Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Σ'ευχαριστω πολύ! Το καταλαβαίνω,επίσης καταλαβαίνω ότι και πέρα από αυτό το εύρημα το ποσοστο επηρεάζεται από μόνο του αρκετά κ λόγω ηλικίας. Νομιζω ότι είμαι χειρότερα από χθες,έχω ολόκληρη τη μέρα μπροστά μου,μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα και δε ξέρω πως θα περάσει.... αλλά δεν υπάρχει κι άλλη επιλογή...

Έλενα καλημέρα κορίτσι μου! Γράψε μας εδώ ο,τι σκέφτεσαι  ο,τι σε προβληματίζει αν σε βοηθάει να τα συζητάς. 
Όπως βλέπεις σχεδόν σε ολες  μας οι αυχενικές κάτι έχουν βρει αλλά θέλει πολλά πράγματα από απλά έναν αριθμό 1 στα 400, 1 στα 500 και πάει λέγοντας. 
Αυτο σημαίνει ότι αν γεννήσεις 500 παιδιά το 1 μπορεί να έχει πρόβλημα. Καταλαβαίνεις λοιπόν γιατί πιθανότητα μιλαμε. Έχω δει ακόμα κ 1 στα 3 κ ήταν το μωρό υγιές. (Στα γράφω αυτά γιατί πιθανότατα μπορεί να βγει ένα τέτοιο νούμερο ή ακόμα μεγαλύτερο που θα πρέπει να σε καθησυχασει. Μην συγκρίνεις με άλλες τα νούμερα) όπως λες παίζει ρόλο η ηλικία στο νούμερο. Όταν έκανα την πρώτη ήμουν σχεδόν 24  όταν έκανα την δεύτερη ήμουν 25 μισό (κάθε 5 χρόνια τα νούμερα χαμηλωνουν 20-25-30-35 κ πάει λέγοντας) κι ομως τότε μου είχε φανεί τόσο περίεργο που για 1μιση χρόνο είχα τέτοια διαφορά. Αυτό κ μόνο πρέπει να σου δίνει θάρρος γιατί παρά πολλές γυναίκες γεννάνε παιδάκια υγιή στο φάσμα 30 με 40. Αν το δούμε αντικειμενικά το όριο ηλικίας έχει αλλάξει. Ποσο χρόνων είσαι κορίτσι μου; 

Εχεις ένα υγιες μωράκι στην κοιλιτσα σου πίστεψε το ❤️❤️❤️ (κορίτσια μου το άγχος δεν σταματάει ποτέ με τα παιδάκια μας κ όταν τα γεννήσετε με το καλό θα αγχώνεστε κ θα φοβάστε πχ για ένα άσχημο χτύπημα, για έναν ακατέβατο πυρετο, γιατί θα τρεχετε στα νοσοκομεία κτλ. Βοηθάει ήδη από το τώρα να μάθετε να περιορίζετε τα άσχημα συναισθήματα (εμένα προσωπικά με βοήθησε παρά πολύ από τις εγκυμοσύνες να εχω ψυχραιμία κ να μην δίνω χώρο στον εαυτό μου να σκεφτεί αρνητικά πέρα από τα πρώτα 5 λεπτά. Τώρα είναι κ οι ορμόνες που επηρεάζουν.  Όταν έρχονταν κακιες σκέψεις τις έδιωχνα, θέλει εξάσκηση αλλά γίνεται 💪🏽

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elenaki_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!

Αυχενική εξετελέσθη...με ανάμεικτα συναισθήματα...

Ταλαιπωρηθηκαμε αρκετά γιατί το μωρό ήταν κάθετα κ δεν μπορούσε να του μετρήσει την αυχενική, οπότε αναγκαστικά την κάναμε κολπικά γιατί το παιδί δε συνεργαζόταν.

Όλες οι μετρήσεις βγαίνουν εξαιρετικά καλές εκτός από μια παλινδρόμηση που βρέθηκε στην καρδούλα του.

Συγκεκριμένα αναφέρεται ως Doppler τριγλώχινας μη φυσιολογικό(αναστροφή ροής).

Ο γιατρός μου εξήγησε ότι αυτό σε συνδυασμό με άλλα ευρήματα δηλώνει σύνδρομο Down, επειδή σε εμάς δε βρέθηκαν άλλα ευρήματα ανησυχητικά θεωρεί ότι δεν είναι κάτι, παρόλα αυτά πρέπει αύριο να βγουν τα αποτελέσματα της pap a ώστε να έχουμε καλύτερη εικόνα κι από εκεί θα κριθεί αν θα υποβληθω σε νιπτ ή αμνιοπαρακέντηση.

Είναι μάλλον αγοράκι και το κεφάλαιο Αυχενική για εμένα συνεχίζεται...

