Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2025!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα!! Είναι λογικό να είσαι αναστατωμένη αλλά παρά πολλές κοπέλες είχαν ροζ υγρά και μάλιστα αρκετές το είχαν σε όλο το πρώτο τρίμηνο !! Πότε θα πας για υπέρηχο?? 

Αύριο...τον ρώτησα κ μου είπε να πάρω urogestan κολπικα 200. Ε φοβάμαι μην είναι αποβολή ξέρεις γιατί έχω κ πονακια χαμηλά.βεβαια 8η εβδομάδα κ αποβολή θα είχα κανονικό αίμα να τρέχει εν μέρη....δε ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσιααα!! Σήμερα το πρωί παρατήρησα πως μάλλον έχει αρχίσει να φουσκώνει η κοιλίτσα. Προσπάθησα να βάλω ένα υφασμάτινο παντελόνι και δεν κούμπωνε όπως πρώτα, έπρεπε να πιέσω την κοιλιά μου. Ή είναι απλά πρήξιμο??? Σήμερα μπήκαμε στην 9η εβδομάδα και επισήμως στον 3ο μήνα!!!!

Καλημέραααα!!!

Θα το παρατηρήσεις και με άλλα ρούχα σιγά σιγά😂Κι εγώ από την 9η ξεκίνησα να βλέπω κοιλίτσα και παρατηρώ ότι το βράδυ φαίνεται ακόμη πιο έντονη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Αύριο...τον ρώτησα κ μου είπε να πάρω urogestan κολπικα 200. Ε φοβάμαι μην είναι αποβολή ξέρεις γιατί έχω κ πονακια χαμηλά.βεβαια 8η εβδομάδα κ αποβολή θα είχα κανονικό αίμα να τρέχει εν μέρη....δε ξέρω...

Τα πονακια είναι φυσιολογικά μην αγχώνεσαι,όλα καλά θα είναι!!!Ξεκουράσου και προσπάθησε να μείνεις ήρεμη μέχρι αύριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Τα πονακια είναι φυσιολογικά μην αγχώνεσαι,όλα καλά θα είναι!!!Ξεκουράσου και προσπάθησε να μείνεις ήρεμη μέχρι αύριο!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Το ροζ με αγχώνει...αν δεν το είχα θα ήταν όλα πολύ καλύτερα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα!!! Αχ αν σου πω ότι και εγώ πρόσεξα ότι έχω φούσκωμα αλλά μετά ανέβηκα στη ζυγαριά και είδα ότι είμαι +1.5 κιλό 🤣 αλλά είναι λες και μπήκαν στην κοιλιά !! Δεν ξέρω πότε ξεκινάει να φαίνεται η εγκυμοσύνη! Φαντάζομαι είναι διαφορετικά σε κάθε γυναίκα! Και εγώ σήμερα αλλάζω εβδομάδα είμαι ακιρβως 8!!! 

χαχα🤣 Εγώ είχα διαβάσει ότι αρχίζει να φαίνεται περίπου την 12η εβδομάδα. Επίσης το πρωί ζυγίστηκα και εγώ και είμαι 800 γρ. κάτω από την προηγούμενη εβδομάδα. Αρά δεν είναι κιλά αυτά που βλέπουμε. Σιγουρααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Καλημέραααα!!!

Θα το παρατηρήσεις και με άλλα ρούχα σιγά σιγά😂Κι εγώ από την 9η ξεκίνησα να βλέπω κοιλίτσα και παρατηρώ ότι το βράδυ φαίνεται ακόμη πιο έντονη!!!

@annitakianna ορίστε εδώ το κορίτσι μας επιβεβαιώνει όσα σου είπα!!! Δεν έχουμε παχύνει😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου αυτό το φούσκωμα που βλέπετε δν είναι ακριβώς η κοιλιά λόγω εγκυμοσύνης (μήτρα και μωράκι) είναι φουσκώματα λόγω ορμονών κ κατακράτησης γι αυτό και παρατηρείται συνήθως από το απόγευμα κ μετά. 
 

