός που πήγα εγώ φάνηκε πάρα πολύ κουλ και ήρεμος και δεν έκανε καν κουβέντα για κάποιο έξτρα υπέρηχο ενώ για την προεκλαμψία μου το ανέφερε 3 φορές!! Ίσως επειδή έχει δει πολλά έμβρυα με αυτο το εύρημα!! Εσύ άκου τον γιατρό σου που τον εμπιστεύεσαι!

Αυτό για την εμπειρία δεν το ειχα σκεφτεί Αννίτα! Όντως μπορεί να είναι μια αιτία αυτό που λες! 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Κορίτσια όσες θέλετε βάλτε φωτό κοιλίτσες να δούμε ❤️❤️❤️ 

 

είχαμε βάλει κ στα μωράκια Μαρτίου του 2022 κ άρεσε σε όλες μας ❤️❤️❤️

 

όσες θέλετε φυσικά!!! ❤️❤️❤️

εγώ εδώ είμαι 21+1 πριν λίγες μέρες δλδ! 
(Εχω από τον γιο μου ακόμα φαρδιά πουκάμισα, όχι εγκυμοσύνης, που με βολεύουν φουλ κ είναι οικονομικά σε σχέση με τα ρούχα εγκυμοσύνης κ θηλάζω κιόλας με τα πουκαμισάκια άνετα! ) 

IMG_1448.jpeg

Αχ τι ωραία κοιλιά είναι αυτή κορίτσι μου!! Και το πουκάμισο φαίνεται πολύ άνετο!! Δεν ξέρω αν χρησιμεύει στον θηλασμό όπως λες μιας και δεν έχω θηλάσει αλλά πραγματικά φαίνεται σούπερ άνετο

Βάζω και εγώ την δική να δούμε ποια την έχει μεγαλύτερη 🤣🤣🤣IMG_20241010_223501.thumb.jpg.4f173946072de83fa8dfbf6a11e5e1a9.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Αχ τι ωραία κοιλιά είναι αυτή κορίτσι μου!! Και το πουκάμισο φαίνεται πολύ άνετο!! Δεν ξέρω αν χρησιμεύει στον θηλασμό όπως λες μιας και δεν έχω θηλάσει αλλά πραγματικά φαίνεται σούπερ άνετο

Βάζω και εγώ την δική να δούμε ποια την έχει μεγαλύτερη 🤣🤣🤣IMG_20241010_223501.thumb.jpg.4f173946072de83fa8dfbf6a11e5e1a9.jpg

Είναι απίστευτο όμως πως κάθε κοιλίτσα ειναι όμορφη κ ξεχωριστή ❤️❤️❤️

Κ μάλιστα χωράνε κ μέσα τα μικρακια μας ❤️❤️❤️ 

Φτου φτου Αννίτα κούκλα 🩵🩵🩵 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η elenitsa2. είπε:

οντως κοριτσι μου και η μανουλα μου το ίδιο ακριβως με εσενα μου ειπε!!❤️❤️

Επειδή και στη δική μου περίπτωση είχε βρεθεί κάτι στην καρδούλα του μωρού στην αυχενική, αλλά μετά είδαμε ότι διορθώθηκε, έπρεπε να πάω σε εμβρυοκαρδιολογο γιατί έτσι είναι το πρωτόκολλο.

Μου εξήγησε κ ο γιατρός μου κ η καρδιολόγος ότι από τη στιγμή που έχει βρεθεί κάτι , πρέπει τυπικά βάση του πρωτοκόλλου τους να πάρεις διάγνωση κι από ειδικό!!

Πιστεύω πως είναι ακριβώς το ίδιο και στην περίπτωση σου!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Να και η δική μου!!