Έκλαψα στην αρχή αλλά τώρα προσπαθώ να το δω ψύχραιμα και αισιόδοξα...

 

 

Κορίτσι μου πραγματικά καταλαβαίνω το άγχος σου και την στενοχώρια σου. Είναι αυτό που είπες, εκεί που λες άντε να κάνω την εξέταση και να έχω το πρώτο μαξιλαράκι, ξαφνικά εμφανίζεται κάτι άλλο.

Είμαι αισιόδοξη ορμώμενη από όσα έχω διαβάσει γενικά και από τις εμπειρίες των κοριτσιών. Θα πάνε όλα καλά, αλλά κατανοώ πως είναι όντως ψυχοφθόρο.

Εύχομαι να έχεις τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα😊🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa95 είπε:

Έλενα καλημέρα κορίτσι μου! Γράψε μας εδώ ο,τι σκέφτεται ο,τι σε προβληματίζει αν σε βοηθάει να τα συζητάς. 
Όπως βλέπεις σχεδόν σε ολες  μας οι αυχενικές κάτι έχουν βρει αλλά θέλει πολλά πράγματα από απλά έναν αριθμό 1 στα 400, 1 στα 500 και πάει λέγοντας. 
Αυτο σημαίνει ότι αν γεννήσεις 500 παιδιά το 1 μπορεί να έχει πρόβλημα. Καταλαβαίνεις λοιπόν γιατί πιθανότητα μιλαμε. Έχω δει ακόμα κ 1 στα 3 κ ήταν το μωρό υγιές. (Στα γράφω αυτά γιατί πιθανότατα μπορεί να βγει ένα τέτοιο νούμερο ή ακόμα μεγαλύτερο που θα πρέπει να σε καθησυχασει. Μην συγκρίνεις με άλλες τα νούμερα) όπως λες παίζει ρόλο η ηλικία στο νούμερο. Όταν έκανα την πρώτη ήμουν σχεδόν 24  όταν έκανα την δεύτερη ήμουν 25 μισό (κάθε 5 χρόνια τα νούμερα χαμηλωνουν 20-25-30-35 κ πάει λέγοντας) κι ομως τότε μου είχε φανεί τόσο περίεργο που για 1μιση χρόνο είχα τέτοια διαφορά. Αυτό κ μόνο πρέπει να σου δίνει θάρρος γιατί παρά πολλές γυναίκες γεννάνε παιδάκια υγιή στο φάσμα 30 με 40. Αν το δούμε αντικειμενικά το όριο ηλικίας έχει αλλάξει. Ποσο χρόνων είσαι κορίτσι μου; 

Εχεις ένα υγιες μωράκι στην κοιλιτσα σου πίστεψε το ❤️❤️❤️ (κορίτσια μου το άγχος δεν σταματάει ποτέ με τα παιδάκια μας κ όταν τα γεννήσετε με το καλό θα αγχώνεστε κ θα φοβάστε πχ για ένα άσχημο χτύπημα, για έναν ακατέβατο πυρετο, γιατί θα τρεχετε στα νοσοκομεία κτλ. Βοηθάει ήδη από το τώρα να μάθετε να περιορίζετε τα άσχημα συναισθήματα (εμένα προσωπικά με βοήθησε παρά πολύ από τις εγκυμοσύνες να εχω ψυχραιμία κ να μην δίνω χώρο στον εαυτό μου να σκεφτεί αρνητικά πέρα από τα πρώτα 5 λεπτά. Τώρα είναι κ οι ορμόνες που επηρεάζουν.  Όταν έρχονταν κακιες σκέψεις τις έδιωχνα, θέλει εξάσκηση αλλά γίνεται 💪🏽

Καλημέρα Χρύσα μου!

Είμαι 35...το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες,δυστυχώς εύκολα δε μπορώ να το ελέγξω γιατί έχει να κάνει κ με τα προηγούμενα βιώματα στο συγκεκριμένο κομμάτι...νιώθω λες και διαρκώς πέφτω πάνω στις πιθανότητες.Και το χειρότερο όλων είναι η αναμονή...Στα αποτελέσματα μόνο αυχενικής μου δίνει τρισωμια 21 στατιστικά 1:244 τροποποιημένα 1:333 και τρισωμια 18 στατιστικά 1:570 και τροποποιημένα 1:240

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Καλημέρα Χρύσα μου!

