Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου!!! Καλη Τριτη να εχουμε!!! ❤️

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elenaki_ είπε:

Ναι έχεις δίκιο,δε γνωρίζω καθόλου πως πάει το κομμάτι της εξωσωματικής.Εφοσον ξεχειλίζεις προγεστερόνη...τηλεργασια και relaaaaax,καλό θα σου κάνει σε κάθε περίπτωση!! Ευτυχώς που κατάφερες να το ελέγξεις και να ηρεμήσεις,είναι μακρύς ο δρόμος μας ακόμη!!

♥️🧿🌈👶👶🌈🧿♥️

Ελενακι μου η εξωσωματικη εχει πολυ boost με φαρμακα.. αλλα τι ν κανουμε π δν ηθελε να ερθει αλλιως το κουκουνι μας!! Κ να π ηρθαν κ 2!!!🤩🥰🙏

Ναι φουλ ξεκουραση!! Φυσικα με βοηθησε στο ν χαλαρωσω το οτι δν ξαναειδα αιμα.. κ το πρωι ευτυχως δν ειχα κατι!!🙏🧿

Μακαρι ν συνεχισουμε ετσι!!! 😁🤰

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. @Antonia2 εύχομαι να είσαι καλύτερα σήμερα, καταλαβαίνω πως θα τρόμαξες πολύ. 

Ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά, είμαι σίγουρη.🙏🥰

Λευκη μου ευτυχως ηδη ειμαι καλυτερα κ ελπιζω ν συνεχισουμε ετσι ομορφα! 🥰

Ευχαριστω κοριτσια μου γ τη στηριξη!! Ειστε θησαυρος!!🥰❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης κοριτσια ν σας πω οτι χθες πηγα γ αιματολογικες κ δεν μπορουσα ν τις κανω σε ιδιωτικο διαγνωστικο κεντρο. Εβαλε κοφτη ο εοπυυ κ δεν καλυπτε 2 απ τα 4 παραπεμπτικα... θα πληρωνα πανω απο 150€. 😱

Οποτε αναγκαστικα εκλεισα ηλεκτρονικο ραντεβου κ πηγα σμρ σε εοπυυ (πρωην ικα) να τις κανω..

Το λεω γ ν ειστε ενημερες κ προετοιμασμενες...

Γελοιοι... τοσα χρηματα μας κρατανε κ δν μας καλυπτουν τα βασικα...

Ευτυχως η Χρυσα μας ειναι πιο τυχερη!!✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Επισης κοριτσια ν σας πω οτι χθες πηγα γ αιματολογικες κ δεν μπορουσα ν τις κανω σε ιδιωτικο διαγνωστικο κεντρο. Εβαλε κοφτη ο εοπυυ κ δεν καλυπτε 2 απ τα 4 παραπεμπτικα... θα πληρωνα πανω απο 150€. 😱

Οποτε αναγκαστικα εκλεισα ηλεκτρονικο ραντεβου κ πηγα σμρ σε εοπυυ (πρωην ικα) να τις κανω..

Το λεω γ ν ειστε ενημερες κ προετοιμασμενες...

Γελοιοι... τοσα χρηματα μας κρατανε κ δν μας καλυπτουν τα βασικα...

Ευτυχως η Χρυσα μας ειναι πιο τυχερη!!✌️

Χαίρομαι που είσαι καλύτερα!!!

Έχεις τόσο δίκιο σε όσα λες. Δεν καλύπτεται το ένα δεν καλύπτεται το άλλο....... Εγώ που είμαι από επαρχία έρχομαι Αθήνα για τις εξετάσεις μου γιατί μου βγαίνουν πιο οικονομικές.

Απλά να αναφέρω πως η αυχενική εδώ που είμαι κοστίζει 200 € με γιατρό που επισκέπτεται τη πόλη από Αθήνα. Στο Ρέα θα πληρώσω 90 €.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω ερώτηση, πονάει και εσάς το στομάχι σας όταν είναι άδειο για λίγο?? Σκεφτείτε ότι έφαγα ένα ικανοποιητικό πρωινό κατά τις 08:30 και τώρα με έχει πιάσει ένας αφόρητος πόνος και έχω αναγούλες. Θα φάω αλλά θέλω να περιμένω λίγο γιατί αν φάω τώρα θα με ξανά πιάσει αυτός ο πόνος σε 2 ώρες και στο σπίτι θα πάω στις 3. Το ξέρω πως πρέπει να τρώμε συχνά και μικρά γεύματα αλλά δεν είναι εφικτό εδώ στην δουλειά.

Το νιώθετε και εσείς???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! @Xrisa95 είσαι η εγκυκλοπαίδεια μας εδώ 😁😁 @Antonia2 κορίτσι μου ηρέμησε όλα θα είναι μια χαρά!! Ξεκουράσου όπως σου είπε ο γιατρός και να όπου να ναι έφτασε και η μέρα υπερήχου!! @Elenaki_ κορίτσι μου εσύ πως είσαι?? Με τις αναγουλες πως τα πας? 

@ΛΕΥΚΗ έχω ακριβώς το ίδιο πράγμα!! Τρώω κανονικά το γεύμα μου και μετά από 2 ώρες σαν να έχω τρύπα στο στομάχι νιώθω και με πιάνουν οι αναγουλες!! Αν ξανά φάω κάτι τότε είναι καλά! Αν όχι τότε συνεχίζονται!! Γι'αυτό και έχω βάλει 2 κιλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! @Xrisa95 είσαι η εγκυκλοπαίδεια μας εδώ 😁😁 @Antonia2 κορίτσι μου ηρέμησε όλα θα είναι μια χαρά!! Ξεκουράσου όπως σου είπε ο γιατρός και να όπου να ναι έφτασε και η μέρα υπερήχου!! @Elenaki_ κορίτσι μου εσύ πως είσαι?? Με τις αναγουλες πως τα πας? 

