Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά το μωράκι υγιέστατο. 

Είναι αγόρι 🤷🏼‍♀️💙🎉  δν το πιστεύω ακόμα ότι έχω πάλι αγόρι χαχαχα. Έχω κ κορίτσι δν λέω αλλά η τεστοστερόνη στο σπίτι θα απογειωθεί. 
 

την άλλη εβδοαμαδα θα κάνω κ την Νιπτ που την καλύπτει το ταμείο κ θα σιγουρέψουμε κ το φύλο (αν κ ήταν σίγουρος ο γιατρός κ δν χρειάστηκε να το πει πρώτο  το είδα πλέον έχω εμπειρία  κ μου το επιβεβαίωσε.😂

 

κορίτσια λιώνω γιατί εκτός από φωτό 3d k 4d μου έστειλε κ βίντεο το μωρό από το μηχάνημα κατευθείαν μπήκα κ το κατέβασα από I cloud. Το βίντεο δείχνει το μωρό να πιπιλαει το χεράκι του κ να κουνιέται. Καλά κάθε εγκυμοσύνη κ νέα εμπειρία. Το έχω δει 100 φορές μέχρι τώρα χαχαχα 

θα τον ξανά δουμε τον εμβρυολογο  στην β επιπέδου τώρα με το καλό.🙏🏼

 

αααα είμαι 12+3 με πητ 15.02.2025 😊 

Χρυσα μου τι τελεια νεα!!!! 🥰🥰🥰🥰❤️❤️❤️❤️

Με το καλο το αντρακι σας!!!! 💙💙💙 

Να ερθει γερος στην αγκαλια σας ο Βαλεντίνος σας!!!! 🙏🙏🙏💙🤱🧿🧿🧿🧿🫶🫶 

Με το καλο κ το νιπτ τεστ!!! Να εχετε αριστα αποτελεσματα!!!

Αχ τι ωραια π πηρατε βιντεο!!!! 🤩🤩🤩 εμας μας εστειλε απ τον 2ο υπερηχο τις 3d φωτο εγχρωμες κ ενα ασπρομαυρο βιντεακι με το ενα κουκουνι να κουναει τις μπουνιτσες του!!!🥹 μαλιστα δν ανοιγε στο κιν μου κ το εστειλα στον αντρα μου κ ευτυχως ανοιξε στο δικο του τηλεφωνο... κ μετα το τραβηξα βιντεο γ ν το βλεπω μεσα στη μερα μεχρι ν ξαναπαμε....🥹🥹🥹🫠🫠🫠 χαζομαμα απ τωρα!!!😂😂😂😇

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Χρύσα μου τέλεια νέα!!!

Φοβερή εμπειρία αυτή με το βίντεο κρίμα που δεν υπάρχει κι εδώ κάτι αντίστοιχο!!

Εγώ κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα της ΝΙΠΤ και είναι τέλεια!!

Υπάρχει όμως μια ανατροπή!!

Περιμένω κοριτσάκι τελικά!!!🩷

Μπραβο Ελενα!!!! 🥰🥰🥰🥰

Αχ τι μεγαλη ανακουφιση!!!! 😁😁 ολα να συνεχισουν ετσι ωραια!!!! 🙏❤️🤰🧿

Κ να τελικα π γινονται κ ανατροπες κ ισως γι αυτο καποιοι γιατροι ν μην αποκαλυπτουν φυλο τοσο νωρις...!!! Ισως την εχουν πατησει καποιες φορες κ ειναι πολυ επιφυλακτικοι...

Με το καλο η μπουμπου σας γερη κ τελειομηνη στην αγκαλια σας!!!! 💖💖💖💖🧿🧿🧿🎀🩰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elenaki_ είπε:

Χρύσα μου τέλεια νέα!!!

Φοβερή εμπειρία αυτή με το βίντεο κρίμα που δεν υπάρχει κι εδώ κάτι αντίστοιχο!!

Εγώ κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα της ΝΙΠΤ και είναι τέλεια!!

Υπάρχει όμως μια ανατροπή!!

Περιμένω κοριτσάκι τελικά!!!🩷

Ουαουυυυυυυυυ πες μου τέτοια πες μου τέτοια 🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉 

 

λες να γίνει κ σε μας 😂😂 αλλά ήταν αρκετά ξεκάθαρο σε μας ανοιχτά πόδια μπροστά μας! Τι να πω μέχρι τώρα ότι μου έχουν πει μέσα έχουν πέσει 😂 κ ο γιατρός ήταν κ σίγουρος. Την αλλη εβδομάδα θα το σιγουρέψουμε κ εμείς με την Νιπτ. 