🩷🙂

IMG_20241011_065624.jpg

Αχχχ.  Κουκλααα! 🩷🩷 Κ μένα στην κόρη μου έτσι ήταν στητή κ στρογγυλή! Στα αγόρια φουλ τούμπανο κ πιο χαμηλά 🩵🤷🏼‍♀️

 

καλημερα Ελενακι!!!!❤️ με το καλοοοοοο 🩷🩷🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Είστε όλες υπέροχες με τις κοιλίτσες σας!! Θα προσπαθήσω να βάλω και εγώ το απόγευμα που θα είμαι σπίτι. 💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Κορίτσια όσες θέλετε βάλτε φωτό κοιλίτσες να δούμε ❤️❤️❤️ 

 

είχαμε βάλει κ στα μωράκια Μαρτίου του 2022 κ άρεσε σε όλες μας ❤️❤️❤️

 

όσες θέλετε φυσικά!!! ❤️❤️❤️

εγώ εδώ είμαι 21+1 πριν λίγες μέρες δλδ! 
(Εχω από τον γιο μου ακόμα φαρδιά πουκάμισα, όχι εγκυμοσύνης, που με βολεύουν φουλ κ είναι οικονομικά σε σχέση με τα ρούχα εγκυμοσύνης κ θηλάζω κιόλας με τα πουκαμισάκια άνετα! ) 

IMG_1448.jpeg

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Αχ τι ωραία κοιλιά είναι αυτή κορίτσι μου!! Και το πουκάμισο φαίνεται πολύ άνετο!! Δεν ξέρω αν χρησιμεύει στον θηλασμό όπως λες μιας και δεν έχω θηλάσει αλλά πραγματικά φαίνεται σούπερ άνετο

Βάζω και εγώ την δική να δούμε ποια την έχει μεγαλύτερη 🤣🤣🤣IMG_20241010_223501.thumb.jpg.4f173946072de83fa8dfbf6a11e5e1a9.jpg

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elenaki_ είπε:

Να και η δική μου!!

🩷🙂

IMG_20241011_065624.jpg

πω πω κοριτσια μου τι ωραιες κοιλίτσες😍😍😍 φτου φτου 🧿🧿🧿🧿🧿🧿

σας βάζω και γω από σημερα που ο μπεμπης μου έχει κανει την χαρη και φαίνεται αρκετά η κοιλιτσα 😂😍❤️IMG_2847.thumb.jpeg.995206c905c6c49018a45acf128e6653.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα σε όλες! Είστε όλες υπέροχες με τις κοιλίτσες σας!! Θα προσπαθήσω να βάλω και εγώ το απόγευμα που θα είμαι σπίτι. 💞

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η elenitsa2. είπε:

 

 

πω πω κοριτσια μου τι ωραιες κοιλίτσες😍😍😍 φτου φτου 🧿🧿🧿🧿🧿🧿

σας βάζω και γω από σημερα που ο μπεμπης μου έχει κανει την χαρη και φαίνεται αρκετά η κοιλιτσα 😂😍❤️IMG_2847.thumb.jpeg.995206c905c6c49018a45acf128e6653.jpeg

Κορίτσια μου δν Μπορώ να βάλω άλλες καρδούλες ❤️❤️❤️❤️

Ελενίτσα τέλεια κοιλιτσα μια χαρά φαίνεται ❤️❤️❤️❤️ με το καλοοο ο μπεμπακος! 
 

@ΛΕΥΚΗ οποτε μπορείς κ αν μπορείς θα χαρούμε να δούμε την μπεμπουλα 🩷🩷🩷

 

κάθε κοιλιτσα παιδιά τόσο διαφορετική κ ας είμαστε πάνω κάτω στις ίδιες εβδομάδες! Δν είναι απίστευτο; ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχχ τι ωραίες κοιλιτσες είναι αυτές βρε κορίτσια!!!!!