Είμαι 35...το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες,δυστυχώς εύκολα δε μπορώ να το ελέγξω γιατί έχει να κάνει κ με τα προηγούμενα βιώματα στο συγκεκριμένο κομμάτι...νιώθω λες και διαρκώς πέφτω πάνω στις πιθανότητες.Και το χειρότερο όλων είναι η αναμονή...Στα αποτελέσματα μόνο αυχενικής μου δίνει τρισωμια 21 στατιστικά 1:244 τροποποιημένα 1:333 και τρισωμια 18 στατιστικά 1:570 και τροποποιημένα 1:240

 

Ακόμα κ αυτές οι πιθανό αν το σκεφτείς υπέρ σου είναι! Ξέρω και περίπτωση 1/70 πολύ κοντινή μου κι εκεί όλα καλά πήγαν. Γνωρίζω βέβαια πως ο.τι κι αν σου λέμε τώρα δεν σε καθησυχάζει μέχρι να βγούνε τα αποτελέσματα. Απολύτως λογικό. Έτσι είμαστε οι άνθρωποι κάνουμε αμέσως 1000 σενάρια κ σχεδόν όλα αρνητικά. Πρώτη από όλους εγώ 😜 

Θα δεις όμως εδώ θα είμαστε και θα μας πεις ότι, ακόμη κι αν μπεις σε κάποια περαιτέρω διαδικασία, τελικά θα είναι όλα καλά! Πααααρα πολλά ζευγάρια μπαίνουν πλέον σε επιπρόσθετες διαδικασίες γεγονός που "βρωμαει" και λίγο για τα κέντρα προγεννητικής καθώς αυτοί τελικά είναι οι μόνοι κερδισμένοι (οικονομικα). Προσωπικα πολλοι γνωστοι μου αναγκαστηκαν να κανουν κατι. Φυσικα καλα κανουν εφοσον μπει η ιδεα ειναι δυσκολο να ξεφυγεις . Τα περισσότερα ομως ζευγαρια καταλήγουν με θετικά αποτελέσματα κ υγιή μωράκια 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Καλημέρα Χρύσα μου!

Είμαι 35...το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες,δυστυχώς εύκολα δε μπορώ να το ελέγξω γιατί έχει να κάνει κ με τα προηγούμενα βιώματα στο συγκεκριμένο κομμάτι...νιώθω λες και διαρκώς πέφτω πάνω στις πιθανότητες.Και το χειρότερο όλων είναι η αναμονή...Στα αποτελέσματα μόνο αυχενικής μου δίνει τρισωμια 21 στατιστικά 1:244 τροποποιημένα 1:333 και τρισωμια 18 στατιστικά 1:570 και τροποποιημένα 1:240

 

Η ηλικία σου είναι μια χαρά βασικά! ❤️ αν έκανες τις ίδιες εξετάσεις πχ στα 34μισο να δεις ότι θα είχες άλλα νούμερα με το ίδιο ακριβώς μωράκι 🤷🏼‍♀️

τα προηγούμενα βιώματα σε καθορίζουν και σε επηρεάζουν δεν έχεις άδικο καθόλου 🥹  Όταν περάσει αυτό το κύμα στο οποίο κολυμπάς τώρα θέλω να μου υποσχεθείς οτι θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου! ❤️ γιατί θα περάσει νεράκι κ θα μετανιώνεις που δεν την απόλαυσες κ δεν τη χάρηκες στο έπακρο 💪🏽❤️ (το ίδιο λέω κ στον εαυτό μου να ξέρεις κ αν διαβάσεις εδώ στο φόρουμ θα δεις ότι πολλές γυναίκες το έχουν πει αυτό) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Η ηλικία σου είναι μια χαρά βασικά! ❤️ αν έκανες τις ίδιες εξετάσεις πχ στα 34μισο να δεις ότι θα είχες άλλα νούμερα με το ίδιο ακριβώς μωράκι 🤷🏼‍♀️

τα προηγούμενα βιώματα σε καθορίζουν και σε επηρεάζουν δεν έχεις άδικο καθόλου 🥹  Όταν περάσει αυτό το κύμα στο οποίο κολυμπάς τώρα θέλω να μου υποσχεθείς οτι θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου! ❤️ γιατί θα περάσει νεράκι κ θα μετανιώνεις που δεν την απόλαυσες κ δεν τη χάρηκες στο έπακρο 💪🏽❤️ (το ίδιο λέω κ στον εαυτό μου να ξέρεις κ αν διαβάσεις εδώ στο φόρουμ θα δεις ότι πολλές γυναίκες το έχουν πει αυτό) 

Θέλω τόσο πολύ να το απολαύσω αλλά δυστυχώς όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι!

