Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα περιμένουμε τα νέα σου κορίτσι μου! @barbounaki04
μπήκα Χθες στα κλεφτά το απόγευμα κ το βράδυ για να δω αν μας έγραψες 😊

 

εύχομαι όλα να πήγαν τέλεια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Antonia2 και @elenitsa2. σήμερα έχετε εσείς σειρά ❤️❤️❤️❤️ 

Όλα να είναι υπέροχα να απολαύσετε τα μωράκια σας στον υπέρηχο κ να μην σας παιδέψουν 🙏🏼😊❤️ 

αναμενουμε κ τα δικά σας νέα! 
τι ώρα έχετε ραντεβού η καθεμία;

Κορίτσια πότε πέρασε ο καιρός κ φτάσαμε κ στην αυχενική κ περνάει κ αυτό! Απίστευτο 🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! @barbounaki04 κορίτσι μου περιμένουμε τα νέα σου🥰 

@Antonia2 έφτασε η μεγάλη μέρα κορίτσι μου!! Όλα θα πάνε τέλεια θα το δεις!! 

Κορίτσια πως είστε? Εγώ δυστυχώς δεν είμαι καλά μιας και κόλλησα κοβιτν από την μικρό ανιψιό μου!! Κανονικά πρέπει να προσέχω από δω και πέρα και να μην έρχομαι πολύ σε επαφή αλλά τι να τον κάνω που είναι σκέτη γλύκα και δεν μπορώ να του αντισταθώ!! Εχθές έκανα πυρετό μέχρι 38 κ 5 πήρα ντεπον και το βράδυ δεν ανέβασα καθόλου! Σήμερα είμαι αρκετά καλά με κάτι λίγα δέκατα! Ελπίζω να τελείωσε το πικ της ίωσης!! Αλλά ανησυχώ για το μωράκι μου! Ελπίζω να μην επηρεάζεται 😮💨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!❤️❤️❤️

ναι @Xrisa95 μου σημερα η δικη μας μεγαλη μερα!!! Εχουμε μεγαλη αγωνια μ τον αντρα μου!!! Αχ αντε ν περασει κι αυτο κ να δουμε αν ειναι ολα καλα... 🙏🧿

Στις 4μιση το μεσημερι θα παμε!!! Ελπιζω τα μικρουλινια ν εχουν καλη θεση κ ν μας βοηθησουν στην εξεταση!!!😊😊

Εσυ Χρυσα μου πως εισαι;; ελπιζω να εχουν μειωθει τα συμπτωματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! @barbounaki04 κορίτσι μου περιμένουμε τα νέα σου🥰 

@Antonia2 έφτασε η μεγάλη μέρα κορίτσι μου!! Όλα θα πάνε τέλεια θα το δεις!! 

Κορίτσια πως είστε? Εγώ δυστυχώς δεν είμαι καλά μιας και κόλλησα κοβιτν από την μικρό ανιψιό μου!! Κανονικά πρέπει να προσέχω από δω και πέρα και να μην έρχομαι πολύ σε επαφή αλλά τι να τον κάνω που είναι σκέτη γλύκα και δεν μπορώ να του αντισταθώ!! Εχθές έκανα πυρετό μέχρι 38 κ 5 πήρα ντεπον και το βράδυ δεν ανέβασα καθόλου! Σήμερα είναι αρκετά καλά με κάτι λίγα δέκατα! Ελπίζω να τελείωσε το πικ της ίωσης!! Αλλά ανησυχώ για το μωράκι μου! Ελπίζω να μην επηρεάζεται 😮💨

Καλημερα Αννιτακι μου!!!❤️❤️

Περαστικα σου!!! Ξερω πολλες κοπελες π περασαν κοβιντ ή αλλες ιωσεις κ το εμβρυακι δν επηρεαστηκε καθολου! Απλα η εγκυος το περναει πιο ζορικα γτ δε μπορει ν παρει ποικιλια φαρμακων γ ν αντιμετωπισει την ιωση...

