Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Κορίτσια μου εγώ πήγα στο γιατρό 

21+2 είμαι σήμερα κ το μέτρησε 450γρ. Ο γιατρός μου. 

αύριο ο εμβρυολόγος θα δούμε πόσο θα το βγάλει 😄

ο γιος μου ήταν ακριβώς τόσο στις 22 εβδ. (Η κόρη λίγο πιο κάτω αν κ αυτήν γεννήθηκε καλά στα κιλάκια 3.5 🩷) 
 

υγεία να έχουν όμως κ όλα καλά! ❤️

 

Μπραβο Χρυσα μου!!! Τελεια τα νεα σας!!!🥰🥰🥰 μεγαλωνει το αντρακι σας!!! 💙😍🌻

Με το καλο αυριο η β επιπεδου!!!🙏🧿❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

@Xrisa95 κορίτσι μου μπράβο πολύ ωραία τα νέα σας!! Γερό και αφράτο είναι το μωράκι σου 🥰 άντε με το καλό και η β επιπέδου!! 

@ΛΕΥΚΗ καλά έκανες και πήγες για τον υπέρηχο για να είσαι ήρεμη!! Και επιτέλους επιβεβαιώσετε και το φύλο που λίγο πολύ το ξέραμε όλες 💖💝💖💝🩷🩷🩷 όλα πάνε τέλεια!! 

Κορίτσια εγώ τελείωσα με την β επιπέδου! Όλα είναι καλά! Μας επιβεβαίωσε ότι είναι αγοράκι! Ο πλακούντας είναι σε πολύ καλή θέση! Ανέβηκε δηλαδή! Οι μητριαίες είναι μια χαρά!! Έναν κίνδυνο για προεκλαμψία με έβγαλε αλλά τίποτα το ανησυχητικό!! Γενικά όλα πάνε καλά 🥰

Μπραβο Αννιτα μου!!! 🥰

τελεια τα νεα σας κ ο μπομπιρας μια χαρα!!! 💙🤩👶😁 κ ο πλακουντας ανεβηκε οπως επρεπε!! 👌👌 Να μην αγχωνεσαι!! Ολα πανε τελεια!!!!😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Μπραβο Αννιτα μου!!! 🥰

τελεια τα νεα σας κ ο μπομπιρας μια χαρα!!! 💙🤩👶😁 κ ο πλακουντας ανεβηκε οπως επρεπε!! 👌👌 Να μην αγχωνεσαι!! Ολα πανε τελεια!!!!😊

 

Κορίτσι μου ευχαριστώ πολύ!! Γράψε μας τα δικά σου! Πώς πήγε ο υπέρηχος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου κ μ εμας ολα καλα!!!💝💝

Πριν λιγο γυρισαμε απ το γιατρο γτ μετα τον υπερηχο καναμε κ μια βολτα!! Εχει υπεροχη βραδια!!

Οι κοριτσαρες μας ειναι μια χαρα!!! 🌸🌷🧿🙏 Μεγαλωσαν κ συνεχιζουν μια σταθερη αποσταση αναπτυξης.. η μια βγαινει 20+1 κ η αλλη 19+2 (οσο ειμαι σμρ)..

Πολυ κλωτσιδι ριχνει η κατω στην πανω...τοσο καιρο αδικημενη, τωρα δυναμωσε κ ριχνει κλωτσιες στην αδερφη της!!😅😅 της εβαλα μια φωνη μπας κ σταματησει!! Σα δεν ντρεπεται....🤣

Το μονο π με προβληματισε λιγο ειναι οτι η πανω εχει τυλιχτει με τον ομφαλιο λωρο... ο γιατρος λεει δν ειναι επικινδυνο στη φαση π ειμαστε... ελπιζω ν μην γινει κτ κακο μ το κοριτσουδι μας, ουτε ν το σκεφτομαι δε θελω..