η μήτρα έχει ξεκινήσει κ μεγαλώνει μεν αλλά δν είναι σε σημείο που είναι πολύ ορατό ακόμα. 
το πρωί αφού πάτε τουαλέτα κ δείτε την κοιλιτσα σας θα έχει άλλο μέγεθος πχ από το απόγευμα. 
 

Ωστόσο με κάθε εγκυμοσύνη επειδή η μήτρα γνωρίζει την διαδικασία γίνονται πιο γρήγορα τα πράγματα. 
Επειδή κρατάω αρχείο φωτογραφιών σε κάθε εβδομαδα σε κάθε εγκυμοσύνη μεγαλώνει η κοιλιά μου όλο κ πιο γρήγορα. Καμία σχέση δλδ η πρώτη μου εγκυμοσύνη με την τριτη. 

Ομως αυτό το φούσκωμα είναι ενοχλητικό όποτε χρησιμοποιώ τα ρούχα εγκυμοσύνης που είχα από τα προηγούμενα παιδάκια μου ,με τίποτα δεν μπορώ να κουμπώσω κουμπί παντελονιού προ εγκυμοσύνης. 


σε λίγο καιρό όντως θα έχετε στρογγυλή κοιλιτσα γιατί θα έχετε μέσα ένα στρουμπουλό μωράκι ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου αυτό το φούσκωμα που βλέπετε δν είναι ακριβώς η κοιλιά λόγω εγκυμοσύνης (μήτρα και μωράκι) είναι φουσκώματα λόγω ορμονών κ κατακράτησης γι αυτό και παρατηρείται συνήθως από το απόγευμα κ μετά. 
 

η μήτρα έχει ξεκινήσει κ μεγαλώνει μεν αλλά δν είναι σε σημείο που είναι πολύ ορατό ακόμα. 
το πρωί αφού πάτε τουαλέτα κ δείτε την κοιλιτσα σας θα έχει άλλο μέγεθος πχ από το απόγευμα. 
 

Ωστόσο με κάθε εγκυμοσύνη επειδή η μήτρα γνωρίζει την διαδικασία γίνονται πιο γρήγορα τα πράγματα. 
Επειδή κρατάω αρχείο φωτογραφιών σε κάθε εβδομαδα σε κάθε εγκυμοσύνη μεγαλώνει η κοιλιά μου όλο κ πιο γρήγορα. Καμία σχέση δλδ η πρώτη μου εγκυμοσύνη με την τριτη. 

Ομως αυτό το φούσκωμα είναι ενοχλητικό όποτε χρησιμοποιώ τα ρούχα εγκυμοσύνης που είχα από τα προηγούμενα παιδάκια μου ,με τίποτα δεν μπορώ να κουμπώσω κουμπί παντελονιού προ εγκυμοσύνης. 


σε λίγο καιρό όντως θα έχετε στρογγυλή κοιλιτσα γιατί θα έχετε μέσα ένα στρουμπουλό μωράκι ❤️❤️❤️

Ευχαριστούμε πολύ για τα φώτα σου!!!

Ο παλιός είναι αλλιώς!!!♥️🧿🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γλυκα καλησπερα!! 😃

Λιγες ωρες εμειναν γ τον 1ο υπερηχο κ ανυπομονουμεεεε!!!💞💞💞💞 Μετραμε ωρες, λεπτα, δευτερολεπτα 😅😅

Κ ειμαστε 3 π εχουμε αγωνια γ αυριο!!!