Ελπιζω ν μην ξανανεβασεις πυρετο! Κ να σκεφτεσαι οτι το μωρακι σου παιρνει κ τα αντισωματα!! 

Γνκα ειναι σε εξαρση ο κοβιντ, ο στρεπτοκοκκος κ χθες μου ειπε η διπλανη μας (απ το τηλ) οτι εχει ιωδη αμυγδαλιτιδα κ ν προσεχω οταν παιρνω το ασανσερ.

Πρεπει ν προσεχουμε πολυ!! Αλλα μερικες φορες οσο κ ν προσεχεις, δε τη γλιτωνεις... Υπομονη κ ολα θ πανε καλα!!

Μ τη γιατρο σου μιλησες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα Αννιτακι μου!!!❤️❤️

Περαστικα σου!!! Ξερω πολλες κοπελες π περασαν κοβιντ ή αλλες ιωσεις κ το εμβρυακι δν επηρεαστηκε καθολου! Απλα η εγκυος το περναει πιο ζορικα γτ δε μπορει ν παρει ποικιλια φαρμακων γ ν αντιμετωπισει την ιωση...

Ελπιζω ν μην ξανανεβασεις πυρετο! Κ να σκεφτεσαι οτι το μωρακι σου παιρνει κ τα αντισωματα!! 

Γνκα ειναι σε εξαρση ο κοβιντ, ο στρεπτοκοκκος κ χθες μου ειπε η διπλανη μας (απ το τηλ) οτι εχει ιωδη αμυγδαλιτιδα κ ν προσεχω οταν παιρνω το ασανσερ.

Πρεπει ν προσεχουμε πολυ!! Αλλα μερικες φορες οσο κ ν προσεχεις, δε τη γλιτωνεις... Υπομονη κ ολα θ πανε καλα!!

Μ τη γιατρο σου μιλησες;;

Ναι μίλησα με την γιατρό μου είπε ένα ντεπον ανά 6 ώρες των 500 η 1000 ανά 12 ώρες.. 

Άσε το ξέρω είναι σε έξαρση αλλά από τη άλλη λέω πάλι καλά που είναι κοβιντ γιατί γενικά εγώ το περνάω πολύ light  .. η γρίπη η κλασική είναι που με ρίχνει στο κρεβάτι πολύ άσχημα!! Νομίζω ότι δεν θα ξανά ανεβάσω πυρετό ίσως απλά κάνω λίγα δέκατα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elenitsa2. καλημερα!!!❤️❤️❤️

Με το καλο ο υπερηχος σου!!! 🙏🤰🧿 τι ωρα θ πας κοριτσι μου;;

Νομιζω εχω μερες ν διαβασω νεα σου.. για πες μας πως εισαι; φουσκωσε η κοιλιτσα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! @barbounaki04 κορίτσι μου περιμένουμε τα νέα σου🥰 

@Antonia2 έφτασε η μεγάλη μέρα κορίτσι μου!! Όλα θα πάνε τέλεια θα το δεις!! 

Κορίτσια πως είστε? Εγώ δυστυχώς δεν είμαι καλά μιας και κόλλησα κοβιτν από την μικρό ανιψιό μου!! Κανονικά πρέπει να προσέχω από δω και πέρα και να μην έρχομαι πολύ σε επαφή αλλά τι να τον κάνω που είναι σκέτη γλύκα και δεν μπορώ να του αντισταθώ!! Εχθές έκανα πυρετό μέχρι 38 κ 5 πήρα ντεπον και το βράδυ δεν ανέβασα καθόλου! Σήμερα είμαι αρκετά καλά με κάτι λίγα δέκατα! Ελπίζω να τελείωσε το πικ της ίωσης!! Αλλά ανησυχώ για το μωράκι μου! Ελπίζω να μην επηρεάζεται 😮💨

Δν παθαίνει τίποτα το μωράκι μην ανησυχείς! Έχω κολλήσει κ εγώ σε εγκυμοσύνη κ όλα μια χαρά! Είναι μια ίωση όπως πολλές που κυκλοφορούν! Περαστικά ❤️🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Ναι μίλησα με την γιατρό μου είπε ένα ντεπον ανά 6 ώρες των 500 η 1000 ανά 12 ώρες.. 