Σε 10 μερες εχουμε τη β' επιπεδου κ στις 12/11 ξανα υπερηχο στον γιατρο μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Annoula1995 είπε:

@Antonia2 @annitakianna @Xrisa95 Μπράβο κορίτσια!!!πολύ ωραία τα νέα σας!!έτσι να συνεχίσουμε όλες!!!💖💖

Ναι Αννα πηραμε πολυ ωραια νεα σμρ!!!😊🤩💙💖

Με το καλο κ οι επομενες εξετασεις στην παρεα μας!!!🙏🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

@Xrisa95 κορίτσι μου μπράβο πολύ ωραία τα νέα σας!! Γερό και αφράτο είναι το μωράκι σου 🥰 άντε με το καλό και η β επιπέδου!! 

@ΛΕΥΚΗ καλά έκανες και πήγες για τον υπέρηχο για να είσαι ήρεμη!! Και επιτέλους επιβεβαιώσετε και το φύλο που λίγο πολύ το ξέραμε όλες 💖💝💖💝🩷🩷🩷 όλα πάνε τέλεια!! 

Κορίτσια εγώ τελείωσα με την β επιπέδου! Όλα είναι καλά! Μας επιβεβαίωσε ότι είναι αγοράκι! Ο πλακούντας είναι σε πολύ καλή θέση! Ανέβηκε δηλαδή! Οι μητριαίες είναι μια χαρά!! Έναν κίνδυνο για προεκλαμψία με έβγαλε αλλά τίποτα το ανησυχητικό!! Γενικά όλα πάνε καλά 🥰

Μπράβο κορίτσι μου, χαίρομαι πολύ με τα ευχάριστα νέα σας. Με το καλό να υποδεχτείτε τον μπομπιράκο σας.

Και εμένα μου ανέφερε εχθές η γιατρός κάτι για χαμηλό πλακούντα, δεν μου το είχαν πει ξανά. Αλλά μου είπε πως λογικά θα διορθωθεί. Φαντάζομαι θα μου τα πουν και στην β' επιπέδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, χαίρομαι πολύ με τα ευχάριστα νέα σας. Με το καλό να υποδεχτείτε τον μπομπιράκο σας.

Και εμένα μου ανέφερε εχθές η γιατρός κάτι για χαμηλό πλακούντα, δεν μου το είχαν πει ξανά. Αλλά μου είπε πως λογικά θα διορθωθεί. Φαντάζομαι θα μου τα πουν και στην β' επιπέδου

Καλημέρα κορίτσι μου!! Ευχαριστώ πολύ 🥰

Εμένα μου το είχαν πει στην αυχενική για τον χαμηλό πλακούντα οπότε είχα ξεκινήσει από τότε το μαγνήσιο!! Και στους απλούς υπερήχους μου το έλεγαν αλλά δεν ανησυχούσε καθόλου η γιατρός μου! Και εχθές ξαφνικά είδαμε ότι είχε ανέβει! Και στο πόρισμα γράψει πλακούντα εμπρόσθιος υψηλός! Ο έμβρυομητρικός εχθές μου είπε ότι δεν έχει νόημα να εξετάζουμε τον πλακούντα πριν της 17-18 εβδομάδες!! Δεν αξιολογείται! Στην β επιπέδου φαίνεται ξεκάθαρα!! Μην τυχόν και αγχωθεις γι'αυτό!! Εννοείται ότι θα ανέβει! Είναι πολύ σύνηθες να είναι λίγο χαμηλά στην αρχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου κ μ εμας ολα καλα!!!💝💝

Πριν λιγο γυρισαμε απ το γιατρο γτ μετα τον υπερηχο καναμε κ μια βολτα!! Εχει υπεροχη βραδια!!

Οι κοριτσαρες μας ειναι μια χαρα!!! 🌸🌷🧿🙏 Μεγαλωσαν κ συνεχιζουν μια σταθερη αποσταση αναπτυξης.. η μια βγαινει 20+1 κ η αλλη 19+2 (οσο ειμαι σμρ)..