Εμένα ο μικρός μου,μου λέει ότι έγινα καρπουζι🍉 από τώρα και γελάει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/10/2024 at 7:36 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

@Παρασκευαιδου για να το κλείσω γιατί δεν μου αρέσει μέσω γραπτού λόγου να υπάρχουν παρεξηγήσεις κ ειλικρινά εγώ θα το σκέφτομαι για μέρες τώρα ότι μπορεί να με παρεξήγησες… σέβομαι κ δέχομαι απόλυτα την εμπειρία σου κ τη γνώμη σου και τα παντα! Να είμαστε καλά να έχουμε δίπλα μας όσο το δυνατόν τους κατάλληλους ανθρώπους να μας κατευθύνουν κ έτσι θα κυλάει κ η ζωή μας πιο όμορφα😊  

 

(ότι ότι παλιά καλύπτονταν πιο πολλά πάντως το έχω παρατηρήσει κ εγώ κ το έχω ακούσει από πολλούς γι αυτό κ ψάχνουμε τις ασφάλειες πάντα ποια θα μας καλύψει καλύτερα 🤣  βέβαια συγκριτικά με Ελλάδα καμία σχέση… ίσως όμως οδεύουμε κ εμείς εδώ στην Γερμανία εκεί… το μέλλον θα το δείξει🤷🏼‍♀️

Δεν παρεξήγησα  ,απλά θεωρώ σωστό να ακούγονται, ξέρω τις τεράστιες αλλαγές ανά κρατίδιο ακόμα και ανά περιοχή ακόμα και με παιδικούς πληρώνω 500€ το μήνα για μισή μέρα ενώ στην διπλανή πόλη πληρώνει η φίλη μου 300€ . Μάλλον διάλεξα να μείνω στους πλούσιους αν το ήξερα θα είχα φύγει τρέχοντας. 😬 

 

Όμως όταν έχω ζήσει την εμπειρία μου το 2017 είχα πάρει στο νοσοκομείο ούτε περίμενα ούτε τίποτα με ευγένεια και όλα μια χαρά . Το 2021 που πήγα με αίμα και πόνους (ήμουν έγκυος -φοβος για εξωμήτριο )περίμενα 6 ώρες σε μια κατάμεστη αίθουσα που μου θύμισε Ελλάδα 🤬 υποτίθεται πρέπει να πάμε μπροστά και όχι πίσω. Κόβουν κόβουν οι ασφάλειες.  Δες θα κάνεις την απλή εξέταση. Ενώ αν ψάξεις θα μάθεις ότι η συγκεκριμένη εξέταση δίνει πολλές φορές λάθος αποτέλεσμα. Άσχετο εάν είχες η όχι . Και εγώ δεν είχα στο πρώτο μου παιδάκι και όμως στο δεύτερο όχι μόνο είχα κόντεψα να το χάσω! ( Ο μη ελεγχόμενος διαβήτης για μεγάλο διάστημα πάνω από 2 μήνες- φέρνει πολλές επιπλοκές) 

 

Ούτε ήθελα να ακούστω κάπως αλλά όλο αυτό πονάει δεν μας τα παρέχουν δωρεάν γτ μας αγαπάνε. Πληρώνουμε με τις εισφορές μας και ένα αναπτυσσόμενο κράτος είναι υποχρεωμένο να στηρίζει τους πολίτες του. Το ότι στην Ελλάδα δεν καλύπτονται δεν σημαίνει ότι είναι και το σωστό. Προσωπικά βλέπω πλέον μια Ελλάδα το 2011 και μακάρι να βγω ψεύτρα. 

Πονάει που έτρεχα 4 ώρες το νεογέννητο και μετά άκουσα δεν κάθεται ελάτε σε 3 μήνες.. ρωτάει  η ασφάλεια αυτή την μάνα αν κοιμόταν που ήξερε κάτι έχει η καρδούλα του παιδιού της (όχι φυσιμα κάτι άλλο ακούγαμε) , ρωτάει η ασφάλεια αυτή τη μάνα πόσο πόνεσε όταν άκουσε η εξέταση δεν είναι καλή το μωρό είναι τεράστιο κάτι υπάρχει. Γτ δεν υπήρχαν άλλοι υπέρηχοι και πάλι καλά είχα πληρώσει εκείνο τον υπέρηχο. Τα ταμεία δυσφορούν και αρχίζουν να κόβουν . Πονάει όλο αυτό...