@ΛΕΥΚΗ έχω ακριβώς το ίδιο πράγμα!! Τρώω κανονικά το γεύμα μου και μετά από 2 ώρες σαν να έχω τρύπα στο στομάχι νιώθω και με πιάνουν οι αναγουλες!! Αν ξανά φάω κάτι τότε είναι καλά! Αν όχι τότε συνεχίζονται!! Γι'αυτό και έχω βάλει 2 κιλά!!

Αυτό ακριβώς. Σαν να υπάρχει τρύπα είναι. Δεν γίνεται όμως να τρώμε και συνέχεια!!! Θα κλαίμε μετά😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Επισης κοριτσια ν σας πω οτι χθες πηγα γ αιματολογικες κ δεν μπορουσα ν τις κανω σε ιδιωτικο διαγνωστικο κεντρο. Εβαλε κοφτη ο εοπυυ κ δεν καλυπτε 2 απ τα 4 παραπεμπτικα... θα πληρωνα πανω απο 150€. 😱

Οποτε αναγκαστικα εκλεισα ηλεκτρονικο ραντεβου κ πηγα σμρ σε εοπυυ (πρωην ικα) να τις κανω..

Το λεω γ ν ειστε ενημερες κ προετοιμασμενες...

Γελοιοι... τοσα χρηματα μας κρατανε κ δν μας καλυπτουν τα βασικα...

Ευτυχως η Χρυσα μας ειναι πιο τυχερη!!✌️

Καλημέρα Αντωνία μου χαίρομαι που διαβάζω ότι δν έχεις κόκκινο αίμα 🙏🏼 είναι πολύ ευχάριστο και θετικό κορίτσι μου! ❤️

τωρα για τις εξετάσεις τι να πω έχει ξεφύγει η κατάσταση στην Ελλάδα με την ασφάλεια που πραγματικά δεν καλύπτει σχεδόν τίποτα. 
Εδω δν πληρώνεις ιδιωτικά κανένα γιατρό καλύπτεται από την ασφάλεια 

και μέχρι τώρα έχω κάνει 4 υπερήχους δν έχω πληρώσει τίποτα, καμία επίσκεψη. Το τεστ παπ μια φορά το χρόνο το καλύπτει η ασφάλεια κτλ κτλ 

μονο αυχενική θα πληρώσω 200€ (αλλά δν μου φαίνεται πολλά εδώ με βάση το εισόδημα μας κ τα έξοδα μας) . 
εξετάσεις αίματος πρώτου τριμήνου δεν πλήρωσα τίποτα κ μου πήραν αίμα στο ιατρείο δεν πας εδώ έξω μόνος σου. Τα ιατρεία σου παίρνουν αίμα κ το στέλνουν. 

 

Γενικά κ εδώ η ασφαλεια κρατάει λεφτά αλλά πιάνουν σίγουρα παραπάνω τοπο. 
 

θα σου πω μόνο Αντωνία μου ότι όσο ήμουν Ελλάδα με δυο παιδιά κρατούσα πάντα 100-150€ το μήνα για παιδίατρο κ φάρμακα για έκτακτες περιστάσεις πχ μια ίωση κτλ που έπρεπε να δει η παιδίατρος τα παιδιά κ μερικές φορές δεν έφταναν κ απελπιζόμουν. 
 

εδω καλύπτει το ταμείο κ παιδίατρο (όσες φορές το μήνα κ αν πάω τ παιδιά) κ τα φάρμακα. Δεν ένιωσα ποτέ εκτεθειμένη σ αυτό το κομμάτι.  Τα παιδιά μου χρειάζονται και λογοθεραπεία και κάνουμε συνεδρίες εδώ και ένα χρόνο (δν έχω δώσει από την τσέπη μου ούτε ένα €). Στην Ελλάδα σίγουρα θα ήθελα πολλά χρήματα. 
 

καθε χώρα έχει τα υπέρ και τα κατά. Το θέμα είναι ότι στην χώρα μας είναι δύσκολο πλέον να επιβιώσεις χωρίς να δουλεύουν κ οι δυο κ πάλι υπό προϋποθέσεις γι αυτό και εμείς φύγαμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας,

Εύχομαι με το καλό με μία τελειόμηνη και ήσυχη εγκυμοσύνη σε όλες τις μέλλουσες μανούλες !

Πρώτη φορά κι εγώ με την σειρά μου είμαι αυτή την εβδομάδα αισίως στην 7η & 3 ημέρες.

Πρώτη επίσκεψη έκανα την προηγούμενη εβδομάδα όπου ακούσαμε και την καρδούλα και μου έγραψε και τις πρώτες εξετάσεις για προγεννητικό έλεγχο (ούρα,αντισωμάτων κλπ) .

Αλλά,η γυναικολόγος μου συνεργάζεται ιδιωτικά με το ΡΕΑ και μας είπε τιμές εξ αρχής ,

επειδή είναι αρκετά στα ύψη οι τιμές και ένα εγκεφαλικό το πάθαμε και απο τα λίγα σχόλια που έχω διαβάσει μέχρι στιγμής σε παλαιά ποστ κλπ απλά πληρώνεις ενα ξενοδοχείο και τίποτα άλλο δεν προσφέρει, σκεφτήκαμε τώρα που είναι και  αρχή να βρούμε κάποιον καλό μαιευτήρα στο Έλενα.

