Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️ 

Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααααααααα τρελαινομαιιιιιιι ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 

 

Λευκη μου θα πάμε μαζί αυτό το ταξίδι προσεύχομαι κ εύχομαι μέχρι το τέλος κ είμαι σίγουρη θα έχουμε κ άλλα κορίτσια παρέα μας 🥳

 

δν το περίμενα κ εγώ να είμαι εδώ τώρα να γράφω με το 3ο στην κοιλιά. 
 

πεμπτη ανυπομονώ να πάω να ακούσω καρδούλα. 
 

εσυ πότε έχεις ξανά ραντεβού; 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να τα καταφέρουμε μέχρι τέλους. 🙏Εμένα είναι το πρώτο μου και όσο να ναι με πιάνει άγχος!!!!

Εμείς θα ξανά πάμε την επόμενη εβδομάδα που με το καλό θα είμαστε 8 + 3. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με το ραντεβού σας!!!❤️

Τι ηλικία έχουν τα παιδάκια σου????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αλήθεια εγώ σε κάθε εγκυμοσύνη έχω πιο πολύ άγχος γιατί οι απαιτήσεις με παιδιά είναι πολύ μεγάλες απ ότι όταν πχ ήμουν έγκυος στο πρώτο. 
οποτε μην νομίζεις το άγχος ποτέ δεν σταματάει ακόμα κ όταν γεννηθούν. Κυριολεκτικά 😂
 

τελος Αυγούστου η κόρη μου γίνεται 5 απίστευτο μου φαίνεται ❤️

και ο γιος μου έγινε 2 πριν 3 μήνες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/6/2024 at 7:55 ΜΜ, ο/η Elenaki_ είπε:

Καλησπέρα!!!

Κι εγώ Φεβρουάριο του 2025 

♥️♥️♥️🙏🧿♥️♥️♥️

Καλώς την ❤️❤️❤️

Γεια σου Έλενα! 
θέλεις να μας πεις λίγα λόγια για εσένα… αν είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη ή ποσών εβδομάδων είσαι τώρα κτλ 

Θα χαρούμε να σε γνωρίσουμε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annitakianna

καλημεραααα διάβασα τα ευχάριστα ❤️❤️❤️

 

ελα μαζί μας στην παρέα μας! 
 

παμε μαζί εμείς στις εβδομάδες ίσως κ μέρες εκεί στην αυχενική θα ξέρουμε ακριβώς την πητ μας! 
 

πως είσαι;;; Πως νιώθεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!!❤️❤️❤️ 

Θελω πολυ να ερθω στην ομαδουλα σας!!! Αλλα κανω υπομονη μεχρι τον πρωτο υπερηχο... εκανα 3 χοριακες οι οποιες εξελιχθηκαν καλα κ 11/7 θ παω για 1ο υπερηχο.. το λες κ αργα γ πρωτο υπερηχο 😅 (θα ειμαι 6+5) αλλα ειπαμε ν παμε μια κ καλη να δουμε αν υπαρχει καρδιακη λειτουργια κ μια ομαλα εξελισσομενη κυηση...

Σμρ ειμαι 4+5..

Ευχομαι τα καλυτερα για ολες!!!🙏🙏🙏🫶🫶🤰🧿 με το καλο να εχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες κ υγιη μωρακια στην αγκαλια μας!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!!❤️❤️❤️ 

Θελω πολυ να ερθω στην ομαδουλα σας!!! Αλλα κανω υπομονη μεχρι τον πρωτο υπερηχο... εκανα 3 χοριακες οι οποιες εξελιχθηκαν καλα κ 11/7 θ παω για 1ο υπερηχο.. το λες κ αργα γ πρωτο υπερηχο 😅 (θα ειμαι 6+5) αλλα ειπαμε ν παμε μια κ καλη να δουμε αν υπαρχει καρδιακη λειτουργια κ μια ομαλα εξελισσομενη κυηση...

Σμρ ειμαι 4+5..

