Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! @annitakianna @Antonia2 και εγώ δεν μπορώ να σταματήσω να σκέφτομαι την αυχενική γιατί επιτέλους θα δούμε το σποράκι μας. Τελευταία φορά ήταν 5/7 και μου φαίνεται αιώνας. Θέλω να δω ότι είναι καλά και πόσο έχει μεγαλώσει. Υπομονηηηη λίγο έμεινε για όλες μας💞

Αχ άστα να πάνε κορίτσι μου πως είναι δυνατόν να μας λείπει ενώ είναι μέσα μας... Πραγματικά δεν ξέρω μου φαίνεται αιώνας ακόμα 10 μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας, έχω ήδη ένα παιδάκι 5 χρονών και μπήκαμε στη διαδικασία διστακτικά για δεύτερο....Ε, για να μάθουμε μας ήρθαν δύο....Μπήκα αισίως στην 9 εβδομάδα και ελπίζω και εύχομαι να πάνε όλα καλά. Είμαι πολύ φοβισμένη με τη δίδυμη κύηση και προσπαθώ να το πηγαίνω βήμα βήμα για να μην πανικοβληθώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! @Elenaki_ είσαι η πρώτη αυχενική της ομάδας και πλησιάζει η μέρα!! @Antonia2 κορίτσι μου πραγματικά μετράω τις μέρες και δεν περνάνε με τίποτα!! Σκέφτομαι μήπως να πεταχτω στα γρήγορα για σένα ακόμη υπέρηχο αλλά νομίζω είναι υπερβολή 😁😁 αχ αυτό το πρώτο τρίμηνο θα μας σκάσει... Εσένα πλησιάζει ο επόμενος υπέρηχος ♥️♥️

Nαι πλησιάζει!!!!Ελπίζω να κάνω καλό ξεκίνημα στο κεφάλαιο Αυχενική για την ομάδα!!!!🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κ δν πεταγεσαι;;; ετσι γ να ειναι το σκ πιο ανεμελο...😉

Ποσες μερες εχεις ν δεις το κουκουνι σου;;

Ναιιιιι πλησιαζειιιιι!!!!!!🙏🧿 Κ με τον αντρα μου μετραμε μερες!!!!! Εχει κι αυτος μεγαλη αγωνια!!! 

Μπαινει στ σπιτι κ με φιλαει κ μετα κοιλιτσα τα κουκουνια του!!! Χαζομπαμπας απ τωρα!!🙃😅

Εσας κοριτσια πως αντιδρουν οι αντρες σας;;; 

Στους υπερηχους πατε μαζι;;

Εγώ πετάχτηκα πάντως ένα ενδιάμεσο πριν 2 μέρες κ όλα τέλεια!!

Θα έσκαγα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Nαι πλησιάζει!!!!Ελπίζω να κάνω καλό ξεκίνημα στο κεφάλαιο Αυχενική για την ομάδα!!!!🙏🙏🙏

Βρε όλα τέλεια θα πάμε!! Διάβασα ότι με το που μπεις λέει στην 10η εβδομάδα ο κίνδυνος να πάει κάτι στραβά μειώνετε αρκετά!! Οπότε κοίτα να το χαρείς τώρα!! Την αυχενική θα είσαι 11+3 αν θυμάμαι καλά σωστά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Βρε όλα τέλεια θα πάμε!! Διάβασα ότι με το που μπεις λέει στην 10η εβδομάδα ο κίνδυνος να πάει κάτι στραβά μειώνετε αρκετά!! Οπότε κοίτα να το χαρείς τώρα!! Την αυχενική θα είσαι 11+3 αν θυμάμαι καλά σωστά?

Nαι ισχύει!! Μειώνεται πολύ,τα δύσκολα πέρασαν,αλλά δε παύει να είναι μια σημαντική εξέταση!!!