Άσε το ξέρω είναι σε έξαρση αλλά από τη άλλη λέω πάλι καλά που είναι κοβιντ γιατί γενικά εγώ το περνάω πολύ light  .. η γρίπη η κλασική είναι που με ρίχνει στο κρεβάτι πολύ άσχημα!! Νομίζω ότι δεν θα ξανά ανεβάσω πυρετό ίσως απλά κάνω λίγα δέκατα 

Μπραβο!! Παει κι αυτο!!!🥰🫶

Κι εγω φοβαμαι μην κολλησω.. καθε μερα φοραω μασκα στο λεωφορειο της εταιριας κ με κοιτανε σαν ουφο 🛸😂😂😂 αλλα δν πειραζει!! Ας ειμαστε εγω κ τα κουκουνια γεροι κ ας τους ξενιζει η μασκα...

Γριπη ευτυχως δν κολλησαμε καθολου.. ολο τη γλιτωναμε στο τσακ. Οσοι περασαν ομως τους εκανε κομματια κυριολεκτικα. Η διπλανη μας λιποθυμισε, ο αδερφος μου ηταν λες κ τον χτυπησε λεωφορειο, εκανε να συνελθει 15 μερες... πολυ χαλια...

Με το καλο οραν ερθουν τα μικρα μας, θα τα περασουμε ολα ξανα κ ξανα 😅😅 

Κ ν σου πω την αληθεια τρεμω τη γαστρεντεριτιδα.. οποτε την περναω, με λιωνει...🫠

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!❤️❤️❤️

ναι @Xrisa95 μου σημερα η δικη μας μεγαλη μερα!!! Εχουμε μεγαλη αγωνια μ τον αντρα μου!!! Αχ αντε ν περασει κι αυτο κ να δουμε αν ειναι ολα καλα... 🙏🧿

Στις 4μιση το μεσημερι θα παμε!!! Ελπιζω τα μικρουλινια ν εχουν καλη θεση κ ν μας βοηθησουν στην εξεταση!!!😊😊

Εσυ Χρυσα μου πως εισαι;; ελπιζω να εχουν μειωθει τα συμπτωματα..

Αχχχ αντε θα περιμένουμε νέα σας λοιπόν ❤️❤️

 

εγω τα ίδια μάλλον θέλω σίδηρο γιατί δν τρώω καθόλου, θηλάζω κιόλας κ τα δυο παιδάκια κτλ αλλά εντάξει η μητρότητα μ έχει κάνει σκληρή δν δίνω κ σημασία 😂 στις 9 του μήνα που έχω γιατρό θα μιλήσω μαζί του ν κάνω εξετάσεις να δούμε τι γίνεται! Ίσως είναι από την εγκυμοσύνη ίσως είναι κάποια έλλειψη! 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annoula1995 είπε:

@Antonia2 @elenitsa2. Καλή επιτυχία με τι αυχενικες σας😊όλα μα πάνε τέλεια!!!!

@annitakianna περαστικαα!!!να φύγει γρήγορα ευχομαι 😌😌

Καλημερα Αννουλα!!! 🥰🥰

Ευχαριστω πολυ!!! Θα σας γραψω τα νεα μας το απογευμα!!!😊❤️

Η Ελενιτσα εχει κανει αυχενικη!! Απλο υπερηχο εχει σημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Αχχχ αντε θα περιμένουμε νέα σας λοιπόν ❤️❤️

 

εγω τα ίδια μάλλον θέλω σίδηρο γιατί δν τρώω καθόλου, θηλάζω κιόλας κ τα δυο παιδάκια κτλ αλλά εντάξει η μητρότητα μ έχει κάνει σκληρή δν δίνω κ σημασία 😂 στις 9 του μήνα που έχω γιατρό θα μιλήσω μαζί του ν κάνω εξετάσεις να δούμε τι γίνεται! Ίσως είναι από την εγκυμοσύνη ίσως είναι κάποια έλλειψη! 😊 