Θα δούμε...κι εγώ πιστεύω ότι θα είναι μια χαρά το παιδί,παρόλα αυτά κλαίω χωρίς να το θέλω...🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και για να αλλάξω λίγο το θέμα η μαμά μου ξεκίνησε να τεκνοποιεί στα 25 της το 1994 και μέχρι τα 31 της είχε 5 παιδιά σε 6μιση χρόνια. Φυσιολογικοί τελειομηνοι τοκετοί. Τελευταίο παιδί το 2000. Εγώ είμαι το δεύτερο παιδί κ με τις αδερφές μου είναι λες κ γεννηθήκαμε όλες μαζί. 
 

Τώρα δεν θα μπορούσε καν να το κάνει αυτό. Δεν αναλαμβάνουν καν οι γιατροί τόσους τοκετούς σε τόσο μικρό διάστημα. 
 

η επιστήμη εξελίσσεται προς το καλό μεν αλλά μαζί με αυτήν για εμάς τις νεεσ μητέρες έρχεται και πολύ άγχος με τόσες εξετάσεις κ υπερήχους.  Η μαμά μου τότε ούτε που ήξερε τους κινδύνους ούτε κάποιος γιατρός της είχε πει κάτι ήταν ήρεμη κ χαλαρή λίγους απλούς υπερήχους και τέλος. Σκεφτείτε στο τώρα όμως πως θα ήταν. Δεν θα έβρισκε καν γιατρό να την αναλάβει. Τόσο βάρος λοιπόν έχουμε πάνω μας κ εμείς οι νέες μητέρες που βομβαρδιζόμαστε από πληροφορίες🙏🏼 όμως θα τα καταφέρουμε κ θα φτάσουμε με υγεία ως το τέλος! 💪🏽

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Θέλω τόσο πολύ να το απολαύσω αλλά δυστυχώς όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι!

Θα δούμε...κι εγώ πιστεύω ότι θα είναι μια χαρά το παιδί,παρόλα αυτά κλαίω χωρίς να το θέλω...🤷

Είναι οι ορμονες  κορίτσι μου που δεν βοηθανε κ εννοείται το απρόσμενο της κατάστασης. Είμαστε εδώ μαζί σου ❤️ κ εμείς έχουμε δρόμο μπροστά μας μην νομίζεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Θέλω τόσο πολύ να το απολαύσω αλλά δυστυχώς όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι!

Θα δούμε...κι εγώ πιστεύω ότι θα είναι μια χαρά το παιδί,παρόλα αυτά κλαίω χωρίς να το θέλω...🤷

Ελενακι μου αυτη η αναμονη οντως ειναι η χειροτερη... σε σκοτωνει... αλλα δυστυχως δε μπορουμε να κανουμε κτ αλλο..

Περυσι που πηγα στον 1ο υπερηχο (6+1 τοτε) κ ο σακος ηταν κενος (ουτε π ξεραμε τι μας περιμενε κ πηγαμε μ τον αντρα μου τραλαλι τραλαλο) μου ειπε η γιατρος να κανω 2 ακομα χοριακες γτ μπορει η συλληψη να καθυστερησε. Τλκ η χοριακη αυξανοταν κανονικα κ αυτο ηταν ακομα χειροτερο γτ μας γεμισε ελπιδες... κ παλι επρεπε να περιμενουμε 1 εβδομαδα απ την ημερα του υπερηχου κ να ξαναπαμε.. οπου κ παλι ο σακος ηταν κενος.

Δν θα ξεχασω την 1η μερα π ξυπνησα μετα απ εκεινο τον 1ο υπερηχο. Ευχομουν ολα αυτα να ειναι ενα κακο ονειρο. Ελεγα μπα σμρ ειναι ο υπερηχος κ ολα θ πανε καλα... (για λιγο ευτυχως) δν μπορουσα να δεχτω τι ειχε γινει... κ μετα φσκ ξεσπαγα για μερες.... μετα απ 2 χρονια προσπαθειων, απογοητευσεων, εξετασεων, βιταμινων, επισκεψεις σε τοσους γιατρους, ζουσαμε το ονειρο μας κ εσβησε στον 1ο υπερηχο... 

Κλαψε κοριτσι μου. Βγαλε απο μεσα σου αυτο που νιωθεις. Μονο ετσι θα ηρεμησεις καπως. Εχουν χτυπησει κοκκινο οι ορμονες, λογικο ειναι να εισαι πιο συναισθηματικη..

Εμεις ειμαστε εδω μαζι σου. Να σε στηριζουμε αν κ οσο μπορουμε. Εστω με ενα μνμ. Με το μοιραστεις τις σκεψεις σου κ να σε ακουσουμε.

Η σκεψη μας ειναι μαζι σου!!! 🌬💞🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Ελενακι μου αυτη η αναμονη οντως ειναι η χειροτερη... σε σκοτωνει... αλλα δυστυχως δε μπορουμε να κανουμε κτ αλλο..