Πολυ κλωτσιδι ριχνει η κατω στην πανω...τοσο καιρο αδικημενη, τωρα δυναμωσε κ ριχνει κλωτσιες στην αδερφη της!!😅😅 της εβαλα μια φωνη μπας κ σταματησει!! Σα δεν ντρεπεται....🤣

Το μονο π με προβληματισε λιγο ειναι οτι η πανω εχει τυλιχτει με τον ομφαλιο λωρο... ο γιατρος λεει δν ειναι επικινδυνο στη φαση π ειμαστε... ελπιζω ν μην γινει κτ κακο μ το κοριτσουδι μας, ουτε ν το σκεφτομαι δε θελω..

Σε 10 μερες εχουμε τη β' επιπεδου κ στις 12/11 ξανα υπερηχο στον γιατρο μου...

Τι ωραία που τα είδατε τα κοριτσάκια σας!!! Τώρα που ξέρω πως έχω και εγώ κορίτσι νιώθω τόοοοσο διαφορετικά όταν αναφέρομαι σε αυτά💞 

Ωχ αν ξεκίνησαν από τώρα τα κλωτσομπουνίδια σκέψου όταν γεννηθούν με το καλό τι θα γίνει???? Για καλό και για κακό εσύ και ο άντρας σου να πάρετε μέτρα ασφαλείας🤣

Πιστεύω πως θα είναι μια χαρά τα μικράκια σας. 🙏💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! Ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο!! Τώρα στην β επιπέδου μου έβγαλε άλλη Πητ!! Εμείς ποια Πητ κοιτάμε? Του περιόδου της αυχενικής η της Ω επιπέδου τελικά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Κορίτσια μου εγώ πήγα στο γιατρό 

21+2 είμαι σήμερα κ το μέτρησε 450γρ. Ο γιατρός μου. 

αύριο ο εμβρυολόγος θα δούμε πόσο θα το βγάλει 😄

ο γιος μου ήταν ακριβώς τόσο στις 22 εβδ. (Η κόρη λίγο πιο κάτω αν κ αυτήν γεννήθηκε καλά στα κιλάκια 3.5 🩷) 
 

υγεία να έχουν όμως κ όλα καλά! ❤️

 

Με το καλό η β' επιπέδου. Θα περιμένουμε τα ευχάριστα νέα💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Ευχαριστώ πολύ 🥰

Εμένα μου το είχαν πει στην αυχενική για τον χαμηλό πλακούντα οπότε είχα ξεκινήσει από τότε το μαγνήσιο!! Και στους απλούς υπερήχους μου το έλεγαν αλλά δεν ανησυχούσε καθόλου η γιατρός μου! Και εχθές ξαφνικά είδαμε ότι είχε ανέβει! Και στο πόρισμα γράψει πλακούντα εμπρόσθιος υψηλός! Ο έμβρυομητρικός εχθές μου είπε ότι δεν έχει νόημα να εξετάζουμε τον πλακούντα πριν της 17-18 εβδομάδες!! Δεν αξιολογείται! Στην β επιπέδου φαίνεται ξεκάθαρα!! Μην τυχόν και αγχωθεις γι'αυτό!! Εννοείται ότι θα ανέβει! Είναι πολύ σύνηθες να είναι λίγο χαμηλά στην αρχή 

Όοοχι δεν θα αγχωθώ, θα περιμένω την Δευτέρα που θα τα δούμε όλα εκεί διεξοδικά. Έτσι και αλλιώς και η γιατρός μου είπε πως δεν χρειάζεται να ανησυχούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι ωραία νέα!!!Όλα πάνε καλά κι όλα τα μικρακια μας έχουν γίνει πλέον δραστήρια!!!

Επιτέλους @ΛΕΥΚΗη ομάδα των κοριτσιών μεγαλώνει γιατί μας είχαν φάει οι άντρες!!Πάμε για ισότητα των φύλων 😂😛

Σχετικά με τον ύπνο @Antonia2και @Xrisa95,δεν κοιμάμαι καθόλου καλά!