Θα είμαι 12+3 !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου η αλήθεια είναι ότι με το μπούμε στο δεύτερο τρίμηνο τα ραντεβού αραιώνουν πολύ, μια φορά το μήνα άρα πάρτε δυνάμεις από τώρα 💪🏽❤️ κ προετοιμαστείτε! 
βέβαια η Αντωνία μας με δυο ίσως την βλέπει πιο συχνά ο γιατρός 😊🙏🏼

 

οταν ήμουν έγκυος στο πρώτο πήγαινα στους υπερήχους με τον αρραβωνιαστικό τότε (που έγινε άντρας μου  λίγο πιο μετά 🥳)

 

στο δεύτερο κ στο τρίτο δν έχει έρθει σε κανέναν υπέρηχο κρατάει τα παιδιά. ❤️

 
στη γεννα του πρωτου παιδιού ήταν απ έξω στις εξωθήσεις γιατί είδε αίμα κ κόντεψε να λιποθυμήσει. 😂 στο δεύτερο δεν τον χρειαζόμουν να πω την αλήθεια γιατί ένιωθα ότι ξέρω την διαδικασία κ τι χρειάζομαι (όποτε έκατσε με το πρώτο μας παιδί) 

καλά στο τρίτο δεν το συζητώ θα κάτσει με τα παιδιά. 

ο άντρας μου δεν έχει πρόβλημα είναι οκ με αυτό άρα τα έχουμε βρει μια χαρά στις 2 μέρες πάντα υπογράφω και βγαινω  από το μαιευτήριο νωρίτερα ούτως η αλλως (κ στο πρώτο κ στο δεύτερο έφυγα την επόμενη μέρα) άρα δεν είμαστε πολύ καιρό μακρια. ❤️

 

προσωπικά τα μαθήματα με τη δίκη μου προσωπική μαία που κάνει τοκετούς στο σπίτι με έκαναν να έχω πίστη στον εαυτό μου άρα ένιωθα δυνατή κι ας μην ήταν ο άντρας μου εκεί ή κάποιος άλλος συγγενής. Ίσα ίσα  πάντα εκείνη την ώρα της γεννας θελω να έχω μόνο την μαία κ να με βοηθάει με τα κύματα της γεννας! 

Κάθε γυναίκα όμως έναν τοκετό τον βιώνει διαφορετικά ❤️ εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να έχετε κ εσείς ιστορίες από τον τοκετο σας να μου πείτε ❤️❤️❤️❤️  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Χρυσα μουυυυ!!!!❤️

Τι φανταστικα νεα!!!🥰🥰🥰

Με το καλο η αυχενικη σου κ το νιπτ τεστ!!! 🙏🤰🧿️ ολα θα ειναι τελεια!!!

Αχ... 3 εκατοστα κουτσουνακι!!!!!🥹🥹

Αληθεια ειδατε ποσους παλμους ειχε το μικρουλινι σας;;

Δν πρόσεξα κορίτσι μου κ ούτε κ ρώτησα να πω την αλήθεια όπως καταλαβαίνεις τώρα στο τρίτο απλά χαζεύω τον υπέρηχο σ αυτήν την φάση. 
 

θυμαμαι στο πρώτο ήθελα να ξέρω όλες τις λεπτομέρειες, να κάνω ερωτήσεις στον γιατρό να τα ψάχνω γενικά πιο πολύ. Στο δεύτερο έτσι κ έτσι. 
τώρα δεν υπάρχει άγχος, δεν υπάρχουν απορίες δεν κοιτάω λεπτομέρειες ❤️ 

ισως ευθύνεται κ το γεγονός ότι τα έχω κάνει κοντά το ένα με το άλλο άρα τα έχω όλα φρέσκα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! @annitakianna @Antonia2 και εγώ δεν μπορώ να σταματήσω να σκέφτομαι την αυχενική γιατί επιτέλους θα δούμε το σποράκι μας. Τελευταία φορά ήταν 5/7 και μου φαίνεται αιώνας. Θέλω να δω ότι είναι καλά και πόσο έχει μεγαλώσει. Υπομονηηηη λίγο έμεινε για όλες μας💞