@elenitsa2. και @marw90 θα ανυπομονω γ τα νεα σας!! 😊🤗🙏🤰🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνωρίζοντας τα κουκούνια μας 👶

@elenitsa2. Επόμενος υπέρηχος 10/07

@marw90 Επόμενος υπέρηχος 10/07

@Antonia2 Επόμενος υπέρηχος 10/07

@annitakianna Επόμενος υπέρηχος 15/07 - Αυχενική 30/07

@Xrisa95 Υπέρηχος 18/07 - Αυχενική 06/08

@Elenaki_ Αυχενική 24/07

@ΛΕΥΚΗ Αυχενική 30/07

@Mboo Επόμενος υπέρηχος ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου γλυκα καλησπερα!! 😃

Λιγες ωρες εμειναν γ τον 1ο υπερηχο κ ανυπομονουμεεεε!!!💞💞💞💞 Μετραμε ωρες, λεπτα, δευτερολεπτα 😅😅

Κ ειμαστε 3 π εχουμε αγωνια γ αυριο!!!

@elenitsa2. και @marw90 θα ανυπομονω γ τα νεα σας!! 😊🤗🙏🤰🧿

Καλημέρα κορίτσια μας ❤️❤️❤️

 

ανυπομονούμε μαζί σας! Γράψτε μας τα νέα σας όταν βρείτε χρόνο ❤️

 

@elenitsa2. @marw90 @Antonia2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλή επιτυχία σε όσες έχουν υπέρηχο!!!! Θα πάνε όλα τέλειααααααααααα:ymparty:

Περιμένουμε τα νέα σας!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Σήμερα έχουμε 3 υπερήχους σωστά? @Antonia2 @elenitsa2. Και @marw90 περιμένουμε τα νέα σας κορίτσια!! @ΛΕΥΚΗ καλέ σίγουρα δεν έχουμε παχύνει!! Αλλά χωρίς να είμαι υπερβολική έχω πετάξει κοιλιά και προσπαθώ να το κρύβω για να μην το πάρει κανείς χαμπάρι! Έχω τέτοιο σωματότυπο που τα κιλά μου μπαίνουν στην κοιλιά 😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Σήμερα έχουμε 3 υπερήχους σωστά? @Antonia2 @elenitsa2. Και @marw90 περιμένουμε τα νέα σας κορίτσια!! @ΛΕΥΚΗ καλέ σίγουρα δεν έχουμε παχύνει!! Αλλά χωρίς να είμαι υπερβολική έχω πετάξει κοιλιά και προσπαθώ να το κρύβω για να μην το πάρει κανείς χαμπάρι! Έχω τέτοιο σωματότυπο που τα κιλά μου μπαίνουν στην κοιλιά 😭😭😭

Ααααχ πως σε καταλαβαίνω. Όλο φαρδιά φοράω στην δουλειά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια νιώθετε και εσείς δυσφορία από τον καύσωνα??? Είμαι στα πατώματα, δεν μπορώ να κάνω βήμα. Πιστεύω βέβαια πως και ο χαμηλός αιματοκρίτης ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό.

Σκέφτομαι να ζητήσω από τον γιατρό μου να μου γράψει μια αναρρωτική αλλά δεν θέλω να φανερώσω ακόμα την εγκυμοσύνη στην δουλειά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Νιώθω πολύ περίεργα που καταφέρνω κ γράφω σε μια τέτοια ομάδα 🥲 το Σάββατο κλείνω τις 8 εβδομάδες!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια νιώθετε και εσείς δυσφορία από τον καύσωνα??? Είμαι στα πατώματα, δεν μπορώ να κάνω βήμα. Πιστεύω βέβαια πως και ο χαμηλός αιματοκρίτης ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό.

Σκέφτομαι να ζητήσω από τον γιατρό μου να μου γράψει μια αναρρωτική αλλά δεν θέλω να φανερώσω ακόμα την εγκυμοσύνη στην δουλειά

Καλημέρα,κι εμένα με ενοχλεί η ζέστη πολύ!Στο γραφείο είμαι καλά λόγω κλιματισμού αλλά κάθε μέρα,μόλις μπω στο αυτοκίνητο για να φύγω νιώθω ότι θα λυποθημισω.Αργει η άδεια σου?

Κοριτσιαααα καλά αποτελέσματα, περιμένουμε τα νέα σας!!!🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Elenaki_ είπε:

Καλημέρα,κι εμένα με ενοχλεί η ζέστη πολύ!Στο γραφείο είμαι καλά λόγω κλιματισμού αλλά κάθε μέρα,μόλις μπω στο αυτοκίνητο για να φύγω νιώθω ότι θα λυποθημισω.Αργει η άδεια σου?