Ευχομαι τα καλυτερα για ολες!!!🙏🙏🙏🫶🫶🤰🧿 με το καλο να εχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες κ υγιη μωρακια στην αγκαλια μας!!!🥰

Θα πάνε όλα τέλεια!!!🙏🙏💗

Και εμείς 6+3 ακούσαμε καρδούλα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!! @Xrisa95 εμένα τελευταία περίοδος ήταν στις 12-5 οπότε είμαι 6+4 σήμερα! @ΛΕΥΚΗ εσύ κορίτσι μου είσαι λίγο πιο μπροστά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!!❤️❤️❤️ 

Θελω πολυ να ερθω στην ομαδουλα σας!!! Αλλα κανω υπομονη μεχρι τον πρωτο υπερηχο... εκανα 3 χοριακες οι οποιες εξελιχθηκαν καλα κ 11/7 θ παω για 1ο υπερηχο.. το λες κ αργα γ πρωτο υπερηχο 😅 (θα ειμαι 6+5) αλλα ειπαμε ν παμε μια κ καλη να δουμε αν υπαρχει καρδιακη λειτουργια κ μια ομαλα εξελισσομενη κυηση...

Σμρ ειμαι 4+5..

Ευχομαι τα καλυτερα για ολες!!!🙏🙏🙏🫶🫶🤰🧿 με το καλο να εχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες κ υγιη μωρακια στην αγκαλια μας!!!🥰

Κορίτσι μου είναι λίγο αργά το ραντεβού σου αλλά θα ανταμειφθεις όταν πας γιατί θα ακούσεις κατευθείαν καρδούλα ♥️ 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!! @Xrisa95 εμένα τελευταία περίοδος ήταν στις 12-5 οπότε είμαι 6+4 σήμερα! @ΛΕΥΚΗ εσύ κορίτσι μου είσαι λίγο πιο μπροστά 🥰

Ναι ναι πολύ λίγο, είμαι 7 + 2 σήμερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ναι ναι πολύ λίγο, είμαι 7 + 2 σήμερα!!!!

Ναιιι μερικές μέρες!! Εγώ έχω ραντεβού την Δευτέρα που θα είναι 7 εβδομάδων για να δούμε καρδιά!! Δεν ξέρω αν θα την ακούσουμε αλλά τουλάχιστον θα την δούμε!! Ελπίζω να είναι όλα καλά!! Εσύ ποτέ είναι να ξανά πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες ❤️❤️❤️❤️

 

Υποφέρω με ναυτίες ήδη από την 4η εβδ σε σημείο που να μην μπορώ καθόλου μέχρι να περάσει ένα 5ωρο αφού σηκωθώ (σε κάθε εγκυμοσύνη κ χειρότερα 🤪

γι αυτό κ μπαίνω στο φόρουμ το βράδυ που ηρεμώ (με ζαλίζει κ με ανακατεύει κ το κινητό) 

Όμως μπήκα τώρα να σας γράψω τα νέα μας. 
ειχαμε γιατρό σήμερα 6+1 με βγάζει τώρα αλλά αυτό αλλάζει μέχρι την αυχενική , ακούσαμε κ καρδούλα  είδαμε να χτυπάει  για πολύ λίγο ομωσ γιατί είναι νωρίς κ εδώ Γερμανία που μένω το αποφεύγουν μέχρι την 8η εβδ με υπέρηχο να «ενοχλούν» . 
 

(εγώ 9.5 είχα τελευταία περίοδο @annitakianna αλλά με 33 κύκλο όποτε γι αυτό είμαι πιο πίσω πάντως είμαστε πολύ κοντά) ❤️

 

για να σας πω κορίτσια πως έχουν εδώ τα πράγματα. 
Εχω γεννήσει ένα παιδί στην Αθήνα , ένα στην Λάρισα κ τώρα το τρίτο αν όλα πάνε καλά στην Γερμανία. 
 

εδω που λέτε δν κάνουν υποχρεωτικά αυχενική, β επιπέδου το αφήνουν στην κρίση σου κ στην πρόταση του γιατρού (200€ κοστίζει) 

Όμως καλύπτει το ταμείο όλες τις επισκέψεις  σε γιατρό , τα φάρμακα , την γέννα (δημόσιο δν υπάρχουν ιδιωτικά μαιευτήρια μόνο ιδιωτικά κέντρα που τα έχουν μαίες)  , την μαία, τα μαθήματα  κτλ κτλ 

ο γιατρός είναι ιδιώτης αλλά πας στο νοσοκομείο κ γεννάς όταν έρθει η ώρα (τα νοσοκομεία είναι φουλ καθαρά κ προσεγμένα σαν ιδιωτικά) 

αρα εγώ μόνο αυτούς τους μεγάλους υπερήχους θα πληρώσω. 
(Ντόπλερ καλύπτουν μου είπε) 