Αχ Λευκη μου ειναι πανω απ 3 εβδομαδες... πως ν μη σου λειπει το κουκουνι;;

Λιγη υπομονη κ τσουπ θα φτασει η μερα!!! 😍😍🙏🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Έχω να το δω μια εβδομάδα ακριβώς και μου φαίνεται αιώνας!! Αχ ο άντρας μου μάθετε και μιλάει στην κοιλιά μου με τι ώρες 🤣🤣 να μάθει λέει την φωνή του .. στους υπερήχους πάμε μαζί εκτός από την προηγούμενη φορά που ήταν έκτακτο!! Στην αυχενική θα πάμε μαζί!

Κλαιω μ τους χαζομπαμπαδες!!!😂

Εμενα τους τραγουδαει κ τον υμνο του ολυμπιακου......

Δε μπορωωωωω🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elenaki_ είπε:

Εγώ πετάχτηκα πάντως ένα ενδιάμεσο πριν 2 μέρες κ όλα τέλεια!!

Θα έσκαγα!!!!

Καλα εκανες Ελενακι μουυυ!!! ❤️

Δν πρεπει ν αγχωνομαστε!!!

Τωρα πηρες μεγαλη ανασα κ σε λιγες μερες θ βλεπεις το κουκουνι σας γ μπολικη ωρα!!! 🥰🤰🙏🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου η αλήθεια είναι ότι με το μπούμε στο δεύτερο τρίμηνο τα ραντεβού αραιώνουν πολύ, μια φορά το μήνα άρα πάρτε δυνάμεις από τώρα 💪🏽❤️ κ προετοιμαστείτε! 
βέβαια η Αντωνία μας με δυο ίσως την βλέπει πιο συχνά ο γιατρός 😊🙏🏼

 

οταν ήμουν έγκυος στο πρώτο πήγαινα στους υπερήχους με τον αρραβωνιαστικό τότε (που έγινε άντρας μου  λίγο πιο μετά 🥳)

 

στο δεύτερο κ στο τρίτο δν έχει έρθει σε κανέναν υπέρηχο κρατάει τα παιδιά. ❤️

 
στη γεννα του πρωτου παιδιού ήταν απ έξω στις εξωθήσεις γιατί είδε αίμα κ κόντεψε να λιποθυμήσει. 😂 στο δεύτερο δεν τον χρειαζόμουν να πω την αλήθεια γιατί ένιωθα ότι ξέρω την διαδικασία κ τι χρειάζομαι (όποτε έκατσε με το πρώτο μας παιδί) 

καλά στο τρίτο δεν το συζητώ θα κάτσει με τα παιδιά. 

ο άντρας μου δεν έχει πρόβλημα είναι οκ με αυτό άρα τα έχουμε βρει μια χαρά στις 2 μέρες πάντα υπογράφω και βγαινω  από το μαιευτήριο νωρίτερα ούτως η αλλως (κ στο πρώτο κ στο δεύτερο έφυγα την επόμενη μέρα) άρα δεν είμαστε πολύ καιρό μακρια. ❤️

 

προσωπικά τα μαθήματα με τη δίκη μου προσωπική μαία που κάνει τοκετούς στο σπίτι με έκαναν να έχω πίστη στον εαυτό μου άρα ένιωθα δυνατή κι ας μην ήταν ο άντρας μου εκεί ή κάποιος άλλος συγγενής. Ίσα ίσα  πάντα εκείνη την ώρα της γεννας θελω να έχω μόνο την μαία κ να με βοηθάει με τα κύματα της γεννας! 

Κάθε γυναίκα όμως έναν τοκετό τον βιώνει διαφορετικά ❤️ εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να έχετε κ εσείς ιστορίες από τον τοκετο σας να μου πείτε ❤️❤️❤️❤️  

Χρυσα μου απ οτι μου ειπε ο γιατρος οταν μπω στο 2ο τριμηνο θ με βλεπει 1 φορα το μηνα κι εμενα.. νομιζω στο 3ο τριμηνο θ με βλεπει συχνα κ λογω διδυμων (πρωτα ο θεος να φτασουμε ως εκει)...