Περυσι που πηγα στον 1ο υπερηχο (6+1 τοτε) κ ο σακος ηταν κενος (ουτε π ξεραμε τι μας περιμενε κ πηγαμε μ τον αντρα μου τραλαλι τραλαλο) μου ειπε η γιατρος να κανω 2 ακομα χοριακες γτ μπορει η συλληψη να καθυστερησε. Τλκ η χοριακη αυξανοταν κανονικα κ αυτο ηταν ακομα χειροτερο γτ μας γεμισε ελπιδες... κ παλι επρεπε να περιμενουμε 1 εβδομαδα απ την ημερα του υπερηχου κ να ξαναπαμε.. οπου κ παλι ο σακος ηταν κενος.

Δν θα ξεχασω την 1η μερα π ξυπνησα μετα απ εκεινο τον 1ο υπερηχο. Ευχομουν ολα αυτα να ειναι ενα κακο ονειρο. Ελεγα μπα σμρ ειναι ο υπερηχος κ ολα θ πανε καλα... (για λιγο ευτυχως) δν μπορουσα να δεχτω τι ειχε γινει... κ μετα φσκ ξεσπαγα για μερες.... μετα απ 2 χρονια προσπαθειων, απογοητευσεων, εξετασεων, βιταμινων, επισκεψεις σε τοσους γιατρους, ζουσαμε το ονειρο μας κ εσβησε στον 1ο υπερηχο... 

Κλαψε κοριτσι μου. Βγαλε απο μεσα σου αυτο που νιωθεις. Μονο ετσι θα ηρεμησεις καπως. Εχουν χτυπησει κοκκινο οι ορμονες, λογικο ειναι να εισαι πιο συναισθηματικη..

Εμεις ειμαστε εδω μαζι σου. Να σε στηριζουμε αν κ οσο μπορουμε. Εστω με ενα μνμ. Με το μοιραστεις τις σκεψεις σου κ να σε ακουσουμε.

Η σκεψη μας ειναι μαζι σου!!! 🌬💞🤗

Αντωνία μου,τα ξέρω γιατί τα έχω περάσει κι εγώ με τη παλινδρομη που ένας γιατρός εύρισκε παλμό κ ο άλλος όχι κι εγώ περίμενα κ πήγαινα ξανά κ ξανά μέχρι που καταλήξαμε στο ότι παλινδρομισε.

Είναι δύσκολα πολύ όλα αυτά κ ξέρω πως ένιωσες.Ισως επηρεασμένη κι εγώ από όλα αυτά να μην εχω τώρα την ψυχραιμία που θα έπρεπε...

Τεσπά δε θέλω να δας αγχώνω κι εσάς γιατί ξέρω ότι όλες είμαστε επιρρεπείς συναισθηματικά μ'αυτα που ακούμε...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenaki_ είπε:

Αντωνία μου,τα ξέρω γιατί τα έχω περάσει κι εγώ με τη παλινδρομη που ένας γιατρός εύρισκε παλμό κ ο άλλος όχι κι εγώ περίμενα κ πήγαινα ξανά κ ξανά μέχρι που καταλήξαμε στο ότι παλινδρομισε.

Είναι δύσκολα πολύ όλα αυτά κ ξέρω πως ένιωσες.Ισως επηρεασμένη κι εγώ από όλα αυτά να μην εχω τώρα την ψυχραιμία που θα έπρεπε...

Τεσπά δε θέλω να δας αγχώνω κι εσάς γιατί ξέρω ότι όλες είμαστε επιρρεπείς συναισθηματικά μ'αυτα που ακούμε...

 

Δν μας αγχωνεις καθολου...

Ειμαστε ηδη πολυ αγχωμενες απο μονες μας. 😇

Ειμαστε εδω να στηριζουμε η μια την αλλη κ να την ακουμε. 3 χρονια σχεδον ειμαι στο φορουμ κ πραγματικα νιωθω οτι εδω με καταλαβαινετε οσο κανενας αλλος.. πιο πολυ κι απ τις φιλες μου κ την οικογενεια μου. Με αγαπανε πολυ κ τους αγαπω αλλα εδω ειναι αλλιως.. τοσες αγωνιες περασαμε κ θα περασουμε μαζι.

Οτι θες, ειμαστε εδω να σε ακουσουμε! ❤️🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

@Antonia2 σήμερα έχεις υπέρηχο εσυ κοπέλα μου ;;; 
τι ώρα ;;! ❤️

Ναι Χρυσα μου!!! Σμρ στις 18.30...😀 μεγαααλη αγωνια οπως καταλαβαινεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenaki_ είπε:

Αντωνία μου,τα ξέρω γιατί τα έχω περάσει κι εγώ με τη παλινδρομη που ένας γιατρός εύρισκε παλμό κ ο άλλος όχι κι εγώ περίμενα κ πήγαινα ξανά κ ξανά μέχρι που καταλήξαμε στο ότι παλινδρομισε.