Έχει κάποια κοπέλα ανάλογη εμπειρία με το Έλενα στο παρελθόν ή τώρα να μας συστήσει κάποιον καλό γιατρό?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! @Xrisa95 είσαι η εγκυκλοπαίδεια μας εδώ 😁😁 @Antonia2 κορίτσι μου ηρέμησε όλα θα είναι μια χαρά!! Ξεκουράσου όπως σου είπε ο γιατρός και να όπου να ναι έφτασε και η μέρα υπερήχου!! @Elenaki_ κορίτσι μου εσύ πως είσαι?? Με τις αναγουλες πως τα πας? 

@ΛΕΥΚΗ έχω ακριβώς το ίδιο πράγμα!! Τρώω κανονικά το γεύμα μου και μετά από 2 ώρες σαν να έχω τρύπα στο στομάχι νιώθω και με πιάνουν οι αναγουλες!! Αν ξανά φάω κάτι τότε είναι καλά! Αν όχι τότε συνεχίζονται!! Γι'αυτό και έχω βάλει 2 κιλά!!

Δόξα τω θεώ οι αναγουλες μόλις μπήκα στη 10η εβδομάδα σταμάτησαν εντελώς!!!Τώρα το μόνο που έχω είναι υπνηλία και κούραση!! Είχα κι εγώ αυτό με το άδειο στομάχι ,αν δεν έτρωγα την στιγμή που πεινούσα με έπιανε αναγουλα,τώρα κι αυτό έχει βελτιωθεί!Επίσης μπορώ να φάω κανονικά πλέον,πριν με αηδιαζαν τα περισσότερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης οι αιματολογικές έδειξαν 33 αιματοκρίτη απο τώρα στην 7η βδομάδα (π΄άντα είχα χαμηλό βέβαια γ΄υρω στο 35-37),αλλά η γιατρός επιμένει να πάρω σίδηρο στο τέλος του 1 τριμήνου και όχι τώρα για να μην επιβαρρύνω το στομάχι που είναι συνεχώς ανακατεμένο.Εσείς πως είστε με τον αιματοκρίτη σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! @Xrisa95 είσαι η εγκυκλοπαίδεια μας εδώ 😁😁 @Antonia2 κορίτσι μου ηρέμησε όλα θα είναι μια χαρά!! Ξεκουράσου όπως σου είπε ο γιατρός και να όπου να ναι έφτασε και η μέρα υπερήχου!! @Elenaki_ κορίτσι μου εσύ πως είσαι?? Με τις αναγουλες πως τα πας? 

@ΛΕΥΚΗ έχω ακριβώς το ίδιο πράγμα!! Τρώω κανονικά το γεύμα μου και μετά από 2 ώρες σαν να έχω τρύπα στο στομάχι νιώθω και με πιάνουν οι αναγουλες!! Αν ξανά φάω κάτι τότε είναι καλά! Αν όχι τότε συνεχίζονται!! Γι'αυτό και έχω βάλει 2 κιλά!!

Αννιτακι μου ευτυχως σμρ ολα ειναι καλυτερα!! 😀

Ειχα ελαχιστο εως καθολου καφε.. κ μιλησα μ τη διευθυντρια κ θα δουλεψω με τηλεργασια μεχρι την αλλη πεμπτη π θα παω γ υπερηχο... οποτε ξεκουραση κ τα βασικα απ δουλειες. Ειμαι τυχερη γτ με βοηθαει πολυ κ ο αντρας μου μ τις δουλειες! 🫶

Αυτο κοριτσια μου μ το φαγητο το νιωθω κι εγω (αλλα χωρις τις αναγουλες).. δλδ τη μια στιγμη δν πειναω κ την επομενη νιωθω το στομαχι μου αδειο λες κ ειμαι ολη μερα νηστικη...

Το θετικο ειναι οτι κ κτ μικρο ν φαω, οπως ενα φρουτο για παραδειγμα, χορταινω...👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αννιτακι μου ευτυχως σμρ ολα ειναι καλυτερα!! 😀

Ειχα ελαχιστο εως καθολου καφε.. κ μιλησα μ τη διευθυντρια κ θα δουλεψω με τηλεργασια μεχρι την αλλη πεμπτη π θα παω γ υπερηχο... οποτε ξεκουραση κ τα βασικα απ δουλειες. Ειμαι τυχερη γτ με βοηθαει πολυ κ ο αντρας μου μ τις δουλειες! 🫶

Αυτο κοριτσια μου μ το φαγητο το νιωθω κι εγω (αλλα χωρις τις αναγουλες).. δλδ τη μια στιγμη δν πειναω κ την επομενη νιωθω το στομαχι μου αδειο λες κ ειμαι ολη μερα νηστικη...

Το θετικο ειναι οτι κ κτ μικρο ν φαω, οπως ενα φρουτο για παραδειγμα, χορταινω...👍

Ότι καλύτερο!!Και θα ξεκουραστείς και δε θα ταλαιπωρηθείς με τον καύσωνα.Ειναι πολύ σημαντικό το ότι βοηθάει κι εμένα η αλήθεια είναι ότι κάνει ότι μπορεί,γιατί νομίζω το πρώτο τρίμηνο πολύς κόσμος το υποτιμά,δε μοιάζουμε να θέλουμε βοήθεια αλλά στην πραγματικότητα είναι απαραίτητη!!!

Πέρασε κι αυτό...όλα θα είναι τέλεια στον επόμενο υπέρηχο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Επισης κοριτσια ν σας πω οτι χθες πηγα γ αιματολογικες κ δεν μπορουσα ν τις κανω σε ιδιωτικο διαγνωστικο κεντρο. Εβαλε κοφτη ο εοπυυ κ δεν καλυπτε 2 απ τα 4 παραπεμπτικα... θα πληρωνα πανω απο 150€. 😱

Οποτε αναγκαστικα εκλεισα ηλεκτρονικο ραντεβου κ πηγα σμρ σε εοπυυ (πρωην ικα) να τις κανω..