Κι εγω μονη θ ειμαι λγκ στη γεννα γτ καισαρικη θα ειναι...

Αλλα κ φυσιολογικα να γεννουσα δε νομιζω να αντεχε ο αντρας μου... 🤪 αλλα κι εγω δεν ξερω αν θα ηθελα να ειναι μεσα...🤔

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Δν πρόσεξα κορίτσι μου κ ούτε κ ρώτησα να πω την αλήθεια όπως καταλαβαίνεις τώρα στο τρίτο απλά χαζεύω τον υπέρηχο σ αυτήν την φάση. 
 

θυμαμαι στο πρώτο ήθελα να ξέρω όλες τις λεπτομέρειες, να κάνω ερωτήσεις στον γιατρό να τα ψάχνω γενικά πιο πολύ. Στο δεύτερο έτσι κ έτσι. 
τώρα δεν υπάρχει άγχος, δεν υπάρχουν απορίες δεν κοιτάω λεπτομέρειες ❤️ 

ισως ευθύνεται κ το γεγονός ότι τα έχω κάνει κοντά το ένα με το άλλο άρα τα έχω όλα φρέσκα. 

 

Τι ωραια!!! Το απολαμβανεις πιο πολυ τωρα και εισαι πιο ησυχη!!! Ετσι ομορφα να συνεχισουν ολα!!!🙏❤️🧿

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elenaki_ είπε:

Nαι ισχύει!! Μειώνεται πολύ,τα δύσκολα πέρασαν,αλλά δε παύει να είναι μια σημαντική εξέταση!!!

Θα είμαι 12+3 !!!

Καλημέρα κορίτσια!!  Ναι κορίτσι μου είναι πολύ σημαντική εξέταση!! Όλα θα πάνε καλα και θα κάνεις πολύ καλή αρχή είμαι σίγουρη 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου η αλήθεια είναι ότι με το μπούμε στο δεύτερο τρίμηνο τα ραντεβού αραιώνουν πολύ, μια φορά το μήνα άρα πάρτε δυνάμεις από τώρα 💪🏽❤️ κ προετοιμαστείτε! 
βέβαια η Αντωνία μας με δυο ίσως την βλέπει πιο συχνά ο γιατρός 😊🙏🏼

 

οταν ήμουν έγκυος στο πρώτο πήγαινα στους υπερήχους με τον αρραβωνιαστικό τότε (που έγινε άντρας μου  λίγο πιο μετά 🥳)

 

στο δεύτερο κ στο τρίτο δν έχει έρθει σε κανέναν υπέρηχο κρατάει τα παιδιά. ❤️

 
στη γεννα του πρωτου παιδιού ήταν απ έξω στις εξωθήσεις γιατί είδε αίμα κ κόντεψε να λιποθυμήσει. 😂 στο δεύτερο δεν τον χρειαζόμουν να πω την αλήθεια γιατί ένιωθα ότι ξέρω την διαδικασία κ τι χρειάζομαι (όποτε έκατσε με το πρώτο μας παιδί) 

καλά στο τρίτο δεν το συζητώ θα κάτσει με τα παιδιά. 

ο άντρας μου δεν έχει πρόβλημα είναι οκ με αυτό άρα τα έχουμε βρει μια χαρά στις 2 μέρες πάντα υπογράφω και βγαινω  από το μαιευτήριο νωρίτερα ούτως η αλλως (κ στο πρώτο κ στο δεύτερο έφυγα την επόμενη μέρα) άρα δεν είμαστε πολύ καιρό μακρια. ❤️

 

προσωπικά τα μαθήματα με τη δίκη μου προσωπική μαία που κάνει τοκετούς στο σπίτι με έκαναν να έχω πίστη στον εαυτό μου άρα ένιωθα δυνατή κι ας μην ήταν ο άντρας μου εκεί ή κάποιος άλλος συγγενής. Ίσα ίσα  πάντα εκείνη την ώρα της γεννας θελω να έχω μόνο την μαία κ να με βοηθάει με τα κύματα της γεννας! 