Είναι δύσκολα πολύ όλα αυτά κ ξέρω πως ένιωσες.Ισως επηρεασμένη κι εγώ από όλα αυτά να μην εχω τώρα την ψυχραιμία που θα έπρεπε...

Τεσπά δε θέλω να δας αγχώνω κι εσάς γιατί ξέρω ότι όλες είμαστε επιρρεπείς συναισθηματικά μ'αυτα που ακούμε...

 

Ναι εσένα περιμέναμε για να αγχωθουμε!! 🥰 Να μας λες τους προβληματισμούς σου κορίτσι μου!! Γι'αυτό είμαστε εδώ!! Μέσα σου ξέρεις ότι όλα θα είναι καλά!! Και θα είναι!! ♥️ 

@Antonia2 περιμένουμε τα δικά σου νέα τώρα!! 🥰 Φαντάζομαι μετράς τις ώρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Ναι εσένα περιμέναμε για να αγχωθουμε!! 🥰 Να μας λες τους προβληματισμούς σου κορίτσι μου!! Γι'αυτό είμαστε εδώ!! Μέσα σου ξέρεις ότι όλα θα είναι καλά!! Και θα είναι!! ♥️ 

@Antonia2 περιμένουμε τα δικά σου νέα τώρα!! 🥰 Φαντάζομαι μετράς τις ώρες 

Ναιιιιι!!! Χτυπαει η καρδια μου ΔΥ ΝΑ ΤΑ ΤΑ ΤΑ ΤΑ!!!

Ανυπομονω να δουμε παλι οτι τα κουκουνια μεγαλωσαν κ αναβοσβηνουν οι καρδουλες τους!!!! 💓💓

Ευτυχως με τη δουλεια περναει γρηγορα η μερα!! 

Κ το 6μιση μου φαινεται τοσο νωρις.... 

Υπομονη 5μιση ωριτσες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ναιιιιι!!! Χτυπαει η καρδια μου ΔΥ ΝΑ ΤΑ ΤΑ ΤΑ ΤΑ!!!

Ανυπομονω να δουμε παλι οτι τα κουκουνια μεγαλωσαν κ αναβοσβηνουν οι καρδουλες τους!!!! 💓💓

Ευτυχως με τη δουλεια περναει γρηγορα η μερα!! 

Κ το 6μιση μου φαινεται τοσο νωρις.... 

Υπομονη 5μιση ωριτσες!!! 

Τι ωραίαααααα θα δείτε τα σποράκια σας🤗👶👶

Θα είναι όλα υπέροχααααα, είμαι σίγουρηηηηηηηηηηηηη[smilie=love4.gif]

Θα περιμένουμε νέα σου💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Τι ωραίαααααα θα δείτε τα σποράκια σας🤗👶👶

Θα είναι όλα υπέροχααααα, είμαι σίγουρηηηηηηηηηηηηη[smilie=love4.gif]

Θα περιμένουμε νέα σου💞

Λευκη μου σ ευχαριστω για τη θετικη ενεργεια!!!!

Παντα μου φτιαχνεις τη διαθεση!!!! ❤️🥰

Εννοειται θα σας στειλω ν σας πω τα νεα μας!!!🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ναιιιιι!!! Χτυπαει η καρδια μου ΔΥ ΝΑ ΤΑ ΤΑ ΤΑ ΤΑ!!!

Ανυπομονω να δουμε παλι οτι τα κουκουνια μεγαλωσαν κ αναβοσβηνουν οι καρδουλες τους!!!! 💓💓

Ευτυχως με τη δουλεια περναει γρηγορα η μερα!! 

Κ το 6μιση μου φαινεται τοσο νωρις.... 

Υπομονη 5μιση ωριτσες!!! 

Αχ τι ωραία!! Πόσο είσαι σήμερα?? Εγώ όταν το είδα στις 6+6 και μετά στις 8+3 είχε τεράστια διαφορά!! Μιλάμε για άλμα! Μεγαλώνουν απίστευτα γρήγορα ♥️🥰 

Αχ πρέπει να βάζετε το πρωί τα ραντεβού σας κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Αχ τι ωραία!! Πόσο είσαι σήμερα?? Εγώ όταν το είδα στις 6+6 και μετά στις 8+3 είχε τεράστια διαφορά!! Μιλάμε για άλμα! Μεγαλώνουν απίστευτα γρήγορα ♥️🥰 

Αχ πρέπει να βάζετε το πρωί τα ραντεβού σας κορίτσια!!