Κοριτσιαααα καλά αποτελέσματα, περιμένουμε τα νέα σας!!!🧿

Δυστυχώς δεν ξέρω πότε και για πόσο θα πάρω άδεια. 

Μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε θα μου γράψει μια αναρρωτική αύριο και μεθαύριο. Εντωμεταξύ την άλλη εβδομάδα θα συμβαίνει ακριβώς το ίδιο αλλά τέλος πάντων.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια νιώθετε και εσείς δυσφορία από τον καύσωνα??? Είμαι στα πατώματα, δεν μπορώ να κάνω βήμα. Πιστεύω βέβαια πως και ο χαμηλός αιματοκρίτης ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό.

Σκέφτομαι να ζητήσω από τον γιατρό μου να μου γράψει μια αναρρωτική αλλά δεν θέλω να φανερώσω ακόμα την εγκυμοσύνη στην δουλειά

Καλημέρα Λευκη μου εγώ να πω την αλήθεια έχω πολλή  ανοχη στην ζέστη σκέψου είμαι 4-5 ώρες έξω με τα παιδιά την ημέρα με ήλιο με θερμοκρασία μεν 34 βαθμούς αλλά με πολλή υγρασία εδώ στην Γερμανία κ δν έχω πρόβλημα. 

Έχεις κάνει εξετάσεις κ για βιταμίνες; 
Σίγουρα πρέπει να παίζει ρόλο κ ο αιματοκρίτης που δν σου δίνει αντοχή όταν είναι χαμηλές οι αποθήκες. 
 

μιλησε κ με τον γιατρό μήπως σου προτείνει κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα Λευκη μου εγώ να πω την αλήθεια έχω πολλή  ανοχη στην ζέστη σκέψου είμαι 4-5 ώρες έξω με τα παιδιά την ημέρα με ήλιο με θερμοκρασία μεν 34 βαθμούς αλλά με πολλή υγρασία εδώ στην Γερμανία κ δν έχω πρόβλημα. 

Έχεις κάνει εξετάσεις κ για βιταμίνες; 
Σίγουρα πρέπει να παίζει ρόλο κ ο αιματοκρίτης που δν σου δίνει αντοχή όταν είναι χαμηλές οι αποθήκες. 
 

μιλησε κ με τον γιατρό μήπως σου προτείνει κάτι. 

Αυτό μου είπε και εκείνος. Παίζει ρόλο και ο αιματοκρίτης και έτσι χειροτερεύει η κατάσταση. Μου έχει δώσει σίδηρο αλλά δεν έχω ούτε εβδομάδα που το πίνω. Θέλει χρόνο για να δράσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκλεισα και εγώ για αυχενική στις 30-7 στις 5 το απόγευμα αλλά μου φαίνεται λίγο νωρίς!! Θα είμαι ακριβώς 11 εβδομάδων 🤔🤔 η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε ότι είναι μια χαρά απο τη στιγμή που θα μπω στην 12η βδομάδα αλλά εγώ νομίζω ότι είναι νωρίς!! Θα γίνει σωστά η μέτρηση? @ΛΕΥΚΗ εσύ είσαι πιο μπροστα από μένα άρα είναι μια χαρά η ημερομηνία!! Άντε λίγο έμεινε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elenaki_ είπε:

Καλημέρα,κι εμένα με ενοχλεί η ζέστη πολύ!Στο γραφείο είμαι καλά λόγω κλιματισμού αλλά κάθε μέρα,μόλις μπω στο αυτοκίνητο για να φύγω νιώθω ότι θα λυποθημισω.Αργει η άδεια σου?