Πάντως Ελενακι μου πρώτο παιδάκι έχω κόρη ❤️ μεγαληηηηη βοήθεια, ωριμότητα κτλ κτλ. Ήταν ότι έπρεπε για την οικογένεια μας. Σου εύχομαι κ εσένα να έρθει και να το κρατήσεις αγκαλίτσα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Χρυσα μου τι τελεια νεα!!!! 🥰🥰🥰🥰❤️❤️❤️❤️

Με το καλο το αντρακι σας!!!! 💙💙💙 

Να ερθει γερος στην αγκαλια σας ο Βαλεντίνος σας!!!! 🙏🙏🙏💙🤱🧿🧿🧿🧿🫶🫶 

Με το καλο κ το νιπτ τεστ!!! Να εχετε αριστα αποτελεσματα!!!

Αχ τι ωραια π πηρατε βιντεο!!!! 🤩🤩🤩 εμας μας εστειλε απ τον 2ο υπερηχο τις 3d φωτο εγχρωμες κ ενα ασπρομαυρο βιντεακι με το ενα κουκουνι να κουναει τις μπουνιτσες του!!!🥹 μαλιστα δν ανοιγε στο κιν μου κ το εστειλα στον αντρα μου κ ευτυχως ανοιξε στο δικο του τηλεφωνο... κ μετα το τραβηξα βιντεο γ ν το βλεπω μεσα στη μερα μεχρι ν ξαναπαμε....🥹🥹🥹🫠🫠🫠 χαζομαμα απ τωρα!!!😂😂😂😇

 

Να είσαι καλά Αντωνία μου αντε με το καλό κ στα δικά σας καλά κ άψογα αποτελέσματα 🎉😍❤️

αντε να δούμε κ εμείς στην Νιπτ μη μας κάνει καμία έκπληξη αλλά να πω την αλήθεια ηταν τόσο ξεκάθαρο το φύλο. Θα δείξει την άλλη εβδομάδα😍😍😍

 

το πρώτο επίσημο κοριτσάκι  της παρέας αν δν κάνω λάθος έχει το @Elenaki_ μας 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!! @Elenaki_ καλεεε τι ανατροπή ήταν αυτή?? Επιτέλους και ένα ροζ  ♥️♥️🥰 

@Xrisa95 με έχεις αγχωσει λίγο να ξέρεις.. θα περάσω δύσκολα με το αγόρι μου δηλαδή? 🥰🥰 Κορίτσια αρκετά αγόρια έχουμε αλλά νομίζω ότι η @ΛΕΥΚΗ θα έχει κορίτσι και η @Antonia2 ένα από τα 2 θα είναι κορίτσι!! Οπότε θα ισορροπήσει το πράγμα 🤣🤣 

Κορίτσια εσείς που είστε καινούργια μέλη πλζ γράφετε πιο συχνά να βγείτε από δοκιμαστικό να τα λέμε κανονικά ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! @Elenaki_ καλεεε τι ανατροπή ήταν αυτή?? Επιτέλους και ένα ροζ  ♥️♥️🥰 

@Xrisa95 με έχεις αγχωσει λίγο να ξέρεις.. θα περάσω δύσκολα με το αγόρι μου δηλαδή? 🥰🥰 Κορίτσια αρκετά αγόρια έχουμε αλλά νομίζω ότι η @ΛΕΥΚΗ θα έχει κορίτσι και η @Antonia2 ένα από τα 2 θα είναι κορίτσι!! Οπότε θα ισορροπήσει το πράγμα 🤣🤣 

Κορίτσια εσείς που είστε καινούργια μέλη πλζ γράφετε πιο συχνά να βγείτε από δοκιμαστικό να τα λέμε κανονικά ❤️❤️