Έχασα τους φίλους μου τη ζωή μου για ένα καλύτερο μέλλον. Όχι να ξαναζήσω τα ίδια. 

 

ΥΣ εάν η αδελφή σου θέλει να κάνει εξωσωματική μπορεί να κάνει και στην Ελλάδα πρέπει να συμπληρώσει ένα έγγραφο. Όταν πας σε κέντρο (πολλες φορές λέγονται και ενδοκρινολόγοι) ξεκινάνε με πρόκληση δεν θα ασχοληθούν με τίποτα άλλο ούτε TSH δεν μου έλεγξαν ενώ έχω χασιμοτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν παρεξήγησα  ,απλά θεωρώ σωστό να ακούγονται, ξέρω τις τεράστιες αλλαγές ανά κρατίδιο ακόμα και ανά περιοχή ακόμα και με παιδικούς πληρώνω 500€ το μήνα για μισή μέρα ενώ στην διπλανή πόλη πληρώνει η φίλη μου 300€ . Μάλλον διάλεξα να μείνω στους πλούσιους αν το ήξερα θα είχα φύγει τρέχοντας. 😬 

 

Όμως όταν έχω ζήσει την εμπειρία μου το 2017 είχα πάρει στο νοσοκομείο ούτε περίμενα ούτε τίποτα με ευγένεια και όλα μια χαρά . Το 2021 που πήγα με αίμα και πόνους (ήμουν έγκυος -φοβος για εξωμήτριο )περίμενα 6 ώρες σε μια κατάμεστη αίθουσα που μου θύμισε Ελλάδα 🤬 υποτίθεται πρέπει να πάμε μπροστά και όχι πίσω. Κόβουν κόβουν οι ασφάλειες.  Δες θα κάνεις την απλή εξέταση. Ενώ αν ψάξεις θα μάθεις ότι η συγκεκριμένη εξέταση δίνει πολλές φορές λάθος αποτέλεσμα. Άσχετο εάν είχες η όχι . Και εγώ δεν είχα στο πρώτο μου παιδάκι και όμως στο δεύτερο όχι μόνο είχα κόντεψα να το χάσω! ( Ο μη ελεγχόμενος διαβήτης για μεγάλο διάστημα πάνω από 2 μήνες- φέρνει πολλές επιπλοκές) 

 

Ούτε ήθελα να ακούστω κάπως αλλά όλο αυτό πονάει δεν μας τα παρέχουν δωρεάν γτ μας αγαπάνε. Πληρώνουμε με τις εισφορές μας και ένα αναπτυσσόμενο κράτος είναι υποχρεωμένο να στηρίζει τους πολίτες του. Το ότι στην Ελλάδα δεν καλύπτονται δεν σημαίνει ότι είναι και το σωστό. Προσωπικά βλέπω πλέον μια Ελλάδα το 2011 και μακάρι να βγω ψεύτρα. 

Πονάει που έτρεχα 4 ώρες το νεογέννητο και μετά άκουσα δεν κάθεται ελάτε σε 3 μήνες.. ρωτάει  η ασφάλεια αυτή την μάνα αν κοιμόταν που ήξερε κάτι έχει η καρδούλα του παιδιού της (όχι φυσιμα κάτι άλλο ακούγαμε) , ρωτάει η ασφάλεια αυτή τη μάνα πόσο πόνεσε όταν άκουσε η εξέταση δεν είναι καλή το μωρό είναι τεράστιο κάτι υπάρχει. Γτ δεν υπήρχαν άλλοι υπέρηχοι και πάλι καλά είχα πληρώσει εκείνο τον υπέρηχο. Τα ταμεία δυσφορούν και αρχίζουν να κόβουν . Πονάει όλο αυτό...