Το λεω γ ν ειστε ενημερες κ προετοιμασμενες...

Γελοιοι... τοσα χρηματα μας κρατανε κ δν μας καλυπτουν τα βασικα...

Ευτυχως η Χρυσα μας ειναι πιο τυχερη!!✌️

Τον βασικό προγεννητικό??

Τι καινούριο είναι πάλι αυτό?

Εμένα μου είπαν ότι επειδή είναι πάνω από 2 παραπεμπτικά υπάρχει μια έξτρα χρέωση 2 € υπέρ του ΕΟΠΠΥ.Μου έκοψε όντως μια ξεχωριστή απόδειξη για αυτά τα 2€ και τα πέρασε κανονικά.

Ας μας πουν κ τα υπόλοιπα κορίτσια  τι τους είπαν μόλις πάνε γιατί από ότι φαίνεται θέλουν να ταλαιπωρούν τον κόσμο κι ακολουθούν κι άλλες εξετάσεις!!

Να είμαστε προετοιμασμένες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenaki_ είπε:

Ότι καλύτερο!!Και θα ξεκουραστείς και δε θα ταλαιπωρηθείς με τον καύσωνα.Ειναι πολύ σημαντικό το ότι βοηθάει κι εμένα η αλήθεια είναι ότι κάνει ότι μπορεί,γιατί νομίζω το πρώτο τρίμηνο πολύς κόσμος το υποτιμά,δε μοιάζουμε να θέλουμε βοήθεια αλλά στην πραγματικότητα είναι απαραίτητη!!!

Πέρασε κι αυτό...όλα θα είναι τέλεια στον επόμενο υπέρηχο!!!

Ελενακι μου η αληθεια ειναι οτι οταν πας δουλεια αλλαζεις παραστασεις κ καπως κυλαει ο χρονος πιο γρηγορα μου φαινεται.. δλδ υπο αλλες συνθηκες θ ηθελα πολυ να πηγαινω κανονικα στ γραφειο κ γ ψυχολογικους λογους!!! Μπορει ν εχουμε τρεξιμο αλλα εχουμε ωραιο παρεακι!!😍

Ασε π στο σπιτι "εκμεταλλευονται" κ λιγο την ανεση σου κ ξεχνανε τι ωρα ειναι... δε σταματανε ν ζητανε πραγματα..

Ωστοσο, δν θελω ουτε ν κουραστω ουτε να κανω κακο στα κουκουνια.. οτι πει ο γιατρος θ κανω!! 

Κ μακαρι ν πανε ολα καλα την αλλη Πεμπτη!!!🙏🙏🙏

Τωρα η επομενη ειναι η @Xrisa95μας εεε;;; μεθαυριο θ πας κοριτσι μου; τι ωρα εχεις ραντεβου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenaki_ είπε:

Τον βασικό προγεννητικό??

Τι καινούριο είναι πάλι αυτό?

Εμένα μου είπαν ότι επειδή είναι πάνω από 2 παραπεμπτικά υπάρχει μια έξτρα χρέωση 2 € υπέρ του ΕΟΠΠΥ.Μου έκοψε όντως μια ξεχωριστή απόδειξη για αυτά τα 2€ και τα πέρασε κανονικά.

Ας μας πουν κ τα υπόλοιπα κορίτσια  τι τους είπαν μόλις πάνε γιατί από ότι φαίνεται θέλουν να ταλαιπωρούν τον κόσμο κι ακολουθούν κι άλλες εξετάσεις!!

Να είμαστε προετοιμασμένες!!

Ναι ισχυει αυτο π λες Ελενακι!!

Εχεις 4 παραπεμπτικα; θα δωσεις 4€ παραπανω... δλδ 1€ γ καθε παραπεμπτικο... κ η αποδειξη του μικροβιολογικου λεει οτι ειναι υπερ του εοπυυ κ λγκ τα αποδιδουν εκει...

Εγω κοριτσια μου γ ν μην σας πανικοβαλω εκανα αρκετες αιματολογικες εξετασεις κ γ την ωοληψια κ γ την εμβρυομεταφορα.. ισως κ γι αυτο ν με μπλοκαρει το συστημα απ τωρα..

Η κοπελα στην ωοληψια παντως μου ειπε οτι πολυ κοσμος εχει προβλημα.. ειδικα ανθρωποι καρδιοπαθεις που χρειαζεται ν κανουν εξετασεις πολυ συχνα, δε μπορουν.. 

Θα επρεπε τλχ καποιες ευαισθητες ομαδες ασθενων να τις εξαιρεσουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ναι ισχυει αυτο π λες Ελενακι!!

Εχεις 4 παραπεμπτικα; θα δωσεις 4€ παραπανω... δλδ 1€ γ καθε παραπεμπτικο... κ η αποδειξη του μικροβιολογικου λεει οτι ειναι υπερ του εοπυυ κ λγκ τα αποδιδουν εκει...

Εγω κοριτσια μου γ ν μην σας πανικοβαλω εκανα αρκετες αιματολογικες εξετασεις κ γ την ωοληψια κ γ την εμβρυομεταφορα.. ισως κ γι αυτο ν με μπλοκαρει το συστημα απ τωρα..

Η κοπελα στην ωοληψια παντως μου ειπε οτι πολυ κοσμος εχει προβλημα.. ειδικα ανθρωποι καρδιοπαθεις που χρειαζεται ν κανουν εξετασεις πολυ συχνα, δε μπορουν.. 

Θα επρεπε τλχ καποιες ευαισθητες ομαδες ασθενων να τις εξαιρεσουν....

Καλημέρα Αντωνία μου!!