Κοριτσιαααα καλά αποτελέσματα, περιμένουμε τα νέα σας!!!🧿

Ελενακι ακριβως το ιδιο κι εγω... στο γραφειο ολα καλα.. μη σου πω κρυωνω κιολας γτ βαζουν το κλιμα στο τερμα.. 🥶

αλλα οταν μπαινω στο αμαξι μαρτυριο... καινε ολα.. και φαντασου οτι βαζω 2 ηλιοπροστασιες, μια εσωτερικη και μια εξωτερικη...

μονο κουκουλα δεν εχω βαλει ακομα 😅

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Δυστυχώς δεν ξέρω πότε και για πόσο θα πάρω άδεια. 

Μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε θα μου γράψει μια αναρρωτική αύριο και μεθαύριο. Εντωμεταξύ την άλλη εβδομάδα θα συμβαίνει ακριβώς το ίδιο αλλά τέλος πάντων.......

καλα θα κανεις Λευκη μου!!! το νινακι σας πανω απ ολα!!!! 🤰🥰❤️

καλα την αδεια σου γτ δεν την ξερεις;; εγω ηδη μετραω αντιστροφα μεχρι 26/07!!!! 😇

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια μου μόλις με ενημέρωσε ο γιατρός μου. Κλείσαμε αυχενική διαφάνεια στις 30/7 @Antonia2

Τεεεεεεεεεελεια!!!!!!!!!!!! με το καλόοοο!!!!! σε 3 βδομαδουλες σχεδον!!!!!😍😍😍

στις πριν 48 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια έκλεισα και εγώ για αυχενική στις 30-7 στις 5 το απόγευμα αλλά μου φαίνεται λίγο νωρίς!! Θα είμαι ακριβώς 11 εβδομάδων 🤔🤔 η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε ότι είναι μια χαρά απο τη στιγμή που θα μπω στην 12η βδομάδα αλλά εγώ νομίζω ότι είναι νωρίς!! Θα γίνει σωστά η μέτρηση? @ΛΕΥΚΗ εσύ είσαι πιο μπροστα από μένα άρα είναι μια χαρά η ημερομηνία!! Άντε λίγο έμεινε 