Ωστόσο θα κάνω σε 6 εβδ δωρεάν (καλύπτει το ταμείο) νιπτ τεστ συγκεκριμένα το Harmonie που είναι ουσιαστικά λήψη αίματος κ ανάλυση για σύνδρομα  κ θα μάθουμε κ το φύλο τότε με σιγουριά  🥳🥳 (προληπτικά θα το κάνω αφού είναι δωρεάν κ χωρίς παρέμβαση) 

δν καταλαβαίνω γιατί να καλύπτουν νιπτ κ όχι αυχενική αλλά οκ 😂

έκλεισα κ για αυχενική γιατί εδώ είναι κορίτσια πολυυυυ δύσκολο να βρεις ραντεβού κ μόνο 1-2 γιατροί που κάνουν αυτήν την εξέταση στην πόλη μου) 

θα είναι σίγουρα  η πιο φθηνή γεννα μου🤷🏼‍♀️

αλλη μια εμπειρία, κάθε παιδί και αλλού 😂 
 

Εσείς σκέφτεστε ιδιωτικά ή σε δημόσιο;  
 

θα διαβάσω τα νέα σας το βράδυ! 
 

θα χαρώ να γνωριστούμε κ να μοιραστούμε έτσι πράγματα ή την καθημερινότητά μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!!❤️❤️❤️ 

Θελω πολυ να ερθω στην ομαδουλα σας!!! Αλλα κανω υπομονη μεχρι τον πρωτο υπερηχο... εκανα 3 χοριακες οι οποιες εξελιχθηκαν καλα κ 11/7 θ παω για 1ο υπερηχο.. το λες κ αργα γ πρωτο υπερηχο 😅 (θα ειμαι 6+5) αλλα ειπαμε ν παμε μια κ καλη να δουμε αν υπαρχει καρδιακη λειτουργια κ μια ομαλα εξελισσομενη κυηση...

Σμρ ειμαι 4+5..

Ευχομαι τα καλυτερα για ολες!!!🙏🙏🙏🫶🫶🤰🧿 με το καλο να εχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες κ υγιη μωρακια στην αγκαλια μας!!!🥰

Με το καλοοοο ❤️

θα ακούσεις κ καρδούλα τότε  κ θα φύγει το μισό βάρος ❤️

ολα κατ’ ευχήν να πάνε κ να μοιραστούμε μαζί αυτό το ταξίδι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα σε όλες ❤️❤️❤️❤️

 

Υποφέρω με ναυτίες ήδη από την 4η εβδ σε σημείο που να μην μπορώ καθόλου μέχρι να περάσει ένα 5ωρο αφού σηκωθώ (σε κάθε εγκυμοσύνη κ χειρότερα 🤪

γι αυτό κ μπαίνω στο φόρουμ το βράδυ που ηρεμώ (με ζαλίζει κ με ανακατεύει κ το κινητό) 

Όμως μπήκα τώρα να σας γράψω τα νέα μας. 
ειχαμε γιατρό σήμερα 6+1 με βγάζει τώρα αλλά αυτό αλλάζει μέχρι την αυχενική , ακούσαμε κ καρδούλα  είδαμε να χτυπάει  για πολύ λίγο ομωσ γιατί είναι νωρίς κ εδώ Γερμανία που μένω το αποφεύγουν μέχρι την 8η εβδ με υπέρηχο να «ενοχλούν» . 
 

(εγώ 9.5 είχα τελευταία περίοδο @annitakianna αλλά με 33 κύκλο όποτε γι αυτό είμαι πιο πίσω πάντως είμαστε πολύ κοντά) ❤️

 

για να σας πω κορίτσια πως έχουν εδώ τα πράγματα. 
Εχω γεννήσει ένα παιδί στην Αθήνα , ένα στην Λάρισα κ τώρα το τρίτο αν όλα πάνε καλά στην Γερμανία. 
 

εδω που λέτε δν κάνουν υποχρεωτικά αυχενική, β επιπέδου το αφήνουν στην κρίση σου κ στην πρόταση του γιατρού (200€ κοστίζει) 

Όμως καλύπτει το ταμείο όλες τις επισκέψεις  σε γιατρό , τα φάρμακα , την γέννα (δημόσιο δν υπάρχουν ιδιωτικά μαιευτήρια μόνο ιδιωτικά κέντρα που τα έχουν μαίες)  , την μαία, τα μαθήματα  κτλ κτλ 

ο γιατρός είναι ιδιώτης αλλά πας στο νοσοκομείο κ γεννάς όταν έρθει η ώρα (τα νοσοκομεία είναι φουλ καθαρά κ προσεγμένα σαν ιδιωτικά) 