Καλημέρα Ανιττακι μου απλά κ αποδεδειγμένα τα αγοράκια έχουν ιδιαίτερα υψηλή τεστοστερόνη τα πρώτα χρονια άρα θέλει κουράγιο από εσένα! Ο γιος μου πχ είναι πολύ ήσυχο στο σπίτι παίζει μόνο του, κάθεται , κοιμάται κ μια ώρα το μεσημέρι αλλά αν βγει έξω ωχ ωχ ωχ ωχ τον κυνηγάω δν κάθεται λεπτό θέλει να τρέξει να παίξει να πηδήξει δν έχει υπομονή κ συγκριτικά με την κόρη μου είναι πολύ πιο ανώριμο. 
η κόρη μου πχ είναι γκρινιάρα φουλ όλη μέρα μιλάει αλλά στην ηλικία του γιου μου ήταν ένα πολύ ώριμο παιδί κ είναι ένα πολύ ώριμο παιδί που μπορώ να στηριχτώ πχ πάνω της να με βοηθήσει σε κάτι. Αλλά δυστυχώς από ενός έτους δεν ξανά κοιμήθηκε μέσα στην μέρα κ με θέλει παντα να παίζουμε μαζί . 
 Κάθε παιδί έχει τις ιδιαιτερότητές του αλλά είναι κ πως μπορεί η κάθε μητέρα να ανταποκριθεί καλύτερα. ❤️ μπορεί το δικό σου αγοράκι να είναι πιο συνεργάσιμο κ πιο ώριμο ❤️ ο γιος μου ούτε στο σούπερ δν μπορούμε να τον πάρουμε, γενικά είναι μόνο για πάρκο κ εκεί να τον κυνηγάς κ να τον προσεχεις γιατι δν έχει αίσθηση του κινδύνου 😂😂😂 (άσε που το κόβει κ φεύγει μόνος του δεν φοβάται τίποτα 😂😂

πιστεύω ότι όταν θα γεννήσω θα είναι σχεδόν 3 άρα ίσως να έχει ηρεμήσει λίγο 🤷🏼‍♀️🙏🏼 αλλιώς δν θα μπορώ καν να τα βγάλω μαζί βόλτα γιατί δν θα ξέρω αν θα πρέπει να πιάσω το καρότσι ή τον γιο μου που βγαίνει στον δρόμο κ φεύγει! 😂

Αυτά με βάση τα δικά μου παιδάκια αλλά είναι γεγονός ότι τα κορίτσια είναι πιο ώριμα κ με βάση την επιστήμη καθώς αφορά το τμήμα του εγκεφάλου που αναπτύσσεται πιο γρήγορα στα κοριτσάκια. 
 

εγω τώρα λέω την δίκη μου άποψη γιατί έχω και τα δυο (αλλά έχω αυτά τα δυο συγκεκριμένα, άλλα παιδάκια ίσως είναι διαφορετικά αλλά μια κοινή βάση υπάρχει) 

εγω ανυπομονώ να γεννήσετε κ εσείς να μεγαλώσουν τα παιδάκια σας κ να μου πείτε πως είναι τα δικά σας ζουζουνακια ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά το μωράκι υγιέστατο. 

Είναι αγόρι 🤷🏼‍♀️💙🎉  δν το πιστεύω ακόμα ότι έχω πάλι αγόρι χαχαχα. Έχω κ κορίτσι δν λέω αλλά η τεστοστερόνη στο σπίτι θα απογειωθεί. 
 

την άλλη εβδοαμαδα θα κάνω κ την Νιπτ που την καλύπτει το ταμείο κ θα σιγουρέψουμε κ το φύλο (αν κ ήταν σίγουρος ο γιατρός κ δν χρειάστηκε να το πει πρώτο  το είδα πλέον έχω εμπειρία  κ μου το επιβεβαίωσε.😂

 

κορίτσια λιώνω γιατί εκτός από φωτό 3d k 4d μου έστειλε κ βίντεο το μωρό από το μηχάνημα κατευθείαν μπήκα κ το κατέβασα από I cloud. Το βίντεο δείχνει το μωρό να πιπιλαει το χεράκι του κ να κουνιέται. Καλά κάθε εγκυμοσύνη κ νέα εμπειρία. Το έχω δει 100 φορές μέχρι τώρα χαχαχα 

θα τον ξανά δουμε τον εμβρυολογο  στην β επιπέδου τώρα με το καλό.🙏🏼

 

αααα είμαι 12+3 με πητ 15.02.2025 😊 

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Τι ωραία που έχουμε όλες ευχάριστα από τις εξετάσεις μας, και μακάρι να συνεχίσουμε έτσι🙏

Αγοράκι ε????  Πωω πω σας ζηλεύω που ξέρετε το φύλο. Εμείς πρέπει να περιμένουμε ένα μήνα ακόμα για να το μάθουμε. Θα σκάσουμεεεεεεεεε