Αννιτα μου εχω ξαναδιαβασει στο φορουμ για αυχενικες σε αυτες τις εβδομαδες.. νομιζω μεταξυ 11-13η εβδομαδα γινεται η αυχενικη.. δε ρωτας καλυτερα τη γιατρο σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Elli13 ποσο σε καταλαβαίνω δεν φαντάζεσαι. Και γω τ ιδια σκέφτομαι. Περυσι τετοιο καιρο ημουν εγκυος. Βλεπω μωρακια κ λεω τωρα τ δικο μ τοσο θα ήταν. Η λεω εδω καθομουν πέρυσι με τ παιδια κ ημουν εγκυος. Φέτος θα ειχα καροτσι... κ μετα μετανιωνω την ωρα κ τη στιγμή π πηρα τν απόφαση να διακοψω την κυηση. Περιμένω και περιοδο κ οι ορμονες ειναι αστα. Να εισαι γερη κουκλα μου! Να χαιρεσαι καθε στιγμή με τ μωρακι σου. Περναει τοσο γρήγορα ο καιρος... και σου εύχομαι τ χρονου τ καλοκαιρι να πατε διακοπες 4! @marinamanoulitsa διακοπες πάντα σε διχωρο. Τουλάχιστον ενα υπνοδωμάτιο μη σου πω και δύο χαχαχ. Εχουμε κ μεις αναγκες κυρια μου αχχα.
    • Ο γιατρός εν ολίγοις δεν ήθελε να κάνω δεύτερη φορά αποξεση. Ξυσε ξυσε φοβάται για συμφυσεις. Εκτός αυτού μου είπε ότι δεν του έχει συμβεί ποτέ, αλλά αν πάθαινα μια διάτρηση αγγείου στο νοσοκομείο, λόγω του σαλοσπιρ που έπαιρνα θα έχανα τη μήτρα. Ήταν ρίσκο ουσιαστικά είπε μια δεύτερη αποξεση. Ωστόσο εγώ τον ενημέρωσα ότι ψυχολογικά ήταν εφιάλτης η αποβολή στο σπίτι με χάπια, ειδικά εγώ που ήμουν 11 εβδομάδων, οπότε και όσα έβγαιναν από μέσα ήταν τεράστια κομμάτια (συγγνώμη για την περιγραφή).  Τελοσπαντων, έπρεπε μου λέει να με πάρεις τηλ εφόσον έβλεπες ότι έχανες τόσο πολύ αίμα, και από τη στιγμή που ένιωσες να σβήνεις, ώστε να έρθεις στο νοσοκομείο επιτόπου (ότι πεθαίνω ένιωσα για την ακρίβεια για πρώτη φορά στη ζωή μου).  Μου κόστισε πολύ αυτή η αποβολή και δεν νομίζω να ξαναγίνω ποτέ η Έλλη που ήμουν...
    • Και να μην έκανα τεστ..σε καθυστέρηση είμαι..3η μερα..ο κύκλος μου είναι ρολοι οποτε πάλι θα καταλάβαινα ότι πέρασα βιοχημική..
    • Τον ρώτησες κορίτσι μου γιατί έπρεπε να το πέρασεις όλο αυτό με αυτόν τον τρόπο τελικά; Γιατί δεν μπορούσε να σε βάλει στο νοσοκομείο για απόξεση;  Οι απώλειες πάντα μένουν χαραγμένες μέσα στην ψυχή μας γλυκιά μου! Καμία δεν ξεχνάει το/τα μωρά που έχασε ποτέ!!! Δυστυχώς κάποιες απο εμάς το έχουμε περάσει πάνω απο μία φορά! Έχεις απόλυτο δίκιο... κάθε φορά είναι πιο δύσκολη. Απλά προσπάθησε να κοιτάξεις μπροστά και να δεις τα θετικά που υπάρχουν γύρω σου. Θέλει χρόνο κορίτσι μου όλο αυτό που πέρασες... Άκου το σώμα σου και την καρδούλα σου κι εμείς είμαστε εδώ να μας λες ότι και όποτε θέλεις!!!
    • Το παλεύω κορίτσι μου... Πήγα γιατρό, όλα μια χαρά ευτυχώς καθάρισα και δεν χρειάστηκα αποξεση. Μερικά πηγματα είδε ακόμα στη μήτρα που είπε θα φύγουν με την περίοδο. Είδε και ένα ωοθηλακιο 17χιλ που σημαίνει η ωορρηξία ήταν κοντά. Αδιαθετησα καμιά εβδομάδα μετά και όλα καλά... Ας πούμε.  Έκανα εξετάσεις, το αίμα που έχασα προφανώς δεν αναπληρωθηκε και ήταν όλα ακόμα στα τάρταρα. Αιματοκρίτης, αιμοπετάλια,σίδηρος, φεριτινη... Με τον γιατρό που ξαναμίλησα μου είπε ότι δεν θα ήθελε να με στείλει γιακ μετάγγιση εφόσον νιώθω καλύτερα. Και ούτε εγώ μπορούσα να πάω καθως εκείνη την ώρα ήμασταν καθοδόν για τις διακοπές μας. Οπότε ξεκίνησα συμπληρώματα και βλέπουμε. Είμαστε λοιπόν διακοπές και είναι πολλές οι στιγμές που πέφτω πολύ ψυχολογικά και με παίρνει από κάτω. Είχα φανταστεί αλλιώς αυτές τις διακοπές. Βλέπω εγκυουλες και μελαγχολω. Αναρωτιέμαι συνεχώς γιατί εγώ να έχω χάσει 3 μωράκια. Μετά βλέπω το μωράκι μου, το χαμογελαστό μου μωρό, όπως την αποκαλούν όλοι οι ένοικοι του ξενοδοχείου, και παίρνω τόσο δύναμη και κουράγιο!!!  Απλά ειναι που κάθε απώλεια μου παίρνει και ένα κομμάτι μου, και γίνεται όλο και πιο επώδυνο κάθε φορά..  Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου ❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...