Σμρ ειμαι 8+4 κ εχουμε να τα δουμε απο 6+4 (που ηταν σαν ιπποκαμποι!!🤭)

Μου φαινεται ενας αιωνας πριν οι 2 βδομαδες!! 

χαχαχαχα μακαρι να μπορουσαμε πρωι κ να ξενοιαζαμε.. αλλα δουλευουμε κ οι 2...

κ το 6μιση παντως νωρις ειναι συγκριτικα με το 11 κ το 9 το βραδυ π μας ειχε βαλει.. 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωωω πωωω τώρα που το συζητάτε μου φαίνεται και εμένα αιωνιότητα. Έχω να δω το ζουζούνι μου από 8 + 3 που ήταν ένα μικρό ανθρωπάκι με μεγάλο κεφάλι. Σήμερα 11 + 2 και πρέπει να κάνω υπομονή μέχρι την Τρίτη😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2 αχ κορίτσι μου θα δεις τεράστια αλλαγή!! Θα έχουν μεγαλουτσικα κεφαλάκια αλλά θα δεις και χέρια μια πόδια!! ♥️🥰 Σαν ανθωπακια πλέον κανονικά 

@ΛΕΥΚΗ αχ κορίτσι μου και μένα αιώνας μου φαίνεται μέχρι την Τρίτη!! Τι ώρα είναι η αυχενική σου?? Και έλεγα να πάω καμία μέρα στα κλεφτα να το δω αλλά ο άντρας μου έλεγε συνέχεια να κάνω υπομονή!! Η αλήθεια ότι ήθελα και εγώ να πάω για την αυχενική κατευθείαν για να δω και μεγάλη αλλαγή 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annitakianna είπε:

@Antonia2 αχ κορίτσι μου θα δεις τεράστια αλλαγή!! Θα έχουν μεγαλουτσικα κεφαλάκια αλλά θα δεις και χέρια μια πόδια!! ♥️🥰 Σαν ανθωπακια πλέον κανονικά 

@ΛΕΥΚΗ αχ κορίτσι μου και μένα αιώνας μου φαίνεται μέχρι την Τρίτη!! Τι ώρα είναι η αυχενική σου?? Και έλεγα να πάω καμία μέρα στα κλεφτα να το δω αλλά ο άντρας μου έλεγε συνέχεια να κάνω υπομονή!! Η αλήθεια ότι ήθελα και εγώ να πάω για την αυχενική κατευθείαν για να δω και μεγάλη αλλαγή 🥰

Ναι και εγώ έλεγα στον εαυτό μου "μην υπερβάλλεις, κάνε υπομονή". Θα είναι ολόκληρα ανθρωπάκια πια❤️

Εμείς έχουμε ραντεβού στις 11 το πρωί. Είδατε το έβαλα πρωί😁

Εσείς???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Πωωω πωωω τώρα που το συζητάτε μου φαίνεται και εμένα αιωνιότητα. Έχω να δω το ζουζούνι μου από 8 + 3 που ήταν ένα μικρό ανθρωπάκι με μεγάλο κεφάλι. Σήμερα 11 + 2 και πρέπει να κάνω υπομονή μέχρι την Τρίτη😱

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

@Antonia2 αχ κορίτσι μου θα δεις τεράστια αλλαγή!! Θα έχουν μεγαλουτσικα κεφαλάκια αλλά θα δεις και χέρια μια πόδια!! ♥️🥰 Σαν ανθωπακια πλέον κανονικά 

@ΛΕΥΚΗ αχ κορίτσι μου και μένα αιώνας μου φαίνεται μέχρι την Τρίτη!! Τι ώρα είναι η αυχενική σου?? Και έλεγα να πάω καμία μέρα στα κλεφτα να το δω αλλά ο άντρας μου έλεγε συνέχεια να κάνω υπομονή!! Η αλήθεια ότι ήθελα και εγώ να πάω για την αυχενική κατευθείαν για να δω και μεγάλη αλλαγή 🥰

Κοριτσια μου ποσο σας νιωθω..... ετσι ημουν οταν περιμενα τον 1ο υπερηχο... νομιζω οριακα αντεξα.... μια μερα ν με πηγαινε πισω, θα εσκαγα 😅 κι αυτοι οι αντρες μας πια.... Αμαν! κομμα με το γιατρο εχουν κανει;;; κι εμενα τα ιδια μου ελεγε!!!