Βιταμινες παιρνεις κοριτσι μου μηπως σε βοηθησουν κ σε τονωσουν;; 

Η αληθεια ειναι οτι ο οργανισμος σου τα δινει ολα τωρα με την εγκυνοσυνη κ να θηλαζεις 2 παιδια!! Καλο ειναι ν τον ενισχυσεις! 💪🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2 μου με το καλο σημερα η αυχενική σου !!! να πανε ολα τελεια με τα μωρα σας και θα περιμένουμε νέα σας ❤️❤️❤️ τι ωρα εχεις το ραντεβού σου ;;;❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

@elenitsa2. καλημερα!!!❤️❤️❤️

Με το καλο ο υπερηχος σου!!! 🙏🤰🧿 τι ωρα θ πας κοριτσι μου;;

Νομιζω εχω μερες ν διαβασω νεα σου.. για πες μας πως εισαι; φουσκωσε η κοιλιτσα;;

ευχαριστω κοριτσι μου !!❤️❤️❤️καλημερα διάβασα οτι εχεις 4μιση το ραντεβού. με το καλοοο!!!!❤️❤️❤️

οντως έχω αρκετο καιρο να γραψω είχαμε πολυ δουλειά στο γραφειο και μετα είχαμε φυγει και διακοπες σας διαβαζα όσο μπορούσα αλλά δεν είχα προλάβει να γραψω θα σας γραψω αργοτερα🫶🏼

κοιλιτσα οχι ακομα 🥲 μονο λιγο έχει πεταχτεί και κιλα ακομα δεν έχω παρει λιγο των εμετών είμαι πιο λιγο κ από πριν την εγκυμοσύνη..τις τελευταίες 2 εβδομάδες που είμαι καλύτερα τρωω λιιιιγο περισσότερο γιατι ακομα ρι στομαχι δυσκολεύεται 🤷🏼‍♀️🥴🥲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! @barbounaki04 κορίτσι μου περιμένουμε τα νέα σου🥰 

@Antonia2 έφτασε η μεγάλη μέρα κορίτσι μου!! Όλα θα πάνε τέλεια θα το δεις!! 

Κορίτσια πως είστε? Εγώ δυστυχώς δεν είμαι καλά μιας και κόλλησα κοβιτν από την μικρό ανιψιό μου!! Κανονικά πρέπει να προσέχω από δω και πέρα και να μην έρχομαι πολύ σε επαφή αλλά τι να τον κάνω που είναι σκέτη γλύκα και δεν μπορώ να του αντισταθώ!! Εχθές έκανα πυρετό μέχρι 38 κ 5 πήρα ντεπον και το βράδυ δεν ανέβασα καθόλου! Σήμερα είμαι αρκετά καλά με κάτι λίγα δέκατα! Ελπίζω να τελείωσε το πικ της ίωσης!! Αλλά ανησυχώ για το μωράκι μου! Ελπίζω να μην επηρεάζεται 😮💨

περαστικα αννίτα μου !! ξεκουρασου και ολα καλα θα είναι με το μωρακι σου μην αγχώνεσαι !!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ!! Νομίζω ότι δεν θα ξανά ανεβάσω πυρετό αφού δεν ανέβασα το βράδυ και ούτε το πρωί!! Λίγο δέκατα έκανα αλλά έπεσε μόνο του!! Μια χαρά είμαι!! Έμεινε το μπούκωμα αλλά δεν πειράζει.. @elenitsa2. Κορίτσι μου όλες νομίζω είχαμε χαθεί τον Αύγουστο μιας και είχαμε τις άδειες μας και τις διακοπές μας!! Τι ώρα είναι το ραντεβού σου σήμερα?

@Xrisa95 κορίτσι μου εγώ και στην αρχή όταν ξεκίνησε ο κοβιντ σαν απλή ίωση το πέρασα!! Οπότε δεν το πολύ φοβάμαι σαν ίωση αλλά στην περίπτωση της εγκυμοσύνης δεν ήξερα τι γίνεται!!