Δεν με ενοχλεί η μικρή, μπορεί να κουνιέται κλπ αλλά είναι μικρούλα ακόμη για να μου "χαλάει" τον ύπνο.Ενω νυστάζω πολύ,με πιάνει μια απίστευτη υπερένταση.Σηκωνομαι κάθε τέταρτο για τουαλέτα και νιώθω και πολύ βαριά τα πόδια μου.Οποτε κάπως έτσι καταλήγω να ξαγρυπναω,παίζοντας με το μωρό(της χτυπάω κι απαντάει 😛) ή αλλάζοντας πλευρό διαρκώς (όχι με μεγάλη ευκολία σιγά σιγά).Κάπως έτσι καταλήγω να κοιμάμαι ξημερώματα κ ξυπνάω πολύ κουρασμένη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο!! Τώρα στην β επιπέδου μου έβγαλε άλλη Πητ!! Εμείς ποια Πητ κοιτάμε? Του περιόδου της αυχενικής η της Ω επιπέδου τελικά? 

Σε όλα μου τα παιδάκια στην Ελλάδα της αυχενικής κρατήσαμε εμείς 

Γενικά σε κάθε υπέρηχο θα βγάζει άλλο νούμερο αλλά κρατάμε της αυχενικής. 
 

μπορείς ν ρωτήσεις όμως κ το γιατρό σου που θα είναι στο τοκετό γιατί συνήθως αυτοί βιάζονται να ορίσουν ημερομηνία για πολλούς λόγους (κυρίως γιατί έχουν κ πολλές γυναίκες ταυτόχρονα). 
 

εδώ Γερμανία επειδή οι γυναικολόγοι ιδιώτες δεν κάνουν τοκετούς δεν κοιτάνε καν την ΠΗΤ. (Συγκεκριμένα μου λένε ανάμεσα 13 με 19 ούτε καν δηλαδή την προσδιορίζουν εφόσον πάω κ στο τρίτο φυσιολογικά) 

Μην αγχώνεσαι γιατί η πητ δεν είναι ημερομηνία λήξης της εγκυμοσύνης. Μια υγιής κύηση μπορεί να πάει κ 42 εβδ. 😊 

(κ τα δύο παιδάκια μου περάσανε την πητ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι ωραία νέα!!!Όλα πάνε καλά κι όλα τα μικρακια μας έχουν γίνει πλέον δραστήρια!!!

Επιτέλους @ΛΕΥΚΗη ομάδα των κοριτσιών μεγαλώνει γιατί μας είχαν φάει οι άντρες!!Πάμε για ισότητα των φύλων 😂😛

Σχετικά με τον ύπνο @Antonia2και @Xrisa95,δεν κοιμάμαι καθόλου καλά!

Δεν με ενοχλεί η μικρή, μπορεί να κουνιέται κλπ αλλά είναι μικρούλα ακόμη για να μου "χαλάει" τον ύπνο.Ενω νυστάζω πολύ,με πιάνει μια απίστευτη υπερένταση.Σηκωνομαι κάθε τέταρτο για τουαλέτα και νιώθω και πολύ βαριά τα πόδια μου.Οποτε κάπως έτσι καταλήγω να ξαγρυπναω,παίζοντας με το μωρό(της χτυπάω κι απαντάει 😛) ή αλλάζοντας πλευρό διαρκώς (όχι με μεγάλη ευκολία σιγά σιγά).Κάπως έτσι καταλήγω να κοιμάμαι ξημερώματα κ ξυπνάω πολύ κουρασμένη!