Έχασα τους φίλους μου τη ζωή μου για ένα καλύτερο μέλλον. Όχι να ξαναζήσω τα ίδια. 

 

ΥΣ εάν η αδελφή σου θέλει να κάνει εξωσωματική μπορεί να κάνει και στην Ελλάδα πρέπει να συμπληρώσει ένα έγγραφο. Όταν πας σε κέντρο (πολλες φορές λέγονται και ενδοκρινολόγοι) ξεκινάνε με πρόκληση δεν θα ασχοληθούν με τίποτα άλλο ούτε TSH δεν μου έλεγξαν ενώ έχω χασιμοτο. 

Καλημέρα η αδερφή μου είναι χάλια ψυχολογικά 

εγω προσπάθησα πάρα πολύ από την πρώτη μέρα να της εξηγήσω ότι της κάνουν διέγερση κ όχι απλά βιταμίνες (αυτοί νόμιζαν ότι θα πάρει κάποια χαπάκια για να βοηθήσουν την υπόφυση του εγκεφάλου σαν βιταμίνες) όπως λες πάνε με ένα πρωτόκολλο βρέξει χιονίσει κ ό,τι γίνει! 

είναι 16η μέρα ΜΤΟ (έκανε υπέρηχο μετά την ένεση κ είδαν ότι είχε πέσει το ωάριο) αλλά με αρνητική χοριακη χθες κ τεστ κ της λένε έλα σε μια εβδομάδα αν δν έρθει περίοδος 🤷🏼‍♀️ 

(εξετάσεις τις κάνανε όλες αναλυτικά, τα πάντα , ορμονολογικο προφίλ, ορμονικές, θυρεοειδή τα πάντα! Κ της παίρνανε αίμα κάθε εβδομάδα για να βλέπουν LH οιστραδιολη προγεστερόνη κτλ) 

αλλά δν θα κάτσει εκεί περιμένει να αδιαθετήσει κ θα φύγει (μάλωσε ήδη μια μια φορά μαζί τους). Θα πάει σ έναν ειδικό γυναικολόγο υπογονιμότητας που της σύστησε η παθολόγος μας που είναι μέσα σε όλα (κ της έκλεισε κατευθείαν ραντεβού, έχει πάρει κ Überweisung)

πουθενά δν είναι τέλεια απλά ζυγίζεις τα υπέρ κ τα κατά αναλόγως! 
 

(για τον διαβήτη το εχω υπόψιν μου γιατί έκανα μετρήσεις κ στο δεύτερο κ θα έχω μηχανηματάκι κ εδώ! Μπορώ να ζητήσω στο γιατρό να την κάνω δεν θα μου πει όχι! Έχουμε πολύ καλή σχέση κ επικοινωνία! Όπως λες αν ξεφύγει της προσοχής είναι πάρα πολύ επικίνδυνο! Κ όπως είχα γράψει κ στα κορίτσια εδώ η μεγάλη καμπύλη είναι η πιο σωστή διαγνωστικά ‼️

σ ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές κ το μοίρασμα των εμπειριών σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annitakianna μπορείς να  μου πεις τι βιταμίνες σου είχαν δώσει εσένα Αννίτα μου για τις πολυκυστικες; 😊 

Να πω στην αδερφή μου να τις έχει υπόψην της να ρωτήσει τον νέο γιατρό της όταν πάει στο ραντεβού! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

@annitakianna μπορείς να  μου πεις τι βιταμίνες σου είχαν δώσει εσένα Αννίτα μου για τις πολυκυστικες; 😊 

Να πω στην αδερφή μου να τις έχει υπόψην της να ρωτήσει τον νέο γιατρό της όταν πάει στο ραντεβού! 😊

Εμένα για τις πολιτιστικές μου είχαν δώσει τα inofert κ νομίζω με βοήθησαν πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

@annitakianna μπορείς να  μου πεις τι βιταμίνες σου είχαν δώσει εσένα Αννίτα μου για τις πολυκυστικες; 😊 