Ακόμη κι αν έκανες αρκετές εξετάσεις γι αυτό υπάρχει η ασφάλεια,αν είναι να καλύπτει το 1/3 από ότι χρειαζόμαστε(σαν άνθρωποι γενικά όχι μόνο σαν εγκυμονούσες) είναι κοροϊδία !

Τεσπά δυστυχώς με ότι έχουμε θα πορευτούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ελενακι μου η αληθεια ειναι οτι οταν πας δουλεια αλλαζεις παραστασεις κ καπως κυλαει ο χρονος πιο γρηγορα μου φαινεται.. δλδ υπο αλλες συνθηκες θ ηθελα πολυ να πηγαινω κανονικα στ γραφειο κ γ ψυχολογικους λογους!!! Μπορει ν εχουμε τρεξιμο αλλα εχουμε ωραιο παρεακι!!😍

Ασε π στο σπιτι "εκμεταλλευονται" κ λιγο την ανεση σου κ ξεχνανε τι ωρα ειναι... δε σταματανε ν ζητανε πραγματα..

Ωστοσο, δν θελω ουτε ν κουραστω ουτε να κανω κακο στα κουκουνια.. οτι πει ο γιατρος θ κανω!! 

Κ μακαρι ν πανε ολα καλα την αλλη Πεμπτη!!!🙏🙏🙏

Τωρα η επομενη ειναι η @Xrisa95μας εεε;;; μεθαυριο θ πας κοριτσι μου; τι ωρα εχεις ραντεβου;

Ισχύει σε μεγάλο βαθμό!!Κι εγώ με την τηλεργασια δεν έχω ωράριο όμως σ' αυτή τη φάση έχει μονο θετικά να σου προσφέρει!!

Την άλλη Πέμπτη θα είναι όλα καλά και τα μπεμπινια αρκετά μεγαλύτερα!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elenaki_ ποσο χαίρομαι που βγήκες από δοκιμαστικό μέλος και σε έχουμε παρέα μας εδώ. ❤️ ήθελα μέρες να σου γράψω αλλά μπαίνω πολύ λίγο κάθε μέρα γιατί δν προλάβαινα. 
 

δεν ξέρω αν μας έχεις γράψει κ αν έχει χαθεί σε μηνύματα πιο πίσω αλλά θα χαιρόμουν να μάθω για σένα.. αν θυμάμαι καλά είναι το πρώτο σου παιδάκι που περιμένεις σωστά; Μείνεις επαρχία ή στην πρωτεύουσα; 
Το μωράκι το σχεδιάζατε καιρό ή ήρθε απρόσμενα; 
 

ετσι λίγες πληροφορίες για εσένα για να γνωριστούμε καλύτερα ❤️ 

πολύ χαίρομαι που συμμετέχεις ενεργά! (Συγγνώμη αν σε  έχω ξανά ρωτήσει τα ίδια πράγματα και σε βάζω πάλι σε διαδικασία να τα γράψεις 🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ελενακι μου η αληθεια ειναι οτι οταν πας δουλεια αλλαζεις παραστασεις κ καπως κυλαει ο χρονος πιο γρηγορα μου φαινεται.. δλδ υπο αλλες συνθηκες θ ηθελα πολυ να πηγαινω κανονικα στ γραφειο κ γ ψυχολογικους λογους!!! Μπορει ν εχουμε τρεξιμο αλλα εχουμε ωραιο παρεακι!!😍

Ασε π στο σπιτι "εκμεταλλευονται" κ λιγο την ανεση σου κ ξεχνανε τι ωρα ειναι... δε σταματανε ν ζητανε πραγματα..

Ωστοσο, δν θελω ουτε ν κουραστω ουτε να κανω κακο στα κουκουνια.. οτι πει ο γιατρος θ κανω!! 

Κ μακαρι ν πανε ολα καλα την αλλη Πεμπτη!!!🙏🙏🙏

Τωρα η επομενη ειναι η @Xrisa95μας εεε;;; μεθαυριο θ πας κοριτσι μου; τι ωρα εχεις ραντεβου;

Διαβάζω τα νέα σου κ είναι πολύ αισιόδοξα και θετικά 🙏🏼

λίγο καιρό τηλεργασια κ υπομονή κ μετα που θα επιστρέψεις στο γραφείο θα περνάει κ πιο ευχάριστα η ώρα. 😍

 

οταν αρχίσουν κ τα ψώνια κ οι αγορές κτλ τότε θα έχεις κ με πολύ όμορφα πράγματα να ασχολείσαι άρα θα περνάει δημιουργικά  η ώρα όταν θα είσαι σπίτι! 
 

εγω έχω αύριο ραντεβού ναι στις 4 το απόγευμα! 
 

σημερα θα πάμε μίνι εκδρομή με τα παιδάκια μου στην Legoland (γύρισε χθες ο άντρας μου μετά από 2 εβδ που ήταν Ελλάδα) κ είπαμε να κάνουμε κάτι μικρό για τα παιδάκια γιατί έφαγε όλη την άδεια του στην Ελλάδα κ από το Σάββατο αρχίζει πάλι δουλειά :( τι να κάνουμε όμως πρέπει να κλείνουν οι υποχρεώσεις για να είμαστε κ εμείς πιο ήρεμοι. Γύρισε μαυρισμένος φουλ 😂😂😂 

 

καλημερα σε όλα τα κορίτσια και καλή δουλίτσα σε όσες εργάζονται ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

@Elenaki_ ποσο χαίρομαι που βγήκες από δοκιμαστικό μέλος και σε έχουμε παρέα μας εδώ. ❤️ ήθελα μέρες να σου γράψω αλλά μπαίνω πολύ λίγο κάθε μέρα γιατί δν προλάβαινα. 
 