αρα εγώ μόνο αυτούς τους μεγάλους υπερήχους θα πληρώσω. 
(Ντόπλερ καλύπτουν μου είπε) 

Ωστόσο θα κάνω σε 6 εβδ δωρεάν (καλύπτει το ταμείο) νιπτ τεστ συγκεκριμένα το Harmonie που είναι ουσιαστικά λήψη αίματος κ ανάλυση για σύνδρομα  κ θα μάθουμε κ το φύλο τότε με σιγουριά  🥳🥳 (προληπτικά θα το κάνω αφού είναι δωρεάν κ χωρίς παρέμβαση) 

δν καταλαβαίνω γιατί να καλύπτουν νιπτ κ όχι αυχενική αλλά οκ 😂

έκλεισα κ για αυχενική γιατί εδώ είναι κορίτσια πολυυυυ δύσκολο να βρεις ραντεβού κ μόνο 1-2 γιατροί που κάνουν αυτήν την εξέταση στην πόλη μου) 

θα είναι σίγουρα  η πιο φθηνή γεννα μου🤷🏼‍♀️

αλλη μια εμπειρία, κάθε παιδί και αλλού 😂 
 

Εσείς σκέφτεστε ιδιωτικά ή σε δημόσιο;  
 

θα διαβάσω τα νέα σας το βράδυ! 
 

θα χαρώ να γνωριστούμε κ να μοιραστούμε έτσι πράγματα ή την καθημερινότητά μας! 

Όντως περίεργο είναι που δεν καλύπτεται η αυχενική. 

Εγώ με το καλό σκέφτομαι να πάω ιδιωτικά αφού ο γιατρός μου ξεγεννάει στο Ρέα. Είναι και το πρώτο και έχω πλήρη άγνοια... οπότε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα σε όλες ❤️❤️❤️❤️

 

Υποφέρω με ναυτίες ήδη από την 4η εβδ σε σημείο που να μην μπορώ καθόλου μέχρι να περάσει ένα 5ωρο αφού σηκωθώ (σε κάθε εγκυμοσύνη κ χειρότερα 🤪

γι αυτό κ μπαίνω στο φόρουμ το βράδυ που ηρεμώ (με ζαλίζει κ με ανακατεύει κ το κινητό) 

Όμως μπήκα τώρα να σας γράψω τα νέα μας. 
ειχαμε γιατρό σήμερα 6+1 με βγάζει τώρα αλλά αυτό αλλάζει μέχρι την αυχενική , ακούσαμε κ καρδούλα  είδαμε να χτυπάει  για πολύ λίγο ομωσ γιατί είναι νωρίς κ εδώ Γερμανία που μένω το αποφεύγουν μέχρι την 8η εβδ με υπέρηχο να «ενοχλούν» . 
 

(εγώ 9.5 είχα τελευταία περίοδο @annitakianna αλλά με 33 κύκλο όποτε γι αυτό είμαι πιο πίσω πάντως είμαστε πολύ κοντά) ❤️

 

για να σας πω κορίτσια πως έχουν εδώ τα πράγματα. 
Εχω γεννήσει ένα παιδί στην Αθήνα , ένα στην Λάρισα κ τώρα το τρίτο αν όλα πάνε καλά στην Γερμανία. 
 

εδω που λέτε δν κάνουν υποχρεωτικά αυχενική, β επιπέδου το αφήνουν στην κρίση σου κ στην πρόταση του γιατρού (200€ κοστίζει) 

Όμως καλύπτει το ταμείο όλες τις επισκέψεις  σε γιατρό , τα φάρμακα , την γέννα (δημόσιο δν υπάρχουν ιδιωτικά μαιευτήρια μόνο ιδιωτικά κέντρα που τα έχουν μαίες)  , την μαία, τα μαθήματα  κτλ κτλ 

ο γιατρός είναι ιδιώτης αλλά πας στο νοσοκομείο κ γεννάς όταν έρθει η ώρα (τα νοσοκομεία είναι φουλ καθαρά κ προσεγμένα σαν ιδιωτικά) 

αρα εγώ μόνο αυτούς τους μεγάλους υπερήχους θα πληρώσω. 
(Ντόπλερ καλύπτουν μου είπε) 

Ωστόσο θα κάνω σε 6 εβδ δωρεάν (καλύπτει το ταμείο) νιπτ τεστ συγκεκριμένα το Harmonie που είναι ουσιαστικά λήψη αίματος κ ανάλυση για σύνδρομα  κ θα μάθουμε κ το φύλο τότε με σιγουριά  🥳🥳 (προληπτικά θα το κάνω αφού είναι δωρεάν κ χωρίς παρέμβαση) 