Και η εμπειρία σας με το βίντεοοοο, τόσο ζηλευτήηηηηη💞😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! @Elenaki_ καλεεε τι ανατροπή ήταν αυτή?? Επιτέλους και ένα ροζ  ♥️♥️🥰 

@Xrisa95 με έχεις αγχωσει λίγο να ξέρεις.. θα περάσω δύσκολα με το αγόρι μου δηλαδή? 🥰🥰 Κορίτσια αρκετά αγόρια έχουμε αλλά νομίζω ότι η @ΛΕΥΚΗ θα έχει κορίτσι και η @Antonia2 ένα από τα 2 θα είναι κορίτσι!! Οπότε θα ισορροπήσει το πράγμα 🤣🤣 

Κορίτσια εσείς που είστε καινούργια μέλη πλζ γράφετε πιο συχνά να βγείτε από δοκιμαστικό να τα λέμε κανονικά ❤️❤️

Ίσως όντως να κάνουμε εμείς την ανατροπή. Η αλήθεια είναι πως το πιστεύω πολύ για κορίτσι, θα δείξει όμως😁

👨‍🦰vs👱‍♂️ Μεγάλο το ντέρμπι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!! ❤️❤️❤️

@annitakianna μου μακαρι να εχουμε ενα κι ενα!!!! Θα ειναι το ιδανικο!!! 🥰🤩

Αλλα με βλεπω για 2 αγορια κι εμενα 😂😂😂😂 

Δε βαριεσαι.... γερα να ειναι!!!🙏🙏🙏🙏🧿🧿🧿🧿 κ θα τα λατρευουμε, αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!! ❤️🤱❤️🤱❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ίσως όντως να κάνουμε εμείς την ανατροπή. Η αλήθεια είναι πως το πιστεύω πολύ για κορίτσι, θα δείξει όμως😁

👨‍🦰vs👱‍♂️ Μεγάλο το ντέρμπι

Δεν γίνεται εγώ πιστεύω έχετε σίγουρα κορίτσι εσυ κ η Αντωνία 🤫😍❤️ 

Αντικειμενικά ρε παιδιά τα κοριτσίστικα ρουχαλάκια είναι τόσο όμορφα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 

 

η μαμά μου σε απέλπιδα προσπάθεια κ ευχή να έχω κορίτσι μου έφερε από την Ελλάδα όλα τα ροζ από την κόρη μου😂😂😂 εεεε στις σακούλες θα μείνουν λογικά για τις επόμενες αδερφές μου ελπίζω! 
και βασικά να είμαι ειλικρινής έχω άλλες 4 αδερφές δν είχα ποτέ ένα αγόρι συνομήλικο στο περιβάλλον μου άρα ίσως κ γι αυτό να με δυσκολεύουν πιο πολύ τα αγόρια κ να θέλω κορίτσια 🤰🏼🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! ❤️❤️❤️

@annitakianna μου μακαρι να εχουμε ενα κι ενα!!!! Θα ειναι το ιδανικο!!! 🥰🤩

Αλλα με βλεπω για 2 αγορια κι εμενα 😂😂😂😂 

Δε βαριεσαι.... γερα να ειναι!!!🙏🙏🙏🙏🧿🧿🧿🧿 κ θα τα λατρευουμε, αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!! ❤️🤱❤️🤱❤️

Ανυπομονώ να μάθετε το φύλο εσείς οι διδομομανουλες ❤️❤️❤️ γιατί ξέρεις απο το κανένα στο 2 είναι μεγάλη αλλαγή κ ειδικά όταν μπορεί να είναι ένα συνδυασμός στα φύλα. Έχω περιέργεια να μας πεις τις εντυπώσεις σου κ όταν θα μεγαλώνουν ταυτόχρονα ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Τι ωραία που έχουμε όλες ευχάριστα από τις εξετάσεις μας, και μακάρι να συνεχίσουμε έτσι🙏

Αγοράκι ε????  Πωω πω σας ζηλεύω που ξέρετε το φύλο. Εμείς πρέπει να περιμένουμε ένα μήνα ακόμα για να το μάθουμε. Θα σκάσουμεεεεεεεεε

Και η εμπειρία σας με το βίντεοοοο, τόσο ζηλευτήηηηηη💞😊

Φτάνει η ώρα κ σε σας ❤️❤️❤️  

σε ενα μήνα θα το δει κ καθαρά λογικά δεν θα παίξει ανατροπή όπως στο @Elenaki_ μας! 🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια φίλη συνάδελφος μου  μιας που λέμε για ανατροπές είχε κάνει κ πάρτι gender reveal για κοριτσακι αφού είχε περάσει η αυχενική κ είχε κάνει κ 2 ραντεβού με τον γυναικολόγο της στα οποία κ οι δυο της έλεγαν σίγουρα κορίτσι  (είχε ήδη ένα αγοράκι) κ στην β επιπέδου τσουπ αγόρι 🤪🤯😜

Κ το έκανε η δόλια όχι με την αυχενική αλλά λίγο πριν την β επιπέδου. 
 