Να πω στην αδερφή μου να τις έχει υπόψην της να ρωτήσει τον νέο γιατρό της όταν πάει στο ραντεβού! 😊

Καλημέρα κορίτσι μου!! Λυπάμαι που δεν πέτυχε η πρόκληση!! Εύχομαι να πετύχει η επόμενη φορά!! Εγώ κορίτσι μου έπαιρνα της πιο απλές βιταμίνες (inofert plus) αλλά θέλουν τουλάχιστον ένα 3μημο να δράσουν γιατί είναι βιταμίνες και όχι φάρμακα!! Με βοήθησαν πάρα πολύ και στην καλύτερη ωορρηξία αλλά και στην σταθεροποίηση του κύκλου!! Αλλά αυτό που πραγματικά έκανε θαύματα είναι το βάρος που έχασα!! Δεν είχα ποτέ θέμα με το βάρος αλλά έστω και αυτά τα επιπλέον κιλά τα έβαζα στην περιοχή της κοιλιάς που αν έχεις ΣΠΩ δυστυχώς τα κάνουν πολύ χειρότερα και έπρεπε να τα χάσω!! Και εννοείται και η σωστή διατροφή που έκανα βοήθησε πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα η αδερφή μου είναι χάλια ψυχολογικά 

εγω προσπάθησα πάρα πολύ από την πρώτη μέρα να της εξηγήσω ότι της κάνουν διέγερση κ όχι απλά βιταμίνες (αυτοί νόμιζαν ότι θα πάρει κάποια χαπάκια για να βοηθήσουν την υπόφυση του εγκεφάλου σαν βιταμίνες) όπως λες πάνε με ένα πρωτόκολλο βρέξει χιονίσει κ ό,τι γίνει! 

είναι 16η μέρα ΜΤΟ (έκανε υπέρηχο μετά την ένεση κ είδαν ότι είχε πέσει το ωάριο) αλλά με αρνητική χοριακη χθες κ τεστ κ της λένε έλα σε μια εβδομάδα αν δν έρθει περίοδος 🤷🏼‍♀️ 

(εξετάσεις τις κάνανε όλες αναλυτικά, τα πάντα , ορμονολογικο προφίλ, ορμονικές, θυρεοειδή τα πάντα! Κ της παίρνανε αίμα κάθε εβδομάδα για να βλέπουν LH οιστραδιολη προγεστερόνη κτλ) 

αλλά δν θα κάτσει εκεί περιμένει να αδιαθετήσει κ θα φύγει (μάλωσε ήδη μια μια φορά μαζί τους). Θα πάει σ έναν ειδικό γυναικολόγο υπογονιμότητας που της σύστησε η παθολόγος μας που είναι μέσα σε όλα (κ της έκλεισε κατευθείαν ραντεβού, έχει πάρει κ Überweisung)

πουθενά δν είναι τέλεια απλά ζυγίζεις τα υπέρ κ τα κατά αναλόγως! 
 

(για τον διαβήτη το εχω υπόψιν μου γιατί έκανα μετρήσεις κ στο δεύτερο κ θα έχω μηχανηματάκι κ εδώ! Μπορώ να ζητήσω στο γιατρό να την κάνω δεν θα μου πει όχι! Έχουμε πολύ καλή σχέση κ επικοινωνία! Όπως λες αν ξεφύγει της προσοχής είναι πάρα πολύ επικίνδυνο! Κ όπως είχα γράψει κ στα κορίτσια εδώ η μεγάλη καμπύλη είναι η πιο σωστή διαγνωστικά ‼️

σ ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές κ το μοίρασμα των εμπειριών σου! 

Καλημέρα λυπάμαι που δεν πέτυχε. Προσωπικά έπρεπε να είχα ακούσει εκείνη τη φωνή της φίλης μου που μου είπε ΜΗΝ πας στα κέντρα εδώ. Εφόσον αποφάσισε να φύγει. Είναι καλύτερα. 