@Antonia2 κορίτσι μου περιμένουμε τα νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου πριν λιγο φυγαμε απ το γιατρο!!!! 😁

Οοοοολα τελεια τα βρηκε!!!!🥰🥰🥰🥰🎉🎉🎉🎉🎉💃💃💃💃💃

Φυσιολογικες ολες οι μετρησεις!!!!!✌️✌️

Ενθουσιαστηκαμε!!!

Ειχαν μεγαλωσει κ αρκετα κ τα απολαυσαμε!!!! 🥹🫠❤️

Την Παρασκευη το βραδακι θα μας στειλει τα τελικα αποτελεσματα αφοτου βγουν κ τα αποτελεσματα των αιματολογικων!!!!

Μας εκλεισε απο τωρα κ ημερομηνια για Β επιπεδου μεσα Οκτωβριου!!! 

Συνεχιζουμε ακαθεκτοι!!!!!🛫☀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου πριν λιγο φυγαμε απ το γιατρο!!!! 😁

Οοοοολα τελεια τα βρηκε!!!!🥰🥰🥰🥰🎉🎉🎉🎉🎉💃💃💃💃💃

Φυσιολογικες ολες οι μετρησεις!!!!!✌️✌️

Ενθουσιαστηκαμε!!!

Ειχαν μεγαλωσει κ αρκετα κ τα απολαυσαμε!!!! 🥹🫠❤️

Την Παρασκευη το βραδακι θα μας στειλει τα τελικα αποτελεσματα αφοτου βγουν κ τα αποτελεσματα των αιματολογικων!!!!

Μας εκλεισε απο τωρα κ ημερομηνια για Β επιπεδου μεσα Οκτωβριου!!! 

Συνεχιζουμε ακαθεκτοι!!!!!🛫☀️

Μπράβο Αντωνία μου ❤️ ήμουν σίγουρη γι εσάς ❤️❤️❤️ 

 

με το καλό να φτάσατε στη β επιπέδου 😊😊😊😊 

 

μπορεσατε να διακρίνετε φύλο έστω κ με πιθανότητες ή δεν έκατσε; ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου πριν λιγο φυγαμε απ το γιατρο!!!! 😁

Οοοοολα τελεια τα βρηκε!!!!🥰🥰🥰🥰🎉🎉🎉🎉🎉💃💃💃💃💃

Φυσιολογικες ολες οι μετρησεις!!!!!✌️✌️

Ενθουσιαστηκαμε!!!

Ειχαν μεγαλωσει κ αρκετα κ τα απολαυσαμε!!!! 🥹🫠❤️

Την Παρασκευη το βραδακι θα μας στειλει τα τελικα αποτελεσματα αφοτου βγουν κ τα αποτελεσματα των αιματολογικων!!!!

Μας εκλεισε απο τωρα κ ημερομηνια για Β επιπεδου μεσα Οκτωβριου!!! 

Συνεχιζουμε ακαθεκτοι!!!!!🛫☀️

Μπράβο κορίτσι μου!! Δεν είχα καμία αμφιβολία!! Όλα θα πάνε τέλεια ❤️ 🩵 

Τώρα χαλάρωσε και απολαυσε το 🥰 τα μωράκια ήρθαν για να μείνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου πριν λιγο φυγαμε απ το γιατρο!!!! 😁

Οοοοολα τελεια τα βρηκε!!!!🥰🥰🥰🥰🎉🎉🎉🎉🎉💃💃💃💃💃

Φυσιολογικες ολες οι μετρησεις!!!!!✌️✌️

Ενθουσιαστηκαμε!!!

Ειχαν μεγαλωσει κ αρκετα κ τα απολαυσαμε!!!! 🥹🫠❤️

Την Παρασκευη το βραδακι θα μας στειλει τα τελικα αποτελεσματα αφοτου βγουν κ τα αποτελεσματα των αιματολογικων!!!!

Μας εκλεισε απο τωρα κ ημερομηνια για Β επιπεδου μεσα Οκτωβριου!!! 