Έλενα θα σου πω ότι λέμε και για τα παιδάκια… να κοιτάξεις μήπως ευθύνεται η ρουτίνα ύπνου σου 😊

δλδ τι τρως πριν κοιμηθείς (μήπως τρως γλυκά κ έχεις υπερένταση, μήπως τρως πολύ κ θέλεις χρόνο να χωνέψεις, μήπως πίνεις πολύ αργά καφέ κτλ) 

κ τι κάνεις πριν τον ύπνο (έντονη άσκηση, πολλή ώρα στην οθόνη επίσης δημιουργεί υπερένταση) 

δες μήπως είναι κάτι από αυτά 😊 κ προσπάθησε να φτιάξεις όσο καλύτερα γίνεται την ρουτίνα του ύπνου σου! Στο τρίτο τρίμηνο ειδικά στο τέλος η αϋπνία είναι έντονη γιατί είναι κ το βάρος μεγάλο. Οπότε να προλάβεις να κοιμηθείς λίγο τώρα μόλις γεννηθεί το μωρό παίζει πολύ κούραση 😪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Έλενα θα σου πω ότι λέμε και για τα παιδάκια… να κοιτάξεις μήπως ευθύνεται η ρουτίνα ύπνου σου 😊

δλδ τι τρως πριν κοιμηθείς (μήπως τρως γλυκά κ έχεις υπερένταση, μήπως τρως πολύ κ θέλεις χρόνο να χωνέψεις, μήπως πίνεις πολύ αργά καφέ κτλ) 

κ τι κάνεις πριν τον ύπνο (έντονη άσκηση, πολλή ώρα στην οθόνη επίσης δημιουργεί υπερένταση) 

δες μήπως είναι κάτι από αυτά 😊 κ προσπάθησε να φτιάξεις όσο καλύτερα γίνεται την ρουτίνα του ύπνου σου! Στο τρίτο τρίμηνο ειδικά στο τέλος η αϋπνία είναι έντονη γιατί είναι κ το βάρος μεγάλο. Οπότε να προλάβεις να κοιμηθείς λίγο τώρα μόλις γεννηθεί το μωρό παίζει πολύ κούραση 😪 

Δεν κάνω τίποτα από αυτά!Καφέ πίνω έναν ντεκαφ το πρωί,γλυκά δεν πολύ τρώω και φροντίζω να έχω φάει βραδινό μέχρι τις 20.00.

Δε ξέρω, νομίζω ότι μου την δημιουργεί το θέμα της τουαλέτας.Μολις πάρω να αποκοιμηθώ πρέπει να σηκωθώ και αυτό μου διαλύει τον ύπνο!!

Το ξέρω ότι σε λίγο αρχίζουν τα ζορικά και θα κρατήσουν για χρόνια!!Γι αυτό θέλω να μπορέσω να κοιμηθώ τώρα,αλλά δυστυχώς δε τα καταφέρνω!!☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο!! Τώρα στην β επιπέδου μου έβγαλε άλλη Πητ!! Εμείς ποια Πητ κοιτάμε? Του περιόδου της αυχενικής η της Ω επιπέδου τελικά? 

Εγώ δε γνωρίζω, να σε βοηθήσω..μου έχει την ίδια ΠΗΤ και στην αυχενική και στην Β επιπέδου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου κ μ εμας ολα καλα!!!💝💝

Πριν λιγο γυρισαμε απ το γιατρο γτ μετα τον υπερηχο καναμε κ μια βολτα!! Εχει υπεροχη βραδια!!

Οι κοριτσαρες μας ειναι μια χαρα!!! 🌸🌷🧿🙏 Μεγαλωσαν κ συνεχιζουν μια σταθερη αποσταση αναπτυξης.. η μια βγαινει 20+1 κ η αλλη 19+2 (οσο ειμαι σμρ)..

Πολυ κλωτσιδι ριχνει η κατω στην πανω...τοσο καιρο αδικημενη, τωρα δυναμωσε κ ριχνει κλωτσιες στην αδερφη της!!😅😅 της εβαλα μια φωνη μπας κ σταματησει!! Σα δεν ντρεπεται....🤣

Το μονο π με προβληματισε λιγο ειναι οτι η πανω εχει τυλιχτει με τον ομφαλιο λωρο... ο γιατρος λεει δν ειναι επικινδυνο στη φαση π ειμαστε... ελπιζω ν μην γινει κτ κακο μ το κοριτσουδι μας, ουτε ν το σκεφτομαι δε θελω..