δεν ξέρω αν μας έχεις γράψει κ αν έχει χαθεί σε μηνύματα πιο πίσω αλλά θα χαιρόμουν να μάθω για σένα.. αν θυμάμαι καλά είναι το πρώτο σου παιδάκι που περιμένεις σωστά; Μείνεις επαρχία ή στην πρωτεύουσα; 
Το μωράκι το σχεδιάζατε καιρό ή ήρθε απρόσμενα; 
 

ετσι λίγες πληροφορίες για εσένα για να γνωριστούμε καλύτερα ❤️ 

πολύ χαίρομαι που συμμετέχεις ενεργά! (Συγγνώμη αν σε  έχω ξανά ρωτήσει τα ίδια πράγματα και σε βάζω πάλι σε διαδικασία να τα γράψεις 🙏🏼

Καλημέρα Χρύσα μου,

σ' ευχαριστώ πολύ ♥️ 

είμαι από Αθήνα και είναι το πρώτο μου παιδάκι.Το μωρό το βάλαμε στα σχέδια μας τον Νοέμβριο,έμεινα έγκυος από τον πρώτο μήνα αλλά κατέληξε σε βιοχημική τον Δεκέμβρη και ξανά μια παλινδρομη τον Φεβρουάριο. όπως καταλαβαίνεις αυτή τη φορά ξεκίνησα με πολύ χαρά και πάρα πολύ φόβο!!

Τώρα είμαι 11+3 ,την επόμενη εβδομάδα έχω την αυχενική κι ελπίζω εκεί να πάνε όλα καλά,να ηρεμήσω και να αρχίσω να το απολαμβάνω!!Είχα κι εγώ αρκετές αναγουλες αλλά μόλις μπήκα στην 10η σταμάτησαν.Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες πόσο σου κράτησαν?

Μόνη με δύο μικρά παιδιά και αναγουλες!!!!???

Ήρωας!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/7/2024 at 9:21 ΜΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ Χρυσα μου πως φαινεται η εμπειρια!!! 🥰🥰

Ναι καλα λες!!!

Η αληθεια ειναι οτι μου περασε απ το μυαλο ν μιλησω κ μ ενα αλλο κεντρο γ αυχενικη αλλα δε νομιζω να αλλαξουν κ πολλα.. αντε ν παω μια βδομαδα νωριτερα.. οπως λες κι εσυ οσο πιο αργα τοσο καλυτερα γ τα διδυμακια μας!!! (Ακομη δν το εχω συνειδητοποιησει)

Κοριτσια εσας ποσο κοστιζει η αυχενικη;; ρωτησατε ο κοστος οταν κλεισατε το ραντεβου;;

αγαπημένη μ αποσο ξερω για ένα μωρο είναι γύρω στα 120 μαζι με τις εξετάσεις αίματος… εμάς ο γιατρός επειδή μπορει να τα κανει στο γραφειο του είναι κεντρο προγεννητικού ελέγχου παίρνει 140… οκαυ λιγο παραπανω αλλά δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να πάω αλλου για 20€ εφόσον τον εμπιστεύομαι απόλυτα 

πολυ καλύτερα που θα πας αργότερα φαντάσου ποσο πιο πολλα θα δείτε !! 

εμενα μου την έκλεισε όταν θα είμαι 11+3..σκεφτηκα ότι είναι πολυ νωρις είναι η αληθεια αλλά όπως ειπα τον εμπιστεύομαι και αν δεν ηξερε ότι θα φαινόντουσαν όσα χρειάζονται φαντάζομαι δεν θα την έκλεινε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/7/2024 at 11:23 ΠΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα Αντωνία μου χαίρομαι που διαβάζω ότι δν έχεις κόκκινο αίμα 🙏🏼 είναι πολύ ευχάριστο και θετικό κορίτσι μου! ❤️

τωρα για τις εξετάσεις τι να πω έχει ξεφύγει η κατάσταση στην Ελλάδα με την ασφάλεια που πραγματικά δεν καλύπτει σχεδόν τίποτα. 
Εδω δν πληρώνεις ιδιωτικά κανένα γιατρό καλύπτεται από την ασφάλεια 

και μέχρι τώρα έχω κάνει 4 υπερήχους δν έχω πληρώσει τίποτα, καμία επίσκεψη. Το τεστ παπ μια φορά το χρόνο το καλύπτει η ασφάλεια κτλ κτλ 

μονο αυχενική θα πληρώσω 200€ (αλλά δν μου φαίνεται πολλά εδώ με βάση το εισόδημα μας κ τα έξοδα μας) . 
εξετάσεις αίματος πρώτου τριμήνου δεν πλήρωσα τίποτα κ μου πήραν αίμα στο ιατρείο δεν πας εδώ έξω μόνος σου. Τα ιατρεία σου παίρνουν αίμα κ το στέλνουν. 

 

Γενικά κ εδώ η ασφαλεια κρατάει λεφτά αλλά πιάνουν σίγουρα παραπάνω τοπο. 
 

θα σου πω μόνο Αντωνία μου ότι όσο ήμουν Ελλάδα με δυο παιδιά κρατούσα πάντα 100-150€ το μήνα για παιδίατρο κ φάρμακα για έκτακτες περιστάσεις πχ μια ίωση κτλ που έπρεπε να δει η παιδίατρος τα παιδιά κ μερικές φορές δεν έφταναν κ απελπιζόμουν. 
 

εδω καλύπτει το ταμείο κ παιδίατρο (όσες φορές το μήνα κ αν πάω τ παιδιά) κ τα φάρμακα. Δεν ένιωσα ποτέ εκτεθειμένη σ αυτό το κομμάτι.  Τα παιδιά μου χρειάζονται και λογοθεραπεία και κάνουμε συνεδρίες εδώ και ένα χρόνο (δν έχω δώσει από την τσέπη μου ούτε ένα €). Στην Ελλάδα σίγουρα θα ήθελα πολλά χρήματα. 
 