σοκ απλά αλλά ευτυχώς είχε ήδη αγόρι όποτε ήταν συνηθισμένη! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας,

Εύχομαι με το καλό με μία τελειόμηνη και ήσυχη εγκυμοσύνη σε όλες τις μέλλουσες μανούλες !

Πρώτη φορά κι εγώ με την σειρά μου είμαι αυτή την εβδομάδα αισίως στην  10η & 3 ημέρες.

Αυχενική διαφάνεια πηγαίνω στις 17/08.Εκτός απο τον αιματοκρίτη που είναι ήδη χαμηλός στο 33 αλλά ακόμα δεν μου έχει δώσει σίδηρο και με ανησυχεί λίγο αυτό όλα τα υπόλοιπα είναι εντάξει.

Η γυναικολόγος μου συνεργάζεται ιδιωτικά με το ΡΕΑ και μας είπε τιμές εξ αρχής ,

επειδή είναι αρκετά στα ύψη οι τιμές και ένα εγκεφαλικό το πάθαμε και απο τα λίγα σχόλια που έχω διαβάσει μέχρι στιγμής σε παλαιά ποστ κλπ απλά πληρώνεις ενα ξενοδοχείο και τίποτα άλλο δεν προσφέρει, σκεφτήκαμε τώρα που είναι και  αρχή να βρούμε κάποιον καλό μαιευτήρα στο Έλενα.

Έχει κάποια κοπέλα ανάλογη εμπειρία με το Έλενα στο παρελθόν ή τώρα να μας συστήσει κάποιον καλό γιατρό?

Είμαι νέο μέλος και αργούν πολύ να εγκριθούν οι δημοσιεύσεις μου απο τις 16/07 εγκρίθηκε πρίν κάποιες μέρες οπότε δεν μπορούσατε να το δείτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι όντως σοκαριστικό γιατί σου αλλάζουν τα δεδομένα!!Αλλά αυτή τη φορά είναι σίγουρο οπότε μπορώ σιγά σιγά να το πιστέψω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/8/2024 at 9:08 ΠΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!! 🥰

Καλως ηρθες στην ομαδα μας!!! ❤️

Διδυμα με φυσικη συλληψη ε;;; μπραβο σας!!! Να πανε ολα τελεια ως το τελος!!! 🙏🤰❤️🧿

Ποσων εβδ εισαι;;; γεννας μαζι μας τον Φλεβαρη του 2025;; Ειναι στον ιδιο σακο τα μωρακια σας ή σε διαφορετικους;

Μου φαινεται πρεπει να ανοιξουμε μια ομαδα για διδυμομανουλες γτ η αληθεια ειναι οτι τα αγχη μας κ οι προβληματισμοι ειναι πολλοι.. η μια να ξεσηκωνει την αλλη!! 

 

Πητ 28/02,αλλά λογικά θα είναι πολύ νωρίτερα.ευτυχως είναι σε 2 σάκους κ με χωριστούς πλακούντες.αυχενικη μας έβαλε στις 26 κ μου φαίνεται τόσο μακριά ...σήμερα είμαι 10+5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/8/2024 at 9:08 ΠΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!! 🥰

Καλως ηρθες στην ομαδα μας!!! ❤️

Διδυμα με φυσικη συλληψη ε;;; μπραβο σας!!! Να πανε ολα τελεια ως το τελος!!! 🙏🤰❤️🧿

Ποσων εβδ εισαι;;; γεννας μαζι μας τον Φλεβαρη του 2025;; Ειναι στον ιδιο σακο τα μωρακια σας ή σε διαφορετικους;

Μου φαινεται πρεπει να ανοιξουμε μια ομαδα για διδυμομανουλες γτ η αληθεια ειναι οτι τα αγχη μας κ οι προβληματισμοι ειναι πολλοι.. η μια να ξεσηκωνει την αλλη!! 