Σε 10 μερες εχουμε τη β' επιπεδου κ στις 12/11 ξανα υπερηχο στον γιατρο μου...

Αντωνία μου κ μένα η κόρη μου γεννήθηκε με διπλή περιτύλιξη ομφάλιου λώρου χωρίς κανένα πρόβλημα (κ φυσιολογικά μάλιστα που συνήθως λένε ότι η περιτύλιξη εμποδίζει την κάθοδο του μωρού γιατί κονταίνει ο λωρος για να υπάρχει ελεύθερη κίνηση) 

 

εφόσον το έχετε εντοπίσει θα το ελέγχει ο γιατρός. Εμένα το είχε δει στον 9ο. Όλα καλά θα πάνε αλήθεια πολλά μωρά γεννιουνται με περιτυλίξεις  ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Δεν κάνω τίποτα από αυτά!Καφέ πίνω έναν ντεκαφ το πρωί,γλυκά δεν πολύ τρώω και φροντίζω να έχω φάει βραδινό μέχρι τις 20.00.

Δε ξέρω, νομίζω ότι μου την δημιουργεί το θέμα της τουαλέτας.Μολις πάρω να αποκοιμηθώ πρέπει να σηκωθώ και αυτό μου διαλύει τον ύπνο!!

Το ξέρω ότι σε λίγο αρχίζουν τα ζορικά και θα κρατήσουν για χρόνια!!Γι αυτό θέλω να μπορέσω να κοιμηθώ τώρα,αλλά δυστυχώς δε τα καταφέρνω!!☹️

Τότε ίσως αν περιόριζες τα υγρά που πίνεις από το απόγευμα κ μετά να ήταν καλύτερα (γιατί πχ αν φας βραδινό στις 8 σίγουρα θα πιεις αρκετό νερό για τη χώνεψη άρα ίσως αυτό προκαλεί έξτρα πίεση στην ουροδόχο κύστη) 

επίσης υπάρχουν ασκήσεις που βοηθανε τους μύες εκεί κάτω 

οι ασκήσεις kegel ψάξτο να ξεκινήσεις θα σε βοηθήσουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Τι ωραία που τα είδατε τα κοριτσάκια σας!!! Τώρα που ξέρω πως έχω και εγώ κορίτσι νιώθω τόοοοσο διαφορετικά όταν αναφέρομαι σε αυτά💞 

Ωχ αν ξεκίνησαν από τώρα τα κλωτσομπουνίδια σκέψου όταν γεννηθούν με το καλό τι θα γίνει???? Για καλό και για κακό εσύ και ο άντρας σου να πάρετε μέτρα ασφαλείας🤣

Πιστεύω πως θα είναι μια χαρά τα μικράκια σας. 🙏💗💗

καλημερα Λευκη μου!!!!! 🥰

εννοειται!!!! κι εγω απ οταν εμαθα οτι ειαι κοριτσια και τα δυο τα ονειρα μου εχουν αλλη μορφη γτ ξερω τι να περιμενω!!!! 💗💗💗 η μαμα μου και οι αδερφες του αντρα μου εχουν τρελαθει και μου στελνουν συνεχεια βιντεακια με κοριτσακι.. οχι παντα παιχνιδιαρικα.. 😜 μερικες φορες τα βιντεο εχουν διδυμες να τσιριζουν και πετανε μπιμπερο απο εδω και απο εκει 😂😂 πρεπει να ειμαστε προετοιμασμενες για ολα!!!!

ασε σου λεω γινεται μαχη κατω!! φαντασου τι θα ζησουμε οταν μεγαλωσουν... ελπιζω να ειναι δεμενες και πολυ αγαπημενες!!!! 💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elenaki_ είπε:

Δεν κάνω τίποτα από αυτά!Καφέ πίνω έναν ντεκαφ το πρωί,γλυκά δεν πολύ τρώω και φροντίζω να έχω φάει βραδινό μέχρι τις 20.00.