Κάθε γυναίκα όμως έναν τοκετό τον βιώνει διαφορετικά ❤️ εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να έχετε κ εσείς ιστορίες από τον τοκετο σας να μου πείτε ❤️❤️❤️❤️  

Χρύσα μου ναι σίγουρα στο 2ο τρίμηνο θα είναι πιο αραιές οι επισκέψεις αλλά τουλάχιστον ελπίζω ότι εκεί θα νιώθουμε το μωρό οπότε αυτό σίγουρα θα είναι πολύ βοηθητικό με το άγχος 😁🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elenitsa2. Κορίτσι μου τι κάνεις εσύ? Πώς είσαι? Ακόμα σε ταλαιπωρούν το δοκιμαστικό μέλος να φανταστώ!! Γράψε μας τα νέα σου όταν μπορέσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!  Ναι κορίτσι μου είναι πολύ σημαντική εξέταση!! Όλα θα πάνε καλα και θα κάνεις πολύ καλή αρχή είμαι σίγουρη 🥰🥰

Καλημέραααα!!!

Ναι πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά,βέβαια το άγχος πάει κι έρχεται!!!🧿👶🌈❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλό Σάββατοκυριακο να έχουμε!!!

Θέλω την γνώμη σας, από εχθές νιώθω έντονους πόνους από κάτω και λιγότερο δυνατούς στην κοιλιά χαμηλά. Όχι σε σημείο να μην μπορώ να περπατήσω αλλά είναι ξαφνικοί και όντως πονάνε αρκετά. Πήρα ένα τηλέφωνο τον γιατρό μου και μου είπε πως δεν είναι ανησυχητικό, όποτε κάπως ηρέμησα. Εσεις το έχετε αυτό;;;;; Και δυστυχώς θα μας δει στην αυχενική όποτε λίγο ανησυχώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλό Σάββατοκυριακο να έχουμε!!!

Θέλω την γνώμη σας, από εχθές νιώθω έντονους πόνους από κάτω και λιγότερο δυνατούς στην κοιλιά χαμηλά. Όχι σε σημείο να μην μπορώ να περπατήσω αλλά είναι ξαφνικοί και όντως πονάνε αρκετά. Πήρα ένα τηλέφωνο τον γιατρό μου και μου είπε πως δεν είναι ανησυχητικό, όποτε κάπως ηρέμησα. Εσεις το έχετε αυτό;;;;; Και δυστυχώς θα μας δει στην αυχενική όποτε λίγο ανησυχώ. 

Καλησπέρα Λευκή μου,εγώ είχα πόνους μέχρι την 9η εβδομάδα!Μου είπε ότι είναι η μήτρα που μεγαλώνει κ μετακινείται κ όντως σιγά σιγά υποχώρησαν, παρόλα αυτά δεν μπορώ να πω ότι πονουσα αρκετά.Ισως σαν, όχι πολύ έντονους πόνους περιόδου και από κάτω σαν έντονα τσιμπήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Καλησπέρα Λευκή μου,εγώ είχα πόνους μέχρι την 9η εβδομάδα!Μου είπε ότι είναι η μήτρα που μεγαλώνει κ μετακινείται κ όντως σιγά σιγά υποχώρησαν, παρόλα αυτά δεν μπορώ να πω ότι πονουσα αρκετά.Ισως σαν, όχι πολύ έντονους πόνους περιόδου και από κάτω σαν έντονα τσιμπήματα.

Ναι κάπως έτσι είναι! Αλλά ξεκίνησαν ξαφνικά και με φόβισαν. Ακόμα τους εχω και πήρα ένα ντεπόν μήπως ηρεμήσουν λίγο. Τι να πω….