 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!με το καλό να έρθουν κ τα δικά σας μωράκια!σας θαυμάζω που το βιώνετε μόνο με χαρά και ενθουσιασμό!εγώ ενώ ήθελα πολύ το δεύτερο παιδί,το δίδυμα κάπως μου ήρθε και ακόμα δεν το έχω καλο επεξεργαστεί...σκέφτομαι μόνο τα αρνητικά🥺ελπίζω να ειναι οι ορμόνες του πρώτου τριμήνου,έχω και τρομερές ναυτίες και καούρες,ψυχολογία στο πάτωμα 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η barbounaki04 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!με το καλό να έρθουν κ τα δικά σας μωράκια!σας θαυμάζω που το βιώνετε μόνο με χαρά και ενθουσιασμό!εγώ ενώ ήθελα πολύ το δεύτερο παιδί,το δίδυμα κάπως μου ήρθε και ακόμα δεν το έχω καλο επεξεργαστεί...σκέφτομαι μόνο τα αρνητικά🥺ελπίζω να ειναι οι ορμόνες του πρώτου τριμήνου,έχω και τρομερές ναυτίες και καούρες,ψυχολογία στο πάτωμα 🙄

Καλημέρα κορίτσι μου είναι σίγουρα οι ορμόνες που παίζουν μεγάλο ρόλο -αλλά είναι και το πρώτο σοκ! Ήρθαν με φυσική σύλληψη τα διδυμάκια σου άρα δεν ήταν κάτι που σχεδιάζατε ή γνωρίζατε πχ όπως συμβαίνει με την εξωσωματική που εδώ οι μανούλες μας ξέρανε ότι μπορεί να προχωρήσουν και τα δυο μπεμπουλινια τους! 🙏🏼💪🏽❤️

δν ήσουν προετοιμασμένη και πίστεψέ με σε καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις γιατί κ εγώ έχω άγχος κ σκέφτομαι τις δυσκολίες με 3 παιδιά στο σπίτι κ με διαφορετικές ανάγκες το καθένα. 
 

επισης να σου πω ότι όσο ήμουν χαλια με αναγούλες κ ναυτίες ήμουν παρά πολύ χαλια ψυχολογικά όσο διαρκούσαν , μου χαλούσε πολυ τη διάθεση άρα κ αυτό παίζει ρόλο. 
Μόλις μπεις δεύτερο τρίμηνο θα δεις ότι θα είσαι πιο ευδιάθετη, με περισσότερη ενέργεια ❤️ Μην νιώθεις άσχημα με τον εαυτό σου όλα θα καλυτερεύσουν στο δεύτερο τρίμηνο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η barbounaki04 είπε:

Πητ 28/02,αλλά λογικά θα είναι πολύ νωρίτερα.ευτυχως είναι σε 2 σάκους κ με χωριστούς πλακούντες.αυχενικη μας έβαλε στις 26 κ μου φαίνεται τόσο μακριά ...σήμερα είμαι 10+5

Καλημερα κοριτσι μου!!

Αχ δν το πιστευω, ειμαστε τελειως μαζι!!!! 👭💞 Εγω σμρ ειμαι 10+5!!

Φαντασου εχω πητ 01/03 (βασει περιοδου αλλα νομιζω θα αλλαξει μετα την αυχενικη) αλλα θα μου τα παρει γυρω στις 37 εβδομαδες μου ειπε...

Κι εγω αυχενικη 28/8 εχω κ ανυπομονω.... ευτυχως την αλλη βδομαδα θα παω για εναν υπερηχο!!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η barbounaki04 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!με το καλό να έρθουν κ τα δικά σας μωράκια!σας θαυμάζω που το βιώνετε μόνο με χαρά και ενθουσιασμό!εγώ ενώ ήθελα πολύ το δεύτερο παιδί,το δίδυμα κάπως μου ήρθε και ακόμα δεν το έχω καλο επεξεργαστεί...σκέφτομαι μόνο τα αρνητικά🥺ελπίζω να ειναι οι ορμόνες του πρώτου τριμήνου,έχω και τρομερές ναυτίες και καούρες,ψυχολογία στο πάτωμα 🙄

Κοριτσι μου κι εγω φοβαμαι πολυ.... κ για τα μικρουλινια κ γ μενα.. ειδικα οταν προχωρησει η κυηση...

Εννοειται δν εισαι η μονη...