Συνεχιζουμε ακαθεκτοι!!!!!🛫☀️

κοριτσι μου τελεια νεαααααα❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ πολυ χαιρομαι που είναι καλα τα μωρουλινια σας 🫶🏼🫶🏼🫶🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμάς κοριτσια μου τς βρήκε τελεια ολα ο γιατρός ολες οι μετρήσεις φαντάστηκες το μωρο μας μεγαλώνει! και μας εδειξε και τα προσόντα του ο κυριος πολυ καθαρά !!🤣🤣🤣❤️🫶🏼🩵🩵🩵 μας έκλεισε ραντεβού 18/9 κ β επιπέδου μόλις μπει ο οκτώβρης με το καλο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η barbounaki04 είπε:

Το σκεφτόμουνα να γράψω η όχι γιατί δεν ήθελα να σε αγχωσω,αλλά μέχρι να εγκριθεί θα έχεις κάνει την αυχενική σου και θα ξέρεις ότι είναι όλα καλά!

Λοιπόν,εμάς τα νέα μας δεν είναι τα ιδανικά,το ένα μωρό ήταν άψογο στις μετρήσεις,στο άλλο όμως εμφανίστηκε μια μικρή ανεπάρκεια στην τριχλωχινα (κάπως έτσι) βαλβίδα...ο εμβρυολογος είπε ότι κατά πάσα πιθανότητα δεν είναι κάτι,αλλά αυξάνει τις πιθανότητες για χρωμοσομικες ανωμαλίες. Περιμένουμε αύριο και τα τελικά ποσοστά με τις αιματολογικές,αλλά όπως και να έχει,δεν νομίζω ότι θα ηρεμήσω μέχρι να κάνω αμνιο (είχαμε αποφασίσει ούτως η άλλως ότι θα κάνουμε για προσωπικούς λόγους). Δεν θέλω να σκέφτομαι το τι θα συμβεί εάν πράγματι βγει κάτι και ελπίζω να διορθωθεί σε επόμενη εξέταση,όπως μας είπε κ ο γιατρός. Νιώθω τρομερές ενοχές για την άρνηση με την οποία αντιμετώπισα αυτη την εγκυμοσύνη 🥺

Αχ κοριτσι μου ειναι μεγαλο το αγχος τετοιες στιγμες... τι λαχταρες περναμε... 😔

Δν ξερω γτ αλλα δν ειδα το μνμ σου πριν...

Ψυχραιμια!! Ενα βημα τη φορα! 

Αυριο βγαινουν οι αιματολογικες με το καλο!! Αυτο π ξεχασα ν ρωτησω κι εγω ειναι αν τα αποτελεσματα δειχνουν γνκη εικονα ή γ το καθε εμβρυο ξεχωριστα... εσεις ρωτησατε;

Αμνιο μπορουμε ν κανουμε απο τη 16η εβδ μου ειπε. Κ τον ρωτησα αν παιζει ρολο το ποτε θα γινει κ μου ειπε οσο πιο αργα, τοσο λιγοτερες αποβολες στατιστικα.. δλδ οσο μεγαλυτερη η μητρα τοσο πιο ευκολα δεχεται τη βελονα... βεβαια οσο προχωρας, τοσο πιο περιορισμενες επιλογες εχεις γ το πως θα κινηθεις μετα..

Μην σκεφτεσαι ενοχικα γτ δεν καθοριζουμε εμεις αν τα εμβρυακια μας ειναι υγιη... αλλιως ολες εμεις που θελουμε τοσο πολυ παιδακια κ προσπαθουμε χρονια, δν θ ειχαμε παλινδρομες... ειναι ολα θεμα φυσης.... επισης ποσα εμβρυα γεννιουνται απ γυναικες με καταχρησεις ή γνκ κατω απο δυσκολες συνθηκες.. φανταζομαι πως το σκεφτεσαι αλλα νομιζω πρεπει ν τις αποβαλεις αυτες τις σκεψεις.. με ολο το θαρρος στα λεω κ με αγαπη..💞