Σε ευχαριστώ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλό Σάββατοκυριακο να έχουμε!!!

Θέλω την γνώμη σας, από εχθές νιώθω έντονους πόνους από κάτω και λιγότερο δυνατούς στην κοιλιά χαμηλά. Όχι σε σημείο να μην μπορώ να περπατήσω αλλά είναι ξαφνικοί και όντως πονάνε αρκετά. Πήρα ένα τηλέφωνο τον γιατρό μου και μου είπε πως δεν είναι ανησυχητικό, όποτε κάπως ηρέμησα. Εσεις το έχετε αυτό;;;;; Και δυστυχώς θα μας δει στην αυχενική όποτε λίγο ανησυχώ. 

Λευκη μου εγώ θυμάμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα έντονους πόνους περιόδου μέχρι κ την 8η εβδ (γι αυτό άργησα να καταλάβω την εγκυμοσύνη γιατί νόμιζα ότι ήταν η περίοδος που έρχεται). Ώσπου στην 8η εβδ έκανα τεστ κ χοριακη κ το έμαθα ότι δεν θα έρθει 😂😂

 

Σε κάθε εγκυμοσύνη έχω όλο και πιο πολλούς πόνους. Ας πούμε στην δεύτερη εγκυμοσύνη έπαιρνα 2 φορές μαγνήσιο την ημέρα για να είμαι καλύτερα. Τώρα στην τριτη παίρνω 3-4 φορές την ημέρα γιατί έχω παρά πολύ έντονους πόνους (ειδικά όσο περνάει η μέρα κ κουράζομαι). Είναι σαν πόνοι στον τράχηλο από κάτω. Αλλά και στην κοιλιά χαμηλά. 
 

ο γιατρός μου είπε ότι σε κάθε εγκυμοσύνη όντως παρατηρείται το φαινόμενο να έχουν μεγαλύτερη ένταση οι πόνοι κ να είναι πιο πολλοί. 
 

εφόσον μίλησες με τον γιατρό κ είναι ενήμερος μην ανησυχείς κ εσυ  ❤️

 

αν οι πόνοι είναι δυνατοί κ συνεχίζουν μπορείτε στην αυχενική να συζητήσετε να πάρεις λίγο μαγνήσιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Χρύσα μου ναι σίγουρα στο 2ο τρίμηνο θα είναι πιο αραιές οι επισκέψεις αλλά τουλάχιστον ελπίζω ότι εκεί θα νιώθουμε το μωρό οπότε αυτό σίγουρα θα είναι πολύ βοηθητικό με το άγχος 😁🥰

Ναι έχεις  δίκιο σε αυτό ❤️❤️❤️ οι κλωτσιές θα βοηθήσουν  ❤️❤️❤️

 

στο πρώτο μου παιδί είχα εμπρόσθιο πλακούντα κ άργησα να την νιώσω . Στο δεύτερο πολύ νωρίς το ένιωσα γιατί ήταν οπίσθιος. Για να δουμε τώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Χρυσα μου απ οτι μου ειπε ο γιατρος οταν μπω στο 2ο τριμηνο θ με βλεπει 1 φορα το μηνα κι εμενα.. νομιζω στο 3ο τριμηνο θ με βλεπει συχνα κ λογω διδυμων (πρωτα ο θεος να φτασουμε ως εκει)...

Κι εγω μονη θ ειμαι λγκ στη γεννα γτ καισαρικη θα ειναι...