Εμεις βεβαια ειχαμε καπως στο μυαλο μας λογω εξωσωματικης οτι υπαρχει η πιθανοτητα για 2 κουκουνια, αφου βαλαμε 2...

Πολλες φορες πρηζω τον αντρα μου μ ανησυχιες μου κ με καθυσηχαζει... μου λεει θα ειναι συνεχεια διπλα μου κ το πιστευω. ειναι διδυμος κι αυτος κ μαλιστα οπως εσεις, δλδ εχει μια μεγαλυτερη αδερφη κ πηγαν τα πεθερικα μου γ 2ο κ τους ηρθαν διδυμα... 

Εσυ εχεις κι ενα παιδακι κ ειναι αλλιως... εγω ν πω την αληθεια δν ξερω τι με περιμενει....🫣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/8/2024 at 10:52 ΠΜ, ο/η Emma1 είπε:

Καλησπέρα σας,

Εύχομαι με το καλό με μία τελειόμηνη και ήσυχη εγκυμοσύνη σε όλες τις μέλλουσες μανούλες !

Πρώτη φορά κι εγώ με την σειρά μου είμαι αυτή την εβδομάδα αισίως στην  10η & 3 ημέρες.

Αυχενική διαφάνεια πηγαίνω στις 17/08.Εκτός απο τον αιματοκρίτη που είναι ήδη χαμηλός στο 33 αλλά ακόμα δεν μου έχει δώσει σίδηρο και με ανησυχεί λίγο αυτό όλα τα υπόλοιπα είναι εντάξει.

Η γυναικολόγος μου συνεργάζεται ιδιωτικά με το ΡΕΑ και μας είπε τιμές εξ αρχής ,

επειδή είναι αρκετά στα ύψη οι τιμές και ένα εγκεφαλικό το πάθαμε και απο τα λίγα σχόλια που έχω διαβάσει μέχρι στιγμής σε παλαιά ποστ κλπ απλά πληρώνεις ενα ξενοδοχείο και τίποτα άλλο δεν προσφέρει, σκεφτήκαμε τώρα που είναι και  αρχή να βρούμε κάποιον καλό μαιευτήρα στο Έλενα.

Έχει κάποια κοπέλα ανάλογη εμπειρία με το Έλενα στο παρελθόν ή τώρα να μας συστήσει κάποιον καλό γιατρό?

Είμαι νέο μέλος και αργούν πολύ να εγκριθούν οι δημοσιεύσεις μου απο τις 16/07 εγκρίθηκε πρίν κάποιες μέρες οπότε δεν μπορούσατε να το δείτε.

Καλως ηρθες Εμμα στην παρεα μας!!! 🥰

Με το καλο το μωρακι σας να ερθει γερο στην αγκαλια σας!!!🙏❤️🤱🧿 

Εγω στο Ελενα δν ξερω καποιον αλλα γνωριζω 2 γιατρους που ειναι στο Αρεταιειο κ τα 2 κοριτσια μου εχουν πει τα καλυτερα!! Κ για το γιατρο κ για την ομαδα του!!! Κ μαλιστα η μια φιλη μου γεννησε το 1ο στο Μητερα κ αφοτου γεννησε εκει το 2ο, λεει κακως δν πηγε απ την αρχη σε δημοσιο...

Εκανα κι εγω μια σκεψη για δημοσιο, κυριως γτ εμας αν γεννηθουν λιποβαρη τα μικρουλινια θα χρειαστουν θερμοκοιτιδες κ το κοστος θα ξεφυγει.....🤑 αλλα ο αντρας μου δν το διαπραγματευεται καθολου γτ ο γιατρος π με παρακολουθει τωρα ειναι τρομερος κ τον εμπιστευεται πολυ. 

Κοριτσι μου αν χρειαστεις τα στπιχεια των γιατρων ν μου πεις!! ❤️ 

Ευχομαι ολα μ το καλο!!!🧿🧿🧿🧿🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου είναι σίγουρα οι ορμόνες που παίζουν μεγάλο ρόλο -αλλά είναι και το πρώτο σοκ! Ήρθαν με φυσική σύλληψη τα διδυμάκια σου άρα δεν ήταν κάτι που σχεδιάζατε ή γνωρίζατε πχ όπως συμβαίνει με την εξωσωματική που εδώ οι μανούλες μας ξέρανε ότι μπορεί να προχωρήσουν και τα δυο μπεμπουλινια τους! 🙏🏼💪🏽❤️

δν ήσουν προετοιμασμένη και πίστεψέ με σε καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις γιατί κ εγώ έχω άγχος κ σκέφτομαι τις δυσκολίες με 3 παιδιά στο σπίτι κ με διαφορετικές ανάγκες το καθένα. 
 