Την είπαν να πάει σε μια εβδομάδα για να δούμε ενδομήτριο, και ωάρια . 

Σίγουρα ζύγισα τα υπέρ και τα κατά . Πιο παλιά ήταν τα υπέρ πολύ καλύτερα απ' ότι είναι τώρα. 

Είμαι στη φάση που ζει ΠΟΝΟ η φίλη μου είναι στο νοσοκομείο με χημειοθεραπεία κτλ γτ;;; Τεστ Παπ μετά τα 35 ΔΕΝ κάνεις για 3 χρόνια . Και από αυτό το κομμάτι έκοψε η ασφάλεια . Όλα αυτά με γεμίζουν θυμό. Για αυτό σου απάντησα ότι μια χαρά πληρώνουμε με τις κρατήσεις μας αλλά και βασικές εξετάσεις που παλιά ήταν δεδομένες πλέον επί πληρωμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Εμένα δεν την παίρνει καθόλου! Κι ούτε και θέλω...  Εγώ κορίτσι μου είμαι στον 7ο ουρανό οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Ούτε κουρασμένη νιώθω να πω την αλήθεια. Απλά κάποιες μέρες, αραιά ευτυχώς, νιώθω πως θα ήθελα να κοιμηθώ λίγο ακόμα. Εγώ ευτυχώς εδώ και 10 μέρες είμαι τελείως καθαρή επιτέλους. Σίγουρα θα πρέπει να προσέχετε. Δεν ξέρεις πότε θα ξανά γίνει ωορρηξία. 
    • Εγώ φοβόμουν μην καεί αλλά νομίζω ότι πια δύσκολα καίει ο ήλιος. Για κοιλίτσα μάλλον έχει ψύχρα, αλλά, χεράκια και ποδαράκια θα τ' αφήνω κι εγώ λίγο. 
    • Ελααα η εμπειρία, και εγώ 85 υπολόγισα από την ένταση της γραμμής. Απίστευτο 😂😂. Είπα τέλος, χτες το βράδυ έκλαιγα, έλεγα στον άντρα μου ότι τελείωσε και αυτή η εγκυμοσύνη. Σήμερα εννοείται με εκραξε χαχα Οπότε θα κάνω 1 τεστ έτσι για την τιμή των όπλων κάθε 2-3 μέρες. Σίγουρα όχι κάθε μέρα όμως (και έκανα και εγώ 2-3 τη μέρα, ψύχωση!!)   @ditaki κορίτσι μου γλυκό αν θελήσεις μπορείς να μου στείλεις μήνυμα. Είμαι σίγουρη ότι πέρασα και εγώ επιλοχειο. Τώρα ένα χρόνο μετά το αναγνωρίζω που επιτέλους αρχίζω να βγαίνω από αυτό το σκοτάδι. Με βοήθησε που άλλαξα σπίτι και περιοχή. Πλέον βγαίνω σχεδόν κάθε μέρα βόλτες με το κοριτσακι μου και κυρίως κάθε φορά που νιώθω να πέφτω και να πνιγομαι. Οπότε, σωστά ειπώθηκε παραπάνω να βγαίνεις. Μόνη σου, με φίλες, με άλλες μαμάδες, αλλά μην μένεις μέσα στους 4 τοίχους. Πάρε βοήθεια σε παρακαλώ, είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς, το έζησα στο πετσί μου. Και ένιωθα και τύψεις που πάλεψα τόσο πολύ για αυτό το μωρό και αντί να το ζω στα άκρα και να πετάω στα σύννεφα, εγώ έκλαιγα συνέχεια. Ένιωθα απέραντη μοναξιά, χαμένη, δεν ήξερα ποια είμαι πλέον... Λάτρευα και λατρεύω το παιδάκι μου, αλλά δυστυχώς δεν ήταν αυτό αρκετό για να είμαι ευτυχισμένη, τουλάχιστον όχι όπως περίμενα να είμαι. Κανείς δεν μας προετοιμάζει για την περίοδο της λοχείας. Είναι μια περίοδος πάρα πολύ δύσκολη για τη νέα μαμά και για αυτό χρειαζόμαστε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον γύρω μας. Θα στο ξαναγράψω και το εννοώ.. Μπορείς να μου στείλεις απλά για να τα πεις κάπου μια αν είσαι Αθήνα μετά χαράς να βγαίνουμε μαζί βόλτες ♥️ Δεν είσαι μόνη σου ♥️