Περυσι ειχα κατεβασει μια εφαρμογη κ μου εδειχνε μερα-μερα πως αναπτυσσεται το μωρο αλλα φετος δν ηθελα να κατεβασω... Να εχουν μεγαλωσει οσο πρεπει αυτο θελω μονο!!! 🥹

Κοριτσια μου υπομονηηηη!!!! Πολυ λιγο εμεινε... νιωθω την αγωνια σας!!!💞💞 ολα θα ειναι τελεια κ θα ξενοιασετε μετα!!!🙏🤰🧿💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ναι και εγώ έλεγα στον εαυτό μου "μην υπερβάλλεις, κάνε υπομονή". Θα είναι ολόκληρα ανθρωπάκια πια❤️

Εμείς έχουμε ραντεβού στις 11 το πρωί. Είδατε το έβαλα πρωί😁

Εσείς???

Αχ άντε επιτέλους μια που έβαλε πρωί!!! Χαχαχχα εμείς έχουμε στις 5 🤣🤣 δεν είχε πρωί!! Μετά τις 4 λέει τι ώρα σας βολεύει και την λέω 4 Ε και μου λέει λυπάμαι έχω στις 5!! Οπότε αναγκαστικά έβαλα απόγευμα!! Ρε συ δεν νομίζω ότι υπερβάλλουμε απλά μας λείπει 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Η προσμονή για το σποράκι σου σε κάνει να είσαι ανυπόμονη… ζήσε τον έρωτα σου με τον άντρα σου κ θα έρθει εκεί που δεν το περιμένεις !!  εμενα μου ήρθε στο πιο άκυρο μήνα προσπαθειών (εντάξει είχα κ χειρότερο) κ μάλιστα δεν έκανα νωρίτερα τεστ πρώτη φορά γιατί δεν το πίστευα … στην πρώτη μέρα καθυστέρησης έλεγα θα μου έρθει κ την δεύτερη έκανα τεστ γιατί μου ήρθε αναγούλα … Εχε πίστη κ επιμονή! Αν πιστεύεις στα θεία, κάνε προσευχές… εγω σε αλλά νέα πήγα για 2ο υπέρηχο , 6+5 , ακούσαμε καρδούλα !!!! Ευχαριστημένος με την αύξηση στο μέγεθος, καμία ένδειξη για αποκόλληση, παρά τα καφέ που είχα.. είμαι 4 μέρες πίσω (βέβαια το υπολογίζαμε εξ αρχής) .. θα με δει στις 9 εβδομάδες κ μετά πάω στις 12 για αυχενική! μου έδωσε την επιλογή αν θέλω να το βλέπω κάθε βδομάδα , αλλά νομίζω είναι αγχωτικό… (σίγουρα δεν είναι οικονομικό το θέμα) αν δω ότι αγχώνομαι ίσως πάω να το δω νωρίτερα, αλλά καλύτερα να έχουμε κ μια εξέλιξη… για επιβράβευση έφαγα μια κρέπα από έξω , δεν είχα ξαναφάει βρωμια από την μέρα που εμαθα την εγκυμοσύνη (αν εξαιρέσουμε κανονική ταβέρνα/εστιατοριο) χιχιχι
    • Ηθελα να μεινω λίγο μόνη μου είναι η αλήθεια να ηρεμήσω..  αυριο που θα είμαι όλη μέρα μόνη όμως να δω πως θα πάει 😅
    • Αχ μπράβο κορίτσι μου!! Πολύ ωραία! Α έκλεισες κιόλας την β επιπέδου? Εγώ η στις 1 Οκτωβρίου η στις 8 θα την κάνω!! Ακόμα δεν έχω αποφασίσει 🤔 έχω ακούσει ότι μετά την β επιπέδου ο χρόνος κυλάει σαν νεράκι!! Η αλήθεια είναι ότι εμένα μου φάνηκε σαν αιώνας ο 4ο μήνας!! 
    • Οχι δεν ειχα καποιο θέμα παντα κυμαινόταν απο 37 έως 39. Πιστευω να ανέβει  τωρα π μ αλλαξε την αγωγή αν κ πιστευω πως δεν ειναι τοσο χαμηλα κ ειναι λαθος τα αποτελέσματα του νοσοκομείου.Μ εχει ξανασυμβεί. Ειχα δωσει αιμα κ μετα απο ενα δίμηνο  είχα παει να κάνω έλεγχο να δω αν ανέβηκε. Αποτελέσματα νοσοκομείου 32 αιματοκρίτης, παω την ιδια μερα εξω σε μικροβ 36. Σκεφτομαι να παω αυριο στην μικροβιολόγο μ να κανω μια γενική αίματος.  Εγώ πάντως νιωθω καλά. Σιγουρα μπισκοτάκια με ζαχαροπλάστα δεν ξερω τι αλλο. Για πειτε καμια ιδέα κοριτσια   
    • Την είδαμε,μεγάλωσε όντως πολύ κι έπαιζε με τα χέρια της!Όλα καλά!!🧿🩷Τώρα στις 24 πάλι,που έχουμε την Β'επιπεδου!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...