καθε χώρα έχει τα υπέρ και τα κατά. Το θέμα είναι ότι στην χώρα μας είναι δύσκολο πλέον να επιβιώσεις χωρίς να δουλεύουν κ οι δυο κ πάλι υπό προϋποθέσεις γι αυτό και εμείς φύγαμε. 

χρυσά μου πραγματικά διαβάζοντας αυτά που γραφεις πείθομαι περισσότερο ότι η απόφαση μας να φύγουμε για γερμανία είναι η σωστη. θα αργήσουμε λιγο βεβαια σε περίπου 2 χρονια για να τελειώσω την σχολη πρωτα. σίγουρα εκει είναι πολυ διαφορετική η ζωη αλλά αυτά που σου προσφέρει το κράτος αξίζουν περισσότερο από τον ηλιο και την θαλασσα. το να κοιμασαι ήρεμος την νύχτα και να μην περιτριγυριζουν ολα γύρω από τα χρήματα αξίζει σίγουρα περισσότερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ελενακι μου η αληθεια ειναι οτι οταν πας δουλεια αλλαζεις παραστασεις κ καπως κυλαει ο χρονος πιο γρηγορα μου φαινεται.. δλδ υπο αλλες συνθηκες θ ηθελα πολυ να πηγαινω κανονικα στ γραφειο κ γ ψυχολογικους λογους!!! Μπορει ν εχουμε τρεξιμο αλλα εχουμε ωραιο παρεακι!!😍

Ασε π στο σπιτι "εκμεταλλευονται" κ λιγο την ανεση σου κ ξεχνανε τι ωρα ειναι... δε σταματανε ν ζητανε πραγματα..

Ωστοσο, δν θελω ουτε ν κουραστω ουτε να κανω κακο στα κουκουνια.. οτι πει ο γιατρος θ κανω!! 

Κ μακαρι ν πανε ολα καλα την αλλη Πεμπτη!!!🙏🙏🙏

Τωρα η επομενη ειναι η @Xrisa95μας εεε;;; μεθαυριο θ πας κοριτσι μου; τι ωρα εχεις ραντεβου;

αντωνία μου ξεκουρασου όσο μπορείς ειδικά τωρα που μπορείς να δουλέψεις από το σπιτι και ολα θα πανε μια χαρα !!!🤞🏼🩷🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Διαβάζω τα νέα σου κ είναι πολύ αισιόδοξα και θετικά 🙏🏼

λίγο καιρό τηλεργασια κ υπομονή κ μετα που θα επιστρέψεις στο γραφείο θα περνάει κ πιο ευχάριστα η ώρα. 😍

 

οταν αρχίσουν κ τα ψώνια κ οι αγορές κτλ τότε θα έχεις κ με πολύ όμορφα πράγματα να ασχολείσαι άρα θα περνάει δημιουργικά  η ώρα όταν θα είσαι σπίτι! 
 

εγω έχω αύριο ραντεβού ναι στις 4 το απόγευμα! 
 

σημερα θα πάμε μίνι εκδρομή με τα παιδάκια μου στην Legoland (γύρισε χθες ο άντρας μου μετά από 2 εβδ που ήταν Ελλάδα) κ είπαμε να κάνουμε κάτι μικρό για τα παιδάκια γιατί έφαγε όλη την άδεια του στην Ελλάδα κ από το Σάββατο αρχίζει πάλι δουλειά :( τι να κάνουμε όμως πρέπει να κλείνουν οι υποχρεώσεις για να είμαστε κ εμείς πιο ήρεμοι. Γύρισε μαυρισμένος φουλ 😂😂😂 

 

καλημερα σε όλα τα κορίτσια και καλή δουλίτσα σε όσες εργάζονται ❤️❤️❤️

αωω τι ωραια που θα περασετε όλη η οικογένεια μαζι ! έχω παει καιγω πιο μικρη αρκετές φορες και θυμαμαι είναι πολυ ωραια! βεβαια φαντάζομαι θα το έχουν αναβαθμίσει πολυ !!

με το καλο το ραντεβού σου ! περιμένουμε νέα !!😍

*εμενα κοριτσια δεν με έχουν βγαλει από δοκιμαστικό μέλος ακομα😔 ενώ έχω κανει πολλες δημοσιεύσεις δεν μου τις έχουν εγκρίνει και περιμενω υπομονετικά να μπορέσω να σας γραψω σε real time. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elenaki_ είπε:

Καλημέρα Αντωνία μου!!

Ακόμη κι αν έκανες αρκετές εξετάσεις γι αυτό υπάρχει η ασφάλεια,αν είναι να καλύπτει το 1/3 από ότι χρειαζόμαστε(σαν άνθρωποι γενικά όχι μόνο σαν εγκυμονούσες) είναι κοροϊδία !

Τεσπά δυστυχώς με ότι έχουμε θα πορευτούμε...

Καλησπερα Ελενακι μου!!! 

Οπως τα λες ειναι!!! Τοσα χρηματα μας κρατανε καθε μηνα κ ουτε σε υγεια υπαρχει αντικρισμα, ουτε σε συνταξεις.. 

Τελος παντων.. εγω λεω το αλλο στον αντρα μου, εδω στην Ελλαδα η κατασταση δν θα αλλαξει δυστυχως..

Ή θα συμβιβαστουμε κ θα κανουμε μονοι μας το κουμαντο μας ή θα φυγουμε.. γτ μεση λυση δν υπαρχει...