Αλλα κ φυσιολογικα να γεννουσα δε νομιζω να αντεχε ο αντρας μου... 🤪 αλλα κι εγω δεν ξερω αν θα ηθελα να ειναι μεσα...🤔

Τι ωραια!!! Το απολαμβανεις πιο πολυ τωρα και εισαι πιο ησυχη!!! Ετσι ομορφα να συνεχισουν ολα!!!🙏❤️🧿

 

Ναι κορίτσι μου καταλαβαίνω απόλυτα. ❤️

 

ο δικός μου σκέψου είχε ένα χειρουργείο για κιρσοκηλη ( πριν μείνω έγκυος) κ σηκώθηκε με την ρόμπα να φύγει. Λέει στις νοσοκόμες θα έρθω άλλη φορά. Κ βγήκε έξω περπατώντας, του πήρα τις παντόφλες κ τα ρούχα για να μην το σκάσει 😂😂😂😂😂 

Στον τοκετό με το που είδε λίγο αίμα άσπρισε και τον έβγαλαν έξω πριν λιποθυμήσει. 
 

Κάποιοι άντρες είναι πιο δυνατοί κ μπορούν να βοηθήσουν, άλλες γυναίκες χρειάζονται τον σύντροφο για να ανταπεξέλθουν με ηρεμία. Είναι ανάλογα την περίπτωση. Εγώ έχω ανάγκη πάντα την μαία για ευνόητους λόγους 🤪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Λευκη μου εγώ θυμάμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα έντονους πόνους περιόδου μέχρι κ την 8η εβδ (γι αυτό άργησα να καταλάβω την εγκυμοσύνη γιατί νόμιζα ότι ήταν η περίοδος που έρχεται). Ώσπου στην 8η εβδ έκανα τεστ κ χοριακη κ το έμαθα ότι δεν θα έρθει 😂😂

 

Σε κάθε εγκυμοσύνη έχω όλο και πιο πολλούς πόνους. Ας πούμε στην δεύτερη εγκυμοσύνη έπαιρνα 2 φορές μαγνήσιο την ημέρα για να είμαι καλύτερα. Τώρα στην τριτη παίρνω 3-4 φορές την ημέρα γιατί έχω παρά πολύ έντονους πόνους (ειδικά όσο περνάει η μέρα κ κουράζομαι). Είναι σαν πόνοι στον τράχηλο από κάτω. Αλλά και στην κοιλιά χαμηλά. 
 

ο γιατρός μου είπε ότι σε κάθε εγκυμοσύνη όντως παρατηρείται το φαινόμενο να έχουν μεγαλύτερη ένταση οι πόνοι κ να είναι πιο πολλοί. 
 

εφόσον μίλησες με τον γιατρό κ είναι ενήμερος μην ανησυχείς κ εσυ  ❤️

 

αν οι πόνοι είναι δυνατοί κ συνεχίζουν μπορείτε στην αυχενική να συζητήσετε να πάρεις λίγο μαγνήσιο. 

Δεν πειράζει να πεταχτώ λίγο 😅

και εμένα μου το είπε αυτό ο γιατρός ότι σε κάθε εγκυμοσύνη οι πονοι είναι πιο εντονη.. ειδα και εγω διαφορά από την πρώτη στη δεύτερη και μου είπε αν πάω και για 3 εγκυμοσύνη θα είναι ακόμα πιο πολύ έχουν χαλαρώσει οι μυς στην κοιλιά και δεν συγκρατούν πλέον στο ίδιο βαθμό με αποτελέσματα να νιώθεις πιο έντονα του πόνους 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Δεν πειράζει να πεταχτώ λίγο 😅

και εμένα μου το είπε αυτό ο γιατρός ότι σε κάθε εγκυμοσύνη οι πονοι είναι πιο εντονη.. ειδα και εγω διαφορά από την πρώτη στη δεύτερη και μου είπε αν πάω και για 3 εγκυμοσύνη θα είναι ακόμα πιο πολύ έχουν χαλαρώσει οι μυς στην κοιλιά και δεν συγκρατούν πλέον στο ίδιο βαθμό με αποτελέσματα να νιώθεις πιο έντονα του πόνους 🤷‍♀️

Ακριβώς Ελκ μου! 
 

με το καλό το δεύτερο μωράκι σου❤️❤️❤️❤️❤️ όλα κατ’ευχην να πάνε! Διάβασα τα νέα σου! Έμεινε πολύ λίγο ακόμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...