Δε ξέρω, νομίζω ότι μου την δημιουργεί το θέμα της τουαλέτας.Μολις πάρω να αποκοιμηθώ πρέπει να σηκωθώ και αυτό μου διαλύει τον ύπνο!!

Το ξέρω ότι σε λίγο αρχίζουν τα ζορικά και θα κρατήσουν για χρόνια!!Γι αυτό θέλω να μπορέσω να κοιμηθώ τώρα,αλλά δυστυχώς δε τα καταφέρνω!!☹️

μηπως Ελενα μου να ελαττωνες λιγο τα υγρα που καταναλωνεις πριν ξαπλωσεις;; τυπου για 1-2 ωρες πριν ξαπλωσεις να προσπαθηεις να πιεις οσο λιγοτερο νερο γινεται...

εγω το κανω πια και με εχει βοηθησει... πινω ολη μερα φουλ νερο αλλα απο το απογευμα που επιστρεφω σπιτι πινω πιο ελεγχομενα για να ελαχιστοποιησω τις φορες που θα παω τουαλετα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο!! Τώρα στην β επιπέδου μου έβγαλε άλλη Πητ!! Εμείς ποια Πητ κοιτάμε? Του περιόδου της αυχενικής η της Ω επιπέδου τελικά? 

Αννιτα μου εμενα να φανταστεις λογω διδυμων δεν γραφει καν 2η ΠΗΤ πανω στην αυχενικη...

μονο την ΠΗΤ βασει περιοδου γραφει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Αντωνία μου κ μένα η κόρη μου γεννήθηκε με διπλή περιτύλιξη ομφάλιου λώρου χωρίς κανένα πρόβλημα (κ φυσιολογικά μάλιστα που συνήθως λένε ότι η περιτύλιξη εμποδίζει την κάθοδο του μωρού γιατί κονταίνει ο λωρος για να υπάρχει ελεύθερη κίνηση) 

 

εφόσον το έχετε εντοπίσει θα το ελέγχει ο γιατρός. Εμένα το είχε δει στον 9ο. Όλα καλά θα πάνε αλήθεια πολλά μωρά γεννιουνται με περιτυλίξεις  ❤️❤️❤️

Ευχαριστω Χρυσα μου που με καθησυχαζεις με την εμπειρια σου!!! ❤️🤗

μακαρι να ειναι ολα καλα γτ τα κοριτσουδια ειναι και 2 και θα ζοριστουν πιο πολυ εκει κατω... ουτε θελω να σκεφτομαι το αρνητικο σεναριο να συμβει κατι... σε 10 μερες εχουμε την β επιπεδου και θα το κοιταξουμε παλι..

Εσυ τι ωρα εχεις την εξεταση σου;;; 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Τότε ίσως αν περιόριζες τα υγρά που πίνεις από το απόγευμα κ μετά να ήταν καλύτερα (γιατί πχ αν φας βραδινό στις 8 σίγουρα θα πιεις αρκετό νερό για τη χώνεψη άρα ίσως αυτό προκαλεί έξτρα πίεση στην ουροδόχο κύστη) 

επίσης υπάρχουν ασκήσεις που βοηθανε τους μύες εκεί κάτω 

οι ασκήσεις kegel ψάξτο να ξεκινήσεις θα σε βοηθήσουν! 

αυτο ακριβως σκεφτηκα κι εγω με τα υγρα και το εφαρμοζω και σ εμενα.. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω Χρυσα μου που με καθησυχαζεις με την εμπειρια σου!!! ❤️🤗

μακαρι να ειναι ολα καλα γτ τα κοριτσουδια ειναι και 2 και θα ζοριστουν πιο πολυ εκει κατω... ουτε δε θελω να σκεφτομαι το αρνητικο σεναριο να συμβει κατι... σε 10 μερες εχουμε την β επιπεδου και θα το κοιταξουμε παλι..