δν καταλαβαίνω γιατί να καλύπτουν νιπτ κ όχι αυχενική αλλά οκ 😂

έκλεισα κ για αυχενική γιατί εδώ είναι κορίτσια πολυυυυ δύσκολο να βρεις ραντεβού κ μόνο 1-2 γιατροί που κάνουν αυτήν την εξέταση στην πόλη μου) 

θα είναι σίγουρα  η πιο φθηνή γεννα μου🤷🏼‍♀️

αλλη μια εμπειρία, κάθε παιδί και αλλού 😂 
 

Εσείς σκέφτεστε ιδιωτικά ή σε δημόσιο;  
 

θα διαβάσω τα νέα σας το βράδυ! 
 

θα χαρώ να γνωριστούμε κ να μοιραστούμε έτσι πράγματα ή την καθημερινότητά μας! 

Αχ λες διάβαζα για έναν διαφορετικό κόσμο ήταν 🤣🤣 είναι πολύ ωραίο το σύστημα που έχουν εκεί!! Δεν ξερω στη πράξη πως θα είναι αλλά διαβάζοντας μου άρεσε 😁😁.. καλά και εγώ έχω άστατο κύκλο συνήθως 30-35 μέρες αλλά κάναμε πρόκληση ωορρηξίας και σπερμματεγχηση την 14η μέρα  γι'αυτό έτυχε να βγαίνει ο κύκλος 28 μέρες! Αλλιώς ούτε στα ονειρα μου τόσο μικρός κύκλος!! Έχω άγχος για την καρδούλα γιατί η γιατρός μου είναι στο γενικό νοσοκομείο όπου τα μηχανήματα τους δεν είναι και πολύ καινούρια!! Οπότε δεν ξέρω τι να περιμένω. 

Εγώ πάντως αν όλα πάνε καλά θα πάω στο δημόσιο μιας και η γιατρός μου είναι εκεί! Και εδώ Σέρρες γενικά έχουμε αρκετά καλό γυναικολογικό τμήμα! Τα υπόλοιπα είναι για τα ανάθεμα αλλά το γυναικολογικό είναι πολύ καλό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Θα πάνε όλα τέλεια!!!🙏🙏💗

Και εμείς 6+3 ακούσαμε καρδούλα!!!!! 

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου είναι λίγο αργά το ραντεβού σου αλλά θα ανταμειφθεις όταν πας γιατί θα ακούσεις κατευθείαν καρδούλα ♥️ 🥰 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Με το καλοοοο ❤️

θα ακούσεις κ καρδούλα τότε  κ θα φύγει το μισό βάρος ❤️

ολα κατ’ ευχήν να πάνε κ να μοιραστούμε μαζί αυτό το ταξίδι ❤️

Κοριτσια μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!!🫶🫶🫶 

Να σσς πω την αληθεια εγω ηθελα κ λιγο νωριτερα ν παμε ετσι για να ξεαγχωθω λιγο αλλα τα ζυγισαμε μ τον αντρα μου κ ειπαμε απ το ν παμε κ ν ειμαι 5 βδομαδων κ μετα ν χρειαστει ν περιμενουμε παλι, ας παμε μια κ καλη στις 6μιση εβδ..

Οι χοριακες δειχνουν ν εινσι ενδομητρι@. Βαλαμε 2 στην ετ κ δν ξερουμε αν ειναι 1 ή 2 σακοι....🥹

@Xrisa95 να χαιρεσαι τα κουκουνια σου κ να ειναι γερα και καλοτυχα!!! 🙏🥰🧿 με το καλο να ερθει κ το 3ο σας παιδακι!!

Εγω κοριτσια μου δν εχω τπτ απ συμπτωματα...✌️ Ισως λιγη κουραση καποιες στιγμες.. κ φανταστειτε παιρνω προγεστερονη απ 10/6. 

εσεις πως ειστε;; ειστε κ πιο μπροστα απ μενα οποτε ν ξερω τι με περιμενει.. 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

 

 

Κοριτσια μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!!🫶🫶🫶 

Να σσς πω την αληθεια εγω ηθελα κ λιγο νωριτερα ν παμε ετσι για να ξεαγχωθω λιγο αλλα τα ζυγισαμε μ τον αντρα μου κ ειπαμε απ το ν παμε κ ν ειμαι 5 βδομαδων κ μετα ν χρειαστει ν περιμενουμε παλι, ας παμε μια κ καλη στις 6μιση εβδ..