Όποιος κ να μας κυβερνα, δεν σκεφτεται τον απλο πολιτη αλλα μονο την τσεπη του..

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elenaki_ είπε:

Ισχύει σε μεγάλο βαθμό!!Κι εγώ με την τηλεργασια δεν έχω ωράριο όμως σ' αυτή τη φάση έχει μονο θετικά να σου προσφέρει!!

Την άλλη Πέμπτη θα είναι όλα καλά και τα μπεμπινια αρκετά μεγαλύτερα!!!❤️

Μακαρι κοριτσι μου να ειναι ολα καλα!!!🙏🙏

Και η αυχενικη σου θα δεις θα ειναι τελεια!! 🙏🤰🙏

Εχεις περασει Ελενακι μου πολλα... τωρα ηρθε η στιγμη σας κ το 🌈 σας!!!❤️❤️❤️

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Διαβάζω τα νέα σου κ είναι πολύ αισιόδοξα και θετικά 🙏🏼

λίγο καιρό τηλεργασια κ υπομονή κ μετα που θα επιστρέψεις στο γραφείο θα περνάει κ πιο ευχάριστα η ώρα. 😍

 

οταν αρχίσουν κ τα ψώνια κ οι αγορές κτλ τότε θα έχεις κ με πολύ όμορφα πράγματα να ασχολείσαι άρα θα περνάει δημιουργικά  η ώρα όταν θα είσαι σπίτι! 
 

εγω έχω αύριο ραντεβού ναι στις 4 το απόγευμα! 
 

σημερα θα πάμε μίνι εκδρομή με τα παιδάκια μου στην Legoland (γύρισε χθες ο άντρας μου μετά από 2 εβδ που ήταν Ελλάδα) κ είπαμε να κάνουμε κάτι μικρό για τα παιδάκια γιατί έφαγε όλη την άδεια του στην Ελλάδα κ από το Σάββατο αρχίζει πάλι δουλειά :( τι να κάνουμε όμως πρέπει να κλείνουν οι υποχρεώσεις για να είμαστε κ εμείς πιο ήρεμοι. Γύρισε μαυρισμένος φουλ 😂😂😂 

 

καλημερα σε όλα τα κορίτσια και καλή δουλίτσα σε όσες εργάζονται ❤️❤️❤️

Ετσι ειναι Χρυσα μου!!!

Θα κανω οση υπομονη χρειαζεται!!! Ειναι ο πιο ιερος σκοπος!! 🤰

Καλως τον δεχτηκες τον αντρουλη σου!!!❤️💙 Να περασετε τελεια στην εκδρομη σας κ να προσεχεις οσο γινεται!!!

Αυριο θα αγωνιουμε γ τα νεα σας!!!😍😍😍

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ πήρα τηλέφωνο εκεί που λέει στο φάκελο τους ρώτησα αν μπορούν να μου εξηγήσουν η αν μπορούν με το ΑΜΚΑ του παιδιού να μπουν να δουν τι ακριβώς γίνεται αλλά μου είπαν οτι δε γίνεται και να κάνω ότι ακριβώς λέει ο φάκελος ...να σου πω μήπως μπορείς να πας εκεί και να του πάρουν αίμα? Για ρωτα..
    • @Elli13αχ τι μου κανες βραδιατικα! Σε συγκινησα εγω τ πρωι με συγκινησες εσυ βραδιατικα. 22 Αυγούστου εγινε το μολις 10+2 βδομαδων μωρο μ αστερι στον ουρανο. Εχοντας 2 παιδια ηλπιζα οτι μέχρι αυτη την ημερομηνία φέτος θα ειχα τ ουρανιο τοξο μ στην κοιλια μου αλλα δεν... κ δεν ξερω και αν υα ερθει και ποτέ.. Για τη βαφτιση κορίτσι μ μην αγχώνεσαι. Θα εχεις μαζι τ φρούτακια της, κανενα γιαουρτι, κατι π ξερεις οτι σίγουρα θα τ φαει. Επισης δοκιμασε σημερα, αυριο, μεσα στη νυχτα π θα ξυπνησει να τις δωσεις εσυ γαλα στο μπουκαλι. Να δεις π θα ειναι απο τ υπνο, θα εχει κ τη μυρωδια σου και το δεχτει πιο ευκολα. 
    • Κι εμένα ακριβώς το ίδιο γράφει..η παιδίατρος είπε ότι συχνά γίνεται κακή αιμοληψία ή δεν επαρκεί το αίμα.. εγώ σκέφτομαι μήπως πάω αύριο από εκεί, στο παίδων δλδ..λέτε βλακεία; Γτ η παιδίατρος λείπει διακοπές κι έρχεται την Πέμπτη.. πώς θα περιμένω ως την Παρασκευή;
    • Την πήρες τη γιατρό τηλέφωνο? Εγώ όταν τον πήρα προχτές μου είπε ότι δεν πειράζει στο επόμενο ραντεβού δηλαδή 8/9 περίπου να του πάρει αίμα..αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένω τόσο..Δευτέρα θα πάρω τηλ να μου πει ποια μέρα να πάω..κι εγώ αγχώθηκα..εμένα στον υποθυρεοειδισμό μου γράφει επανάληψη εξέτασης και σ όλα τ αλλά φυσιολογικα
    • Θύμισέ μου πότε έχεις ραντεβού ξανά; 😊 τι ωραία έτσι να απολαμβάνεις τις στιγμές ,το σπιτάκι σας κ την κοιλιτσα σου  ❤️! Συμπτώματα δν έχεις πια σωστά; 😊  εμενα επιμένουν ακόμα αλλά έτσι ήμουν κ στο πρώτο παιδί μου άρα συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια 🤷🏼‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...