Εσυ τι ωρα εχεις την εξεταση σου;;; 🥰

Σορυ που πετάγομαι...αλλά εμένα ο μεγάλος μου γιος γεννήθηκε φυσιολογικά με τριπλή περιτυλιξη!!!😉  Με το καλό και μην αγχώνεσαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το ξέρω θα φάει ποινή η αλήθεια πως κάνει και μαθήματα ιδιαίτερα σε παιδεία λυκείου δηλαδή το εξασκεί το επάγγελμα  απλά τον προβληματίζει είναι το πόσο μακριά θα πάει οι δρόμοι εδώ είναι χάλια και θα τρώει πολλά λεφτά βενζίνη αλλά όπως λες θα έχει πιθανότητες του χρόνου να μπει και ίσως σε πιο κοντινό μέρος.. ελπίζουμε να ειναι από 45 λεπτά έστω 1,5 μαξ  Πρέπει να μιλήσει με την την δουλειά του να τους ενημερώσει ότι τον κάλεσαν να δούμε τι θα γίνει και με εκείνους και τι επιλογές υπάρχουν δεν θέλει να την αφήσει.. εγώ δεν δουλεύω και θα έχει και πολλά έξοδα τώρα με την θέση 
    • Καλή τοποθέτηση!!!! Θα ζητήσει άδεια ασκήσεως ιδιωτικού έργου από το ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ. Είναι το αρμόδιο όργανο της εκάστοτε διεύθυνσης που ανήκεις. Δε νομίζω να του αρνηθούν αλλά απ όσο γνωρίζω μέχρι να εγκριθεί δε μπορεί να εργάζεται. Όποτε θα πρέπει να παραιτηθεί κ είτε να συνεχίσει χωρίς να είναι δηλωμένος είτε να σταματήσει μέχρι να εγκριθεί. Το κάθε ποτε συνεδριάζουν εξαρτάται από την εκάστοτε διεύθυνση κ κατά πόσο περνάνε γρήγορα τις αποφάσεις. Ας κάνει με το καλό την Παρασκευή κατευθείαν την αίτηση κ ας ρωτήσει συναδέλφους στο σχολείο σίγουρα θα ξέρουν να τον κατευθύνουν. Καλή αρχή!! 
    • Μπα μια χαρά είναι για 3 μηνών, κι εγώ τα περισσότερα για 3 μηνών και πάνω τα πήρα. Τα μικρότερα δεν θα τα πολύ βάλει, επειδη μεγαλώνουν γρήγορα τους πρώτους δύο μήνες και δεν ξέρεις και ακριβώς το ύψος που θα βγει. Ίσα ίσα, τα μεγαλύτερα μεγέθη έχουν και χώρο για να βάζεις ζιπουνακι από μέσα και να είναι άνετο. Εγώ πήρα για 1-2 μηνών που είχε προσφορά (δεν είχε κι άλλο νούμερο) στα orchestra με 2-3€ για την έξοδο από το μαιευτήριο. Δεν είχα μακρυμάνικα ολόσωμα από τον μεγάλο μου γιο. Εκείνος γεννήθηκε Ιούλιο, οπότε τον είχαμε τσιτσιδι από τη στιγμή που βγήκε από το μαιευτήριο, μέχρι και 2 μήνες μετά 😆. Του είχα κι ένα αμανικο για τις φορές που τον πήγα παιδίατρο, αλλά γυμνό την έβγαλε το παιδί μου εκείνο το διάστημα, πολύ με είχε βολεψει 😆 Πάντως, μετά τους 3-4 μήνες πέφτει λίγο ο ρυθμός ανάπτυξης τους και ξέρεις τι να αγοράσεις. 
    • @Annoula1995 καλα αποτελεσματα στην β επιπεδου σμρ!!!!! 🥰❤️🙏 τι ωρα θα πας;;; οταν μπορεις γραψε μας τα νεα σου!!! 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...