Οι χοριακες δειχνουν ν εινσι ενδομητρι@. Βαλαμε 2 στην ετ κ δν ξερουμε αν ειναι 1 ή 2 σακοι....🥹

@Xrisa95 να χαιρεσαι τα κουκουνια σου κ να ειναι γερα και καλοτυχα!!! 🙏🥰🧿 με το καλο να ερθει κ το 3ο σας παιδακι!!

Εγω κοριτσια μου δν εχω τπτ απ συμπτωματα...✌️ Ισως λιγη κουραση καποιες στιγμες.. κ φανταστειτε παιρνω προγεστερονη απ 10/6. 

εσεις πως ειστε;; ειστε κ πιο μπροστα απ μενα οποτε ν ξερω τι με περιμενει.. 😜

Προγεστερόνη παίρνεις και από το στόμα?? Εγώ παίρνω μόνο κολπικά και λογικά η κούραση είναι από αυτό! Εμένα προσωπικά η κούραση μου βγήκε μετά της 5 μιση βδομάδες πιο πριν την το είδα τόσο παρόλο που έπαιρνα προγεστερόνη κατευθείαν μετά την σπερμματεγχηση! Κορίτσι μου ξέχασα να σε ρωτήσω παίρνεις και σαλοσπιρ? Γιατί έχω παίρνω ακόμα και μάλλον μέχρι την 12 εβδομάδα θα το παίρνω! Μέχρι την αυχενική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλώς την ❤️❤️❤️

Γεια σου Έλενα! 
θέλεις να μας πεις λίγα λόγια για εσένα… αν είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη ή ποσών εβδομάδων είσαι τώρα κτλ 

Θα χαρούμε να σε γνωρίσουμε!!!! 

Καλησπέρα κορίτσια!!

Εύχομαι ότι καλύτερο σε όλες!!

Εγώ είμαι 8 εβδομάδων και 1 ημέρα.,έχω πάει στον γιατρό από την 5η εβδομάδα,ακούσαμε καρδούλα την 6η και 7η και τώρα θα πάω ξανά την επόμενη Τετάρτη που θα είμαι πρώτα ο Θεός 9.

Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου,(η πρώτη κράτησε λίγο),γι αυτό και τα τόσο συχνά ραντεβού στον γιατρό!

Από συμπτώματα έχω αναγουλες από την 7η εβδομάδα και μετά,ευτυχώς όχι κάθε μέρα,εξάντληση-υπνηλια και κράμπες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Όντως περίεργο είναι που δεν καλύπτεται η αυχενική. 

Εγώ με το καλό σκέφτομαι να πάω ιδιωτικά αφού ο γιατρός μου ξεγεννάει στο Ρέα. Είναι και το πρώτο και έχω πλήρη άγνοια... οπότε....

Κι εγώ κάπως έτσι το σκέφτομαι,έχω ακριβώς την ίδια άγνοια και η αλήθεια είναι ότι μου φαντάζει μακρινό πολύ ακόμα!Δε το έχω συνειδητοποιήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρααα, κ εγω είμαι 8 εβδομάδων (ΠΗΤ 05/02) έχουμε ήδη κάνει 3 υπερήχους λόγω κάποιων καφέ υγρών που έχω παρατηρήσει 2-3 φορές, κάναμε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις, ακούσαμε και καρδούλα, αλλά είδε η γιατρός μια μικρή αποκόλληση (λογικά έτσι δικαιολογούνται και τα καφέ υγρά) τώρα παιρνω 1 utrogestan το πρωί και βάζω κολπικά την vasclor κάθε βράδυ. Η αλήθεια δεν έχω δει καθόλου αίμα τις τελευταίες 4-5 μέρες αλλά όσο να’ ναι αγχώνομαι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Προγεστερόνη παίρνεις και από το στόμα?? Εγώ παίρνω μόνο κολπικά και λογικά η κούραση είναι από αυτό! Εμένα προσωπικά η κούραση μου βγήκε μετά της 5 μιση βδομάδες πιο πριν την το είδα τόσο παρόλο που έπαιρνα προγεστερόνη κατευθείαν μετά την σπερμματεγχηση! Κορίτσι μου ξέχασα να σε ρωτήσω παίρνεις και σαλοσπιρ? Γιατί έχω παίρνω ακόμα και μάλλον μέχρι την 12 εβδομάδα θα το παίρνω! Μέχρι την αυχενική

Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅

Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇

Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...