Τωρα ποτε θ σας ξαναδει ο γιατρος; θα πατε στο γιατρο π σε παρακολουθει ή στον εμβρυομητρικο;

Πραγματικα ευχομαι ολοψυχα ολα να ειναι καλα στο τελος κ συντομα ν ξεχασετε τη λαχταρα που βιωνετε..🙏❤️🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/8/2024 at 11:45 ΜΜ, ο/η barbounaki04 είπε:

Το σκεφτόμουνα να γράψω η όχι γιατί δεν ήθελα να σε αγχωσω,αλλά μέχρι να εγκριθεί θα έχεις κάνει την αυχενική σου και θα ξέρεις ότι είναι όλα καλά!

Λοιπόν,εμάς τα νέα μας δεν είναι τα ιδανικά,το ένα μωρό ήταν άψογο στις μετρήσεις,στο άλλο όμως εμφανίστηκε μια μικρή ανεπάρκεια στην τριχλωχινα (κάπως έτσι) βαλβίδα...ο εμβρυολογος είπε ότι κατά πάσα πιθανότητα δεν είναι κάτι,αλλά αυξάνει τις πιθανότητες για χρωμοσομικες ανωμαλίες. Περιμένουμε αύριο και τα τελικά ποσοστά με τις αιματολογικές,αλλά όπως και να έχει,δεν νομίζω ότι θα ηρεμήσω μέχρι να κάνω αμνιο (είχαμε αποφασίσει ούτως η άλλως ότι θα κάνουμε για προσωπικούς λόγους). Δεν θέλω να σκέφτομαι το τι θα συμβεί εάν πράγματι βγει κάτι και ελπίζω να διορθωθεί σε επόμενη εξέταση,όπως μας είπε κ ο γιατρός. Νιώθω τρομερές ενοχές για την άρνηση με την οποία αντιμετώπισα αυτη την εγκυμοσύνη 🥺

Κορίτσι μου,μην ανησυχείς καθόλου!!

Ακριβώς το ίδιο αν δεις πιο πίσω στη συνομιλία είχε συμβεί και σε εμένα!!

Τρόμαξα κι έκλαιγα πολύ γιατί κι εγώ σκεφτόμουν τα πάντα!

Αν είναι η μόνη ένδειξη μη σε τρομάζει,εμένα εκτός ότι η ΝΙΠΤ βγήκε τέλεια οπότε το αποκλείσαμε,στον τελευταίο υπέρηχο η καρδούλα μας ήταν μια χαρά!

Είναι μια αρρυθμία που την κάνουν τα έμβρυα κ συνήθως φτιάχνει μόνο του όσο μεγαλώνει,όπως όντως έγινε και σε εμένα!

Εγώ θα πάω και σε εμβρυοκαρδιολογο στις 20 εβδομάδες γιατί ο γιατρός πάει βάση πρωτόκολλου, αλλά ήδη από έναν απλό υπέρηχο είδαμε ότι έχει αποκατασταθεί.

Ξέρω πως νιώθεις αλλά μην πελαγωνεις!!

Από μόνο του σαν ένδειξη συνήθως δεν είναι κάτι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου πριν λιγο φυγαμε απ το γιατρο!!!! 😁

Οοοοολα τελεια τα βρηκε!!!!🥰🥰🥰🥰🎉🎉🎉🎉🎉💃💃💃💃💃

Φυσιολογικες ολες οι μετρησεις!!!!!✌️✌️

Ενθουσιαστηκαμε!!!

Ειχαν μεγαλωσει κ αρκετα κ τα απολαυσαμε!!!! 🥹🫠❤️

Την Παρασκευη το βραδακι θα μας στειλει τα τελικα αποτελεσματα αφοτου βγουν κ τα αποτελεσματα των αιματολογικων!!!!

Μας εκλεισε απο τωρα κ ημερομηνια για Β επιπεδου μεσα Οκτωβριου!!! 

Συνεχιζουμε ακαθεκτοι!!!!!🛫☀️

Μπράβο Αντωνία μου!!!!

Με το καλό και οι υπόλοιπες εξετάσεις!!!!!🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...