    • Τώρα καλά είμαι! Είναι λίγο γκρινιάρης γιατί πεινάει διαρκώς...κ τον κρατάω στο στήθος μιάμιση με δύο ώρες, αλλά δεν έχω γάλα. Τον ακούω που καταπίνει, αλλά αν βγει θα ηρεμήσει για μισή ώρα το πολύ κ μετά ξανά κλάμα κ στήθος απευθείας. Κ με το θηλαστρο που προσπάθησα να βγάλω 10ml με το ζόρι κ από τα δύο. Τώρα θα έρθει τη Δευτέρα να τον δει κ θα συζητήσω μαζί του τι θα κανω με τον θηλασμό.  Εγώ ηρέμησα λίγο μέχρι χθες το πρωί. Ξεκίνησε πάλι να δαγκώνει ενώ είχε ηρεμήσει. Πιστεύω ότι φταίει κ η πεθερά μου σε αυτό. Ήρθε χθες για 3 ώρες για να αρχίσει να την μαθαίνει κ δεν τον άφησε στιγμή από την αγκαλιά της κι αυτός έκλαιγε γιατί πεινούσε κ της το έλεγα κ δεν μου τον έδινε. Μέχρι που αναγκάστηκα να κατεβάσω μπλούζα κ σουτιέν μπροστά της για να αναγκαστεί να μου τον δώσει. Εννοείται πως από τη νευρικότητα που είχε που τον πήγαινε βόλτες μέσα στο σπίτι κ καλά για να τον ηρεμήσει με δάγκωσε κ μου άνοιξε ξανά την πληγή. Την επόμενη φορά που θα έρθει δε θα είμαι ευγενική. 
    • Κι εμένα βάζει το χεράκι του στο στόμα και νόμιζα ότι πεινάει αλλά όταν τον βάζω στο στήθος τρώει τρεις γουλιές και σταματάει.. άρα το κάνει απλώς για να πιπιλάει .. τώρα για την πιπίλα..ένα απόγευμα είχα απελπιστεί, έκλαιγε ασταμάτητα χωρίς να καταλαβαίνω τι θέλει.. συνήθως βράδυ τον πιάνουν οι κολικοί πλέον..και του έβαλα μια πιπίλα.. την άρπαξε αμέσως και ηρέμησε.. μετά από λίγο βέβαια του την έβγαλα γτ δεν ήμουν σγρ ότι θέλω να του δώσω..  Εν τω μεταξύ από χθες έχω καφετί αίμα.. τώρα περίοδος είναι; Δεν ξέρω.. μάλλον..μου φαίνεται έχει περάσει αρκετός καιρός για να είναι από τα λοχια.. εν τω μεταξύ κάναμε και μια βλακεία μια μέρα με τον σύζυγο, οπότε αν είναι περίοδος θα πρέπει να προσέχω..  Από διάθεση πώς είστε; Εγώ ώρες ώρες είμαι λίγο πεσμένη.. σκέφτομαι αν τα κάνω όλα καλά για το μωρό μου.. είμαι και λίγο κουρασμένη σωματικά.. αλλά πιστεύω να συνηθίσει το σώμα μου στους νέους ρυθμούς.. **Δυστυχώς δε θυμάμαι ποια μάρκα ήταν η πιπίλα..γτ πέταξα το κουτάκι..νομίζω στο μαιευτήριο μου τη δώσανε..μια διάφανη με καρδούλες που φαίνεται πώς πιπιλάει είναι..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...