επισης να σου πω ότι όσο ήμουν χαλια με αναγούλες κ ναυτίες ήμουν παρά πολύ χαλια ψυχολογικά όσο διαρκούσαν , μου χαλούσε πολυ τη διάθεση άρα κ αυτό παίζει ρόλο. 
Μόλις μπεις δεύτερο τρίμηνο θα δεις ότι θα είσαι πιο ευδιάθετη, με περισσότερη ενέργεια ❤️ Μην νιώθεις άσχημα με τον εαυτό σου όλα θα καλυτερεύσουν στο δεύτερο τρίμηνο ❤️

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που με κατάλαβες και δεν με εκρινες!έχω βαρεθεί να ακούω είσαι ευλογημένη και είσαι ευλογημένη,ενώ όλοι ξέρουμε ότι είναι κύηση υψηλού κινδύνου με ότι αυτό συνεπαγεται.ελπιζω να περάσει ο καιρός και να είμαι καλύτερα και σωματικά,να φτιάξει η ψυχολογία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου κι εγω φοβαμαι πολυ.... κ για τα μικρουλινια κ γ μενα.. ειδικα οταν προχωρησει η κυηση...

Εννοειται δν εισαι η μονη...

Εμεις βεβαια ειχαμε καπως στο μυαλο μας λογω εξωσωματικης οτι υπαρχει η πιθανοτητα για 2 κουκουνια, αφου βαλαμε 2...

Πολλες φορες πρηζω τον αντρα μου μ ανησυχιες μου κ με καθυσηχαζει... μου λεει θα ειναι συνεχεια διπλα μου κ το πιστευω. ειναι διδυμος κι αυτος κ μαλιστα οπως εσεις, δλδ εχει μια μεγαλυτερη αδερφη κ πηγαν τα πεθερικα μου γ 2ο κ τους ηρθαν διδυμα... 

Εσυ εχεις κι ενα παιδακι κ ειναι αλλιως... εγω ν πω την αληθεια δν ξερω τι με περιμενει....🫣

Πρέπει να γνωρίσω τα πεθερικά σου😄όταν σκέφτομαι πιο ψύχραιμα,λέω πάμε βήμα βήμα και εάν κάτι στραβωσει,το αντιμετωπίζουμε τότε,αλλά όταν με παιρνει από κάτω,σκέφτομαι ότι χειρότερο και δεν έχει κανένα νόημα 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου κι εγω φοβαμαι πολυ.... κ για τα μικρουλινια κ γ μενα.. ειδικα οταν προχωρησει η κυηση...

Εννοειται δν εισαι η μονη...

Εμεις βεβαια ειχαμε καπως στο μυαλο μας λογω εξωσωματικης οτι υπαρχει η πιθανοτητα για 2 κουκουνια, αφου βαλαμε 2...

Πολλες φορες πρηζω τον αντρα μου μ ανησυχιες μου κ με καθυσηχαζει... μου λεει θα ειναι συνεχεια διπλα μου κ το πιστευω. ειναι διδυμος κι αυτος κ μαλιστα οπως εσεις, δλδ εχει μια μεγαλυτερη αδερφη κ πηγαν τα πεθερικα μου γ 2ο κ τους ηρθαν διδυμα... 

Εσυ εχεις κι ενα παιδακι κ ειναι αλλιως... εγω ν πω την αληθεια δν ξερω τι με περιμενει....🫣

Πάντως θα προτιμούσα να μας τυχαιναν τα δίδυμα την πρώτη φορά,φαντάζομαι θα ήταν πιο εύκολο να έχεις μόνο τα μωρά κ όχι και ένα παιδάκι σε άλλη τελείως φάση που χρειάζεται τη μαμά του κ αυτό. είναι κ λιγο αστείο,δεν θα έκανα ποτέ τρίτο παιδί,από θέμα αντοχών,οικονομικών κλπ και ήρθαν έτσι τα πράγματα.το ξέρετε ότι οι αυτόματες δίδυμες κυήσεις είναι πιο συχνές στις γυναίκες άνω των 35;εγώ προφανώς δεν το ήξερα,νόμιζα ότι είναι μόνο κληρονομικότητα η εξωσωματική😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...